MOEDER MAG IK OVERBLIJVEN m Prinsenbal „Fienpreuvers Uit het politierapport Resultaten volleybal- competitie „Mintonette Jaarvergadering Chr NACHT VAN BLAUW WIT Koffieconcert in „aula" Jaarvergadering Espelose van de Scholengemeenschap Plattelandsvrouwen KSaverjas- competitie Blauw Wit REDT EEN I4EVEN Schooltijden bleven onveranderd HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 FEBRUARI 1980 - PAO. 11 De schooltijden voor het kleuter» en basisonderwijs sijn al ruim een eeuw het zelfde gebleven. Als enige verandering van betekenis werd de vrije zaterdag in gevoerd, maar voor de rest bleef het met de schooltij den ongeveer bij het „ou de". De maatschappij daarente gen is juist in de achter ons liggende eeuw in een snel tempo zeer sterk veran derd. Zo'n dikke honderd Jaar geleden was Nederland nog een agrarisch land. De meeste mensen werkten vlak bV huls of aan huls Hele fami lies woonden en werkten mee aan het boerenbedrijf Grote gezinnen waren heel gewoon Immers, vele handen maken licht werk en de handen van je eigen kinderen zul len zich niet zo snel opheffen voor het ontvangen van loon. Wanneer kinderen van school thuis kwamen, was er altijd wel Iemand om ze op te vangen Vaak ook werd tussen de middag warm gegeten. Daar waren de schooltijden ook naar: tussen 12 en 2 ging ledereen naar huls om te eten De industrialisatie heeft veel ver anderd En dat veranderen gaat nog steeds door. In dit verband willen we noemen:- Nog maar weinig men sen hebben hun werk aan huts. Steeds minder mensen werken vlak bij huis. Steeds meer wordt wonen en wer ken gescheiden We wonen vaak in een stille wijk met uitsluitend wo ningen. We werken op een indus trieterrein of in een kantorencom plex. Doordat de afstand tussen wonen en werken steeds groter wordt, gaan we meer reizen Het verkeer wordt hierdoor steeds drukker. En gevaarlijker. De rol van de vrouw is sterk gewij zigd. Steeds meer vrouwen worden maatschappelijk aktief. Vrijwillig of betaald. Het gezin is niet meer de enige samenlevingsvorm. Enerzijds wor den de gezinnen steeds kleiner, an derzijds stijgt elk Jaar het aantal al leenstaande ouders zeer fors. SCHOOLTIJDEN Op de vrije zaterdag na is alles nog hetzelfde op de scholen de dag is in tweeën geknipt, zodat kinderen vier keer per dag heen en weer moe ten van school naar huis, dwars door het gevaarlijke verkeer heen. Woensdagmiddag is traditiege trouw de vaste vrije middag en dan hebben we allerlei vakanties, grote en kleine Begin- en eindtijden van schooldagen en vakanties zijn vrij willekeurig. Er bestaan dan ook nogal wat verschillen. Tussen kleuter-, basis- en voortgezet on derwijs Tussen de ene plaats en de andere, maar ook tussen scholen in dezelfde plaats. Wettelijk is er maar weinig over de schooltijden bepaald De wet heeft alleen vastgesteld het aantal uren dat maximaal per dag mag worden lesgegeven en het aantal uren dat per Jaar minimaal moet worden ge geven. Richtlijnen over begin-, eind- en pauzetijden ontbreken he lemaal. Als daar behoefte aan was, zou Je bij wijze van spreken net zo goed 's nachts les kunnen geven. De schooltijden zijn uit traditie ontstaan. Wetenschappelijke on derzoekingen met als uitgang spunt de belangen van kinderen, zijn nog nooit gedaan. Tegenstan ders van andere schooltijden schermen nogal eens met verwijten dat veranderen niet in het belang van het kind zou zijn. Dat is dus nooit bewezen. Het ziet er naar uit dat eerder het tegendeel zal worden bewezen: de huidige schooltijden zijn zeker niet meer