Carnaval de Fienpreuvers J an van Beek nam afscheid van Ö.A.D. Opbrengst actie scholengemeenschap naar Cambodja en India Ouderavond openbare kleuterschool Tuinstraat MEDISCHE DIENSTEN CFantasievol^ Suilesi AGENDA KERKDIENSTEN Handenarbeidclub in „Kolnös" Spelweekend in J.S. „de Schure" TUINMACHINES Mevr. Holmer- Pinkert 80ste lid S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD -15 FEBRUARI 1980 - PAG. 3 Vrijdag 15 t.e.m. maandag 18 fe bruari Carnaval Internationaal in bar- dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv.) Vrijdag 15 februari 16.00-20.00 uur Nieuwjaarsfeest Bootvluchtelingen in Opvangcen trum. 20.00 uur Disco-jeugdcarnaval in zaal „Vosman". Zaterdag 16 februari 13.45 uur Vertrek Carnavalsop tocht vanuit Keizersweg(De Haar). 20.30 uur Groot carnavalsfeest in feestzaal „De Poppe". Zondag 17 februari 11.30 uur Koffieconcert Geld. Ka- mermuziekensemble in aula Scho lengemeenschap. 13.30 uur Gecostumeerde sport wedstrijd op „Meermanskamp". 14.00 uur Discobal in café „De Wip per t" (zie adv.) 19.45 uur Carnaval in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) 19.30 uur Boerenkoolmaaltijd bij Betsie en Tonny (café Kalfsterman) Maandag 18 februari 20.00 uur Openbare vergadering WD afd. Holten/Markelo in café- rest. „De Poppe" spreker Loek Hermans 2e kamerlid WD. On derwerp „Actuele politiek in Ne derland. 20.00 uur Rosenmontagviering „De Fienpreuvers" bij „Water Jan". Dinsdag 19 t.e.m. zaterdag 23 fe bruari Kapsalon „Elegant" gesloten (zie adv.) Dinsdag 19 februari 15.30 uur Bejaardencarnaval in Hofbar „Boer Biet" (café Jansen). 20.00 uur Afsluitngscarnaval 1980 in Hofbar „Boer Biet". 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in zaal „Vosman". Spr. de heer J. de Wolde van Rouveen. Onder werp „Wonen en werken in Stap horst". 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- niê". Spr. zr. H. Strijker. Onderwerp „Omgaan met zieken". Donderdag 21 februari 20.00 uur Vergadering afd. Holten CPB in kerk centrum „De Kande laar". Spr. ds. G.J. Vrijmoeth, con rector Chr. Lyceum Zwolle. On derwerp „Hoe blijf ik in gesprek met mijn kinderen". Dinsdagavond 12 februari werd in de kleuterschool de Jaarlijkse ou deravond gehouden. De voorzitster mevr. Sandmann heette allen har telijk welkom. Zij hield een korte toespraak tot mevr. Gerink in ver band met haar zwangerschapsver lof. Het officiële afscheid volgt nog met een feestdag voor de kinderen. Aan de leidsters werden bloemen aangeboden. In de samenstelling van de oudercommissie komt dit jaar geen verandering, aangezien alle leden nog een kleuter op school hebben of binnenkort weer een op school krijgen. De eerstvolgende kljkavond is vastgesteld op 31 maart a.s. Na deze zakelijke mede delingen hield mevr. Scheper- Stout uit Goor werkzaam bij de stichting K. en O. een lezing over het onderwerp „Straffen en belo nen". Hieruit bleek duidelijk hoe belangrijk het is dat men als ouders konsekwent moet zijn in de manier van optreden. In ieder gezin zijn bepaalde regels en hieraan moet een ieder zich houden, groot en klein. Het is voor veel ouders echter ook moeilijk om eens een pluim op de hoed van een kind te steken, doch dit is ook zeer belangrijk. In de pauze werd een verloting ge houden van de door de kinderen meegebrachte prijzen. Na de pauze werden 6 gespreksgroepen ge vormd die 3 onderwerpen ter dis cussie gesteld kregen over kinde ren met een moeilijkheidHoe zou u die oplossen? Hieruit bleek dat men als ouders wel eens verschil lend reageert op bepaalde reacties. Na deze boeiende uiteenzettingen bedankte de voorzitster mevr Scheper voor haar zeer geslaagde lezing en wenste allen wel thuis. Al met al een gezellige