B. en w. moeten opnieuw onderhandelen met Gerei, kerk over parkeerterrein cherpe kritiek op nderwijs- legeleidingsdienst Twee C.D.A.-moties: over woningbouw en bedrijventerrein Meerderheid gemeenteraad vindt: Grondprijs en verkoopwaarden té gortig \fD in algemene beschouwingen HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 NOVEMBER 1979 - PAG. 7 jewel de aanbiedingsbrief bij de begroting een verbete- ig is en er meer in terug te vinden is dan in vorige jaren u men een uitbreiding op bepaalde punten toch toejuic- n. Aldus de woordvoerder van de V.V.D.-fractie, de heer Waard, in zijn maandag gehouden algemene beschou- ingen. Hij vroeg wanneer de beloofde beleidsnota aan de ad wordt aangeboden en stemde namens zijn fractie in et het begrotingsbeleid. Ook ging de fractie akkoord met verhoging van de begrafenis- en rioolrechten, en gro- ndeels met de zwembadtarieven. Ontoelaatbaar is, al- is spreker, de verhoging van het schoolbadentarief met 7c. Wat is de reden hiervoor. Als steeds het vastrecht bij reinigingsrechten wordt verhoogd en niet de vuilnis- kkenprijs, wordt hier dan niet iets scheef getrokken, dus de heer De Waard, die akkoord ging met het dek- ngspercentage van de reinigingsdienst. konsekwent achtte spreker het afschaffing van de hondenbelas- g te koppelen aan een verhoging r onroerend goed-belasting; een rhoging van 8% is onaanvaard- ar voor de fractie De woonfo- isenbelasting te heffen naar de rzekerde waarde is onbillijk. Is er it gedaan die onbillijkheid weg te men. En wat wordt gedaan met gelden van deze belasting en die in de toeristenbelasting, vroeg iker. De marktgelden zijn te ag en dienen met 10% te worden rhoogd. irfioging leges e fractie is voor verhoging met 1/2% en 3 1/2% van de secretarie ges en rechten burgelijke stand, e geraamde opbrenst voor bouw- ges en welstandstoezicht zijn ge jamd op f165 000: een stijging van vergeleken bij vorig jaar 120.000) Dit jaar was het betref- nde bedrag 60% hoger geraamd an vorig jaar (f75.000) In 2 jaar |ds zijn de geraamde inkomsten et 120% gestegen Hoe kan dat. Is et geen tijd de bouwleges te her en, vroeg spreker zich af. Een ampliment maakte spreker in- ike de reserve-lijst. Boven aan de |st staat de ahob bij Meermans- amp. Realisering is van het groot te belang. lengunie >e Mengunie, aldus spreker, past iet meer in het dorp. Ze geeft la- raai en overlast en iedere 6 minu- ;n rijdt een vrachtauto in- en uit. eventueel vrijkomende ruimte lis het bedrijf weg gaat zou als parkeerruimte welkom zijn. Zo- wei de kopers van de Dura- pinkels als de toekomstige bewo ners van de appartementen maken tfch er zorgen over. Wordt de in dustrie niet wegggekocht, dan paat ze verder uitbreiden. Dan wordt het voor de gemeente onbe taalbaar om uitkoop te realiseren. Bijna alle grond voor het tweede- pportveldencomplex is aange kocht; hij ligt nu renteloos De frac tie hoopt dat in '80 gestart wordt met de vijverpartij aan de Aal- tinksweg. Waarom kon nog niet aan de afgraving worden begon nen, vroeg de heer De Waard Hij gaf een resumé van de reserves die ter vrije beschikking komen. Zoals het voorstel is van het college f 1.009.000-, Daarbij uit de zand winning Aaltinksweg f 100.000-, Rioolzui veringsins tall atie '150.000.-, Totaal f 1 259.000 - Dit bedrag had de fractie als volgt willen besteden: Voor de AHOB (om zeer snel te kunnen beginnen) f200.000.-, Voor de uitkoop van de Mengunie f600 000-, Voor sport en cultuur f459 000.-. Als wij het op deze manier toede len, dan zijn volgens onze fraktie de meest brandende punten met een •eserve bedeeld, zei spreker. Wij kunnen dan nog even een stap ver der gaan, indien later toch blijkt, dat de AHOB uit Dorpsuitleg kan worden betaald. Dan kan het be drag van f200.000.