ln het belang van de meeste schoolkinderen. VERKEER Vier keer per dag heen en weer van school naar huis Dat betekent vier keer per dag door het drukke, ge vaarlijke verkeer. Door dat drukke verkeer moeten Jonge kinderen ge haald en gebracht worden. Vaak moet een jonger broertje of zusje dan ook meegenomen wor den, weer of geen weer Wat te doen als éën van de kinderen ziek ls? Als kinderen uit één gezin op verschil lende scholen zitten, wordt het vaak nog ingewikkelder omdat de tijden van die scholen vaak ver schillen. waardoor de tochtjes van huis naar school en omgekeerd zes, soms zelfs acht keer per dag moe ten worden gemaakt Bfj overblljf- mogeiykheden en gelijkschakelen van tijden zou het halen en brengen tot 2x per dag beperkt kunnen worden. Dan zouden we ook eens genoeg ouders hebben om bl) ge vaarlijke oversteekplaatsen „klaarover" te kunnen zfjn. Jaarlijks vallen er honderden do delijke slachtoffertjes van het verkeer in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Daar komen nog dui zenden gewonden bij. Het aantal slachtoffertjes wordt groter na armate de leeftijd hoger is, dus na armate er minder gehaald en ge bracht wordt. Nederland Is vol gens de internationale verkeer songevallenstatistiek van de Ver enigde Naties het onveiligste land voor schoolkinderen. Maar ner gens ter wereld kennen ze dan ook zo'n willekeurig schooltijdensys teem. DAGINDELING Als een kind naar school gaat, wordt zijn leventje- vaak plotseling- ingrijpend veranderd. Iedere ouder die een kleuter voor het eerst naar school brengt, merkt hoe zwaar dat voor een kind is Niet alleen wat er op school gebeurt, is Ingrijpend Het hele leven van het kind verandert. 's Morgens haas ten, veel mensen om zich heen, 4 keer per dag door het verkeer, tus sendoor even thuis en naast de school weinig tijd over om met vriendjes in de buurt te spelen of zomaar te kunnen doen waar je toevallig zin in hebt. Dat kinderen behoefte hebben aan pauzes, zal niemand ontkennen. Maar dat dat per se een pauze van anderhalf a twee uur moet zijn, valt te betwijfe len Vroeger was dat bedoeld om „op verhaal te komen" Maar in het huidige onderwijs, waarin wordt uitgegaan van de mogelijkheden van het kind. zou dat overbodig ho ren te zijn Op scholen waar geza menlijk gegeten wordt en de pauzes korter zijn. blijkt ook vaak dat de kinderen dat veel gezelliger vinden en bovendien, de kontakten onder ling worden er beter door. Doordat de kinderen 's middags eerder naar huis gaan, blijft er tijd genoeg over voor het kontakt met de ouders. De huidige woonom standigheden en de kleinere gezin nen maken, dat kinderen veel bui ten het eigen huisde noodzakelijke sociale kontakten met elkaar leg gen, met elkaar spelen Je merkt dat vaak aan het feit dat veel kin deren, al lang voor de middagles sen beginnen alweer op het school plein aanwezig zijn om met elkaar te kunnen spelen Kinderen hebben ook recht op vrije tijd In de vrije tijd tussen de mid dag blijft weinig ruimte over om te spelen Als de schooldag werd ver kort, zouden kinderen i v p ver snipperde vrije tijd, na school over een behoorlijk stuk vrije tijd kun nen beschikken Bovendien zou den niet alle aktiviteiten op de vrije woensdagmiddag meer hoeven plaats te vinden Kapper, kleren kopen, verjaardagsfeestjes, clubs e d zouden over de hele week ge spreid kunnen worden. In de meeste landen is het vanzelf sprekend dat de kinderen op school overblijven Ervaringen in het bui tenland. maar ook op een aantal scholen in Nederland waar over blijven