Teamcross op de Zuurberg Verlies voor gehandicapt Blauw Wit Rësultataii Blauw Wit DRIEMAAL WINST VOOR H0LTENSE SCHAKERS Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Programma Blauw Wit S.v. Holten afd. atletiek PUPILLEN ÏMÏK -- - Verrassend schaakverloop HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 OKTOBER 1979 - PAG. 11 Een gehandicapt Blauw Wit, een iklein veld waarop maar weinig passes de juiste man bereikten, met daarbij een vrij geroutineerd iPSV, dat alles bij elkaar kan het [excuus zijn voor het verlies van deze wedstrijd PSV 1 Blauw Wit r Blauw Wit begon ook deze middag met goed aanvallend en attractief voetbal. De gehele formatie had een danige wijzigingondrgaan daar de voor een wedstrijd geschorste [laatste man Harry ten Wolthuis de .strijd vanaf de zijlijn moest gades laan en spits WimKlein Nagelvoort 'wegens dienstplicht in Duitsland jverbleef. jAls laatste man fungeerde nu Jan (verveda, terwijl Wilco Dekkers op middenveld opereerde en Teun dl ippert de plaats van Klein Na- l^itoort innam. In de 8e min. loste Tean Schuppert een schot op het jPSV-doel, maar via de paal ketste Ide bal terug in het veld en kon de [Almelose formatie opruimen. De 12e min. leverde de eerste wissel voor de Blauw Witters op, toen Ap Kolkman in aanraking kwam met een tegenstander en daarbij z'n ■knie dermate blesseerde dat verder ispelen niet verantwoord was. De al 'niet geheel fitte Wilco Schipper nam zijn plaats over en probeerde opnieuw met redelijk voetbal een doelpunt te forceren. Met een en kele uitval was het echter PSV dat door Lensen het eerst de bal in het net wist te schuiven. Een-nul is echter niet onoverkomelijk een de Blauw Witters waren meer dan eens heel dicht bij de gelijkmaker. Het noodlot sloeg echter opnieuw toe, toen Wilco Schippers om ver vanging vroeg omdat z'n oude iblessure hem opnieuw het voluit [gaan belette. Richard Verveda uit Blauw Wit A jeugd werd door trainer Geerink als vervanger de wei ingestuurd. De vervangers waren toen op en Blauw ■Wit begreep dat in deze samenstel- 'ling ondanks de goede inzet van de [invallers alles op alles gezet moest worden. Hoewel het spel meer bood als inde_ gehele 2e helft van de vorige week tegen Vesos, kon de zo fel begeerde gelijkmaker niet worden gescoord. Na de thee wilde Blauw Wit het spel van de le helft opnieuw op de mat leggen en Kees van Dijk probeerde het in de 2e min. direct met een af standsschot, waarbij de PSV- doelman op de juiste plaats stond om het gevaar te keren. Toen in de 15e min. Gerrit Stam, die als vaste bewaker van de doel puntenmaker Buunk van PSV fun geerde, zijn tegenstander even vrij liet stond deze op de juiste plaats om met een zuivere kopbal Gerrit Paalman te passeren. Nu was het alles of niets, Gerrit Stam kwam op het middenveld en Richard Ver veda kwam als bewaker van Buunk in de verdediging. PSV probeerde nu de Blauw Wit ters in slaap te sussen wat niet ge heel lukte omdat de Holtenaren toch de eer wilden redden. Zonder resultaat echter want in de 31e min. was het opnieuw Buunk die van een verdedigingsfout doel treffend profiteerde (0-3). De nu nog resterende minuten waren volledig voor de Blauw Witters maar PSV kon de zaak rustig afwerken totdat de uitstekend leidende scheids rechter Fieselier uit Enschede voor het einde floot. Dit weekend is Blauw Wit vrij en kan hopelijk Blauw Wit de komende zaterdagop volle sterkte aantreden. 