Dverweldigende belangstelling bij de receptie van ijsclub „De Noordpool" 1 sir i MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN S. BAKKER DAAR IS DE ORGELMAN DE 0LDE-RIJSSEN DE OLDE - UW ORGELMAN HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 JANUARI 1980 - PAG. 3 Door toenemende Investeringen en de sterk stijgende ex- loitatiekosten kan onze ijsclub, waarvan aktiviteiten ich concentreren in de korte winterperiode waarin ge- chaatst kan worden, niet alleen meer drijven op de recet- ss, maar we zullen in de nabije toekomst ook een beroep loeten doen op steun van de overheid". Dit zei IJsclub oorzitter W. Bouwhuis tijdens een j.l. zaterdagmiddag in otel Vosman gehouden receptie, ter gelegenheid van het D-Jarig bestaan (17 januari j.l.) van IJsclub „De Noord- ooi". egen de verwachtingen in be- iond voor deze receptie een der- late grote belangstelling dat het fflciële gedeelte enige malen on- erbroken moest worden teneinde rriverende belangstellenden gele enheid te gevan het bestuur met it markante jubileum te feliclte- »n en daarna een zitplaats te vin- en. Door vele afgevaardigden van ,m. plaatseiyke sportverenigin- en en particuliere supporters erden aan het bestuur tal van ka- oos aangeboden, veelal in de vorm an een enveloppe met inhoud. fELKOM lamens het bestuur van de jubile- ende ijsclub zei voorzitter W. louwhuis dat deze receptie eigen- Jk op de ijsbaan had moeten ilaatsvinden maar dat de daar .anwezige akkommodatie voor een ergefijk evenement niet geschikt Als mooiste jubileumgeschenk ag hij het fantastische vriesweer an de afgelopen week, waardoor ;elukkig volop geschaatst kan gorden. Hoewel veel ijsclubs in Ne- lerland te vinden zijn die 100 jaar jn zelfs langer hebben bestaan ond hy toch de 50 jaar van „IJs- :lub de Noordpool" een mooie tyd tetgeen voldoende reden vormtom iet niet onopgemerkt voorby te la- en gaan. Trots was hy met name ip het feit dat „IJsclub de Noord- tooi" zich gedurende al die vyftig aar zelf financieel heeft kunnen ledruipen, hetgeen hy omschreef ils een knappe prestatie van het testuur zoals dat in de loop der ja- en heeft gefunctioneerd, waarvan ty de leden met name prees voor tun hoge mate van inzet en zelf werkzaamheid. Het begrip zelf werkzaamheid kwalificeerde hy als ten belangryk element voor een ys- tlubbestuur omdat een ysclub wel tnige leden en donateurs heeft naar geen ledenbinding kent zoals >.v. sportverenigingen, aldus de teer Bouwhuis. WIELERRONDE Ten aanzien van de aktiviteiten merkte de heer Bouwhuis op dat öeze zich van een ysclubbestuur in feite concentreren gedurende pe rioden waarin geschaatst kan wor den en dus hoofdzakeiyk gedu rende de winterperiode. Om deze reden en teneinde ook in de zomer periode eens aan de weg te timme ren ontwikkelt het ysclubbestuur thans ook andere aktiviteiten zoals een wielerronde. In samenwerking met de wielervereniging „Cycle cross 75" uit Nyverdal zal evenals vorig jaar omstreeks eind Juni weer een groot wielerspektakel in Hol ten worden georganiseerd, aldus Bouwhuis. INVESTERINGEN 8prekend over de investeringen zei de heer Bouwhuis dat, na het ee- NED. HIRV. KERK 9 00 en 10 30 uur ds. C C. Ad- dink. Oppasdienst mevr. Rensen-Scheperboer en Jenny Vukklnk Uitgangscollecte voor Inwendige zending. GEREF. KERK 9 30 en 1500 uur ds. O W H. Peddemors In beide diensten is de le coll voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing Oppas dienst: mevr. 8tam Bosschers, mevr. Helnen Bremer, mevr. Kolkman-Bollnk (res), Ina Potman, mevr. Schuppert- Stam, Marga Beldman (res R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 10 00 uur ds W. Vons Uitgangs collecte voor „Bethanie". 