een onderdeel van de da gindeling op school is (het z.g. kontinu rooster), leren dat kinde ren zich in het algemeen prettiger voelen als er meer is dan alleen maar gezamenlijk leren Als Je op school ook kunt eten en drinken, spelen en ontspannen, gaan kinde ren zich eerder „thuis" voelen. TIJD VOOR SCHOOL In 1974 is de landelijke werkgroep „Tijd voor school" ontstaan. Daarin hebben ouders en vele an deren zich verenigd om andere schooltijden te bereiken. De In middels tot stichting geworden werkgroep is van mening dat een andere schooltydenregeling leidt tot grotere rust in de dagindeling van kinderen, ouders en leerkrach ten. En rust die een eerste voor waarde ls voor de ontplooiing van alle betrokkenen. „Samen met en in het belang van kinderen, ouders en leerkrachten!", lezen we in de brochure die ze over hun aktivitei ten uitgeven. Door middel van allerlei aktles hoopt „Tijd voorschool" het volge nde te bereiken: Een overblijfmogelijkheid op ie dere school voor leder kind. Meer aaneengesloten schooltijden Plaatselijk op elkaar afgestemde schooltijden Regionaal op elkaar afgestemde vakanties Oeen extra vrije uren en dagen. OUDERS Ouders hebben ook recht op hun eigen aktiviteiten. Door de ver snipperde schooltijden komen veel ouders, met name de moedert, weinig aan eigen dingen toe. Wie buitenshuis wil werken, moet vaak dure oplossingen bedenken om te zorgen dat de kinderen tus sen de middag en/of na schooltijd worden opgevangen. We vergeten nog wel eens, dat veel ouders moeten werken. Vooral de alleenstaande ouder. Maar ook werken vaak beide ouders omdat het gezinsinkomen anders te laag is. Al deze ouders hebben te maken met de versnipperde schooltijden. Daardoor zijn ze aangewezen op dure hulp, of afhankelijk zijn van derden. Moeten ze een gastgezin zien te vinden of overblijfcentra buiten school. Maar ook voor ou ders die niet moeten of willen werken zijn die versnipperde tij den wel eens lastig. Voor zieken bezoek, vrijwilligerswerk, huis houden en verzorgen van thuis blijvende kinderen, arts, kapper etc. Bovendien, in een tijd dat steeds meer vrouwen opkomen voor hun recht op ontplooiing, zijn het juist de vrouwen die meestal door de schooltijden gebonden worden. Bij het volwassenenonderwijs zijn het ook altijd de moeders van jonge kinderen die rond half twaalf voor onrustig geschuivel zorgen. DE LEERKRACHTEN Verandering van schooltijden en het kreëren van overblijfmoge- lijklieden wordt niet altijd en thousiast door de onderwijskrach ten ontvangen. Vaak komt dit voort uit het feit dat ze bij hun op leiding geleerd hebben, dat ze kin deren van alles aan kennis bij moeten kunnen brengen, maar dat de verzorging van het kind een taak van de ouders is en blijft. Angst is vaak ook, dat overblijven de onderwijskrachten meer werk zal gaan bezorgen, een veelge hoorde klacht is bovendien dat de leerkrachten die tijd tussen de middag hard nodig hebben om even bij te komen. Het toezicht tijdens het overblijven hoeft echter niet door de leerkrach ten geregeld te worden Er zijn wel scholen, waar de leerkrachten dit een vanzelfsprekende zaak vinden. Maar de meeste leerkrachten wil len toch liever hun pauze behou den Het overblijven kan echter ook heel goed door de ouders geregeld worden of door speciaal aan te trekken krachten De stichting Tijd voor school heeft uitgerekend, dat bij uitblijven van subsidie hiervoor, de kosten voor de ouders op ge middeld f2 - per kind per week ko men Het voordeel van een vaste - betaalde - kracht is bovendien, dat