en druk be zochte ouderavond. Zaterdag 23 februari 20.00 uur Gezellige avond Henge lsportvereniging „De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe". Maandag 25 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Vertoning van de film „Met de OAD naar Oosten rijk en Joegoslavië". donderdag 28 februari 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne" Spr. de heer G. Kraatj, fysiothe rapeut. Vrijdag 22 februari 16.00 uur Opening expositie van Zaterdag 1 maart poppen, olieverfschilderijen etc. in 10.00-17.00 uur Grote Postzege- Bejaardencentrum „Diessenplas" Iruilbeurs „H.P.C." in aula Scho- (zie ber.) lengemeenschap. OPTOCHT Zaterdag 16 februari zal om 13.45 uur aan de Keizersweg het start schot klinken voor het vertrek van de carnavalsoptocht waaraan zo vernamen wij uit „hoogdoorluchtige bron" dit jaar meer wagens, lopende groepen etc. zullen deelnemen dan ooit te voren. Aan de feestelijke tocht door een deel van het dorp zal muzikale medewer king worden verleend door „H.M.V." en de Rijssense Muziekvereni ging „Wilhelmina". Route: Vrijheidslaan, Keizersweg, Dorpsstraat, Larenseweg, Schoolstraat, Oranjestraat, Waardenborchstraat, Vixseboxse- straat, Kolweg, Dorpsstraat, Stationsstraat. De optochtcommissie doet nogmaals een vriendelijk verzoek aan alle bewoners langs de route om auto's zodanig te parkeren dat praalwagens etc. hiervan geen hinder ondervinden. KINDERCARNAVAL Direct na de optocht (plm. 14.45/15.00 u.) zullen alle verklede Keu- nedarpertjes tot plm. 12 jaar door autobussen worden opgewacht die hen naar de feestzaal van „De Poppe" zullen brengen. Het gran dioze programma, dat de jeugd door Prins Demis I zal worden aan geboden blijft nog even een verrassing. R1Q DO P0PP0 Een van de allerhoogste hoogtepunten in het camavalsgebeuren zal ook dit jaar weer worden het grote carnavalsfeest in de residentie „De Poppe". Prins Demis I heeft opdracht gegeven om de zaal zeer exclusief aan te kleden en hij verwacht datiedereen kan verschijnen in de kledij die hem of haar goeddunkt. Op dit vlak is echter niets verplicht, integendeel alles mag. Met een Prins van de Costa Elta is het echter logisch dat daarvan iets zal afstralen op de sfeer en de stemming tijdens deze avond. Voor sfeer en stemming zijn mede verantwoordelijk de zesmans formatie Lotus, de groep die 4 jaar achtereen het carnaval in Appeltern bij Nijmegen opluisterde. De band staat garant voor een geweldige avond! V.l.nj.OAD-directeur.ir. J.GJ.ter Haar, mevrouw van Beek en de heer J. van Beek. ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers weg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-2285 b.g.g. 05700-22700. De weekenddienst gaat in vrij dagavond om 18.00 uur en ein digt maandagochtend om 8 uur. Tijdens de weekenddienst kunt u de wijkverpleegkundigen in ieder geval bereiken 's morgens van 7.00-7.30 uur en tussen de middag van 13.00-14.00 uur. Spreekuur en afhalen van ver- pleegartikelen maandag t.m. vrijdag van 13.30-14.00 uur wijk- gebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486- 16465. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat G.J. Kraaij, tel. 2299 ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10.00 uur. Spreekuur gebouw Kruisver eniging, Gaardenstraat 31. TANDARTS L.G. de Meijer, Rembrandtplein 1, Nijverdal, tel. 13109. Spreek uur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m.. vrijdag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Bureau Dorpsstraat 16 tel 2784. Spreekuur maandag t.e.m vrij dag 8.30-9 30 uur Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515 GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing Electriciteit/Gasvoor- ziening, tel. 