keurmeester Cees Dijkstra 15 jaar in overheidsdienst 'eehouders discussieerden over zuivelbeleid Carnavalsoptocht Mooie opbrengst actie „Soiidaridad" ToogdagCJB.T.B in IJsselhal Verdwaald in een grot 35 JAAR H.M.V. 1945-1980 EO-Regio in Holten op donderdag 14 februari Verzoek om oude kleren rr Ons kinderverhaal HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 FEBRUARI 1980 - PAO. 7 Irijdagmiddag werd in de Jaadzaal de heer C Dijkstra Jehuldigd in verband met jjn 25 jarig dienstverband Bis keurmeester De jubila- Js die op 1 januari 1955 als ïulpkeurmeester werd be- loemd in gemeente On- Ttwedde (Gren in deze unctie in Holten in dienst Irad op 1 januari 1957 is Binds 1974 hoofdkeurmee- Iter. Burgemeester mr van Rappard Jield nadat hy de familieleden van He Jubilaris en de genodigden had welkom geheten, namens het ge meentebestuur een korte toe spraak waarin hy wees op de risi- lo's (grote viymscherpe messen!) Bie aan dit mooie beroep verbon- Ben zyn. De jubilaris kan uit erva ring hierover meepraten want meer pan eens raakte hy gewond by z'n jwerk en dat dit gebeurde is nog niet o lang geleden gezien het verband om z'n linkerduim U hebt zo zei de burgemeester evenals uw collega's uw verantwoordeiyke werk altyd •met grote nauwgezetheid en met veel enthousiasme gedaan en het gemeentebestuur dat altyd de no dige aandacht heeft gehad voor de vleeskeuringsdienst, wil U hiervoor harteiyk danken Burgemeester van Rappard. die zyn gelukwens en woord van waardering vergezeld deed gaan van een geschenk onder couvert bood aan mevr T. Dykstra Hulshof bloemen aan Het hoofd van de vleeskeurings dienst de heer JGJ Giesen noemde in zyn toespraak keurmee ster Dykstra een man van weinig woorden die steeds recht op z'n doel af gaat Een keurmeester met een eigen oordeel over vlees Hy .heeft steeds de gelegenheid gehad dit oordeel in te passen in de ge- meenschappelyke benadering van ons werk door de keuringsdienst als geheel Binnen de omlijsting van de wet kon hy daardoor bydra- gen aan de duidelykheid van de be slissingen voor hen die van onze diensten gebruik maken Hy ziet zyn opdracht de consument van „gezond" vlees te voorzien en voor zover dat aan de grondstof dat die consument „waar krijgt voor zyn geld" Als mens heeft de heer Dyk- sta de grote kwaliteit te kunnen luisteren en zijn minimum aan woorden wordt slechts verstaan door degene die luisteren kan op dat moment. De heer Giesen be sloot met de wens dat keurmeester Dykstra nog vele jaren beschik baar mag blijven voor vleeskeu ringsdienst in Holten. Keurmeester Goorman die het woord voerde namens de collega's en andere medewerkers dankte de heer Dykstra voor de prettige sa menwerking en vriendschap be toond tydens een lange reeks van jaren Denkend aan het spreek woord „De morgenstond heeft goud in de mond" was Cees 's mor gens altyd vroeg present. Er wordt wel eens gezegd Dykstra heeft al tyd wat byzonders by de hand en iOp de dinsdagavond door 1de afd. Holten van de lO.L.M. in café-rest. „Het I Bonte Paard" gehouden I discussieavond, die ook werd bijgewoond door een aantal jongeren van het Agrarisch Jongeren Con tact, heeft voorzitter Anne v.d. Brink in zijn openings toespraak uitvoerig aan dacht geschonken aan de onzekerheid van de prijzen en de steeds groter wor dende dreiging van melk prijsverlagingen die vanuit Brussel te wachten staat. Gezien het complex van proble men die zich in EEG-verband voordoen ten aanzien van de zuivel is het wenseiyk om met elkaar hierover van gedachtenwisselen. Wij zullen ook vanavond niet tot een pasklare oplossing komen, maar we moeten er voor oppassen, dat we niet bij de pakken neer gaan zitten onder het motief „we kunnen er toch niks aan doen" Dat is mis schien wel de makkelijkste oplos sing. maar dan schuiven we de ver antwoordelijkheid van ons af met het gevolg dat er mogelijk beslis singen worden genomen waarop we als organisaties helemaal geen