pen Dag in Dorpsstraat „West" 8 HUIS DE HELE DAG voor Holten Irogisterij Wedda WAT IS DE SPAR? „SMID MAATS" Heusinkveld boekhandel en drukkerij ik zeggen RIANT Meubelbedrijf Koopman Dertig jaar stucadoor J. H. Maats en Zn. bv DORPS STRAAT WEST NOVEMBER MET MELK MEER MANS Wat moet Al sinds 1913 in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 NOVEMBER 1979 - PAG. 9 Een allround schildersbedrijf: van alle markten thuis Verricht o.a. onderhoud en nieuwbouw schil- I derwerken, wandafwerking, be hang, textiel-beglazing, kruk, sier- pleisters, enz. enz Glaswerken: lubbelbeglazing, slijpwerk, glas in lood Spuitcabine voor spuiten van auto's, radiatoren, meubels enz In de verfcpeciaalzaak het bekende merk FLEXA, schildersbenodigd heden, en alles voor de „doe-het- zelver" Alle kleuren autolakken worden op onze mengmachines gemaakt Maar ook voor creatief batikken, glas- en textielverf Ta- lens verven, karkassen, inlystwerk (al meer dan zestig jaar!). Speel goed teveel om op te noemen, maar echt de moeite waard om es even binnen te wippen (ook voor Sinterklaascadeau). Vijftien zakenmensen en een bank allemaal gevestigd aan de Dorpsstraat „WEST" zetten donderdag 8 no vember, van negen tot negen, hun deuren wagenwijd open voor de vele bezoekers die worden verwacht op de „open-dag". Alle deelnemers hebben hun uiterste best gedaan om het in de winkels zo gezellig mogelijk te maken en om de artikelen op een gemakkelijke manier onder de aandacht van de mensen te brengen. Men kan alles rustig bekijken en heeft geen enkele verplichting om te kopen. De „Open-Dag" is niet al leen een primeur voor Holten maar ook een promotie. Mocht de „Open-Dag" die men moet zien als een expe riment slagen dan zou men die uit kunnen breiden tot alle zaken in Holten en mogelijk in het voorjaar én in het najaar kunnen houden. De „Open-Dag" is mede bedoeld als goede aanloop tot het nieuwe wintersei zoen en Sint Nicolaas. De deelnemende winkeliers zyn kenbaar aan een vlag en gele raamstroken. De zaken mensen „Dorpsstraat-West" hebben met het organi seren van deze „Open-Dag" een goede beurt gemaakt. Wij wensen hen gaarne succes! Redactie Holtens Nieuwsblad 'oont u graag de volledige Sint Ni- olaas kado collectie 1979 Hierbij Indt u de bekende zeep- en bad- roducten van het Franse parfum- Roger en Gallet De kaarsen- illectie voor de komende maan- ;n wordt uitgebreider en smaak- iller geshowd in het kruidenhuis „Erica" Nieuw zijn de kleuren goud en lila en tevens een serie 100% waskaarsen. Bijpassende glazen kandelaars, de grote mode in een grote verscheidenheid van maten en modellen. Voor de jeugd is er een speciale dropactie. iezien het 60-jarig bestaan van onze zaak, dit vooijaar, mogen wij toch wel stellen dat smid Maats een begrip is in en rond Holten. Maar niet alleen „smid" Maats, ook in onze winkel hebben wij een reputa tie hoog te houden wat betreft sor tering en kwaliteit in luxe en huis houdelijke artikelen en daarom hebben wij ons dit jaar weer een grote keuze in Sint Nicolaasge- schenken. Wij vestigen vooral de aandacht op onze collectie tinnen voorwerpen. Van de enige tingieterij in het oos ten van ons land, zuiver handwerk, waarvan wij de alleen- verkoop hebben in Holten. Ook voor het samenstellen van serviezen, tonen wij U geheel vrijblijvend onze mooie exclusieve sortering en die nen wij U graag van advies. Heel eenvoudig: Komt U es even kijken!" De Spar is de grootste levensmid- delenorgansatie van Europa. In de Spar-organisatie werken de aange sloten grossiers en winkeliers sa men op basis van vrijwilligheid en met behoud van volledige zelfstan digheid. Een samenwerkingsver band dat in de dertiger jaren, over gewaaid uit de V erenigde Staten, in ons land op grond van sociale en economische ontwikkelingen werd aangegaan. Spar