De IJsselvallei ontwikkelt zich nu langs planologische lijnen Het streekplan vastgesteld. r Warm!^ MEDISCHE DIENSTEN Ii»Icii iteria AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND DAAR IS DE ORGELMAN DE 0LDE-RIJSSEN DE OLDE - UW ORGELMAN S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 FEBRUARI 1980 - PAO. 3 Vrijdag 8 februari- 20 00 uur Derde Xlaverjasweds- tryd comp "79/80 ..Blauw Wit" In clubhuis ..Meermanskamp" 20 00 uur Jaarvergadering Land Rijv ..Bergruiters" in ho tel „Vosman" Zaterdag 9 februari 9 00 uur Bijeenkomst boaken- bouwers „De Noordenbarg" bij hotel „Vosman" (zie ber Zondag 10 februari 14 00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv 19 30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv 20 00 uur Dansen in bar- discotheek-dancing ..'t Boekje" Bathmen (zie adv Maandag 11 februari 19 30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vos man" 1945 uur Gezamelijke bijeen komst Geref en Herv Vrou wengroepen in „De Kandelaar". 19 45 uur Eerste politieke scho lingscursus voor vrouwen in zaal „Vosman" 20 30 uur Ledenvergadering ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". Dinsdag 12 februari 14 30 uur Bejaardensociëteit Holten, in „Irene" Woensdag 13 februari 13 15 uur Voorlichtingsmiddag Consulentschap voor de rund veehouderij en Verenigingen voor Landbouwvoorlichting café-rest „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek Inleidingen over „Ruwvoeropslag" en „Actuele fokkerijzaken" Vertoning van klankbeeld „VEM "79". Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventer weg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur 14 00 uur Kinderlnstuif In het „Paalhuus" (Beuseberg). Donderdag 14 februari 20 00 uur Presentatie-avond Evangelische Omroep (EO) in „de Kandelaar" Vrijdag 15 februari 16 00-20 00 uur Nieuwjaarsfeest Bootvluchtelingen in Opvan gcentrum 20 00 uur Disco-jeugdcarnaval in zaal „Vosman" Zaterdag 16 februari 13 45 uur Vertrek Carnavalsop tocht vanuit Kelzersweg (De Haar) 20 30 uur Groot carnavalsfeest in feestzaal „De Poppe" Zondag 17 februari 11 30 uur Koffieconcert Geld. Kamermuziekensemble in aula Scholengemeenschap 13 30 uur Gecostumeerde sportwedstrijd op „Meermans kamp" 19 30 uur Boerenkooldiner bij Betsie en Tony (café Xalfster- man) Maandag 18 februari 20 00 uur Openbare vergadering VVD afd Holten/Markelo in café-rest. „De Poppe" Spr. Loek Hermans, lid 2e kamer VVD Gelegenheid tot vragen stellen 20 00 uur Rosenmontagviering „De Fienpreuvers" bij „Water- Jan". Dinsdag 19 februari 15.30 uur Bejaardencarnaval in Hofbar „Boer Biet" (café Jan sen) 20.00 uur Afsluitingscarnaval 1980 in Hofbar „Boer Biet". 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Spr de heer J. de Wolde van Rouveen. Onderwerp „Wonen en werken in Staphorst". Zaterdag 23 februari 20 00 uur Gezellige avond Hen gelsportvereniging „De Riet voorn" in café-rest. „De Poppe". Maandag 25 februari 20 00 uur Bijeenkomst afd Es- pelo Ned Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" Vertoning van de film „Met de O AD naar Oostenrijk en Joe goslavië". Donderdag 28 februari 19 45 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Holten in ge bouw „Irene" Spr de heer G. Kraaij, fysiotherapeut. ARTS J F Sijtsema, Kelzersweg 32, tel 3553 Spreekuur: 11 00 u. en 16 00 uur. WIJKVERPLEGING Zr J E Koerse-Duncan. Gaar- denstraat 31, tel 1436 b g.g. 05700-22700 De weekenddienst gaat in vrijdagavond om 18 00 uur en eindigt maandagoch tend om 8 uur Tijdens de week enddienst kunt u de wijkver pleegkundigen in ieder geval bereiken 's morgens van 7 00- 7 30 uur en tussen de middag van i3 00-14 00 uur Spreekuur en afhalen van verpleegartike len maandag tm vrijdag van 13 30-14 00 uur wjjkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat, tel 1436. werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486- 16465. