y Winst voor fanatiek ïiauw Wit Ledenvergadering Blauw Wit HOLTENSE TENNISSERS VIEREN CARNAVAL Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Klaverjas- competitie Blauw Wit Uitslagen schaakclub „Holten" L.R. „De Bergruiters had goed jaar Winter activiteiten Blauw Wit- pupilfen TE KOOP OARAGE E.H.A.G. Trekking loterij 0.1. Dorpsschool 1 FORD TAUNUS 16001 4deurs en vinyl dak 1978 slechts 28.000 km. gereden. 1 FORD TAUNUS 1600 L 4-deurs, 1977 met volledige garantie Ook gaarne levering van andere merken nieuwe auto's w.o. ook nog steeds Ford UW VOLVO SUB-DEALER fa. T. Stukker en Zn. tel. 12 26. HOLTENS NIEUWSBLAD -15 FEBRUARI 1980 - PAG. 9 SPORTPAGINA n Blauw Wit dat honger had naar de bal, een goed be- s elbaar veld, een gewijzigde opstelling. Dat alles werkte mee aan het positieve resultaat voor Blauw Wit in de thuiswedstrijd tegen BZSV of zo u wilt de Blauw Wit ters uit Borne. Een gewijzigde opstelling met Harry ten Wolthuis in de spits, Ep Beldman als laatste man, Coert Schuppert als voorstopper en Zaterdag 26 januari werd voor de pupillen een speurtocht gehouden. Op deze tocht, door de sneeuw, moesten diverse voorwerpen wor den „opgespoord" die met de voet balsport te maken hebben. Verder waren er punten te verdienen met touwtje springen en pijltjes gooien op het dartbord. Na de speurtocht werd in de kantine de 2e ronde sjoe len gespeeld. Zaterdag 16 februari (morgen) is er weer een ochtend voor de pupillen met een quiz en de laatste ronde van de sjoelcompeti tie en huldiging van de kampioen- sjoelen. Leidsters en pupillen wor den om 10.00 uur in de kantine ver wacht. Henry Stam in de halflinle, daar mee moesten de spitsproblemen worden opgelost. En trainer Ge- erink had het goed gezien. Blauw Wit begon van meet af met aanval lend voetbal Na een kwartier spe len werd er een prachtaanval van uit het middenveld opgezet, maar nog faalfde de afwerking. In de 30ste min probeerde Jan Verveda een BZSV-aanval koppend op te ruimen, daarbij kwam zijn arm on gelukkiger wijs met de bal in aan raking en de matig leidende scheidsrechter De Vries conclu deerde strafschop BZSV-er Leus huis tilde zijn ploeg maar al te graag op voorsprong en hij liet Blauw Wit doelman Paalman kans- loos. Qp sjag van p^te de BZSV BZSV-goalie het strafschop gebied de bal en uit de daaruit ont stane vrije schop wist Jan Verveda op bekwame wijze te scoren. Na de thee dus weer een open duel. Blauw Wit nam meteen het initiatief en wist reeds na 5 min. spelen enkele kansen op rij te creèren. Ab Kolk man schoot van tien meter voor open doel keihard hoog over en Harry ten Wolthuis zag z'n fraaie kopbal op de paal „stranden". Een spelerswisseling vond plaats. Ge rard Aanstoot kwam in het veld voor Teun Schuppert. Harry ten Wolthuis schiep in de voorhoede ruimte door de tegenstanders naar zich toe te trekken en het was in de Verlies voor Blauw Wit B-junioren BI opende na de gedwongen win- terstop in Delden tegen Rood Zwart met een nederlaag in dub bele cijfers 11-3. De verleiding is groot van deze wedstrijd twee ver slagen te maken en wel één van de eerste en één van de tweede helft. Na 5 minuten kwam Rood Zwart op 1-0, de wedstrijd werd pittig en met inzet gespeeld. In de 10e minuut kreeg Johan Stam na goed doorzet ten van Gerald Meyerink de bal en bracht de stand op 1-1 In de 12e minuut kreeg keeper Aanstoot de bal niet vast en de stand werd 2-1, enkele minuten later werkte Blauw Wit slecht weg en dat betekende 3-1. In deze periode begon Blauw Wit slechter te plaatsen en daar door was veel loopwerk vergeefs In de 19e minuut zette Hans Stam vanaf het middenveld een aanval in en bracht de stand op 3-2 Even la ter was onnodig balverlies de oor zaak van 4-2. Na de pauze waren zeker kansen aanwezig dacht BI maar dit bleek anders uit te pak ken, al bracht Hans Stam reeds in de 2e minuut de stand op 4-3. Bij deze stand was het gebeurd en met de regelmaat van de klok voerde Rood Zwart de stand op tot 11-3. De inzet bleef aanwezig maar het slechte trainingsbezoek tijdens de winterstop deed zich gelden. Jam mer dat ook de jongens die wel trainen hiervan de dupe worden. Nu de winterstop achter de rug is kunnen we met z'n allen een nieuwe start maken. Blauw Wit B2- Enter Vooruit B 2 Na een veel te lange winterstop moest B2 aantreden tegen Enter Vooruit B Door een onjuiste be richtgeving betreffende het aan- vangstydstip startte B2 met 8 spe lers. Door deze handicap kwam Blauw Wit alras met 1-0 achter, trachtte toen met veel IJver de ba kens te verzetten maar hierdoor vielen er Juist gaten in de achter hoede. Inmiddels waren nog enkele „opgetrommelde" spelers komen opdraven maar ook zij konden niet voorkomen dat E V met een stand van 5-0 kon gaan rusten Na rust kwam er een Blauw Wit op het veld met de vaste wil er toch nog iets van te maken Met goede combina ties werd E V terug gedrongen in het strafschopgebied en na 10 mi nuten scoorde G Bekkernens voor Blauw Wit dat hierna ook het beste van het spel bleef houden De ultr vallen van EV bleven echter ge vaarlijk Aan belde zijden deden zich nog enkele kansen voor waar van E V er nog een benutte Zoals B2 na rust heeft gespeeld kan het voor menige tegenstander een las tig team zün. Bovendien is het ple ite*:: wat de spelers erzelf aan heb- 70ste minuut Gerard Aanstoot die van deze ruimte profiteerde door met een afstandsschot de bal van plm. 25 meter keihard in het net te jagen. Dat bracht BZSV op de knieën en Blauw Wit kon de weds trijd rustig uitspelen zij het dat er vlak voor tijd toch nog even aan de noodrem getrokken moest worden. Henk Bolink werd vervangen door Wim Rietberg die nog enkele leuke passes uitdeelde maar Blauw Wit was tevreden, de buit was binnen en de eerste wedstrijd in 1980 le verde meteen de volle winst op. Sporto 5-Blauw Wit 2 De nederlaag die Blauw Wit 2 za terdag in de uitwedstrijd tegen Sparta 5 heeft geleden is niet te wij ten aan de bespeelbaarheid van het veld, want dat lag er uitstekend bij, maar moet worden toegeschreven aan enkele verdedigingsfouten. Blauw Wit begon met enkele leuk opgezette aanvallen, maar moest gelaten toezien dat Sparta het le doelpunt scoorde. Toch durfde Blauw Wit te blijven aanvallen en dit zou zeker effect gehad hebben, ware het niet dat de ben ook groter. Henk Stam leidde deze sportieve wedstrijd goed. Attentie! Zaterdag 16/2 (morgen) speelt B2 om 8.00 's morgens in de sporthal. Blauw Wit Al-Eversberg Al Toch nog onverwachts werd zater dag het veldvoetbal na de lange winterstop hervat. Voor wat betrof het Al elftal van Blauw Wit zag men voor de eerste wedstrijd na deze winterstop er als een berg te genop om juist deze wedstrijd te gen koploper Eversberg aan te tre den mede het feit hoe men deze winterstop had overleefd. Toen Eversberg het veld betrad