20.00 uur. Eerste klaverjasavond in clubhuis „Meermanskamp" [senioren: Blauw Wit B1 is vrij: DES 4 - Blauw Wit 2, 3.00 u. V. 2.00 u.; Vesos 4 - Blauw Wit 3, 1.00 u. V. 12.00 u.; Blauw Wit 4 - Vesos 5 - 3.00 u.; Blauw Wit 5 - Markvogels, 1.00 u.; Vesos 8 - Blauw Wit 6,2.30 u. V. 1.45 uur. junioren: Blauw Wit Al - Excelsior A2,3.00 u.; SP. RijssenBl-Blauw Wit BI, 1.30 u.; Blauw Wit B2 - Hulz. Boys BI, I.30 u.; RKSV C2 - Blauw Wit Cl, 12.00 u.V. 11.30 u. pupillen: Blauw Wit Dl - SOS Dl, 10.00 uur.; Haarle D2 - Blauw Wit D2, 11.00 uur. V. 10.15 u.; Blauw Wit El-Hol ten El, 10.00 u.; De Zweef D3 - Blauw WitD3,11.00 u 10.15u.;SOS E3 - Blauw Wit E2,10.00 u.V. 9.15 u.; Blauw WitFl - SP. C.K. RyssenFl, II.00 u. In een zeer matige wedstrijd heeft BI ook de mede rode lantaarndra ger T.V.O. niet van de volle winst kunnen afhouden. Blauw Wit be gon hoopvol en forceerde enkele corners waaruit doelrijke kansen ontstonden en in deze fase was Henk Westerik heel dicht bij een doelpunt, maar de mooie kopbal ging net naast. Ook een goed schot van Hans Stam in de 10e minuut betekende een kans die geen resul taat opleverde. In het verdere ver loop kreeg de wedstrijd een afwisse lend spelverloop, maar niet op hoog niveau. In deze eerste helft BI de kansen en daardoor ook de pun ten laten liggen. Na de thee was het weer Blauw Wit dat de kansen om zeep hielp en na een weifelend op treden in de achterhoede kwam TVO op 0-1 direkt gevoegd door de gelijkmaker van Hans Stam. Even leek Blauw Wit de winst te ruiken maar daarna werden en thousiasme en inzet minder. Johan Stam raakte bij hard inkomen op de keeper geblesseerd en speelde de wedstrijd op halve kracht uit. Buitte het ingrijpen van Blauw Wit uit en kwam op 1-2 Vlak voor tijd veroorzaakte Henry Thalen een stafschop en dat betekende een 3-1 nederlaag. Blauw Wit Cl - Twenthe C3 Voor een elftal dat elke zaterdag wint kan het wel eens moeilijk wor den steeds weer met de nodige vechtlust in het veld te komen. Tot nu toe heeft Cl daar geen moeite mee en spelen ze hun wedstrijd met grote inzet. Zo ook tegen Twenthe dat goed tegenstand bood, maar niet kon verhinderen dat de stand al in de 10e min. 1-0 werd, toen Bert vanaf de middellijn een prachtige voorzet gaf en Geert kon inknallen. Vijf min. later maakte Henk er 2-0 van wat tevens de ruststand was. Even na rust was het weer Henk die voor 3-0 zorgde. BI. Wit ging door, kreeg veel kansen (een mooie kop bal van Henk, een prachtig schot van Geert dat rakelings naast ging en ook Gerald was heel, dichtbij een doelpunt) maar het was André die ouderwets op avontuur ging, vanaf de middellijn alleen door stroomde en 4-0 liet aantekenen. Opvallend in deze wedstrijd was de gretigheid van alle BI. Witters een doelpunt te maken. Zo kon men ge regeld middenvelders vlak voor het doel zien opduiken. Zelfs Andries kwam vanaf zijn stoppersplaats ge regeld mee naar voren. BI. Wit heeft deze wedstrijd gewonnen door be ter samenspel. Een compliment aan alle Cl spelers is zeker op zijn plaats. Morgen zeker geen gemak kelijke uitwedstrijd tegen mede koploper RKSV, maar met deze in zet en teamgeest en de wil om te winnen zal