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11.30 uur wijkgebouw St Kruiswerk, G aardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk. Gaardenstraat G.J. Kraaij, tel. 2299. Ziekenfonds Elke vrijdag van 8 30-10.0 uur. Spreekuur gebouw Kruisver eniging, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8 30-9 30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje Inlichtingen tel. 1201 en 1517 MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Bueau Dorpsstraat 16 tel 2784 Spreekuur maandag tem vrij dag 8 3(19 30 uur Tijdens de weekends zijo Maatschappelijk TANDARTS H Scheffer. Prinses Juliana 12, Goor. tel 05470-2500 Spreekuur spoedgevallen. 17 00-17 30 uur. DIERENARTS W C Wamelink, Houtweg 18, tel 05483-2004 GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing Electrictteit/Oasvoor- ziemng, tel 1814. POLITIE Telefoon 1352 en 2655 Na 18 00 u bellen 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht) Advertentie RIJSSEN - Uw orgelman is De Olde. de vakman bij wie u aile interessante merken onder één dak vindt Populair of klas siek.beginner of beroeps, bij De Olde slaagt ledereen De aantrekkelijke prijzen en vakkundige service zijn wijd en zijd bekend, ook als het gaat over piano's, accordeons, gita ren, orkestapparatuur en mu ziekboeken Kom naar De Olde de orgelman van Rijssen en kies uit de ge weldige collectie, waaronder de Rodgers orgels (het topmerk voor kerkorganisten) Lind bergh piano's en Bose gelulds- aapai^tuur: het neusje van de zalm De Olde orgelbouw, Enterstraat 133, Rijssen, Tel 05480 29 5 9 Halfweg Rijssen Enter Dagelijks geopend Donderdags koopavond Volop parkeergelegenheid Levering en vlotte service door heel Nederland NED. HERV. KERK 9 00 uur en 10.30 uur ds. A W. Berkhof (2e dienst viering H A.). Oppasdienst mevr. Bolink- Koopsen Janny Veltkamp Utt- gangscoll. Ned. Bijbelgenoot schap. GEREF. KERK 9.30 u. en 15 00 uur ds OW. Peddemore In belde diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: klas 3. mevr Beldman. Oppasdienst: Hernia Tromp en Jenny Aanstoot. Mevr 8mid ManenschUn, mevr Beldman- Ekkelkamp, Fokkellen Schup- perUres). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur. Zondag 9.30 uur. DUKERHOEK 10 00 uur ds W Vorm Viering Heilig Avondmaal Uitgangs coll Ned Bijbelgenootschap. 0KKENBR0EK 10 00 uur ds B.J Rlemersma van Welsum UitgangscoU Prol. Inter k. Thuisfront. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur-zondag 8 00 en 11.00 uur. ..IJsselvallei": een mooi stuk Overijssel tussen Deventer en Zwartsluis, Ommen en Kampen Een afwisselend gebied met grote steden en kleine dorpen, omvangrijke bossen en uitgestrekte weidegebieden, vlakke gedeelten en heuvels, grote rivieren en lieflijke beekjes Een gebied echter waar de tyd niet stil is blijven staan en waar in de toekomst de nodige veranderingen op allerlei terrein zullen komen Ook op het gebied van de ruimtelijke ordening: het zo goed mogelijk inrichten van onze leefomgeving. Om nu richting te geven aan deze veranderingen hebben provinciale staten van Overijssel lop 24 augustus 1979) het Streekplan IJssel vallei vastgesteld. Daarmee zijn de hoofdlijnen voor de ruimtelijke ontwikkeling voor de nabije toekomst vastge steld". Dit schrijft de gedeputeerde voor de ruimtelijke or dening, P A. de Boer, in zijn voorwoord op de populaire versie van het streekplan, dat dezer dagen o m. aan de deelnemers van