Onevenwichtigheid verkeers intensiteit en wegcapaciteit Nieuws van Ponyclub De Bergruiters Kaverjascompetitie Blauw Wit Wie worden Holten's kampioenen tafeltennis 1980? Resultaten volleybal competitie mintonette Kerstspringtoernooi manage Snorrewind Kerstzaalvoetbal- toemooi SV Holten Volleybaltoernooi Achterhoek I geslaagd „Route bekend", aanleiding tot groot misverstand Afrikaans verschilt nogal van het Nederlands Vraag naar oud papier Diefstallen vrachtwagens SV Holten afd. atletiek Rij-examen nieuwe stijl HULIKNö NIEUWSBLAD - 4 JANUARI 1980 - PAG. 6 In de huidige tijd is Zuid-Afrika heel dikwijls in het nieuws, mee stal in sterk afkeurende bewoor dingen door het gevoerde apart- heidsbeleid. Hoe men daarover denkt laten we in het midden, maar er mag ook wel eens gewezen worden op het bezit van een eigen taal: het Afrikaans. Op 6 april 1652 landde Jan van Riebeeck, in dienst van de Oost- Indische Compagnie, via de Tafel baai in Zuid-Afrika en stichtte de Kaapkolonie, waarvan hij de eerste gouverneur werd. Het toen gesproken Nederlands werd door de komst van andere kolonisten, meest Franse Hugenoten en Duit sers, in de loop der jaren sterk ge wijzigd tot het Afrikaanse. In de Unie van Zuid-Afrika is veel strijd gevoerd tegen het Engels en het was vow de voorstanders van het Afrikaans een enorme teleur stelling, dat het Engels in 1910 tot de officiële voertaal werd uitgeroe pen. De strijd ging door en in 1925 werd het Afrikaans naast het En gels als voertaal erkend. De taal heeft een eigen letterkunde met als bekendste schrijvers Du Toit, Hoogenhout, Celliers en Van Lan- genhoven. Ten aanzien van ons Nederlands 2ijn er nogal wat verschillen, die we in kort bestek, zonder volledig te willen zijn, op de korrel nemen. In de eerste plaats gebruiken ze „ons" voor wij, „ek" voor ik, „hullie of hul- Deskundigen schatten dat de vraag naar oud papier in 1980 1.129.000 ton per jaar zal bedragen. Dat is plm. 300.000 ton meer dan de vraag die hiernaar bestond in 1976! Eveneens naar schatting zal de verwachte 'val' in 19801.073.000 ton bedragen. Dat aanbod zal dan 51% zijn van het gebruik! Het te verwachten tekort aan oud papier zal waarschijnlijk plm. 56.000 ton bedragen. De enige soort papier waarvan men een overschot verwacht, zal be staan uit bontgekleurd oud papier. Er is nu een studie verschenen, waarin wordt gepoogd antwoord te geven op een reeks vragen die zich richten op 1ste het ophalen en het opslaan van oud papier, 2de de productiviteit ervan, 3de het scheppen van nieuw uit oud papier en 4de de mogelijkheden tot stimu lering van het gebruik van oud pa pier. De Stichting Verwijdering Af- valstoffh te Amersfoort maakte een ontwerp voor het rapport. De rap porteurs zijn van mening, dat in zameling van oud papier door vrij willigers uit kringen van onderwijs en verenigingsleven of leden van charitatieve instellingen nog steeds de beste manier is. Voor gemeente- en andere reinigings diensten levert het te veel moei lijkheden op het gebied van tijd, mankracht en rentabiliteit. Reeds enige jaren neemt het ge bruik van oud papier bij deproduk- tie van sanitair papier een belang rijke plaats in. Daarom menen de samenstellers van de rapportage dat het onderzoek naar dergelijke mogelijkheden bij de produktie van grafisch en verpakkingspapier zeer zeker aanbeveling verdient. Ook zijn zij de mening toegedaan, dat de inzameling van oud papier kan worden gestimuleerd door er een beloning tegenover te stellen. Wat