het moeten lukken. Veel succes jongens! Motocrosser Jan ten Velde. Zondag 21 oktober: Evenals vorig jaar, zal de plaatse lijke motor- en automobielclub „de Holterberg", ook dit jaar aan het einde van het motocross- Afgelopen zaterdag startte een viertal Holtense atleten in de Tion hcrfetloop een 21 km. lange lood zware cross in het natuurgebied „Het Rutbeek" tussen Haaksber gen en Enschede. Na een ronde van 7 km., er moesten drie ronden wor den afgelegd, moest Dinant Mark voort door een beenblessure het voor gezien houden, op 8 km. begaf Gerard Beldman zijn enkel het en tenslotte strandde Freek Beek man, die een alleszins acceptabele Blauw Wit 2 - S.V.V.N. 3 In het begin een aanvallend Blauw Wit met een doelpunt van G. Kolkman, enkele gevaarlijke aan vallen van S.V.V.N. zonder resul- Blauwwit D3—Excelsior D4 De eerste helft waren de elftallen aardig tegen elkaar opgewassen. De stand was na enkele minuten 1-1. Na de rust wist Excelsior door te drukken zodat de eindstand op 1-5 kwam Blauwwit kwam in de tweede helft niet tot actie. Eric Jansen keepte goed en wist door op tijd Ingrijpen de schade te beper ken tot 5 treffers. Blauwwit D2-Holten 03 In een in de eerste helft matige wedstrijd kwam Blauwwit al gauw op 1-0 maar Holten kwam voor rust toch nog langszij Na de rust was Blauwwit sterker en bepaalde de eindstand op 5-1 Een leuke weds trijd met in de 2e helft goed voetbal. Blauwwit E1-SD0L El Door een goede inzet en hard wer ken was deze wedstrijd het aan kijken zeker waard SDOLdatinde eerste helft kans zag op voorsprong te kernen, moest deze toch al vrij snel weer prijs geven. Na de rust zag Blauwwit kans voor te komen en te blijven wat dus betekende dat de beide punten thuis bleven. De ein dstand wrd 2-1. Beide doelpunten voor werden gescoord door Wim Meilink. Goed gedaan, jongens ga zo door! R.K.S.V. Fl-Blauwwit F1 Een zeer gemotiveerd F1 trad za terdag aan tegen R?K.S.V. F1 dat vorige week met 9-0 had gewonnen van Spel. al. Rijssen. F1 dacht dan ook dat het een zware klus zou worden, maar niets bleek minder waar. F1 ging meteen flink in de aan al en liep al gauw naar een rust stand van 4-0. Na rust een zelfde beeld goed samenspel van allemaal ook de allerkleinsten! F1 bepaalde de eindstand op 10-2 Doelpunten van Johan 7x Gerben 2x en Mark 1 keer De grote zege heeft F1 mede te danken aan de „man" onder de lat Robert Kruimelaar die aan RKSV slechts 2 treffers toestond. Prima keepwerk! De aanwezigheid van een groot aantal ouders wekte stimulerend voor de Blauwwitter- tjes en hun leden. taat en een hard schop van Kolk man tegen de paal. Daarna een sterk S.V .V .Ndat verdiend langszij kwam. Hierna enkele zeer gevaar lijke aanvallen van Blauw-Wit met- 2 doelpunten van Anton Beldsnij- der waaraan het tweede een beau ty. Henk Dasselaar gaf een goede vrije trap, precies op Anton (2-1) die in de slotfase na een solo de S.V.V.N. goalie kansloos liet (3-1). De achterhoede van Blauw-Wit zat deze middag sterk in elkaar. Enter Vooruit 9 - Blauw Wit 5 Blauw Wit moest zaterdag in Enter aantreden tegen de altijd weer las tige tegenstander E.V. 9 Blauw Wit dat in de aanval Gerrit Dikkers erg mistte moest eerst even zoeken naar de juiste vorm en toen dit ge beurd was kwamen er al gauw en kele goede kansen doch die werden