greep hebben. Door de Europese Commissie wordt gesteld dat het landbouwbe leid teveel gaat kosten en dat de thans geldende norm van 1 BTW te weinig is om het EEG- beleid te financieren en de zuivel wordt dan aangewezen als de grote boosdoener De hele aanval van Dankert en zijn medestanders in het E P is meer dan het manifeste ren van macht ofon macht dan het zich daadwerkeiyk inzetten voor de levensgrote problemen De hele prijsstelling en de maatre gelen die genomen zuilen worden, zal een kwestie worden van kom- promlssen, als het tenminste nog tot een kompromis kan komen. Mijns inziens, zo besloot v d Brink, zal het toekomstige landbouwbe leid steeds gericht moeten zijn op een produktie omvang die een te kort situatie voorkomt (met alle gevaren van dien) op economisch verantwoord geleide bedrijven, die de ondernemer een redelijk inko men verschaft. Oorzaken probleem De heer H Slijkhuis te Holten, lid van het Provinciaal bestuur OLM, noemde als oorzaken van de pro blemen in de zuivelsector de produktie-omvang en het ontbre ken van de politieke wil om extra gelden beschikbaar te stellen. Om de zaak gezond te maken kan men verschillende dingen doen bijv. heffing op melkgeld, melkprijs- verlaging, beperking van produc tie Bevriezing of verlaging van de melkprijs heeft ongeveer hetzelfde effect op het inkomen van de veeh ouder als een melkgeldheffing Men moet echter wel goed beden ken dat als er een beter evenwicht in de markt is bereikt deze melk prijsverlaging waarschijnlijk niet ingehaald zal worden. Als men be denkt dat de E C er naar streeft 'om meer financiële ruimte te scheppen en men de consequenties voor de boer tegen elkaar afweegt leidt dit tot voorkeur voor een hef fingsverhoging boven een prijs verlaging Van iedere boer mag positief meedenken verwacht worden, want we moeten wel zor gen dat we niet de dupe worden van het zuivelprobleem, temeer omdat dit voor een groot gedeelte zijn oorzaak vindt in de door Brus sel gevoerde politiek. Ongeacht welke voorstellen er ook zullen komen, men moet steeds bedenken dat Brussel eeo log apparaat is dat moeilijk valt bij te sturen en de maatregelen zeker voor meerdere jaren zullen gelden zo besloot de heer Slijkhuis. Er ontspon zich naar aanleiding van het ope ningswoord van de heer v.d. Brink en de lezing van de heer Slijkhuis en een lijst met 7 vragen over het zuivelbeleid een zeer geanimeerde discussie. O.L.M. protesteert! Stijging van de zuiveloverschot- ten moet worden tegengegaan. Dat was de strekking tijdens de dis cussies in de vergadering van de O.LM. die woensdag in de Leren Lampe te Raalte het zuivelpro bleem uitvoerig heeft besproken. De leiding had de voorzitter van het prov bestuur de heer D.J. Jonkhans te Hardenberg. Tijdens soms felle discussies werd betoogd, dat evt. harder opgetreden moet worden tegen de overheidsmaat regelen. Het roer moet om, vonden de plm. 300 afgevaardigden afge vaardigden van de Overijsselse afdelingen. dit was vaak zo Op de dag van je sollicitatiebezoek aan Holten werd je dochter geboren, dus was het haasten om op tyd in Holten te zyn. Op de 2e kennismaking met Holten (28 dec 1956) kwam je niet van een koude kermis maar wel koud thuis Wat was het geval' Je voorganger oud-collega Jan Aanstoot nam af scheid en het feestje liep wat uit de hand Cees was met de trein, dus wat kon hem gebeuren Maar de laatste trein uit Almelo ging niet verder dan Mariënberg en daar stond Cees in de kou Broer Wiebe gebeld en die kwam Cees met de motor ophalen maar de duo passagier was „gekleed" op reizen per trein en zodoende was het een koud ritje, maar dankzy het warme bed by Tinie en „anti-vries" ver scheen je toch op 2 januari '57 ge zond en wel op je werk De heer Goorman besloot zyn met humor ryk gelardeerde toespraak met de wens dat de heer Dykstra tot aan z'n pensioen by de vleeskeurings dienst in Holten mag biyven Hy bood namens de collega's en me dewerkers