- Blip Wie rijdt er vanafond Programma sporthal 't Mossink mmim - Programma Stichting Sociaal- en Cultureel Werk voor Holten Blauw Wit pupillen in kersttoernooi „O.P.C. T.c. „Holten" nam afscheid van trainer Van Weert Volleybal toernooi Schaakclub Holten' Resultaten volleybal competitie .Mintonette' Uitslagen schaakclub •*j BuM, Bergruiter- meuws S.v. Holten afd. atletiek »*t f i-.f!x/fr ïli Si IN SPORTHAL ,/T MOSSINK" ,n n HOLTENS NIEUWSBLAD 21 DECEMBER 1979 PAG. 15 De bezuinigingsplannen van mi nister Pais bedreigen de plannen voor een werkelijk „open" Open School Als de minister van onder wijs zijn zin krijgt zullen, na medio i, slechts in dertig plaatsen Open School-groepen blijven be staan en blijft de Open School maar voor een klein aantal mensen be reikbaar. Open schooltijd Maar er is nog een ander stuk Open School Een stuk dat, ten onrechte, nog wel eens onderschat wordt. Die Open School is al sinds september wél voor iedereen bereikbaar. Kijk en luistercijfers wijzen uit, dat lOO.OOOden dankbaar gebruik ma ken van deze Open School. Onder het motto „iedereen doet mee", verzorgt Open School namelijk sinds die tijd het programma Open Schooltijd; twee keer per week een uur televisie en vier keer per week drie kwartier radio. Gevarieerd amusemeent waar je ook heel wat bij opsteekt. Onderwijs voor vol wassenen, afgestemd op de leer- wensen van een zo groot mogelijke groep. Iedereen kan daar aan mee- op de radio: maandags van 14.30- 15.15 uur; en van 22.40-23.25 uur; dinsdags van 14.30-15.15 uur; woensdags van 22.40-23.25 uur. Alle radioprogramma's worden uitge zonden via Hilversum 2. Zondagmiddag half drie: Dat is het tijdstip waarop wekelijks het programma Open Schooltijd begint. Dan gaan o.a. Gerard Cox, IJf Blokker, Carry Tefsen, Piet Hendriks en Simone Kleinsma naar de Taaistraat. Met liedjes en grappen, maar ook voor het oplos sen van spellingsproblemen. In het programma .zondagmiddag half drie' hoogtepunten uit de show van het afgelopen jaar. De firma Tobber en Tobber blijkt bovendien wel een héél speciale kerstkaart te hebben gedrukt. Vaste gastzondagsmiddags na half drie is nationale klusjesman Cees Snoey. Waar hij knutselt, wordt ge rekend. Ook in deze kersttijd heeft hij nog wat praktische rekentips. In Open Schooltijd wekelijks ook een fUm over onderwerpen waar we allemaal wel eens mee te maken hebben. Na de film veel praktische doen, aanmelden of inschrijven is niet meer nodig. Iedereen kan meedoen op zijn eigen manier Elk Open Schooltijd-programma vormt één geheel, zodat je al wat opsteekt als je maar af en toe kunt kijken of luisteren. Wie daar be hoefte aan heeft, kan ter onder steuning schriftelijk materiaal aanvragen. Maar ook zonder dat, zijn de programma's heel goed te volgen. Toch hebben op dit mo ment al ruim 10.000 mensen dit ma teriaal aangevraagd. 6 januari eerste uitzending Vanaf 6 januari gaat Open School weer verder met het programma Open Schooltijd. De uitzendingen worden gerealiseerd in samenwer king met de AVRO, KRO, NOS, RVU, TROS en VARA De produk- tie is in handen van Teleac. Deze omroeporganisaties zijn nu al vo lop bezig met plannen om ook né medio 1980 door te gaan. Want de Open School blijft; zo is de mening van de omroepen. Uitzendtijden Open Schooltijd vanaf 6 januari: op televisie: zondagmiddag van 14.30-15 30 uur via Nederland 2; donderdagmorgen van 10.30-11.30 uur via Nederland 1 WEEK VAN 25-12-1979 TOT EN MET 28-12-1979 Zaterdag 80 00-10.00 zaalvoetbal-S O.S. hr. Mensink 10 00-16 00 zaalvoetbal - z.v.v. Blauw Wit 16.00-1800 zaalvoetbal - v v. G F C. 18.00-19.30 zaalvoetbal - S.V.V.N. hr. Imhof ttmoag 09.00-10.00 zaalvoetbal - s.v. Holten 4 10.00-11.00 