SV BATO presenteerde speels opgezette turnshow Weer verlies voor Blauw Wit i Resultaten Blauw Wit Herman Stokkers onderscheiden met gouden BATO-insigne Resultaten Blauw Wit m Wi 30 jaar actief bestuurslid PUPILLEN Competitiestand Holtense klaverjasclub HKC SENIOREN HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 NOVEMBER 1979 - PAG. 19 BATO-voorzitter Van 't Holt spelde Herman Stokkers, onder toezicht van mevrouw Stokkers, het gouden insigne op emidden van een letterlijk afgeladen publieke tribune 1de de sportvereniging „Bato" j.l. zaterdagavond de delingen gymnastiek en jazzdans present voor de Hol- se gemeenschap, welke uitvoering werd gehouden in rthal ,,'t Mossink". Deze uitvoering bestond uit 26 zeer varieerde programmaonderdelen, gepresenteerd door et minder dan ruim 300 jeugdige Batoleden. statie ondergeschikt. nals vorig jaar was deze non stop gymnastiekshow óók dit keer niet ?er bedoeld als een presentatie van het tum-technische vermogen van la to. maar had meer de opzet van een soort speels opgezet jaarfeest, arbij het technische kunnen van de deelnemers volkomen onderge- chikt werd gemaakt aan het ontspannen- en vooral op sportieve wijze ezellig samen bezig zijn, temidden van het talrijke publiek. In vrijwel alle irogrammaonderdelen werd deze doelstelling dan ook volledig zichtbaar ot uitdrukking gebracht en wellicht vormt dit goed gekozen uitgang punt ook de reden van de grote publieke belangstelling, de gezellige sfeer dom het geheel en het succes. ladat om precies half acht de zaallichten waren gedoofd vond by schyn- ierperücht de start plaats van deze monsterorganisatie en wel met de laggenparade. vanuit eén der naastliggende kleedkamers betraden een lrietal jonge dames, onder marsmuziek, de sportzaal, getooid met de lekende Batovlaggen. Hierby werden zij geflankeerd door een viertal tletes die het zgn majorettepeloton vormden. Deze atletes waren elk roorzien van een pikeur, aan elk uiteinde waarvan een brandend lampje nas aangebracht waardoor een goed lichteffect werd verkregen in de -erduisterde sportzaal. Tijdens de vlaggenparade maakte de Batojeugd ntussen dankbaar gebruik van de verduisterde sportzaal door zich alvast net een zevental zgn. „Lintenboom" in de sportzaal op te stellen voor de itart van hun succesrijke optreden. Ipening )irect na de vlaggenparade nam de nieuwe voorzitter van „Bato", de heer 3.J. Van 't Holt, plaats temidden van de deelnemers en sprak een kort felkomstwoord tot alle genodigden, afgevaardigden van zustervereni- pngen en belangstellenden, doch richtte zich hierby speciaal tot de deel- lemende jeugd om wie het die avond allemaal te doen was. Nadat hij ook le heer H. Stokkers had gehuldigd i.v.m. zyn 30-jarig lidmaatschap van iet bestuur van B o (zie artikel) werd het sein gegeven voor een non stop tumprogramma. Wat een pittige partij voetbal had kunnen zijn, dat werd een matige vertoning met een M.V.V. uit Marle dat alleen met uitballen enig ge vaar kan brengen en een Blauw Wit dat na de opgelopen achterstand geen antwoord had op het verdedi gingswerk van de gasten. Blauw Wit begon ook deze middags met de opdracht de tegenstander het spel op te leggen. Dit lukte in het begin ook heel aardig en de formatie uit Marle werd dan ook met regelmaat tot sterk verdedigen gdwongen. Richard Beldman pro beerde het in de 5e min. met een harde schuiver maar de M.V.V. doelman wist z'n doel