de kinderen de kans krijgen een re latie met deze persoon op te bou wen. Overigens heeft de ervaring geleerd dat ook de leerkrachten die aanvankelijk niet zo voor verande ring van schooltijden te porren wa ren, later heel positief reageren en graag bij het nieuwe rooster blij ven. PROEFPROJEKTEN De stichting Tijd voor school be gint ook op regeringsniveau erken ning te krijgen Onlangs kwam het rapport „Achtergronden vanv de huidige situatie in het basisonder wijs in Nederland" uit. Hierin er kent het ministerie dat onderzoek naar de noodzaak van de huidige schooltijden nooit is gedaan Dat deze uitsluitend door de traditie zo in stand worden gehouden. Na een succesvolle start van het plaatselijk initia tief om regelmatig koffie concerten te organiseren, is er op zondag 17 februari a.s. weer de gelegenheid om hiervan te profiteren of er mee kennis te maken bij het aantrekkén van musici zal gestreefd worden naar een zo breed mogelijk aanbod van genres. Deze keer komt het „Gelders Ka mermuziek Ensemble" met vooral werken uit de klassieke periode en de vroege romantiek Het gezels chap bestaat uit: Keitaro Takaya- ma, viool - Barbara Zmich, altviool en viool - Hans van Gelder, violon en violoncello - Arthur Mahler, hobo en althobo. Het kwartet ontstond uit een gro ter gezelschap en treedt sinds een jaar in deze bezetting op. Het reper toire voor dit concert is gekozen uit het werk van de belangrijkste com ponisten van de genoemde perio des. Carl Stamitz - grondvester en be langrijkste vertegenwoordiger van de z.g Manheimse school was hof- kapelmeester bij een van de keur vorsten van Beieren is een tijdge noot van Joseph Haydn en Wolf gang Amadeus Mozart de belang rijkste componisten van de z.g. Weense school. In deze periode zijn vooral door Haydn nieuwe compositievormen ontwikkeld, zoals de sonate, welke vorm ook in de symfonie is terug te vinden en door genoemde compo nisten in veel composities zijn ge bruikt Typerend voor de sonate in de klassieke periode zijn de vierde- len waaruit het bestaat waarvan de laatste twee gevormd worden door het menuet en rondo. In het Trio in Bes-dur van Franz Schubert, een van de groten van de vroege ro mantiek, is de sonatevorm ge bruikt. Naast genoemde vormen ontwikkelen zich composities die genoemd zijn naar de bezetting van het stuk. trio - drie musici - kwartet, kwintet enz. met een aanduiding van het soloinstrument dat een be langrijke rol in de uitvoering speelt. De muziek uit de klassieke periode wordt gekenmerkt door een sterk ritmische opbouw waarbij in de overgangen van zacht naar sterke (fortevrij abrupt zijn als we deze vergelijken met het gebruik dat de romantische componisten er van maakten Om de diepste gevoelens te kunnen uitbeelden lieten zij de melodie van hard naar zacht en omgekeerd geleidelijk verlopen waardoor de muziek aan gevoels uitdrukking wint De luchtig aan doende sterkritmische speeltrant in de klassieke muziek verhult enigszins de dieperliggende gevoe lens. Het geluidsniveau is hierbij ook duidelijk minder door de kleinere bezetting. In onderstaande composities zult u deze muzikale rijkdom kunnen be luisteren. Programma Carl Stamitz - Kwartet F-dur, opus 8 nr 3 voor hobo. viool, altviool, vio loncello. Delen: allegro, andante, presto. Jeseph Haydn - Trio G-dur, opus 53, nr. 1 voor viool, altviool en cello. Delen: allegretto ed. innovento, presto. W.A Mozart - Adagio K.V. 80a voor althobo, 2 violen en cello. Frans Schubert - Trio Bes-dur (aus dem supplement) voor viool, alt