zaalvoetbal - S M R. De Zessprong, hr. Geurtsen 11.00-12 00 zaalvoetbal - hr. Van Beek 12.00-18.00 zaalhandbalcompetitie - N.H.V. Maandag 14.00-16.00 zaalvoetbal hr. Vlogtman 1600-17 00 zaalvoetbal - hr. Kelder 17.00-18.00 s.v. Holten, afd. handbal.vanaf 19.00 uur gesloten Dinsdag le Kerstdag gesloten Woensdag 2e Kerstdag 08.00-15.00 s.v. Holten Donderdag 08 30P C. Kersttoernooi 1800-21 30 s.v. Holten, afd handbal 21.30-2 30 zaalvoetbalcompetitie - K N VB. 22 30-23 30 zaalvoetbal - hr Schwarte 16.00-b ./.oe* Instructielokaal - St. SoCuWe. Vrijdag 08 30-17 30 O P C. Kersttoernooi 17 30 19 00 hockeyclub 19.00-22 45 mlntonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180» Alle overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1633». '"Xf-.s-'i; f"f;?'f -hl t.T.t -t 22 dec. Kerstbakjes maken in het „Paal- huus" om 10.00 voor de leeftijd van 6 t/m 12 jaar. Pipo de Clown in de aula van de scholengemeenschap. De aula is open om half 2 en de voorstelling begint om half 3. Dit voor de jon gens en meisjes van 4 t/m 12 jaar. Samen met Pipo treedt er ook de Will Wight Kindershow op (gooch eltrucs, sprekende poppen, enz.) Robert Kreis in de aula van de Scholengemeenschap. De zaal is open om half 8 terwijl de voorstel ling om 8 uur 's avonds begint. Na WÊÊwmm tips. Wie deze films gemist heeft, kan nu de schade inhalen. De presentatie van .zondagmiddag half drie' is in handen van Agna Arens en Bob Loeven. Zondagmiddag half drie wordt uit gezonden: maandag 24 december 18.25 uur via Nederland 2; woens dag 26 december 18.25 uur via Ne derland 2 (herhaling). Korting op cursusmateriaal V an alle cursussen en onderwerpen die in de Open Schooltijd- programma's aan bod komen, is schriftelijk materiaal verkrijgbaar. Gebleken is, dat ook mensen die niet aan een Open School-groep deelnemen, tochregelmatig samen met anderen het materiaal bestu deren en gebruiken. Ze doen dat thuis met familie, buren of kennis sen. Maar ook in o.a het buurthuis of het vrouwencafé. Met name gaat het hierbij om de cursussen Neder lands en Rekenen. Open School wil daarom iedereen die méér dan één exemplaar van de cursusboeken Nederlands óf de cursus Rekenen bestelt, een flinke korting geven op de prijs. De gewone prijs van de complete curussen bedraagt f27,50 voor Ne derlands en f25.- voor rekenen. Inlichtingen hierover bij de Open School, Postbus 600 in Zeist. Tel. 03404-22866. ff Op donderdag 27 en 28 december vindt weer het jaarlijks door de on derlinge pupillencompetitie te or ganiseren zaalvoetbal-toernooi voor pupillen plaats. Het bestuur van de O.P.C., de heren Brinkman, Stappenbelt en ter Harmsel, ste ken ieder jaar vele uren in de orga nisatie van dit inmiddels traditie geworden - grote toernooi. Hulde daarvoor!!! Dit jaar wordt op beide genoemde dagen gespeeld in de sporthallen te Nijverdal, Rijssen en Holten. De gemeenten hebben daarvoor de sporthallen gratis beschikbaar ge steld! In totaal komen niet minder dan 148 teams in aktie, waarvan 48 te Holten. In Holten zal gespeeld worden van 's morgens half negen tot 's middags half zes Alle teams spelen 3 wedstrijden van één kwar tier De spelers van het winnende team in elke poule zullen een kam pioensvaantje ontvangen. Echter ook de spelers van de andere teams krijgen een vaantje. Blauw Wit neemt deel met 9 teams t.w. 5 D, 3 E en 1 F-teams. Deze teams spelen hun eerste wedstrijd op de volgende: Donderdag 27 september: 8.30 u. Holten D4-B1. WitD4; 11.30 U.: SWN D7-B1. Wit D5; 14.30 u.: Sp. Daarle Fl-Bl. Wit Fl; 15.15 u.: Huls Boys D2-B1. Wit D2. Vrijdag 28 september: 8.45 u.BI. Wit E3-SVVN E4; 9 15 u. BI. Wit D3-Nijverdal D2; 11 30 u.: Vesos E2-B1. Wit E2; 14.30 u. Mark vogels El-Bl. Wit El; 15.15 u.: SDOL Dl-Bl. Wit Dl. Voor het verdere programma wordt verwezen naar het clubblad „de Blauwwitter" Jongens, zorg datje er op tijd aanwezig bent - een kwar tier voor de wedstrijd - en maak er in en buiten de sporthal geen rot zooi van. Er wordt op jullie mede werking gerekend!. Puzzeltocht voor het hele gezin. Start bij „de Schure". Film de West Side Story, in Musky om twee uur. 27 dec. Puzzeltocht, voor de kinderen van 6 tot 12 jaar. Start om 2 uur vanuit het „Kolnös". 