- weer vrij ko men ter besteding aan een nieuw doel. Daarnaast kunnen wij de gel den die vrij komen van de verkoop van de ambtswoning nog een be stemming geven. Samen zou die f325 000- en f200 000- is f 525 000 - verdeeld kunnen worden Dver beide doelstellingen, t w sport en cultuur met f260 000 - en de toekomstige plek gemeentehuis of wel de Mengunie met f265.000.-. Het resultaat zou dan zijn: Sport en cultuur f719.000-, Plek nieuw Gemeentehuis, i.e. Mengu nie f865.000.-. Indien de raad deze opstelling zou i'olgen, zijn naar de mening van de Iraktie de 3 meest brandende wen- ten gehonoreerd: t) De AHOB zou dan onmiddellijk lunnen worden aangelegd, i) De uitbreiding van het be- itaande gemeentehuis zou dan lunnen geschieden op grond van 3e Mengunie, waarbij dan nog uimte overblijft om aan de par- i'erbehoefte in de kern van het lurp te voldoen. Aan het komplan iuid (Smidsbelt) zou dan een J. DE WAARD (VVD) voldoende geld voor aanleg van drie sportvelden prachtig open plein ontstaan om geven door de Dura-winkels en op de achtergrond een kerktoren, die door de gemeente is gerestaureerd. Het voornemen daartoe hebben wij in het Investeringsschema gezien, aldus de heer de Waard. Deze open ruimte zou dan gebruikt kunnen worden voor wandel- en parkeer- behoeften. Beusebergplan De fractie is ervan overtuigd dat er voldoende financiële middelen zijn drie sportvelden aan te leggen (al lereerst voor de hockey vereniging), de vijverpartü aan de Aaltinksweg uit te voeren en sportvelden aan te leggen op het middenstuk van het genoemde bestemmingsplan. Ten aanzien van plan Beuseberg betreurt de fractie het, dat twee projectontwikkelaars de dans zijn ontsprongen. Het dorpsuitbrei ding niet perse door de gemeente van A tot Z te worden gereali seerd. Harmonieus samenspel met anderen - geen speculanten en ontwikkelaars - kan tot spoedige woningbouw voeren en is te ver kiezen boven doorzetten van eigen wil, dat tot vertraging leidt, aldus spreker. Het gaat de Holternaren om huizen, niet om prestiges, vond spreker. Het is menselijk en be grijpelijk als een locaal bouwbe drijf in het kader van de werkgele genheid om een portie woning bouw vraagt. In hoeverre kunnen locale bedrijven bij de uitvoering van werken worden betrokken. Zuiderlook moet er wel komen. Voor het Komplan ziet men par keerproblemen. Wijziging van het bestemmingsplan kan nodig zijn. Een informatie-bijeenkomst voor de burgers over mogelijkheden aan de oostkant van het dorp is er nog niet geweest. Hoe ver is het college met een goedkopere verkavelings-oplossing voor het industrieterrein De Haar 11. Het crossterrein voor de MAC De Hol- berberg moet er zo spoedig moge lijk komen. Spreker vroeg het col lege een mogelijkheid in te bou wen voor controle van de grond waterstand. Commissievergaderingen Uitvoerig ging de heer De Waard in op de commissievergaderingen. Het college reageert onvoldoende op hetgeen de leden inbrengen. Hij verwees naar punt vier van de raad van heden (maandagavond), waarin staat dat de commissies gemeentewerken en financien geen eensluidend advies gaven. Waren de meningen verdeeld? Vaak wordt volkomen voor Joker" vergaderd. Met name wordt voor het bijzonder onderwijs voor de punten inzake medewerkingsbesluit en besluit kredietverstrekking slechts een „holle act" opgevoerd. Men stoppe met die comedie Hoogst onbevre digend is in commissie A niet over de B-aspecten te beraadslagen en in commissie B niet over de A-aspecten Dat alle fracties min of meer op dezelfde lijn zitten is vaak fout Er wordt op onjuiste wijze van