viool en cello allegro moderato- andante-menuetto (allegrettoj- rondo (allegretto) W.A. Mozart - Kwartet F-dur, K V. 370 voor hobo, viool, altviool, cello, allegro-adagio-rondo (Allegro). Kaartverkoop vanaf 4 februari bij Rabobank, V.V.V en Schure Zaal open 11.15 u. Aanvang 11 30 u. De dames van de afd Espelovande Ned Bond van Plattelandsvrou wen hielden in gebouwe „Tref punt" een druk bezochte jaarver gadering Na opening door de pre sidente mevr. TuitertrBronsvoort werd door de secretaresse mevr. Wegen-Soujé het jaarverslag uit gebracht waaruit o m. bleek dat de afd. 72 leden telt. De penningmeesteresse mevr. Paalman-van Zon kon de boeken '79 afsluiten met een klein batig saldo Boeken en bescheiden waren gecontroleerd en in orde bevonden door de dames Leunk en Bieleman. De presidente bracht mevr Wegen en mevr Paalman dank voor de verrichte werkzaamheden Acht dames die op alle in het afgelopen jaar gehouden vergaderingen/bij eenkomsten aanwezig waren ont vingen voor betoonde trouw een leuk tegeltje. Bloemen werden door de presidente aangeboden aan mevr. J. Stevens-Boode die tien jaar als vrijwillig-medewerkster (tussenpersoon) het contact on derhield met het provinciaal be stuur. In haar plaats werd gekozen mevr. G. Krikkink-Reijlink By de gehouden bestuursverkiezing wer den herkozen de dames Tuitert en Wegen terwijl inplaats van mevr. Lubbersen-Brinkman werd geko zen mevr. M. Reilink-Slijkhuis. Aangezien mevr. Lubbersen niet ter vergadering aanwezig kon zyn zal t.z.t. van haar afscheid worden genomen. Mevr Van W uit Holten deed aan gifte van diefstal van haar fiets uit de schuur bij de woning D.e dader is onbekend. Tijdens een routine verkeerscontrole werd een 27 mC- er aangetroffen in de auto van K. te Holten De geheime zender werd in beslag genomen: tegen de eigenaar zal proces-verbaal worden opge maakt. Bij een in de Burg v d Borchstraat en in de Oranjestraat gehouden snelheidscontrole gingen 8 autobe stuurders op de bon De snelheden lagen tussen 61 en 80 km p u. Door een groep jongelui uit Deventer werden voor de zoveelste keer ver nielingen aangericht op het N S station aan reclameborden. Ook werd weer een dure klok vernield. Mej. Z. uit Goor kwam toen zij vanaf de Parallelweg langs de Mar- keloseweg de autoweg wilde over steken in botsing met de auto van V te Holten. Mej. Z werd licht ge wond Oorzaak van de botsing was de gladheid ter plekke waardoor de brommer bij het afremmen door gleed. Na de pauze zongen de dames o 1 v. mevr Vinke (lid van de Zangcom missie Prov Bond) te Almelo ver schillende bekende liederen en werd tevens een 4-tal liedjes en ca nons ingestudeerd Het vocale pro gramma werd „afgewisseld" met een kopje koffie dit ter verhoging van de sfeer en het op de juiste toon blijven Mevr Tuitert sprak een woord van dank tot mevr Vinke en bood haar een enveloppe met In houd aan en dankte tevens de le den voor de trouwe opkomst. Op de volgende bijeenkomst (maandag 25 februari) zal de filmdienst van de O A D prachtige films vertonen over reizen naar Oostenrijk en Joe goslavië. In het clubhuis „Meermanskamp" wordt vrijdagavond 8 febr de 3e wedstrijd gespeeld van de Klaver- jascompetitie '79/80 Van de zater dagvoetbalvereniging „Blauw Wit '66" Op de le t.e.m de 10de plaats staan na 2 wedstrijden. 