Ouderavond o.l. Kolsehool faf eltennisvereniging Holten houdt „Open Huis" nton en Dam en (2) root ampioen Bijeenkomst Bond Chr. Plattelands, vrouwen Ap Koetsier terug van marathon New York Buurtvereniging School- kring Dijkerhoek genoot van Wierdense revue Uit het politierapport Afscheid Prins Jan III Schrijfavond voor hulp aan politieke gevangenen Uitslagen schaakwedstrijden Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD -2 NOVEMBER 1979 - PAO. 17 rafsluiting van het vliegseizoen 19 hield de Vereniging van post- ivenhouders „De Holterberg" in clubgebouw haar najaarsver- dering. orcitter A.Aanstoot gaf een kort erzicht van de wedvluchten van afgelopen seizoen waarbij hij opmerkte dat over het geheel nomen gezegd mag worden, dat es goed verlopen is. Vanwege het chte weer behoefde maar één icht afgelast te worden. Het ver- aan duiven was dan ook mini- aal. nningmeester Van Beek deelde je dat er in dit seizoen 5317 dui- aan de vluchten hadden deel nomen, hetgeen een rekord was. Vorig jaar bedroeg dit aantal 4223 stuks. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgedaan werden de prijswinnaars en kampioenen be kend gemaakt en hierbij bleek dat Anton ten Dam (2) geweldige suc cessen had behaald. De combinatie Schuppert-Kreijkes werd tweede; gezien het feit dat deze combinatie nog maar twee jaar de duivensport beoefent mag dit een mooi resul taat worden genoemd. Prijswinnaars 1979: Vitesse: 1. A. ten Dam (2) 2295 p. 2. comb. Egberts 2284 p. 3. H. Willems 2257 p. Mid-fond: 1. A. ten Dam (2) 2915 p. 2. H. Willems 2896 p. 3. H. van Beek 2737 p. Fond: 1. A. ten Dam (2) 1918 p. 2. comb. Schuppert-Kreijkes 1833 P- 3. G. Steunenberg 1756 p. Jonge duiven: 1. Comb. Schuppert-Kreijkes 2943 p. 2. comb. Egberts 2760 p. 3. A. ten Dam (2) 2681 p. Na-tour: 1. H. Willems 1932 p. 2. A. ten Dam (2) 1920 p. 3. comb. Schuppert-Kreijkes 1883 P- Generaal: 1. A. ten Dam (2) 11729 p. 2. H. Willems 11390 p. 3. comb. Schuppert- KreiJkes 11166 P- Kamp. vogels: Vitesse 1. A. ten Dam (2) 2223 p., 2. Mid-fond H. van Beek 2732 p. Fond: Comb. Egberts 1617 p. Jonge duiven: A. ten Dam (2) 2282 p. Na- tour: A. ten Dam (2) 1721 p. Alge meen kampioen: A. ten Dam (2) 5630 p. Kamp. koppel jonge duiven: A. ten Dam (2) 33 25 p. Kamp. oude duiven: A. ten Dam (2) 7128 p. Kamp. oude duiven (4): A. ten Dam (2) 12623 p. Aangewezen generaal: 1. A. ten Dam (2) 15103 p.; 2. H. Willems 10098 p.; 3. G. Steunenberg 6330 p. Op dinsdag 24 oktober j.l. werd in café-restaurant Vosman de Jaar lijkse ouderavond van de O.L. Kot- school gehouden. Omstreeks half acht kon voorzitter GJ. Nikkels de aanwezigen welkom heten, in 't bijzonder mevr. Veneklaas als ver tegenwoordigster van de ouder commissie van de Kolkleuters- chool. Na goedkeuring van de notulen en kennisname van enige afzeggingen van genodigden, kreeg dhr. Wilps- haar gelegenheid enige mededelin gen te doen. Het aantal leerlingen van de Kol sehool bedraagt 253. Dit is juist voldoende voor 9 leerkrachten. In de toekomst zal het leerlingenaan tal dalen, zodat er dan wellicht een leerkracht zal moeten afvloeien. Dhr. Wilpshaar stelde zijn person eel voor, met daarbij voor het eerst dhr. Bronsvoort als vakleerkracht lichamelijke oefening, (voor alle 5e en 6e klassen van Holten). Verder werd het vele werk der ouders op school gememoreerd. O.a. bij bi bliotheek, schoolreizen, school kamp, schoolzwemmen, sport wedstrijden en trainingen enz. De school is bezig met het vernieu wen van de rekenmethode, waarbij de derde klas het komende jaar aan de beurt is. Van de