PNIEUW VERLIES OOR „BLAUW WIT Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Trekking loterij s.v. BAT0 Postduiven vlogen voor „Stichting paardrijden gehandicapten" Resultaten Blauw Wit Programma sporthal 't Mossink Omploegen verkeerde hockeyveld geen fout van loonbedrijf rr PUPILLEN Programma Blauw Wit SPORTPAGINA lem nde Oriënteringsrit HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 NOVEMBER 1979 - PAG. 11 Ie 2e helft van de competitie is voor Blauw Wit onfortuin- ijk begonnen, alhoewel er na de le helft van de thuisweds- rijd tegen het Almelose P.S.V. op leek dat de Blauw Wit loeg goed van start zou gaan bracht de 2e helft een der- late lauwe partij voetbal dat de gasten moeiteloos de ledstrijd konden maken. ÏS 14 92 Jet de door K-Markt Gebr. Wan- Ank aangeboden bal ging Blauw It onder de bekwame leiding van iheidsrechter Slaghuis uit Ens- hede uitstekend van start. Wim Hein Nagelvoort ging in de 6e mi- uut met een lange rush op het S.V.-doel af maar zijn inzet werd elaas niet beloond. Het natte en rg moeilijk bespeelbare terrein racht Jan Verveda er in de 17e mi- uut toe om met de gladde bal de ,S.V.-goalie via een afstandsschot verrassen maar de paal blok- eerde de harde schuiver, lauw Wit bleef het spel bepalen en net succes, want in de 27e minuut erd een goede inzet van invaller «ck Jan Nijsink door Gerard Aan- toot met een fraaie treffer venzil- erd. Dit was de oppepper die Hauw Wit nodig had. P.S.V. moest komen en de Blauw Witters onden regelmatig tot het 16 meter ebied doordringen echter zonder esultaat. Vlak voor rust moest Hauw Wit-doelman nog eens al zijn waliteiten tonen om de eerste elft af te sluiten met 1-0. edereen was van mening dat lauw Wit na de thee de zaak snel ou afronden maar het pakte totaal aders uit. Na nog geen minuut spelen bracht Tanata de partijen op gelijke hoogte en de spanning was weer helemaal terug Helaas beging Blauw Wit toen de fout om af te wachten en hiervan profi teerde P.S.V maar al te graag en na plm. een kwartier in de 2e helft zette Nijman z'n ploeg op voor sprong (1-2). Wie had gedacht dat Blauw Wit toen furieus zou aanvallen kwam bedrogen uit De Almeloërs kregen volop de kans orn het spel te maken en er ontstonden hoogst gevaar lijke situatiesin het doelgebied van Blauw Wit die in 32e minuut wer den „bezworen" ten koste van een strafschop die doelman Gerrit Paalman vergeefs probeerde te stoppen (1-3). Blauw Wit ging toen sterk op de aanval spelen maar de inmiddels versterkte P.S.V .-verdediging wist het te klaren. De jeugdige Baluw Wit ploeg kan goed en leuk voetbal len maar vergeet hierbij dat inzet een hoogst belangrijke zaak is. Wanneer men zaterdag a.s. in de uitwedstrijd tegen Eversberg niet van „meetaf" wil knokken voor de punten dan kan men de plaats in de middenmoot wel vergeten. Blauw Wit 3-Excelsior 9 Het voor deze wedstrijd door coach Mannes Scholman uitgedachte tactische concept, werd grondig verstoord doordat linksbuiten Nico Beldman de afgesproken ,,nu of nooit" tactiek iets te letterlijk nam en na 10 seconden speeltijd 1-0 lollen Dl-Blauw Wit Dl n een spannende derby moest BI. fit genoegen nemen met een leine nederlaag Gezien de stand p de ranglijst een goed resultaat, och had er met een beetje geluk en gelijkspel ingezeten Alle jon- ens hebben hard gewerkt en kun- en terugzien op een goede weds- IJd. lauw Wit D2-SWN D2 'egen koploper SWN D2 moest 1 Wit met een nederlaag genoe- en nemen De BI Witters speelde en goede wedstrijd, doch moesten eaioren: kersberg 