demloos... en verbijsterend Holtense chauffeurs internationaal onderscheiden gemeente holten gemeente holten n Verkoopmiddag „Welfare" EEN CHAUFFEUR VOOR DE OPHAALWAGEN BEKENDMAKING „REGELEN EN AANWIJZINGEN VOOR HET WEGSLEPEN VAN VOERTUIGEN IN DE GEMEENTE HOLTEN" UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 20 NOVEMBER 1979 OPENBARE KENNISGEVING HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 NOVEMBER 1979 - PAO. 7 erdaad zo was het don- dagavond 22 november .Irene" waar dr. L. murman, vormings- en ingelisatiepredikant bij Gereformeerde Kerk in nhem, sprak als voorzit- van Solidaridad over onderwerp „Latijns oerika en wij". Wij kijken nuit West-Europa wat eemd tegen Latijns Ame- aan. Wat bezielt de tnsen daar toch? Waarom kens die revoluties en latsgrepen? Een belang- ke oorzaak van die on- ist is de dictatoriale rege- igsvorm met zijn staat- irrorisme, die wij in de teste Zuid Amerikaanse aten aantreffen. Dat engt een aantal voor ons éémde verschijnselen et zich mee. idwsnen de eerste plaats het verschijnsel .verdwenenen". Elke staat int dat. In Argentinië b.v. zyn ,000 mensen verdwenen. Nie- and weet officieel wéér zij geble- n zyn. Van regeringswege mogen als dood beschouwd worden. Je int officiële overlijdensakten ior hen aanvragen, als dat b.v. by feniskwesties nodig is, Móór, men eest dat te doen, want als men zo iiidefijk laat bfijken familie van verdwenene te zyn loopt men iot gevaar ook zélf spoorloos te •dwynen. Iedereen, die op één of .dere wyze - zonder enig geweld - it bhjken aan een andere rege- igsvorm de voorkeur te geven, iven de heersende fascistische, irdt heel gauw als „communist" ibrandmerkt en loopt d aarom een te kans als politiek gevangene, iet duizenden lotgenoten opgeslo- >n te worden in één van de Oneentratie-kampen in afgelegen jteken, die van tyd tot tijd van een :veel aan bewoners ontdaan rdt doordat een aantal met slaapmiddelen verdoofde) gevan- fenen vanuit een vliegtuig 's iachts in zee gegooid worden, waardoor de lijst der „verdwene- ien" weer aangroeit, wy blanken lebben een sterk meerderwaar- ttigheidscomplex. wy wéten het, jpy künnen het en wij doen het. In flie geest zyn de Spanjaarden in- (iertyd naar Zuid-Amerika geko men en die geest is nog versterkt floor de vele Duitse oorlogsmisda- ligers, die hier een toevlucht von- ien. In deze geest is ook de van de 3panjaarden afstammende boven- van de bevolking opgevoed, die 5% van de totale bevolking uitmaakt en 95% van het nationale Inkomen te verteren heeft; Vanuit deze mentaliteit is het te verklaren, dat een aantal jongelui uit „betere" kringen na een feestje op Indianen-Jacht gingen en 15 India nen doodschoten, terwyi ze later heel verwonderd waren, dat ie mand daar iets van zei. Geen mensen meer Omdat ze als „communist" be stempeld zyn, zyn politieke gevan genen, vanuit deze mentaliteit ge dacht, geen mensen meer en heeft men er geen bezwaar tegen om hen onder begeleiding van artsen, on- menseiyk deskundig te martelen, psychologisch om hun geest te breken, lichameiyk (vaak door electrische schok via geslachtsde len) om gewenste gegevens te ver- kygen. Dit fascistisch regiem met zyn staatsterrorisme dient uitslui tend de belangen van ongeveer 5% van de bevolking, de bovenlaag, en moet ook in stand gehouden wor den omdat het afhankeiyk is van buitenlandse machten, de multi nationals, die hier investeren van wege de goedkope arbeidskrach ten, die bovendien vaak nog uitbe- zuinigd worden door automatise ring, zodat ca. 30% van de bevol king werkeloos is, zonder sociale voorzieningen. Brazilië b.v. heeft zodoende 110 miyard dollar schuld en betaalt Jaariyks 6 miyard dollar aan rente. Opdat die rente naar het buitenland zal kunnen blijven vloeien moét het fascistische re giem in stand biyven. De Ameri kaanse multinational I.T.T. hielp daarom ook in Chili de regering van Allende ten val te brengen, omdat door de regering van Allende haar eigen inkomsten uit Chili in gevaar kwamen. Wanneer de onderdruk king en uitbuiting te zwaar wordt - want er is een grens - komt er mee stal tydeiyk een milder