Lagere Agrarische chool nu onderdak aan Vrijheidslaan i/ERKEERS- Volgende maand cursus Twente uniforme we gsleepr e gelin g in Folklore op het maaiveld BON Kunstschilder Dinant exposeert in wegrestaurant „Holten" HOLTENS NIEUWSBLAD REISJE BEJAARDEN- SOCIETEIT Uitstapje Espelose plattelandsvrouwen Intrekkersmoaluit dank en waardering Verloren en gevonden NOABERPLICHT. HOLTENS NIEUWSBLAD Afvoer Bathmens rioolwater GOEDE VRIENDEN WORDEN Gedrukte oplage 3075 f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent NIEUWSBLAD Vrijdag 24 augustus 1979 31e jaargang - no. 34 Hoofdredacteur J Wigg Kolweg 14. tel 05483-1 Red medewerker D J Mond Verzetstraat 70. tel 05483-2 Stlchtlngsbestu Kozakkenstraat 5. tel 05483-3' Advertenties Schouwburgpleli Almelo, tel. 05490-16 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblat .Intrekkersmaol' jouwschool. 3ij voldoende deelname komt er jok weer een verkeerscursus Een :ursus waarin u uw verkeerskennis sunt ophelen. De cursus bestaat ait zes lessen. De bedoeling ls om ie eerste les te houden op maandag 15 oktober 1979. Kosten ongeveer 25.- per persoon. U kunt zich hierv oor opgeven bijA van Heun, Reilinksweg 4, Holten. Zilveren schakelarmband; witte plastic zak „Combia" met slippers, broodtrommel en enveloppe, wit jongensjack, zilveren schakelarm band, naamplaatje Caroline, bankbiljet van 25.-, gouden ring met briljant. GEVONDEN 2 huissleutels; verzekeringplaatje PBW 172, blauw jack, beige jack; wit tasje, zwart wit hondje, teef; sleutelbos, nylon broek, bril in grijs hoesje. In het arrondissement Al melo treedt op 1 september de wegsleepregeling in wer king Dit houdt in, dat voer tuigen waarmee een par- keerovertreding wordt be gaan op een zodanige wijze dat de politie van mening is dat de verkeersveiligheid of vrijheid er door in gevaar komt worden verwijderd. De eigenaar van het voer tuig draait voor de sleep- en bewaringskosten op, en krijgt bovendien een pro cesverbaal. Het verwijderen van wagens in verkeersgevaarlijke situaties ge schiedde overigens al eerder, maar het bezwaar was de gebrekkige kostenverhaalsregeling. In veel De Ryssense kunstschilde Dinant ondervindt een groeiende be langstelling voor zyn werk Het Twentseland is zijn grootste inspira tiebron De echte Twentenaar herkent op zijn prachtige schilderijen het landschap, de boerderijen en de oude stadsgezichten Zijn gezel lige atelier vindt men in de Hagen te Rüssen, achter de R K Kerk. Graag nam hij de uitnodiging van de directie van Wegrestaurant Holten aan om In het Wegrestaurant te exposeren Dinant vindt het voor kunstenaars erg belangrijk dat hun werk door een zo groot mogelijk publiek wordt bezichtigd Door zo te exposeren wordt kunst naar de mensen gebracht, die dit zeker zullen waarderen Hij exposeert van 18 augustus tot 29 september, openingstijden van 7.00 tot 22.00 uur 7 dagen per week Entree gratis. gevallen was in het geheel geen kostenverhaal mogelijk. Boven dien ontbrak het recht om het voertuig in bewaring te nemen, en er was er ook geen recht van pa rate executie. De nieuwe regeling biedt de mogelijkheid om het voertuig, als de eigenaar zich bin nen drie maanden niet heeft ge meld, te verkopen of te vernieti gen. Overigens wordt niet uitsluitend tot wegslepen overgegaan wanneer er foutief geparkeerd wordt Ook als ergens een motorrijtuig wordt aangetroffen, dat niet is voorzien van een kentekenbewijs deel 3 wordt de regeling gehanteerd En dat gebeurt eveneens, als de be stuurder onder invloed blijkt te verkeren zodat het rijbewijs wordt ingenomen Als er geen nuchtere passagier is, wordt de wagen over gebracht naar het terrein van be waring De sleepkosten zijn geba seerd op de Bovag-tarieven Het komt er op neer dat een dergelijke actie gemiddeld 75 gulden gaat kosten, aangenomen dat het wegslpen zo'n drie kwartier in be slag neemt De kosten van bewa ring zijn gemiddeld tien gulden per etmaal In de praktijk geldt, dat een voertuig geacht wordt te wor den weggesleept wanneer het aan de kraanwagen is gekoppeld Wan neer een bestuurder zich bij zijn wagen meldt, terwijl het nog niet zo ver is, maar dat toch al een begin is gemaakt met het vastkoppelen, dan krijgt hij het voertuig welis waar direct terug, maar de ge maakte kosten worden deson danks op hem verhaald. De regling geldt voor het arrondissement Almelo: dat houdt behalve de ge meenten Neede en Eibergen geheel De verhuizing van de Lagere Agrarische School (L.A.S.) van J de O.L.M. van de Noteboomstraat in Bathmen naar de Vrijheidslaan te Holten is voltooid. Holten, toch al een be langrijk onderwijscentrum, is