ilotor- en Automobielclub „De ïolterberg" bijzonder ongerust 5H '^^êÊÊÊSSSÊÊÊ^^^^^ .- i, Oliebollencross s.v. Holten op 30 december B.c. Holten behoudt toppositie iemeente werkt hard lan speelmogelijkheden Sportcommissie bijzonder geërgerd over afwijzing crossterrein Espelo Plannen gecombineerde bouw kantine en kleedruimten Handbal overzicht Klaverjassen bij Blauw Wit Zaalvoetbal- toernooi pii m M - m Holtense kampioenschappen tafeltennis voor alle Holtenaren van 8 tot 80 schietwedstrijd De Eendracht lijkens vragen J. de Waard (VVD) over crossterreintje in Espelo la omfraisen (verkeerde) hockeyveld Met aanleg sportveldencomplex Larenseweg in vooruitzicht Uitslag HOLTEN8 iSïnSUWSBLAD - 21 DECEMBER 1979 - PAG. 17 SPORTPAGINA 12 december J.l heeft het uitermate teleurgestelde en zeer veront- Zwakke argumenten te bestuur van „M.A.C. „De Holterberg" met onze fractie contact cht. Dit bestuur, gesteund door de sportcommissie van de M.A.C. en een inmiddels gevormde „commissie van verontruste motorsport- ebbers", heeft ons op de hoogte gesteld van de teleurstellende ont- ikkelingen inzake een gepland crossterreintje in Espelo". I Idus luidde de inleiding op een door de WD-fractieleider J. de Waard telde schriftelijke vraag, welke even aan de orde kwam tijdens de j.l. andagavond ten gemeentehuize gehouden openbare raadsvergade- g- sterreintje als bekend heeft het gemeentebestuur zich al jaren beijverd om voor de d van M.A.C. „De Holterberg" een geschikt oefenterrein te vinden en om twee belangrijke redenen, n.l.: Men stelt zich op het standpunt dat in principe elke binnen de Holtense gemeenschap functionerende vereniging een zeker recht heeft binnen eigen gemeentegrenzen over een redelijke accommodatie te beschik- Zeker ten dienste van de jeugdleden. Met name voor de jeugdleden van M.A.C. is het gemeentebestuur al iren op zoek naar een geschikt oefenterreintje zodat het crossen elders in it natuurgebied kan worden tegen gegaan. inlangs meende het CoUege van B en W hiervoor een geschikt terreintje te «bben gevonden in Espelo, doch de provinciale commissie voor gemee ntelijke plannen (Klein Beraad) wees dit plan af omdat het natuurgebied Ér plaatse daardoor zou worden aangetast en het ook teveel geluidshin- r zou opleveren voor de nabij gelegen Holterberg. aar aardeding van het on- ngs abusievelijk omfrai- :n van het verkeerde hoc- [eyveld hebben wij deze reek een gesprek gevoerd net enkele bestuursleden ran de hockeyclub met de redoeling om, in gezamen- Ijk overleg, op korte termijn ■en mogelijke oplossing te linden voor het thans ont- ireken van eeh wedstrijd- eldvoorde hockey". Ditzei oorzitter Rustebiel tijdens le j.l. dinsdagavond ten 'emeentehuize gehouden rpenbare vergadering van le gemeentelijke sport- :ommissies. advlseerd op een verzoek van s.v. Holten aan het college om toe stemming voor de op 30 december a s. te organiseren jaarlijkse olie bollencross. „Uit de gevelde ambtelijke werkgroep ten provinciehuize op z'n minst zwak zijn te noemen. Bestuurlijk volkomen onjuist komt het ons voor dat eventueel in de toekomst te nemen planologische maatregelen als een soort bewijslast worden aangevoerd tegen de voorgenomen planwijzi- ging", aldus De Waard die het CoUege vervolgens met de volgende vragen benaderde: Wat is het CoUege voornemens te doen met het advies van de werkgroep Klein Beraad? Welke waarde hecht het CoUege aan argumenten in de geest van „moge lijkerwijs te zijner tijd", zoals door de werkgroep gebruikt? Welke aandacht heeft de werkgroep gegeven aan het verheugende en vrij unieke feit, dat de grondeigenaren en de omwonenden geen bezwaar ma ken tegen het gebruik van bedoelde houtopstand als crossterrein