van Sin icoaas Zestig jaar getrouwd Sint Nicolaaswens Praatavond C.B.T.B. Bijeenkomst chr. plattelandsvrouwen VUT-vacatures in overleg met commissies vervullen 5 DECEMBER 1979 BESTEMMINGSPLAN RECREATIETERREIN „ÏWENHAARSVELD" VC0RB1REIDINGSBESLUIT GEDEELTELIJKE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN „DE HAAR" OFFICIËLE PUBLIKATfE VERHINDERD OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 30 november 1979 31e Jaargang no 48 Hoofdredacteur J Wingers Kolweg 14 tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70 tel 05483 2699 Stichtingsbestuur Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel 05490-16666 I bonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Sint ik heb zelf zo weinig wensen Maar wel een paar voor vele mensen Een schopje en een plastic zak Voor 't deponeren van hun hondenkak O gaat U toch eens even kijken Hoe ze overal in Holten prijken Ronde, dikke, lange, bollen Het krioelt er van de hondendrollen Het kampje bij de „Diessenplas" Ze liggen er bezaaid in 't gras De oudjes kunnen daar niet lopen Ze glibberen uit in alle hopen 's Morgens vroeg „ledigt" menig hondje In buurman's tuin zijn hondenkontje 't Was iedere dag het zelfde lied De buurvrouw nam dit langer niet Ze pakte een grote envelop Raapte de braadworst op En deponeerde de vieze klus In 't hondjes baasje's brievenbus Zelfs paardjes doen hun hoela hoep Tegenwoordig ook al op de stoep Ze draven ermee over het trottoir De staart omhoog laat vallen maar Sint geef daarom aan al die mensen Met keutelaars mijn klein wensen En doe er dan een briefje bij: Houdt stoep en grasveld drollen vrij. B.C. de H.B. Binterklaas werd in Holten veer feestelijk en hartelijk intvangen. Op het Station- lein en in de Stations traat had zich tegen twee ur reeds een enorme ichare kinderen met rood- it-blauwe vlaggetjes ver- ;ameld maar ook op z'n rij per in een open calèche oor een deel van het dorp, et de Holtense Muziek- ereniging met drumband en de majorettes voorop, werd de grote kindervriend heel spontaan begroet. Bij de aankomst met de trein van 14.24 u. uit Rijssen werd Sint op het perron begroet door de heren J. Wissink en H. Maats, bestuursleden Gouden oorbel; horloge, Timex, met blauw bandje, portemonnee, kleur rose, met plm. f 12.—, zwarte fietstas met adidas schoenen, plm. 9 betaalcheques plus pasje plus mapje, 6 sleutels in groen etui, lin ker vingerhandschoen, zwart wol len; zwart sportbroekje, casette- bandje met kleuterballet; euro- cheque pasje, jonge herder, naam Bob, reu. van de Holtense Handels vereniging. Nadat „H.M.V." enkele muzikale wensen van Sint had vervuld begaf de grijze bisschop zich naar café „De Biester" waar hij boven op de veranda staande de hulde van de menigte in ontvangst nam. Met Sint en z'n vijf Pieten 'waarvan er eerst vier zoek waren die na door de Rijkspolitie te zijn opgespoord met de politieauto werden aange voerd", mochten Jamo Hofman (6) en Fernande Vincent (6) van de kinderdansgroep „De Klepper- klumpkes" mee naar boven om voor Sint een liedje te zingen Het deed Sint bijzonder deugd dat er zoveel vaders en moeders met hun kinderen waren meegekomen om hem te begroeten. Helaas zo zei Sint moest mijn trouwe schimmel op stal blijven als gevolg van een zware verkoudheid zodat ik nu mijn rondrit door het doip in een mooi rijtuig, gelukkig wel met een paard ervoor, van de Holterbergrijders moet maken. Hij verzocht de kinderen om een extra worteltje in de klomp te doen voor z'n paard Over de ontvangst in Holten had Sint niets dan lof maar toch klonk er ergens een pietsie droefheid in z'n warme stem door wat als oorzaak had het om ploegen van het hockeyveld in het sportdal. Dit zal tot de onderste pepernoot worden onderzocht en de man die „De Klepperklumpkes" vormden bij de ingang van „De Biester" voor Sint en Piet een erehaag dit deed hoeft op mijn