's Avonds filmfestival in „de Schu re" (De kleine wereld met Don Ca- millo). 28 dec. Oudejaarsbal in Musky om half 8. Profoto organiseert in de Diessen- plas een diavoorstelling die begint om 8 uur. Onder het motto „Wie rijdt er vanavond?" voert Veilig Verkeer Neder land deze maand weer zijn jaarlijkse campagne rond het thema „alcohol en verkeer". De actie die wordt gevoerd, heeft tot doel de mensen ertoe te bewegen van tevoren af te spreken wie er na een „Avondje uit" nuchter terug zal rijden. Ter ondersteuning van de alcoholcampagne heeft de afdeling Holten van het V.V.N. aan de invalswegen van Holten borden geplaatst met affiches en de tekst „Wie rijdt er vanavond?" Laten we hopen dat dit mee werkt aan de verkeersveiligheid te Holten. Het be stuur van VVN afdeling Holten wenst u prettige feestdagen en een voor spoedig 1980 toe en het verzoek matig uw snelheid op de weg in 1980. Het bestuur van WN afd. Holten. afloop treedt er een bandje be staande uit Kees Molhoek (piano) en Hein de Jonge (slagwerk) op. Zij spelen lichte muziek. Franse avond in de jeugdsoos „de Schure". 24 dec. Instuifmorgen in het Paalhuus voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar en het begint om 10.00 en is afgelopen om plm. 12.00. 26 dec. Koffieconcert: „Rond de Kers tkrans" met Anja Lint en Henk Krantz. Dit begint om half 12, er is oppas voor de allerkleinsten, de anderen mogen mee naar het con cert. 29 dec. Groep in de Schure „The Amazing Stroopwafels". 30 dec. Sportmiddag in de sporthal om 14.00. 31 dec. Film van het C.J.V. Dijkerhoek, 2 jan. Gelukwensmiddag in het Paalhuuj om 14.00 uur voor iedereen tussen 6 en 12 jaar. Filmfestival in „de Schure" (Don Camillo contra Peppone). 4 jan. Sportmiddag in de sporthal. Ver geet niet je gymschoenen. 13.15 voor 6, 7 en 8 jarigen. 14.30 voor 9, 10,11 en 12 jarigen. Bfj de wedstrijd van de N.C.A.B.- crosscompetitie te Ede werden verdiensteiyk prestaties geleverd. Voor de heren zyn er voor het eerst dit jaar 2 klassementen. Op de lange afstand (1200 meter) werd Jan Jansen In de sprint verslagen, een 2e plaats was nu zUn deel in de voortrefTeiyke tyd van 39.13 min. Marinus Baltus verraste met 8e plaats In 44.05 min. Jan Wolterlnk stelde enigzins teleur, 16e in 46.34 nin. Gerard Beltman fijkt zyn en kelblessure te boven (20ste in 47,12). Ap Koetsier eindigde als 36e in 50.42 min en liet toch nog een twaalftal atleten achter zich. Op de korte afstand (400 m.) waren de ver schillen miniem. Meindert pakte hier de 3e plaats in 13.12 min. Di- nant Markvoort (lie in 14.31 min.) liet zich op jagen door Gerad Koopman die met de 12e plaats in 14.39 min. goed voor de dag kwam. Ook Frits Kramer heeft het lopen nog niet verleerd, 16e in 15.10 min. Vooral zyn eindsprint mag er nog wezen. By de veteranen I bezet Horst Louws de tweede plaats, in het totaal klassement was hy 28e in 17.55 min. Afgelopen zaterdag was de 2e cross van de OosteUjke cros scompetitie. Deze werd gehouden in Apeldoorn in het Orderbos. De heren moesten hier 8000 meter af leggen. Meindert Koopman was de beste Holtenaar 18e in 28.28 min. en Marinus B altus kreeg de 54e plaats. Dinant Markvoort was 64e en Freek Beekman van