voor de jeugd? Wat denkt het College van de door de werkgroep genoemde regionale oplossing? Hoeveel tijd is daarmee gemoeid? Hoe dient die organisato risch en financieel te worden aangebracht? Zijn naar het oordeel van het CoUege de bezwaren van de werkgroep te elimineren door, zoals het bestuur van de motorclub zich dat kan voorstel len, bijvoorbeeld dwingende voorschriften te hanteren met betrekking tot het geluidsniveau van de crossbrommers en -motoren waarmee de jeugd op het terrein zal worden toegelaten?" aldus De Waard, die zich er overigens wel van bewust was deze vragen wat laat te hebben ingediend voor een goede beantwoording tijdens deze raadsvergadering. Onderzoek Namens het CoUege verzkerde burgemeester mr. Van Rappard de onrust gevoelens van de VVD en de MAC volkomen te delen. „Op dit moment zijn we bezig een oplossing van dit probleem te vinden Zodra dit onderzoek is voltooid hopen we op uw vragen nader antwoord te geven", aldus mr. Van Rappard, die aan zijn antwoord nog toevoegde dat in het lopende onderzoek ook nog een paar alternatieven meespelen. 11..,. V kon ter e scei kzoden .Tijdens deze bijeenkomst kwam hockeyclub met het voorstel om gefraisde terrein te voorzien zgn. blok-graszoden Men ver wachtte dat op die wijze het hoc keyveld in maart weer bespeelbaar zijn voor de hockeyjeugd Ech- van de zijde van de dienst Ge en tewerken stond men zeer iptisch tegenover deze oplos sing Allereerst vanwege de on evenredig hoge kosten, maar ook omdat de zode zich tijdens de win terperiode niet vast zet. Derhalve hebben we besloten om gedurende de winterperiode het bestaande oe- fenveld wat op te knappen en weer voldoende geschikt te maken voor Jeugdwedstrijden. Wat de senioren betreft speelt de damescompetitie zich af op de donderdagavonden. Zonder bezwaar kunnen deze dus naar het sportveldencomplex Meermanskamp worden ver plaatst. De heren spelen eens per 14 dagen een thuiswedstrijd, zowel op zaterdag als op zondag. We zuUen er alles aan doen om deze wedstrij den ook in te passen in het voetbal competitieprogramma op Meer manskamp, Wel moeten voor hoc keywedstrijden afzonderlijk lijnen worden aangebracht maar men heeft ons verzekerd dat dit zonder bezwaar mogelijk is. Direct na de hockeycompetitie zal ook het tweede hockeyveld worden ge* fraisd en ingezaaid en verwacht wordt dat ook dit veld bij de aan vang van de volgende competitie weer bespeelbaar zal zijn. Intussen hopen we in 1980 te starten met de aanleg van het sportveldencom plex aan de Larenseweg, waarvan in 1080 drie sportvelden gereed zul len komen. In principe zijn deze velden wel bedoeld voor de zvv Blauw Wit maar in geval van nood zouden we daarvan voorlopig één veli beschikbaar stellen voor de hockey", aldus de heer Rustebiel, die de commissie verder nog het volgende meedeelde. Oliebollend ran W|| hebben b~.», uilege -en fcur«<- meester en wethouder! positief ge- Tractor Meemanskamp Ten vervolge op de in de vergade ring van 5 november j.l. gedane mededeling, betreffende vervan ging van de tractor op Meermans kamp (wij deelden toen mede dat de al afgeschreven traetor het had begeven en dat de reparatiekosten erg hoog zouden worden) kunnen wij u thans mededelen dat het col lege van b en w akkoord is gegaan met vervanging van de tractor vooruitlopend op de vaststeUing van het investeringsschema voor 1980, waar deze vervanging was opgenomen. Op 6 december j.l. is een nieuwe tractor besteld, merk International Cormick V-433. Deze keus is overeenkomstig de wens van de beheerders van Meermans kamp De totale kosten bedragen f 25 181,52 (na aftrek van f 3.000 - in- ruüwaarde voor de oude tractor). In het clubhuis van de ZW „Blauw Wit" op sportpark „Meermans kamp" wordt vrijdagavond 28 de cember te tweede kïaverjasweds- trijd competitie '79/80 gespeeld. De actiegroep stelt weer een aantal mooie prijzen beschikbaar, terwijl de clubhuiscommissie voor een drankje en een hapje zorgt. Opgave voor deelname aan de wedstrijd op het publicatiebord in het clubge bouw of,telefonisch 3348. Gezien de zeer grote deelname aan de eerste wedstrijd worden ook nu weer veel deelnemers(sters) verwacht. De deelname staat open voor leden en niet-leden. In totaal worden vier wedstrijden per seizoen gespeeld. De hoogte scores van drie wedstrij den zijn beslissend voor het kam pioenschap en de hoofdprijs. Aan het zaalvoetbaltoemooi dat zaterdag 22 december in sporthal 't Mos sink plaats vindt zullen drie junioren elftallen van Blauw Wit deelnemen. Blauw Wit A speelt in de A-poule, aanwezig sfin 13 30 uur. Blauw Wit B1 speelt in de B1 -poule, aanwezig zijn 1130 uur. Blauw Wit B3 \i de B2 -poule, aanwezig c^g. sr. Er wordt gespeeld om a, a ale bekers. Denk aan de gymschoenen!!! „Geen enkele notie van de sterk groeiende proble men", „Bijzonder zwakke argumentatie". „Rechtsze kerheid ernstig in het ge ding" door het anticiperen op wetten die er misschien helemaal niet zullen komen maar die er nu in elk geval nog niet zijn". Met deze termen reageer den de bijzonder geërgerde leden van de gemeentelijke sportcommissie op de afwij zende houding van de pro vinciale commissie voor gemeentelijke plannen (Klein Beraad) op een door de gemeente Holten voor gesteld crossterreintje in Espelo voor de jeugd van de Motor- en Autoclub „De Holterberg". Niet meer in de hond De heer D. Maller (zelf een fervent motorcrosser) was van mening dat het „Klein Oeraad" kennelijk geen enkele notie heeft van de sterk groeiende problemen waarvoor de M.A.C. zich gesteld ziet. ,.A1 Jaren lang zeggen we tegen onze Jeugdle den: „Blijf met je crossbrommer uit het natuurgebied en wacht tot we een eigen terrein hebben. Maar we kunnen dit niet bliiven zeggen wanneer zelfs de meest redelijke voorstellen steeds weer worden af gewezen Onzeredenerlngis* „Offer nu een klein stukje terrein op zodat de hele rest van het natuurgebied W K'v Het clubgebouw met kleedgele genheid van de SV „Vollenhove". Luchtgeweer groep A: 1. H.J Nekkers 174, 2 G J Schup- pert 154, 3. H. Paalman 147 p. Groep B: 1 D Jansen 167 p., 2 E J Grooten- traast 164 p 3 G Koopman 149 p., 4 D J Nyencfijk 147 p. Groe C: 1. H A Muller 154 p., 2 H.J ekker- nens 137p 3 J ten Wolthuis 119 p., 4 B Paalman 112 p„ 5. W. Hufman 78 MP LUCHTISTOOL: GROEP A; I. H.J Nekkers 1U3 p ,2 H Paal man 172 p h a mulder 155 p 4. A Schuppert 153 p., 5. A.J. Biele man 151 p. kan worden gespaard". Het lijkt wel of de PPD blind Is voor dit ar gument. Het resultaat Is dat we onze jeugd niet langer in de hand kunnen houden met het gevolg dat ze overal in het natuurgebied gaan crossen. Hoe komt het toch dat de mensen in Zwolle deze dreiging niet is duidelijk te maken?" aldus Müller. Alternatieven Wethouder J. Warrink was van oordeel dat wanneer „Zwolle" eenmaal een standpunt heeft inge nomen ze daar moeilijk weer vanaf te brengen is. „In Holten zijn we al len doordrongen van het grote be lang van een crossterreintje. Juist om de natuur te sparen. Als ge meentebestuur hebben we de M.A.C. een plattegrond van de ge meente beschikbaar gesteld en ge zegd: „Kijken jullie nu ook eens naar een aantal geschikte plaatsen die als alternatief kunnen dienen, zodat we in goed oveg meerdere plaatsen ter beoordeling van de PPD kunnen voorleggen. Het voordeel daarvan is dat men in Zwolle dan veel moeilijker nee kon blijven zeggen", aldus de heer War rink. Desgevraagd zag hij voor 1980 voor Holten nog geen