Boeren krijgen geld terug S.V. BAT0 afd. judo Oefenprogramma Blauw Wït-pupillen Programma sporthal 't Mossink LOI-schaaktoernooi T.T.V. Holten luidt het nieuwe seizoen in Nieuws van de Bergruitertjes W erkgelegenheid blijft slecht Nederlands rundvee heeft wereldnaam Caravan-toerist sleept wel eens te veel mee OKIA-nieuws FNV district Overijssel: Snelste duif was van A. ten Dam (2) Europese landbouwfederatie vergadert in Amsterdam Over dagelijkse problemen en gebeurtenissen BURGERLIJKE STAND Dahliapracht HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 AUGUSTUS 1979 - PAG. 7 Het algemeen beeld van de sociaal economische ontwikkelingen in Overijssel gedurende de verslag periode juni 1978 - juni 1979 is niet rooskleurig te noemen. Dit schrijft de Federatie Nederlandse Vakbe weging, district Overijssel, in haar jaarverslag over genoemde perio de. Er is geen verandering opges- treden in de verbetering of/en ver sterking van de werkgelegenheid en haar structuur. Het verslag herinnert aan de klap pen die de textiel heeft gekregen. Tegenover het verlies aan arbeid splaatsen stond en staat geen ver vangende werkgelegenheid. On danks optimistische persberichten is de F.N.V. Overijssel bezorgd over de totale situatie in Overijssel. Het aantal arbeidsplaatsen is terugge lopen en loopt nog steeds terug in de industriële sector. Het aandeel in de zogenoemde se cundaire sector is terug gelopen. Onder die sector vallen industrie en ambacht inclusief reparatiebe drijven en bouwbedrijven, exclu sief publieke werken en openbare nutsbedrijven. In 1973 was dat aandeel nog 42%; in 1977 is het te ruggevallen tot 39%. De bouwbedrijven zyn in Overijssel erg zwaar vertegenwoordigd. Toe name of afhame in die sector heeft direct invloed. Het verslag wijst op het E.T.I.O.- Honderd zes en veertig duiven van de P.V. „De Bergvllegers" werden zaterdag om 9.45 uur voor de wed vlucht over plm. 350 km. gelost in St. Quentin (Fr.) Aankomst eerste duif 15.44 uur. Het was een zware vlucht. 1-8-12-13-25: A. ten Dam(2); 2- 6-10-11-20. Comb. Schuppert- KreiJkes; 3-15-28-29: E. Veneklaas; 4-5: O.J. Koetsier; 7-14-18: Comb. Egberts; 9-16: Jan Aaftink; 17-21: H. Willems; 19: H. van Beek; 22: M. Lodeweges; 23: K.C. Brummer; 27: H.J. ten Velde. rapport inzake het aantal mensen, dat uitkeringen geniet krachtens de WAO en/of AWW. Dat aantal is in Overijssel relatief hoger dan in de rest van Nederland. Ook voor vrouwen is de situatie ongunstig. De aftakeling in de tex tiel gaat door en de F.N.V. krijgt de indruk, dat ieder beleid ontbreekt, dat gericht is op behoud en ver nieuwing van de textielsector. In de metaalsector in Overijssel is de situatie eveneens somber, con stateert de vakbeweging, die cijfers en feiten noemt. Nog steeds wacht Twente, derde noodgebied van Ne derland, op structuele steun van de landelijke overheid. De bezuinigin gen door de landelijke overheid hebben voor de zwakke regio's als Twente alleen maar negatieve ef fecten, aldus wordt in het verslag opgemerkt. Van het wegwerken van de structurele regionale ach terstand en het versterken van de sociaal economische structuur is geen sprake. Het verlies van ar beidsplaatsen in de dienstverle nende en industriële sector wordt niet tegengegaan, noch wordt er gezorgd voor vervangende werkge legenheid. Het is voor de FNV, district Over ijssel, onbegrijpelijk hoe een kabi net aan de ene kant allerlei beloften doet en aan de andere kant afbraak toelaat van de werkgelegenheid, door te weigeren bedrijven in nood, zoals o.a. de Pacton, met financiële ondersteuning en middelen te hulp te komen. Het verslag vermeldt cij fers over bezette arbeidsplaatsen in de industrie, aantal plaatsen per bedrijfsklasse en werkloosheidscij fers. Van de diverse projecten, waaraan de FNV medewerking verleent, worden „Mensen zonder werk" ge noemd. Het A-team van de TTV „OKIA" heeft zondag op het Int. Touwtrek- toernooi dat de TTV .Bekveld" te Hengelo (G) t.g.v. haar 10-jarig be staan organiseerde, met het beha len van de zesde plaats een goede prestatie geleverd. Het O.K.I.A.