1. Jan Paalman (Rijssenseweg) 8290 p, 2. Johan Stam 8215 p.; 3. G. Visser 7773 p.; 4. H. Prins 7752 p., 5. C Beukenkamp 7526 p.; 6. M. Bruggeman 7519 p.; 7. G Efftlnk 7429 p., 8. G.J. Klein Nagelvoort 7379 p 9 mevr. G Prins-Beldman 7344 p.; 10. J. Wiggers 7264 p. De activiteitencommissie heeft ook voor deze wedstrijd weer een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. Gezien de zeer grote deel name aan de vorige wedstrijden worden nu ook weer veel deelne- mers(sters) verwacht. De deelname staat open voor leden en niet leden. Het inleggeld bedraagt f 2.50 (in clusief kopje koffie en hartige hap jes) Opgave voor deelname op het publicatiebord ln het clubhuis ol telefonisch 3 3 4 8. Winst Dames 1 De dames hebben vrijdag 25 ja nuari in Tubbergen tegen Blok ge speeld Er werd meer gespeeld, dan gevolleybald Er is weinig positiefs over te vertellen. De eerste set werd door de Dondertmannetjes gewon nen met 15-3 Het ging moeizaam met 't stond erbij en keek ernaar. De tweede set gaf hetzelfde spel- beeld te zien, maar setwinst voor Blok (15-6) De coach deed vaak een poging om de dames te laten vol leyballen, maar hij kreeg alleen maar zeer trieste beelden te zien. De derde set werd door Mintonette gewonnen met 15-10. De eerste drie sets hebben de dames waarschijn lijk gebruikt ais warming-up. De vierde set verliep iets beter, Blok verzwakte Setwinst voor de Don dertmannetjes 15-6 De wedstrijd leverde 2 punten op, maar dit was zeker niet af te lezen van de gezich ten van de coach en de dames. Een wedstrijd om te vergeten en om er weer flink tegenaan te gaan. De minister van onderwijs heeft ook toezeggingen gedaan dat op korte termijn een aantal proefpro- jekten van start zuilen gaan om de gang van zaken rond overblijven- en verblijfmogelijkheden te on derzoeken. Dit voorjaar zullen de scholen hierover informatie ont vangen en de mogelijkheid krijgen om zich als proefschool aan te melden. De minister hoopt medio 1981 met ca. 10 scholen gedurende 2 jaar de proef te kunnen uitvoe ren. In het programma Open Schooltijd wordt in de week van 3 tot en met 7 februari uitvoerig op dit onderwerp ingegaan als thema van de week. Meer Informatie vindt u ook in de brochure van de stichting Tijd voor school. U kunt de brochure bestellen door overmaken van f3 50 op giro 3334825 t.n.v. Tijd voor School, Postbus 235, 1270 EA Hulzen. Het programma Tfld voor 8chool wordt in de Open 8choolti)d pro gramma's uitgezonden: op televisie 3 februari 14 30-15 30 uur via Nederland 2, 7 februari 10 25-11 25 uur via Nederland 1 (herhaling). op de radio: 5 februari 14 30-15 15 uur via Hilversum 2, 6 februari 22 40-23.25 uur via Hilversum 2 (herh.) Mini-kompetitie in 't Mossink. Zaterdag 26 januari speelden de mini's hun derde ronde van de kompetitie. De uitslagen waren als volgt: Meisjes Mintonette A-Eversberg A 3-0; Mintonette C-Mintonette D 1-2; Mintonette A-Mintonette C 3-0; Eversberg A-Mintonette D 3-0; Mintonette B Eversberg B 1-2; Eversberg C-Flash A 1-2; Minto nette B-Eversberg C 2-1, Eversberg B Flash A 1-2. Einduitslag van deze dag: Mintonette A 6 punten. Flash A 4 punten, Mintonette B 3 punten; Eversberg 1 3 punten, Eversberg B 3 punten, Mintonette D 2 punten; Eversberg C 2 punten, Mintonette C 1 punt. Jongens Verdan C-Verdan 1 0-3; Mintonette KH Dynamiek 12, Verdan C Mintonette 2-1, Verdan A KH Dynamiek 3 0 Einduitslag van deze dag: Verdan 16 punten, Verdan C 2 pun ten; Mintonette 2 punten; KH Dy namiek 2 punten. Mintonette meisjes adsp. A Vrivo A De vorige keer dat wij tegen Vrivo A speelden hadden we verloren met 3-1Wy dachten dat het dus wel een moeilijke wedstrijd zou worden In het begin ging he tamelijk gelijk op. Maar uiteindelijk wonnen wij toch met 15-11. Na een achterstand in