de commissievergaderingen en van de reacties op concept-voorstellen gebruik gemaakt, zei de fractielei der van de VVD. Er zijn meer commissies dan een fractie leden heeft. Elke fractie heeft een schaduwfractie, een stuurgroep etc. Politiek bewuste mensen zou men daarom bij het gebeuren op het gemeentelijk erf kunnen betrekken En in principe dienen ook opvolgers op de gros lijst in de gelegenheid te worden gesteld de commissievergaderin gen te bezoeken, vond spreker. Ten opzichte van leveranties aan de gemeente (door middenstanders of via aanbestedingen) vroeg spre ker welke procedure wordt gevolgd bij uitbesteding van technische werken, bij leveringen van overige goederen en diensten Wat betreft de subsidie aan rieten daken meent de fractie, dat de landschappelijke waarde van een dak niet afhanke lijk is van het gebruik van de ruimte eronder, noch van de eige naar of bewoner. Wat willen B en W doen met de aanbevelingen, opgenomen in het rapport veiligheid schoolroutes, vroeg spreker. Met de voorstellen over de verlich ting (Beusebergweg/Valkenweg) stemt de fractie in. De VVD blijft tegen wegverbreding zolang nog onverharde wegen die nen tot ontsluiting van bedrijven. Welke wegen, waaraan geen wo ningen liggen, willen B. en W. af sluiten voor gemotoriseerd verkeer als bijv. het behoud van natuur zich daar niet tegen verzet. Het onder houd van voortuinen op de Kol en in De Haar geve men vrij. Er moet nu nog f 15.000.- op worden toege legd. Onderwijs Komende op het onderwijs zei spreker het ontoelaatbaar te vin den dat op het kleuteronderwijs f82.000.- moet worden bijgelegd, op het lager onderwijs f 47.000.- en op de Scholengemeenschap ook bijna f70.000.-. Dat is bijna twee ton. Waar gaat dat heen? Welke mogelijkheden ziet het college de toenemende tekorten terug te dringen, vroeg spreker. De VVD is het er mee eens, dat de gemeente uitgaat van de nullijn bij de vaststelling van het bedrag per kleuter voor ontwikkelingsmate riaal etc. Die lijn geldt ook voor het i.o. Vorig jaar, aldus spreker, was ge pleit voor het terugvloeien van circa 2 1/2 ton naar het kleuter- en lager onderwijs. De gelden zijn be steed, aldus de heer De Waard, aan het te buiten van uitgaven voor de Scholengemeenschap. Hoe wil nu het college die gelden laten terug vloeien. En is het rechtvaarig forse tekorten op te voeren, terwijl wordt gewacht op de teruggave van 2.5 ton. Twee lokalen van „De Schakel" zijn in gebruik bij het L.H.N.O.; twee van De Schakel voor jonge Vietnamezen. Kan er niet een soort „ruilverkaveling" komen van gebruikte en lege loka len om het sociaal cultureel werk onderdak te geven. De VVD is tegen verhoging van het schoolbadtarief met 47%. Het is een overheveling van gelden voor het l.o. naar een andere begro tingspost. Hulde had de fractie voor de inzet van de Holtemaren voor de vluchtelingen. Heeft het onderwijs aan hen konsekwenties voor de beschikbare middelen en heeft het Rijk bijgedragen tot de exploitatielasten van de betrokken schoollokalen, vroeg de VVD- fractie woordvoerder. Hij wilde ook weten op welke basis de regeling plaats heeft voor de verhuur van de - dagmavo. De heer De Waard deed B. en W. de suggestie een reservepost in het le ven te roepen voor risisco leegs tand lokalen, nu leegstand in de komende jaren zal optreden. Onderwijsbegeleidingsdienst iHet is onbegrijpelijk onnozel, al dus spreker, dat de gemeente de kosten voor de onderwijsbegelei dingsdienst voor 1980 raamt op f2.60 per inwoner, ofwel 15 cent meer dan in 1979. Waarop is die raming gabaseerd? De dienst heeft tot op heden f 82.000.- gekost; voor 1980 wordt een uitgave geraamd van f23.000.