crossterrein tje zitten, omdat een dergelijk plan dezelfde procedure moet doorlopen als alle andere gemeentelijke be stemmingsplannen. Met de aanleg van het sportvel dencomplex aan de Larenseweg in het vooruitzicht hebben de bestu ren van de zvv Blauw Wit en de Hockeyclub Holten zojuist be sprekingen geopend met het dage lijks bestuur van de gemeentelijke sportcommissie. Doel van deze be sprekingen is om straks op dit nieuwe sportcomplex te komen tot gezamenlijke bouw van de club kantines door de sportverenigin gen en de nodige kleed- en berg ruimten door de gemeente. Voorbeeld In deze opzet gaan met name de gedachten van de zvv Blauw Wit uit naar de bouw van een clubhuis van omstreeks 15 x 15 meter kanti neruimte plus een ruime keuken, entree en toiletmogelijkheden, welk geheel men denkt te bouwen met plat dak. Gekoppeld aan deze kantine wordt vervolgens gedacht aan de bouw van zo'n 8 kleed- en bergruimten van twee onder één dak (zgn. units) waarvan de daken in een spits uitlopen. Het voordeel van deze gezamenlijke bouw is dat uit bouwkundig oogpunt bezien één fraai geheel kan worden ver kregen en bovendien lagere bouw kosten voor beide partijen. Het is wel de bedoeling van de hockey club en de zvv Blauw Wit om los van elkaar ieder hun eigen kantine te bouwen. Tijdens de j.l. dinsdagr avond ten gemeentehuize gehou den openbare vergadering van de gemeentelijke Sportcommissie zei voorzitter H. Rustebiel dat een af vaardiging van het dagelijks be stuur en van de besturen van beide sportverenigingen vorigè week za- De jaarlijkse „oliebollencross" zal dit keer worden georganiseerd op zondag 30 december 1989. De route is weer als vanouds rondom het sportcomplex „Meermanskamp". Aangezien er op deze één na laatste dag van het jaar geen voet bal-competitie programma is vastgesteld worden er weer vele deelnemers(sters) verwacht, die wellicht deze gelegenheid willen aangrijpen om „in conditie" te blij ven of wel het jaar met een „goed voornemen" willen afsluiten. Er wordt gelopen op de onderstaande afstanden: 2 km. - Poffertjes (jon gens en meisjes) 7-9 jaar 9 30 uur. 3 km. - Appelflappen (jongens en meisjes) 10-12jaar 10.00 uur 2 km. - Kniepertjes (dames 15 jaar en ou der ongetraind) 10.30 uur 3 1/2 km. -Pannekoeken (jongens en meisjes 13 en 14 jaar) 11.00 uur 3 1/2 km. - Roomsoezen (dames 15 jaar en ou der (getraind) 11.30 uur. 3 1/2 km. - Oliebollen (herèn 15 jaar en ouder getraind) 12.30 uur. De inschrijving voor de diverse groepen kan ge schieden tot een kwartier voor de start in de kantine van de S.V Hol ten op Meermanskamp. Het in schrijfgeld bedraagt f2.- per pers oon t.m. 14 jaar en f 4.- voor de over ige deelnemers(sters). Voor het eerstaankomende lid van de SV Holten zijn in elke groep wisselbe kers beschikbaar gesteld en voor elke eerste drie aankomende een fraaie standaard. Iedere deelne mer, die haar of zijn afstand uit loopt ontvangt een herinnerings medaille. De deelname aan deze cross is voor eigen risico De prij suitreiking geschiedt in de kantine van de SV Holten. terdag naar Vollenhove is getogen om een voorbeeld van een derge lijke gecombineerde bouw te be zichtigen. „Ik spreek vanavond namens allen wanneer ik zeg dat het er prima uitzag", aldus de heer Rustebiel. Ter attentie van de aan hangers van Blauw Wit en de Hoc keyclub was onze fotograaf zo ac tief alvast een plaatje te maken van het voorbeeld „Vollenhove". Ook na de laatste wedstrijd in het eerste deel van de competitie heeft het eerste team de kampioenskan sen in eigen hand gehouden. Tegen het gezien de ranglijst zwakke AB S 2 uit Bathmen, was het mogelijk en nodig de beide punten te pakken in een zo groot mogelijke uitslag. De eindoverwinning is