Krans op graven Openluchtdienst in Raalte Aktie Boot vluchtelingen Vermageren door goed eten Musky open U kunt werkelijk iets doen aan kankerbestrijding Zondagsschool- nieuws Uitnodiging Open school... daar leer je nog 's wat AGENDA MEDISCHE DIENSTEN Iedereen doet mee... Rijksmuseum weer 'n Rembrandt rijker Uit het politierapport S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 AUGUSTUS 1979 - PAG. 3 Woensdagmorgen hebben enkele Canadese oud-strijders bloemen gelegd op het Canadese soldatenkerkhof op de Holterberg. De korte plechtig heid ging vooraf aan een ontvangst van de ex-bevrijders in het raadhuis van Nijverdal door burgemeester Ter Haar Romeny. Daar was ook een kleine expositie ingericht over oorlog en bevrijding. 's Middags maakten twee Canadese militaire bands een mars door het centrum van Nijverdal en gaven een concert in het Henry Dunantpark. De groep ging donderdag naar Delden en Geesteren, waar sommige Ca nadezen aan het eind van de Tweede Wereldoorlog nog hebben gevoch ten. Vervelend als je een brief moet schrijven en je niet zeker weet hoe je die moet schrijven. Een dure grap, als Je in een winkel rekenfouten maakt. Je kunt in nare situaties terecht komen! Hoe kun je daar iets aan doen? Waar krijg je nuttige tips en praktische informatie over allerlei dage lijkse dingen? Open School Tijd is een programma waar u wat aan heeft. Elke week op televisie, over de radio een ook nog aanvullende informatie op papier. Open School Tijd neemt de meest voorkomende spellingsfouten en rekenproblemen met u door. Elke week is er een film over een inte ressant onderwerp. U kunt een mondje Engels leren. U bent im mers nooit te oud om te leren. Daarom zijn er nu voor het derde jaar Open School Tijd program ma's. Deze folder geeft u een overzicht van alles wat Open School Tijd u te bieden heeft en hoe u daar kunt mee doen. Open School Tijd wordt gemaakt in opdracht van de Stichting Proefprojecten Open School door: AVRO, KRO, NOS, Radio Volksu niversiteit, Teleac, TROS, VARA en tal van mensen met veel erva ring op het gebied van onderwijs en vorming voor volwassenen. Open School Tijd brengt in 1979/1980 1. Ik heb u lief mijn Nederlands,een praktische basiscursus Neder lands spellen. (Op radio, televisie en op papier (werkboekjes). 2. Elke week een boeiend Thema informatie, onthullingen, prakti sche tips en verwijzingen over aller lei dingen uit het dagelijks leven zoals lenen van geld, gezond blij ven, solliciteren, verkoopmetho des, voeding, enz. (Op radio, televi sie en op papier). 3. Reken Maar, Gemakkelijk rekenen in de prak tijk. (Alleen op de televisie, met aanvullingen op papier). 4. De rubriek Leerberichten, met onder andere inlichtingen over wat, hoe en waar volwassenen meer kunnen leren. (Op radio en televi sie). 5. A little bit, Hoe je met een klein beetje Engels een heel eind kunt komen. (Op ra dio en met speciale geluidscasset tes en boekjes). 6. Leren en leren, een cursus over hoe leren voor ie dereen leuk en gemakkelijk kan zijn. (Alleen op radio). NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur (Bed. Heilige Doop) ds. W. Vons. Oppas dienst: Betsie Veneklaas Slots en Mini Vorkink. Uitgangscoll. Medische zending/Werelddia- conaat GEREF. KERK 8.30, 10.00 en 17.15 uur ds. G.W.H. Peddemors. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Oppasdienst: Mevr. Heinen- Bremer, mevr. Beldman- Staman en mevr. Stam- Bosschers (reserve) Mevr. Schuppert^Stam, Marga Bel- dman en Ina Potman (reserve) RJ(. KERK Zaterdag 17.00 uur - zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 9.00 uur ds. A.W. Berkhof. Uit gangscoll. Medische zen- ding/Werelddiaconaat. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. W.C.C. Polhuys van Colmschate. (Gezinsdienst) Uitgangscoll. Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Hoe kunt u meedoen aan Open School Tijd U kunt wlke week de radio en telvi- sieprogramma's volgen. U kunt de aanvullende werkboekjes bestel len, door overschrijving van het verschuldigde bedrag op postreke ning 60046 ten name van Open School, Zest (onder vermelding van het nummer van het pakket). Telefonisch bestellen kan ook. Zie het telefoonnummer hieronder, dan krijgt u een acceptgirokaart thuis gestuurd. Dit kunt u bestellen: Pakket 1: Ik heb u lief mijn Neder lands,een volledige cursus die be staat uit drie werkboeken en een handige spellingschijf f 27,50. Pakket 2: Reken maar, een complete cursus die bestaat uit drie werkboeken f 25.- Pakket 3: A little bit, deze cursus bestaat uit vier ge luidscassettes en drie boekjes f 24.- Pakket 4: Informatie over het thema, over bijna elk thema verschijnt een informatiemap. Prijs f 2,50 per map. Complete serie (plm. 20 map pen) f 30.-. Uitzendtijden Open Schooi Tijd Televisie: elke zondagmiddag. De eerste drie uitzendingen op zondag 16,23 en 30 september van 16.00 - 17.00 uur via Nederland 2. Herhalingen op don derdag van 10.30- 11.30 uur op Ne derland 1. Vanaf 21 oktober elke zondag van 14.30 - 15.30 uur via Ne derland 2. Herhaling op donderdag van 10.30 - 11.30 uur via Nederland I. Radio: elke maandagmiddag Leren en le ren en A little bit. De eerste uiten- ding is op 10 september van 14.30 - 15.15 uur via Hilversum 2. Herha ling elke maandagavond van 22.40 - 23.25 uur via Hilversum 2. Elke dinsdagmiddag over Het thema van de week en ik heb u lief mijn Nederlands. Eerste uitzending op 11 september van 14.30 - 15.15 uur via Hilversum 2. Herhaling elke woensdagavond van 22.40 - 23.25 uur via Hilversum 2. Voor informatie kunt U bellen of schrijven naar: Open School, Post bus 600, 3700 AP Zest, tel. 03404- 22868.. Open school heeft nog andere leer pakketten. Hiervoor kunt U de gra tis „Leergids" aanvragen. Het Rijksmuseum heeft een pa neeltje (39,5 x 30 cm.) met Tobias en Anna aangekocht, dat Rembrandt in 1626 heeft geschilderd. Hij was toen 20 jaar en het is zijn eerste meesterwerk. Andere vroege schil derijen uit die eerste, nog kleurige periode zijn altijd veelbelovende werkstukken van het jonge genie, maar in dit werk is die belofte al waar gemaakt. De kleur is niet bont maar harmonieus, de compositie is gaaf en de uitbeelding van sterke menselijke emoties, waar het Rembrandt hoofdzakelijk om ging, is volkomen overtuigend. Het schilderij werd in 1913 heront dekt in een Russische verzameling. Het kwam later in westers bezit en werd in 1956 op de grote Rem- brandttentoonstelling in het Rijksmuseum voor het eerst in ons land getoond. Na sluiting van die tentoonstelling bleef het schilderij in bruikleen in het museum. Thans kon het worden aangekocht, mede dank zy de financiële steun van het ministerie van CRM, de Vereniging Rembrandt, het Prins Bernhard Fonds en de Ryksmuseum- Stichting. Het schildery met To bias en Anna is permanent ten toongesteld in zaal 220 Als de nagalm van het feestgedruis van het Stöppel- haenegebeuren in het centrum van Raalte nog is te horen, vindt er in datzelfde centrum iets plaats wat voor Raalte en omstreken uniek mag heten. Op zon dagmiddag 26 augustus om 16.00 uur, zal er namelijk op het parkeerterrein achter de Hema te Raalte een openluchtdienst worden gehouden, die een interker kelijk karakter zal dragen. In deze dienst zullen voorgaan dominee-dichter Zijl stra uit Vorden en pastoor Hunink uit Luttenberg. Voor de muzikale omlijsting zullen zorgdragen enkele koren uit Raalte, de gospelgroep Sound of Joy uit Haarle en het Leger des Heils uit Kampen. Het thema voor de dienst luidt: Wie is Jezus? Een en ander is georganiseerd door de interkerkelijke werkgroep „Evangelisatie Raalte". Bij slecht weer is er voor een uitwijkmogelijkheid gezorgd. Door ten V. uit Holten werd aan gifte gedaan van diefstal van z'n Hallo jongens en meisjes Wat een lange vakantie hebben we gehad hè! 