Vlej. Mai verzekert: „Vietnamese gemeenschap wordt mooie bloem n prachtige tuin van Nederland" W\ Gert Lilde kwart eenw in overheidsdienst MEDISCHE DIENSTEN Tijdens Vietnamees (TET) nieuwjaarsfeest: iMifleig AGENDA BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN TUINMACHINES S. BAKKER f Praktisch! HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 FEBRUARI 1980 - PAG 3 model HK 1 Zaterdag 8 maart 20.00 uur Muzikale „Lenteshow" Holtens Muziekvereniging in sporthal ,,'t Mossink" (zie bericht). Donderdag 13 maart 19 15 uur Ledenvergadering Ned. Rode Xruis afd. Holten in hotel „Vosman" (zie adv.) Zaterdag 1 maart Overijsselsch XNMV starten finish bij camping „De Holterberg". Geboren: Sietske Alexandra dv. J. Meyer en A.J Westenbrink; Laurens-Jan zv J G Stam en C de Waard, Ronald zv J Noteboom en A Dijkerman, Marja dv D J Tro- mop en J H Prins (geb te Deven ter), Martijn zv J Broekmaat en H B Bekkers (geb te Deventer). Overleden: H Xettelarij- Marsman, oud 74 jaar, Holten T Boode- Jansen. oud 75 jaar. Holten (overl. te Deventer), G W Manenschijn, oud 76 jaar. Holten (overl. te De venter) Ondertrouwd: G H Xoopman, oud 27 jaar. Holten en S. Bijvank, oud 21 jaar. Hengelo O. NfD. HERV. KERK 9.00 en 10 30 uur ds W Vons Uitgangscoll. Voorjaarszen- dingscollecte. Oppasdienst mevr. Meilink ten Brinke en Joke Tempelman. GEREF. KERK 9.30 uur en 15 00 uur ds G W H Peddemors In beide diensten is de le coll voor de zending en de 2de voor rente en aflossing Kinderoppas: Jeanette Pot- man, mevr. /erveda Beldman, mevr. Paalman Verveda <res) Mevr. 8lam Compagne, mevr Samson, mevr. Schuppert- Haasjes (res). R.K. KERK Zaterdag: 17.00 uur. Zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 10 00 uur ds A W Berkhof Uit gangscoll.. Zendingscollecle. 0KKENBR0EK 10 00 uur ds D Lamberts van Deventer Uitgangscoll.. Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur. Zondag 8 00 en 1100 uur. wacht de TET met kloppend hart zoals een kind wacht op zijn moe der die van de markt thuis moet komen, zoals een vrouw verlangt naar de thuiskomst van haar man, zoals een slaaf wacht op de dag van zijn bevrijding Bij alle Vietname- zen van de allerkleinsten tot de be jaarden met hun zilveren haren, is de TET in het leven gegrifd, evenals hun leven hecht verbonden is aan dat van hun vaderland Ze willen en durven er niet aan te denken van hun geboorteplaats te scheiden, daar waar de resten van hun voor ouders aan de moederschoot van de aarde zijn toevertrouwd, daar waar zijzelf geboren zijn en opge groeid, in de liefde voor hun land genoten, zodat waar ze ook mogen leven, diep in het oerwoud of op de oceaan of de woeste bergen of in de modderige rijstvelden En wat er ook mag gebeuren, ze zullen steeds gehecht blijven aan hun va derland, omdat ze overtuigd zijn, „niets is zo mooi als hun eigen va derland". Maar, deze innige en overwoestbare vaderlandsliefde, deze edele en geestelijke waarden worden langzamerhand teniet ge daan sinds Zuid-Vietnam in han den van de communisten is geval len De komende TET is geen dag van vreugde meer, geen dag van geestelijke bezinning waarop alle Vietnamezen, hoe ver ze ook van elkaar verwijderd zijn, ze pro beren weer samen te komen in het ouderlijk huis in de wierookgeur bij het voorouderaltaar om het verle den te herdenken en gezamenlijk de toekomst voor te bereiden. Sinds 5 jaar, en voor vele toekosm- tige jaren, legt iedere nieuwe len te, iedere nieuwe TET toekom stige ons vaderland Vietnam de rouwkleur op, omdat in duizenden gezinnen, de vader, de echtgenoot en de zoon ontbreken of omdat de broers en zonen langzaam wegk- Van Kollaan 11, Goor Tel. 05470-33 32 Dealer van: H0N0A Ciikelmoaiers AIP1NA kettingzagen aak voer ondeHioud ARTS W R van Couwelaar, Xeizers- weg 32. tel 3553. Spreekuur 11.00 en 16 00 uur. WIJKVERPLEGING Zr J Roelvink, Xolkweg 24, Deventer, tel 05700-21089 b g g 22700 De weekenddienst gaat in vrijdagavond om 18 00 uur en eindigt maandagochtend om 8 uur Tijdens de weekenddienst kunt u de wijkverpleegkundi gen in ieder geval bereiken "s morgens van 7 00-7 30 uur en tussen de middag van 13 00-14 00 uur Spreekuur en afhalen van verpleegartikelen maandag t.m vrijdag van 13 30-14 00 uur wijkgebouw Stichting Xruiswerk, Gaar- denstraat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur maandag t e m vrijdag 8 30-9 30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Bureau Dorpsstraat 16 tel 2784. Spreekuur maandag tem vrij dag 8 30-9 30 uur. Tijdens de weekends taj.i ivlaatschappelijk werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486-16465. