holten achterhoede gepaalde uitslag Marcel Wansink wint Frits Paule cup Hockev- hoek Resultaten sv Holt® Resultaten volleybal competitie „Mintonette Programma s.v. Holten Holten struikelde in Berghuizen Chauffeurs avond SPORTPAGINA - Uitslag schietwedstrijd „De Eendracht" HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 NOVEMBER 1979 - PAG. 13 t «rghuizen begon deze wedstrijd met de bedoeling een lijk spel uit het vuur te slepen. Holten dicteerde gedu nde grote perioden het spel. Het lukte echter deze mid- ig niet om tot doelpunten te komen, en in dat soort situa- es komt de zwakte van de achterste linie van Holten aan 't licht. Mét uitzondering van Jan Bert Wissink, die een (stekende wedstrijd speelde, maakte men teveel fouten. fin durende de gehele wedstrijd had U iiten een licht overwicht. In de e minuut resulteerde dit in een Hl iot van Henry Bronsvoort, dat yr kelings naast ging Vijf minuten ter belandde een vrije trap van idre Dekker buiten bereik van de Jk eper tegen de paal Goede acties jSÈ n Jan Bert Wissink en Herman H n Velde hadden evenmin het ge il -nste resultaat, waarbij Wim Tul- la op twee meter voor de doellijn W? et de nodige rust op kon brengen de 40e minuut kogelde Johan izen nog een tegen de lat Bij eeds schaarser wordende Berg- ilzen aanvallen vertoonde de gj hterhoede van Holten haar akke punten Doelman Pasop, a st terugkerend van de olies- |P Iks, wist echter erger te voorko pt en Op slag van rust kogelde Wim iller op prachtige aangeven van enry Bronsvoort nog eens tegen paal Na de rust ontwikkelde I jch een zelfde beeld, met dit ver schil dat Berghuizen in de 7e mi nuut na mis tasten van het centrale verdedigingsduo van Holten door Hans Nijland aan de leiding kon komen. Holten bleef het antwoord niet lang schuldig. Zes minuten la ter brak Bronsvoort prachtig door en gaf op het juiste moment de bal af aan de meegekomen Wim Tuller, die geen fout maakt en de stand op 1-1 bracht. Hoewel Holten er alles aan deed een tweede doelpunt te forceren kwamen de roodzwarten niet verder dan een aantal vrije trappen, die echter niet tot succes leiden. In de 40e minuut beging Wiin Scholten de blunder van zijn leven door op een onhoudbare wijze terug te spelen op doelman Pasop, die op dat moment zijn doel reeds had verlaten. Het was voor Olde Hendriksman een formaliteit om Berghuizen naar 2-1 te schieten. De tijd was tekort om in deze stand nog verandering te brengen. Deze sportieve wedstrijd bewees eens temeer dat ook de sterksten hun zwakheden hebben Voor trainer Pesman de taak om de juiste diag nose te stellen met hopelijk een goede therapie. Zondag a.s. speelt Holten thuis tegen Losser, een te genstander met grote ervaring, die het dit jaar tot nu toe wat minder goed doet en daardoor in de buurt van de rode streep terecht is geko men. Een volledig geconcentreerd Holten moet echter in staat zijn de twee punten thuis te houden. tnioren: phi lies 4-Holten 2 A. 10.00 u. V. (45 u.; Holten 3 is vrij; Holten JRKSV 2 A. 10.00 u.; Holten (Mijverdal 3 A. 11.00 u.; Holten. (Sttevo 5 A. 10.30 u., Omhoog Holten 7 A lO OOu.V 9.00u.,Hol- !n 8-Wierden 5 A.9.00 u.; Stevo (Holten 9 A. 11.45 u. V 10.45 u.; Imelo 6-Holten 10 A 11 00 u. V. 00 u.. Holten 11-De Zweef 7 A. 30 u.; Wierden 6-Holten 12 A. 00 u V 9.00 u. inioren olten Al-Kloosterhaar Al 2.30 u.; ector A2-Holten A2 2.30 u V 1 45 Rietvogels Bl-Holten BI 2.30 u. 1 30 