helaas niet benut. De gastheren putten uit het falen van de Blauw Wit aanval moed en waren een paar keer heel dicht bij succes. Rust stand 0-0. Na de thee een romme lige wedstrijd waarin de club- scheidsrechter aan de thuisclub twee geheide buitenspeldoelpun- ten toekende. De Blauw Wit grens rechter vlagde zeer resoluut maar de „fluittist" (die zelfs van de EV supporters duidelijk te horen kreeg dat hij fout was) wees protesten van de Blauw Wit aanvoerder van de hand. Een bittere nasmaak voor Blauw Wit en voor Enter Vooruit dat met het behalen van een over winning op deze manier bepaald niet gelukkig was en beide teams vroegen zich dan ook tijdens een gezellig „napraatje" in het clubhuis af' waar zijn we als verenigingen eigenlijk mee bezig". Bij sport hoort incasseren, zeg dat wel! tijd leek te scoren, In het zicht van de haven. De laatste 2:5 km. prefe reerde hy zich verder per auto te laten vervoeren. Ook Marinus Bal- tus liep niet de sterren van de he mel gezien zijn tijd van 1.30.42 uur. Horst Louws liep hier de 14 km. in 1.10.04 en de helft van deze afstand deden Henk Hoekstra in 28.10 min. en Henri Jansen in 32.04 min. In Schalkhaar, waar ook afgelopen zaterdag enkele Holtenaren in ac tie kwamen, verlipen de zaken gun stig. Op de 5 km., het werden er ze ven, omdat de voor fietserdie het parcours niet goed kende, op een gegeven moment van de fiets stap te, om met het hoofdkwartier te bellen om de juiste weg te vragen. Ondanks deze organisatorische blunder, met alle gevaar voor de deelnemers, trok Wim Klein Bai ting de zege naar zich toe met een tijd van 24.39 min. Henk Vasters 4e in 26.32 en Henri Markvoort 7e in 28.04 min. zaten ook van voren. Op de 10 km. de klasseerder Jan Jan sen en Meindert Koopman enkele gerenommeerde Daventri ateleten. Jan finishte als eerste in 32.20 min. met op zijn hielen Meindert 2e in 32.40 min. Ook zondags speelden Holtenaren bij cross- lopen in het Twentse Rossum een voorstaande rol. Op de 5 km. met een zeer sterke bezetting liep Henk Vasters naar een 14e plaats in 21.52 en nog niet volop in training zijnde Gert Mas- selink was 30e in 23.25 min. Op de 10 km. ging Meindert Koopman met de bloemen strijken. Hij ging als eerste over de meet in 34.17 min. Op de 15 km. mpest Jan Jansen dit keer genoegen nemen met de 2e plaats in 54.15. Marinus Baltus deed het gezien de inspanning daags te voren redelijk (20e in 1.04.05 min.) en een door ziekte ge plaagde Ab Koetsier had het erg moeilijk en voltooide de 15 km. in 1.10.04 uur. NAAR BOSTON Ab is afgelopen maandag naar Amerika vertrokken waar hij ko mende zondag op de marathon van Boston zal starten. Gezien zijn „be labberde" voorbereiding zal dit een zeer zware klus voor Ab worden. Aan belangstelling zal het hem daar zeker niet ontbreken. Ruim elfduizend deelnemers en nog eens een veelvoudig publiek volgen dit gigantische sportgebeuren. Wij blijven ons behelpen in de regio. Wie zich voor zaterdag heeft opge geven voor de wedstrijden van K E.V -Hengelo dient om half één bij de sporthal te zijn Op 3 nov is de eerste wedstrijd van de K.N A V-crosscompetitie Oost in Almelo en op 10 nov is de „Pingel- loop" in Haaksbergen Wie hieraan wil deelnemen moet dit tijdig mel den. seizoen weer een teamcross orga niseren. Waren het vorig