echter in de toekomst met klem zal dienen te worden tegen gegaan is het gebruik van slecht verwijderbare verf- en inktsoor ten. Dit alles en nog veel meer za gen de samenstellers van de rap portage graag in internationaal verband geregeld. Ie" voor zy. Wy gaan niet wordt dus: ons gaan nie (zonder t). Hullie vra gen. Ek ga nie. Het woordje „er" is er onbekend. Het Afrikaans kent alleen „daar", wy rekenen erop wordt: ons reken daarop. Voor men wordt ,,'n mens" gebe zigd. ,,'n Mens moet dat nie doe nie". (men moet dat niet doen). Het ontkennende niet wordt dik- wyis achteraan de zin herhaald. De verleden deelwoorden gelopen, ge schreven, gebiecht, gekomen wor den; geloop, geschryf, gebieg en gekom. wy zyn gekomen: ons het gekom. De ch wordt g: Toch lich ten, nachten: tog, liggies, nagte. De verkleinwoorden eindigen op „ie" (tjie, pie). Boekie, lepeltie, din- getie, windjie, armpie. Het lidwoord de wordt „die". De koe by de horens vatten wordt: „die bul by die horings pak". Van de hak op de tak springen: „van die os op die esel spring". „Die dag weas baie heet". Baie is erg, bar, veel. Het Afrikaans kent vele echte vondsten, vooral om het Engelse woord te ontwyken. Wy noemen daarvan: prikkelpoppie voor pin up girl, amperbroekie voer hot pants, peuselkroeg voor snackbar, laatlammetje voor nakomertje, kopseer voor hoofdpijn, koekiesd- rukkertjie voor tulbandvorm, on- derbaadjie voor vest, baadjie voor jas, stasie voor station, vulstasie voor benzinepomp. We besluiten dit Taaipraatje met het Afrikaanse Volksblied van C. J. van Langenhoven: „Die stem van Zuid-Afrika". Uit die blou van onse hemel, Uit die diepte van ons see. Oor ons ewige gebergtes, Waar de kranse antwoord gee, Deur ons ver verlate vlaktes Met die kreun van ossewa, Ruis die stem van ons geliefde, Van ons land Zuid-Afrika. Belangstellenden, die rijexamen moeten doen. weten wellicht dat het rij-examen nieuwe stijl op 1 november is ingevoerd. „Route bekend". Dat was een van de punten, die minister Tuyman noemde in zijn beleidsmaat regelen. Daarover zijn de meeste misverstanden ontstaan, schryft ons de Stichting Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen. Velen verkeerden aanvankelijk in de veronderstelling, dat de kandi daat bij het rijexamen „nieuwe stijl" vóóraf de route (die tijdens het examen zou worden gereden) zou opkrygen. Bovendien dacht men dat er slechts enkele routes zouden komen. Terecht zag de rijschoolwereld dit als een bezwaar, omdat dan van een methodische instructie nog maar weinig terecht zou komen. De kandidaat zou immers alleen nog maar op de examenroute willen oe fenen, zodat dit parcours tijdens het examen vlekkeloos zou kunnen worden afgelegd. Dat men na het examen ook op andere routes komt, waar niet op geoefend is, wordt gemakshalve dan maar ver geten. Men kan zich afvragen of een dergelijk examenparcours zou moeten leiden tot een rijbewijs met beperkingen. Wat is „vaste" route? Maar wat houdt die „bekende" of „vaste" route dan wel in? nog liever spreken we van een „genormeerde" route omdat daarmee is aangege ven wat met de examenroutes is gedaan. Alle examinatoren van het CBR hebben namelyk, sinds half mei, de routes die zij volgen tijdens het examen op papier gezet. Af hankelijk van de plaatselijke ver keerssituatie, de grootte van de op- roepplaats, het aantal examinato ren, enz., ontstond een aantal rou tes dat op die manier schrifteiyk werd vastgelegd. Daarna volgde een periode van toetsing van die