jongens A werd 81e. Ap Koetsier en Hanrie Jansen zaten hier nog achter. Exacte resultaten volgende week zondag 16 december was de „Mid wintercross" te Ommen. Door het ongunstige weer lieten velen ver stek gaan. Gert Masselink liep de 5 km klasseerde zich als 14e in de tijd van 23.20 min. Op de 7.5 km. was Marinus Baltus goed voor de 7e plaats in 29.15 min. Freek Beek- •man zat hem vlak op hielen (8e in 29.20 min.) en Ap Koetsier deed er 31.15 min. over. Zaterdag 22 dec. a.s. organiseert de L.R. „Bergruiters" een onderlinge wedstrijd in voor haar leden in ma nege „Snorrewind" aan de Bor- keldweg t.o. restaurant „De Pop- pe" Een 20-tal ruiters zal aan de start verschynen voor het rijden van drie onderdelen. De prestaties zullen worden beoordeeld door good-old Bergruiters Hendrik Bel- dman te Wierden. 's Middags start de eerste ruiter in de individuele dressuur, 's avonds vanaf half ze ven komen de viertallen aan bod. Het evenement zal worden afgeslo ten met een springwedstryd. Maandagavond 17 december werd in de benedenzaal van Hotel „Vos man" een ledenvergadering van de tennisclub Holten gehouden. Dit keer was de opkomst van leden be duidend groter dan voorgaande ja ren o. a. in verband met het afscheid van de trainer Cor van Weert, die jarenlang vele senior- en juniorle den de eerste slagen van het ten nisspel heeft geleerd. Bij deze gele genheid werd hem een kado over handigd vergezeld van woorden van dank. Zijn vrouw kreeg een mooie kerstster aangeboden. De nieuwe bestuursstructuur werd vervolgens besproken. In het voor jaar zal een nieuwe ledenvergade ring worden uitgeschreven waarin de begroting, de samenstelling van de commissies en de nieuwe voor stellen inzake statuten en huis- houdelyk reglement zullen worden behandeld. Onder een warm ap plaus van de aanwezigen verliet het oude bestuur daarna de bestuur stafel en 9 nieuwe bestuursleden namen de plaatsen in. De nieuwe voorzitter Aad Bogers bedankte de scheidende bestuursleden voor het vele werk en hun inzet waarna tij dens de rondvraag uit de ledenver gadering het verzoek kwam Truus Udema en Kees van Geel tot erele den te benoemen en aldus ge schiedde. De voorzitter sloot de vergadering om vyftien minuten over twaalf. Samenstelling van het nieuwe be stuur: Voorzitter: Aad Bogers; Secretaris: Wim Dogterom; Penningmeester; Jan Heemstra; 2e secretaresse: Anneke Hovingh; Wedstrydcom- missaris: Jan Hut; Recreatiecom missaris: Peter Arendsen; Jeugd commissaris: Koos Brouwer; Ac- commodatie/materiaalcomm.: Jo- han Huiskamp; Clubhuiscommis saris: Piet van Iddekingè. Het nieuwe bestuur is voornemens 6 januari a.s de leden een Nieuw jaarsborrel aan te bieden. Nadere mededelingen volgen nog. Uitslag 12e ronde: Van der Knaap-Van Lindenberg remise; Beyer-D. van Beek 1-0; Scheperman-W. van Oyen 1-0; T. van Oy en-V an Ryssen 1-0 Rietman-H. van Beek 1-0; Eyzinga-Blits 1-0; Koelemay- Riemersma afgebroken; Aaftink- Ten Velde remise; Klaassen-Roele 0-1; Van Calcar-Kromdyk 1-0 reg lementair) Het ligt in de bedoeling om dit jaar weer het „Radio Achterhoekvol leybaltoernooi te houden en wel op 27 december (oftewel 3e kerstdag). Deze datum is gekozen om de aan gekomen kilootjes van kerstkal koen en kerstkransjes weg te trimmen. Dit toernooi is ontstaan uit het idee van een wedstrijd tus sen Look-Out studio's en Radio Acherhoek 1. Evenals vorig jaar wordt de evenement in het gymlo kaal aan de Molenbeek te Laren gehouden (achter de Rabobank;). De speeltijd zal waarschyniyk vry kort zyn omdat men in deze ac commodatie maar over 1 speelveld kan beschikken. Het vorig jaar maar liefst 16 teams over het toer- nooideel. Er worden volle rondes op tyd gespeeld waaraan iedereen