schoon te houden. De Blauw Witten bleven het proberen maar de ploeg bleek niet als eenheid te kunnen functio neren om daarmee toch het zono dige doelpunt te kunnen scoren. Zoals gezegd probeerde M.V.V. het met uitvallen en toen in de 22e min. enkele Blauw Wit voorhoede spe lers elkaar de bal niet op maat toe schoven was de door Ep Beldman, overigens goed bewaakte speler Hazelhorst, ter plekke om de zaak bekwaam af te ronden en Blauw Wit op achterstand te zetten. Nu moest eerst de gelijkmaker worden geforceerd wilden de Blauw Witters toch nog kans hebben op punten- winst. Na ongeveer een half uur spelen zag het er naar uit dat dit zou lukken toen er vanuit het mid denveld op bekwame wijze een aanval werd opgebouwd, die echter werd afgebroken door een muur Een topper uit de BATO-show was het lintenspel. Programma Hoewel alle programmaonderdelen erg vaardig uit de verf kwamen, be haalden de onderdelen „lintenboom" en „Brandalarm", gepresenteerd door de meer jongere leden, een enthousiast onthaal, terwijl het publiek bijzonder heeft genoten van door de kleuters gepresenteerde „Poppen kraam". Op hoog peil stond verder he t optreden van de jazz-dansgroep en door de Bato-selectie gepresenteerde grondgymnastiek, vrije oefeningen. Een absoluut humoristisch hoogtepunt vormde het programmaonder deel: „Jong geleerd, oud gedaan". Hierby verschenen een aantal als „be jaarde" verklede Bato-leden ten tonele, die, onder leiding van bewegings therapeut Van de Berg (trainer sv „Bato") het publiek toonden wat zij onder het begrip „vrije oefening" verstonden. Kortom, Bato presenteerde weer eens een echt speels en gezellig opgezet sportfestijn waarin enkele malen erg aardige hoogtepunten werden bereikt. M meer dan dertig jaar is de ti^er H. Stokkers onafge broken een zeer actief en gewaardeerd bestuurslid van de sportvereniging ,Bato". Dit jubileum gaf het bestuur van de sv. „Bato" uiteraard alle reden om tij dens de j.l. zaterdagavond in de sporthal gehouden uitvoering door de afdelin gen gymnastiek en jazz dans van deze sportvereni ging de heer Stokkers een ogenblik in het centrum van de belangstelling te plaat sen teneinde aldus dank en waardering tot uitdrukking te brengen voor zoveel jaren belangeloze inzet, mede i waardoor sv. „Bato" in de loop der jaren is uitgegroeid tot een sportvereniging met naam, hetwelk uit de Hol- tense leefgemeenschap niet meer is weg te denken. Tjjdens deze overigens kortston dige huldiging prees de nieuwe voorzitter van sv. „Bato", de heer G.J. v. 't Holt, de jubilaris voor de vele goede diensten welke hy gedu rende al die jaren in verschillende functies voor de vereniging heeft verricht. Onder luid applaus van alle aanwezigen speldde hy daarna de heer Stokkers het gouden Bató- insigne op als zichtbaar teken van dank en erkenning Ook mevrouw Stokkers werd in de hulde betrok ken en kreeg een boeket bloemen aangeboden. Hoelang de jubilaris actief is ge weest binnen de Batogelederen weet zelfs de heer Stokkers zich niet precies meer te herinneren. Op vragen van onze red. medewerker sprak de heer Stokkers zelfs over „moeilijke oorlogsjaren. Als ver eniging leefden we in die tijd van dag tot dag. Geschiedschrijving in de vorm van notulen of jaarversla gen was er in die tijd beslist niét voorbij. We hadden in de oorlogsja ren wel belangrijker zorgen aan ons hoofd", aldus de goedlachse en heerlijk dorps ingestelde