routes. In menige oproepplaats is daarbij inspraak geweest vanuit de rij schoolwereld. Aan de hand van deze opmerkingen zijn soms ver keerssituaties opgenomen of ge schrapt uit parcoursen, die in veel gevallen door de ter plaatse funge rende chef-examinator of rayon inspecteur van het CBR zijn gecon troleerd. Daarby is vooral gelet op de norm, waarop men in dat par cours de kandidaatr kon testen. Omdat het nu eenmaal onmogelijk is alle parcoursen volkomen ge lijkwaardig te maken, is gestreefd naar een zo evenredig mogelijke opbouw van het parcours, zodat de examinator toch nog voldoende in zicht krijgt in de rijvaardigheid van de kandidaat. De „normering" heeft geleid tot het vaststellen van De minister van Verkeer en Waterstaat heeft zijdelings (op een bijeenkomst van wegenbouwers) in eerste termijn geantwoord op het schrijven van het Centraal Overleg van Verkeers- en Vervoersorganisaties waarin ANWBK KNVTO, EVO en NOB Wegtransport participeren. In hun geza menlijk schrijven hadden de genoemde organisaties hun misnoegen laten blijken over het ver dwijnen van het Rijkswe genfonds. De regering had immers reeds aangekon digd dat ondanks het vorig jaar genomen besluit het Ri jkswegenfonds nog 2 jaar te laten voortduren - dit toch per 1 januari 1980 op te heffen en voortaan de gel den over te hevelen naar en te putten uit de algemene middelen. Als opvolger voor het Rykswege- nfonds pleitte Centraal Overleg voor een meeijarenbudget voor de weginfrastructuur. De achterlig gende gedachte daarbij heeft voor namelijk betrekking op de daad werkelijke afstemming van plan nen en financiën ten einde op korte en middellange termijn te komen tot een betrouwbare infrastruc tuurplanning en realisatie. De mi- Traditie getrouw organiseerde de Ponyclub „De Bergruiters" vrij dag 28 december bij Manege Bel- dman een spring-wedstrijddag. Hierbij was ook uitgenodigd de Ponyclub „Markelo". Met 33 com binaties kwam deze club naar Hol ten! De juryleden waren de beren H. Bekldman uit Wierden en G. Bel dm au uit Holten. Het was een gezellige en sportieve dag. De uitslagen zijn: Beginners (nog geen B-springer): I. Tonnie Zwienenberg met Jum per uit Markelo, 2. Herman Lode- weges met Pinto, Bergruiters, 3. Eric Zwiers, met Matrone, Markelo. B-springen, cat. B-C: 1. Martin Zwiers met. Silvia, Marke lo; 2. Wilma Wendsink met Skippio; 3. Hetty Bel dman met Kosmos, Bergruiters; 4. Teun J an Hargeerds met Maxi Millian, Markelo. B-springen cat. D: 1. Eric Gerritsen met Beauty G., Markelo; 2. Connie de Visser met Gold Fire, Markelo; 3. Marjan Burggraaf met Goofie, Markelo; 4. René Roesink met Floris, Markelo. L-springen, cat. B-C: 1. Jacob de Koff met Gompie, Bergrruiters; 2. Sandra Klein Nage lvoort met Broomy Pancy, Marke lo; 3. Solita Bakker met Robbe does, Bergruitersl L-springen, cat. D: 1. Ans Rouweler met Sandor F., Markelo; 2. Jan Henk Hargeerds met Mattick, Markelo; 3. Hennie Amtink, Komoot, Markelo; 4. Kitty Bos met Silver Star, Bergruiters; 5. Wim Renes met Kitty R., Markelo. M-springen: 1Mar j an de V isser met Sunny Boy, Markelo. Z-springen; 1. Lammert KooymahS met Robby, Markelo. Progressief springen: 1. Marjan de Visser met SunnyBoy, Markelo; 2. Wim Renes met Kitty R., Markelo; 3 Jacob de Koff met Gompie, Bergruiters; 4 Lammert Kooymans met Robbie, Markelo. nister erkende dat er nog iedere werkdag files zijn en er dus nog steeds achterstand in de wege nbouw is. Bij de instelling van het Rijkswegenfonds in 1964 waren