't Wordt hoog tyd dat we weer samen met jullie gaan begin nen. Hopelijk hebben jullie net als wy zin om te beginnen. We verwachten jullie dan ook sa men met vaders en moeders op zondag 2 september 10.15 uur in de N.H. Kerk om daar met elkaar het winterwerk te starten. Zondag 9 september voor 't eerst echt zondagsschool in de Dorps school om 10.15 uur. Neem vriend jes en vriendinnetjes mee en laat het fijn vol zijn. Hartelyke groeten en tot ziens in de kerk of op zondagsschool Mevr. C.H. v. Iperen-Esseboom fiets die hy gestald had by 't sport park Meermanskamp". M. eve neens uit Holten deed aangifte van diefstal van kleren die gestolen werden uit de kleedgelegenheid op het zwembad „Twenhaarsveld". Op de hoek Noordenbergstraat- Oranjestraat botsten de auto's van W.J. uit Markelo en J.N. van Z. uit Holten tegen elkaar. Beide be stuurders stopten by de Oranje straat, by het optrekken reed Van Z. tegen de auto van J. op. De mo torrijder J.G.G. uit Markelo botste t.h.v. Smidsbelt tegen de luxe auto van Van der H. uit Leidschendam die linksaf sloeg toen de motorry- der uit de richting Markelo kwam aanrijden. G. deed nog een poging om de auto te ontwyken maar dat lukte niet. Het Evangelisatiecentrum van de gereformeerde kerken en de herv. stichting „Kerk en We reld" organiseren op zaterdag 15 september 1979 een regionale kontaktdag in Ny verdal- Thema: Evangelisatie: „De Jood een Jood, de Griek een Griek". De bedoeling van deze kon taktdag is, dat we als gemeente leden ontdekken, dat en hoe wy in de evangelisatie aansluiting moeten zoeken by de denk- en leefwereld van de mensen. Plaats: „Pro Ecclesia", jeugd- gebouw by de Gereformeerde Kerk, Grotestraat 127, Nyver- dal. U kunt zich opgeven door 10.- over te maken op giro 525310 t.n.v. Evangelisatiecentrum, Burg. de Beaufortweg 18 te Leusden, of telefonisch. Een lunch is in dit bedrag be grepen. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Zelden heeft enig vluchtelingenprobleem ons sterker aangespro ken dan dat van de bootvluchtelingen in Azië. Velen verdronken bij een poging een ander land te bereiken; anderen werden terug gestuurd naar zee, toen zij meenden aan land te kunnen gaan. Begin deze maand wachtten 187.000 bootvluchtelingen op een land, dat hen wil opnemen. Ook 210.000 over land gekomen vluch telingen leven in Thailand tussen hoop en vrees. Ook zij wachten op een land, dat hen zal willen opnemen. Om deze bootvluchtelingen en de in Thailand verbfijvende land- vluchtelingen te helpen, gaat hot by de grote nationale aküe, die 26 augustus wordt gehouden. Het is eigeniyk een internationale aktie, want in 10 andere landen: België, Denemarken, Duitsland, Enge land, Finland, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, IJsland en Zweden vindt in deze maand een soortgeUjke aktie plaats. Het geld van de Nederlandse aktie zal buiten Nederland worden besteed. Het Nederlandse hulpplan voorziet in eerste hulp (aanvul lende voedselhulp, kleding en medische hulp) aan vluchtelingen in de volgende landen: Indonesië, Maleisië, Hongkong, Thailand en de Philippynen. Het voorziet voorts in onderwys- en welzynsprojekten in de vaak lange periode, dat vluchtelingen moeten wachten op emigratie naar een derde land. Het voorziet tenslotte in hulp in die landen van vestiging, waar de financiële middelen voor een behoorfijke opvang van de vluchtelin gen ontbreken en niet kunnen worden opgebracht. Met dit hulpplan zal zeker een bedrag van meer dan tien miljoen gulden zy n gemoeid. Het bovenstaande is een uittreksel uit een brief van de 8tichting Vluchteling 1976. A.s. zondagavond 26 augustus zal in Nederland een bliksemaktie worden gehouden voor bovengenoemd doel. By de plaatselyke kerken is het verzoek binnengekomen om hiervoor te collecteren, wy zfln echter van mening dat deze aktie niet alleen is bestemd voor de kerken doch voor de geneie oevoiKing. Daarom zullen a.s. zondagavond diverse lokaliteiten geopend zyn waar u uw gift kunt bezorgen. Deze zyn: Gebouw Bethaniè