u., Holten B2-SP Rijssen B2 10 u., O N Cl-Holten Cl 1 15 u V. 15 u, RKSVCl-Holten C21 15 u. 12 30 u., Holten C3 is vrij ipillen olten Dl-De Zweef Dl A. 11.00 u.; nterV Dl Holten D2 A 10.00 u V. 10 u.. Holten D3-Blauw Wit D2 A. 00 u., DES D3-Holten D4 A. 00 u V 10 15 u., V.E.S.O S El- lolten El A 12.00 u V 11.00 u.; lolten E2-V E.S O.S E2A lO.OOu.; Inter E2 Holten E3 A 10 00 u. V. (OO u Holten E4-Enter E3 A 10.00 Blauw Wit Fl-Holten F1 A. 11.00 Zondag was het voor sommige elf tallen van Holten een waar schut- tersfestijn. Het reserve-elftal liet eindelijk zijn ware gezicht zien, met als hoogtepunt de prachtige kop bal van Bannink kort voor tijd waarmee hij Holten 2 de zege be zorgde. Holten 4 deed ook heel ver dienstelijk werk door Wierden 2 op gelijke hoogte te houden. Haarle 4 was een gewillige prooi voor Holten 5, dat met een 5-1 zege huiswaarts keerde. Holten 6 wist nog een doelpunt méér te maken tegen Rietvogels. Het werd een volledige walk-over (6-0). Ook het zevende elftal van Holten bereikte een ruime over winning. Hèt laag geclasseerde SDOL 6 werd „verpletterd" met 7-2. Moeilijker kreeg Holten 8 het in Luttenberg. Met een kleine over winning van 1-0 werd SDOL 5 aan de zegekar gebonden. Holten 9 be haalde de grootste zege van deze zondag. Maar liefst zeven keer moest de keeper van Bornerbroek 6 de gang naar het net maken, terwijl Teun Deijk werkloos i>leef De con frontatie van Holten 10 met Stevo eindigde in een ware veldslag van beide elftallen moest een speler voortijdig naar de kleedkamer, toen een verre baleen Stevo, keeper van Beek verraste. Holten II moest zijn meerdere er kennen in in PH12, dat duidelijk meer klasse toonde. Op eigen veld verloor Holten 12 van SOS 9 Ook hier spreken de doelcij- fers duidelijke taal. (0-4). mnoog Al - Holten Al 'anaf het begin zette Holten Om oog goed onder druk, maar kon dé lansen niet omzetten in doelpun ten Omhoog kon geleidelijk aan inder de druk uitkomen en wat te- jug doen en wist in deze periode te jcoren (1-0) Tot de rust bleef deze iland gehandhaafd Na rust was )et weer Holten dat aanvallend {mg spelen Uit een counter van Jmhoog wist keeper Deijk de bal |oed te onderscheppen, doch werd «erbij onreglementair aangeval- en Omdat de scheidsrechter niet Jigreep nam de keeper eigen maat- egelen te baat, wat hem een straf- ihop koste Omhoog benutte deze ans goed (2-0» Holten speelde aama alles of niets Het resultaat as wederom een counter van Om- l'iog en dat betekende (3-0) Ri- hard Vixseboxse hield de eer voor lollen hoog en maakte er nog 3-1 n ilten Al zal de komende weds- 'Uden beslist harder moeten aan dikken. wil het tot resultaat ko- fien. lollen A2 - SOS A2 jn een spectaculaire en tevens I-arde wedstrijd behaalde Holten p de volle winst In de eerste helft fing de strijd gelyk op Vooral SOS p gaf zich erg veel in de eerste 30 j inuten Dn zou hen later parten jpelen Beide ploegen kregen over fn weer goede kansen Na25mir.u ten spelen wist een SOS- middenvelder de score te openen uit een snelle counter (0-1). Holten probeerde wat terug te doen, doch dit lukte voor de rust niet meer. In de 10e minuut na rust was het Be- nry B die de gelijkmaker scoorde (1-1) Ongeveer een kwartier later scoorde dezelfde speler uit een kopbal (2-1) René Schoenmaker bepaalde de eindstand met een flit send hard schot op 3-1. Het was een welverdiende over winning voor Holten omdat tot de laatste