1 Blauw Wit 1 2.30 uur; Hauw Wit Q-Huls Boys 4 2 30 uur; Hauw Wit 3 Enter V 6 12 30 uur; larkvogels 2-Blauw Wit 4 10 00 ur V 9 15 uur, Excelsior 12 Blauw 'it5 1100uur V 10 15 uur, Blauw fit 6-Deto 11 10.30 uur. unioren: "wenthe A2-Blauw Wit Al 2.30, 30, Blauw Wit BI-Twenthe BI 2 45, Blauw Wit 32- Vesos B211 00; FC C2-Blauw Wit Cl 1.00, 12.15 in de Nijverdallers hun meerdere erkennen Na de rust, die met 2-1 voor SWN inging, trok BI Wit het spel naar zich toe, naar SWN stond geen doelpunten toe en wist zelf via een uitval de beslissende treffer te scoren (1-3). Enter D2-Blauw Wit D3 D3 vertrok met 10 jongens naar het boven aan de ranglijst staande En ter Tot aan de rust - 2-0 voor Enter kon BI Wit goed standhouden Na de rust drukte Enter BI Wit volle dig in de verdediging en wist de score op te voeren tot 9-0 Vlak voor het einde kon Dick Abbink na goed samenspel met Jaap Kruk de eer redden Jongens, volgende keer succes! SWN Fl-Blauw Wit F1 Blauw Wit F1 is bij de nieuwe inde ling in een sterke poule ingedeeld met de Fl-teams van Vesos, DES, Enter V, Eversberg en SWN Het is de bedoeling dat voor de winters top nog enkele wedstrijden worden gespeeld, waarna eind februari/be gin maart de competitie zal worden voortgezet Afgelopen zaterdag speelde BI Wit F1 de eerste weds trijd in Nijverdal tegen SWN F1 In een bijzonder spannende weds trijd, met kansen aan beide zijden, bleef de stand dubbelblank Een goede prestatie van onze mini- ploeg Ga zo door jongens! Zater dag 1 december geen competitie- programma. Week van l-I2-*79 tot en met 7-12-'79 ZATERDAG: 14 00-19 00 handbalcompetitie ZONDAG: 10 00 11 00 s v Heeten, 11 00-12 00 S.M.R. De Zessprong (hr Geurtsen), 12 00-18 00 handbalcompetitie MAANDAG: 8 10-15.30 scholengemeenschap; 17.00-18.00 s.v. Hol ten afd. handbal; 18 00-23 00 badmintonclub Holten; 16.00-20.15 instructielokaal-Stichting SoCuWe (ballet) DINSDAG 08 10-15.30 scholengemeenschap, 16 15-22.30 volleybal ver Mintonette WOENSDAG: 19 00 uur DONDERDAG: 08 1(115 30 diverse scholen; 16 00 18 00 s v Holten afd voetbal 18 00 21 30 s v Holten afd handbal, 21 30 22 30 ..All Stars" zaalvoetbal. 22 39 23 30 hr Schwarte. zaalvoetbal, 16 09 17 50 instructielokaal Stichting SoCuWe (ballet) VRIJDAG: 08 1915 30 scholengemeenschap, 16 30 19 00 hockey club Holten, 19 00 22 45 volleybalvereniging Mintonette Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Alle overige reserve ringen uitsluitend via hel gemeentehuis afd sportzaken (tel 1666» 310 15.30 scholengemeenschap; gesloten vanaf meende te moeten scoren. Onbe grijpelijk, maar blijkbaar was dit precies wat Excelsior hoopte want het daaropvolgende tegenoffensief resulteerde in een 1-2 ruststand, waarbij de kreet „wej hebt ze in 'n zak" meermalen werd gehoord. Het tweede tegendoelpunt werd overi gens veroorzaakt doordat de voor treffelijk keepende Bennie Aan stooteen tegenstander wilde laten zien hoe hoog hij zijn linkerbeen op kon tillen Dit gebaar werd door scheidsrechter Henk Hovenkamp terecht „beloond" met een penalty. Bennie kon dus weer vissen! Na de thee kwam het vorige week be loofde Blauw Wit vuurwerk echt goed op gang In de 75e minuut leidde dit tot een magistraal om haal doelpunt van Jan Stam (Mis schien een tip voor het doelpunt van de maand!) Via het voortreffe lijk functionerende achterveld kreeg Nico de bal vervolgens zo mooi toegespeeld dat hij de over winningstreffer met gesloten ogen liet aantekenen. Eindstand: 3-2 voor het derde Een kritische kant tekening als waarschuwing voor