Ook n kont meewerken aan vrede in Noord-Ierland *LMT]fl IfflKIJKEIl Diverse bezwaren van de heer Wechstapel Ontwerp-bestemmingsplan Dijkerhoek Bezwaar tegen voetpad Woningvoorraad Algemeen belang gaat voor Schietbaan Uit de raads portefeuille Landbouwschap Toetreding Spanje wordt bekeken Ontwerp bestemmingsplan Dijkerhoek in de raad door uw (vaste) bijdrage voor het Holtens Fonds Internationale Hulpverlening. Aktie: 12 tot 19 augustus '79 Bezwaren Oprichting onafhankelijke boerenorganisaties Weer vernielingen op station Paarden- fokdag Nim^SïichtiiwB HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 AUGUSTUS 1979 - PAG. 7 Tegen een aantal onderdelen van het ontwerp- bestemmingsplan Dijkerhoek, dat de raad ter vast stelling wordt aangeboden, heeft de heer Wechstapel bezwaar ge maakt, waarop B en W uitvoerig ingaan. Ten eerste maakt de heer Wechstapel bezwaar tegen de be stemming eengezinshuizen op het perceel, dat gelegen is rondom zijn woning en dat grenst aan de Hak- kertsweg aan het gebouw Betha- niê. Aan dat bezwaar liggen de volgende motieven ten grondslag: Onvoldoende motivatie voor de omvang van de geprojecteerde to tale plancapaciteit voor Dijker- hoek; aantasting van zijn agra risch bedrijf, van zijn privacy en verlies van zijn boomgaard; ver dichting van de bebouwing tussen zijn woning en de kerk, hetgeen in strijd is met de ruimtelijke struc tuur van Dijkerhoek. In een aanvulling op zijn bezwaar schrift doet de heer Wechstapel de suggestie om de geplande woning bouw te projecteren aan de zuid zijde van de Boerendanssteeg. Hij noemt voor dit standpunt de vol gende argumenten: veel evenwichtiger opbouw van Dijkerhoek; veel economischer; uit verkeers-technisch oogpunt aantrekkelijker. Ten tweede maakt de heer Wechstapel bezwaar tegen de bestemming schietbaan, omdat deze in zijn achtertuin is geprojec teerd. Met de consequenties van deze schietbunker, zowel in ruimte lijke zin als in termen van hinder en geluidsoverlast, kan hij niet ak koord gaan. Ten derde constateert hij dat zijn woning en naastgelegen schuren de bestemming woondoe- leinden heeft gekregen, waarmede hij zich wel kan verenigen, indien daardoor een eventuele toekom stige verbouwing of uitbreiding van de bestaande agrarische be bouwing niet onmogelijk wordt gemaakt. Gelet op vorenstaande bezwaren verzoekt hil met klem het bestem mingsplan in elk geval zodanig ge wijzigd vast te stellen, dat de op zijn perceel geprojecteerde nieuwe woonbestemmingen en de (uit breiding) van de schietbunker uit het plan worden geschrapt, en dat hem voor het verlies aan grond voor de bestreden woonbestem ming aan de Hakkertsweg vervan gende agrarische grond - met mo gelijkheid tot bouw van een schuur/stal - wordt aangeboden. In aanvulling op zijn bovenge noemd bezwaarschrift maakt de heer Wechstapel bij brief van 1 mei 1979 alsnog bezwaar tegen het di rect achter zijn perceel geprojec teerd voetpad, omdat: dit pad de verbinding moet geven tussen speelterreinen, die onlo gisch ver uit elkaar liggen en daar mede een gekunstelde oplossing biedt voor de op zichzelf gerecht vaardigde vraag naar kinderspeel terreinen; gezien de aard van de twee terrei nen dit pad regelmatig door spe lende en voetballende kinderen zal worden benut, hetgeen een directe ingreep op zijn privacy betekent: dit pad de aanleiding is tot een zeer onredelijke en onevenwichtige op deling van zijn perceel, waardoor aan de Hakkertsweg percelen van 45 meter diepte ontstaan, terwijl hij slechts een achtertuin van 8 m diepte krijgt. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt als volgt gemo tiveerd: Hoewel de heer Wechsta pel bezwaar maakt tegen de be stemming êéngezinshuizen op de hem toebehorende gronden, gaat het hier om gronden, waarop een agrarische bestemming is gelegen met een wijzigingsbevoegdheid t.b.v. woondoeleinden. De reden van zijn bezwaarschrift is dan ook natuurlijk gericht tegen de moge lijkheid, dat er op zijn gronden de bestemming woondoeleinden ca tegorie EO (êéngezinshuizen, open bebouwing) wordt gelegd. Om aan te tonen dat ook de grond van de heer Wechstapel nodig is voor de geplande woningbouw in Dijkerhoek, hebben wij aange toond, hoeveel woningen er in de kern Dijkerhoek gebouwd zouden moeten worden de komende jaren, om de natuurlijke aanwas en de verlaging van de gemiddelde wo ningbezetting op te kunnen van gen, teneinde zodoende een vol doende draagvlak te'creèren voor het instandhouden van de aanwe zige voorzieningen. De geplande woningvoorraad voor de buurt schap Dijkerhoek in het jaar 1990 kan als volgt berekend worden: De stand van zaken per 1-1-1976 is als volgt: Inwoners kern 75, bui tengebied 386; woningen kern 24, buitengebied 81; gem.woningbe- zetting kern 3,1, buitengebied 4,8. Voor het buitengebied van Dijker- hoek wordt aangenomen dat de gemiddelde woningbezetting zal dalen van 4,8 in 1976 naar 3,6 in 1990. Daar aangenomen wordt dat het aantal woningen in het bui tengebied gelijk zal blijven, zal het inwonertal van het buitengebied met ca. 90 teruglopen. Bovendien zal door de natuurlijke aanwas in dezelfde periode de totale bevol king van Dijkerhoek met ca. 37 personen toenemen. Dit betekent dat de kern Dijkerhoek een bevol kingstoename van 127 personen zal moeten opvangen. Er wordt aangenomen, dat niet de gehele bevolkingstoename in de kern blijft wonen Voor de berekening wordt er mee stal uitgegaan van een tweetal mo dellen. en wel één waarbij 2/3 deel van de toename in de kern blijft wonen en een model waarbij 1/3 deel van de toename in de kern blijft wonen. In een berekening wordt er eve neens ook van uitgegaan, dat naast een gedeelte van de natuurlijke aanwas eveneens een deel van de overloop vanuit het buitengebied naar de kern, als gevolg van daling van de gemiddelde woningbezet ting. naar elders zal vertrekken. Dit houdt in dat het totaal aantal in woners van Dijkerhoek terug loopt met ca. 40 45 personen, waarmee de draagkracht van het voorzie ningenniveau terugloopt, terwijl in het kader van het kleine kernenbe- leid eerder gestreefd dient te wor den naar versterking van dit ni veau. De huidige planopzet is ge baseerd op bouw van ca. 22 wonin gen, te realiseren in 11 jaar. zodat voldaan wordt aan de gemiddelde prognoses zoals deze uit de bereke ningen voortvloeien. Deze 22 wo ningen zullen alleen bestemd zijn voor personen die economisch en/of sociaal aan buurtschap of het verzorgingsgebied Dijkerhoek zijn gebonden. In hoeverre de heer Wechstapel de in geding zijnde gronden niet zou kunnen missen voor zijn agrarisch bedrijfje, is moeilijk te overzien Dit nog afgezien van een eventuele schadevergoeding, welke bij de verwerving van de gronden uitge keerd zou kunnen worden. In hoe verre de gemeente in staat is hem vervangende agrarische grond aan te bieden, valt thans buiten onze beoordeling. Bij de voorbereiding,en--de;va&tstelr ling van een bestemmingsplan dient een afweging plaats te vinden van het particuliere belang tegen over het algemeen belang. Bij af weging van deze belangen dient het algemeen belang te prevaleren. Dit algemeen belang vordert dat ter plaatse woningbouw wordt gepro jecteerd, aldus B en W. