de Waard (WD): pnieuw onderhandelen ver uitkoop Mengunie V.V.V. Holten nam afscheid van mr. W. H. Enklaar ia aanbod Mengunie: Heropening bloemenzaak „Marjo" Roken wordt voortaan drastisch beperkt bij raadsvergaderingen Dankzij O.C.H. twee uniformen er bij O.K.I.A. NIEUWS Live optreden ,K0IN' in J.S. de Schure Ouderavond kleuterschool Gemeenteraad keurde diverse voorstellen goed Dijkerhoek Wisselend beeld van de arbeidsmarkt Haalbaar Verbod geldt eerste 1,5 uur HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 NOVEMBER 1979 - PAG. 5 t College van B en W zal op korte termijn in onderhan- ng treden met de Mengunie, waarbij de wil en de inzet wezig moet zijn om een overeenkomst te bereiken". Al- luidde een initiatief voorstel hetwelk door WDfractie- er J. de Waard werd aangeboden tijdens de j.l. maandag linsdag ten gemeentehuize gehouden raadsvergaderin- inzake de gemeente- en bedrfjfsbegroting voor 1980. Dit naar aanleiding van de alge mene beschouwingen van de WD- fractie, waarin werd voorgesteld ruim acht ton van de reserves be schikbaar te stellen om de Mengu nie uit te kopen. En op dit terrein parkeerplaatsen en de eventuele uitbreiding van het gemeentehuis te realiseren. ge jaren geleden is het „uitko- van de Mengunie ook reeds de orde geweest, maar het ge liep toen vast op de financiële Ibaarheid van de gemeente. In situatie blijkt nu verandering zijn gekomen. WD- üevoorzitter J. de Waard liet rschemeren dat de gemeente, ïen de beschikbare financiële rves thans in staat is de Men ie uit te kopen. De Waard stel- zonder op details in te gaan, de d voor te besluiten weer met het tense bedrijf om de onderhan- ngstafel te gaan zitten. Geble- is nu dat de directie van de ngunie meteen na de algemene Chouwingen in oktober contact ft opgenomen met een raadslid. Het verrassend aanbod van de Mengunie dat door het raadslid is doorgespeeld naar College en raad, schijnt zelfs nog binnen de acht ton van de VVD-fractie te vallen. Ver moedelijk zal niet het gehele bedrijf verdwijnen, maar zal het gebouw waar nu de maalderij en het kan toor in zijn gevestigd blijven staan. De maalderij en silo's worden dan verhuisd naar elders, terwijl in de leeggekomen fabrieksruimte de te genover het bedrijf liggende winkel worden gevestigd. Het kantoor blijft bestaan vanwege het contact met de klanten. Een en ander zou betekenen dat de gemeente de be schikking krijgt over een flinke lap grond achter het gemeentehuis, eventueel voor parkeerplaatsen zoals de WD-fractie in haar alge mene beschouwing suggereerde en dat bovendien de grond waar de nieuwbouw van het gemeentehuis op staat, eigendom van de gemee nte wordt. Die grond wordt nu ge pacht van de familie Wansink en dat contract loopt over een aantal jaren af. Over het WD- initiatiefvoorstel behoefde overi gens niet te worden gestemd omdat het College zich vrijwel meteen be reid verklaarde dit voorstel over te nemen. Ans en Henk (met Bodo de boxer) in de moderne kas. Henk en Ans Lammers die 10 au gustus 1978 hun bloemenzaak „Maijo" openden in de Oranje straat hebben in Holten goede za ken gedaan. Henk komt er rond voor uit. We zijn tevreden en heb ben gezien de klantenkring die wv sinds augustus 1978 in en buiten p voorstel van B. en W. urde de gemeenteraad, lens de j.l. maandag- ond ten gemeentehuize houden openbare verga ring, diverse kredietvoor- illen goed, welke, op een Ikele uitzondering na, de vue passeerden, met en- !l de bekende hamerslag. nkoop grond Ktvefden lereerst gaf de raad goedkeuring "m het Collegevoorstel tot aan- K>p van 0.7 ha. grond van mevr. iH. Scheperboer-Scheperboer, Jthaarsweg 6 te Bathmen voor de ijs van f45.500 - inclusief over- jachtskosten. Dit perceel grond, jlegen aan de Oude Stationsweg, nodig om te kunnen dienen als illobject voor een stuk grond ad p58 ha., eigendom van mevr. Ool- (kking-Kevelam, gelegen in het Istemmingsplan 2e sportveiden- mplex Larenseweg. Mevr. Ool- ikkink was nl. slechts bereid de iar toebehorende grond met de meente te ruilen tegen vervan- nde grond. Van de aan te kopen ond is ca. 0 20.00 ha. bestemd oor de ruiling van de grond met evr. Oolbekkink. Uit reeds eerder ipleegde aankopen is ruilgrond 'ergebleven, welke samenge- >egd met de hiervoor genoemde 20.00 ha., voldoende is voor ge- ele grondruil. Hieruit vloeit voort at van de aan te kopen grond van levr. Scheperboer, ca. 0.50.00 ha. rond als ruilgrond overblijft, het- elk wordt ingebracht in het ge- leenteüjk grondbedrijf Wellicht an ook deze grond in de toekomst ls ruilobject dienen. Na realisering vorengenoemde transactie eeft de gemeente volledig de ronden in eigendom, nodig voor jeaiisering van het sportcomplex an de Larenseweg. aanschaf van een tekenkast t.b.v. gemeentewerken; f3.089- voor aanschaf van gymnastiekmate- riaal e.d ten behoeve van de bij zondere lagere school „De Scha kel" en f8.484 - voor herstel van een afscheidingsmuur bij ge noemde school; f 2.700.- voor aan schaf van een klimrek t.b.v. de openbare kleuterschool aan de Tuinstraat; f 1.465.- voor herstel van glasschade en regenpijpen aan de bijzondere lagere school „Het Kompas" en f 2.315.- voor het tref fen van electrische aansluitvoor- zieningen voor de schooltandart- sauto bij de bijzondere lagere scho len „De Schakel" en „Het Kom pas". ieliridsinstallotie Vervolgens stelde de raad f 1.213- jeschikbaar voor de aankoop van een verplaatsbare geluidsinstalla tie voor algemeen gebruik, waarbij tevens gedacht kan worden aan begrafenissen. Voor het aanschaf fen van een geluidsinstallatie voor de raadszaal is thans nog een on derzoek gaande. Containers «oor huisvuil Op voorstel van B. en W. besloot de raad verder tot aankoop van 10 containers ten behoeve van de rein igingsdienst. Totaal f8.300. Deze containers zijn om nodig ter aan vulling van het aantal containers op het zomerhuisjesterrein gedu rende het zomerseizoen. De raad besloot verder f12 000- beschik baar te stellen voor het schoonma ken van de riolering in een aantal W(gen op de Kol; f. 3.000.- voor Buitenzonwering Bij monde van de heer A. Moeliker liet met name de PVDA-fractie aantekenen tegen het kredietvoor- stel ad. 7.567.8 te stemmen nodig voor aanschaf van een buitenzon wering t.b.v. de bijzondere kleu terschool aan de Schoolstraat. Te voren is dit onderwerp in de raad ook al eens aan de orde geweest en ook toen stelde de PVDA zich af wijzend op. Allereerst omdat aan het openbaar onderwijs enige jaren geleden eenzelfde verzoek werd geweigerd, maar meer nog omdat de PVDA-fractie toen een goedko pere en minder kwetsbare oplos sing heeft aangedragen zoals luxaf lex of zonwerende folie De heer Moeliker zei het te betreuren dat het schoolbestuur zich blijkbaar in het geheel niet heeft gestoord aan de destijds in de raad gemaakte opmerkingen, welke overigens niet uitsluitend uit de PVDA-fractie af komstig waren „Dat het