regiem, dat echter weer verdwynt via een staatsgreep wanneer het te duur voor de heersende klasse geworden is. Vanuit dit alles zult u ongetwij feld begrijpen waarom Latijns Amerika een werelddeel van on rust, revoluties en staatsgrepen is. Wat doet nu dè Kerk eraan? Er kan moeiiyk over dè Kerk gesproken worden, hier niet en ginds niet, want zowel in de grote R.K. Kerk als in de veel kleinere groepering Protestanten zyn er die berusting prediken in de onderdrukking en uitbuiting, met het uitzicht op de hemelse beloning van die houding. Onder de Pinksterbeweging - die politiek geen keus wenst te doen en daarom vaak door het bestaande regiem misbruikt wordt voor pro paganda, terwyi sommige van hun zendelingen bovendien agent van de Amerikaanse inlichtinge ndienst zyn-begint men er zich van bewust te worden, dat men Juist vanuit de eigen vroomheid óók ge roepen is in Christus' Naam party te kiezen voor de armen. Boven dien is er een groeiend aantal R.K. en Protestantse kerkleiders en ge lovigen, die zich vanuit hun christe- ïyk geloof verzetten tegen de uit buiting en zich inzetten voor het veranderen van mentaliteit en maatschappy in de richting van de socialisering, opdat het nationale inkomen eeriyker verdeeld wordt. Solidair te zijn met déze mensen in hun strijd op hoop tegen hoop, voor méér gerechtigheid in Latijns Amerika en om wat te doen om hen „uit het slop" te helpen, daartoe roept Solidaridad u nadrukkelijk en daadwerkelijk op. „Wordtu niet moedeloos, wanneer u met deze zaak bezig bent?" was één van de vragen. Dr. Schuurman antwoord de: „Ik kén het niet laten om door te gaan en wordt ook telkens weer geïnspireerd door de moed en de volharding die mede-christenen déér opbrengen. Pastoor A. Rade maker opende deze interkerkeiyke gemeenteavond - georganiseerd door de sectie Latyns Amerika van de gemeen teiyke Commissie We- relddiaconaat - met een wel komstwoord en besloot met een kort gebed om solidariteit. (Giften voor Solidaridad gaarne op giro 87 55 87, van de Rabobank te Hol ten, ten gunste van rek. „Wereld- diaconaat", met vermelding „So lidaridad"). De jaarlykse verkoopmiddag van de „Welfare" in de recrazaal van het Bejaardencentrum „Diessenplas" trok veel belangstelling, en de door de dames en heren in en buiten het centrum gemaakte haak-, knoop-, brei- en vlechtwerk (pitriet) ging vlot van de hand. Ook de oliebol- lenkraam deed goede zaken en ie dereen nam een zak vol mee naar huis. De bruto-opbrengst van ver koop en verloting bedroeg f 1968.25.-. De prijzen van de verlo ting gingen naar: Mevr. Kok, Ke- nemansstraat 7 (groen tafelkleed); mevr. Schuppert-Kolkman, Haar- straat 4 (rose tafelkleed); mevr. v.d. Mespel, Churchillstraat 22 (neger pop); mevr. Germans, kamer 318 (sierkussen); mevr. Dykgraaf, Ca- nadastsraat (lopertje); mevr. Mül- ler, Noordenbargstraat (tas). Doordat op de driesprong Deventerweg-Burg. v.d. Borch- straat de Holtenaar L.J P. geen voorrang verleende aan B.T. uit Wierden ontstond nogal wat schade aan beide auto's. De chauf feurs bleven ongedeerd. A.D.J. te Holten en J.T.J.O. uit Raalte ble ken by controle duideiyk teveel aan „Bacchus" te hebben geofferd. De blaasproef wees dit uit en tegen beide zal proces-verbaal worde- nopgemaakt. De chauffeurs H.A. Willems (OAD) en J. Ooi bek kink (Oolbekkink Transport B.V.) zijn internatio naal onderscheiden. Zij krijgen de gouden 1 RU-speld met bijbeho rende oorkonde op voordracht van hun werkgeversorganisatie in het wegvervoer. Aan de internatio nale beroepschauffeur worden zware eisen gesteld. - tenminste 20 jaar moet hij zijn vak op vrachtwagen of autobus hebben uitgeoefend, waarvan tenminste 10 jaar in het internationale verkeer; - minimaal moet hy 10 Jaar bij de zelfde werkgever in dienst zyn; - tenminste dient hy een half mil joen kilometers als internationaal chauffeur te hebben afgelegd; - hy mag niet door eigen schuld be trokken zyn geweest by een ernstig ongeval; - evenmin mag hij een zware ver keersovertreding hebben begaan; - in het algemeen wordt scherp ge let op de kwaliteit van zyn werk. De onderscheidingen