er nog geen meerjarenbegrotingen, terwijl de aanleg van wegen de weggebruikers destijds zodanig ten goede zou komen dat een bijdrage in de kosten gerechtvaardigd was. Naar de mening van de NOB gelden de argumenten van toen ook nu nog in ruime mate. Een constante jaarlijkse uitkering volgens de voorgestelde meerjarenbegroting leidt door inflatie, de toenemende bedragen voor onderhoud enz. tot een feitelijke achteruitgang. Aan de oorspronkelijke opzet van de besteding van de doelheffing uit de opcenten van de motorrijtuige nbelasting werd weliswaar ge tornd, het onderh oud van de wegen Met het langer worden van de nachten heeft het vrachtwagendievengilde in Italië de laatste weken weer enige slagen toege bracht aan Nederlandse wegtransportondernemers. Niet alleen Nederlanders, doch ook Denen en Duitsers konden erover meepraten. Zowel in het Nederlandse parlement als in het Euro pese parlement in Straats burg zijn hierover door een „breed front" van volks vertegenwoordigers vra gen gesteld aan de verant woordelijke bewindslie den. De vragen in het Europese parle ment werden nauwelijks bean twoord, die in het Nederlandse par lement mondden uit in een démar che'van de Nederlande ambassa deur in Rome bij de regering aldaar en in het ontbieden van de Ita liaanse ambassadeur door de min ster van Buitenlandse Zaken in Den Haag. Aanleiding voor dit alles was de gewapende overval op een geroutineerde Nederlandse chauf feur die al jaren op Italië rijdt en twee jaar geleden door de IRU werd gedecoreerd. Het is in dit verband nuttig te weten dat op 30 januari 1980 te Lausanne een voorlich tingsbijeenkomst plaatsvindt on der het motto „Kriminalitat im Transportwesen" waar naast spe cialisten uit de verzekeringswereld ook vertegenwoordigers van het wegtransport, luchtvaart, zee scheepvaart en spoorwegen hun vi sie op de zaak zullen geven. Nadere inlichtingen. Schweizerische Ver- einigung der Transportbenützer, Laupenstrasse 15, Bern. en de aanleg van fietspaden werden in de loop der tijd uit het Rijkswe genfonds betaald, maar er was tenminste grote mate van zeker heid over de vulling en besteding van het fonds. De continuïteit van de wegenbouw is de laatste jaren op een steeds wankeler basis ge komen. Daaraan was niet slechts de terugkoop van de beschikbare gelden debet, ook de problemen op bestuurlijke en planologisch ge bied spelen een belangrijke rol. Temporisering van geplande wer ken in een bepaalde periode was een steeds meer voorkomend ver schijnsel. Volgens de NOB vraagt dit om herbezinning. Naast het goederenverkeer over de weg zijn er tal van andere beroepsmatige ge bruikers van de weginfrastruktuur, die allen een functie vervullen bin nen het totale maatschappelijke gebeuren in ons land. Het lijkt de NOB daarom dan ook niet over dreven dat vanuit deze gebruikers categorieën wordt gevraagd om een volwaardig kwalitatief hoofd wegennet, dat naar haar mening slechts gedragen kan worden door een financiering die voor langere tijd voldoende garanties biedt. In het clubhuis op sportpark „Meermanskamp" werd de 2e wedstrijd gespeeld voor de Klaver- jascompetitie van de ZW „Blauw Wit '66". Er namen aan deze tweede van de totaal 4 te spelen weds trijden 44 dames en heren deel. Voor het kampioenschap zijn be slissend de hoogste scores van drie wedstrijden. De tien beschikbare prijzen die door de activiteiten commissie beschikbaar waren ge steld werden uitgereikt door Dick Beldman, voorzitter van genoemde commissie. Hij