- team trok o.l.v. Henk Schorfhaar. Uitslag 640 kg (A-puule) 1. Bizons 18 p. 2. Sportzicht 16 p 3. Zwitsers team 14 p. 4. Vorden 12 p. 5. Duits team 9 p. 6. OKIA 8 p. 7 DES 7 p. 8. Bathmen 5 p. 9. Noord- ijk 0 p. 10. Treklust 0 p. TRAINING De trainingen van TTV „OKIA" zijn vanaf heden afgelopen, wel is er nog elke donderdagavond een con ditietraining rond het sportcom plex „Meermanskamp". WAAR GAAN WE HEEN? BIO SCOPEN ALMELO (23 T/M 29 AUG.) Reeds 2 weken is de afd. Judo van S.V. Bato weer volop ln training. De lessen werden gegeven in het gym.lokaal aan de Lageweg, maar vanaf donderdag 20 augustus a.s. worden de lessen gegeven in het gymlokaal aan de Tuinstraat. Hieronder volgen de lestijden: donderdag: 5.00-6.00 uur - 4- 5-6-7-jarige jeugd (jongens en meis jes); 6.00-7.00 uur: plm. 8-10-jarigen (jongens en meisjes; 7.00-8.00 uur oudere jeugd. Alle lessen worden gegeven onder deskundige leiding. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secreta riaat van S.V. Bato - mevr. Eggink - tel. 2000 Hoewel de gesteldheid van bodem en klimaat in Nederland op sich- zelf niet zó uniek te achten zijn, heeft de combinatie ervan de be woners van de lage landen aan de Noordzee al heel vroeg aangezet tot specialisatie ln de richting van de melkveehouderij. Oude schrif turen getuigen daar van. Vanouds hebben de Nederlandse boeren met veel liefhebberij de veeteelt beoefend en zich daarin, door de generaties heen, grote bekwaam heid verworven. Tot ver over onze grenzen kreeg dat al vroeg be kendheid. De verspreiding van Nederlands vee over de hele wereld is aanmer kelijk. Rasnamen als „Holanda" en ..Friesian" leggen daar blijvend ge tuigenis van af. In Zuid-Afrika lo pen bijvoorbeeld zwartbonten, die nakomelingen zijn van de in 1854 uit ons land geïmporteerde dieren. Driejaar later vond de eerste aan koop van dieren door een Ameri kaanse fokker plaats. De daarop volgende ontwikkeling leidde er toe, dat daar ln 1871 een stamboek voor zwartbont rundvee werd op gericht. In geheel Noord-Amerika maken de zwartbonten nu rond 80% van de melkveestapel uit. Niet ten on rechte kennelijk prees prof. Ro berts, toentertijd rector van de be roemde Cornell Universiteit in de staat New York, zich gelukkig dat hij in de zomer van 1877 enige tijd in Noord-Holland en Friesland door bracht. „Als er ergens op de aard bodem een goed constant melkras is, dan hebben de Nederlanders dat" zei hij. Ook in Groot Brittannië bestaat de melkveestapel voor rond 80% uit zwartbonten. Het stamboek van de British Friesians dateert daar wel liswaar eerst uit 1909, maar men ging daar starten met talloze die ren. die al vóór 1892 aangevoerd waren. Sindsdien is het destijds overheersende Dairy Shorthornras tot een bescheiden positie terug gedrongen. In vroeger eeuwen was al vanuit Nederland bijgedragen tot de vorming van dit ras. Buitenlandse belangstelling heeft dan in de jaren zeventig van de vo rige eeuw bijgedragen tot de op richting van het Nederlandsche Rundveestamboek in 1874 en van het Friesch Rundvee-Stamboek in 1879. Kopers van elders wensten immers, gewaarmerkte afstam mingsgegevens van aangekochte dieren. Ruim een eeuw lang al ver strekken de Nederlandse stam boeken deze gegevens. Zaterdag 24 augustus Nieuw Heeten Dl - BI. Wit D 1; A. 11.00 u., V. 10.30 u. Rijssen Vooruit D 1 - BI. Wit D 3: A. 10.00 u., V. 9.30 u. Nieuw Heeten E 1 - BI. Wit E 1: A. 11.00 u., V. 