geopend van 19.15-20.30 uur; Bejaardencentrum „Diessenplas" geopend van 19.15-20.30 uur; Gereformeerde Kerk geopend van 20.30-22.00 uur; Ned. Hervormde Kerk geopend van 19.15-20.30 uur; Lagere school „Het Kompas" Hoffesstraat geopend van 19.15-20.30 uur. Mochtu niet in de gelegenheid zijn om uw geld op genoemde avond te brengen dan kunt u uw gift storten op de Rabo-bank. Rek. nr. 3285.31.081 onder vermelding van aktie bootvluchtelingen. Diakonie van de Geref. Kerk Diakonie van de Ned. Hervormde gemeente. Vrijdag 24 augustus: 18.00 uur Laatste avond „Zwem vierdaagse 1979" in Zwembad „Twenhaarsveld" 15.30 uur Buitengewone open bare vergadering van de raad i.v.m, zilveren gemeente secretaris de heer G.J. Lange- nbarg, in de aula van de Scho lengemeenschap. 19,30 uur Feestavond met revue „Splo lót zich wier hörn" in tent bij Stevens aan de Espelodijk. Zaterdag 25 augustus: School- en volksfeest in Espelo. „Heidewandeltocht" Startbu reau gebouw „Irene", Bos- chkampsstraat. 18.30 uur Veilig VerkeersritWN afd. Holten en M.A.C. „De Hol terberg" Start bij gemeentega rage aan de Waagweg (zie adv. en bericht) Zondag 26 augustus 14.00 urn* Discobal in café „De Wippert" (zie adv.); 19.30 uur Dansen in bar-dancing .Boode" te Bathmen (zie adv.); 19.30 uur Space drive in en BB-Disco Show in Bar-dancing- discotheek ,,'t Boekje" te Bathmen (zie adv.) Woensdag 29 augustus 13.00 u. Fietstocht Hervormde Vrou wenvereniging. Vertrekpunt: Gebouw „Irene" Dinsdag 4 september Dinsdag 4 september 20.00 uur Algemene Ledenver gadering RABO-bank „Holten" in hotel „Vosman" Zaterdag 8 september 20.00 uur Bol tens Nieuwe" ca baret revue te presenteren door „C.O.C." in gebouw „Reho- both" (zie adv.) Zaterdag 15 september 9.30 uur Aanvang keuring Fok- veedag Espelo in weide by W.F. Boode, Okkenbroekseweg 1. 9.00 uur Aanvang S.W. „Military Holten'79". Tachtig combina ties uit het gehele land, waar onder diverse topruiters. Ter rein „Beuseberg" Onder dit motto start donderdag middag 6 september in het gebouw Stichting Kruiswerk Holten, Gaardenstraat 31 te Holten een groepsbijeenkomst voor diegenen, die te dik zijn en daar iets aan wil len doen. De groepsbijeenkomsten zullen ge richt zijn op het inzicht krijgen in eigen voedingsgewoonten. In ge sprekken zal de kursist(e) geleerd worden een bewuste voedings keuze te maken voor haar/hemzelf en het gezin. Centraal hierbij zullen de vragen staan „Wat is gezonde voeding?" en „Hoe kan ik deze gezonde voe ding toepassen in mijn eigen ge zin?" De bijeenkomsten zullen geleid worden door mej. J. Zoutewelle, die als diëtiste verbonden is aan de Regionale Vereniging voor Kruis werk West Overijssel en de Zuid elijke IJsselmeerpolders. Er zullen zes tien bijeenkomsten worden gehouden. De gehele kur- sus is gratis. Diegenen, die voor deze kursus be langstelling hebben kunnen zich opgeven van maandag t.m. vrijdag tussen 13.30-14.00 uur onder tele foonnummer 05483-1436. Vrydag 24 augustus en zondag 26 augustus a.s. gaat tienersocièteit Musky weer open voor alle Hol tense tieners tussen de 12 en 17 jaar, die in het bezit zyn van een pasje. De opening na de vakantie zal zondag 26 augustus groots worden gevierd met een optreden van de Hol tense groep KOIN. Van half twee tothalf vyf zal deze groep een optreden verzorgen voor alle Muskyleden; de entree bedraagt f 1.50. De openingstyden van de tienersocièteit zyn voor het komend seizoen als volgt: elke woensdagmiddag van 2 tot 5 uur, elke vrijdagavond van half acht tot half elf en elke zondagmiddag van 2 tot 5 uur. Holtense tieners die nog niet in het bezit zyn van een pasje kunnen deze tegen betaling van f 1.