jubilaris. In de notulen van sv. „Bato" van 30 maart 1948 wordt in elk geval reeds gesproken over penningmeester Stokkers, welke functie hy blijk baar heeft uitgeoefend tot 28 sep tember 1951 toen hy tot secretaris werd benoemd. Vanaf 1956 tot eind 1977 is hy vervolgens bestuursüd geweest, terwijl hy vanaf 1977 we derom de functie van penningmee ster op zich nam. Blijkbaar is de functie van penningmeester de heer Stokkers op het lijf geschreven want zowel de notulen als zijn hui dige medebestuursleden spreken over hem als de allround penning meester. SENIOREN: Daarlerveen 1-Blauw Wit 1, 2.30 u. V. 13.15 u.; Blauw Wit 2-SC. Ryssen 2.30 u.; Blauw Wit 3 is vrij; Blauw Wit 4-Excelsior 10. 12.30 u.; Blauw Wit 5-Hulsense Boys, 12.30 u.; Markvogels 4-Blauw Wit 6,12.00 u. V. 11.15 u. JUNIOREN: SVZW A 2-Blauw Wit A 1. 2.30 u. V. 1.45 u.; Blauw Wit B1-W W B 12.30 Enter B 2-Blauw Wit B 2,2.30 u. V. 2.00 u.; Blauw Wit C 1 is vrij. PUPILLEN Blauw Wit D 1-Haarle D 1.10.00 u.; Nyverdal D 1-Blauw Wit D 2,10.00 u. V. 915 u.; Blauw Wit D 3-SWN D 3, 10.00 Blauw Wit E 1-VESOS E 1 (vriendsch.) 11.00 u.; Enter V F 1-Blauw Wit F 1,11.00 u. V. 10.15 u.; Blauw Wit E 2 is vrij. 1. G.H. -Efftink 1651. 2. R. Mulder lè41, 3. B. Aanstoot 1632, 4. H. Theijn 1629,5 M. Bruggeman 1628, 8 K. ten Veen 1609. 7 W Wessels 1601,8. H Kappert 1554. 9 J Spen- kelink 1543, 10 A. Aanstoot 1519, 11 J. Bruinsma 1514, 12. J J. van Langen 1498, 13 J W van Langen 1495.14. H. Paalman 1493,15. F KI. Horstman 1469, 16 G.J. van Aefst 1453, 17. H Nijkamp 1435, 18. J. Wieldraaijer 1433, 19. H van Lans gen 1429, 20. Van Dam 1418. 21. Vo.skes 1416, 22. P. Pasman 1374. Blauw Wit D 1 - Wierden D 1 De angst zat bij de jongens nog wat in de benen, wantin de uitwedstrij den enkele weken geleden was te gen deze tegenstander wat geluk kig gelijk gespeeld. Ook nu was het veldspel van Wierden beter, maar ze misten een goede voorhoede, iets wat Blauw Wit wel heeft. Achter was Harry de grote man, die alles opruimde of terugspeelde op keeper Jan. In de eerste helft werd reeds de eindstand bereikt, want een corner van Hans kwam precies op het hoofd van Mathew en dat was I-ü. De tweede helft was erg spannend, doch het lukte geen van beide partijen te scoren, ondanks van nzt- kant goede pogingen van John en Hans De eindstand werd zodoende 1-0, waardoor de mid denmoot in de competitie door Blauw Wit wordt aangevoerd. Houden, zo jongens. Zaterdag a s. tegen Haarle D 1, ook op eigen ter rein, aanvang 10.00 uur. Holten D 3 - Blauw Wit D 2 In een in de eerste helft matige wedstrijd kwamen de BI. Witters al snel met 2-0 achter. Maar John Pe ter, Renè en Frans wisten nog voor rust BI. Wit weer op voorsprong te zetten. Na de rust kwam de voor sprong niet meer in gevaar en wist Albert nog 2-4 te scoren. Goed ge werkt jongens. Weer twee puntjes. Excelsior D 4 - Blauw Wit D 3 De jongens waren allen aanwezig voor deze wedstrijd. Excelsior wist al in de eerste minuten te scoren. De Rijssenaren bleven sterker en wisten BI Wit voor de rust op een 6-1 achterstand te spelen Ondanks alle goede pogingen lukte het D 3 niet onder de druk weg te komen. De tweede helft kregen de BI Wit ters toch iets meer vat op het spel. Tóch werd uiteindelijk fors verlo ren en wel met 10-4 Volgende keer meer succes, jongens Blauw Wit F 1 - Holten F 1 F 1 moest zaterdag aantreden te gen Holten F 1, een derby In het klein De eerste wedstrijd was