sprak tevens een woord van dank tot de dames die deze avond zorgden voor een gratis kopje koffie en hartige hapjes. Uitslag: 1. J.C. Bogaard 4519 p.; 2. G.K. KI. Nagelvoort 4322 p.3. Jaap Thalen 4106 p.; 4. Jan KI. Nage lvoort 4042.5 p.; G. Efftink 3895 p.; 6. J.A. Dhert 3794 p.; 7. J. Wiggers 3775 p.; 8. C. Beukenkamp 3772 p.; 9. Bennie Aanstoot 3744 p.; 10. G. Visser 3731 p.; Hennie Paalman .jaste" in 3 rondjes 2747 bij elkaar en die waren goed voor de poedel- prys. Een extraprijs (rollade) be schikbaar gesteld door de „Spar" werd by loting gewonnen door Ge rard Aanstoot. De derde wedstrijd zal worden gespeeld op vrijdag 8 februari. Bij de kerstloop op 2e Kerstdag in Eerbeek pakte Meindert Koopman de 3e plaats. In deze 10 km lange loop maakte Meindert de erg snelle tijd van 32.27 min. Ook Marinus Baltus was in het sterk bezette deelnemersveld goed op dreef (17e in 37.05 min.). Afgelopen zaterdag organiseerde de v.v. „Omhoog" te Wierden wedstrijden op het sport park het Lageveld. Op de 5 km kwam Henk Hoekstra in de slotfase net iets te kort (2e in 18 34 min.). Wim Klein Baiting deed het ook voortreffelijk (5e in 19.40 min.). Op de dubbele afstand de 10 km werd Jan Jansen 2e in 31.25 min., Mein dert Koopman zat hier een halve minuut achter (3e in 31.55 min.). Marinus Baltus (7e in 35.35 min.) liep pas in de slotfase weg van Ge rard Koopman (8e in 35.45 min Gezien het zware parcours, door de overvloedige regenval, uitstekende tyden. Met een voetblessure kam pende Ap Koetsier finishte in 47.55 min. Zaterdag a.s. prestatie lopen over 2.5-5-7 5 km bij „de Zweefi' in Nijverdal en zondag de Midwinter cross over 2.5-5-10 km te Heeten. een aantal parcoursen per oproep plaats: niet twee of drie, maar (af hankelijk van de grootte) tussen de twaalf en dertig. Meer parcoursen Waarom een dergelyk aantal, zal men 2ich misschien afvragen? Wel nu, de verklaring is even simpel als logisch. Het is immers nimmer de bedoeling geweest het examen in file af te nemen, dat wil zeggen alle kandidaten op een bepaald tijdstip achter elkaar rijdend. Dat zou niet leuk zijn voor de bewoners maar ook niet voor de kandidaten! En op een (middel)-grote oproepplaats is dat gevaar natuurlijk direct aan wezig. Daarom zijn meer parcour sen vastgesteld, waarop de kandi daat alle gelegenheid krijgt zijn rij- vaardigheid te tonen en waarbij hij niet gehinderd wordt door andere kandidaten. Dat de examinator tijdens het eenmaal door hem gekozen par cours daarvan toch kan afwijken is uit het bovenstaande mogelijk ook duideiyker geworden. Hij zal ten eerste willen voorkomen, dat kan didaten elkaar volgen en ten tweede bij eventuele opstoppin gen, ongevallen niet gedwongen willen zijn tot stilstaan, maar het examen langs een ander parcours kunnen laten voltooien. Alleen daar immers heeft de kandidaat baat bij. Tenslotte nog deze op merking. De vraag naar de thans door het CBR vastgelegde routes is groot. Waarom? Omdat de kandi daat op die routes wil gaan oefe nen! Daartegen bestaat bij het CBR geen enkel bezwaar, maar... er zijn toch wel bezwaren tegen aan te voeren. Routes ter inzage Als men immers gewend is aan een eenmaal gekozen parcours dan zou dat de aandacht tijdens het examen wel eens kunnen doen verslappen. Omdat op elk parcours de ver keerssituatie zich met de minuut wijzigt, ontstaat op elk moment van de dag een andere situatie. Daarop-zal men steeds ter plekke moeten inspelen en attent zijn. En in principe maakt het dan