Zwemvierdaagse P[0irainma weer groot evenement Blauw Wit- Clubkampioenschappen T.C. Holten van start Hockey- Holten sterk in toernooi Programma Blauw Wit junioren SCHAAKCLUB START MET SIMULTAAN Programma jeugd S.V. Holten Afscheids- wedstrijd Jan Jansen start in marathon Enschede duif J. Paalman had snelste Klaverjassers opgelet!! HANDBAL HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 AUGUSTUS 1979 - PAG. 5 De boerendansgroep „De Höölter Maandagavond is de vierde Hol- tense Avondzwemvierdaagse van start gegaan met maar liefst 912 deelnemers en dat was om precies te zijn 62 meer dan het vorig jaar toen op de eerste avond 850 deel nemers te water gingen. Het leek er in het midden van de vorige week op dat het aantal van het vo rig jaar (901 deelnemers) zou wor den gehaald maar vrijdag en ook maandag meldden zich nog een groot aantal zwemlustigen aan. De heer Wissink, gemeentelijk- sportambtenaar was door de grote deelname blij verrast en heeft goede hoop - als het weer mee werkt - dat het aantal deelnemers dit jaar de duizend dicht zal nade ren. De aktiviteitën die rond de zwem vierdaagse worden georganiseerd bepalen voor een belangrijk deel de sfeer van het totale gebeuren Dit randgebeuren bestaat uit paard- en ponyrijden (verzorgd door de L R. „De Bergruiters" ten bate van dè Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten;, attracties van de Wielerclub „Holten" de sportver eniging „Bato". de badmintonclub „Holten" de zwemclub „Twen- haarsveld" de afd. Holten van de Nierstichting en de Ned. Hartstich ting. Verder waren er een aantal kraampjes waar men z'n honger kan stillen met belegde broodjes, een hartige hap of een zoute, zure of een gebakken visje. Maandagavond zorgde ..Silver Sound-Drive-in" met disc-jock Freddy Paalman voor de muziek. Senioren Bekerwedstrijd: Blauw Wit 1 - R.K.S.V 1: 14.30 uur Blauw Wit 4 - VESOS 5. 14.30 uur VESOS 6 - Blauw Wit 6: 13.00 uur VESOS 8 - Blauw Wit 5: 14.30 uur Markvogels 2 - Blauw Wit 3: 15.00 uur Blauw Wit 2 is vrij. Woensdagavond, toen er evenals dinsdagavond rond de 920 deelne mers waren, gaf de Boerendans- groep „He Hoólter Daansers" een demonstratie. Donderdagavond zorgde de Tiro- lerkapel van „H.M.V." voor vrolijke muziek en vanavond zal hetzwem- festijn muzikaal worden omlijst door de Holtense Pop-groep „KOIN" en zal er tevens gelegen heid zijn voor ponyrijden dat ver zorgd wordt door de Bergruiter- ponyclub. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan de Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten, zoals trouwens ook de baten van de aktiviteiten van de deelnemende verenigingen ten goede komen aan de betreffende verenigingen of de Hartstichting en de Nierstichting. Vanavond zullen aan de deelnemers die tijdens deze vierdaagse 4 x 500 of 4 x 250 m. heb ben gezwommen bronzen, zilveren of gouden medailles worden uitge reikt en zal tevens de trekking plaats hebben van de verloting die t g v de vierdaagse door de Zwem club „Twenhaarsveld" werd geor ganiseerd. Er worden een groot aantal prachtige prijzen verloot. Vrijdag 24 aug. Blauw Wit A naar toernooi S.V. „Haarle" Vertrek: 18.00 uur Zaterdag 25 aug. Nieuw Heeten Al-Blauw Wit Al 14.30 - vertrek 13.30 uur; Nieuw Heeten A2-Blauw Wit BI 14 30 - vertrek 13.30 uur; Nieuw Heeten Bl-Blauw Wit B2 13.00 - vertrek 12.00 uur; Nieuw Heeten Cl-Blauw Wit Cl 13.00 - vertrek 12.00 uur Maandag 27 aug. Blauw Wit A naar toernooi Haarle. Vertrek 18.00 uur. Donderdagmiddag (16/8) werden de eerste partijen gespeeld van de clubkam pioenschappen 1979 van de T.C. Holten. In voorrondes moesten de dames zich kwalificeren voor de di verse afdelingen. Ook bij de heren waren voorwedstrij den gepland. Eén van de spectaculairste was wel de partij tussen Han Kempers en Frans Colleé. Na een urenlang gevecht op een soms wat gladde baan moest Han ver na zonson dergang met 7-5 in de derde set de eer aan Frans gun nen. Het weer was verder het eerste weekend zeker geen spelbreker. De