een prachtige zonnewy- zer aan Verder werd nog het woord gevoerd door oud directeur van het Ge- meenteiyk Xeurings Waag en Slachtbedryf de heer G S E Vegter die een aantal jaren met keurmee ster Dykstra heeft samengewerkt en nooit spyt heeft gehad van het advies aan B en W om hem te be noemen Ook werden nog geluk wensen en attenties aangeboden door de heer A Groen namens de afd Holten van de Ned Chr. Bond van Overheidspersoneel en door de heer H.W Woertman te Gorssel, namens de bond van keurmeester Door de heer Dykstra werd mede namens zyn vrouw en kinderen met V.l.n.r. mevrouw Dijkstra, jubila ris Cees Dijkstra en burgemeester Van Rappard. een kort woord dank gezegd voor de door het gemeentebestuur aan geboden receptie, de gelukwensen en waarderende woorden en de ge schenken die werden aangeboden. De Holtense Muziekvereniging HMV bestaat in 1980 35 jaar en dat willen ze wel even vieren In de locrp van dit jaar zullen een aantal muzikale evenementen plaatsvinden die hun weerga met vinden Het traditionele voorjaarsconcert is ingeruild voor een wervelende show die zal plaatsvinden op zaterdag 8 maart aanstaande in de sport hal Dit spektakel van de eerste orde luidt het,feestjaar in „1980 35 jaar HMV" waarna nog vele hoogtepunten zullen volgen Op 8 maart zult U een Holtense Muziekvereniging ,tfMV" leren kennen zoals U nog gekend heeft dus zonder een verloting, ge woon omdat een lange pauze met past in een wervelende show. De voorverkoop start op 25 februari bij de bekende adres sen Boekhandel Heusinkveld, Dorpsstraat 62. M v.d MaatDorpsstraat 10. Schoenhandel HJ. Oolbekkink, Oranjestraat 80 Toegangsprijs f 10.- in voorver koop f7.50. De Adventsactie „Soiidaridad" voor Latyns Amerika vond aller- wege belangstelling en medeleven Niet alleen de Jongerendienst en de Zondagscholen, maar ook het Be j aardencentrum „Dtessenplas" nam er aan deel Zowel de alge meen georganiseerde als de Chris- teiyke Plattelandsvrouwen wisten zich betrokken by de nood van de boeren in Zuid Amerika. Niet alleen door collecten in kerk diensten. maar ook van uit de Open Deur-samenkomsten stroomden ae uyuiagen tue. teiwyi recht streeks op rekening Werelddioco- naat by de Rabobank en via de predikanten belangrijke bedragen binnen kwamen, zoals ook by de viering van Christus geboorte in zonderheid hoort Het resultaat van deze geslaagde actie was dan ook dat de collei te in de R K Kerkdiensten f 320 opbracht ter wyi van de rekening Werelddiaco- naat" de som van f500 - voor .So iidaridad" kan worden overge maakt Veel dank aan alle geefsters en gevers Zaterdag 16 februari a.s organi seert de carnavalsvereniging „de Fienpreuvers" haar jaariykse op tocht door een deel van het dorp. Om 13 45 uur zullen de diverse wa gens. loopgroepen en individuele deelnemers en deelnemertjes, met begeleiding van de muziekvereni gingen H M V en Wilhelmina Rys- sen vanaf het vertrekpunt de Xei- zersweg de volgende route afleg gen Start Xeizersweg (13 45 uur) - Gaai denstraat Dorpsstraat La renseweg Schoolstraat Rietmolenstraat Oranjestraat Noorden bergstraat Waarden- borchstraat Mr Vixseboxsestraat Kolweg Dorpsstraat Een vriende- lyk verzoek aan alle bewoners langs de route Wilt u ervoor zorgen dat de auto s zodanig geparkeerd staan dat de deelnemers aan de op tocht hier zo weinig mogelyk of geen hinder van ondervinden Om ca 14 45 uur zal Prins Demis. op het bordes voor het gemeentehuis worden ontvangen en toegespro ken door de burgemeester van Hol ten Mr W L F C ridder van Rap pard en de wethouders de heren H StegemanenJ Warrink Uiteraard zal dit gepaard gaan met het over handigen van de sleutel van de ge meente Holten Om deze optocht wederom een succes te laten wor den, doen wy een beroep op u, om uw kinderen (en/of u zelf) mee te 'laten doen aan deze Holtense op tocht, hetzy lopend, hetzy op een autoped of hoe dan ook, als ze maar verkleed zyn Direkt na afloop van deze optocht