op een ietwat ongelukkige manier met 3-2 verloren Onze jongens waren *»r dan ook op gebrand revanche te nemen. Dat lukte op voortreffelijke wijze. Iedereen deed honderd pro cent zijn best en dit resulteerde al vrij snel in een doelpunt van Johan na heel goed aangeven van Jan Arend. Dit gaf de jongens moed en ze gingen volop door. Voor de rust werd het 3-0 via enkele goede doel punten. Na de rust een zelfde spel- beeld: een sterker Blauw Wit dat nog twee keer wist te scoren, waar door een eindstand van 5-0 werd bereikt. Prima jongens, zo door gaan. Zaterdag de laatste competi tiewedstrijd uit tegen Enter Voor uit Deze tegenstander heeft alles nog gewonnen Misschien lukt het jullie wel te winnen. Doe je best!!! E 1 en E 2 hebben zaterdag de laat ste wedstrijd van de herfstcompeti- tie al gespeeld. E 1 kon het in Nij- verdal tegen SVVN E 1 niet bolwer ken en moest met een nederlaag genoegen nemen, waardoor een eindrangschikking in de midden moot werd bereikt. E 2 won ook de laatste wedstrijd (tegen Excelsior E 4) met grote cijfers 8-0, zodat de competitie kon worden afgesloten zonder één verliespunt te hebben moeten incasseren. Klasse, jon gens!!! Indien de terrein- en weersomstan digheden het toelaten zullen E 1 en E2 en F1 de komende zaterdagen nog één of twee vriendschappelijke wedstrijd spelen E 1 speelt in ver band hiermede a s zaterdag tegen Vesos E 1 Om 11 00 uur op eigen terrein Een sterke tegenstander Deze wedstrijd is georganiseerd door de O P C E2 is a s zaterdag GFC Bl-Blauw Wit BI In een voor de rust gelijkopgaande wedstrijd heeft Blauw Wit in de tweede helft de winstpunten in Goor bij G.F.C. moeten laten. Blauw Wit nam direkt het initiatief en daar het middenveld vaak in balbezit was konden een aantal goede aanvallen worden opgezet. De G.F.C.-keeper was in dit sta dium heer en meester en bespeelde het gehele 16 meter gebied. Langzaam raakte de nauwkeurig heid wat in het vergeetboek en kon G.F.C. op avontuur gaan. De Blauw Wit-achterhoede gaf echter geen krimp en zodoende bleef de start 0-0 tot rust. Vlak voor rust veerde iedereen op door een enorm hard schot van Johan Stam op de lat. Na de pauze was er volop hoop bij BI en iedereen werkte hard maar ook nu kwamen meerdere goede opzetjes door slecht plaatsen niet uit de verf. Johan Stam en Kolk man waren zeer ijverig bezig ver warring te stichten hetgeen nu en dan lukte. In de 15e minuut kwam G.F.C. op 1-0 door een harci schot dat keeper Aanstoot niet goed kon verwerken. BI liet de moed niet zakken en ging dapper door en met name Vruggink was enkele malen heel dicht bij een treffer. In de laat ste minuut kwam G.F.C. door een fraai afstandsschot op 2-0 en daarmee was de eindstand be paald. Er zal iets meer zuiverheid in de passes moeten komen wil BI punten binnenhalen. Twenthe C3-Blauw Wit Cl Cl kon vooral in het begin de weds trijd niet onder controle krijgen. De achterhoede draaide niet zoals het moest en er werd te nonchalant ge speeld. In de 15e min. leidde dit tot een doelpunt. Een te zachte terug speelbal werd door een Twenthes- peler ingeschoten 1-0. De Blauw Witters beseften toen dat er gevoetbald moest worden en be gonnen geconcentreerder te spe len. Het was Gerald die uit een zui vere voorzet vanuit het midden veld de gelijkmaker scoorde en vlak voor rust kon Henk de stand nog op 1-2 brengen. Na de rust liep alles beter Het spel werd beter verdeeld en de