schoolbe stuur in deze tijd waarin alles wat minder wordt en ook minder moet, toch vast blijft houden aan de veel te dure buitenzonwering vinden wij niet getuigen van veel verantwoor- delijksheidsbesef", aldus de heer Moeliker. De heer H.J Westerik (CDA) wees er op dat de raad ln dezen alleen heeft te beoordelen of hier het begrip „normale eisen" van de Lager Onderwijswet al dan niet wordt overschreden en dat het schoolbestuur overigens eeq eigen verantwoordelijkheid heeft, waar mee de raad zich niet behoort in te laten Hij was dan ook van mening dat het voorstel binnen de normale eisen bleef Namens de fractie Ge meentebelang zei de heer GJW Reilink wel begrip te hebben voor de argumenten van de PVDA-frac tie doch aangezien de onderwijsin spectie heeft bepaald dat hier de normale eisen niet worden over schreden, stelde hij zich op achter het voorstel van B. en W. Hij be treurde het echter wel dat enige ja ren geleden eenzelfde verzoek van het openbaar onderwijs werd ge weigerd om budgetaire redenen en vond dat het openbaar onderwijs hierin nu dus behoort te volgen Met de PVDA-fractie tegen werd het Collegevoorstel tenslotte zon der hoofdelijke stemming aan vaard. Op 20 november werd de eerste ou deravond gehouden van de officiële kleuterschool te Dijkerhoek. Nadat er reeds sinds 1971 sprake was van een kleutercursus werd dit jaar de goedkeuring verkregen voor de stichting van een kleuterschool. De voorzitter van de oudercommissie de heer D. Janssen „oudestijl" ging na het welkomstwoord tot de vele ouders, nog even in op dit heuge lijke feit en deelde mede dat me vrouw Van Heerde als hoofdleids ter was benoemd. In augustus werd gestart met 19 kleuters. Hierna werden in het bestuur van de ou dercommissie gekozen: de heer D. Janssen, mevrouw Kuiper- Keurhorst, mevrouw Markvoort- Meyer, de heren Oosterveld en Roeterdink. In de pauze kregen de ouders gelegenheid de door hun kleuters gemaakte werkstukjes te bekijken. Mevrouw Van Heerde liet met enige trots weten, dat zowel de inrichting alsook de materialen nieuw waren en informeerde de ou ders daarop uitvoerig over de over zichtelijk opgestelde materialen, zodat deze een goede indruk kre gen wat hun kinderen „spelender wijs" leren. Ook stond de leidster stil bi) het komende sinterklaas feest, de spanningen, voor de kleu ters en hoe maken we een verant woorde keus uit het grote aanbod van speelgoed. Dat er ook buiten de schooluren veel voor de kleuters wordt gedaan bleek uit een op- De atmosfeer in de raadszaal van het gemeentehuis zal voortaan beduidend minder overlast bezorgen aan niet- rokers tijdens gemeenteraads vergaderingen. Onder aanvoe ring van mevr. J. Met sem akers-Rou wé (PVDA) hebben de niet-rokers tijdens de j.l. dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering, na ruim één uur discussiëren, weten door te drukken dat voortaan de eerste 1 1/2 uur van de raadsvergade ringen niet meer mag worden gerookt. Dit rookverbod geldt uiteraard ook voor de publieke tribune. Aanvankelijk leek het erop dat mevr Metsemakers het onder spit zou moeten delven tegen de rokers ln de raad, inclusief het College van B. en W CDA- fractieleider H.J Westerik bracht echter redding door een voorstel in te dienen de eerste a.iderhalf uur van een raads vergadering niet meer te roken. Een voorstel dat ln meerderheid werd gesteund Het niet meer verstrekken van gemeentelijke rookwaren had meer voeten in de aarde