minuut op alle fronten was gevochten voor de beide puntjes. Holten BI - SWN BI Holten moest aantreden tegen SWN uit Nijverdal, dat nog maar één punt had behaald in de compe titie Holten begon meteen na het eerste fluitsignaal van de goed lei dende scheidsrechter met volle in zet te spelen maar SWN bood sterke tegenstand Na 10 minuten spelen een fraai doelpunt van onze rechtsbuiten Holten bleef aand ringen en dat resulteerde in een ruststand van 3-0 Na rust een heel ander SWN dan in de eerste helft Dit offensief duurde voor hun he laas niet lang Holten nam de teu gels weer in handen Jammer dat mooie kansen niet voldoende wer den benut Twee werden er benut, zodat de eindstand 5-0 volkomen verdiend was Jongens ga zo door. want met volle inzet spelen kun je overwinningen halen Rietvogels 6-Holten 6 Na drie weken met een niet volle dige selectie gespeeld te hebben kwam Holten 6 deze week weer op volle oorlogsterkte uit. Rietvogels werd mede daardoor geen pro bleem voor de door hardnekkige critici als „praatploeg" bestempeld Holten 6. Direkt na de aftrap werd al duide lijk wie deze middag de sterkste was. Met goed voetbal over de vleugels werd de verdediging van Rietvogels ontregeld. Vier doel punten waren daarvan het resul taat van H. Biesters. H. v.d. Pluym en een eigen doelpunt. In de pauze stond A. Boode zijn plaats af aan Bennie Krikkink. Doordat de be zoekers gas terugnamen en de gastheren op het middenveld een verse kracht opstelden bleef de stand tot diep in de tweede helft gehandhaafd. Nadat Johan Wol- ters inviel voor Herman Biestere kwam er opeens weer dreiging in het spel van Holten wat resulteerde in twee doelpunten van Arie Jan sen en Henk v.d. Pluym. Door dit resultaat heeft het zesde het kon- takt met de top nog niet verloren. PH 12—Holten 11 Holten 11 heeft het tegen PH 12 dat beter voetbal speelde niet kunnen klaren. De rood zwarten gaven goed partij en nadat PH-keeper Vorkink had verrast kwam het elfde door een treffer van den Tuinmand toch weer langszij. Rust 1-1. Na de thee kreeg Holten een levensgrote kans om op voor sprong te komen maar de kans werd niet benut. PH daarentegen benutte de kansen wel en bepaalde de eindstand op 4-1. Holten 12—SOS 6 In de eerste helft begon Holten energiek tegen het op papier en technisch betere SOS. De verdedi ging bleef goed gesloten en vanuit de verdediging kon Holten zich nog Onder ideale weersomstandighe den hield de jeugdcommissie van de SV Holten de jaarlijkse sport dag met als inzet de „Frits Paule Cup". De jeugd was ingedeeld in leef tijdsgroepen en moest vijf onderde len afwerken n.l. sprint, doelschie- ten, ingooien, circuit en koppen op doel. Ieder probeerde het beste re sultaat te halen. De resultaten van elk onderdeel werden samenge steld en via een formule kwam als uiteindelijke winnaar naar voren Marcel Wansink uit de leeftijds groep 7 en 8-jarigen. De uitslagen per groep waren als volgt: 7 en 8 jaar 1. Marcel Wansink 2. Gerrit Jan Harbers 3. Arend Koetsier 9 en 10 jaar 1. Barry Broekmaat 2. Freek Pasop 3. Benno Vincent 11 en 12 jaar 1. Erik Broekmaat 2. André Rietberg 3. Gerrit Klaasses 13 en 14 jaar 1. Erwin Stukker 2. Renee Bannink 3. Wilco Stevens 15 en ouder 1. Richard Vixseboxse 2. Francis Luesink 3. Dinant Paalman Na afloop werd de traditionele voetbalwedstrijd tussen een jeue- Wierden Dl - Holten Dl Holten Dl dat aan moest treden te gen Wierden Dl had het