de destijds ingestelde gespreksgroepen is toegezonden. De Inhoud van twee dikke boek werken is in deze brochure van 31 pagina's en een bijbehorende situa tieschets! kaart) verwerkt Vanaf 1969 ls, met een tijdelijke onder breking. aan de totstandkoming van het streekplan IJsselvallei ge werkt. Richtsnoer voor de leefbaarheid en de daaraan gekoppelde ontwikke lingen van de IJsselvallei is globaal genomen, vastgesteld ln de volge nde uitspraak „Er wordt gestreefd naar een hoofdstructuur, die aan sluit op de landschappelijke op bouw, de natuur zoveel mogelijk spaart, zo min mogelijk milieuver ontreiniging veroorzaakt, bij draagt aan de versterking van de stedelijke structuur, de landbouw voldoende ontplooiingskansen biedt en gebruik maakt van de mo gelijkheden van de infrastructuur". Wonen Daarbij is er van uitgegaan, dat wonen, meer dan onder dak zijn, moet betekenen Bi) de vaststelling van het plan bleken er 316 000 in woners te zijn Gerekend is met een vestigingsoverschot, dus meer binnenkomers dan vertrekkers, hetgeen in totaal betekent dat toch wel tot 1990 de bevolking in het ge hele streekplangebied zal toene men tot 355 000. De bevolkkingsgroet die tot dat jaar te verwachten ls betekent een noodzakelijke bouw van 24 710 wo ningen in het noordelijk deel, een uitbreiding met 40%. In de IJsselvallei-ziiid heeft men een uit- breldlng nodig van 11 920 wonin gen, wat eenderde van de huidige woningvoorraad is Van 1990 tot 2000 verwacht men een mindere groei en zullen in het gehele gebied tussen de 6500 en 9000 woningen nodig zijn, wat bijna evenveel zal zijn als het aantal nieuwbouwwo ningen dat dan nodig is voor de vervanging van oude woningen. Gekozen is voor een verdere ont wikkeling van de stedelijke gebie den rond Deventer. Zwolle en Kampen, teneinde een halt toe te roepen aan de al een flink aantal Jaren bestaande trek van de stad naar de kleine dorpjes op het plat teland Concentratie van de bevol king ln de drie genoemde steden en In Iets mindere mate ln Raalte, mag streekplan ijsselvallei Niet alleen de boer ploegt voort ln de IJsselvallei Voor een nauwkeu rige afweging, waar het een wel en het ander niet mag, waar belden zijn toegestaan en waar de een dui delijk voor de ander het veld moet ruimen, is het streekplangebied verdeeld in vier zones en per zone aangegeven wat daar wel en wat daar niet kan, t.w In Landelijk gebied 1 staat het agrarisch gebruik voorop, met be scherming van eventuele kleine elementen van natuurwaarde In landelijk gebied II heeft men te maken met een belangrijke agrari sche productiefunctie Tegelijk zijn natuur- en landschapswaarden daar belangrijker dan in gebied I In Landelijk gebied III komt in het algemeen het agrarisch gebruik echter ook weer niet doorslaan ln een zo sterke zuigkracht, dat de kleinere dorpen leeg lopen en voor zieningen als winkels en scholen bij gebrek aan mensen in de proble men komen. In Holten zal tot 1983 de Beuseberg de opvang vormen van de beno digde nieuw te bouwen woningen. Tot 1990 zullen echter nog 430 wo ningen gebouwd moeten worden. Daarbij kan gedacht worden aan Look, maar dit zal bij de opstelling van een structuurplan (dat inmid dels bestaat red. H.N.) hard ge maakt moeten worden De kleine kernen (zoals Dijkerhoek) zullen de eerste jaren, dat het streekplan van kracht is, kunnen groeien met een gemiddelde van 2%. Werken In de gemeenten Kampen. Deven ter. Hasselt. Wühe en Zwartsluis beschikt men tot 1990 over vol doende reserve bedrijfsterreinen. De overige gemeenten zullen hier voor de nodige plannen moeten gaan maken, zeker Zwolle en Raal te. waar tot 1990 een tekort ge raamd wordt