worden toe gekend door de IRU, de in Genève en Brussel gevestigde Internatio nal Road Transport Union, de overkoepelende mondiale organi satie van het wegvervoer. Bij de IRU zyn aangesloten: - EVO, Algemene Verladers en Ei gen Vervoerders Organisatie; - KNVTO, Koninkiyke Neder landse Vereniging voor Transport-Ondernemingen; - NOB Wegtransport; - PCB-Wegvervoer (geassocieerd lid). Nederlandse internationale be roepschauffeurs doen het steeds beter Dat blijkt uit een aantal van 82 bus- en vrachtautochauffeurs, die dit jaar een hoge beroepson derscheiding verwierven. Het zijn er 24 méér dan in 1978. De IRU onderscheidde dit Jaar 627 chauffeurs uit 16 landen. Bij de ophaaldienst van de Destructie kring Centraal Overijssel, gevestigd te Holten, wórdt gevraagd Taak: het ophalen van gestorven slachtdieren en vee in de ge meenten Den Ham, Hellendoorn, Holten, Markelo, Rijssen en Wierden en het vervoer hiervan naar het station van de N.T.F. te Nijverdal. Gegadigden dienen er rekening mede te houden dat ook op zaterdag dient te worden gewerkt. Het maximum salaris aan deze functie verbonden bedraagt bruto f2.148.- per maand, exclusief 8% vakantie-toeslag. Voorts wordt een vuilwerktoelage van maximaal f85.92 bruto per maand, alsmede werkkleding verstrekt. De bij een gemeente gebruikelijke rechtspositieregelingen, w.o. I,Z.A.-verzekering, verplaatsingskostenverordening e.d., zijn van toepassing. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Hoofd van de Vleeskeuringsdienst Holten-Hellendoorn, tevens direkteur van de Destructiekring Centraal Overijssel, de heer J.G.J. Gie- sen, telefoon: 05483-1318 (kantoor). Sollicitaties, met uitvoerige inlichtingen en referenties, dienen binnen tien dagen na het verschijnen van dit blad te worden ingezonden aan burgemeester en wethouders van Holten, Post- bus 13, 7450 AA Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat op de secretarie dezer gemeente en op het politiebureau van de Rijkspolitie, Rei- linksweg 2 te Holten voor een ieder ter inzage zyn gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld de door hem vastgestelde en per 1 september j.l. in werking getreden. (zgn. Wegsleepregeling) Deze regeling maakt het mogelijk, dat daadwerkelijk toepassing wordt gegeven aan de bevoegdheid tot het wegslepen en in be- waringstellen van voertuigen, zoals die is gegeven bij de Wet van 30 juni 1976, Staatsblad 412 en nader is geregeld bij het Besluit Wegslepen van Voertuigen van 12 augustus 1978, Staatsblad 458. In de vastgestelde regeling is een opsomming gegeven van ver keersovertredingen die tot wegslepen en in bewaring stellen aan leiding kunnen geven. Als wegen en gebieden, die voor toepas sing van dpze bevoegdheid in het byzonder in aanmerking ko men zijn daarby genoemd: a. alle wegen, gelegen in de bebouwde kom van de gemeente Holten, als bedoeld in de wegenverkeerswet: b. de invalswegen: Deventerweg, Larenseweg, Beusebergerweg, Markeloseweg, RiJssenseweg, Holterbergweg, Raalterweg en Oude Deventerweg; c. de Rijksweg Al en de provinciale weg Raalte-Gelderse grens S 14; d. de gebieden, buiten de bebouwde kom, waarop bepaalde tijden een grote parkeemood heerst, zoals evenement plaatsen, marktplaatsen, motorcrossterrein en dergelijke. •De wegggesleepte voertuigen zullen worden bewaard op het ter rein, behorende bij het Rijkspolitiébureau, Reilinksweg 2 te Hol ten. Voor het afhalen van weggesleepte voertuigen is dit terrein geopend van 08.00 tot 18.00 uur. De teruggave van de in bewaring genomen voertuigen geschiedt tegen betaling van de kosten van overbrenging en bewaring De kosten van overbrenging worden daarbij bepaald overeenkom stig de daarvoor geldende BOVAG-tarieven De kosten van be waring bedragen f 6.00 per dag of een gedeelte van een dag. Holten, 28 november 1979. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard Tijdens de op 24 apr. 1979 gehouden raadsvergadering heeft de gemeenteraad ingestemd met een door het College van Burgemee ster en wethouders opgestelde nota over „Openheid en Openbaar heid van Bestuur" In deze nota staan o.a. voorstellen om: a. een uittreksel uit de besluiteniy st van de wekelijkse B W verga deringen aan raadsleden en de pers ter beschikking te stellen; b. beslissingen van B W waartegen op grond van de Wet AROB beroep kan worden aangetekend te publiceren; c. de verleende bouwvergunning ter Inzage te leggen. Het College van Burgemeester en wethouders zal iedere week in het Holtens Nieuwsblad een officiële publicatie laten opnemen, waarin de onder a, b en c genoemde onderwerpen vermeld zijn. Daar beslissingen, waartegen AROB-beroep open staat en bouw vergunningen genomen c.q. verleend worden ineen B W vergade ring, heeft het college besloten dat deze punten als onderdeel van het uittreksel uit de besluiteniyst gepubliceerd zullen worden. Ge noemd uittreksel zal in „telegramstijl" de verschillende agenda punten vermelden, zonder dat daarin meer uitgebreid op de onder werpen kan worden ingegaan Vandaar dat iedere keer een afslui tende passage opgenomen wordt met de volgende inhoud: „U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelykheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de Afdeling Algemene zaken ter gemeentesecretarie." 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN H. Paalman voor het vergroten van een varkensschuur by Pas- manweg 8; J. Nijland voor het bouwen van een wagen- en mestschuur bij Schapendijk 11; J. W. Stevens voor het vergroten van een berging voor landbouw machines by Beumersteeg 9; D. Wegen voor het gedeelteiyk vergroten c.q. vernieuwen van een hobbyhok, opberghok, werkplaats by Schapendijk 5; J.A. Borghuis voor het plaatsen van een garage by Aalpolsweg 4; AJ. Ribbink voor het gedeeltelijk veranderen c.q. vergroten van het pand Maneschijnsweg 2; G J. Ulfman voor het oprichten van een garage-berging by Oude Deventerweg 51; H J. De ten voor het plaatsen van een voerligboxenstal bij Ste- vensweg 3; G J. Koetsier voor het oprichten van een garage by Schoolstraat 13, met toepassing van de algemene verklaring van geen bezwaar d.d. 20-10-1979; J.WJH. Toorneman voor het veranderen van de bedrijfsruimte van de boerdery Okkenbroekseweg 6 tot woonruimte, met toepas sing van de wijzigingsbevoegdheid van het bestemmingsplan bui tengebied; 2. het verzoek H J. Kolkman om vergunning voor de verbouw van de zomerwoning Helhuizerweg 42 tot permanente woning afgewe- U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf, din wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Gebr Schuppert B.V. te Holten, Dorpsstraat 31, een aan vraag om vergunning is ingediend voor het bouwen, veranderen en vergroten van winkelpanden op de percelen kadastraal be kend gemeente Holten, sectie F nr's 2403, 2404 en 3905, plaat selijk gemerkt Dorpsstraat 29 en 31, Stationsstraat 1, 3 en 5. Voor het gebied ter plaatse geldt geen bestemmingsplan, doch bij raadsbesluit van 27 juni 1978, nr. 372/dB-IJm is voor het gebied, waarin de bouwpercelen zijn gelegen, het bestemmings plan „Holten Kom Noord" vastgesteld, welk bestemmingsplan nog niet onherroepelijk is. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met dit bestemmingsplan, omdat volgens dit bestemmingsplan de per celen Stationsstraat 1 en 3 bestemd zijn voor bijzondere doelein den, kategorie R (religieuze voorzieningen), terwijl tevens ge- deeltehjk buiten de bebouwingsgrens zal worden gebouwd. Aangezien het bouwplan niet in strijd is met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimteüjke Ordening vrijstelling te verlenen van het nog niet onherroepelijk geworden bestemmingsplan en derhalve de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Een ieder wordt hierby in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 3 december 1979, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het onderhavige bouwplan by ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" en de ontwerp- herziening hiervan liggen gedurende bovengenoemde termyn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 30 november 1979. Burgemeester en wethouders voornoemd W.L.F.C. van Rappard, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7