Wet houder Stegeman betoogde dat dit verstrekken van rookwaren een kwestie van gastvrijheid is. Hij werd hierin gesteund door zijn eigen partij, het CDA. Na felle discussie en een drama tisch betoog van VVD- fractievoorzitter J de Waard die opsomde aan welke ziektes ro kers zich blootstellen en de lot gevallen van een niet-roker in een rokerige Holtense raadzaal breed uitmat, werd ook dit PVDA-voorstel aangenomen Tijdens de discussie was het overigens herhaaldelijk lachen geblazen VW-er De Waard „Wanner de rokers onder ons avonds thuis komen staat er eer heerlijke borrel voor hen klaar Wanner ik als niet-roker echtei thuis kom zegt mijn vrouw Bah, wat stink je weer Burgemeester Van Rappard „Wanneer ik U goed begrijp hebt U gisteravond dus Uw bor rel gemist"! Holten hebben opgebouwd aange durfd om niet alleen de winkel flink uit te breiden maar tevens een mo derne kas te laten bouwen. Velen kwamen Henk en Ans hier mee woensdagavond gelukwensen en ook donderdag, tijden het „Open Huis" kwamen zeer velen fe liciteren en dat niet alleen maar ook om te genieten van alles wat in de „mini-keukenhof' op uiterst vakbekwame wijze wordt geëxpo seerd en te profiteren van de voor delige openings-aanbiedingen. Bij de vele gelukwensen voegen wij graag de onze. De kas (oppervlakte ruim honderd vierkante meter) werd geleverd door Cubo B.V. te Monster. Aan verbouw, uitbreiding en mo dernisering werkten mee de Hol tense firma's Lammers (c.v.) Broekmaat (electra) en Voorders (timmer- en metselwerk). In een goed gevulde, maar helaas niet uitverkochte zaal, heeft „OC H." afgelopen vrijdag een schitterend blijspel op de planken gezet van J. Hemmink-Kamp „Een beeld van een man". Het werd een beeld van een voorstelling want de opbrengst van deze avond kwam ten goede aan het uniformfonds van „H.M.V.". En dat kwam neer op twee uniforms die van deze op brengst gekocht kunnen worden. Aan het slot van deze avond, die muzikaal werd omlijst door de Tiroler-kapel, zette Jan Ooster kamp nog een jubilaris in het „Spotlight" namelijk Jan Holter- man (Jan van Liezen) die a!350 keer voor „O.C.H." op de planken stond terwijl hij tevens mevr. J. Holterman-Aaltink in de huldiging betrok omdat deze 350 keer beslist niet gerealiseerd zou zijn. De supportersvereniging is „O.C.H." zeer erkentelijk voor deze „beeldige" uitvoering en zuilen het nog lang in het achterhoofd hou den. Aan de opvoering onder regie van de heer W. ten Berge werkten mee mevr. A. Wierbos-Koopman, mevr. R. Aaltink-Kevelam,mevr. J. Deijk-Oosterkamp, mevr. M. Meinsma-Kooy, mej. F. Ooster kamp, mej. G. Honcoop en de heren J. Holterman, Johan Stukker, J. Oosterkamp, J. Konijneburg en G. Brinks. somming van de dit jaar gehouden activiteiten zoals een bezoek aan het museum van Piet Bos, deel name aan het jaarlijkse school feest, „Floralia" waarop de kleu ters met veel enthousasime de door hen zelf gemaakte bloemstukjes of gekweekte planten konden ten toonstellen en n^uuriyk elk jaar het feest rond Sinterklaas. In de kinderboekenweek hebben de kleuters gezamenlijk met de lagere school een bezoek gebracht aan de bibliotheek te Holten. De ploeg van de Touwtrekvereni ging „O.K.I.A." die vrijdagavond in manege ,,'t Ruiterkamp" in de piste kwam op het door de Bath- mense vereniging georganiseerd tournooi heeft met het scoren van slechts 5 punten een slechte beurt gemaakt. De ploeg vormde geen eenheid en had bovendien een groot tekort