verjaardag nergens op te rekenen behalve op de roe van Piet. Na een dankwoord van Joop Wis sink aan de familie Vruggink, „H M.V de politie de „Bergrij- ders" en de Ned Spoorwegen nam Sint plaats in het rijtuig om een rij toer te maken door een deel van het dorp. Vanavond brengt Sint een bezoek aan Dijkerhoek waar hij om half 8 zal arriveren bij de o.l school Na de officiële ontvangst volgt (bij goede weersomstandigheden) een korte rondrit waarna met de Dijker- hoekse schooljeugd feest zal wor den gevierd in „Het Bonte Paard" waar ook de 2e trekking van de Winkelweek 1979 zal plaats heb ben De laatste trekking vindt plaats op donderdag 6 december in zaal „Vosman" 's avonds om half acht. Maandag 3 en dinsdag 4 de cember zijn de winkels geopend tot 's avonds NEGEN UUR. Op de jaarlijkse rz.g.n. „praat- avond" van de afd. Holten van de C.B.T.B. heeft voorzitter Egb. Stam, na het lezen van Psalm 100 en gebed in z'n openingswoord in het kort aandacht geschonken aan de vele problemen en op het gebied van de landbouw en de veehou derijen de voorgenomen prijs maatregelen die de boer in zijn be staan bedreigen. Wanneer boeren nu worden ge straft voor iets waartoe ze eerder werden aangemoedigd dan worden de grenzen van behoorlijk bestuur toch wel duidelijk overschreden Hebben wij dan onze plicht ver zaakt of .hebben wy gedaan wat onze taak en roeping is Laten wij als boeren niet bij de pakken neer gaan zitten, niet met gebogen hoofd de toekomst tegemoet gaan maar in vertrouwen zien op onze Hemelse Vader zo besloot de heer Stam, die zich in z'n welkomst woord in bijzonder richtte tot de heer v d Velde (lid van het Prov Bestuur) te Bergentheim en de af gevaardigden van de plaatselijke afd OLM Na de pauze stond de heer v.d. Velde stil bij de heffing op melk, be lastingvoorstellen van Hofstra. de W I R., de kistkalveren en de kip- penlegbatterijen die het de laatste tijd moeten ontgelden Er ontspon zich n.a.v de verschillende zaken die spreker aan de orde stelde een geanimeerde discussie Bij het beantwoorden van de vragen waar schuwde v.d Velde ernstig voor het zich zelf uit de markt prijzen Voor zitter Stam sprak een woord van dank tot de heer v d Velde die de goed bezochte bijeenkomst met dankgebed beëindigde „Op lit moment is de vraag in studie hoe het overheids personeel kan worden bege leid ter voorbereiding op het pensioen. Dit is een goede zaak, want het mag beslist niet zo zijn dat men moet wegwezen zodra men de leeftijd van 63 jaar heeft be reikt" Dit zei burgemeester mr W C L. van Rappard tij dens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehou den openbare raadsverga dering op vragen van de heer H.J. Westerik (CDA). Het echtpaar A. de Boorder en C de Boorder-Borman, Kenemansstraat 49 herdacht woensdag 28 november het feit dat het 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Het diamanten paar, geboren en getogen in Vlaardin- gen waarde heer de Boorder veertig jaar bü de politie was- kwamin 1973 naar Holten waar men het best naar De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij hun besluit van 23 okto ber 1979. nr. 53223, afdeling 2, goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit.van 17 april 1979, nr 215/IJM tot vaststelling van het bestemmingsplan recreatieterrein „Twenhaarsveld" Voormeld besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde bestemmingsplan liggen met ingang van 3 december 1979 gedu rende een maand ter gemeentesecretarie afde ling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Aangezien bij gede puteerde staten tegen het vastgestelde bestemmingsplan geen be zwaren zijn ingediend en gedeputeerde staten het bestemmings plan geheel hebben goedgekeurd kan behalve de gemeenteraad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening niemand bij de Kroon beroep instellen. Holten, 30 november 1979 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C, van Rappard De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 26 november 1979 heeft besloten: 1 te verklaren, dat een herziening van het bestemmingsplan „De Haar" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied het welk gearceerd op de bij het raadsbesluit behorende en ais zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit voorbereidings- besluit heeft betrekking op het perceel Gaardenstraat 32 te Hol ten (Rabo-bank). 