vertraging waarmee de wedstrijdlei ding te kampen kreeg vond zyn oorzaak in de vele lang durige partyen. De meeste partyen werden pas in drie sets beslist en de winnaars waren dan vaak niet in staat meteen verder te spelen, daarmee weer inbreuk doende op het wedstqjd- schema. Het weer werkte dus uitstekend mee en het was niet verwonderlijk dat gedurende het hele week end vele toeschouwers rond de banen aanwezig waren. Het hoogtepunt voor de kij kers was de partij tussen Martin Beekman en Hans Tutert; deze partij werd pas na een adembenemende tie-break in de tweede set in het voordeel van Martin be slist. In dezelfde ronde had Dick Hovingh het niet makkelijk tegen Peter Berg en bood Wim Hartkamp goed tegen stand tegen Siep van der Meulen. In de halve finales komen nu Martin en Dick tegen elkaar uit en ontmoet vader Siep zijn zoon Bert. In alle andere partijen werd heftig om de punten gestre den. Een vrij willekeurige groep: Albert Groot plaat ste zich bij de laatste vier in B, Rien Raket en Kees van Geerestein speelden Frans Colleé en Jan Hut volkomen dol met hun „toverballen" Jan Hut schakelde ach te- Het nieuwe schaakselzoen zal op maandag 27 augustus beginnen met een simultaanseance door Joep Middelink en Dick van der Knaap. Iedereen is natuurlijk van harte welkom om tegen hen te spe len. ook niet-leden. Er wordt ge speeld in het clublokaal op Meer manskamp, aanvang 20.00 uur. Voor het begin van het seizoen staan enige jaarlijks terugkerende wedstrijden op het programma Zo zullen Joep Middelink en Dick van der Knaap op 1 september meespe len in de match tussen de Schaak bond Overijssel en Munsterland. Op 3 september komt het Deventer Schaak Genootschap Pallas op be zoek om de vorig jaar gewonnen trofee te verdedigen. Dinsdag 18 september wordt vriendschappe lijk gespeeld tegen „Het Witte Paard" uit Bathmen. Tenslotte zal een sterk zestal op 6 oktober deel nemen aan het Sallandtoemooi in Raai te. Over de externe kompetitie is nog niets bekend. Ook moet er nog be- slsit worden over het inschrijven van een achttal in de derde klasse of een viertal in de rekreatieklasse In ieder geval speelt het eerste team eind september De interne kompetitie zal dit sei zoen worden gespeeld volgens het Keizersysteem. De schaakclub heeft dit systeem nog niet eerder toegepast. Er worden enige voorde len van dit systeem verwacht die het oude systeem niet had. Zo zal er elke avond gespeeld worden, zodat ook spelers, die niet elke avond kunnen komen, nu de mogelijkheid hebben om mee te doen. Ook kun nen ten allen tijde nieuwe spelers mee gaan doen en is het eventueel uitvallen van spelers geen pro bleem meer. Verheugend voor de schaakclub is de terugkeer van oud-kampioen Middeling in de interne kompetitie. Hij is, naast Van der Knaap, Ger- vedink Nljhuis en Ton van Oijen, één van de kanshebbers om de hui dige kampioen. Henk van Beek. te onttronen. Elke eerste maandag van de maand zal van 19 tot 20 uur gele genheid zijn om partijen te bespre ken. een opening of eindspel te be handelen of vragen van schaak- technische aard te stellen. Hierbij zal een dankbaar gebruik gemaakt worden van het prachtige demon- reenvolgens Jelle Jansen en Kees van Geel uit, Jelle ver sloeg samen met Hester Brouns het kamploensdub- bel van vorig jaar Frans Tu rin en Wil Speelman, Koos Brouwer omzeilde in het herendubbel succesvol zijn back-hand, Erik Bus kwam zondag om êén uur op de baan en begon om vijf uur aan zijn laatste partij, Han Muizenbelt en Trees Colleé wonnen de mixed van Ineke Jongman en Albert Groot maar vraag niet aan Han hoe. Dinsdagavond bewees Dixie van der Assem in goede vorm te rijn door René Kleinsma in twee sets te verslaan. Jammer was het voor John van der Assem dat hij door een liesblessure werd uitge schakeld. Een ander T.C.