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 uur wijkgebouw St. Xruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St., Xruiswerk. Gaardenstraat G.J. Xraaij. tel 2299. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8 30-10 00 uur. Spreekuur gebouw Xruisver- eniging. Gaardenstraat 31. TANDARTS H F Steunenberg, Pastorie straat 42, tel 05483-1433. Spreekuur spoedgevallen: 17 00-17 30 uur. DIERENARTS W C W Wamelink, Houtweg 18, tel 05483-2004 GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing Electriciteit/Gasvoor- ziening, tel 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655 Na 18.00 u. bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht). Vrijdag 22 februari 16 00 uur Opening expositie van poppen, olieverfschilderijen etc in Bejaardencentrum „Diessenplas". Zaterdag 23 februari 20 00 uur Gezellige avond Henge lsportvereniging ..De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe". Zondag 24 februari 14 00 uur Discobal in café „De Wip- pert"(zie adv 19 30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) 20 00 uur Dansen in Bar- discotheek-dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv.) Maandag 25 februari 19 30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda en br 20 00 uur Bijeenkomst afd Espelo N B van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Vertoning van de film „Met de OAD naar Oostenrijk en Joegoslavië. Donderdag 28 februari 19 45 uur Bijeenkomst Herv Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne". „Nadat we onze voet op deze vrije, menslievende Neder landse bodem gezet hebben zal ieder van ons, elke Viet namees, al het mogelijke doen en zich verantwoordelijk voelen om de Vietnamese gemeenschap als een mooie bloem te laten worden in de prachtige tuin van Neder land". Dit zei een door begrijpelijke emoties diep ont roerde mej. Mai tijdens een aangrijpende openingstoe spraak aan het begin van het Vietnamees (TET) nieuw jaarsfeest dat vorige week vrijdagmiddag (15 febr.) in het opvangcentrum „De Holterberg" werd gehouden. Bepakte opzet De opzet van dit voor de Vietname zen één van de belangrijkste fees ten van het Jaar werd, met behulp van mevr. Wiersma van de kern groep en de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, geheel verzorgd door de bootvluchtelingen zelf Uit dankbaarheid voor hun warm ont haal temidden van de Nederlandse samenleving wilden de Vietname zen aanvankelijk de gehele Hol- tense bevolking bij hun belangrijke TETfeest uitnodigen maar omdat een dergelijke vrij massale opzet onuitvoerbaar is werden de uitno digingen, op advies van de kern groep. tenslotte beperkt tot het gemeentebestuur en vertegen woordigers van de Holtense ker ken, politie, scholen, artsen, gast gezinnen en vrijwilligers welke di rect of indirect bij de opvang en be geleiding van de Vietnamezen zijn betrokken Als speciale gast was bij het feest aanwezig de eerste stuur man van het schip Serooskerke, de heer Van de Leest uit Nieuwe Hor- ne, die door de Vietnamezen met name In het zonnetje werd gezet. Programma Reeds bij het betreden van het op vangcentrum werd het de Ned landse gasten meteen duidelijk d de Vietnamezen bijzonder veel werk hadden gemaakt van dit TETfeest, gezien de met slingers feestelijk versierde zaal, waarvan de met zelfgemaakte bloemen en met vele kadootjes volgehangen lenteboom een centraal element vormde. Tijdens het feest werden de aanwezigen o m onthaald op door de Vietnamezen zelfgemaakte hapjes, terwijl een fantastisch bont programma werd geboden van al lerlei Vietnamese liederen, humo ristisch toneelspel en allerliefste dansjes, welke uitgevoerd werden door de kleinste Vietnameesjes Om precies 18 00 uur verscheen een zelfgemaakte draak ten tonele en werden de aanwezigen met een bruisende drakendans, begeleid naar de tuin van het opvangcen trum waar een vuurwerk werd ont stoken dat was bevestigd aan een speciaal daarvoor opgerichte mast. Boodschap Aan het begin van de bijeenkomst werden de vele aanwezigen in het Vietnamees