combi naties liepen goed. In de 10e min. ging Geert mooi door op rechts en scoorde 1-3. De Twentheverdedi- ging werd flink onder druk gezet en dit resulteerde in nog meer doel punten Gerald 1-4 en Geert 1-5. Twenthe probeerde nog uit de ver dediging te komen maar werd goed afgestopt door de altijd hardwer kende Gerrit één van de steunpila ren in de achterhoede die de bal weer keurig naar voren werkte waar Gerben M de bal aannam en het zesde doelpunt voor zijn reke ning nam De paniek bij Twenthe was com pleet Men probeerde de bal buiten de lijnen te werken dit lukte niet altijd even goed en ook schoot een Twenthespeler in eigen doel 1 7 In _r|p lamin slopp ppn Tu-on» hespeier de bal met de hand uit het doel dus een penalty die door Thijs kalm benut werd, en hiermee de eindstand bepaalde op 1-8. Zo zie je C1 dat er wel met verstand en inzicht gevoetbald moet worden en dat je door goed samenspel tot goede resultaten kunt komen. van MW verdedigers. Vlak voor rust kon Jan Verveda oprukken tot ruim binnen de 16 meter, maar x'n harde schot ging net voor langs. Ook na de rustpauze bleef de jeug dige Blauw Wit ploeg beuken, maar ook een scrimmage voor bet doel van Marle leverde niets op. De gasten hadden echter met hun uitvallers ook weinig resultaat want ook zij faalden in de afwer king. Ap Kolkman, begonnen op de reservebank, werd door trainer Ge en nk de wei ingestuurd om in de voorhoede meer stootkracht te brengen, maar by een verdedigend teams als M.V.V. blijkt dat een uit erste moeilijke taak. Jan Verveda probeerde het nog eens met een van z'n befaamde afstandschoten en Gerrit Paalman mist z'n ploeg met een fraaie redding voor een grotere nederlaag te behoeden. Blauw Wit kan geen vuist maken en moest na het eindsignaal van de redelijk leidende scheidsrechter Heuven uit Luttenberg opnieuw constateren dat M.V.V. elk seizoen weer een moeilijke tegenstander is. Wanneer de velden a.s. zaterdag niet door de regen in moerassen zijn veranderd staat de uitwedstrijd te gen koploper Daarlerveen op het programma. Zal Blauw Wit met deze jonge ploeg erin slagen Daar lerveen de eerste nederlaag toe te brengen? Dat ze de puntjes niet kado geven staat vast. De stand: Daarlerveen 9-18; D.V.O. 10-14; PSV '67 9-13; Sp. Denekamp 9-11; Eversberg 9-11; MW '69 9-11; Markvogels 9-7; Blauw Wit 9-6; B.Z.S.V. 9-5; VESOS !-4; Boswinkel 9-0. LUCHTGEWEER: Groep A: 1. H.J. Nekkers 167 p., 2. H. Paalman 161 p., 3. G.H. Haver slag 154 p., 4. G.J. Schuppert 137 p. Groep B: 1. E.J. Grootentraast 163 p., 2. D.J. Nijendijk 157 p., 3. Dick J ansen 153 p.4. G. koopman 148 p. Groep C: 1. A. Paalman 152 p., 2. G. Jansen 142 p. Groep D: H.J. Bekkemens 134 p., 2. W. Paalman 131 p., 3. H. Vincent 126 p., 4. J. ten Wolthuis 124 p., 5. A.J. Bieleman 117 p. 6. B. Paalman 95p„ 7. W. Hufman 51 p. B.lauw Wit 5 - Enter Vooruit 9 Een vervelende wedstrijd. Verve lend omdat het ruwe spel van de Entemaren irritaties opwekte bij de Blauw Witters en dientenge volge de scheidsrechter noopte steeds strenger op te treden. Ook vervelend omdat reeds in het begin van de-wedstrijd de beminnelijke Blauw Wit-back Gerrit Beldman door een felle en veel te harde charge zwaar geblesseerd het veld moest verlaten. Enter Vooruit kwam al vrij snel op 1-0 ondanks het feit datBlauw Wit meer aanviel en het middenveld deze keer zeer goed draaide. De beroemde en alom bekende Gerrit Dikkers gaf echter kórt daarop