aan conditie. Uitslag 640 kg.: 1. Eibergen A 17 p. (winnaar herkansing); 2. T.C. „Ruk" 17 p., 3. Bathmen A 14 p.; 4. Bathmen B 12 p.; 5. Erichem B 12 p.; 6. Bussloo 8p.; 7. Oosterwijk 6 p.; 8. O K.I.A. 5 p.; 9. Eibergen B 2 p.; 10. Sneek 0 p. Wij zijn u zeer veel dank verschuldigd voor al het werk wat u gedaan hebt voor de V.V.V. „Holten" maar ook wil ik u danken voor de prettige samen werking met ons. De be stuursvergaderingen lie pen wel es wat uit maar de sfeer bleef altijd prettig en dan wordt het ongemerkt wel es laat zo zei de nieuwe voorzitter de heer J.H. Baard in de bestuursver gadering waarin afscheid werd genomen van mr. W.H. Enklaar die in de le denvergadering van 13 fe bruari 1954 tot voorzitter werd gekozen. J.S- de Schure geeft dit weekend latent talent een kans om zijn kwa liteiten ten toon te spreiden. Zater dagavond speelt de Holtens- Markelose popgroep Koin in de Schure. Koin bestaat al sinds enige tijd, en krijgt steeds meer regionale "be kendheid. De formatie bekend van hun optreden in de aula van de Scholengemeenschap doet het niet onverdienstelijk Enkele leden van de groep hebben onlangs nog een aandeel gehad in een jam-session in de Schure. Koin is begonnen met het spelen van meest bekende nummers, en een klein gedeelte ei gen werk. Nu hebben deze vijf heren de rollen omgedraaid en na een tijd hard repeteren een grote hoeveel heid eigen werk in elkaar gedraaid. De band bestaat uit vijf muzikan ten te weten. Jan Willem Verbeek, solo-slaggitaar en zang, Koen Fok ker, solo- slaggitaar, mondharmo nica en zang, Gerrit Vruggink, key-boards, Jules Mellema basgi taar, en last but not least Rudi van de Voet, drums. Het karakter van de muziek is moeilijk te bepalen, de leden van de band zeggen zelf dat hun muziek voor „elk wat wils muziek" is. Swingende blues, rock and roll en zelf Sweet 'd Bustriaanse invloe den, jawel, het kan niet op! Doch het lijkt hen het beste datje het zei1 maar eens moet bekijken, aan Koin zal het niet liggen Zaterdagavond beginnen ze ongeveer tegen negen uur en de entree is dit keer weer erg laag gehouden en bedraagt twe* piek (f2.-). Tot ziens in J.S. de Schure. Wij hebben grote bewondering en waardering voor de wijze waarop u zich in de „dubbelfunctie", als bur gemeestervan Holten en voorzitter van de WV van uw taak hebt ge kweten. U zette ook op het WV- werk uw eigen stempel en deed uw werk op eigen persoonlijke manier, die goed was en gewaardeerd werd, en waarvan we bij dit afscheid nog eens graag willen getuigen. Ons be stuur heeft dan ook besloten u te benoemen tot erelid van de vereni ging zo besloot de heer Baard die als blijk van herinnering een fraai Makkumer wansbord aanbood. De heer Enklaar dankte met een kort woord voor zijn benoeming als ere lid van de vereniging en het prach tige bord dat een ereplaats je zal krijgen in de woonkamer. Het voor zitterschap van de WV heb ik zo zei mr. Enklaar altijd met veel ple zier waargenomen en het was ook steeds van mijn kant prettig verga deren, maar er komt nu eenmaal een dag dat de hamer moet worden overhandigd aan een nieuwe voor zitter en die dag meende ik te moe ten laten samenvallen met de dag van mijn afscheid als burgemeester van onze goede gemeente Holten. Ik wens u zo besloot mr. Enklaar allen goede jaren en Ik hoop dat de WV „Holten" onder voorzitters chap van de heer Baard nog heel veel en nuttig werk mag doen. De werkloosheid van mannen op de