kan meedoen, (verenigingen, bedry ven, gelegenheidsformaties, buurt schappen of discoteams) onder het motto „Gezelligheid kent geen tyd". De aanvang zal zyn 's avonds half 8. Een team moet minimaal uit 6 peronen bestaan. Er zyn geen on kosten aan verbonden, (wel mag men eventuele prijzen inbrengen). Na afloop wordt iedereen dan ook verwacht by Hotel 'tLangenbaergh op de Déle voor prys-uitreiking én nafeest. Wilt u meedoen met een of meer teams neemt u dan even kon- takt op met Ab Braakman 05738- 1346 (tussen 5 en 7). Mintonette meisjes adsp. B-Flash Stars B Zaterdagmiddag 15 december speelden ze tegen Flash Stars in Langeveen. De eerste set stonden de meisjes met 9-2 voor, maar Flash Stars haalden hen byna in, het werd 9 9 Toch hebben de meisjes deze set gewonnen met 15-13 De tweede set wonnen ze met 15-6 Ook de derde set bracht veel geluk voor de Mintonette meisjes, want deze werd met 15-9 gewonnen Ze had den dus met 3-0 gewonnen. Dit is dan het laatste versl ag van de eerste helft van de volleybalcom petitie Na de winterstop wordt er weer met frisse moed aan de tweede helft begonnen Denkt u wel aan 4 januari, dan wordt nl het recrean- tentoernooi gehouden in sporthal 't Mossink. De twaalfde ronde van de interne competitie betekende tevens de afsluiting van de eerste helft van het seizoen Op g januari begint de tweede helft, waarbij de spelers elkaar voor de tweede maal kunnen ontmoeten. Van der Knaap trof Van Lindenberg in een Damegambiet waarin het centrum werd vast gelegd Beiden begonnen toen een aanval op verschillende vleugels, waarby Van der Knaap de beste kansen wist te krijgen Hy kreeg twee open iynen in bezit en deed daarover een inval in de zwarte stelling Dit leverde een kwaliteit op Van Lindenberg kwam praktisch van zet tot zet slechter te staan, maar door té snel spe len verknoeide Van der Knaap de kans om de party geforceerd te winnen, waarna de party in remise door eeuwig schaak eindigde. Beyer zette in zyn bekende f4-opening Dinant van Beek oner druk. Deze ma kte dezelfde fout als Van der Knaap Hy speelde te snel op een mataanval en overzag daarby een verdedigingszet Met een toren minder kon Di nant direkt opgeven Scheperman had meer moeite met de tegen stand van Wim van oyen, maar kon toch tegen het eind van de avond de winst binnenhalen. Damegambiet kwam ook by Ton van oyen te gen Van Ryssen op het bord In zyn bekende overoptimistische styl offerde Van Ryssen twee pionnen voor enige aanval, maar Ton pa reerde alle dreigingen en ruilde af naar een ge wonnen eindspel. Rietman tegen Henk van Beek werd ook een damegambietachtige ope ning waarin wit veel beter kwam te staan. Toen zwart ook nog „tegen de storm in" rocheerde, kon Rietman de partij snel beslissen middels een stukoffer Na aannemen daarvan ging Henk in enige zetten mat. De volledige uitslagen: Van der Knaap-Van Lindenberg remise; Beyer-D van Beek 1-0; Scheperman-W van oyen 1-0; T. van Oljen-Van Ryssen 1-0; Rietman-H. van Beek 1-0; Eyzinga-Blits 1-0; Koelemay-Riemersma afgebroken; Aaftink- Ten Velde remise; Klaassen-Roele 0-1; Van Calcar-Kromdyk 1-0 reglementair. Aan kop gaan met miniem verschil: Van der Knaap, Beyer en Scheperman, waarna op grote afstand Ton van oyen en Van Lindenberg vol gen, terwyi ook Rietman en Eyzinga aan het klimmen zyn De eerstkomende clubavond is 7 januri. Holten ontvangt dan Boekelo voor de externe compe titie De voor fgelopen maandag op het programma staande rekreatiewedstryd tegen Max Euwe uit Ens chede ging niet door daar de tegenstander geen vier spelers beschikbaar had Waarschyniyk wordt de party met 4-0 voor Holt «n gewonnen verklaard.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 15