10.30 u. Nieuw Heeten E 2 - S4. Wit E 2: A. 10.00 u., V. 9.30 u. zwartbonte koe op een hoge groeisnelheid, die mogelijk ge maakt wordt door een efficiënte voederomzetting. Deze laatste ligt ook ten grondslag aan haar grote melkrykheid. Talentvolle fokkers, ook in het bui tenland. hebben eveneens uitste kende resultaten weten te bereiken met (van oudsher) Nederlands ma teriaal. Voor de Nederlandse fok kers is dit te meer een aansporing om nog betere dieren te fokken. Dat hierbij tastbare resultaten worden geboekt blijkt onder an dere uit de stijging van de gemid delde melkproduktie tot zo'n 5000 liter per jaar per koe in ons land. Vanaf 1970 hepft dpzp ruim 100 kg. per jaar bedragen. De omvangrijke vraag naar Nederlands vee in de af gelopen Jaren uit 25 30 verschil lende landen stoelt dan ook terecht op de reeds eeuwen lang in ons land met zorg doorgevoerde specialisa tie in de melkveehouderij Een goed beeld zal daarvan dit jaar tijdens de jubileumkeuringen van het NRS en FRS te krijgen zijn. Het FRS viert op 11 en 12 september ln Leeuwarden haar eeuwfeest; het NRS toont de zwartbonten op 8 september in Utrecht. De dag daarvoor maken (ook ln Utrecht) het roodbonte Maas-RJjn-IJssel (MRIJ) vee en het Groninger blaarkop-vee hun opwachting. Afd. Gymnastiek Alle leden die op de donderdag avond naar de gymnastiek gaan, moeten zich vanaf 30 augustus in het vervolg vervoegen in het gym.lokaal aan de Haarstraat (achter de Sporthal). Melkrijkheid Kenmerkend voor de zwartbonte koeien, waar ook ter wereld, is hun grote melkrijkheid. Buiten Noord-Amerika (inclusief Canada), waar zuivere vleesrassen in de vraag naar vlees voorzien, onder scheiden de zwartbonten zich in tweede instantie ook door een goede vleesproduktie. Ongeacht haar produktietype steunt de Tienduizenden vakantiegangers, die zonnige oorden in het buiten land hebben opgezocht, zijn weer op de huiselijké basis terugge keerd. Het is bekend dat veel toe risten er met de auto op uit zijn getrokken en dat een groot deel van hen met de caravan aan het rondreizen is geweest, of een be paalde plaats heeft uitgezocht. Evenals Engeland is Nederland een caravan-land bij uitstek. De Hol lander vindt het blijkbaar ideaal om een huisje op twee wielen mee te nemen. De aankoop vraagt in vrijwel alle gevallen een behoor lijke som geld en wie de centen er voor op tafel heeft gelegd voelt zich onafhankelijker dan de automobi list, die in hotels overnacht of een zomerhuisje huurt. Het is jammer te moeten signaleren dat de Neder landse caravan-toerist nu niet be paald een plezierige reputatie heeft opgebouwd; hij vooral staat be kend als de man die zoveel moge lijk etenswaren meeneemt en zo weinig mogelijk in het buitenland uitgeeft. De caravan moet blijk baar haar geld weer opbrengen en daarom gaat men met het beladen tweede-huis-op-wielen op stap met zoveel levensmiddelen, dat kopen ln het buitenland tot een minimum wordt beperkt. In landen als Frankrijk en Spanje is dat langzamerhnd bekend. In een uitzending van de Spaanse omroep is er onlangs op gewezen, dat op campings op het Iberische schierei land en ook in Frankrijk de stort plaatsen voor vuil vol liggen met lege Hollandse blikjes, waarin groenten, vleeswaren etc. hebben gezeten. „Wij hebben de rommel - maar kopen van levensmiddelen bij ons is er niet bij", aldus is opge merkt in Spanje. Een Franse douanier liet bij de Nieuw Heeten F 1 - BI. Wit F 1: A. 10.00 u., V. 9.30 u. Blauw Wit D 2 vry Attentie Zaterdag 1 september begint de competitie. Let goed op de weke lijkse publikaties in Holtens Nieuwsblad, kastje Beltman, kas tje „Haar", en op het publikatie- bord ln het clubhuis! Week van 25-08-'79 tot en met 31-08-'79 MAANDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 