0KKENBR0EK 10 00 uur ds. D Lamberts van Deventer. Uitgangscollecte Kerkvoogdij. NIEUW HEITIN Zaterdag 19 00 uur, zondag 8 00 6 «i 11.00 uur. reed komen van de ysbaan, vorig jaar een nieuwe verlichting werd aangebracht waarmee f 10 000- gemoeid was Ook werd een nieuwe veegmachine aangeschaft ten be drage ad f 17 000 - nog moet volgen. „Hiermee is duideiyk dat de ysclub niet alleen meer kan dryven op de recettes zodat we in de toekomst een beroep zullen moeten doen op steun van de overheid", aldus Bouwhuis, die een subsidie voor de ysclub ook wel redelyk vond omdat de hele bevolking gebruik kan ma ken van de ysbaan Namens het be stuur riep hy de aanwezigen een warm welkom toe en sprak zyn er ken teiykheid uit aan al diegenen die „De Noordpool" in de loop der jaren tot steun zyn geweest. HISTORIE Vervolgens schetste secreta ris-penningmeester, de heer G J. Aaftink, tydens een vry gedetail leerd en met humor doorspekt be toog de historie van „IJsclub De Noordpool" Hy herinnerde eraan dat er in Holten in vroeger tyden geen water aanwezig was waarop 's winters kon worden geschaatst Al leen wanneer in het najaar veel re gen gevallen was ontstonden met name een tweetal plassen, die al leen oude Holtenaren zich zullen herinneren, nl de Hoffesplas en Aaltinksplas. waarop toch nog ve len het schaatsen hebben geleerd Teneinde in Holten te komen tot de oprichting van een ysclub. kwamen op 17 Januari 1930 acht personen in het voormalig hotel Holterman by- een, nl Hendrik Holterman. Bets Bulsink. A J Goldstein. J v d Ak ker, Herman Gazan, Teunis Stok kers. L. Faber en P G Dykstra, welke byeenkomst onder leiding stond van de toenmalige gemee ntesecretaris A J Goldstein Tij dens deze byeenkomst kwam het ook inderdaad tot oprichting van de ysclub. werd een reglement op gesteld en werd ook de clubnaam „IJsclub de Noordpool" bedacht. Tevens werd uit de aanwezigen een bestuur gekozen bestaande uit de heren J. v d Akker (voorzitter), P G Dykstra (secretaris, H Hol terman (penningmeester) en verder als bestuursleden A.J Goldstein en B. Bulsink. EIGEN USBAAN Al gauw na de oprichting kwam de heer H Holterman tydens een be stuursvergadering, met het bericht omstreeks een halve hectare grond te hebben aangekocht van de erven Wed Hendrikje Stokkers voor de prys van f 1 250 -. Teneinde dit per ceel grond voor ysbaan geschikt te maken werden de werkzaamheden in daghuur verricht door de heren Siebe de Vries. Hendrikus Brinks en Johan Haan Tydens een be stuursvergadering op 13 september 1932 werd vervolgens besloten tot verpachting van een drietal ver koopgelegenheden Enige inschry- ver was de heer Hofs en wel voor een bedrag ad f 1.50 per dag en zon dags f3 50 wanneer de baan ge opend was Tot en met 1936 heeft de heer Hofs met een tent op de ys baan gestaan In datzelfde jaar bood de heer G Veth de ysclub een bedrag van f240 - voor de bouw van een eigen houten clubgebouw het geen dankbaar werd aanvaard Ten aanzien van dit clubgebouw wees de heer Aaftink. tot ieders ver maak, ook op de belacheiyk lage bouwkosten in verhouding tot de huidige pryzen Zo werd in 1936 de bouw gegund aan de fa Oplaat en Kers voor f 334 - terwyi de inschry- vlng voor het glas en schilderwerk luidde: A. 8chipper f18 40. G J. Gervedink Nyhuis f 17.50, Gebr. Maate f 18.60 en de heer Metz f23,75. „Daar doen ze vandaag de deur nog niet voor open", vulde de heer Aaftink hier lachend aan toe. In 1964 werd dit houten gebouw overigens vervangen door het hui dige stenen gebouw. WEDSTRUDEN Op dinsdag 24 januari 1933 organi seerde „De Noordpool" de eerste schaatswedstryden voor de school jeugd, 's avonds gevolgd door een druk bezocht gekostumeerd ys- feest, welke aktiviteiten in de loop der Jaren vele malen werden her haald, zowel onderling als in sa menwerking met zusterverenigin gen uit de omgeving De heer Aaf tink wees erop dat de aktiviteiten van een ysclub vry beperkt zyn omdat zy zich slechts concentreren op momenten dat er geschaatst kan worden Mede om deze reden organiseert „De Noordpool" tij dens het zomerseizoen thans ook wielerwedstryden in samenwer king met de wielervereniging „Cy cle cross '75", te Nyverdal. EIGEN KRACHT Niet zonder trots wees de heer Aaf tink er op dat „IJsclub de Noord pool" tot op heden altijd zonder gemeentelyke subsidie heeft ge draaid, doch door de steeds stijge- nde exploitatiekosten zag hij de haalbaarheid van dit varen op ei gen kracht in de nabye toekomst niet meer zo zitten. BESTUURSOVERZICHT Omdat de namen van tegenwoor dige en vroegere bestuursleden voor Holtenaren herinneringen op roepen. gaf de heer Aaftink een his torisch overzicht van de bestuurs samenstelling. VOORZITTERS: 1930-1935 J v d Akker; 1935-1946 AJ Goldstein, 1946-1955 P G. Dykstra, 1955-1961 AJ Snyders; 1961-1971 C Broersma. 1971-1978 J Robers vanaf 1978 W. Bouwhuis SECRETARISSEN 1930-1935 PG Dykstra. 1935-1938 W Beyers, 1938-1946 J v.d. Akker vanaf 1946 G J. Aaftink. PENNINGMEESTERS 1930-1948 H Holterman; 1948-1973 J. Wiggers vanaf 1973 G.J Aaftink BESTUURSLEDEN WAREN B Bulsink; L Faber. G S E Vegter en Ab Jansen en zyn thans J F v. Geenhuizen. GT Jansen. F J. Sluiter, J A Jansen, G Krieger; J ten Velde en H Maats. BAANCOMMISSARISSEN W Beyers. G Wissink, J F v Ge enhuizen, A ten Hove. H Holter man. F J Sluiter, L Faber, Joh. Derksen. J A Jansen, Loggers. H. Westerik; GT Jansen, G v d, Hulst, G J Bouwhuis, Joh Vene- kiaas; H J Bouwhuis, Joh. Ten Velde, J Ten Velde. De geschiedenis van de ysclub vermeldt ook de namen van de ere leden. de heren A P R C baron van der Borch van Verwolde. P G Dyk stra. J vd Akker, A.J Goldstein en de heer Veth. GROEI In 1959 vond uitbreiding van de ys baan plaats door aankoop van een strook grond langs de gehele ys baan. ter breedte van omstreeks 18 meter van de heer H Oplaat Door aanleg van de S14 werd in 1975 be sloten de ysbaan in Noord-Zuid richting te verleggen en vergroting tot omstreeks 1 20 ha waardoor te vens een voor wedstrijden beter ge schikte wedstrijdbaan werd ver kregen die intussen internationale bekendheid kreeg gezien het be zoek van de Russische kernploeg die daarop in 1978 kwam oefenen, aJdus de lachende secretaris Aaf tink, die tenslotte nog melding maakte van aansluiting by de KNSB, gewest Overyssel. district Twen the in 1978 en dankte allen die IJsclub „De Noordpool" in de loop der Jaren tot steun zyn geweest. Tydens het officiële gedeelte van deze receptie, die onder leiding stond van ceremoniemeester J. Wiggers. volgde daarna een rij van prominente sprekers. UNIEK Namens het gemeentebestuur dankte wethouder J Warrink het ysclubbestuur voor de ontvangen uitnodiging en bood „De Noord pool" zyn hartelijke gelukwensen aan met dit jubileum Wyzend op missie, merkte vervolgens op dat het beslist geen toeval kan zyn dat het, uitgerekend by het 50-jarig be staan van de ysclub. zulk goed ys- weer was waardoor volop ge schaatst kan worden Gezien zyn ervaringen met het ysclubbestuur zei hy ervan overtuigd te zyn dat de weg naar het eeuwfeest door „IJs club De Noordpool" met krachtige slagen zal worden afgelegd Ook hij overhandigde het bestuur een en- Zaterdag 26 januari 10 00 uur Aanvang springwedstry- den in manege Beldman. Markelo- seweg (zie ber 20 00 uur Uitvoering Toneelvereni ging ,,V OP" in „Ons Centrum" Okkenbroek Zondag 27 januari 14 00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv 19 30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv de negen achter de bestuurstafel zittende personen merkte de heer Warrink op dat op do weg naar vol wassenheid óók het ysclubbestuur flink is meegegroeid „Dit is ook wel begrijpelyk vanwege de vele zelf werkzaamheid dat door het be stuur zelf moet worden verricht, omdat uw vereniging het begrip le denbinding niet zo zeer kent Uw ledenvergaderingen beperken zich meestal tot de aanwezigheid van alleen de bestuursleden Als