is thans het grootste vrijwillige filiaalbedrijf ter wereld. Wat wil dat nou allemaal zeggen. Een vrijwillig filiaalbedrijf bestaat uit zelfstandige onderne mers die onder één naam en onder één vlag naar buiten treden. Voor U als consument betekent dit, dat Kwaliteitsmelk verkoopt Aaftink in het z.g.n. „kaaswinkeltje". Niet alleen melk maar ook kunt U er te recht voor verschillende soorten kaas, melk in fles of pak, yoghurt. Toen waterjan in Holten kwam Toen waren wij zo bij Een grote borrel kregen wij Met een sigaar erbij. Proost! vla's en pudding, en nog veel meer artikelen die elke dag in het gezin nodig zijn. Bruiloft, visite of partij kaas van Aaftink hoort er bij. Kaas uit 't vuistje! Hmmmmmmmü Oh, hebben jullie dat boek ook op voorraad!!! Ja, die uitroep horen we vaak. Het klopt, er staan veel boeken op weinig m2. We hopen dat daar snel verandering in komt. De fa. Huis- inkveld heeft meer boeken in voor raad dan menigeen denkt. Het as sortiment is opgebouwd in de ruim 15 jaar dat deze fa. nu in Holten is. Buiten de collectie boeken heeft de fa. een afdeling kantoorartikelen. Sinds een paar maanden is hun as sortiment uitgebreid met de be kende TALENS - verf. Alles op dit gebied is nu aanwezig. De kantoor boekhandel legt zich, op het ogenb lik, speciaal toe op de verkoop van elektronische kassa's, burostoelen, copieermachines, schrijf- en re- Dat was de reactie van dameskap ster mej. M. Aaftink toen wij haar attendeerden op de mogelijkheid om iets te vertellen over haar zaak die ze in 1962 opende in het pand Dorpsstraat 37. Schrijft U maar dat ik in het bezit ben van alle diplo ma's, dat ik mijn werk met erg veel plezier doe en dat ik een heel gezel lige klantenkring heb. Zo is dat! kenmachines. Een enorme uitbrei ding, in de afgelopen 15 jaar, viel ten deel aan de drukkerij van de fa. Heuzinkveld. Deze afdeling van het bedrijf verhuisde met een jaar gele den naar: Waagweg 9. Deze stap was nodig i.v.m. met het schrij nende ruimte gebrek. De drukkerij levert niet alleen familie, -handels - en bedrijfswerk maar drukt ook kerkbladen, club- en verenigings bladen (ook in offset). We hopen dat wanneer u 8 november bij ons bin nen stapt, u weet, waar en wie u binnen stapt, (als u dat nog niet mocht weten.) Hebt u dan vragen, of wilt u zo maar eens wat rondkijken dan bent u welkom!!! (de drempels hebben we eruit gesloopt!!!) Gerhard Koopman, Dorps straat 32, heeft als maker van meu bels op maat een reputatie opge bouwd die ook buiten Holten be kend is. Men kan bij hem terecht o.a. voor boekenkasten, wandkas ten, bureaus enz., interieurbouw, houten wanden van plaatmateriaal of schrootjes. Ook het repareren van antieke meubels is bij hem in (vertrouwde) goede handen. door die samenwerking de Spar- organisatie in staat is, op zowel in ternationaal als nationaal niveau een vuist te maken bij de fabrikan ten, om een zo laag mogelijke prijs te bedingen. Dit stelt de Sparwin- kelier in staat op produkten van hoogwaardige kwaliteit tegen een zo laag mogelijke prijs te verkopen. Dit geldt met name voor de vele artikelen onder eigen Spar-merk. De Spar-winkel heeft altijd ge streefd naar een buurtvereorgend karakter, waarbij ook de dagverse artikelen en de service aan de klant, een grote rol spelen. Vandaar dat de veel gebruikte slogan een begrip is geworden in Nederland. Spar de grootste in Europa Het beste in de buurt. Foto Jan ten Velde demonstreert op de „Open Dag" een spiksplin ternieuwe aanwinst. Voor het rim- peloos opplakken van foto's, teke ningen, posters, e.d. heeft het bijna 15-jarige bedrijf een Zelkly- opplakmachine in gebruik geno men. Bovendien worden hier de hele dag direkt-klaar (U weet wel klaar terwijl U lacht) foto- en film camera's gedemonstreerd, o.a. de nieuwe Kodak direct-klaar came