jaar de zijspannen en de 125 cc motoren die om de clubteam-titels streden, dit jaar zullen op zondag 21 okto ber a.s. de solo's 250 cc en 500 cc de strijd aanbinden om het Ned. kampioenschap clubteams. Niet minder dan 66 teams hadden voor deze onder auspiciën van de KNMV georganiseerde wedstrijden ingeschreven. Door dit grote aan tal, zagen de wedstrijdleiding zich genoodzaakt om het geheel in twee halve finales en een finale te split sen, de eerste halve finale heeft in middels plaats gevonden te Etten Leur en de tweede halve finale zal dus plaats vinden te Holten. De fi nale, waarin de 15 best geklas seerde teams uit de beide halve fi nales zullen aantreden, zal dan op 10 nov. in Veenendaal plaats vin den. Onder de 34 teams die in Holten van start zullen gaan, treffen we di verse verenigingen uit de regio, zoals HAMAC uitHarfsen, SEV uit Lochem, MCNH uit Njjverdal, en natuurlijk een team van de organi serende vereniging MAC de Hol terberg". Dit op het papier bijzon der sterke team bestaat uit de rij ders Henk Seppenwoolde, Jan ten Velde, Joop Staman en Geert Hut- Vorige week speelde Holten tegen Rijssen in de eerste ronde van de strijd om de S.B.O.-cup. Bij deze bekerwedstrijden wordt met vier tallen gespeeld in een tempo van anderhalf uur per persoon per par tij. Aan het eerste bord speelde Van der Knaap met zwart tegen Krey- kes zijn bekende Pirc-verdediging iets te optimistisch, waardoor zwart een pion verloor. Door een taktische loperzet kon hij het evenwicht herstellen, waarbij zijn loper echter wel ineesloten raakte. Er werd afgeruild tot een torenein dspel met voor wit 4 pionnen en voor zwart 3. Door taktisch zwak spel verloor Van der Knaap dit remise-eindspel. Middelink had aan bord 2 wit tegen Schuurman. Er werd Slavisch ge speeld en daarin was wit beter thuis dan zwart, hetgeen leidde tot stukwinst. Toen na een taktisch pionoffer nog een tweede stuk ver loren ging, gaf zwart op. Gervedink Nijhuis had zwart tegen Thoma. Hier kwam een onbekende opening op het bord, welke mis schien het beste het Geweigerd Koningsgambiet genoemd kan worden. Nadat zwart eerst een drukstelling en initiatief had, raakte hij dit voordeel weer kwijt. Hij kwam slechter te staan maar kon gelukkig ontsnappen naar een toreneindspel dat remise werd. Aan het vierde bord had Dinant van Beek wit tegen Ter Maat. Zij speelden een soort Dame-indisch zonder C4 met tegengestelde roka- des. Wit kreeg daarbij snel een sterke aanval, won de kwaliteit en twee pionnen en daama nog een ten, terwijl Wim Rensen de cou reurs als teammaneger zal assiste ren. Wanneer dit team niet veel te genslagen krijgt te inkasseren, moet een goede klassering moge lijk zijn met name van Henk Sep penwoolde dit jaar derde in de strijd om het Ned. kampioenschap 125 cc sen. en int., mag het nodige uurwerk worden verwacht. Een andere oostelijke rijder waarvan ook veel verwacht mag worden, is de huidige Ned. kampioen bij de 125 cc sen. en int. Dinant Zijlstra, die uitkomt voor de M.C. Ommen. Al met al kunnen zondag a.s. op het fraaie circiut de Zuurberg span nende wedstrijden worden ver wacht. En als de weergoden de or ganiserende vereniging niet in de steek laten, wordt dan ook op een flinke publieke belangstelling ge rekend. De eerste start zal plaats