lid moet je daar ook niet komen want dan zit je binnen de kortste keren in één of andere functie", aldus de heer Warrink die tenslotte biyk gaf dé gemaakte opmerkingen door de voorzitter en secretaris penningmeester ten aanzien van benodigde subsidie goed te hebben begrepen „U bent een unieke ver eniging en het gemeentebestuur wenst u toe dat u uniek zult blyven en geen subsidie nodig zult hebben Maar na vanmiddag zal het voor ons geen verrassing meer zyn wan neer er een subsidieverzoek komt", aldus de heer Warrink. ROMANTIEK Sprekend namens alle scholen in Holten legde de heer P H Camme- raat, directeur van „De Noorden- barg" verbanden tussen het kille ys, de op het eerste gezicht nog kouder aandoende naam van „IJs club De Noordpool" terwyl deze begrippen in feite het warme begrip omvatten van de schaatsroman- tiek en wees er in dit verband op dat juist op de ysbaan menig paar tje werd gevormd Namens de scho len prees hy het ysclu bbestuur voor hun aktiviteiten ten opzichte van de schooljeugd wanneer door de scholen ysvry wordt gegeven Hy overhandigde het bestuur een en veloppe met inhoud en een ystaart "als symbool voor Koning Winter". De heer H Rustebiel. voorzitter van de gemeentelyke sportcom- veloppe met inhoud. De heer M W Nagengast uit Hen gelo feliciteerde „De Noordpool" namens het district Twente van de KNSB De heer A Westra uit Markelo, se cretaris van het gewest Overijssel van de KNSB bracht gelukwensen over namens het KNSB- hoofdbestuur. het gewest en de ys club Markelo Hy wees erop dat ys- clubbestuurders vaak mensen zyn van lange adem en daardoor kun stenaars in het improviseren Na mens het gewest bood hy het be stuur een houten voorzittershamer met inscriptie aan en overhandigde namens de Markelose vereniging een beeldje De rij van sprekers werd besloten door Jan Luesink, beter bekend als Prins Demis van de Costa Elta van de Hol tense car navalsclub „De Fienpreuvers" Volgens hem bestaan er nogal wat overeenkomsten tussen de ysclub en het carnaval Zo worden er in beide kringen rondjes gedraaid op een glad vloeroppervlak, vinden de aktiviteiten van beide verenigin gen in de winterperiode plaats In beide verenigingen gaat het om plezier en beide weten ook wat „dweilen" betekent en geen van beide ontvangen ze subsidie hoe wel het Noordpool bestuur wel van plan is dit aan te vragen Daarnaast zag de carnavalsprins van Keune- darp ook een aantal aardige over eenkomsten tussen de ysclub en sommige leden van het gemeente- ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31 Goor Tel 05470 4113 Namens het gemeentebestuur werd de jubilerende club geluk gewenst door wethouder J. War rink. bestuur Zo deed de naam van wet houder Stegeman hem denken aan warme worst, terwyl die van de burgemeester wyst op „rap"zyn en wethouder Warrink zag hij poli tieke rondjes draaien „Wanneer u wil weten wat in Holten moet wor den verstaan onder „lang wachten" adviseer ik u eens te praten met de mensen van de Motorclub „MAC" en wilt u meer weten over „onver wachte veranderingen" praat dan eens met de hockeyclub" aldus Prins Demis. die het ysclubbestuur tenslotte uitnodigde met een „ver sierde schaats" deel te nemen aan de carnavalsoptocht Namens de carnavalsclub bood hy het bestuur twee flessen Berenburg aan als warmhoudertje voor de ysbaan- commissie Tydens een kort slotwoord zei voorzitter Bouwhuis o m dat men sen van de ysclub in de loop der jaren een olifantenhuid hebben ontwikkeld vanwege alle kritiek die er van schaatsers komt over de openingstijden van de baan, de kwaliteit van het ys etc 20 00 uur dansen in bar- discotheek-dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv Maandag 28 jan. - zaterdag 2 febr. Grote jaarlykse „Huis aan huiscol lecte" voor Werelddiaconaat (zie ber.). Maandag 28 januari 19 30 uur Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize (zie age nda en ber 20 00 uur Jaarvergadering afd Es- pelo N B van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Woensdag 30 januari 10 00 uur Toeslag woon- en winkel huis Dorpsstraat 63 in hotel „Vos man" (zie adv.) Donderdag 31 januari 19 45 uur Bijeenkomst Herv Vrou- wengroep Holten in gebouw „Ire ne" Spr adj A van Heun Onder werp „Veilig verkeer". Vrijdag 1 februari 20 00 uur Opvoering van het blys- pel „Boerenbedrog" door de To neelvereniging „C O C in Ont moetingscentrum „De Kandelaar" (zie adv.) Zaterdag 2 februari 20 00 uur Opvoering van het blijs pel „Boerenbedrog" door de To- neelverenigng „C O C in Ont moetingscentrum „De Kande laar". 20 00 uur Groot Prinsenbal „De Fienpreuvers" in „Het Bonte Paard". Maandag 4 februari 19 30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize Donderdag 7 februari 19 45 uur Koffieochtend afd Hol ten N B van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman" Discussie onderwerp „Ik en jy hoe leven wy?" Leidster mevr P Vogt- Rooyackers" van Balkbrug. Vrijdag 8 februari 20 00 uur Derde klaverjaswedstryd comp '79/80 ZVV „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp" 20 00 uur Jaarvergadering Land. Ryv „Bergruiters" in hotel „Vos man" Maandag 11 februari 19 45 uur Eerste politieke scho lingscursus voor vrouwen in zaal „Vosman" (zie ber.) Donderdag 14 februari 20 00 uur Presentatie-avond Evan gelische Omroep (EO.) in „De Kandelaar" (zie ber.) Zondag 17 februari 1130 uur Koffieconcert Geld Ka- mermuziekensemble in aula Scho lengemeenschap Secretaris-penningmeester G.J.j Aaftink. RIJSSEN Uw orgelman is De Ol- de. de vakman by wie u alle inter essante merken onder één dak vindt Populair of klassiek, begin ner of beroeps, bij De Olde slaagt iedereen De aantrekkeiyke prijzen en vak kundige service zijn wyd en zijd bekend, ook als het gaat over pia no's, blokfluiten, gitaren, orkest- apparatuur en muziekboeken. Kom naar De Olde de orgelman van Rijssen en kies uit de gewel dige collectie, waaronder de Rod- gers orgels (het topmerk voor kerk organisten (Lindbergh plano's en Bose geluidsapparatuur: Het neusje van de zalm De Olde orgelbouw, Enterstraat 133, Rassen, tel 05480 29 59 halfweg Ryssen Enter Dagelijks geopend, donderdags koopavond, volop parkeergelegenheid Levenng en vlotte service door heel Nederland ARTS JHA Bruins, Keizersweg32, tel 3553 Spreekuur. 11.00 en 16 00 uur WIJKVERPLEGING Zr J Bleyenberg Ab Jansens- traat7. tel 05483 1662 bgg 05700 22700 De weekenddienst gaat in vrijdagavond om 18 00 uur en eindigt maandagoch tend om 8 uur Tydens de week enddienst kunt u de wykver- pleegkundigen in ieder geval bereiken 's morgens van 7 00- 7 30 uur en tussen de middag van 13 00 14 00 uur Spreekuur en afhalen van verpleegartike- len maandag t m vrijdag van 13 30 14 00 uur wykgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat, tel 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur maandag t e m. vry dag 8 30-9 30 uur OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Bureau Dorpsstraat 16, tel 2784 Spreekuur maandag tem vrydag 8 30 9 30 uur Tydens de weekends zyn Maatschappeiyk werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486- 16465. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke dnderdag van 8 15-11 30 uur wykgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wykgebouw St. Kruiswerk. Gaardenstr. G.J. Kraay, tel 2299. ZIEKENFONDS Elke vrydag van 8 30-10 00 uur. Spreekuur gebouw Kruisver eniging, Gaardenstraat 31. TANDARTS IG. de Meyer, Rembrandtr plein 1, Nyverdal. tel 05486- 13109 Spreekuur spoedgeval len: 17.00 17.30 uur. DIERENARTS W C Wamelink, Houtweg 18, tel 05483 2004. GEM. ENERGIEBEDRUF Storing Elektrtciteit/Gasvoor- ziening, tel 1814 POLITIE Telefoon 1352 en 2655 Na 18 00 u bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3