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655. Na 18.00 u. beüen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht). model 50 Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. van Beek vrijdag j.l. afscheid genomen van de Oad. Dat de heer van Beek een belangrijke plaats heeft ingenomen in de bijna 40 jaar dat hij zijn werk bij dit bedrijf verrichtte, blijkt wel uit de wijze waarop hem dit afscheid werd aangeboden. 's Morgens hadde de monteurs de afdeling van de heer Van Beek, feestelijk versierd met slingers ter wijl zijn gereedschapskist was dichtgeplakt. Bij de receptie die 's middags om half vijf plaats vond bij de Molenbelt kwam de sympathie voor de heer van Beek nog meer tot uitdrukking. Vele collega's maar ook oud-collega's waren naar de -Molenbelt gekomen om afscheid te nemen en een cadeau aan te bie den. De heer J.G.J. ter Haar direc teur van de Oad memoreerde in zijn toespraak de moeilijke tijd in de oorlog waarin het bijzonder moei lijk werken was omdat er geen on derdelen te krijgen waren en de monteurs alles zelf in elkaar moes ten zetten. Ondanks de vele aan biedingen die de heer van Beek kreeg om van werkkring te veran deren is hij de Oad steeds trouw ge bleven. In de loop van zijn lange loopbaan zijn vele automerken ge passeerd. De heer van Beek begon zijn loopbaan in dienst van de firma Müller de vader van wijlen „Baas Jan" welke laatstgenoemde samen met de heren Hodes en ter Haar sr. de Oad oprichtten. Zo heeft u aldus de heer ter Haar niet alleen de hele Oad historie meegemaakt maar ook u zelf opgewerkt tot chef mon teur en met succes. Naast zijn har telijke woorden bood de heer Ter Haar de scheidende functionaris een geschenk onder couvert aan terwijl één van de collega's een ge dichtvan de chef technische dienst de heer van Geerestein voorlas en een boormachine aanbood. De echtgenote van de heer van Beek kreeg bloemen aangeboden Zij wist zich te herinneren dat de ga rage waarin haar man in het begin Ned. Herv. Kerk. 9.00 u. en 10.30 u ds. C C. Ad- dink. (In 2e dienst bed. H. Doop). Kinderoppas: mevr. Bogaard- v.d. Berg en Geerte Cammeraat. Uitgangscollecte: Plaatselijke zondagsscholen. 10.00 uur jongerendienst in „Irene. Geref. Kerk. 9 30 u. en 15.00 u. ds. Zijp van Apeldoorn In beide diensten is de le coll voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: klas 4, mevr van Zeijts. Oppasdienst. Willy Brinks en Johanna Faber. Marianne Harting, Jenny Kruidhof res Petra Span. R. K. Kerk. Zaterdag 17.00 uur- zondag 9.30 uur Dijkerhoek. 10.00 uur ds W Vons, Uitgangs- coll Plaatselijke zondagsscho len Okkenbroek. 10 00 uur ds J C Beerthuis van Bathmen Viering maaltijd des Heren Nieuw Heeten. Zaterdag 19.00 uur; zondag 8.00 en 11.00 uur. werkte in de winter slecht of niet verwarmd was waar nu niemand meer aan denkt maar dat het vroe ger heel gewoon was dat haar man met bevroren kleren thuis kwam wanneer hij in de winter onder een bus had gelegen want smeerputten waren er toen nog niet. Ook het feit dat haar man in de oorlog altijd heel erg vuil in huis kwam en dat er geen zeep was om zich te wassen ligt mevr. van Beek nog heel vers in het geheugen. Nadat men nog ge ruime tijd onder het genot van een drankje het afscheid heeft gevierd wenste ter Haar de heer van Beek met zijn echtgenote een hele fijne tyd toe waarin in goede gezondheid mag worden genoten van de ver diende vrije tijd. R0SENM0NTAG Om het camavalsgebeuren ook in Holten volledig te maken zal ook dit jaar weer Rosenmantag een echte Keunedarpse aangelegenheid worden. Zijn Doorluchtige (dorstluchtige) Hoogheid Prins Demis I heeft verklaard dat hij speciale aandacht aan het gebeuren zal