eigenlijk, geen moment in gevaar geweest. De beste kans om de eer te redden hadden de gastheren in het tweede heren enkel, toen Hans Zuithoff in de eerste game niet zo geconcen treerd speelde. Ver in de tweede game, én daarom nog net op tijd, was de concentratie er wel. Het werd daarmee een derde game die Hans bekwaam afrónde. (15-8, 13-18 en 9-15). Frans van Gennep had toen zijn party er al lang opzit ten, een partij die met de standen 2-15 en 7-15 het meesterschap de monstreerde. Bij de dames beleefde Gerda van de Maat een „makkie*. Met veel vertoon van haar kunnen bleef zij haar tegenstandster ver voor met 3-11 en 2-11. Trouwens de beide gastvrouwen hadden een moeilijke avond, want ook Jenny Scholman deed met haar tegen standster wat zij wilde (1-11 en I-11). In het herendubbel kenden de Holtenaren maar een parool: winst in deze partij is winst voor de hele vereniging. Met dit elan werd dan ook de wedstrijd gewonnen met twee keer 5-15. Gerda en Jenny lieten de tegenstandsters opnieuw weinig in hun spel komen (2-15 en 4-15). De beide mixedpartijen pas ten precies in het tot nu toe ver- toonde spel. Gerda en Hans had den geen moeite (4-15 en 8-15) en Jenny én Frans zorgden er met II-15 en 5-15 voor dat het grootst mogelijk verschil met de tegen stander werd behaald 0-8. Na het oliebollen toernooi op woensdag 2 januari en de wedstrijd op 10 ja nuari uit tegen NOP, volgen er voor dit team enkel thuiswedstrijden. Voor zover mogelijk betekent dat misschien nog meer afstand tot de concurrentie. Afgelopen weekend had alleen het dames Juniorenteam voor de com petitie moeten uitkomen. Door omstandigheden kon dit duel ech ter niet doorgaan Bfi de heren In de 2e klasse B eindigde de enige ge plande wedstrijd tussen het op de 2e plaats staande H.V E en Zwolle (6e) In een verrassend gelijk spel (12-12) Door deze uitslag zijn de kansen voor de Holtense heren, om een van de bovenste plaatsen te be reiken, gestegen. Met de thuis wedstrijd tegen Dalfsen van ko mend weekend heeft Holten de kans om de koppositie in de 2e klasse van HVE over te nemen. De stand Is nu 1. HVE 7-10, 2. Raai te 7-10, 3 Holten 6-9, 4 Over- wetering 6-9, 5 Dalfsen 5-5; 6. Zwolle 6-3, 7 Achilles 5-1; 8 Actief 6-1 Het programma voor komend weekend ziet er als volgt uit 23 12 Dames Junioren thuis tegen HVE om 15 20 Heren thuis tegen Dalf sen om 14.20. JUNIOREN Hulzense Boys Al-Holten Al 2 30 uur Vertrek 1 30 uur, Holten BI NEO BI 2 30 uur, Vesos B2 Holten B2 2 30 uur Vertrek 1 45 uur, Hol ten Cl Rietvogels Cl 100 uur PUPILLEN DES Dl Holten Dl 10 00 uur Vert rek 9 15 uur Op zaterdag 12 januari a.s organiseert de Tafeltennisvereniging „Holten" voor het vierde achtereenvolgende jaar de kampioens chappen Tafeltennis. Voor dit kampioenschap kan iedereen in- schrijven die in Holten woonachtig is Er zal een junioren- en een seniorenpoule worden ingesteld en bij voldoende belangstelling zal er ook een aparte damëspoule komen Dit kampioenschap is vooral bedoeld voor recreanten, dat wil zeggen voor mensen die het leuk vinden eens een balletje te slaan, maar die verder niet in competi tieverband tafeltennis spelen (hoewel ook competitiespelers mogen inschrijven) De datum is daarom ook op 12 januari gesteld Deze zaterdag valt namelijk nog binnen de winterstop van het voetbal zodat ook voetballers die vaak medeliefhebbers van de tafeltennis sport zijn. zich kunnen opgeven Nadere informatie over aanvan- gstijdstip e d volgen ïn het Hol tens Nieuwsblad van 28 december. Opgave liefst zo gauw mogelijk maar uiterlijk tot 5 Januari a s bij N. Valk tel. 1413 of W Gütlich tel. 2134. Noteer de datum alvast in uw agenda!

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 17