ook deze keer niet gemakkelijk Wierden was vastbesloten een stevig partijtje voetbal te geven, dit bleek uit het feit, dat zij vanaf het begin van de wedstrijd er goed tegenaan gingen. Met een stevige wind in de rug be- - stookten zij'het doel van Holten. Hierin wist Holten echter al gauw verandering te brengen, zij onder schepten alle aanvallen en gaven hun tegenstanders geen kans om te spelen. zy begonnen met het op bouwen van leuke combinaties en succes bleef dan ook niet uit. In de zevende minuut werd een bal op enkele kansen scheppen. Dat voor rust SOS op 0-1 kwam was geen verrassing. In de 2e helft zakte Hol ten wat terug na een (noodzakeUj- ke) vervanging op het middenveld en via een afstandstreffer en een misverstand in de verdediging werd het zelfs 0-3. Vlak voor tijd kwam SOS nog op 0-4. Ondanks goed spel heeft Holten de punten toch niet thuis kunnen houden. UB Winst Heren 1 Vrijdagavond 19 oktober moest het eerste van Mintonette aantreden tegen Flash 4. Het zou een „mak kie" worden, doch ze konden maar net met 6 man aantreden. Het be gon allemaal erg leuk. Snel kwa men we achter met 0-6 Dit werd de coach toch wel iets te gortig en vond dat hy maar eens in moest grypen, een time-out dus In deze time-out werd de jongens duideiyk gemaakt dat ze ook wel konden verliezen Dit had als resultaat dat ze deze set toch nog met 15-8 kon den winnen De tweede set zouden ze dan wel even pakken De 0-0 stand werd één opslag volgehou den, deze belandde nl in het net zoals in deze wedstryd wel vaker gebeurde Ze lieten Flash 4 weer tot 0-8 voor komen, de coach vond nu toch wel dat het tyd werd om wak ker te worden, resultaat 15 12 en wel voor Mintonette Dit resultaat gaf goede moed voor de derde set, ze hadden de wedstryd immers toch al gewonnen Over de derde set valt niet veel te vertellen Min lonetie heeft lekker geslapen, de Flash-boys hadden beduidend minder last van slaap zodat zy dan ook een set mee naar huis konden nemen(7-15). Programma Vrijdag 2-11: (19.00) Dames 3-Rivo 2; (19.00) Meisjes adsp BA-Katers; (20.15) Heren 2-Markelo 2; (20 15) Heren 3-Holyoke 2; (2015) Dames 2-Holyoke 2; (20.30) Markelo 1-Heren 1 (Mareklo). Zaterdag 3-11: (14 45) Dynamo-Dames 1 (Tubber- gen), (14 00) Rivo A-Meisjes jun (Ryssen), (13.30) Apollo-Jongens adsp Maandag 5-11: (21 00) Flash 8-Dames4 (Nyverdal); (20 00) Eversberg Heren 2 (Nyver dal) Woensdag 7-11: (21 00 22 30) Recreanten dames plus heren Vrijdag 9-11: (19 00» Meisjes adsp A Flash B (19 00» Jongens adsp Saasveldia. (20 15i Heren I Evershei g 120 15i Heren 3 Rivo 3. (20 45) Dames 1 Volley W recnts mooi meegenomen en inge schoten 0-1. Wierden bleef vechten en wist de stand tot aan de rust op 0-1 te hou den. Na de rust een sterk aanval lend Holten, dat in de tweede mi nuut met een mooi schot over links de stand op 0-2 bracht. Wierden bleef ondanks deze ach terstand doorgaan maar kon niet voorkomen, dat in de vyfde minuut een bal vanuit het midden goed werd ingeschoten 0-3. In deze stand kwam tot aan het einde van de wedstrijd geen veran dering meer. Holten D2 - Dearie Dl Daarle was in de eerste helft de meest aanvallende ploeg, doch de Holtense achterhoede hield de zaak goed in de hand. By één der niet ongevaarlyke uitvallen van Holten was het de Holtense voor- stopper die uit een scrimmage voor het Daarle doel in de 12e minuut voor 1-0 zorgde. Vlak voor rust kon Daarle over de linker