niets meer uit of men het parcours wel of niet kent. Het gaat immers em de reactie. Bovendien: als een kandidaat zichzelf wil bekwamen in zijn rijvaardigheid, dat doet hij dat in het verkeer en niet op een bepaalde route. Na het behalen van het rijbewijs rijdt men toch ook op andere routes? Daarom heeft het CBR geen moeite met het vrijgeven van de vastgestelde examenroutes, die op elke oproep plaats voor elke rijschoolhou der/instructeur en kandiaat ter in zage liggen. Of men er goed aan doet, die routes uitentreuren te volgen tijdens de opleiding is een zaak die instruc teur en kandidaat samen moeten uitmaken. Daarbij moet men wel bedenken, dat het rijexamen geen test is op de kennis van de route, maar van de rijvaardigheid. Op zaterdag 12 januari a.s. zal deze vraag beantwoord worden! Dón or ganiseert de T.T.V. Holten immers weer voor de vierde keer de jaar lijkse tafeltennis-wedstrijden om het kampioenschap van Holten. Alle inwoners van de gemeente Holten kunnen hieraan meedoen. Dit kampioenschap is vooral be doeld voor recreanten (dat wil zeg gen voor mensen die het leuk vin den eens een balletje te slaan, maar die niet regelmatig in tafeltennis- wedstryden uitkomen). Om te voorkomen datzy wellicht door ge trainde competitiespelers van de groene tafel worden geveegd, is er een aparte recreantenklasse inge steld naast een klasse voor compe titiespelers. Tevens is er een klasse voor de jeugd en (by voldoende be langstelling) een klasse voor da mes. De wedstrijden zullen plaatsvinden in de gymzaal aan de Haarstraat (by de Scholengemeenschap). Aanvang 10.00 uur. Het inschrijf geld bedraagt f2.50 per persoon; ook kan men inschrijven voor het dubbelspel, kosten f 1.25 per pers oon. Inschrijven is mogeiyk tot 9 januari by: N. Valk, Canadastraat 50, tel. 1413 of by W. Gütiich, Dor- perdyk 9, tel. 2134. Gelijkspel dames I Vrijdagavond 14 december moest Dames 1 de strijd aanbinden tegen Vrivo. Mintonette speelde zonder Anke en Frederiek maar met Jan- neke. De eerste set was voor de Mintonette-dames geen probleem. Bij Vrivo werden veel fouten ge maakt waar Mintonette van profi teerde. Mintonette kwam zelfs voor te staan met 11-0. Vrivo kroop daarna nog even terug, Mintonette sloot de set echter winnend af met de 15-5 eindstand. In de tweede set ging de strijd aanvankëlyk gelyk op. Maar in het midden van de set kwamen de Mintonette-dames in moeilijkheden en de set ging naar Vrivo; stand 9-15. In de derde set nam Mintonette het heft weer in handen. Er werd goed gespeeld. De smashes waren hard en ook de „prikballen" hadden meer succes. Mintonette won de set met 15-5. De overwinning die Mintoinette voor ogen had ging helaas niet door. Vrivo ontdekte de gaten in ons systeem. De pass van Minto nette werd slecht en een goede aanval kwam er niet meer uit. De vierde set werd door Vrivo met 15-5 gewonnen en de Mintonette-dames moesten genoegen nemen met een gelykspel. Programma: Vrijdag 4-1: (19.00) recreantentoernooiü! Maandag 7-1: (19.15) Rivo 4 - Heren 1 (Nyverdal) (20.15) Flash 3 - Heren 3 (Nyverdal) (20.15) Flash 8- Dames 3 (Nyverdal. Vrijdag 11-1: (19.00) Meisjes adsp. A - Kuipers A (Holten) (19.00) Heren 2 - Holyoke 2 (Holten) (19.00) Dames 2 - Markelo 2 (Holten) (20.15) Dames 3 - Eversberg 2 (Hol ten) (20.15) Dames 4. - Flash 8 (Holten) (20.15) Heren 3 - Flash 4 (Holten) (18.30) Kuipers - Jongens adsp. (Goor) (18.30) Kuipers B - Meisjes junioren (Goor). In manege „Snorrewind" aan de Borkeldweg werden op