taalmethode is reeds bij 3 klassen een vernieuwde herziene uitgave in gebruik. Ook is een tekenmethode voor de gehele school aangeschaft. Het wel en wee van de Onderwijs Begelei dingsdienst is de laatste tijd nogal in discussie. Op de Kolsehool is ge kozen voor het testen van kinderen met leer- en/of aanpassingsmoei lijkheden, waarbij de O.B.D. de leerkrachten van advies dient om trent de behandeling. Op dit ter rein bestaat er meer behoefte aan een remedial teacher. Vertaling In de oudercommissie werden de heren G. Blaauw en F. Voskes her kozen. Voor de niet-herkiesbare heer G.J. Nikkels waren de heren J.F. Ehren en J. Oolbekkink kan didaat gesteld. Dhr. Ehren werd door de vergadering gekozen. Dhr. Nikkels werd bedankt voor het vele werk voor school en oudercommis sie gedaan en hem werd een kleine attentie overhandigd. Door de ouderbijdrage was de pen- ningmeesteresse in staat meer te doen en ondanks vele uitgaven (o s. bibliotheekboeken) toch met een klein batig saldo af te sluiten. In de pauze werd een verloting ge houden, waarvan de opbrengst aanzienlijk was. De prijzen werden bijeengebracht door de ouders van de 6e klassers en aangevuld door de oudercommissie. Na de pauze hield de schoolarts dr. C.L. v.d. Broek een lezing over zijn werk. Aan de hand van een onderzoek van een denkbeeldig kind, vertelde hij op boeiende wijze, over wat hy zoal kan tegenkomen. Dat men tijdens zijn toespraak een speld kon horen vallen, zegt genoeg over de wijze waarop één en ander werd ge bracht. Na een dankwoord van de voorzitter keerden allen huiswaar ts. •durende de maand no- mber houdt de t.t.v. uiten" open huis en wel alle zaterdagmiddagen fan 15.00-17.00 uur en op lie maandag- en dinsda- i vonden van 19.30-22.00 r. Tijdens deze uren kan n ieder (jong en oud) die in heeft in gezonde in- en ispanning komen tafel- nnisen in de gymzaal na- it de Scholengemee- ;chap. Ook voor mensen, e nooit eerder achter de oene tafel hebben ge- ;aan, is dit een mooie gele- [enheid om met deze aan- ekkelijke sport kennis te taken! Morgenmiddag (za- irdag 3 november) an men 'oor de eerste keer terecht, komt toch ook? |/rijdag 2 november gaat een grote oep van de t.t.v. Holten naar de iporthal Stilo in Zwolle waar de wee fransen, Secretin en Purkent, jen wervelende show zullen geven, oals laatst op het tv scherm te ^ien was. Voor deze demonstratie die om 20 00 uur begint zijn nog wel 'enige kaartjes beschikbaar Kos ten sen. f 4.-, jun. f 3.- (inlichtingen 'tel. 2134). Tenslotte het jcompetitie-overzicht: Nu de eerste 'helft van de najaarskompetitie weer achter de rug is, volgens hier de resultaten van de tot nu toe ge speelde wedstrijden. Jeugdteam Dit team bestaat uit Jan Vrugte- veen en Mark v.d. Werf, terwijl ver der om toerbeurt Henk Westerik, Robert KI. Wassink, Harry Kolk man en Jan Ophof spelen. Tot nu toe wisten deze jongens nog slechts twee punten in de wacht te slepen. KLM uit Haaksbergen werd met een 8-2-nederlaag naar huis ge stuurd. Robert bleef in dit duel on geslagen, Mark en Jan kwamen elk twee maal tot winst. Tegen Tref- hoek 7 werd (geflatteerd) met 4-6 verloren, maar tegen Trefhoek 5 werd het een kansloze nederlaag. In de wedstrijd tegen het 5e team van Trefhoek zorgde Henk voor 2 winstpunten en Jan kwam lx tot scoren Ook het dubbelspel kwam in Hol tense handen, maar helaas kon Harry niet tot winst komen. Twekkelerveld uit Enschede bleek weer veel te sterk en ging dan ook met een 10-0 overwinning huis waarts Ook Blauw Wit uit Almelo had geen moeite met de Holtense jongens, maar