gemeente holten Politieke scholings cursus voor vrouwen Gebouw Rehoboth gesloopt FOKVERENIGING REGISTREERDE 25000 STE KALF in Schuregezelschap Uit het politierapport SARIPA, jongste telg „Holter Klepper klumpkes" succesvol MTuaricHtiiw UITLOTING OBLIGATIELENING 1957 Mengele en Fristeyn doseer- en ladewagens Kuypers b.v. AANLEGGEN EN ONTSTEKEN VAN PAASVUREN Nieuwe folder over sociale verzekeringen UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAM 5 FEBRUARI 1980 HOLTENS NIEUWSBLAD -15 FEBRUARI 1980 - PAG. 5 tsiRQ 388000/ OFFICIËLE PUBLIKATIE Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat ln een openbare vergadering van hun college op 12 februari 1980 zijn uitge loot de obligatienummers 17,28,55,58,69,137, en 139 van de obliga tielening 1957 groot f 140.000.- Het bedrag van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de Algemene Bank Nederland N V, Dorpsstraat 24 te Holten tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar tegen Inwisseling van rentecoupon nummer 23 Holten, 13 februari 1980 Burgemeester en wethouders van Holten, W L.F C van Rappard, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris a V - Voor Het adres: „SLOOTSMID" Laren (Gld.) tel. 05738-1227 Het bestuur van de fok- en contro levereniging op kraamvisite bij veehouder Luggenhorst. Rechts administrateur Herman Koopman bezig met het schetsen van Hend- rikje. Bij de Fa W aan de Oranjestraat werd een damesjas ter waarde van f1198- ontvreemd. De dadens) is/zijn onbekend K uit Holten deed aangifte van vernieling van de antenne, spiegele en ruitenwissers van zyn auto De auto stond geparkeerd op de par keerplaats bij het boerderijtje aan de Churchillstraat Eventuele ge tuigen worden verzocht zicht te melden op het groepsbureau te Holten. Op de Oranjestraat werd een snel heidscontrole gehouden 9 auto mobilisten werden bekeurd De snelheden lagen tussen de 49 en 82 km per uur. K uit Holten deed aangifte van diefstal van zijn personenauto, merk Mercedes 200D. De auto stond geparkeerd in een afgesloten garage De waarde van de auto is f37.000.- 24 uur later werd de auto teruggevonden in Almelo. De auto stond daar onbeheerd op een par keerplaats. Op de afslag S14 - Al botsten de auto's van B uit Hellendoom en L. uit Ruurlo op elkaar B kwam van de AI en werd bij het linksaf slaan in de richting Holten „gepakt" door L die over de S14 reed Beide wa gens liepen averij op. Zaterdagavond j.l boekte de Hol- tense boerendans-kindergroep „De Klepperklumpkes" een werkelijk grandioos succes tijdens hun op treden voor de bejaardensoos te Rijssen. Voor hun in historische boeren klederdracht charmant uitgevoerde dansjes kregen „De Klepperklumpkes" royaal de han den op elkaar van de Rijssense be jaarden. Als beloning werden de kinderen na hun optreden dan ook persoonlijk geridderd door prins en prinses carnaval en werden overla den met vele versnapperingen. Saripa is een meisje van 11 jaar, ze woont in Zuid Sula- wesi in Indonesië. Saripa zit nog op school, in de 4e klas, ze doet flink haar best en maakt goede vorderingen. Ze komt uit een vrij grote familie, vader die landbou wer is, moeder werkt als be diende. Verder heeft ze nog 2 jongere zusjes en 2 broer tjes, en maken grootmoeder en een tante nog deel uit van het gezelschap. De familie heeft weinig bezittingen, ze wonen in een armoedig dorpje in een huisje op palen. Het dorpje be schikt over geen enkele medische of electrische faciliteiten. De maandelijkse inkomsten van Sari pa's vader bedragen zo ongeveer 16 Am. dollars, dit is te weinig om zijn gezin te onderhouden en te voor zien in dagelijkse behoeften. U zult wel denken vanwaar dit uitge breide verhaal, wat heeft dit nu ei genlijk met J.S. de Schure te ma ken. Let op. Elk weekend maken diverse jongelui uit Holten e.o. goed gebruik van de Schure. Zij besteden daar gedeelteijk hun geld dat is duidelijk. De vrijwilligers hadden gedacht dat het best leuk zou zijn een kind te adopteren. Adopteren is een groot woord, fi nancieel adopteren lijkt beter. Nu bestaat er een organisatie gena amd Foster Parents Plan, die dit verzorgt. Dit Plan organiseert en begeleidt projecten over heel de wereld Zij doen dit met de geldmiddelen die zij ontvangen van de „pleegouders" de Schure in dit geval Wij leveren een maande lijkse bijdrage van f45.