-. De heer De Waard ver wees naar de nota van de dienst van 1978. Voor 1980 is meer dan het dubbele aan geldmiddelen nodig dan hetgeen het college voorre kent. Aan de hand van cijfers voor de komende jaren rekende spreker voor, dat als de raad de deelname aan de O.B.D. zou beëindigen nogmaals f49.861.- moet worden uitgegeven en dat volgens spreker het avontuur van f 130.000.- in to taal heeft gekost. Voortzetting van deelname bete kent dat de gemeente zich ver bindt voor een totaalbedrag van f 1.258.450.- De OBD heeft zich van de beste kant laten zien. De drei ging dat Holten uit de boot zou stappen hing het hele jaar door als een zwaard boven de hoofden der medewerkers. In vervolg op de algemene be schouwingen van vorig jaar is er een „hartig woordje" zoals dat heet - door de toenmalige voorzit ter van het college met o.a. de di recteur van de O.B D. gesproken. In de commissie onderwijs, zowel als in de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken, is daarover Het college van B en W moet opnieuw in onderhandeling treden met de Gereformeerde Kerk inzake een transaktie tot aanleg van 50 parkeer plaatsen achter de nieuwe kerk aan de Stationsstraat. Zowel de VVD- PvdA, als Gemeentebelang vinden de grondprijs veel te hoog, hebben ernstige bezwaren tegen de voorgestelde verkoopvoorwaarden en vin den verder dat de Gereformeerde Kerk, als „verkeersaantrekkend ob ject", zelf de kosten van een aantal parkeerplaatsen behoort te dragen. Tenslotte wil met name de PVDA het geheel afwegen tegen het naar hun oordeel beter alternatief Kalfstermansweide. Dit bleek tijdens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehouden openbare raadsvergade ring. Voorstel Het raadsvoorstel van B en W luidde kortgezegd om de 1515 m2 grond achter de nieuwe Gerefor meerde Kerk aan te kopen voor f 189.375 en verder 270 m2 grond van die Kerk in erfpacht aan te ne men tegen een jaarlijkse som van f 10.- en gratis een strook grond in eigendom over te nemen voor aan leg van een trottoir. Verder stelde het college voor te bepalen dat de kosten van bestra ting en beplanting voor het aan de Gereformeerde Kerk in eigendom blijvende gedeelte van de grond eveneens voor rekening van de ge meente worden gebracht en het aan te leggen parkeerterrein als mede de toegangsweg vanaf de Stationsstraat te bestemmen tot openbare weg- en parkeerterrein. Voor aankoop van de grond en aan leg van het geheel vroeg het college een krediet beschikbaar te stellen groot f 315.275.-. Hutspot Voorts waren in het concept raadsbesluit een aantal verkoop voorwaarden opgenomen welke met name voor de WD en PVDA onaanvaardbaar waren. Namens de VVD-fractie maakte J. de Waard het college o.m. het verwijt in het pre-advies allerlei termen als een hutspot door elkaar te hebben ge gooid, dat bovendien met een zo onbegrijpelijke haast in de raad werd opgediend, dat het niet on middellijk zonder gevaar te eten is. De waard vond de prijs voor dit stukje „binnenterrein" veel te hoog. Hij had berekend dat op deze wijze één parkeerplaats ongeveer 6 1/2 duizend gulden gaat kosten en vond dit een onaanvaardbaar hoog bedrag. Bovendien maakte hij ern- van gedachten gewisseld. Daaruit is de afspraak naar voren geko men, dat in een gezamenlijke ver gadering van beide commissies de heer de Wit, directeur van de dienst, over de gang van zaken in de toekomst zou komen spreken. Helaas moeten wij constateren, dat „men" een dergelijk gesprek kennelijk niet nodig heeft gevon den. Vervolgens moeten wij nog een konstatering doen. De laatste tijd wordt op fanatieke wijze de lof van de O.B.D. door bepaalde, niet nader te noemen lieden, bezongen. Ja, zelfs wordt op welhaast on waarachtige wijze verschillende personen aangeraden om geen te genstander van de O.B.D. te zijn! Voor 1980 zitten we vast aan de O.B.D. Voor de volgende vijf jaar, aldus spreker, is het ons geen 'f 143.