badmintonclub DINSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 16.00-18.50 instructielokaal - St. SoCuWe WOENSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 19.00-23.00 badmintonclub DONDERDAG 08.10-15.30 diverse scholen 21.30-22.30 „All Stars" 16.00-22.00 instructielokaal - St. SoCuWe VRIJDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.45-22.30 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (Sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666). Nu de kompetitiestart weer voor de deur staat worden er ook weer oefe wedstrijden gespeeld en dit keer is dat tegen M.T.C. uit Markelo. Deze happening gaat gebeuren op vrijdag 24 augustus in Markelo en het vertrek is gesteld op 19.30 uur b#üe Sporthal. De betrokken spelers zijn inmiddels uitgenodigd. Ook is er volgende week dinsdag (28-8) de uitwisseling tussen T.T.V. Hol ten en Recreantenteam van de Volleybalver. Mintonette. De aanvang van de wedstrijd is om 21.30 in de sporthal. Supporters bi) deze strijd der giganten zijn uiteraard van harte welkom, dus tot ziens op dinsdag half tien in de sporthal. Op zaterdag 25 augustus, 's mor gens om half elf, zal de burgemee ster van Leiderdorp, de heer M.A. van der Have, de openingszet ver richten in het nieuwe „LOI-schaaktoernooi". Dit toer nooi, een snelschaaktoernooi voor Jongens en meisjes tot 20 jaar, wordt dit jaar voor de eerste keer gehouden, en wel in het gebouw van de Leidse Onderwijsinstellin gen in Leiderdorp. Gestreden zal worden om de titels „Jeugdkam pioen en Jeugdkampioene van Ne derland" in drie leeftijdscatego rieën: tot 13,16 en 20 jaar. Verwacht wordt dat ongeveer 200 jongeren, afkomstig uit alle delen van het Frans-Belgische grens een Neder landse caravan aan een grondige inspectie-onderzoek onderwerpen. „Het leek wel een halve super markt", aldus de douane. Over het algemeen is de douane-controle aan de grenzen nogal soepel. Of dit zo zal blijven moet worden afgewacht, omdat niet alleen Spanje en Frankrijk, maar ook an dere landen (Joegoslavië) kritiek hebben op derwijze waarop de Ne derlandse caravan-toeristen in wat men zou kunnen noemen „eigen onderhoud" voorzien. Het is ron duit belachelijk, zoals is geconsta teerd door een Zwitserse douane ambtenaar, dat een Nederlander in zijn „huisje achter de auto een zak met 40 kilo aardappelen mee neemt, omdat „de bintjes zo lekker zijn". Niet iedere caravan-toerist gaat zich aan dergelijke zaken te buiten. In de Spaanse radio uitzending heeft men zich voor zichtig afgevraagd hoe het toch komt dat de per caravan reizende Hollander zo krenterig is. Dus op den duur meer controle? Het is niet uitgesloten, noch bij de Spanjaarden, noch bij de Fransen. Conclusie uit belde landen: wij hebben levensmiddelen te kust en te keur. Geen vertrouwen stellen in de voorzieningen in de winkels spruit voort uit zuinigheid. Zuinig- Veehouders, die als gevolg van de gewijzigde wetgeving met Ingang van 1 Januari van dit jaar de normale BTW-regeling moeten toepas sen, krijgen eenmalig een bedrag terug van het ministerie van Fina nciën. Dit bedrag wordt bepaald aan de hand van het aantal dieren dat op 1 Januari 1979 op het bedrijf aanwezig was. Een nadere voor waarde is dat de dieren voor de genoemde datum aangekocht zijn. Het gaat hierbij vooral om veehouders met minder dan êên hectare cultuurgrond, die met ingang van dit Jaar geen gebruik meer kun nen maken van de BTW-regeling voor de landbouw. Deze boeren- worden nu dus op dé gewone wijze ln de omzetbelastlnghefflng betrokken. Aftrek of teruggaaf van voorbelasting op de per 1 januari aanwezige dieren was niet mogelijk. Daarom heeft het ministerie van Financiën nu een overgangsregeling getroffen. De teruggave bestaat uit