-, dit geld komt ten goede aan Saripa en haar familie Uiteraard zijn er nog veel meer ondersteuners uit heel de we reld. Het Foster Parents Plan zal met een begeleider proberen Sa ripa en haar familie binnen een zo kort mogelijk tijdsbestek (max. 5 jaar) een zelfstandig bestaan te ga randeren, evenals de andere dorpsbewoners. Hoe komen we nu aan dat geld? Welnu heel eenvou dig. Geen prijsverhogingen hoor, kom nou. Maar gewoon door di verse activiteiten te organiseren, hapjes, en andere onbenulligheden je ziet het vanzelf wel. Dus onge merkt zorgen de vrijwilligers en de bezoekers van J.S. de Schure voor Saripa. Toch leuk he? Misschien een idee voor andere instanties, verenigingen, bedrijven of scholen. O ja, verder zult u regelmatig over de vorderingen van Saripa worden geïnformeerd. En er bestaat zelfs een mogelijkheid een brief aan haar te schrijven, in het Engels welis waar, maar da's toch geen pro bleem. Tot ziens in J.S. de Schure In voorgaande Jaren ls bij herhaling gebleken, dat met het aanleg gen van paasvuren reeds een aanvang was gemaakt, voordat de daartoe vereiste ontheffing van het verbod tot het ontsteken van het vuur was verkregen. Dit heeft een enkele keer tot gevolg gehad, dat een paasvuur, wegens een niet gewenste ligging, niet mocht worden ontstoken. Burgemeester en wethouder? van Holten willen belanghebbenden er nu reeds op wijzen, dat, alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, ontheffing van hun college is verkregen voor een daartoe door de commandant brandweer goed bevonden plaats. Verzoeken tot het ontsteken van paasvuren dienen daarom zeer tijdig, doch uiterlijk vóór 15 maart a.s. bij burgemeester en wet houders van Holten te worden ingediend. Door tijdig aan te vragen kunnen teleurstellingen worden voorko men. Mevrouw Bervoets memoreerde voorts aan het feit dat in Holten de cursus al voor de 5e keer georgani seerd wordt en het is verheugend te mogen konstateren dat de belang stelling hiervoor nog steeds groot is. Energie en milieu Centraal stond het thema „Energie en Milieu". Voor het forum waren uitgenodigd De heer A.H Esselink uit Dalfsen. lid Prov Staten C.D.A., mevr H.H Joo-Woltjer, gemeente raadslid V V D in Almelo, mevr W van der VliskWesseldyk, gemee nteraadslid P PR uit Deventer en de heer S Schuyer uit Hengelo, lid Prov Staten D'66 Als eerste kreeg het woord mevr Van der Vliet Zij wees o.m op het feit dat de grondstoffen niet onein dig zijn en het milieu heel zwaar wordt overbelast. De primaire be hoeften van water en vuur dreigen hierdoor in gevaar te komen Op ons allen rust de taak zuinig te zijn met energie, om het milieu niet nog meer te overbelasten De heer Schuyer, lid Prov Staten D'66 zei o.m dat het nodig is om ons energieverbruik te beperken. We hebben de plicht het milieu te beschermen en ook de derde wereld een kans te geven. De overheid moet sturend optreden en het goed voorbeeld geven, de individuele burger kan en moet bezuinigen. De heer Esselink. lid Prov Staten voor het CDA, zei dat zijn party uitgaat van het rentmeesterschap, zowel van de overheid als van de burger Het is onze plicht de natuur en het natuurlijke leefmilieu te be schermen en aan allen ten goede te laten komen Energie is schaars en ongelijk verdeeld Als laatste sprak mevr. Joo, 12. de door de provincie Overyssel uitgegeven populaire brochure streekplan IJsselvallei zal voor belanghebbenden ter inzage worden gelegd. 13. zyn bereid medewerking te verlenen aan een wijziging van het bestemmingsplan Dykerhoek, in die zin, dat de aparte bouw blokken voor de schietbaan en het gebouw Bethanië worden sa mengevoegd tot één bouwblok, waardoor bouw aan één lokaliteit voor verschillende doeleinden mogelijk wordt. U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling algemene zaken ter secretarie. De bekende folder „Stand van za ken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen" is weer versche nen, uiteraard bijgewerkt per 1 ja nuari 1980. De folder is een samenwerkings- produkt van de ministeries van So ciale Zeken, Volksgezondheid en Milieu hygiëne en van het Voor lichtingscentrum Sociale Verzeke ring (V.S V Zy geeft duideiyke in formatie op het terrein van alle so ciale verzekeringswetten, zowel wat de inhoud van de wetten be treft als wat premies en uitkeringen aangaat Wie haar wenst te ontr vangen, kan zich wenden tot het VSV, Voorlichtingscentrum So ciale Verzekering Rhynspoor- plein 1. 