-lid Johan Huiskamp kreeg zoveel last van een knie dat ook voor hem het toernooi een voort ijdig einde kreeg. A.s. zondag is de dag van de belangrijkste finales. Alle Holtenaren zijn hartelijk welkom en vooral 's mid dags zijn heel spannende partijen te verwachten. De toegang is gratis. De Hockeyclub „Holten" start ko mend weekend het nieuwe seizoen met een aantal oefenwedstrijden. Op 1 en 2 september worden de eerste competitie-wedstrijden ge speeld De club wenst allen een heel plezierig, sportief en succesvol hockey-seizoenBelangstellenden zijn van harte welkom in het „Sportdal" Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij mevr Louwe- renburg, Fazantenweg 5, tel 2586 Programma zaterdag 25 augustus: Holten meisjes C-Nijverdal 11.00 uur; Holtens jongens D-Nijverdal 11.15 uur; Raalte C-Holtens jon gens C 11.00 uur; Raalte B-Holten meisjes B 11.15 uur. Jongens B naar toernooi in Nij- verdal. Vertrek O.A.D.: 9.00 uur. Alle jeugdleden uit deze teams staan opgesteld (zie stencil) Training: Zaterdag 25 augustus meisjes C en meisjes D om 10.00-11 uur, 11.00 uur op het veld Training: vrijdag 24 augustus: Sixes meisjes: 16.00-17.00 uur, Meisjes B: 17.00-18.00 uur Zaterdag 26 augustus: Witte Wieven-toernooi in Barchem. Aan vang 10.15 u. Holten 3-Goor 3 14.00 uur. KLEDINGHUIS HOLTEN, IN 'T CENTRUM TELEFOON 1397 voor SPORT MODE stratiebord Dit werd in april aan de schaakclub geschonken door de supportersvereniging van de S.V. „Holten" Hebt U belangstelling om eens te komen kijken of om mee te doen met de simultaanseance, de partij demonstraties of de interne en ex terne kompetitie, dan bent U altijd welkom in het ontmoetingscen trum „Meermanskamp" SïiCH'riNfr 38ÖOOO Door de P D V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werd met 187 duiven deelgenomen aan de wed vlucht Sint Ghislain. 1-21-23-34-36-37 Joh. Paalman; 2 A. van Doornspeek; 3, 7,8.9,12, 22 W. Hondelink; 4,16.20,28,33 Hassink; 5. 18 M. Pullen; 6. 24 H. Pullen; 10, 32, 35 G.J. Bekkemens; 11, 14, 15. 27,29 Maatkamp en Zn.; 13,19 H.J. Manrho; 17, 25, 26 La Paloma; 30 Joh. Jansen; 31 H. Voortman. De dames en heren van de Holtense Klaverjasclub worden woensdag 5 september 's avonds om half acht in het buurthuis ,,'t Kolnös" aan de Hoffesstraat 1 verwacht, waar voorafgaande aan de start van de competitie '79/'80, een ledenverga dering zal worden gehouden. Belangstellenden zijn van harte welkom en kunnen zich op deze ,jas-avond" opgeven als lid. Op gave is ook nu reeds mogelijk bij voorz A Aanstoot, Hoffesstraat 23. tel. 26 43, seer. J W. van Langen, Hoffesstraat 7, tel. 24 76 penn esse mevr Wessels, Canadastraat 19. Afgelopen weekend nam Holten deel aan het sterk bezette toumooi van W S.V '38 In Deventer In de dubbele wedstrijden tegen Actief 2, Dat versterkt was met een aantal eerste elftalspelers werd twee keer verloren (3-4 en 2-3). Tegen B.W.O. speelden de heren echter een prima wedstrijd. Met snelle aanvallen werd B.W.O. in de eerste wedstrijd op een duidelijke 9-2 nederlaag ge speeld en ook de tweede wedstrijd kon B W O niet tegen Holten op en verloor met 4-8. Holten moest daarop in een beslissingswedstrijd uitkomen tegen het handbalteam van Schwarz Weiss uit Havixbeck. De Duitsers, die ook fysiek meer ln te brengen hadden verkeken zich op de felle verdediging van de Hol- tenaren. Holten kwam ln de eerste helft op een 2-0 voorsprong. In de tweede helft Hep men nog uit tot 3-0, waarna de Duitsers terug kon den komen tot 3-2. Verder Heten de Holtenaren het niet komen en be reikten zo een niet verwachte 3e plaats in het toumooi. Ook de junioren dames weerden zich goed in hun eerste wedstrijd van dit seizoen. Tegen Actief werd met 3-1 gewonnen Tegen de sterke teams van Voorwaarts en D.S.C. werd met 7-1 en 8-4 verloren. De laatste wedstrijd leverde een keu rig gelijk spel met 3-3 tegen B.W.O op. Dit bracht Holten een vierde plaats. Dit weekend start de veld- eompetitie Dejeugdcompetitieop Zaterdag 25 augustus Holten A2-Vorden A2 14.00 uur; Vorden B2-Holten B2 14.00 uur 13.15 uur; Holten B3-Vorden B3 14.00 uur; Vorden Cl-Holten C2 14.00 uur 13.15 uur; Holten C3- Vorden C2 14.00 uur; Holten Dl- SOS Dl 