een nieuwe onderwijsinrich ting rijker geworden, hetgeen dorp en wijde regio zeer ten goede komt. Het nieuwe onderkomen in Holten is een semi-permanent gebouw, dat voordien in gebruik was bij de Scholengemeenschap. Het heeft een flinke opknapbeurt gekregen en is nu geschikt gemaakt voor genoemd onder wijs, dat de beschikking heeft gekregen over zes lokalen, terwijl men in Bathmen er niet meer dan vier had. Er is nu een behoorlijke accommodatie. De school in Bathmen vol deed al jaren niet meer aan de eisen en had bovendien te weinig ruimte. „Wij zitten hier nu ruimer en dege lijker". vertelde ons de directeur, de heer J Groenewegen, die ruim een jaar als zodanig werkzaam is „Het aantal leerlingen is gegroeid van 77 naar 91 en dat aantal zou de school in Bathmen niet hebben kunnen opnemen Wij hebben nu ook meer mogelijkheden" De naam van de nieuwe school is „De Gaarden", ze wordt op 4 oktober officieel geopend door Holtens burgemeester, Mr Ridder van Rappard Bij de voltooiing van de verhuizing en de ingebruikneming van het nieuwe thuis in Holten werd dins dagmiddag een oud gebruik in ere houden Als dank aan vrienden en/of relaties bood de O.L M leer lingen en genodigden een „intrek kersmoal" aan, met het in Sail and bekende kruudmoes als hoofd schotel Onder de officiële genodigden be vonden zich ir Y van der Wal se cretaris van het hoofdbestuur van de O.L M de plaatselijke besturen van de O L M van Holten en Mar- kelo, de vertegenwoordigers van de afdeling onderwijs van de O L M.. de heren Stavorinus en Lenselink, en Mr WH Enklaar, oud burgemeester, die voorzitter is van de commissie die de proceduren in zake samenwerking met De Noord- enbarg begeleidt Hetis bekend dat oud-burgemeester Mr Enklaar in de breedste zin des woords veel voor het onderwijs in Holten heeft gedaan Voorts werden o m opge merkt de „noabers" van De Diess- enplas. Twente in, inclusief Hardenberg en Holten. In Amsterdam en de stad Utrecht functioneert de rege ling al. Almelo is het derde arron dissement in den lande waar de wegsleepregeling ingaat Op korte termijn zal dezelfde regeling gel den in de arrondissementen Zwolle en Zutphen, zodat het be taalde wegslepen dan in 'geheel Overijssel zal gelden. Op dinsdag 18 september a s zal het nieuwe seizoen voor de bejaar densociëteit worden ingeluid met een reisje' De reis heet Joost mag het weten" D w.z zoals de buson derneming zegt. een unieke tocht door ongeëvenaard natuurschoon, door meren en kraggen. over heu vels. door bos en heidevelden, af gewisseld door gemoedelijke dorp jes en oude stadjes met veel be zienswaardigheden 's Morgens wordt u koffie met cake aangebo den. 's middags een unieke rond vaart gevolgd door een verzorgd diner Aanvang van de reis 9 00 uur vanaf gebouw Irene en Diessen- pla's Terugkomst, plm 1800 uur. Prijs per persoon f 30 - Opgave bij de heer Kers. VVV -kantoor, tel. 15 33, vóór 11 september Uw wordt vriendelijk verzocht van tevoren af te rekenen met de heer Kers Wy hebben vertrouwen, dat wij al dus een aantrekkelijke reis kunnen maken. Bestuur Bejaardensociëteit, Na de maaltijd, die werd gebruikt in de gemoedelijke, bekende Hol- tense sfeer, werden enige toespra ken gehouden, waaruit wel bleek hoe blij men was dat de school thans in Holten is De heer Groe newegen dankte uit naam van de school, waarvan ook de acht do centen en de leerlingen aanwezig waren, directie en personeel van De Noordenbarg hartelijk voor de on dervonden medewerking en de leerlingen voor het bereiden van het trekkersmoal. Het verhuizen van een complete school komt weinig voor. merkte hij op en het betekende vier dagen pakken en naar Holten trekken met grote ver huiswagens. Maandag kon men er in trekken Dat intrekkersmoal is een wezen lijk deel van de oude noaberplicht. Zo'n noaberplicht zou in feite overal moeten zijn; een plicht die zich uit in bijstand in goede en kwade dagen. Je zoudt het kunnen zien als een symbool, een streven om een goede traditie van buur en vrienden-zijn waar te maken. Want gelukkig maken is: gelukkig zijn, en buren maken is: buren zijn, aldus de heer Groenewegen. Ir. v d Wal wees er oa. op, dat de O L.M de verantwoordelijkheid heeft voor zowel De Noordenbarg als voor de lagere agrarische school Er is steeds meer een nei ging tot integratie te komen, om dat immers beide scholen O L M - instituten zijn Het getal leerlingen in Bathmen was niet groot genoeg. Het liefst, aldus spreker, hadden we aan De Noordenbarg een vleugel gebouwd voor de lagere agrarische school, maar Bestek "81 heeft ons wel geleerd, dat daarvoor geen gel den