Overijsselse arbeidsmarkt is gedaald van 7128 naar 6888. Vol gens het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in de provin cie Overijssel te Zwolle komt de lage stand van de werkloosheid onder de mannen overeen met de situatie in de oktober-maanden van vóór de olie-crisis, n.l. 6816 in 1972 en 5993 in 1973. Het aantal openstaande vacatures, dat thans 4657 bedraagt, ligt nu met 4657 be langrijk hoger dan in oktober 1972, n.l. 1945 en oktober 1973, namelijk 3155. Er is weer een gespannen arbeid smarkt in de industrie en de bouw nijverheid, waarin sprake is van een conjunctuurherstel. De werk loosheid onder vrouwen is gedaald van eind september 1979 van 6547 naar 6158 op eind oktober van dit jaar. Het aanbod van part time krachten is vrijwel onveranderd en schommelt tussen de 1500. Het aantal werkloze schoolverlaters is nu 344 lager dan vorig jaar oktober (1076-732». Gezien op langere ter mijn blijkt de werkloosheid onder vrouwen hoger te liggen dan onder mannen De werkloosheid in de be roepsgroep bouwvakpersoneel G.W W is gestegen van 279 naar 317 en betreft hoofdzakelijk de straatmakers (22). De daling van de openstaande vraag - de vraag naar werkkrachten dus - deed zich hoofdzakelijk voor bij de grondwerkers (26) en straat makers (21). In de metaalscetor is de werkloosheid gedaald van 935 naar 686, hoofdzakelijk bi) machi nebankwerkers (14), electro- monteurs (21). In de landbouwsec tor waren 208 mannen werkloos en werden 51 man gevraagd Het aan tal werkloze chauffeurs e d is 323, tegenover een openstaande vraag van 86 In de sector kledingperson- eel waren 20 man werkloos en 177 vrouwen De openstaande vraag bij mannen en vrouwen in deze be roepssector bedroeg 133 Ongun stige cijfers zijn ook te melden bij het handels personeel. Er zijn 540 werkloze mannen en 1088 vrouwen. De openstaande vraag voor man nen en vrouwen is 209. Bij de groep kantoor/onderwijzend personeel zijn 3045 werkloze mannen en vrouwen. De openstaande vraag naar kantoorpersoneel is 391; naar onderwijzend personeel 155. Onder het sociaal- en geneeskundig pers oneel is de werkloosheid eveneens nog verontrustend groot er zijn 1038 werkloze mannen en vrouwen. De openstaande vraag is niet gro ter dan 124. Bij de beroepsgroep huishoudelijk personeel is de situatie evenmin rooskleurig door de werkloosheid van 492 vrouwen, terwijl de opens taande vraag maar 12 bedraagt. Cijfers per gemeente De werkloosheid van mannen per gemeente in absolute cijfers en in procenten van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking per eind september en per eind oktober geeft het volgende beeld. (Het eerste cijfer en het percentage heb ben betrekking op september 1979) Almelo. 921 - 6.2; 896 - 61. Wierden: 104 - 2.3, 92 - 2.0 Hellendoom: 154 - 2.2; 133 -1 9 Rijssen: 70 -1.4; 61 -1.3. Enschede 1381 - 4.1; 1341 - 4.0.Hen- gelo 597 - 3 4,595 - 3.4. Markelo: 11 - 1 0; 12 -10 Deventer: 648-4.1; 596 - 3.9 Holten 36 - 2.1; 23 -14 Bath men. 14 - 1.6, 12 - 1.4. Diepenveen: 34 1.7; 40 -2.0. Zwolle: 797-4.3; 800- 4.3. De werkloosheid onder vrouwen eind september '79 en eind oktober '79 was in diverse gemeenten als volgt: Almelo 662 - 607, Wierden: 103 - 88, Hellendoom: 147 - 112; Rijssen 90 - 74, Enschede: 1153 - 1072, Hengelo: 597 - 576; Markelo: 13-17. Bathmen: 11-11; D enter: 547 - 507, Diepenveen 51-44, Hol ten: 29 28, Zwolle: 583 570.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5