de tweede set van 2-5 haalden wij toch nog gemakkelijk op naar 15-9 Ook de derde set verliep zonder probe- lemen 15-5 Er werd goed en en thousiast gespeeld. Programma: Vrijdag 1-2: (19 00) Meisjes B-Vrivo (Holten); 19 00) Dames 3-Dames 4 (Holten) 19 00) Heren 3-Rvio 4 (Holten) (20 15) Heren 2-Flash 4 (Holten) (20 15) Dames 2-Flash 4 (Holten) (20.45) Dames 1-Dynamo (Holten): (19 00) Vrivo B-Meisjes adsp A (vriezenveen) Zaterdag 2-2: (16 00) Flash B-Meisjes jun. (Nij- verdal Noetsele). Maandag 4-2: (19 15) Flash 4-Heren 1 (Ny verdal); (20 15) Flash 5-Dames 2(Ny verdal); (20 15) Rivo 3 Heren 3 (Nyverdal); (21.15) SVVN 2-Dames4 (Nijverdal). Vrijdag 8-2: (20 15) Volley-Dames 1 (Wierden), Door de leden van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen De ZVV „Blauw Wit" organiseert (voorzover de competitie dit toe laat) in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 februari in sporthal .,'t Mossink" aan de Keizersweg een voetbaltoernooi waaraan wordt deelgenomen door S V „Holten"; „G FC." Goor, „S OS", Hellen- doom, S.V. „Nieuw Heeten", „Wit kampers" Laren, „SWN" Nijver dal, en „Blauw Wit" Het tournooi begint om 11.15 uur en als alles vol gens plan verloopt zullen om plm. half grie de winnaars van beide poules de strijd aanbinden om de hoofdprijs. Ook tijdens de vorige „winterstop" organiseerde „Blauw Wit" dit nachtelijk sportgebeuren waarvoor toen een enorme belang stelling bestond. Bond (CPB) die in het „Voorhuis" van het kerkelijk centrum „De Kandelaar" onder leiding van mevr. Van Engbrink-Ramaker in jaarvergadering bijeen waren werd met algemene stemmen als bestuurslid-penningmeesteresse herkozen mevr. Groen. Uit het jaarverslag van de secretaresse mevr Wamelink bleek o a. dat de afdeling die momenteel 80 leden telt nog steeds groeit. Het jaarver slag, evenals het financieel over zicht van mevr. Groen, kreeg de goedkeuring van de dames. De kascontrole-commissie die be stond uit de dames Schuppert en Lubbers had boeken en bescheiden accoord bevonden. Na de koffie pauze vloog de avond om met een leuk spelletjes-programma waar aan enthousiast werd deelgeno men. Alle dames hadden voor een mooi prijsje gezorgd zodat nie mand met lege handen naar huis toe ging. Tijdens de aktiviteiten werd er getrakteerd op cake en di verse hartige hapjes De heel gezel lige avond werd besloten met zang en dankgebed. SiRO 368000] De Holtense Carnavalsvereni ging „De Fienpreuvers" houdt op zaterdag 2 februari in de rijk versierde feestzaal van café- restaurant „Het Bonte Paard" haar jaarlijkse prinsenbal Dat traditiegetrouw weer een ge beuren van grote klasse zal worden. De prinsenbalcommissie be staande uit de oud-prinsen, prins Gert van-Gunder (Gert Neppelenbroek) prins Fons Jan van de Voorboerskamp (Fons Akkermans) en pnns Jan III de Umrooper (Jan Nikkelsi staat daar borg voor Stuk voor stuk kerels die van wanten weten als het om leut en lol gaat, kortom als er wat te „versieren" valt. Aan het programma zullen meewerken Gert en Jan, het duo Bets Veneklaas van de Scholmansdiek en Derk Jan sen, handelaar in rood- en zwartbonte nuka's, praatjes maker/moppentapper Mans van de Sangeldiek en de char mante dansmarikes Prins De- mis en zijn staf zijn bijzonder in hun sas dat ook dit jaar weer zal meewerken de overal in het land bekende zanggroep „De Kwinks" uit Arnhem Het feest begint om 20 00 uur Vanaf de Hotbar (Boer B\tV zullen de bussen naar „Het Bonte Paard" vertrekken om 19 15 u en 19 30

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11