10.00 uur; Witkampers D2-Holten D2 10.00 uur 9.30 uur; SOS D2-Holten D3 10.00 uur 9.15 uur; Witkampers D3-Holten D4 10.00 uur 9.30 uur; SOS El-Holten El 10.00 uur 9.15 uur; Holten E2- Omhoog E3 1100 uur; SOS Holten E3 11.00 uur 10 15 uur; Hol ten E4-SOS E3 10.00 uur; Holten Fl-SOS F1 11.00 uur zaterdag begint met de volgende wedstrijden: Adspiranten A 1 thuis tegen Nw. Heeten 14 00; A 2 thuis tegen V. en K. 14.50; A 3 uit tegen V. en K. om 13.00; B luit tegen A.B. 8. om 13.00 Pupillen C 1 thuis tegen Nw. Hee ten om 15.40; C 2 thuis tegen D.8.C. om 13.00. Op zondag wordt het publiek ver wacht bij de thuiswedstrijd van de dames Junioren tegen Heeten 2 om 11.00 en van de heren tegen L.H.C. uit Ommen om 11.50. Tegen L.H.C. hebben de heren een kans op een goede seizoenstart. Het vorig sei zoen werden belde wedstrijden te gen L.H.C. ln winst omgezet. A.s. zondagmiddag om 14.00 uur zal er een bijzondere wedstrijd plaats vinden op het sportpark Meer manskamp. Johan Veeneklaas en Gert Paalman, die vele jaren het gezicht van het le elftal van Holten hebben bepaald, zullen dan defini tief afscheid nemen van het eerste. Het is al weer enkele jaren geleden dat zij hun 250e wedstrijd speelden voor Holten 1 en jongeren hebben thans hun plaatsen definitief over genomen. Het bestuur ls echter van mening dat we beide spelers veel waardering zijn verschuldigd voor de wijze waarop zi) al die Jaren zich hebben Ingezet voor onze vereni ging. Om ons publiek nog een keer in de gelegenheid te stellen blijk te geven van hun waardering zullen beide spelers nog één keer aantre den in het le elftal van Holten. Zy zullen dit doen in een wedstrijd te gen het kampioensteam uit 1967, dat Holten destijds naar de K N V B. heeft gebracht. Wy hopen alle corifeèn uit die tyd nog een keer in de arena te krijgen, dwz. o.a. Dinant Pasop, Henk Hommes, Sietse Meinsma, Mans Klein Vei- derman, Wim Nyenhuis, Frits Pau- le, Rinie der Heler. Gertie Brands. Gerrit Soer, Gerrlt Markvoort, Jan Beltman, leider Lleuwe Meinsma en trainer Leo Halle. Wij hopen dat het publiek in grote getale bUjk zal geven van haar be langstelling. E2' Vier uit vier Zondag 26 augustus Holten Al (toernooi SOS); Holten BI (toer nooi SOS); Holten Cl (toernooi SOS); vertrek 11.45 uur. Maandag 27 augustus Holten Al- Hulzense Boys Al 18.45 uur (Haar le) 18.00 uur Zaterdag 1 september: begin com petitie. Het oefenprogramma van het eerste elftal heeft zich tot nu toe wat aan het oog onttrokken. In middels zitten er een aantal weds- trijden op, die met wisselend resul taat zyn verlopen. Tegen Rigters- bleek 3-3, tegen U.S.V. 3-2 verloren, tegen Daventria 2-0 winst en tegen S.V V N. 0-0. Zaterdagmiddag zal ln een laatste test tegen de Zwaluwen uit Wier den warden gespeeld. Deze weds- tryd wordt gespeeld op Meermans kamp en zal beginnen om 14.30 uur. Zaterdag 25 augustus zal Jan Jan sen by de circa 350 deelnemers van de internationale marathon te Enschede behoren. Hy ls hier de enige en eerste Holtense atleet die in deze marathon van start mag. Zaterdag J1 toonde hy wederom ln grote vorm te verkeren door ln de Stoppelhaeneloop ln Raalte als 4e te finishen.. Hy deed over de 15 km. •lange loop 50.05 min. Ondanks een sanitaire stop kwam Henk Relt- sema nog binnen als 26e in 58.51 min. Marinus Baltus haalde het ook nog binnen het uur (29e in 59.36 min.) terwijl Jan Wegstapel (35e in 10131 mini en de weer uitste kende Ap Koetsier (40e in 1.02.18 min.) hier niet boven zaten. In het byprogramma liepen enkele Hol ten aren de 8 km. Dinant Markvoort was met een 7e plaats ln 27.34 min het sterkst. Het grote Markelose ta lent Freek Beekman 17e in 24.53 min verdeelde zijn krachten wat beter dan Henry Jansen (25e in 30 33 min.) Veteraan Horst Louws draaide rustig zyn rondes en fi nishte in een tyd van 33.10 min. Nu zaterdag de marathon van Ens chede; daarvoor zyn enkele presta tielopen Vertrek 11.00 uur vanaf de sporthal.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5