miste men bepaalde opvallende spelers uit de vorige wedstrijd, later bleek dat 2 spelers van Eversberg met het eerste elftal mee moesten doen en er 2 spelers de vereniging hadden verlaten. Blauw Wit begon de wedstrijd met een 4 mans midden veld en een 2 mans voorhoede om het accent op de verdediging en uitvallen te leggen. Vanaf het begin bleek dat Eversberg verzwakt was en Blauw Wit had alle tijd om in de aanval te gaan. Men kreeg veel kansen en Eric Mondeel kon na 10 minuten tegen de lat knallen en de terugspringende bal over schieten. Ook André Schuppert en Henk Mekenkamp schoten over of naast. Er zat weinig variatie in de aanval len van Blauw Wit en vaak liep men in de goed opgezette buitenspelval van Eversberg Twee minuten voor rust waagde Richard Verveda vanaf 30 meter een harde knal op doel, welke via de onderkant van de lat In het net sprong. Blauw Wit kon de rust dus met een gunstige stand van 1-0 Ingaan. Na rust zag men een fel aanvallend Blauw Wit en een terugvallend Eversberg Na vijf minuten werd Henk Mekenkamp na een solo in het strafschopgebied onderuit ge haald. Jerry Prins nam de straf schop en schoot onder de keeper door 2-0. Na tien minuten zag men een goed opgezette aanval over links Eric Mondeel speelde André Schuppert aan en uit diens pass kon Henk Mekenkamp de achterhoede van Eversberg omspelen en scoren De strijd was gestreden en het spel- beeld viel terug Eversberg wis selde nog wel enkele spelers onder wie de keeper maar deze ploeg aan gevuld met C-Junloren kon aanval lend geen vuist maken Keeper Gerrlt Johan had een makkie Vijf minuten voor tyd kon Blauw Wit zelfs op 4-0 komen toen Jerry Prins zyn 2e strafschop benutte toen Andre Schuppert onderuit werd gehaald Jongens een goed succes na de winterstop en alle reden om de komende wedstrijden op trai ningen optimaal voor te bereiden om in de top mee te blijven draaien en eventueel koploper Excelsior A2 van de le plaats te spelen. „Een goede opkomst van de leden is belangrijk voor elke vergade ring en daarom ben ik blij met de aanwezigheid van zovelen". Met deze woorden opende maan dagavond voorzitter Renger G. Veldhuis de halfjaarlijkse leden vergadering van voetbalvereni ging Blauw Wit. Hij dankte allen die hebben meegewerkt aan het In het clubhuis op sportpark „Meermanskamp" werd de 3e wedstrijd gespeeld voor de Klaver- jascompetitie van de ZW „Blauw Wit". Ook voor deze derde weds trijd bestond weer zeer veel animo. Voor het kampioenschap zijn be slissend de hoogste scores van drie wedstrijden. De tien door de activi teitencommissie beschikbaar ge stelde prijzen werden uitgereikt door clubvoorzitter Renger G. Veldhuis die een woord van dank sprak tot de dames van de kantine commissie die zorgden voor gratis koffie en hartige hapjes. Uitslag: 1. Gerard Jansen 4037 p. 2. J. Ymker 4030 p. 3. Jan Klein Nage lvoort 3924 p. 4. J aap Thalen 3907 p. 5. D. Kortlever 3817 p. 6. Ben Bril 3773 p. 7. Roel Kremer 3680 p. 8. Harry ten Wolthuis 3675 p. 9. H. Smid 3652 p. 10 Henny Paalman 3599 De poedelprijs was met 2795 punten voor mevr. G. Prins- Beldman. Stand na 3 wedstrijden: 1. Johan Stam 11631 p. 2. M. Bruggeman 10996 p 3. Jaap Thalen 10978 p. 4. G J Klein Nagelvoort 10861 p. 5. Ben IJspeerd 10786 p. De laatste klaverjaswedstrijd is op vrijdag 18 april. Al enige tijd terug heeft de trekking plaatsgevonden van de loterij ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan de o.l. Dorpsschool. Door een omissie is de uitslag van de trekking echter nog niet ver meld geweest. Wij kunnen u echter verzekeren dat deze trekking vol strekt eerlijk is verlopen Een amb tenaar van de rijkspolitie was bij de trekking aanwezig en heeft daar van een rapport opgemaakt. Bo vendien zijn alle prijzen bij de win naars aan huis bezorgd. Voor de volledigheid hier de lijst van de ge lukkigen: hoofdprijs: draagbare zw.w. t.v. dhr Paule, Rijssensestraat. eerste prijs: radio cassetterecorder mevr Ten Velde, Kolweg 24 tweede prijs, wekkerradio W. v.d. Pluim, Wansinkstraat 5 derde prijs: tostie-ijzer K. Bos, Hol- terbergweg 5 vierde prijs: gasaansteker J G van Bruggen, Vonderschottenweg 18 vijfde prijs: gasaansteker J. Lam mere. Deventerweg 68 zesde prijs: kaasje dhr. Gazan, Bushofstraat 6 zevende prijs kaasje Holterman, Larenseweg 102 achtste prijs worst Meerman, Bos kampsstraat 10 negende prijs worst mej S. Brug geman, Rossum tiende prijs worst H Damen, Lln- denlaan 16 Wanmsveld elfde prijs worst G Soer, Noorden- bergstraat 18 twaalfde prijs- worst F.J. Schup pert. Kosterepad 9 dertiende prijs leverworst A. van Lies, Boskampsstraat 1 veertiende prijs: leverworst A. Schuppert, Oranjestraat 28. welslagen van de „Nacht van Blauw Wit" in de sporthal en deelde mee dat zowel hoofdtrainer Geerink uit Nijverdal als jeugd trainer Lorkeere uit Mariënheem een jaar hebben bijgetekend. Veld huis gaf verder informatie over de ontwikkelingen rond het nieuwe sportpark aan de Larensweg. Hij zei te hopen dat binnenkort de eerste spade in de grond gaat zodat in het najaar een voorzichtig begin kan worden gemaakt met het be spelen van drie velden. Onlangs brachten bestuursleden van Blauw Wit, de hockeyclub Holten en de Sportcommissie een bezoek aan Vollenhove waar op het gemeente lijk sportpark de nieuwbouw van clubhuis en kleedgelegenheden (units) werden bezichtigd. Er wer den door de leden in verband met een naam voor het nieuwe sport- park aan de Larenseweg enkele suggesties gedaan die door het be stuur aan de sportcommissie zullen worden doorgegeven. verdediging faalde bij het oprui men. Ruststand 3-0. Na de thee ging Blauw Wit opnieuw in het of fensief Wilco Dikkere en Henk Dasselaar zagen hun harde schoten door de paal gestuit en kwam er geen verandering in de stand On danks de nederlaag kan men na af loop toch nog tevreden zijn wat be treft het sportieve karakter van de wedstrijd. Vroomshoopse Boys 7— Blauw Wit 6 Na enkele maanden niet te hebben gespeeld kon men dan eindelijk weer de wei in. Ongelukkig was echter dat men direct al een zware uitwedstrijd moest spelen. Daar de meeste spelers er niet op gerekend hadden (en door vakantie en ziek te) moest deze wedstrijd gespeeld worden met tien spelers. Edoch de Blauwwitters van het zesde hebben zich dapper verweerd tegen de zware tegenstander. Kon men de stand in het eerste gedeelte van de wedstrijd voorlopig nog op 0-0 hou den, een kwartier voor de rust werd het echter toch nog een 2-0 achters tand. Met deze stand ging men rus ten. Na de rust had men enkele zeer goede scoringskansen doch deze werden helaas niet benut. Ook de tegenstander was van slag en kon goede kansen niet benutten. Toen men echter na 25 minuten spelen in de tweede helft 3-0 wist te scoren was het hek van de dam en wist men snel uit te lopen tot 6-0. Het