wijden zodat op maandag 18 februari in de herberg van oud prins Waterjan (Jan Maats) aan de Dorpsstraat-West op een bijzondere happening gerekend mag worden. Het succes van de vorige spelweek- ends in de Schure ligt ons nog vers in het geheugen; nu is het al weer zo ver. Weer zo'n fantastisch gebeuren van vrijdagavond tot en met zon dag; je kunt je uitleven tot en met in de Schure. Vragen zoals: wie evenaart het sjoelsucces van Henri, wie scoort er hoger op het Darts bord dan Bertus, wie worden de Twisterkampioenen van de Schure komen weer naar boven. Dit keer is er ook potstoten op het podium. Verder zijn er nog diverse chapsspelen aanwezig. De op brengst van het gehele weekend zal ten goede komen aan Saripa, het kind dat we financieel ondersteu nen via het Foster Parents Plan. Wat dat inhoudt kunt u elders in dit blad lezen. Zo dat was het, veel spelplezier en tot ziens in J.S. de Schure. Van Kollaan 11, Goor Tel. 05470-33 32 Dealer van: HONDA Cirikelmaaiers ALPINA kettingzagen ook voor onderhoud Zoals bekend zal zijn, organiseert de stichting voor sociaal en cultu reel werk een aantal handen ar- beidclubs voor kinderen in de la gere schoolleeftijd. Op één van deze clubs, namelijk die op woensdag middag van 15.30 tot 16.30 uur in het Kolnös, is nog plaats voor en kele kinderen. Jongens en meisjes van 6 tot en met 8 jaar kunnen zich nu nog opgeven voor deelname aan deze club. Je zult er beslist geen spijt van hebben, want voor f5.- per maand zul je elke week een fijne uurtje hebben, je kunt er timmeren, kleien, plakken, weven, emailleren en nog veel meer en er worden rege lmatig leuke spelletjes gedaan. Wil je meedoen, bel dan voor woensdag 20 februari even naar het Paalhuus, tel. 2755. De maandelijkse bijeenkomst van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kreeg een extra gezellig tintje in de huldiging van het 80ste lid mevr. Holmer-Pinkert. De presidente mevr. Kroon-Pasman bood haar het bondsspeldje aan. Na het officiële gedeelte werd een demonstratie volksdansen gege ven door de volksdansgroep van de afdeling Holten onder leiding van de heer Van Vliet. In invitatie van de leider aan de Dijkerhoekse da mes om het ook es te proberen werd spontaan geaccepteerd en het ging boven verwachting goed. Mevr. Kroon sprak een woord van dank tot de dansgroep en sloot rond half elf de gezellige avond. De Boley openhaard is een puur ambachtelijk produkt. Ontworpen en vervaardigd in eigen huis. Elk model, dus ook uw eigen ontwerp is uitvoerbaar Hier een voorhang- haard met rond plateau. Bezoek de dealer in uw omgeving, waar de kleurrijke brochure voor u klaar ligt =vp nnpnhaarripn exklusieve openhaarden De in december gehouden Derde Wereldweek op de Holtense Scho lengemeenschap heeft in totaal bijna f4.700.- opgebracht, o.a. dankzij de boekenmarkt en de olie bollenactie. Dit bedrag wordt uit eraard bestemd voor een project in de Derde Wereld. Door het invullen van hun namen konden de leerlingen uit 7 projec ten kiezen. Aangezien de Cambod jaanse vluchtelingen en de kinde ren uit India duidelijk de meeste stemmen trokken, zal het bedrag naar deze twee projecten worden overgemaakt. Omdat deze week zo'n prachtig succes geworden is, mogen we ver wachten dat in de toekomst weer dergelijke thema-weken worden georganiseerd. Ook dan zullen de deuren van de „Scholengemee nschap weer openstaan voor iedere belangstellende. Op een groot bord werden de leer lingen uitvoerig geïnformeerd over de 7 projecten waaruit ze konden kiezen. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113. r GOOB lOlim Te! 05470-2764 Tel 05483-184? Slallcnslaa» 2< Waagweg IS

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3