1091 GC Amsterdam, tele foon 020-927474 By het V S V zyn overigens ook folders beschikbaar over de sociale verzekeringswetten afzonderlyk By wat grotere aantal len worden er kosten in rekening gebracht. Het loonbedrijf Dijkink, dat, wanneer er wat te slo pen valt ook van wanten weet, heeft zo als uit de foto blijkt het gebouw „Rehoboth" bijna „opgeruimd". Links staat nog de achtermuur met het podium Op het bedrijf van de fam. Lugge nhorst, Okkenbroekseweg 2 in Es- pelo werd door de administrateur van de Fok- en controlevereniging „Holten en Omstreken" Herman Koopman dinsdagmiddag het 25000ste kalf geschetst. Het dage lijks bestuur van de vereniging be staande uit de heren G Meijerman, Bosman en Stegeman bracht in ge zelschap van administrateur- schetser Koopman en controleur Scheperman een bezoek aan de familie om hen geluk te wensen met de .jonggeboome" en hij sprak de hoop uit dat het eens een koe met hog^ productie mag worden. Gezien de afstamming een Julius moeder en vader Silvathor van de K.I vereniging Gelderland is die hoop gerechtvaardigd Namens de vereniging bood de heer Meyerman een krentenwegge aan Bestuur en personeel waren hierna een uurtje gezellig bijeen waarbij het glas werd geheven op de jonge rood bonte die in de registers van het Kon Ned Rundvee Stamboek werd ingeschreven als Hendrikje 4. Het 2000ste kalf werd in januari 1976 geregistreerd bij de over buurman van Luggenhorst de heer Ulfman. Maandagavond 11 februari vond de eerste bijeenkomst van de politieke scholingscursus, welke uit 4 cursusavonden bestaat, plaats in Hotel Vosman. Na het begroeten van de 40 deelneemsters door mevr. A.M. Ladiges-van de Linde, hield de discussieleidster mevr. E. Bervoets-Wiersma uit Mar- kelo een korte inleiding over het doel van de politieke scholingscursus sen, die op dit moment door geheel Overijssel gehouden worden. Vorig jaar werd door ruim 800 vrouwen in deze provincie deelgenomen. VVD -raadslid Zij stelde dat veel vuldig energieverbruik meer aan tasting van ons milieu geeft en daardoor onze overlevingskansen aanzienlijk verminderen. Het ener gieprobleem is ook een maat schappelijk probleem; als wy over minder energie kunnen beschik ken, zal dat invloed hebben op onze welvaart. Zij ziet kememergie niet als ideale oplossing, maar kan noodzakelijk blijken omdat alter natieve energie slechts een zeer klein deel van de behoefte aan energie kan dekken. Na het aanhoren van de verschil lende politieke standpunten, werd van de geboden gelegenheid ge bruik gemaakt vragen te stellen aan de forumleden, waarna een ge animeerde diskussie volgde. De volgende cursusavond zal zijn op 25 februari a.s., waarin als on derwerp centraal staat „onder- wys", en met name het 2e kans on- derwys voor vrouwen. Als forumle den zyn uitgenodigd: de heer M.F. Kamperman, lid Prov Staten C.D.A. uit Enter, mevrouw W.J.R. Terpstra-Lensink, lid V.V.D. uit Eibergen, de heer G. Huizinga, lid Prov. Staten P.v.d.A., uit Hengelo en als deskundige de heer B. Har- temink, stafmedewerker Stichting Sociaal en Cultureel Werk te De venter. I. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer H.A. Poortman voor het vergroten van de garage met bergruimte by de woning Kolweg 32; aan de heer J.A.H. Bronsvoort voor het plaatsen van een garage-berging by de woning Oranjestraat 65; aan de heer G. Wesseling voor het veranderen van de boer- dery/woonhuis Brilsteeg 2; aan de heer J.W. Stevens voor het vergroten van de ligboxenstal by het pand Beumersteeg 9; aan de heer J. Oolbekkink voor het oprichten van een carport by de woning Ab Jansenstraat 21; aan de heer K. van der Sloot voor het oprichten van een carport by de woning Ab Jansenstraat 19; 2. op verzoek van de heer A.J. Arendse zal by het nachtverbiyf in het dierenparkje een buitenlamp worden geplaatst; 3. aan de heer P.C. Meeuwissen vergunning verleend voor het kap pen van 3 bomen by het zomerhuis Postweg 80; 4. aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld de Verordening subsidiëring rieten daken te wyzigen; 5. aan de heer G.J. Jurgens te Ny verdal toestemming verleend tot het innemen van twee standplaatsen voor de verkoop van ys op de Holterberg; 6. aan Ronde-Comité Overijssel te Almelo toestemming verleend tot het houden van de wielerronde van Overijssel op 3 mei 1980; 7. aan de Carnavalsvereniging de Fienpreuvers" toestemming verleend voor de jaarlykse carnavalsoptocht op 16 februari 1980; 8. aan de Zwemclub Twenhaarsveld vergunning verleend voor een lucifer-verkoop aktie; 9. aan het gemeentepersoneel wordt voor 5 mei 1980 een verlofdag toegekend; 10. de gebruiksvergoeding voor gebruik van podium-elementen per 1 februari 1980 vastgesteld op f 3.- en f 4.- per element per gele genheid; II. aan de raad zal worden voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor zonwering, aanschaf leer- en hulpmiddelen en aan brengen gedeelte hekwerk t.b.v de byz. lagere school Het Kom pas; waarop de Toneelclub „C.O.C." een lange reeks van jaren vele lauweren heeft geoogst. Rechts het kerkge bouw waarin na verbouw o.a. de meubelafdeling van de firma Schuppert B.V. zal worden gevestigd.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5