een vast en een variabel bedrag. Per dier bedraagt de teruggave. Vast variabel Maximaal aantal bedrag bedrag dagen waarover n. fl. teruggave berekend mestvarkens 4,50 0,05 170 mestkalveren 19,10 0,15 180 slachtpluimvee 0.027 0,002 60 Kuikens (opfok van eendagskuiken) tot leghen 0,08 0,002 180 leghennen 0,14 0,015 540 (per mnd). De teruggaaf kan worden verkregen door een afzonderlijk verzoek daartoe in te dienen bij de inspecteur der invoerrechten en accijnzen dan wel der omzetbelasting. Het verzoek, dat voor 1 Januari 1980 moet zijn ingediend, dient een berekening van het terug te geven bedrag te bevatten en te worden ondertekend door de veehouder of diens gemachtigde. Geen teruggaaf wordt verleend op dieren, waarop de veehouder afschrijft voor de inkomsten- of vennoot schapsbelasting. VOORBEELD: Aanwezig op 1 janauri 1979150 mestkalveren en 8000 leghennen. De mestkalveren zijn op 1 oktober 1978 geleverd en gefactureerd. De leghennen, die voor 1 januari 1979 zijn gekocht worden op 10 decem ber 1979 verkocht. Berekening van de teruggave: MESTKALVEREN: vast bedrag 150 x 19,10 variabel bedrag 92 dagen x 150 x 0,15 LEGHENNEN: vast bedrag 8000 x 0,027 variabel bedrag 12 maanden x 8000 x 0,015 2.865.- 2.070.- 2.160.- 1.440- Van 10 tot en met 14 september wordt in het Amsterdamse RA1- congresgebouw de 31ste Algemene heid die toch niet gewaardeerd Vergadering gehouden van de wo^dt. In opdracht van het Sociaal en Cul tureel Planbureau hebben H. Or- mel en G. van der Willige, verbon den aan de universiteit van Gro ningen, een studie verricht naar in grijpende dagelijkse problemen en gebeurtenissen waarmee mensen te maken krijgen. Daarbij gaat het om persoonlijke problemen zoals eenzaamheid, problemen met de gezondheid, de huisvesting of met financiële zaken en om moeilijkhe den die verband houden met ande ren, b.v. ruzies of een slecht huwe lijk. Het onderzoek is ook gericht op allerlei pretüge en onprettige gebeurtenissen: een verhuizing, verandering in de werksituatie, echtscheiding of gezinsuitbreiding. In diepgaande vraaggesprekken is nagegaan, in welke situatie zich de onderzochte personen bevinden Een jaar later werden deze ge sprekken herhaald. Hierdoor kan (volgens van te voren vastgestelde richtlijnen) worden beoordeeld, welke problemen nog steeds spelen en welke mentale belasting zij voor de betrokkene betekenen. Voorts welke gebeurtenissen er in dat jaar allemaal zijn voorgevallen die de dagelijkse gang van zaken nogal verstoren. Tenslotte is gevraagd in hoeverre men - zonodig - hulp ge kregen heeft bij het verwerken van de problemen. Het Cahier nr. 17 „Over dagelijkse problemen en ge beurtenissen is op aanvraag in be perkte mate verkrijgbaar by het Sociaal en Cultureel Planbureau, J C. van Markenlaan 3, 2285 VL Ryswijk. Confédération Européenne de I'Agriculture (CEA). Tijdens deze vergadering, waaraan ruim ze venhonderd vertegenwoordigers uit de geledingen van de Europese land- en tuinbouw deelnemen, wordt onder meer gesproken over de gevolgen van het monetair be leid voor de land- en tuinbouw en over milieuvraagstukken. De Confederation Européenne de I'Agriculture (CEA) is een Europese landbouwfederatie die haar leden heeft in twintig Westeuropese lan den, alsmede in Israël. De drie Ne derlandse centrale landbouworga nisaties (KNBTB, NCBTB en KNLC), de plattelandsvrouwenor ganisaties en landbouwcoöpera ties zyn aangesloten by de CEA. De Nederlander mr. J.F.G. Schlinge- mann is algemeen voorzitter van de CEA. De Europese landbouwfederatie bespreekt de Europese belangen op het gebied van de land- en tuin bouw. Omdat het ook om niet EG- landen gaat, is het werkterrein van de CEA groter dan dat van het COPA (het overkoepelend orgaan van de