de volgende wedstrijd het algemeen spel- en veldbeeld was nog te veel geconcentreerd op „aanmodde ren" DES 7-Blauw Wit 5 Zaterdag trad BI Wit 5 aan tegen DES 7, op papier een moeilijke te genstander Er werd gespeeld zoals in de laatste opstellingen, behou dend maar toch gevaarlijk en dit bleek want het was de man van de bloemen die twee maal scoorde. Maar daarna kwam DES goed te rug, twee-twee, een eigen doelpunt (ongelukje noemen ze dat bij het 5e) maar met vereende krachten en de wil om te winnen was het Rinus Bekkernens die voor 3-2 zorgde. Toen kwamen er nog even bena uwde ogenblikken voor BI Wit maar met het nodige geluk werd het een zwaar bevochten maar ze ker verdiende overwinning die moed geeft voor de toekomst. Blauw Wit 6-Excelsior 14 Het zesde kon deze middag met haast de sterkst mogelijke opstel ling aantreden Men had nog wat goed te maken daar men de uit wedstrijd op een ongelukkige ma nier had verloren Nou, deze mid dag zat het de mannen van het zesde ook niet mee Al na vijf minu ten gleed laatste man Jan Koning door het gladde veld ongelukkig uit en had de linksbuiten vrije door gang naar de keeper en faalde niet, 0-1 Na deze fikse tegenvaller ging het zesde nog fanatieker in de aan val doch even als in de uitwedstrijd tegen Markvogels kon men ook deze middag niet scoren, ook al kreeg men voldoende kansen daar voor Na de thee eigenlijk de ge hele wedstrijd eenzelfde beeld een aanvallend Blauw Wit 6 en een counterend Excelsior Bij een aan val van Blauw Wit 6 belandde de bal tegen de lat, de terugspringe nde bal kwam bi) een Excelsior- speler en deze transporteerde de bal direct naar voren en binnen 30 seconden was uit een goede kans voor het zesde een goal voor Ex celsior het resultaat, 0-2 Kort hierop wist Blauw Wit toch tegen te scoren, via Ben Gerards Aanval na aanval volgde hierna doch de man nen van Excelsior wisten het doel schoon te houden Deze nederlaag was een fikse tegenvaller voor het zesde Men kan zich echter tevre den stellen met het feit dat ieder een keihard geknokt heeft voor een beter resultaat doch men had deze middag geen geluk Volgende keer beter De weds tl yd weid geleld duur Mannes Scholman en dew k weel zich bekwaam van zyn taak De MA.C „De Holterberg" organi seert zondag 2 december de tiende tevens laatste oriënteringsrit in dit seizoen Deelnemers kunnen star ten in de A(sport) en B(toerklasse). De rit van plm 36 kilometer is uit gezet binnen de gemeente Holten. De uitzetters H. Paalman, J Paal man en W Klein Velderman heb ben het voor de toerklassers niet al te lastig gemaakt zodat voor hen dit ritje bijzonder interessant is. De start is om 14.00 uur bij clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat waar men vanaf half twee kan in schrijven door deelname. De trekking van de loterij van s.v. Bato heeft plaatsgevonden op woensdag 21 november 1979 onder toezicht van de Rijkspolitie te Hol ten. De prijzen zijn gevallen op de onderstaande lotnummers. 1145, 457, 1329, 2292, 1190, 689, 935, 225, 265, 781, 1685, 1075, 1909, 1460, 635, 2456, 1051, 2043, 1565, 350, 2324, 1650, 815, 2130, 88, 819, 958, 670. De prijzen zijn door de bestuursle den thuisbezorgd. Donderdag 22 november j.l. werden in de gymzaal aan de Tuinstraat weer judo-examens afgelegd. De examens werden afgenomen door de heer Huizinga Jr. De geslaagden waren: Gele slip: Jan Meijer, Ria Meijer en Jansink. Oranje slip: Henk Jan Beltman, Armand ter Schure en Eric Bosman Groene slip: Jacco van de Vreede, Mattijn Noordber ger en