vinden om 13.00 uur, terwijl er vanaf 10.00 uur zal worden ge traind. De start van het nieuwe schaaksei zoen in Overijssel bracht al meteen een paar verrassende uitslagen. Het uit de 2e klasse van de K.N.S.B. gedegradeerde Drienerlo kwam thuis niet verder dan een 5-5 gelijk spel tegen het naar de promotie klasse gepromoveerde Borne. Om weer naar de K.N.S.B. te promove ren zullen de studenten wel uit een ander vaatje moetn gaan tappen! Kampioen Oldenzaal deed het te gen de andere promovendus, Hen gelo 2, nog slechter. Het dit jaar toch danig verzwakte team moest de eer met 31/2-61/2 aan de gasten laten. Ook Favorita slaagde er niet in om de thuiswedstrijd in winstom te zetten. Almelo 2, dat na het vo rige seizoen degradatie op het nip pertje is ontlopen en nu danig ver sterkt is, versloeg de Enschedeërs met 41/2-5162. In de Eerste klasse A was de seizoen-ouverture minder verras send. ESGOO 2, gedegradeerd uit de promotieklasse, liet het gepro moveerde Dr. M. Euwe 1 geen kans toe en zegevierde met 7-3. Winters wijk 1 won van Haaksbergen (51/2- 41/2) en dat mag evenmin een ver rassing heten. Drienerlo 2-Favorita 2 eindigde voorlopig in 41/2-21/2, maar de Campusbewoners zullen waarschijlijk wel aan het langste eind trekken. In de Eerste klasse B was de thuis nederlaag van 31/2-61/2 tegen Vrie- zenveen voor Boekelo een schok kende ervaring Boekelo was het vorige seizoen net niet gepromo veerd naar de promotieklasse en Vriezenveen was juist nieuw in deze klasse' Ook de thuisnederlaag van Almelo 3 tegen Holten (3 6 voorlo pig) mag opzienbarend genoemd worden! E.N.O. 1-ESGOO 3 werd voorlopig op 4-4 afgesloten. Uitslagen Tweede klasse A: Olden zaal 2-Hengelo 3 31/2-61/2; Het Witte Paard 1-Eibergen 1 5-5; Al melo 4-Stork 1 4-6. Tweede klasse B: Goor 1-Hardenberg 2 31/2-61/2; Rijssen 1-Vroomshoop 1 31/2-51/2 voorlo pig; Het Zwarte Paard 1-Raalte 1 6-4. Snelschaken Titelverdediger Dinand Webbink (Vriezenveen) slaagde er opnieuw In al zijn partijen te winnen. Met 4 punten voorsprong won hij bij de junioren de eerste schaaktitel in het nieuwe seizoen. Jan Webbink had het moeilijker bij de aspiran ten. Via een beslissingswedstrijd tegen oud kampioen Ewout Cla- renburg (Hardenberg) zorgde hij ervoor, dat de aspirantentitel ook in Vriezenveen terecht kwam. Bij de pupillen was het opnieuw een Vriezenvener, die de hoogste eer opeiste. Gerard Zomer bleef een half punt voor de plaatsgenoot Aick Homans. EINDSTANDEN: JUNIOREN: 1. Dinand Webbink 10 uit 10. 2: Bart Lahaye 6 uit 10 3 Bertil Huzen 51/2 uit 10. Aspiranten: Jan Webbink 12 uit 14. Ewdut Clarenburg 12 uit 14. Henk Schutte 111/2 uit 14. Pupillen: Gerard Zomer 101/2 uit 11. Dick Homans 10 uit 11. Henk Wichers 91/2 uit 11. stuk. Dit betekende al na een uur de eerste winstpartij voor Holten. De totaalultslag werd 2 1/2-11/2, zodat Holten verder bekert. In de tweede ronde op 19 november is Drienerlo, pas gedegradeerd uit de KNSB, de tegenstander. Maandagavond werden twee ex terne wedstrijden gespeeld en lag de interne competitie dus stil. Het rekreatieteam speelde tegen Rijs sen. De rekreatieklasse is enige ja ren terug ingesteld. Er wordt ge speeld in een snel tempo, 1 uur per persoon per partij. In de viertallen mag iedereen worden opgesteld. Promotie of degradatie aan het