was echter ,H.P.' die na een prach tige dieptepass van Ben Gerards, het mooiste doelpunt van deze middag wist te scoren en de eer van Blauw Wit te redden. Een normale nederlaag waar men op gerekend had. De mannen van het zesde plus gastspeler Gerard Kolkman ver dienen echter een pluim voor een enorme inzet en indien men toch de goede uitgespeelde kansen had be nut had er (misschien) ook nog wel een gelijkspel ingezeten. Volgende keer beter. In de zestiende ronde van de in terne schaakkompetitie speelde Lindeboom, pas lid geworden, te gen Van Dalen een vlotte partij Hij kreeg eerst de beste kansen door een stukwinst, maar gaf later zijn dame en het punt weg. Door iets minder snel spelen zou hij zijn re sultaten nog kunnen verbeteren. Ook Roele en Riemersma speelden een boeiende partij, waarin de wit- speler een toren en een pion kreeg tegen paard en loper. Wat dan ster ker is, hangt bij die materiaalver houding af van de stelling op het bord. 'Deze was in evenwicht, maar Op initiatief van de meest carnavaleske tennissers van Holten werd in de ten- nishal te Rijssen een gecos- tumeerd tennisfeest ge vierd. Vanaf 9 uur werd volgens de uiterst moeilijke - en voor velen ondoor grondelijke - tennisregels van het Tibetaanse tennisspel gespeeld. Vroeg - te vroeg - in de avond werd de schare verklede tennissers ver rast door het bezoek van Prins Carnaval met zijn gevolg. Nadat enkele leden van de Raad van Elf hadden bewezen dat hun tennista lenten niet onderdoen voor hun po lonaisecapaciteiten, kreeg de Prins het woord. In zijn filosofisch om grensde speechje schonk hij o.a. aandacht aan de uitbreiding van het aantal tennisbanen. Hoogte punt in zijn praakwaterval was de mededeling, dat hij besloten had twee gewaardeerde tennissers ln zijn huisorde op te nemen Jan Kramer en John van der Assem viel die eer te beurt Iets waarvoor John ln gloedvolle woorden bedankte HIJ kon echter toch niet nalaten op te merken, dat hij inderdaad hoopte dat de Prins een steentje bU zou dragen tot de realisatie van meer tennisbanen Na het vertrek van de Raad van Elf met OAD's camavalsbus barstte het tennla en feestgeweld pas goed los. In dit ver slag winnaars en verliezers vermel den lijkt onnodig, genoemd mag wel worden dat vooral de Arabieren en deze waren duidelijk niet in de olie - vele handicaps wisten te overwinnen. Hoe later het werd hoe meer de tennishal voor de dans vloer werd verwisseld; al bleven Prins Demis I op bezoek bij de Hol- tense tennissers. enkele enthousiastelingen tot de laatste neonstraal hun balletje slaan. Initiatiefnemers Ad, Frans en John hadden veel eer van hun werk. In de vrijdagavond in hotel „Vos man" onder voorzitterschap van de heer H.W.G. Vixseboxse gehou den jaarvergadering van de Land. Rijverening „De Bergruiters" bleek uit het jaarverslag van se cretaris D. Aaftink en uit het fina ncieel overzicht van de penning- huldigd als clubkampioen, goede tweede was Paulien Klein Bog. Als bestuurslid werd gekozen de heer H Lubberding te Bathmen, terwijl in een nog bestaande vaca ture tiz.t, zal worden voorzien. Het voorzitterschap zal tijdelijk wor meester H~ Kuipers dat" 1979 voor den waargenomen door de heer D de vereniging een goed jaar is ge- Willems De aftredende bestuurs last, leden W Aaltink, Joh Bronsvoort en H W G Vixseboxse werd dank Er werden op verschillende hippi- gebracht voor het vele en belang- sche