- per inwoner waard. Dat is ruim f1200.- per kind van de la gere school. De prijs is veel en veel te hoog, zo zei de heer de Waard. Scholengemeenschap Kritiek had spreker ook op de uit gaven van de scholengemee nschap. Er zijn meer uitgaven dan inkomsten; het tekort is nu plm. f70.000.-. Uit Holten komen 530 leerlingen. Uit de algemene middelen moet men f132 - per Holtense leerling bijdragen Dat is te gek Wij, aldus spreker, moeten dit bedrag op brengen, terwijl plm. 800 leerlingen van buiten komen. Hij vroeg over leg met de regio-gemeenten over een bijdrage in het tekort naar rato van het leerlingenaantal uit die gemeente, dat de Scholengemee nschap bezoekt. Waarom, aldus spreker, kan de post boekenfons niet worden gesplitst in boeken fonds, onder bijdragefonds en bij drage administratiekosten Lof had de fractie voor de muzieks chool Rijssen Holten Een direc teur/docent is dringend nodig De fractie wil graag het verzoek hono reren om een part-time directeur aan te trekken op basis van een ex tra te verstrekken subsidie, zei de heer De Waard die tenslotte het col lege veel wijsheid wenst. stig bezwaar tegen de voorgestelde langdurige afspraken tussen de gemeente en de Gereformeerde Kerk zoals in de verkoopvoor waarden opgenomen. Hij vond dan ook dat het college opnieuw met het kerkbestuur moest gaan on derhandelen. Noodzaak Namens de PVDA-fractie sprak ook de heer A. Moeliker een abso luut onaanvaardbaar uit over het collegevoorstel. „Bij een dergelijk pakket aan eisen en voorwaarden en de verkoopprijs restte de ge meentelijke onderhandelaar nog slechts één daad en die had moeten bestaan uit afscheid nemen van de kerkelijke onderhandelaar. Naar onze stellige overtuiging (door in side information bevestigd) had de kerk zeker opnieuw contact ge zocht met de gemeente en water bij de wijn gedaan. Het was immers voor de kerk financieel absoluut noodzakelijk om tot verkoop over tegaan. Dat de onderhandelaar van de gemeente dit niet heeft gedaan betreuren wij en we vragen ons daarbij tevens af of deze onderhan delaar er wel verstandig aan heeft gedaan om juist in dit bijzondere geval de onderhandelingen te voe ren. Dat het college zich bij het re sultaat van de onderhandelingen heeft neergelegd, was voor ons een extra teleurstelling", aldus Moeli ker, die overigens een compliment maakte aan de onderhandelaar van de Gereformeerde Kerk. Doe lend op wethouder H. Stegeman zei de heer Moeliker dat de gemeente lijke onderhandelaar zich hier vol ledig heeft laten inpakken en ver volgens nog heeft toegestaan dat het pak stevig met touw werd om wikkeld. Taxatie De heer Moeliker verklaarde verder een vreemde bijsmaak te hebben gekregen van het feit dat twee ver schillende taxateurs in hun rap port tot exact dezelfde prijs voor de grond zijn gekomen. „Er is een taxatierapport van de taxateur van de kerk van 1 mei 1979 en één van de taxateur van de gemeente van 21 mei 1979. Blijkens de stuk ken waren aan de eerste taxateur de verkoopvoorwaarden bekenden volgens wethouder Stegeman de gemeentelijke taxateur niet. Ken nis van die voorwaarden beïn vloedt duidelijk de prijszetting. Dat desondanks beide taxateurs tot dezelfde prijs komen vinden wij hoogst merkwaardig", aldus Moe liker. De heer Moeliker rekende het col lege voor dat de kerk de zuivelfa briek heeft aangekocht voor f 350.000.- plus sloopkosten f 100.000.