Gerry van Lies Blauwe slip: Remon Jager en Henri Aanstoot. Bruine slip Eddie Kruk, Barend Kleinsma, Jeroen Kraai, Bart Kempersen Alco Oolbekkink Gele band: Tom Hesselink, Zwennie Vincent en Henk Pieffers. Gele band en oranje slip" Roland Visser, Mark Kampman en Freddie Meindertsma Gele band en blauwe slip: Betsie Beltman, Aijan Nijland en Johan Dondertman Gele band en bruine slip Gerrianne Wibbe- link Oranje band Paul Baerends, Marcel van Engbrink, Bertus Krol en Tinus van Lies. „De Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten e.o. is U bijzonder dankbaar voor Uw besluit de opbrengst van de binnen Uw rayon gehou den liefdadigheidsvlucht dit jaar te bestemmen voor het paardrijden door gehandicapten". Met deze woorden nam voorzitter F. Assenberg van de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten e.o. j.l. zaterdagmiddag in de kantine van manege Beldman een bedrag groot f 5400.- in ontvangst, welk bedrag werd geschonken door de postduivenrayons „A.V.W." en „Berg en Dal" van de Nederlandse Bond van zaterdagvliegers. Het aanbieden van het prachtige bedrag in manege Teun Beldman Liefdadigheidsvluchten Elk jaar organiseren genoemde rayons, bestaande uit de afdelin gen Almelo-Vriezen veen en Wier den (A.V W alsmede Holten- Rijssen-Nïjverdal en Enter (Berg en Dal) een postduiven-wedvlucht waarvan de netto-opbrengst be schikbaar wordt gesteld voor een bij toerbeurt door de deelnemende plaatselijke verenigingen aan te wijzen liefdadig doel Gedurende de zomermaanden wordt door de diverse bestuursleden een aantal prijzen in natura verzameld welke bij deze liefdadigheidsvlucht be schikbaar zijn voor de eigenaren TV0 Bi-Blauw Wit BI Blauw Wit BI moest zaterdag naar Beckuih voor de uitwedstrijd tegen TVO. Het BI elftal had deze com petitie nog geen punt behaald De thuiswedstrijd tegen TVO dat zelf nog maar 3 winstpunten had ging met 3-1 verloren Omdat het A-elftal vrij was kon de jeugd trainer het Bl-elftal deze wedstrijd eens bekijken en hield voor aan vang een bespreking in de kleed kamer om de jongens het vertrou wen in te spreken en de taktiek voor de wedstrijd te bepalen Het eerste kwartier kreeg Blauw Wit veel kansen doch dit leverde geen doelpunten op mede omdat het centrum van de TVO verdeding en de keeper goed verdedigend werk verrichtten Snelle uitvallen van TVO leverden zelfs doelrijpe kan sen op, zo ook na 10 minuten toen onnodig een corner werd wegge ven. maar de TVO-aanvaller schoot net naast Toch hield Blauw Wit stand en werkte hard voor een goed resultaat Na een kwartier kon Ger rit Meijerink een TVÖ-aanval on derscheppen en Johan Stam op links aanspelen, uit diens voorzet kon Hans Stam hard in de uiterste hoek schieten (9-1) Blauw Wit kreeg daarna nog veel kansen maar speelde alles door het centrum wat juist het sterkste punt van de TVO-verdediging was Na een half uur spelen gaf Blauw Wit weer on nodig een corner weg, maar uit deze corner kon een TVO aanvaller wel inkoppen (11) Blauw Wit raakte na deze goal geheel de kluts kwijt zowel verdedigend als aanvallend en mistte het zelfvertrouwen Kort voor rust kwam TVO zelfs op 2 1 door fouten in de verdedigingen de keeper In de rust werden harde woorden gesproken en gewezen dat men zelf het spel moest bepalen en niet aan de tegenstander aan moest passen Wanneer men over de vleugels ging spelen en probeert de bal in de pleeg te houden kon men deze te geus tander wel hebben Dit had in de 2e minuut na rust gelijk resul taat toen Hans Stam werd aange speeld en de gelijkmaker