- en tegen inlevering van een pasfoto afhalen by het kantoor van het Paalhuus, Beusebergerweg 27 in Holten. Van maandag 27 augustus t.e.m. zaterdag 8 september a.s. houdt het Koningin Wilhelmina Fonds zijn jaarlijkse huis-aan-huis- kollekte. In geheel Neder land gaan elk jaar, rond 31 augustus, bijna 100.000 vrouwen en mannen, als vrijwillige medewerk(st)er van het Koningin Wilhel mina Fonds, weer of geen weer, op pad om, uit volle overtuiging, geld in te za melen voor de kankerbe strijding. De opbrengst van deze lan delijke kollekte vormt voor het Koningin Wilhelmina Fonds een hechte basis, van waaruit de strijd tegen kan ker kan worden gefina ncierd, Het aandeel van onze plaats is daarin be paald niet onbelangrijk, en terecht. Immers, kankerbe strijding Is een zaak die ons allen aangaat. JE KUNT EN MAG ER NIET OMHEEN. Ieder van ons is in eigen fa milie of kennissenkring wel eens in aanraking gekomen met één van de tientallen vormen waarin kanker zich kan manifesteren. Alleen al in ons land eist deze ziekte elk jaar meer dan 30.000 mensenlevens. Eén op de vier Nederlanders sterft aan kanker. Zo liggen de feiten, daar kun je niet omheen. Geen reden echter om de moed op te geven, er is im mers vooruitgang. Stapje voor stapje is in de achter ons liggende jaren terrein gewonnen in de strijd tegen deze gevreesde ziekte. Nieuwe aspecten kwamen aan het licht, behande lingsmethoden konden worden verfijnd, HET KONINGIN WIL- HELMINAFONDS BE STAAT DIT JAAR 30 JAAR Op dit moment geneest 25% van alle kankerpatiënten. Ddt geeft ons moed. Moed om verder te gaan met on derzoek, voorzorg en voor lichting. Doch, U be grijpt dat kost geld. Veel geld. De jaarlijks aan de kankerbestrijding verbon den kosten stijgen snel. Uw hulp, Uw financiële steun is onontbeerlijk. Helpt de kankerbestrijding, daar mag U niet omheen. U kunt dat op drie manieren doen: 1. U geeft een vrije gift aan de kollektant(e) aan de deur. 2. U meldt zich aan als lid van het Koningin Wilhel mina Fonds tegen een mi nimum kontributie van f 5.- per jaar, en bent daarmede één van onze meer dan 600.000 leden geworden. 3 U meldt zich nu bij onder staand telefoonnummer omdat U nog over een paar uurtjes vrije tijd beschikt en bereid bent tijdens de a.s. kollekte mee te helpen kol iekteren. Natuurlijk, U mag ook alle drie doen, tenslotte bestaat het KWF maar één keer 30 jaar. Laten wij in onze om geving het goede voorbeeld geven. HARTELIJK DANK. Plaatselijke KWF-afdeling JHeeregrave Secr. Afd. Holten tel. 1758 ARTS J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 1870. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Bij spoedgevallen bel len: 05483-1870. WIJKVERPLEGING Zr. M.H. Honig, Fliermaten- weg 13, tel. 05731-445 bgg. 05700-22700 Spreekuur wijk verpleegkundigen en uitlenen verpleegartikelen 13.30-2.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS: W. Pot, Bildercfijkstraat 3, Goor, tel. 05470-2279 Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. ZiEKENVERVOER AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (1280) of alarmnummer: 0011 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDEN WERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Kantoor Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur. Tydens de weekends zijn Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486-16465 ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal, Keizers weg, van 9-11 uur. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw. DIERENARTS W.C.M. Wamelink, Houtweg 18, tel. zaterdagmorgen 8-9 uur 1515, daarna 2004. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G.J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 26 aug. B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2, tel. 1526 Maandag 27/8 t.e.m. zondag 2 sept H.W. Goorman, Kolweg 52, tel 1513 Aangifte van gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis tel. 05483-1318 STORINGSDIENST Zaterdag 25 aug. te.m. vrijdag 31 aug. Electra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124, Gas: W.C. v.d. Weerthof, Voorsboersweg 2, tel. 1793 POLITIE: Telefoon: 1352-2665 en 2655 Na 18.00 uur bellen: 05200-71234 BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3