-. Van de 3800 m2 grond zou 1515 m2 overgaan naar de ge meente, zodat de kerk zelf 2285 m Dverhoudt waarvan de waarde vol gens voorzichtige taxatie f1275.- per m2 ofwel f 628.000 - bedraagt. Vervolgens telde hij de bijna twee ton die de kerk van de gemeente zou ontvangen hierbij en bere kende dat de kerk aldus een lucra tieve winst van ruim f 365.000 - had behaald. „Hoewel dit niet onze zaak is geeft het althans mijn frac tie te denken over de aanvaard baarheid van de vraagprijs van de grond", aldus Moeliker. Eigen verantwoordelijkheid Verder wees de heer Moeliker op het door de raad gehanteerde be leidsaspect dat een verkeersaan trekkend object als een kerk zeker is, voor eigen perkeergelegenheid dient te zorgen en vanuit dat oog punt rekende hij het college voor dat de kerk zelf 43% van de kosten voor de parkeerplaatsen zou moe ten dragen, een percentage dat om hun ook best nog wat mocht wor den afgerond in het voordeel van de kerk Alternatief Alles overziende vond ook Moeli ker derhalve het voorstel onaan vaardbaar en vroeg het college de onderhandelingen met de Geref. Kerk te heropenen en vroeg tevens de gedachten te laten gaan over het alternatief „Kalfstermansweide". De voordelen van de Kalfster mansweide ten opzichte van het thans in het geding zijnde terrein lijken ons erg groot. Het lijkt ons dat van deze weide een aantrekke lijker parkeerterrein te maken is. Bovendien kan een dergelijk groot terrein dan tevens gebruikt worden voor een aantal andere evenemen ten. We denken dan bijv. aan open luchtconcerten, H.M.V., kermis en dat soort zaken. Ook zou mogelijk na óverleg met de marktkooplie den de markt dan op de Kalfster mansweide gehouden kunnen worden. Weliswaar zou bij een aan tal van deze evenementen het par keerterrein niet (of niet geheel) als zodanig bruikbaar zijn, doch in de onmiddellijke omgeving van de Kalfstermansweide zijn wel andere mogelijkheden om de auto kwijt te raken. We wijzen in dat verband op de ruimte naast het staion en Waagweg. Het verdwijnen van een aantal zaken zoals kermis en markt van de huidige plek zou ook wat ongerief opheffen want het is on miskenbaar zo dat thans de Her vormde Kerk is opgezadeld met het ongerief waarvoor de Gerefor meerde Kerk blijkens de door haar gestelde voorwaarden angstig is". Aldus Moeliker. Gelukkige ieiNamens de fraclJe Gemeentebelang zie de heer E.M. v. Schooten dat het collegevoorstel zijn oorsprong vindt in de tijd dat de melkfabriek de poorten sloot. Als gemeente waren wij blij met de kerkbouw omdat hiermee een stukje natuurlijke dorpssanering plaats vond en bouw van een kerk op die plaats vonden wij een geluk kige situatie. Ook waren we blij dat zich hier mogelijkheden aandien den voor het nijpende parkeerpro bleem in de dorpskern. Maar de Ger. Kerk is ook zelf een verkeer saantrekkend object dat zelf voor parkeerruimte moet zorgen. Der halve sloot hij zich geheel aan bij de suggesties van de PVDA en vroeg ook om nieuwe onderhandelingen met het kerkbestuur. Andere benadering CDA-fractieleider H.J. Westerik verklaarde het collegevoorstel ge heel anders te hebben benaderd dan de andere partijen. „Toen de Vrijheid de poorten sloot heeft de raad hier aandacht aan ge geven. Vrijwel meteen zijn er con tacten geweest met het voormalige college, hetwelk toen alle mede werking heeft toegezegd omdat kerkbouw op die plaats een geluk kige bijdrage zou leveren in het dorpsbeeld. De kerk zien ook wij wel als een verkeersaantrekkend opject maar hebben daarbij in aanmerking genomen dat de kerk ook een stuk grond gratis inbrengt, waarvan de verkoopwaarde om streeks f 76.000.- bedraagt. Aan de kerk zijn omstreeks 15 parkeer plaatsen toe te rekenen waarvan de kosten geraamd kunnen worden op omstreeks f94.000.