zullen alle Xeunedor- pertjes tot plm 12 Jaar. met auto bussen naar de grote feestzaal van „de Poppe" worden gebracht waar op grootste wyze kindercarnaval zal worden gevierd Ook de thuis reis zal per bus worden gemaakt. Prins Demis heeft kosten noch moeite gespaard om de jeugdige Xeunedorpers een kostenloze, kos- telyke middag aan te bieden. Hoe het programma in „de Poppe" eruit zal zien bfijft nog even een verras sing. maar de kinderen zullen in le der géval, in het byzyn van Prins Demis en zyn gevolg, een onverge- telyke middag beleven. De Evangelische Omroep organiseert dit seizoen een groot aantal minifestaties in het gehele land. Eén van deze manifestaties wordt georganiseerd op donder dagavond 14 februari a.s. in Holten en wel in de Gere- Ors, Plet Bukman (voorzitter Ne derlandse CBTB): „Landbouw- perspeklief niet onderschatten!" Op donderdag 14 februari a s vindt in de IJsselhal te Zwolle de grote jaarvergadering /toogdag van de Overijsselse Christelijke Boeren- .-n Tulndersbond plaats tn de morgenbf)eenkomst zal de neer drs Plet Bukman voorzitter van de Nederlandse CBTB en be stuurslid van COPA (organisatie van boeren In Europa) een inleiding nouden over het landbouwpers- pektief van de komende jaren In Wet kader van het overleg In het Eu- i 'pese parlement, in samenhang inet landbouwberaad In de EEO ministerraad en ook gelet op de uitspraken van landbouwminister van der stee lijkt dat landbouw- yrrspektlei niet al te rooskleurig Vandaar dat de beer Bukman daar graag over wti spreken ln de voorgaande Jaren was deze jaarvergadertng/toogdag een suk- ses voor wat het aantal bezoekers betrof, ook al omdat gelykerUJd de jaarvergadering van de Overijs selse Chrlsteiyke Plattelands vrouwen Bond tn de IJsselhal werd gehouden Dat zal ook dit jaar weer het geval zyn Als spreekster zal daar mevrouw J Kraayeveld- Wouters staatssecretaris voor emanctpailezaken, een Inleiding houden Vele agrarische (en ook niet-agrarischei gezinnen zullen de weg naar de IJsselhal wel weer we ten te vinden Rond deze gecombineerde Jaarver gadering is een informatiemarkt over energiebesparing Ingericht, waaraan vele diensten en bedryven belangeloos hun medewerking hebben toegezegd Het middagprogramma wordt ge vuld door een voordracht van me vrouw A Schutte Aalbers (voor drachten) uit Apeldoorn en door het QUde Duo (accordeonisten). Hij luisterde maar half naar de toelichting van de gids die vertelde hoe de grotten helemaal door mensenhanden waren uit gehouwen Niet eens zo moeilijk, dacht hij, want die gids zei zelf dat de mer gelsteen erg zacht was. Nee. Nico's gedachten wa ren afgeleid Hij had eens een verhaal gehoord van een jongetje dat door toe val grotten vond, waarvan men het bestaan niet wist. Er zaten prachtige muur schilderingen ln uit de voor oudheid of prehisto rie Ja. zo heette het Dat was nog eens wat, zo n ont dekking Op slag beroemd was dat jongetje Hy zocht zijn bal die plotseling was verdwenen terwyi hy dui delijk had gezien waar hij ongeveer was neergeko men De bal was tn een hol letje gerold en toen de jon gen enn keek en later zich erin wurmde, ontdekte hij de onderaardse gewelven Zoiets moest hier ook te vinden zijn. dacht hij Al die plaatsen waar Je niet mocht komen1 Wie weet waar je terecht kwam Wie weet, wat hij zou vinden als hij wegplepte. „Mergel", zo vertelde de gtds verder, „is ontstaan toen miljoenen Jaren gele den schaaldiertjes afstier ven in, zoals dat toen heet te. de krytzee en zich op hoopten Het waren de Romeinen die 2000 jaar ge leden voor het eerst blok ken mergel uithouwden om te gebruiken voor de bouw van hun villa s Door dat hakken zijn er doolhoven ontstaan, zoals hier waar we ons nu bevinden" Nu keek Nico wat oplet tender om zich heen Stel Je voor, dat je hier zou ver dwalen' Dan kwam Je er misschien wel nooit meer uit Of Je viel onverhoeds In een onderaards meer Want die had je ook vaak in die grote grotten Nico liep naast Oerard, die bukte omdat hy wal had laten vallen „Wat heb Je daar?", vroeg Nico „Oh, niets bijzonders een rol ny lon visdraad" „Zit er nog vee! op'" „Ja. 