dat kwam mede doordat het Holtens team niet vol ledig kon aantreden, aangezien Henk Westerik ziek thuis achter moest blijven en er geen vervanger voorhanden was. In de tweede helft van de kompetitie er nog even flink tegenaan jongens!! Senioren I Van het eerste team, dat uit komt in de 3e klasse en uit Jan v Heun, Gerard Overvelde en Frans Turin bestaat, is weinig bekend, aange zien de wedstrijdformulieren niet tijdig worden ingeleverd om in dit overzicht verwerkt te worden, een nalatigheid van de aanvoerder). Wel is bekend dat de resultaten een beetje tegenvallen, slechts 4 pun ten uit 5 wedstrijden. Kom op he ren. er even flink tegenaan, want jullie kunnen beslist beter! Senioren II Dit team, Nico Valk, Henk Door- In tegenstelling met eerdere pers- publikaties is „wonderloper" Ap Koetsier niet op de marathon van Boston maar die van New York ge start. Dit gigantische sportgebeu ren met plm 15.000 deelnemers en 2 3 miljoen toeschouwers vond plaats op zondag 21 oktober. Het parkoers liep dwars door de stad New York over grote verkeerswe gen die geheel autovrij zijn ge maakt. De bruggen die in het par koers waren opgenomen waren voorzien van vloerbedekking om de bruggen te beschermen tegen het monotone ritme van de atleten. Ap was erg onder de indruk van de perfecte organisatie Wordt er in Holten met de Buurbergcross ge start met een Jachtgeweer hier ge beurde het met een echt kanon. Opvallend was dat er onder de deelnemers zelfs kinderen van een jaar of acht meededen. Dat lopen erg populair is in Amerika bleek wel, in de parken zag je de gehele dag hollende en zwetende mensen. Op zijn 42 km. en 195 m. lange tocht had Ap het op de 35 km erg moei lijk maar liep voor zijn doen een uit stekende tijd van 4 uur en 20 min. HU zat met deze tijd zo ongeveer op de 7000e plaats. Wat de volgende marathon voor Ap zal zijn weet hij nog niet maar dit was zeker niet zijn laatste. Een viertal senioren starten afge lopen zondag bij een 10 km. lange stratenloop in Gaanderen Er wer den erg snelle tijden gelopen Jan Jansen was met de 7e plaats in 31 43 de snelste Holtenaar Mein- dert was iets minder snel 14e in 32 32 min Henk Reitsema liep ook weer eens een wedstrijdje mee en werd 25e in 34 00 min ron JanWol- terink deed het met een 29e plaats in 35.15 min., ook zeer behoorlijk, junior Henk Vasters liep de 10 km. prestatieloop in 43.16 min. en werd tiende. neweerd en Willem Gütlich, spe lend in de 4e klasse, doet het uit stekend. Na vijf weestrijden wer den slechts 3 verliespunten gele den. Van SHOT Hengelo werd met 6-4 gewonnen. Nico bleef hier onge slagen met drie overwinningen, Henk kwam twee keer tot winst, maar Wülem moest 3x zijn tegen stander feliciteren met de overwin ning: het dubbelspel met Nico en Willem gaf tenslotte de doorslag. Tegen Vitesse-Hengelo ging het van een leien dakje; Ilenk 2x winst, Willem lx, terwijl Nico zijn goede vorm demonstreerde door we derom 3x te winnen en ook het dubbelspel werd weer gewonnen. Enigszins in de „winnning mood" ontvingen de Holtense Jongens het team van Trefpunt uit Bentelo, maar na voortdurend een voor sprong te hebben gehad, kwam het 2e team toch net niet verder dan een gelijkspel 5-5. Nico bleef we derom ongeslagen en Henk kwam 2x tot winst, terwijl Willem nog niet in vorm is, getuige weer drie neder lagen en ook het dubbelspel ging ditmaal verloren. Hierna kwam het herstel tegen het studententeam van de T.H. Twente Thibats en werd met 7-3 gewonnen. Willem zorgde voor lx winst, Henk weer 2x en Nico wederom 3x en ook het dubbelspel was