-. Het overblij vend verschil bedraagt derhalve f 16.000.-. Aangezien onze plannen tot aanleg van parkeerruimte aan de Larens- eweg geen goedkeuring konden vinden bij G.S. en aangezien de be hoefte aan parkeerruimte binnen de kom groot is, nemen wij die f 16.000,- graag op onze nek. Ook al omdat de kerkbouw een goede bij drage levert in het dorpsbeeld", al dus de heer Westerik. Hij zei dat zijn fractie het geheel nauwgezet en uitsluitend zakelijk had benaderd. „Als andere fracties dat ook had den gedaan waren we vanavond waarschijnlijk tot andere conclu sies gekomen", zei hij. Rijdende trein Wethouder Stegeman memoreerde dat hij „in een rijdende trein was gestapt" wat beteft de onderhande lingen. Het vorige college is met onderhandelen begonnen en aan het huidige colege was de taak die onderhandelingen af te ronden. „Op elke trein zit een noodrem", meende de heer Moeliker. „Daar hebben wij aan getrokken", luidde het antwoord van Stegeman. „Maar je moet er wel hard genoeg aan trekken", wierp Moeliker hem voor de voeten. Speelruimte Burgemeester Van Rappard ha merde op de beperkt speelruimte die er bij nieuwe onderhandelingen zou zijn. „Er komt niet veel anders uit dan het huidige voorstel. De trein kan nu niet de andere kant op rijden, de trein moet doorrijden. We staan nu voor de laatste wissel naar het eindstation. Wij vinden dat we de trein goed naar die laatste wissel hebben gebracht", aldus de bur gemeester. De drie fracties bleven echter bij hun standpunt, zodat het college de onderhandelingen moet heropenen. In het kader van de alge mene beschouwingen, die maandag in de raad zjjn ge houden, heeft het raadslid de heer H.J. Westerik na mens de C.D.A.-fractie twee moties ingediend, namelijk over de woningbouw en over een bedrijventerrein. Woningbouw De motie over de woningbouw etc. luidt als volgt: Dc raad der gemeente Holten in vergadering bijeen op 29 oktober. Constateert: dat de sociale wo ningbouw sedert 1973 stagneert; dat dit gegeven de raad ernstig verontrust; dat deze stagnatie een evenwichtige bevolkingsopbouw ernstig belemmert; dat de lijst van woningzoekenden (sociaal- en eco nomisch gebondenen) 208 namen bevat, dat een ontwerp-herziening van het bestemmingsplan „de Haar" voor het wettelijk voorge schreven overleg is toegezonden aan de Commissie Gemeentelijke bestemmingsplannen, dringt er bij het college van Gedeputeerde Sta ten op aan te bevorderen, dat de ^behandeling van dit ontwerp in de commissie met voorrang plaats vindt, nodigt het college van burg. en wethouders uit deze motie ter kennis van het provinciaal bestuur te brengen; gaat over tot de orde van de dag. Bedrijventerrein De motie over bedrijventenrein luidt: De raad van de gemeente Holten in vergadering bijeen op 29 oktober; spreekt met grote verontrusting uit dat de gemeente Holten, voor het behoud van de bestaande werkge legenheid niet de beschikking heeft over een bedrijven terrein; hierdoor reeds gevestigde bedrijven naar andere gemeenten uitwijken; de be staande werkgelegenheid ernstig in gevaar komt; een taakstelling van de gemeente Holten is, een evenwichtig beleid te voeren m.b.t. de bestaande werkgelegenheid en de bevolkingsopbouw, dringt erbij het college van Gedeputeerde Sta ten van Overijssel op aan Holten de mogelijkheden te bieden geves tigde bedrijven te kunnen behou den, dit als één van de taakstellin gen van Holten te willen overwe gen, nodigt het college van burge meester en wethouders uit deze motie ter kennis van het provin ciaal bestuur van Overijssel te brengen, gaat over tot de orde van de dag.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7