aanwezig zijn Hij roemde de medewerking van Holtens gemee ntebestuur en de wijze waarop de school is opgeknapt ,,Ik hoop dat we hier niet zoveel ja ren zullen blijven zitten en dat we eindelijk eens onderdak kunnen krijgen voor fijn les geven En ik hoop dit zei spreker tot de leerlin gen dat jullie in ieder geval eerder klaar zijn dan de nieuwe school" De directeur van De Noordenbarg, de heer P H Cammeraat, vroeg zich af of hij hier moest staan als familie of als noaber Je hebt trou wens ook de noodnoabers Jezoudt kunnen zeggen van alles iets wat we zouden kunnen zijn. aldus spre ker We voelen ons als noabers en we proberen dichter tot elkaar te Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Met betrekking tot de afvoer van het rioolwater van Bathmen zal nader worden bezien of het in de huidige omstandigheden wellicht de voorkeur verdient, dat dit riool water zal worden afgevoerd naar de zuiveringsinstallatie Holten/Mar- kelo In de Beuseberg by Holten. Dit vermeldt het maandbericht van augustus van het Zuiverin gschap West Overijssel. komen. Hij bood namens zijn school aan de agrarische school de medewerkers de beste wensen aan. Drs P Bakker, directeur van de Scholengemeenschap, herinnerde eraan, dat toen bekend werd dat er „inwoning" zou komen de Scho lengemeenschap in eerste Instantie er niet zo gelukkig mee was, van wege de verwachte uitbreiding van de school tot 1400 1500 leerlingen. Dan zou weer een lokalen-nood ontstaan Wij begrepen wel dat Holtens financiële situatie dusda nig was. dat er geen bouw zou kun nen worden gerealiseerd Het in trekken had wel het nadeel, dat uitbreiding van de sportvelden nog niet plaats zal kunnen hebben De hoop is op een oplossing in de toe komst Wij hopen dat de samen werking plezierig zal worden en dat we goede noabers, goede vrienden zullen zijn, aldus drs Bakker Aan die wens hopen we zeker gestalte te kunnen geven, aldus de heer Groe newegen ln zijn dankwoord Er was nadien nog gelegenheid een kijkje te nemen in de school. U ontvangt een fraaie als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee In/enden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Adres: Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr mevr Adres Woonplaats 1 Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar J De dames van de afd Espelovande Ned Bond van Plattelandsvrou wen maakten donderdag 16 augus tus hun jaarlijks uitstapje per O AD- touringcar die om half acht in stromende regen vertrok vanaf de Splo-school De reiscommissie had omtrent het doel van de reis „zwijgplicht" opge legd en het was voor de dames dan ook een complete verrassing toen de bus via Deventer, Arnhem en Nymegen rond tien uur stopte by het grote recreatiepark de Beekse Bergen by Hilvarenbeek, waar in het parkrestaurant de koffie met gebak heeriyk smaakte. De dames maakten een rondrit door het Safaripark en beleefden veel plezier aan de apen die (gratis) meereden op het dak van de bus. Na de rit schikten de dames aan aan een zeer verzorgde Brabantse koffietafel waarna het middagpro gramma werd gevuld met allerlei attracties o a boottochtje, kabel baan, waterfietsen, ritje met het parktreintje, wandelen etc. Om vyf uur luidde de gong voor het afscheidsdiner in het gezellige res taurant en dit betekende een voor- treffelyke afsluiting van het bezoek aan de „Beekse Bergen". Op de thuisreis werd nog „aange legd" in cafë „De Nachtegaal" by Grave In de bus bedankten mevr. Soepnel namens de reiscommissie en de presidente mevr Tuitert na mens het bestuur de dames voor hun Inbreng aan het welslagen van het uitstapje en ook werd dank ge bracht aan de chauffeur. Aan de Schipbeek achter in de Beuseberg ter hoogte van de wa terzuiveringsinstallatie werd dins dagavond een perceeltje haver ge maaid op de manier zoals dit plm 40 Jaar ook in Holten nog gebeurde n 1. met de zicht De zichters en de bindsters droegen hierbij ouderwetse kledij die ver voor de tweede wereldoorlog bij het oogsten werd gedragen o.a de lange witte schorten van de bind sters Het oogstgebeuren was dinsdag avond helemaal n dev stijl van „vrogger" want nadat er plm een half uur was gewerkt kwamen de kinderen met pannekoek met 'n spekhasse en een komme koffie Toen de schoven aan de garst ston den werd er onder het genot van een borreltje gezellig gepraat over Vespertijd voor de „Noabers" Wibbelink (Bosman), Nijland (meesterberends), Bekkernens en Veger. hoe het vrogger was, over de tijd dat Staring dichtte ..Sikkels klin ken sikkels blinken, ruisend valt het graan"

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1