EG-landbouworganisaties) Het laatstgenoemde houdt zich be zig met de directe belangenbehar- Geboren: Hendrik Jan zv G H Ebrecht en H W ten Arve (geb. te Deventer), Roelof Hendrik zv B W Stevens en H Voskamp; Hilbrand Wouter zv J Kots en E van Dyk. Ondertrouwd: D van Beek, oud 23 jaar, Holten en G B M Brands, oud 22 jaar Holten. land, aan dit LOI-schaaktoernooi zullen deelnemen. Het toernooi wordt georganiseerd door de Leidse Schaakbond in nauwe sa menwerking met de Leidse Onder- wysinstellingen. Het geheel staat onder toezicht van de KNSB. De opbrengsten van het LOI-schaak toernooi (inschryfgeld: vyf gulden per persoon) zullen volledig ten goede komen aan de Bond voor Vi sueel Gehandicapte Schakers. De wedstryden starten om 10.30 uur, de prysuitreiking en sluiting zullen om ca. 17.00 uur plaatsvinden. Voor verder informatie: Leidse Onder- wysinstellingen, afdeling Voorlich ting, tel 071-899255, toestel 218 Zaterdag 18 augustus werden te Vriezenveen de Overijsselse Kam pioenschappen voor Ponyruiters verreden. Hieraan werd ook door de P.C. De Bergruiters te Holten deelgenomen. De jeugdige ruiter Erik Vincent wist in de barrage van zes deelnemers beslag te leggen op de eerste plaats in de categorie A/B pony's. Zaterdag 1 september worclt op de Levade te Apeldoorn gestrede om de Landskampieoens- chappen. Het is de bedoeling dat de hele Ponyclub meegaat om de jonge Bergruiter Erik aan te moe digen tiging gericht op de gemeenschap- peiyke landbouwpolitiek. In CEA-verband zyn vier commis sies ingesteld die zich bezighouden met de algemene landbouwvraag stukken, de landbouw in de maat- schappy, de landbouwcoöperaties en de bosbouwaangelegenheden. Bovendien zijn diverse werkgroe pen werkzaam onder meer voor de plattelandsvrouwen, de platte landsjongeren, de mechanisatie, het verzekeringswezen en public relations. Specifieke vraagstukken, die -ln CEA-verband aan de orde komen, zyn onder meer de vorming en be roepsontwikkeling, de sociale posi tie van de plattelandsbevolking, de relatie landbouw en milieu, de po sitie van de plattelandsvrouw, bet coöperatiewezen en de algemene landbouweconomie. Tydens de 31ste algemene verga dering van de CEA zullen enkele thema's nader worden besproken. Het betreft de internationale mo netaire politiek en de economische gevolgen ervan voor de landbouw. Ir, P J Lardinois. voorzitter van de hoofddirectie van de Centrale Rabo-bank, zal dit onderwerp in leiden. Voorts komen aan de otde milieuvraagstukken. Naar aanleiding van het bespro kene zal de CEA-vergadering reso luties opstellen die worden voorge legd aan de Raad van Europa, en aan de landbouwministers van de CEA-landen. Op maandag 10 september heeft de openingszitting plaats van de al gemene CEA-vergadering. Na de zeer succesvolle lelleten- toonstelllng, die van half Juli tot half augustus op Flevohof te zien was en tienduizenden bezoekers trok, is de serie bloemententoon stellingen dit jaar voortgezet met een grote gladiolenshow, die tot 26 augustus in het hoofdpaviljoen te zien was en veel belangstelling trok. Op 14,15 en 16 september ver volgens worden de Nationale kam pioenschappen bloemschikken weer op Flevohof gehouden, waar- by honderden bloemstukken in een fraaie overzichtstentoonstelling zullen worden geshowd. Het week end hierna, 21,22 en 23 september, houdt de Nederlandse Dahlia Ver eniging haar jaarhjke overzicht stentoonstelling op Flevohof, waarbij honderden dahliarassen worden getoond, waaronder vele nieuwe variëteiten. Naast de dah- liabinnententoonstelling is tot de nachtvorst spelbreker wordt nu al een schitterende buitenshow van dalia's te zien. Op een oppervlakte van 1500 m2 worden ruim 70 soor ten geshowd.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7