weer voor de Hol tenaren. Na een weekje rust togen de Holtenaren naar Hardenberg om af te rekenen met de club van die naam. Hardenberg had inmid dels twee verliespunten geleden tegen Trefpunt, zodat de heren er alles aan gelegen was de punten in eigen huis te houden. Het Holtense team kwam bedrogen uit want met liefst 7-3 werd de eerste nederlaag geleden. Nico Valk kwam wel twee keer tot winst en ook het dubbel spel kwam, na verbeten strijd, in Holtense handen, maar Henk en Willem konden beiden niet tot winst komen. De strijd in deze klasse is extra spannend, omdat Trefpunt inmiddels ook twee ver liespunten heeft, zodat Holten met één punt achterstand op de leiders Hardenberg en Trefpunt nog volop kans heeft op een kampioenschap! Senioren III Het derde team, bestaande uit Bea Klein Teeselink, Greta Overvelde en Rien Lammertink alsmede Hans Welting, dat uitkomt in de vijfde klasse, draalt ook lekker mee. Van VJenta uit Vriezenveen werd op ongelukkige wijze verloren met 7-3, maar te bedenken, dat de tegenstander liefst tot vijf keer een 3e game moest toestaan alvorens zeker te zijn van de overwinning met gamestanden zoals 21-19, 22-20 en 24-22, blijkt dat van veel krachtsverschil geen sprake was. Rien kwam lx tot winst, Bea wist 2x te winnen, terwijl Greta helaas niet tot scoren kon komen. Een week later was het dan wel raak en een klinkende overwinning met 7-3 was een feit, waarbij Bea, Greta en Rien allemaal tweemaal hun parti jen in winst omzetten. Rien en Bea wisten ook het dubbelspel te win nen. Tegen de Smorre uit Almelo GEVONDEN Bos sleutels Springtouw ASB tas Trainingsjasje Hangslot Zilveren ketting Tas met electriciteitsgereedschap Bos sleutels en rood mutsje Schelter ïv* VERLOREN f a Auto-sleutel, Citroèn 3 huissleutels Bromfletsplaatje RMG-275 3/4 kinderjasje, geblokt van binnen Zilveren ketting, kabelmodel Leren voetbal, geel/zwart Zwart lederen handschoen, rechter Zilveren armband met knopjes Linnen tas met blauw opschrift Jeans met das, handschoenen en gym-spullen Double dameshorloge met blauw bandje, merk Renovce Dameshorloge, merk helicon, blauw mét wit Zwarte portemonnaie met plm. f 50.-, bromfietsverzekering Langwerpige broche, goud. Evenals voorgaande jaren organi seerde de buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek" j.l. dins dagavond „een avondje uit" voor alle aangesloten leden. Als evene ment werd deze keer gekozen voor de bekende Wierdense Revue die werd gepresenteerd in schouwburg „De Hagen" te Almelo. Nadat de 86 Dijkerhoekse belangstellenden zich hadden verzameld bij café restaurant „Het Bonte Paard" vertrok het gezelschap in twee Havi Tours autobussen richting Almelo om aldaar volop te genieten van de Revue „Trammelant op de kök'n". Uiteraard stond het Wier dense Revuegezelschap, be staande uit Graads, Dika, Hennik en Moo, met hun rasechte Twentse dialect en humor garant voor een buitengewoon geslaagde uit gaansavond, waarin heel wat ge lachen werd. Rond middernacht keerde het gezelschap in Dijker- hoek terug. In de Oranjestraat had een ver keersongeval plaats waarbij mevr. A.J.H. te Holten een enkelfractuur opliep. Zij werd per ambulance naar het ziekenhuis in Deventer overgebracht. In de zevende ronde van de interne competitie vond het duel plaats tussen koploper Van der Knaap en clubkampioen H. van Beek. Het werd een Damegambiet, waarin zwart de koningsloper fianchet- teerde. Door enige opmerkelijke zetten wist Van Beek het initiatief over te nemen, maar toen gaf hij plotseling een paard weg. Even la ter offerde Van der