vleugel echter gemakkelyk tegenscoren 1-1. In de tweede helft gingen de partyen ge- lyk op waarby kleine kansen aan beide zyden onbenut gelaten wer den. De mooiste kans op de volle winst kregen de Holtense voor- waartsen 3 minuten voor het einde. Men zag het „gat" wel, maar vergat de bal erin te trappen. Vlak voor tyd profiteerden de Daarle jongens wel van een misstap van Holtens centrale verdediging en werd be heerst gescoord 1-2. Jammer jon gens want er werd leuk gevoetbald waarby de gelukkigste heeft ge wonnen. Holten El - SDOL El Holten El had de uitwedstrijd in Luttenberg gemakkelyk met 3-0 gewonnen en ook deze thuisweds trijd gemakkelyk te winnen SDOL bleek echter heel wat sterker te zyn Het spel ging in de eerste helft gelyk op Over en weer ontstonden gevaarlyke situaties voor doel De ruststand was 0-0 Na de rust we derom een gelyk opgaande stryd Enkele schoten van Holten gingen rakelings naast Uit een voorzet over rechts liet de SDOL-keeper de bal los. waarna een Holtenspeler scoorde Het leek er even op. dat Holten El zou uitlopen, doch niet was minder waar Uit een corner werd de bal via het lichaam van een Holtenspeler van richting veran derd en ging onhoudbaaar in het doel Grote verslagenheid by Hol ten was ei de oorzaak van dat Hol ten niet weer in haar spel kwam Het bleef dan ook by 1 1 delftal samengesteld uit de A t/m F elftal en een elftal van jeugdleiders en trainers. De jeugd won uiteinde-, lijk met 2-1. Nadat iedereen zich gedoucht had draaide Arie Ongena de film van de sportdag 1978 die door hem was opgenomen. Voorzit ter Dalemans reikte na afloop de prijzen uit. Luchtgeweer: Groep A: 1. H.J. Nekkers 170 p. (5x10) 2 H. Paalman 170 p. (2x10). Groep B: 1. E.H. Grootentrtaast 157 p. 2. Dick Jan sen 155 p 3 G. Koopman 149 p. 4. D.J Nyendyk 148 p Groep C 1. G. Jansen 155 p. 2. G.J Sluiter 147 p. 3. H A Mulder 138 p. 4 A Paalman 137 p. Groep D: 1. W Paalman 123 p. 2. J ten Wolthuis 114 p 3. B. Paalman 103 p. 4. H. de Waard 80 p. Luchtpistool: Groep 1. H Paalman 168 p 2. H.J Nekkers 164 p. 3. H.A. Mulder 147 p. De trotse winnaar met de prach tige cup Marcel Wansink, de vier jongeren die aan fraaie plaquette wonnen. Barry Broekmaat, Erik B.roekmaat, Erwin Stukker en Ri chard Vixseboxse en de h.h. Dale mans, links voorzitter Jeugdcom missie S.V. Holten en de Frits Pau le. „Het beste paard kan struikelen", dat ervoeren de rood zwarten zon dagmiddag in het Oldenzaalse Berghuizen door op het laatste moment een zeker ïykend geiyk- spel nog aan hun neus voorby te zien gaan door een 1-2 nederlaag. Nu wil het dat een van haar groot ste rivalen, het Bathmense ABS, ook verloor en wel tegen Avanti met 1-0. Twee nederlagen waarvan de Luttenaren profiteerden door met 0-3 te winnen van Losser en zich daarmede aan de kop van de ranglyst te nestelen. De verdere uitslagen in 3A waren: Reutum-UD (W) 1-1, Tubantia-Rood Zwart 1-0, Unisson-De Tukkers 1-3. De rang- Ujst ziet er daardoor als volgt uit: VVDL8 6 0 2 12 15-6 ABS8 4 3 1 11 11-5 Holten 8 5 1 2 11 25-12 Reutum8 4 2 2 10 14-8 Rood Zwart8 4 0 4 8 12-10 Tubantia8 3 2 3 8 15-14 Avanti8323 8 13-'.? Berghuizen8 3 2 3 814-15 Unisson 83 1 4 7 12-19 De Tukkers8 3 0 4 6 9-17 Losser8 2 0 6 4 8-16 UD (W) 8 1 1 6 3 6-16 Zondag: Berghulzen-Unisson, Holten-Losser, VVDL-Reutum, UD (W)-Tubantia, Rood Zwart-ABS, Unisson-De Tukkers. Evenals vorig jaar organiseert de Jeugdcommissie van de S.V. Hol