evenementen mooie succes- rijke werk dat een aantal jaren voor sen behaald en de boeken konden de vereniging werd gedaan By het worden afgesloten met een batig bespreken van het programma saldo Een topper ln 1979 was de 1980 werd besloten tot het houden Military waaraan door een groot van een streekwedstrijd. een aantal van de beste ruitere uit het streekconcoure en het organiseren land werd deelgenomen Theo van van de „Military Holten" op zater- Dijk werd ln deze vergadering ge- dag 13 september. een onjuist torenoffer betekende verlies voor Roele. Mark Koelemay, die de laatste tijd duidelijk beter gaat spelen, trof Ten Velde in een Damegambiet. Na het ruilen van enige stukken won Mark een pion en later zelfs een to ren, waama Ten Velde opgaf. Een tweede Jeugdspeler in op komst is Wim van Oljen. Ook hij leverde de laatste tijd goede pres taties. Zijn partij tegen Nestor Blits was de moeite van het aanzien ze- kerwaard.Hetevenwichtindestel- ling werd niet verbroken, zodat de partij in remise eindigde. Een andere speler die de laatste tijd sterk geklommen is, is Aaftink. Zijn partij, met zwart tegen Van Rijs sen, leverde een mooi gevecht op waarin de spelers elkaar niets toe gaven. Er werd doorgevochten tot beiden nog één pion overhadden. Van Rijssen liet de zijne het eerst promoveren en won dus. Eijzinga had het advies gekregen om iets agressiever te gaan spelen. Tegen Ton van Oijen bracht hij een stukoffer voor twee pionnen, maar een later torenverlies kostte hem de partij. Scheperman verraste Rietman door, met zwart spelend, de Franse verdediging te gebruiken. In eerste instantie offerde hij daarbij een pion, waarvoor hij een felle aanval kreeg. De stelling van Rietman kwam onder zware druk. In ern stige tijdnood van wit bracht Scheperman een schitterend, kor- rekt, paardoffer dat in alle varian ten tot mat leidde. Van Lindenverg tenslotte kreeg met Van der Knaap te doen. In hun laatste twee partijen had hij in slechtere stelling toch nog remise weten te houden. Nu echter gaf Van der Knaap hen geen kans. Na ver lies van een pion en een niet- korrekt paardoffer plaatste Van Lindenberg slechts een ongevaar lijke aanval welke Van der Knaap gemakkelijk kon afslaan. Laatst genoemde veroverde in tijdnood ook nog een toren en kon weer een punt aantekenen. Met nog acht ronden te spelen gaat Van der Knaap aan kop, met ruime voor sprong op de achtervolgers Sche perman en Ton van Oljea Beijer kan zich nog bij hen voegen. Uitslagen: Van Linderberg-Van der knaap 0-1, Rietman-Scheperman 0-1, Eijzin- ga-T. van Oijen 0-1, Van Rijs- sen-Aaftink 1-0, Blits-W. van Oijen remise, Koelemay-Ten Velde 1-0, Roele-Riemerema 0-1, Linde boom-Van Dalen 0-1 Interne kompetitie In de externe kompetitie zijn nu ook de uitslagen van de andere clubs bekend. Praktisch alleen ESGOO 3 is nog een konkurrent voor het kampioenschap. De stand na de zesde ronde: 1. Holten l 10 matchpunten 34 1.2 bordpunten, 2 ESGOO 3 8 m.p. 32 1.2 b.p., 3 Almelo 3 3 m.p 30 b.p., 4. Vriezenveen 1 5 m.p 29 b.p., 5. Boe- kelo 15 m.p. 28 b.p., 6. ENO13 m.p. 26 b.p. Volgende week worden al twee par tijen voor de match ENO 1-Holten 1 vooruitgespeeld. (Vriendschappelijk) Hulsense Boys l-Blauw Wit 1 3.00 u V 2.00 u Blauw Wit 2-SWN 3 1 00 u. Blauw Wit 3- Hulsense Boys 4 2.30 u. Blauw Wit 5-Hulsense Boys 5 2.30

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9