toegesproken door de heer Thun, welke toespraak in het Nederlands werd vertaald door mej Mai In deze nieuwjaarsbood schap klonken zo zeer de gevoelens en grote dankbaarheid van de Vietnamese vluchtelingen door dat wij deze toespraak graag in zijn ge heel opnemen als een boodschap aan alle Holtenaren: Geachte gasten, geachte Vietna mese vrienden, geachte dames en heren Uit naam van de Vietnamese gemeenschap van vluchtelingen voor het communisme, die hier vandaag aanwezig zijn, willen wij u hartelijk welkom heten en u op recht bedanken dat u gekomen bent en wat van uw kostbare tijd vrij heeft kunnen maken om aan ons feest deel te nemen om het Jaar van de geit" uit en dat van „de aap" in te luiden Evenals alle geci viliseerde landen van Europa of Amerika heeft ons Vietnamese volk van de ene generatie op de an dere oude tradities vastgehouden en dit gedurende 4000jaar waarvan 1000 Jaar onder Chinese overheer sing en 100 jaar Franse kolonisatie. Van deze traditie is de TET. het Vietnamese nieuwjaar, een van de belangrijkste op geestelijk gebied. Terwijl de Vietnamezen de zonne kalender volgen voor het dagelijks werk, volgen de meesten van hen vooral op het platteland, de maan kalender voor hun natuurrelaties, bijvoorbeeld het berekenen van de oogsttijd en andere belangrijke ge beurtenissen, zoals huwelijken, be grafenissen en het brengen van of fers Het oude jaar is voorbij, het nieuwjaar staat voor de deur, de eerste 3 dagen van het nieuwjaar ook genoemd de eerste drie dagen van de lentedag zijn aangebroken, Na een kringloop van 360 dagen ge eft de Schepper aan ons land dan weer het kleurrijke lentekleed De zachte lentebries, de heerlijke len telucht, de bedwelmende lentege ur, het intense lentegevoel en len tehemel vol „rose perzikbloesem" in het noorden en overdekt door het lieflijke gele in het zuiden De TET komt naar ons met hoogge spannen verwachtingen en verlan gens en gaat dan weer voorby in een wat doffe teleurstelling om dan weer de komst van de nieuwe TET voor te bereiden De TET gaat voorby maar tegelijkertijd komt de TET weer naby in de loop van het jaar om dan opeens in versneld tempo tot ons te komen in de laat ste dagen van het jaar. Ieder ver- 6001 Mllfl III 0547B HM Ui 15(13 11») SliiiiNsiaai 24 IS In de kantine van Gemee ntewerken is de heer G. Linde maandagmiddag ge huldigd in verband met zijn 25-jarig dienstverband bij de overheid, waarvan 23 jaar als gemeente-arbeider der gemeente Holten. Wethouder H 8tegeman, voorzit ter van de commissie gemeente werken, die wegens verhindering van burgemeester mr Van Rap- pard het woord voerde, roemde de ijver en plichtsbetrachting van de jubilaris die, ook buiten de normale werktijden, altijd bereid was om te helpen als hem dat werd gevraagd Hij liet zijn gelukwens en woorden van waardering vergezeld gaan van een geschenk in couvert en bood aan mevr Linde bloemen aan De heer A Boele, technisch ambte naar en directe chef wees op de prettige samenwerking met de heer Linde die ook bij nacht en ontij al tijd klaar staat Hij doet prima z'n werk en zo zei Boele ik ben er trots op dat h(j tot de ploeg behoort Boele bood namens de collegas een envelop met inhoud aan Door de jubilaris werd met een kort woord, mede namens zijn vrouw en kinderen, dank gezegd voor de waarderende woorden en de atten ties die werden aangeboden. Zaterdag 1 maart Het Nieuwjaarsfeest van de Viet namezen in het opvangcentrum „De Holterberg" was boeiend en luisterrijk 10.00-17.00 uur Grote Postzege lruilbeurs in aula Scholengemee nschap (zie adv enber.) 20 00 uur 3e opvoering van klucht Boerenbedrog door Toneelcub „COC." in Ontmoetingsruimte „De Xandelaar" (zie adv.) dat is de Vietnamese godsdienst. Ons ware karakter en onze beste handelwijze bestaat juist in die dankbaarheid en trouw, ons doen en laten heeft een verregaande in vloed op ons eigen leven en op dat van ons gezin, evenals op dat van andere Vietnamese landgenoten die dan hopenlijk het geluk zullen hebben ook in Nederland te mogen komen. Ter opening van deze feestelijke bijeenkomst om het oude jaar van de geit uitgeleide te doen het nieuwe van de aap binnen te halen, in deze intieme en eensgezinde atr mosfeer willen wy volgens de tradi tionele gewoontes van Vietnam u allen en al uw eigen gezinnen plechtig een nieuwjaar met geluk, voorspoed en een lang leven toe-a wensen Zo besloten de heer Thun en mej Mai. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel 05470-4113. wijnen in de heropvoedingskam pen, in de communistische gevan genissen; omdat ze het slachtoffer geworden zijn van expansiepoli tiek van de Vietnamese commu nisten op het slagveld van Cam bodja, Laos en China. Leven in de economische zones of en ver weg in de vreemde landen zodat de her eniging eindeloos verwijderd lijkt. Op deze dag op dit uur, terwijl wij hier by elkaar zijn, weten we dat in Vietnam oud op nieuw gevierd wordt, op dit zelfde uur hoeveel verzuchtingen, hoeveel tranen over het van elkaar gescheiden zijn, ver vullen de harten van de gezinnen, bejaarde ouders treuren bij het voorouderaltaar om hun kind. hun kleinkind, vrouwen omarmen hun onschuldige kinderen terwijl ze mannen betreuren, het jonge meisje schreit om de afwezigheid van haar verloofde, het weeskind zonder vader is ontredderd, alle on schuldige vreugde is in droefheid veranderd, heel Vietnam treurt het lot van zijn verdrukking onder het communistische (regime) knoet. En het is ook deze nacht dat hon derdduizenden Vietnamezen in alle communistische vluchtelinge nkampen van Zuid-Oost Azië en duizenden anderen die op de oceaan dobberen zich niet verheu gen maar rouwen over de TET En deze avond verheffen talloze Viet namezen, ook wij in „De Holterbe rg" hun hart en hun ziel naar hun vaderland, naar hun familie en dierbaren daar ergens heel ver weg in de zuidelijke hemel, en delen vol heimwee hun droefheid. Moeder Vietnam, wil het hart van uw kin deren verstaan! Volgens de oude traditie mogen wij u hier vragen enkele minuten in stilte tot de Allerhoogste te bid den Vietnam zijn zegen te willen geven, zodat het land spoedig mag ontsnappen aan de greep van de „rode duivel" en opdat andere volgen van deze aarde niet door deze ongelukkige situatie over rompeld zullen worden. We hebben als Vietnamese vluchte lingen het geluk gehad door de Ne derlandse regering en bevolking van ganser harte te zijn opgenomen en geholpen met menselijke liefde, we worden omgeven door oprechte' vriendschap, zo dat we ons minder eenzaam voelen en ons minder be schaamd voelen in een vreemd land te moeten leven We weten heel goed dat u met onze situatie meeleeft want uw eigen land is eens door fascisten overrompeld ge weest en het Nederlandse volk heeft ook vele lentes van droefheid moeten doormaken Geachte Viet namese vrienden, ter gelegenheid van deze TET zijn wy bijeengeko men om vreugde en verdriet te de len om in hetzelfde ritme te ademen en tesamen onze harten te verhef fen naar ons verre moederland. Volgens de overleveringen van ons volk neemt het oude jaar bij zijn vertrek alle zorgen, alle verdriet met zich mee, het nieuwe brengt dan overvloedige vreugde en geluk met zich mee. We hopen dat alle persoonlijke meoilykheden of kleine onenigheden op zij gescho ven zullen worden Mogen degenen die van elkaar verwijderd zijn weer byeenkomen en zij die by elkaar zijn nog nauwer verenigd worden zodat het één geheel, één Vietna mese gemeenschap mag worden die elkaar in genegenheid onder steunt. We willen hier ook verkla ren dat, toen we onze voet op deze vrije, menslievende Nederlandse bodem gezet hebben, ieder van ons, elke Vietnamees al het mogelijke zal doen en zich verantwoordelijk zal voelen om de Vietnamese ge meenschap in Nederland als een mooie bloem te laten worden in de prachtige tuin van Nederland We hebben ook de plicht om ons deel te leveren en zullen onze aanleg inzet ten voor de opbouw en de ontwik keling van Nederland alsof het ons eigen land gold. We zullen goede vrienden moeten zijn die waardig beantwoorden aan de vriendschappelijke en goede behandeling van de Neder landse regering en de vriendschap en materiële steun van iedere Ne derlandse burger In dit tweede vaderland, trouw en dankbaar heid, dat is de Vietnamese geest, Boley openhaarden zijn qua model nauwelijks aan beperkingen gebonden Vrijhangend vanuit het plafond of uit de muur inbouw, voorhangend of vrijstaand Ook in uw woonkamer is er een goede plaats voor Bezoek de dealer in uw omgeving waar de kleurrijke brochure ;ipvp nnpnhaarripn voor u klaar ligt exklusieve openhaarden B

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3