van respectievelijk 96 en 30 hectare Industrieterrein Be halve aan de concentratiegedachte van de gronden voor. maar tegelijk treft men er grote natuur- en land- schapskwaliteiten aan In Landelijk gebied IV staat de be scherming van natuur- en land schap voorop Deze zal bevorderd worden door aankoop van waarde volle gebieden (Naarmate de kleur op de kaart donkerder is heeft men te maken met meer natuurbe houd). De omgeving van Deventer Boley openhaarden hebben een bijzonder hooa warmterendement. Door de dubbelwandige konstruk- tie en een extra hitteschild Hier een inbouw-hoekhaard. Bezoek de dealer in uw omgeving, waar de kleurrijke brochure voor u klaar ligt auo nnanhaarrion exklusieve openhaarden rond de steden, wordt ook aan dacht besteed aan het behoud van werkgelegenheid, in de niet- stedefijke gemeenten. Slechts Raalte zal ln aanmerking komen voorde vestiging van extra werkge legenheid, welke niet aan Raalte gebonden is, maar slechts op be perkte schaal Verder wordt in het streekplan aandacht besteed aan woon- en werkverkeer. Werk Je waar Je woont, óf woon je waar Je werkt? Dat ls een soort vraag of het ei of de kip er het eerst was Het wegenprobleem is daarbij van grote betekenis. Boer en landschap Het streekplan besteedt vanzelf sprekend veel aandacht aan de landbouw en de natuur. Wanneer de hoofddoelstelling ln deze spreekt van een hoofdinstructuur, die de landbouw voldoende ont plooiingskansen biedt, maar tege lijk ook zegt, dat deze de natuur zoveel mogelijk moet sparen en zo min mogelijk milieuverontreini ging moet veroorzaken, begrijpt men dat er in een gebied als de IJs selvallei spanningen kunnen op treden. Spanningen tussen na- tuurbelangen en de toekomstmo gelijkheden van de landbouw Een feit is dat deze beslist niet roos kleurig is. In de IJsselvallei waren in 1974 nog 11 400 mensen ln de landbouw werkzaam Voor 1990 schat men dit aantal op ruim 7500. een daling van ongeveer 2% Om wat dan dan overblijft zo goed en gezond moge lijk te laten zijn, zullen er nieuwe landinrichtingsprojecten bevor derd moeten worden Vrijwillige kavelruil, herinrichting of ruilver kaveling zijn mogelijkheden die een gezonde agrarische bedrijfs voering kunnen bevorderen en Diepenveen met de bijzonder waardevolle landgoederen en parkbossen behoort b.v. tot zone III. Recreatie Onder kopje „Leven, meer dan wo nen èn werken" wordt ln de bro chure aandacht besteed aan de re creatie en worden verschillende plannen opgesomd. Uitbreiding van de reeds be staande recreatieterreinen zal op zeer beperkte schaal mogelijk zijn In het totaal zal de toenemende vraag tot 1990 moeten worden op gevangen door uitbreiding van de oppervlakte voor verbfijfsrecreatle met 90 hectare Met Inachtneming van de landschap- en natuurwaar den zal de realisering hiervan moe ten plaatshebben in de omgeving van Zwolle, Wijhe (haventje). Heino, Raalte, Keeten, Bathmen en Diepenveen Dergelijke nieuwe accommodaties zullen dan tevens niet bi) de kleine kernen moeten worden gevestigd, maar in de om geving van de grotere plattelands centra Aan het bovenstaande zou nog heel wat toegevoegd kunnen worden Het is zoveel mogelijk toegeschre ven naar onze contreien. W B Geboren: Johan Matthijszv J W H. Toorneman en BGH Potman; Maaike dv TA L Swaders en JE. Szejnoga (geb te Deventer). Overleden: H. Oolbekkink, oud 69 jaar, Holten ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties humtgehitten, klaar terwijl e wacht Uitfluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31 Ooor Tel 05470-4113 m 101111 mow/ami in sun no stimuli»» Ruiwiiii

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3