Knaap het stuk terug voor twee pionnen plus een sterke aanval. Deze leverde hem een stuk op en later nog een toren, hetgeen winst betekende. Medekoploper Scheperman speelde ook Damegambiet tegen Van Rijssen, welke verrassend op de zesde plaats stond. Nadat het lange tijd gelijk op ging, kon wit een stuk veroveren tegen een pion. Er werd nog wel afgebroken, maar na enige analyse bleek de winst voor Scheperman zo eenvoudig te zijn. was dit Holtense team kansloos en met een dikke nederlaag keerde men weer richting Holten. Ook te gen Trefhoek bleef Holten 3 aan de verkeerde kant van de score, want met 4-6 werd (maar net) verloren, waarbij opgemerkt dat de Holtense spelers sterk terug kwamen van een 1-3 achterstand tot 4-4. Hans Welting leverde een goede presta tie door twee maal sterker te zijn dan zijn tegenstander, Greta en Rien lukten dit ieder één maal. Te gen Blauw Wit uit Almelo werd er gelijk gespeeld, waarbij Bea Klein Teeselink steeds beter gaat spelen, want ze bleef ongeslagen, terwijl Rien 2x tot scoren kwam, maar he laas gelukte dit Greta niet. Het dubbelspel bracht het vijfde pun tje. Ook voor dit team geldt, nog even een schepje er bovenop dan komen er nog meer punten. dat zwart opgaf. Middelink verloor enig terrein op de koplopers door een remise tegen Rietman. In het Nimzoindisch wist de zwartspeler de balans keurig in evenwicht te houden, waarna in een torenein dspel met elk vier pionnen tot ge lijkspel werd besloten. De andere achtervolger, Beljer, maakte geen fout tegen Klaassen. Hoewel de laatste het heel lang volhield, was het eindspel, met elk drie pionnen maar een loper meer voor Bejjer, niet te houden. Er werd gevochten tot de laatste pion op promoveren stond. Verder verloor D. van Beek verrassend van Van Lindenberg en won Ton van Oeijen naar verwach ting van qjn broer Wim. Koelemay klom iets door een overwinning op Van Dalen en Flantua versloeg Van Calcar middels damewinst door een familieschaakje. Blits won, zoals verwacht van Kromdijk, ter wijl het nieuwe lid Riemersma geen kans zag van Aaftink te winnen. De uitslagen: Van der Knaap-H. van Beek 1-0 Scheperman-Van Rljssen 1-0 Middelink-Rietman remise Beijer-Klaassen 1-0 D van Beek-Van Lindenberg 0-1 T. van OlJen-W. van Oljen 1-0 Van Dalen-Koelemay 0-1 Flantua-Van Calcar 1-0 Blits- KromdlJk 1-0 Aaftink-Riemersma 1-0 Het ongeval ontstond toen mevr. H. plotsklaps per flets vanuit de Oranjestraat de Noordenbarg- straat indraaide op het moment dat mej. M G. te Holten op haar bromfiets dichtbij was en een botr sing niet meer kon voorkomen. Op de Parallelweg naar Rijssen werd een bestuurder van een luxe auto staande pehouden die te diep in het glaasje had gekeken. Het blaasbuisje reageerde prompt. Door een arts werd een bloedproef genomen. Donderdag 25 oktober kwamen de dames van de afd. Holten van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.) bij elkaar, in gebouw „Rehoboth" Er hebben zich tij dens de eerste twee bijeenkomsten in dit seizoen, 4 nieuwe leden opge geven. Hartelijk welkom! Voor de cursus „creatief koken" hebben zich 7 dames aangemeld. Na het afhandelen van de ingeko men stukken en notulen volgde een inleidend bijbelwoord. Mevrouw Rullmann-Smidt uit De venter de gastspreekster, werd door de presidente hartelijk wel kom geheten. Aan de hand van een aantal dia's, vertelde zij over De vrouw en de vrouw in haar gezin, in Ghana. In de koffiepauze konden de dames batikstoffen etc. be kijken en eventueel ook kopen. Mevr. Rullmann adviseerde vooral kleine projekten in ontwikkelings landen