eind van het seizoen is onmogelijk. Zulke wedstrijden worden vaak gebruikt om jeugdspelers op te stellen of ouderen, die vaak geen externe partij van een gehele avond kunnen of willen spelen. Aan het eerste bord overspeelde Van Rijssen zijn tegenstander vrij snel, het krachtsverschil was te groot. Daama volgde Kromdijk, die met toren en dame de stelling van zijn tegenstander binnenviel en mat gaf. Voorzover bekend is dit de eerste overwinning van Krom dijk in een externe partij, en nog wel een fraaie ook. Daama won Ten Velde zijn partij ook, waarna voor zitter Van Calcar natuurlijk niet achter kon blijven. Na een stevige vechtpartij overwon ook hij zijn te genstander, waarmee de eindstand 4-0 voor Holten werd. Tegelijkertijd speelde het tiental een thuiswedstrijd voor de eerste klasse van de S.B.O. tegen EN O 1 uit Nijverdal. Vorig jaar werd thuis verloren met 4 1/2-51/2 en uit met 5-5 gelijk gespeeld, zodat Holten nog iets goed te maken had. De Nij- verdallers traden niet drie invallers aan, hetgeen vooral Scheperman kon merken. Deze speelde aan het derde bord een soort Slavisch waarin zijn tegenstander zo slecht thuis was, dat hij al na elf zetten verloor door stikmat! Ondertussen ging het met Van der Knaap op het tweede bord steeds slechter. Hij kon het in de Pirc- verdediging tegen zijn sterkere op ponent niet bolwerken en gaf na 2 uur spelen op. Aan het tiende bord gaf Rietman tegelijkertijd remise In een iets betere stelling. Op een aantal borden stond Holten toen al beduidend beter. Het Da megambiet leverde Ton van Oijen een pluspion en een schitterende stelling op, hetgeen resulteerde in winst. Dit was de eerste keer in ruim een jaar dat Holten een winstpartij aan het achtste bord kon noteren. Henk van Beek speelde ook Damegambiet, won twee pionnen en maakte de partij uit. Van Lindenberg gaf in gelijke stelling remise. Gervedink Nijhuis bracht het Grünfeldindisch op het bord. Zijn tegenstander kende dat onvoldoende, raakte in slechte stel ling een stuk kwijt en gaf op toen het mat niet meer te ontlopen viel. Dinant van Beek verdedigde zich op Franse wijze en kon het even wicht lang handhaven, totdat hij een kwaliteit verloor en het ein dspel van paard tegen toren niet meer kon houden. Middelink kreeg aan het eerste bord de kans de Samischvariant van het Koningsindisch te spelen Hij won eerst de kwaliteit, later kreeg hij een vrijpion die promo veerde, maar zijn tegenstander „vergat" op te geven, zodat Midde link mat moest geven met toren en dame. De laatste partij was die van Beijer Hij speelde zijn lijfopening, het Hol lands in de voorhand en zag kans een loper tegen twee pionnen te krijgen. Na zorgvuldig middenspel kon hij een toren winnen en daarme de eindstand op 7-3 voor Holten brengen. De volledige uitslag, met Holten wit op de oneven borden, was: J.W. Middelink-J.H. Willems 1-0 D A. van der Knaap-J.D. Schot hans 0-1 J E. Scheperman-H.D. de Vries 1-0 E.J. Gervedink Nijhuis-J.J. van Harten 1-0 H van Beek-A Ramerman 1-0 D van Beek-R Poelakker 0-1 B Beijer-G W Brinkhuis 1-0 T van Oijen-A Oudekerk 1-0 T van Lindenberg-A Schothans remise W. Rietman-H. Berkhout remise Na deze tweede overwinning gaat Holten mede aan kop in de eerste klasse.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11