ra's. De gevorderde hobby fotograaf zal met interesse de nieuwe Bronica ETR camera met accessoires kunnen bewonderen (de kleine „grote" camera formaat 4.5x6 cm). Om het verder voor ie dereen aantrekkelijk te maken even binnen te wippen voor een kleine of grote aankoop ligt voor elke klant een GRATIS zelfkle vend foto-album te wachten. Bo vendien vele koopjes in de etalage, die U niet mag missen. Fa. Stukkers en Zn., garage „E.H.A.G." in Holten beter bekend als .Eerste Hol tense Automobiel Garage". Een bedrijf met vijftig jaar ervaring in de automobiel branche. De eerste „automobiel" een Ford, werd in 1928 in Holten geleverd door „E.H.A.G.". De op richter van het bedrijf Teunis Stukkers (kleine Teunis) begon in 1923 in een klein schuurtje met het repareren van motoren (toen nog stoomfietsen genoemd) en fietsen van de Hoolterleu en handelde te vens in motoren en fietsen. Na jarenlange verkoop van For dauto's heeft het bedrijf, dat nu be heerd wordt door de gebr.H.J.enT. Stukkers, nu ook Volvo (v.h. Daf) in haar verkoopprogramma. Verder biedt dit bedrijf een volledig pro gramma aan service en reparatie en kan men er terecht voor alle Esso-producten, electronisch uit balanceren en uitlijnen etc. etc: Een sieraad voor Dorpsstraat-West is zonder meer het pand van Techn. Installatie Lammers B.V. Jan Lammers die z'n bedrijf in 1969 startte aan de Oude Deventerweg doet nu alweer vijfjaar zaken in dit nieuwe pand. Het bedrijf is in de vijf jaar flink gegroeid en telt momen teel 15 personeelsleden. In de win kel is ruime gelegenheid voor het exposeren van sanitair, kook- en verwarmingsapparatuur, enz. Ook kan men bij Lammers terecht voor aanleg van waterleiding, aardgas en zelfs voor een zwembad. Dinant Schuiterd - al ruim dertig jaar zelfstandig stucadoor - opende in 1974 een grote toonzaal in het pand Dorpsstraat 39, die nauwe lijks een j aar later flink werd uitge breid en gemoderniseerd. De toon zaal leent zich uitstekend voor ex poseren van het allernieuwste op het gebied van aanbouwkeukens, (met of zonder eetbar), keuken meubelen, keukenbloks, sierpleis- ters etc. en de firma Schuiterd is wat dat betreft bij de tijd. Ter gele genheid van de „Open Dag" kan men bij Schuiterd profiteren van verschillende zeer voordelige aan biedingen. Inderdaad al zo'n kleine 70 jaar kent Holten een kapper Van Geen huizen. De in 1976 overleden heer Van Geenhuizen vestigde zich in i913 als kapper in Holten en oe fende o.a. het vak uit in een ge deelte van de woning van de fam. Broers aan de Dorpsstraat (t.o. nieuwbouw) en in het pand Kerk straat van de fam. Meerman (de Slieter). In 1923 bouwde Van Geen huizen een nieuw huis in de Dorps straat waar nu Wim van Geenhui zen al weer vele jaren knipt en zo af en toe ook nog een klant komt om zich te laten scheren. Geenhuizen heeft naast z'n kapperszaak een winkel waar parfums, byouteriëen, horloges en rookartikelen te koop zijn. de hele viert tot 's avonds 9 uur Schilders - en wandafwerkingsbe- drijf, verf- en speciaalzaak Meer dan 75 jaar is MAATS al bezig met schilderen. In die driekwart eeuw er nogal het een en ander gebeurd op het gebied van schilderen en be hangen Men spreekt nu niet meer van behang, maar van wanddeco ratie b v behang- textielwandbekleding, vinylwan- dbekleding, behang met stof b v. Sandersen Triad, Combi flor, enz. Bij Maats kunt u van alles en nog wat zien op het gebied van verf Een mengmachine (die meer dan dui zend kleuren mengt in hoogglans - zijde glans) muurverven, struc tuurverven, kleurlakken en beit sen. Ook in dubbele beglazing - (enorm in opkomst) is Maats ge- t? specialiseerd De familie Maats no- digt u allen hartelijk uit voor een bezoek Koffie of een drankje staan voor u klaar, Graag tot ziens!

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9