ten een „chauffeursavond". Deze avond is bedoeld om alle mensen die hun auto beschikbaar hebben gesteld voor het vervoer van jeugd leden naar uitwedstrijden, een ge zellige avond te bezorgen. De aan vang is 20.00 uur. Plaats clubge bouw op „Meermanskamp". Alle „chauffeurs" hebben reeds een uit nodiging ontvangen. Mochten er toch chauffeurs vergeten zijn, laten ze gerust komen! Het belooft ook dit jaar weer een leuke avond te worden. Houdt daarom donder dagavond 8 november vrij. Weinig stof tot schrijven, doch veel stof tot nadenken leverde het afgelopen hockcy-weekend op. De overwinning van Heren 2 in 01- denzaal op Bully (5-2) is de beste prestatie van de vier zondag teams van de H.C. Holten. Als ze zo doorgaan, worden ze misschien nog kampioen? Hierbij moet aan getekend worden, dat ze pas sinds september in de reserve 3e klasse spelen en ze zich, gezien de resulta ten, aardig handhaven! Bovendien lijkt de coaching van mevrouw R. Dieben haar vruchten af te wer pen. Emancipatie heeft toch haar voordelen! Het eerste heren-team kwam in een wat rommelige wedstrijd niet ver der dan een gelijkspel tegen Zutp- hen. Keren 1, dat kort na aanvang van de wedstrijd al met 1-0 voor kwam te staan, kon deze voor sprong niet lang handhaven door dat Zutphen, na een terecht toege kende straf-push, de gelijkmaker scoorde: 1-1 Ondanks diverse kan sen wist Holten dit gelijkspel niet meer in een overwinning om te zet ten De wedstrijden van Heren 3 en de Veteranen leverden weer een dozijn aantal tegendoelpunten op: 2-5 voor Heren 3 en 1-8 voor de Ve teranen Wellicht geeft dit aanlei ding om te overwegen toch wat (meer) te gaan trainen heren' De jeugd krioelde zaterdag ook weer over de „velden" Vier thuis wedstrijden op de zwaar overbe laste velden en in een krap tijd schema vaak direkt na de training, brengen zoveel jeugd op de been in het Sportdal, dat het aan een kin dercrèche doet denken Deson danks konden twee jeugd teams een overwinning behalen Meisjes C en Jongens B De ovenge weds tnjcïen werden zij het met miniem verschil in aantal doelpunten, ver loren De uitslagen waren als volgt: zaterdag, 27 okt.: Meisjes C-D.K.S. C: 6-0 Meisjes D-Almelo D: 0-2 Almelo B-Jongens B: 0-3 Jongens C-Goor C: 3-5 Goor D-Jongens D: 3-2 Zondag, 28 okt.: Heren 1-Zutphen 1-1 Bully 3-Heren 2: 2-5 Haackey 3-Heren 3: 5-0 Veteranen-D.K.S. A: 1-8 WEDSTRIJDPROGRAMMA: zaterdag, 3 november: Meisjes B-Dieren BI: 13.30 uur oJ.v. mevr v.d. Sloot en dhr Heil Salland Cl-Meisjes C: 12.00 uur (uit) Haackey Dl-Meisjes D: 14.00 uur (uit) Jongens B-Hengelo B3: 12.00 uur o.l.v mevr Dieben en dhr Vink P W Cl-Jongens C: 10.45 uur (uit) Jongens D-Salland Dl: 11 00 uur o.l v dhr Aanstoot en mevr. Lou- werenburg Meisjes sixes: 10.00-12.00 uur Zondag, 4 november: Heren 1-Malburgen: 14.00 uur Haackey 2-Heren 2. 12.00 uur (uit) Heren 3-E.H V 6: 12 00 uur o.l v dhr Meerman en dhr. De Reuver Haackey-Veteranen 11.00 uur (uit) TRAINING: Vrijdag, 2 nov.: Meisjes Sixes. 16 00-17 00 uur Meisjes B 17 00-18.00 uur Jongens B 18 00-19 00 uur Zaterdag, 3 nov.: 09.00-09 30 uur Jongens C 09 30-10 00 uur Jongens D 10 00-10 30 uur Meisjes C 12 45-12 45 uur Meisjes D Jongens sixes 10 00 uur! Woensdag, 7 nov.: Heren 1 en 2 en overige senioren 19 00 uur Donderdag, 8 nov.: Conditietrai ning 17 00-18 00 uur Meisjes B en C 18 00- 19 00 uur Jongens B en r

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13