zaterdag 29 december onderlinge wedstrijden georganiseerd voor dames en heren die hier komen lessen of hun paard in pension hebben. Als jury funge erden de heren H. Vixseboxse en W. Aaltink. Na iedere manche werden de prijzen door manegehouder Jo- han Bronsvoort uitgereikt. Klasse jeugd: 1. Wilma Mensink met Scippio; 2. Onnov. Duivenbode met Sabine; 3. Ingrid v.d. Valk met Sabine; 4. Ar nold Elias met Aprice; 5. Iljits IJse- brands met Aprice; 6. Herman Lo- deweges met Pinto; 7. Mireille Jan sen met Sabine; 8. René van Ingen met Roman; 9. Cjeriola Voortman met Aprice Klasse B: 1. Paula Loorbach met Pandoer; 2. Nel Sonius met Blacky; 3. Erik Tempelman met Corrie; 4. Jacque- lien v. Luinen met Oanja; 5. Her man Lodeweges met Zorro; 6. Ka rin Huisman met Mark; 7. Jelle Zandvoort met Sandra; 8. René Roesink met Oaiya; 9. Peter Liede- baum met Castello; 10. Frank Om ens met Mark Klasse L, en M, Z Handicap l. Rikus Bronsvoort met Prima; 2. Herman Vincent metBirgit; 3. Ton Broekhuis met Auteur; 4. Gert Jan Bekkernens met Esmoreal; 5. Ans Fraas met Ronnie; 6. Gert Jan Bekkernens met Oleander Bijna honderd enthousiaste senio ren van de S.V. „Holten" voetbal den 2e kerstdag in sporthal ,,'t Mossink" om de conditie tijdens de winterstop enigzins op peil te houden. In 12 teams verdeeld werd 's mor gens al om kwart voor negen de eerste aftrap verricht. Mede door de vlekkeloze organisatie van de senioren-commissie had het toer nooi een vlot verloop, terwyi de scheidsrechters hun taak langs de Ujnen prima vervulden. Ook het sportieve gedrag van alle spelers was debet aan de geweldige stem ming die er in de hal heerste. De tribunes waren geheel bezet en leefden enthousiast mee. Tegen half 2 werd de finale gespeeld tus sen de „Rietdekkers" en de „Kun- takwintes". Het werd een uitste kende wedstrijd met een 3-0 zege voorde „Kuntakwintes". Koppend zorgde Dick Kolk voor 1-0, terwijl Jan Bert Wissink, onbetwist de beste speler van het toernooi, de andere goals scoorde. Verder speelden in dit winnende team Ge ert Kwintenberg, Henk Knapen, Andre Jalving, Jan Kerkdyk, Adri Nyiand, Henk Rensen en Dick Bekkernens. In de „kleine finale", om de 3e en 4de plaats, streden de „Treutelteef- jes" tegen de „Lucasshow". De teef jes wonnen verdiend. Aan het eind van het toernooi deelde clubvooreitter Jan Warrink de prijzen uit en bracht dank aan allen die hun steentje bydroegen aan het welslagen van het evene ment. norrto Vorctflaii nftanml HnnHor/lor» Derde Kerstdag oftewel donderdag 27 december was 's avonds de kleine sportzaal aan de Molenbeek in Laren tot de nok toe gevuld met plm. 200 volleyballers (33 teams) die deelnamen aan het door „Radio Achterhoek I" georganiseerde toernooi. Alle teams hadden sup porters meegebracht die zorgden voor een enorme sfeer. In 2 1/2 uur werd duideiyk dat ondanks de korte speeltijd en ruimtegebrek mogeiyk was om toch zeer goede prestaties te leveren. Na veelal spannende voorrondepoules was de uitslag als volgt: Dames: 1. „Holter Deerns" Heren: 1. „Katgershoek" Laren; 2. „OKEE I" Wippert; 3, „OKEE 2" Beuseberg; 4. „Hardcentre" Laren. De prijzen beschikbaar gesteld voor de origineelste teams waren voor 1. „^O-gfrls" Waterhoek, Holten; 2. „TZN I" Beuseberg; 3. „TZN" Beuseberg De prijs voor het slechtst spelende team was „De Deurzakkers" uit Espelo. De prijzen werden op het grote „nafeest" in hotel „Eggink" uitgereikt door organisator Ab Braakman.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 6