scoorde Blauw Wit begon meer pressie voetbal le spelen maar miste nog de nau wKrur (gheld Ui de Lomblria ties Na een wissel op links werd er meer over de vleugels gespeeld Dit leidde na 20 minuten spelen op een 3-2 voorsprong toen Evert Vrug- gink tegen de paal schoot en Henri Kolkman snel toegerend kwam om de bal in doel te schieten Een minuut later was het zelfs 2-4 toen Vruggink Henrik Kolkman op rechts aanspeelde die de geheel vrijstaande Hans Stam bediende, die de TVO-doelman geen schijn van kans gaf TVO ging daarna risi- co'n nemen en legde het accent op de aanval, waardoor Blauw Wit meer ruimte kreeg, waardoor weer Hans Stam na een half uur 2-5 kon scoren Kort voor tijd kreeg Blauw Wit een stafschop toen TVO-keeper de bal liet glippen en een verdedi ger hands maakte Aanvoerder Pim Boog nam de penalty be heerst Met een 2-6 overwinning ging Blauw Wit van het veld in een wedstrijd welke na rust beslist werd Jongens de eerste overwin ning is een feit en wanneer jullie hard voor elkaar werken, over de vleugels spelen en meer zelfver trouwen hebben zijn jullie tot veel betere prestaties in staat en zullen er meer wedstrijden worden ge wonnen. R.V. Cl-Blauw Wit Cl Cl moest zaterdag bij R V op be zoek-, dat buiten mededingen aan de competitie deelneemt Het werd een bijzonder spannende wedstrijd waarin beide ploegen niet veel voor elkaar onder deden R V wist in de eerste helft wat meer gevaar in de aanval te brengen maar faalde in de afwerkAig Blauw Wit probeerde met man en macht door de R V verdediging te komen maar als dat lukte was er steeds weer de goed keepende doelman die hun in de weg stond, zodat met een 0-9 stand de rust aanbrak Na rust een zelfde spelbeeld De aanvallen gingen over en weer maar geen van beide ploegen kwamen tot scoren Blauw Wit dacht een gelijkspel tn de zak te hebbenen begon wat nonchalanter te spelen Vijf min voor tijd kon R V de bal van Blauw Wit overne men Joop liep uit maar was niet snel genoeg tei plek He om een doelpuntte vuuiKumrn ËUidsUuid 1 0 van de snelste duiven. Dit jaar heeft met name de Holtense Mid denstand hierin een erg goede bij drage geleverd, maar ook werd een aantal prijzen beschikbaar gesteld door particulieren en aangesloten verenigingen zelf Op deze wijze kan aan de totale geldopbrengst een liefdadige bestemming worden gegeven Naast het normale inleg- geld betalen de deelnemers 25 cent extra per deelnemende duif Zater dag 2 september j.l organiseerden genoemde rayons een gezamen lijke liefdadigheidsvlucht op 's Hertogenbosch, waaraan door ruim 6500 postduiven werd deelge nomen, met als resultaat een netto-opbrengst van f5400.-. Dit jaar was de postduivenvereniging „de Bergvliegers" uit Holten aan de beurt om aan deze opbrengst een plaatselijke liefdadige bestemming te geven Paardrijden gehandicapten Voor de Holtense pos td ui venhou ders was de keus vrij eenvoudig want sedert enkele jaren komen in manege Beldman te Holten iedere zaterdag omstreeks 24 gehandi capten bijeen uit de gehele regio voor het paardrijden Voor de deel nemende lichamelijk gehandicapte medeburgers is dit wekelijks uurtje paardrijen bijzonder belangrijk omdat, naast het ontspannings element, gebleken is dat paard rijden in zeer veel gevallen stimule rend werkt op de lichamelijke han dicap en is tevens een middel tot onderling sociaal contact Voor de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten e o een fina ncieel vrij zorgzame zaak. Sport beoefening door gehandicapten is nl voor een groot deel afhankelijk van particulier initiatief omdat het nog onvoldoende wordt gedragen door overheidssubsidies. Terwijl de deelnemende gehandicapten j.L zaterdag in manege Beldman bezig waren met ,iun wekelijks lesuurtje paardrijden kwamen in de mane gekantine de bestuursleden van de Holtense Stichting Paardrijden Gehandicapten en de voorzitters van de beide postduivenrayons bij een voor het aanbieden van maar liefst f5400.