te steunen. De avond was veel te snel ten einde, zodat discus sie nauwelijks meer mogelijk was. Tot besluit van de avond werd ge zongen Psalm 8: 3-6. Zaterdagavond 10 novem ber zal in „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek Prins Jan III afstand van de car- navalstroon doen ten gun ste van Prins Jan ken nende zal zijn afscheid met enorm veel tam-tam ge paard gaan. Het zal hem ongetwijfeld zwaar vallen dit afscheid maar de wijze waarop hij in het jubileum jaar van de Fienpreuvers de scepter heeft gezwaaid rechtvaardigen toch wel een afscheid met veel fees telijk vertoon, 't Was voor zijne hoogheid zonder meer een succesvol jubileumsei zoen. Om precies elf minu ten over elf zal bekend worden gemaakt wie in het twaalfde carnavalsseizoen van de Fienpreuvers zal heersen. De belangstelling bij afscheid en .installatie" zal ook deze keer weer groot zijn d.wz. een bomvolle zaal die zeker voor het nodige vuurwerk en spektakel zal zorgen. De „elfde van de elfde "-viering zal o.m. worden opgeluisterd door de wijd en zijd bekende conferen cier/humorist „Henkie uut Hen gel"! En wat dacht U van de muzi kale omlijsting door de „Vulca- no's". Al met al wordt het een da verende opening van het twaalfde Fienpreuversseizoen. Vrijdagavond (9 nov.) wordt het' elfde seizoen besloten met de jaar lijkse ledenvergadering in de Hof- bar „Tonny en Betsie" waarna de overplaatsing zal plaats hebben naar de „taveerne" van boer Piet met medewerking van de boeren- kapel „De Grösmeijers" uit Marke- lo. Aan kop blijven Van der Knaap en Scheperman met praktisch gelijk aantal punten, met als voornaam ste achtervolger Beljer Komende dinsdag wacht het tiental de zware uitwedstrijd tegen ESGOO 3, één van de naaste concurrenten in de externe competitie, waarin Holten op dit moment verrassend alleen aan kop gaat. Over de hele wereld verspreid zitten er mensen opgesloten in gevangenissen en kampen, om dat zij zich hebben uitgespro ken tegen bepaalde toestanden in hun land. Of alleen maar omdat se iets hebben gezegd dat de machthebben niet zin- de. (Een recent voorbeeld zijn de processen in Praag tegen en kele ondertekenaren van Charta '77). Zij worden ontsla gen, verbannen, opgesloten, gemarteld, doodgetrapt. Vaak in eenzaamheid, zonder dat ie mand van hen weet. Sinds 1961 werkt Amnesty In ternational over de hele wereld om het lot van deze politieke gevangenen te verzachten en hen. zo mogelijk, uit hun gevan genschap te bevrijden. Het kan de Holtenaren niet onbekend zijn, zo vaak is daarover in deze krant al geschreven, dat hier een werkgroep bestaat die aan dit werk haar medewerking ver leent Haar taak bestaat onder meer uit: het geven van be kendheid aan Amnesty Inter national, het ondersteunen van speciale acties gericht op vrijla ting van politieke gevangenen in een bepaald land. het werven van fondsen voor het werk van A.I en het meedoen aan de campagne tegen de martelin gen door zelf te schrijven of an deren te laten schrijven naar au toriteiten in protest tegen mar telingen van bepaalde perso nen. Het is voor dit laatste doel, dat de werkgroep een dringend be roep doet op alle Holtenaren om op maandag, 12 november, mee te doen aan de schrijf avond, welke vanaf 20.00 uur gehouden zal worden in hotel Vosman. Er zijn voorbeelden, schrijfmateriaal en postzegels aanwezig. Mocht men in de kos ten zelf iets willen bijdragen, dat zal dat zeer welkom zijn. Verplicht is dat niet, maar er wordt wel gaarne gerekend op aller medewerking.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 17