een van zyn wonderbaarlijk schone voorzetten, waaruit de praatgrage Joost Boer niet anders kon dan scoren (1-1). Na de geurige Ceylon-mélange gingen beide ploegen er nog feller tegen aan, zo fel dat er opnieuw ontoe laatbare dingen (ook aan Blauw wit zyde)plaatsvonden. In een wat rommelige periode kwamen de gasten na een subliem afstand schot op 2-1. De „strenge" aanvoerder Dute- weerd, de „uitschuifbare" Jaap Thalen de „surfende" van Zeijts, de „knoestige"" Kuperus en de voor overhangende Aanstoot joegen het team op tot een ongekende inzet. De „zoevende" Stam brak door, werd in het strafschopgebied „ge vloerd" en Gerrit Dikkers schoot van de kalkstip hard in. Een gewel dige loeier die de E.V doelman wel gehoord maar niet gezien heeft. (2- 2). Blauw Wit was nog een paar keer dichtbij een treffer o.a. by een „le pe" voorzet van de kwieke Rikus Kremer en in de laatste minuut sprong de bal helaas het veld weer in nadat Joost Boer de degelijkheid van kruising paal/lat had „getest". In de kleedkamer werd in een zeer rustig gesprek afgesproken om de volgende wedstrijd de monden dicht te pleisteren en bloemen mee te nemen voor scheidsrechter en tegenstanders en dat dan ook de nieuwe trainingspakken met de naam van de firma die iedereen nu wel kent, getoond zullen worden. Des 9 - Blauw Wil 6 met lood in de schoenen naar Ny verdal aangezien men de thuis wedstrijd tegen DES 9 met 0-8 had verloren. DES is dan ook niet voor niets koploper (ongeslagen) met slechts 6 tegendoelpunten, maar hierin zou deze middag verande ring' komen. Zoals te verwachten viel werd het zesde al direkt na de aftrap in de verdediging gedrukt en moest men het van spaarzame uit vallen hebben. De eerste twintig minuten wist men de stand blank te houden. Doch toen was het hek van de dam en wist DES door haar betere koptechniek snel uit te lo pen tot een 54) voorsprong. Toen DES 1-0 liet aantekenen kregen de Blauwwitters in dezelfde minuut een zeer goede gelegenheid om de gelijkmaker te scoren, doch de bal ging slechts enkele centimeters langs de verkeerde kant van de paal. In de tweede helft werd de keeper, welke zich had geblesseerd, ver vangen door H.P. Deze had nog geen bal aangeraakt of hy kon er al een uit het net halen, 6-0. Gezegd dient te worden dat H.P. zich uit stekend van zijn taak heeft gekwe ten. Hierna ging Blauw Wit in de aanval en via rechts wist Eddy de Jong met een harde schuiver tegen te scoren, 6-1. Hierna begon het by het zesde beter te lopen, mede doordat de „Dessers" ontzettend op elkaar begonnen te kankeren. DES wist, evenals Blauw Wit hierna nog twee keer te scoren. Doelpunten van Blauwwit-ztjde van Ben Gerards en Jan van de Laan (hij scoort niet zoveel, maar die hy maakt zijn van uitzonder lijke klasse). Het tweede Blauwwit-doelpunt werd gescoord na een aanval waar geen DES-man tussen kon komen. De bal werd goed geplaatst en afgerond. Een nederlaag tegen DES was ingekal- kuleerd De mannen van het zesde verdienen echter een pluim voor het zeer sterke tegenspel in de tweede helft Aangezien DES la 9 wedstrijden slechts 6 tegendoel punten had moeten Incasseren, en tegen Blauw Wit 6 deze middag er maar liefst 3 moest toestaan. Nu men de zwaarste tegenstanders zo ongeveer heeft gehad kan men be ter resultaat van het zesde ver wachten Hopenlijk al a s zaterdag tpp-pn hpkkeslulter Markvogels

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 19