- opbrengst van ge noemde liefdadigheidsvlucht. Na mens het postduivenrayon „Berg en Dal" was aanwezig voorzitter T. Geerling uit Rijssen en namens rayon „A.V W voorzitter H Ste- geman uit Vriezenveen, begeleid door enige bestuursleden van de plaatselijke postduivenverenigin gen uit Holten en Rijssen. Namens de postduivenhouders overhan digde de heer Geerling genoemd geldbedrag en sprak daarbij de hoop uit dat de Stichting Paard rijden Gehandicapten voor dit be drag een goede bestemming zou weten te vinden. Namens de Stichting Paardrijden Gehandicapten zei voorzitter F. Assenberg bijzonder gelukkig te zijn met deze dotatie „In normale omstandigheden kunnen ouders hun kinderen vrij goedkoop laten deelnemen aan georganiseerde sportbeoefening omdat zowel de sportaccommodaties zelf alsook de jeugdcontributies van sportver enigingen door de overheid worden gesubsidieerd Voor de gehandi capten is sportbeoefening vaak veel duurder omdat allerlei aan passingen nodig zijn om de gehan dicapten zinvol aan sportbeoefe ning te laten deelnemen, terwijl deze sportbeoefening nog weinig wordt gesubsidieerd Derhalve is de gehandicaptensport voor een groot deel aangewezen op particu lier initiatief Met Uw initiatief heeft U nieuwe mogelijkheden ge opend waarvoor wij U bijzonder willen danken", aldus de heer As senberg Na de officiële aanbieding werden de gasten uitgenodigd de manege te betreden en onderhiel den zij zich enige tijd met de ge handicapte ruiters Uiteraard was ook onze fotograaf ter plaatse om bijgaand plaatje te schieten. Iedereen weet dat enkele weken geleden het hoofdveld van de hockeyclub ls omgeploegd, ter wijl het de bedoeling was dat het bijveld die behandeling zou on dergaan Berichten als zou het hoofdveld in een prima staat he bben verkeerd (Tubantiai zy n uit de lucht gegrepen Gebleken is dat sommigen denken dat de fout gemaakt is door het loon bedrijf dat deze werkzaamhe den uitvoerde Die gedachte is beslist onjuist Het loonbedrijf (en zonder dat een naam ge noemd wordt weet iedereen dat het dan om Dykink B V gaat) heeft de van gemeentewerken ontvangen opdracht correct uitgevoerd Dat zou dus bete kenend at de opdracht met goed geweest ls Echter, ook gemee ntewerken was ervan overtuigd dat het hoofdveld aangepakt moest worden Er is sprake ge weest van een misverstand By reconstructie van de voorge schiedenis is duideiyk gewor den dat dit misverstand is ont staan in de communicatie tus sen de hockeyclub, de sport- commissie en gemeentewerken Dy kink B V heeft hier dus part noch deel aan Het ls jammer dat sommigen het loonbedrijf toch als de schuldige aanwyzen Het Ujkt er op dat Sinterklaas, die by zyn intocht in Holten het loonbedrijf als een ..stout kind" afschilderde en hen de ..zwarte piet' toespeelde ook deze me ning is toegedaan Hiermee gaf ook hy er bfijk van op onjuiste en onvolledige in formatie te zyn afgedaan Het ls voor de Holtense kinderen te hopen dat hy die fuut niet ai te vaak maakt J A Wissink ambt sportzaken gem Holten en Loonbedri" Oy kink B V Holten

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11