2 te bepalen, dat het betreffende besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene za ken, voor een ieder ter inzage. Holten, 30 november 1979 De burgemeester voornoemd, W.L.F C van Rappard De burgemeester van Holten is op de maandagen 3 en 10 december a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden Holten, 30 november 1979 De burgemeester voornoemd, z'n zin heeft De heer de Boorder is met z'n 85 jaar 3 jaar ouder dan zijn vrouw Beide mogen zich verheugen in een goede gezonsheid. Het echtpaar heeft 2 kinderen 6 klein- en 6 achterkleinkinderen Men heeft het zeld zame feit in de familiekring gevierd Burgemeester van Rappard, die kwam feliciteren namens het gemeente bestuur, bood een fraai bloemstuk aan. Zie voor verdere publikaties peg. 5 VUT-rege!ing Aan de orde was het collegevoor stel tot invoering van de Ver vroegde Uittreding voor Gemee nteambtenaren Voor deze regeling komen ambtenaren In aanmerking die 63 jaar of ouder zijn In de ge meente Holten gaat het om drie personeelsleden die direct voor deze vutregeling in aanmerking komen. Zy kunnen op eigen ver zoek in aanmerking komen voor deze vervroegde uittreding Het gaat hier om een ambtenaar by gemeentewerken in de buiten dienst. éën by het GEB en een schoonmaakster by de Scholen gemeenschap Het college heeft wat verder in de toekomst gekeken en komt daarby tot de conclusie dat in de Jaren '80 tot '85 zes ge meenteambtenaren voor deze rege ling in aanmerking komen terwyi het by het onderwys gaat om vier personen By vervroegd uittreden van onderwijspersoneel kost het de gemeente geen stuiver Wel zal het ontslag moeten worden beoordeeld door het College of de Raad Voor de Jaren 85 tot'90 verwachten Ben W meer vervroegde uittreders zo wel onder het gemeente als het onderwyzend personeel Waarby nog gewezen wordt op de mogeiyk held dat tegen die tyd de vut- leeftyd wel eens verlaagd zou kun nen zyn tot 60 Jaar Ter geruststel ling voor de raadsleden verzekert het College dat de ontstane vaca tures in overleg met de desbetref fende commissies zullen worden vervuld De dames van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) hielden hun maandelijkse bijeenkomst in gebouw „Reho- both" Voor deze avond was als spreker uitgenodigd de heer Prins, maatschappelijk werker, verbon den aan de Franciscushof te Kaal te. Deze inrichting zo zy de heer Prins voorziet in de behoefte van de pro vincie Overijssel Voorheen was men genoodzaakt de patiënt te verwyzen naar het westen des lands De opname-capaciteit be draagt plm 400 patiënten op een even zo groot aantal personeelsle den Na eerste opvang is er gele genheid aan een of meerdere the rapieën als o a psychomstonische, bezigheids, -creatieve-, educatieve of arbeidstherapie deel te nemen De shock-therapie wordt tegen woordlg minimaal toegepast. Men acht het gesprek met de patiënt en zijn direkte omgeving (gezin, part ners, werkomstandigheden etc i van zeer groot belang De duur van de behandeling is geheel afhanke lijk van de ernst van de psychische storing De opvang van het kind in het gezin is van het grootste be lang Na het beantwoorden van di verse vragen bedankte de presi dente mevr van Iperen de heei Prins voor zyn boeiende referaat De druk bezochte byeenkomst werd besloten met het zingen van psalm 134 vers 1 en dankgebed

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1