't Is een dub- belgrote. er zit geloof lk wel 50 meter op 't Is net nieuw" „Hé weet je wat. zullen we eens een zijgan getje Ingaan' Een klem stukje maar Dan blijf Jij om het hoekje staan en ik bind het koord aan myn riem zodat ik niet kan ver dwalen" „Nee Joh laten we dat nou niet doen' Al blijf ik staan en de anderen lo pen door. hoe weten we dan waar we heen moeten". „Ach. bangerd, als ze ons missen komen ze wel terug en dan ben ik er ook weer En wie weet wat lk ontdek! Zijn we meteen beroemd!" „Nou tk wtl liever niet", zei Oerard Maar Nico trok zich niets van hem aan „Als Je gaat hou lk de klos niet vast' dreigde Gerard Maar Nico lachte Nee dat doe je wel Jy wilt het niet op Je verantwoording heb ben als er iets met mij zou gebeuren wat Jouw schuld is" En weg was hy in een donker hol verdwenen Het viel Nico toch niet mee. Aardedonker was het Hij zag geen hand voor ogen Toen gebeurde het Hij struikelde, viel en doordat hij ook nog weggleed brak door de schok het snoertje. Geen paniek, dacht Nico, die iets verderop een lichtje meende te zien Hij Uep er heen maar hy had zich ze ker vergist Nou. dan ga tk terug dacht hy Maar dat was niet makkelijk Waar was hij vandaan gekomen? Voorzichtig tastend langs de muur ging hy verder „Au", daar stootte hy zijn hoofd „Wat ben tk begon nen". dacht hy ,kAis Ge rard nu maar is blijven una san hy zeggen waar ik tn ben gegaan' Maar de groep had hen niet gemist en was al lang in een heel ander deel van de grotten Gerard kreeg het benauwd Hit was irewoon bang Stel je voor dat er niemand kwam Zou hy hier de hele nacht moeten bltjven En Nico wat was er met hem gebeurd? Zijn ge roep had niets opgeleverd Daar hoorde hy stemmen Er kwam een nieuwe groep aan meteen andere gids Oh nu moest hij het maar vertellen Dat durfde Ge rard. verlegen als hy was. ook nog maar net „Me neer". begon hy. terwijl hij om de hoek tevoorschijn kwam, „myn vriendje Nico is hier ingegaan aan een koord maar 't is gebroken 'en hy is er nog niet „Nou dames en heren als u het goed vindt, ik ken deze gangendoolhof hierachter enigszins WUt u even wachten? Misschien is die avonturier vooraan" Er was wat gemopper en ge mompel van „kwajongens, eigenwijze aap. eigen schuld Maar men wacht te Na een poosje kwam de gids terug met Nico die bleek zag en voorgoed van dit soort avonturen gene zen was. formeerde Kerk „De Kan delaar" aan de Stations straat. De avond begint om acht uur en de toegang is vrij. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Deze z g presentatie-avond zal ln het teken staan van het Evangelie en de mogelijkheden die de Evan gelische Omroep heeft bij de ver kondiging daarvan via radio en te levisie Sprekers op deze avond zul len zijn Ds W Glashouwer, voor zitter van de Evangelische Omroep en Ds G W H Peddemors, predi kant te Holten Naast meditatie wordt ook veel aandacht besteed aan koor en sa menzang Muzikale medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor „Holten", onder leiding van J op den Dnes Paul Hofstede (bariton) en Harry Hamer (orgeli De algehele leiding is tn handen van de heer T van Ommen. De Stichting voor Sociaal en Kultureel Werk voor Holten or ganiseert regelmatig aktivitei ten voor kinderen Bij deze ak tlviteiten wordt af en toe ge bruik gpmaakt van verkleed kleren zo ook de komende kin derinstuif op 13 februari Jam mer genoeg is de stichting dour de voorraad oude kleren heen en daarom hebben wy een ver zoek aan alle mensen in Holten die nog ongebruikte kleren schoenen pn hoeden hebben om deze te schenken aan de Süchting Als U zelf geen tyd heeft om deze kleren te brengen dan komen wy se graag na een telefoontje ophalen Tel 05483 2755 Bij voorbaat harte lyk dank

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7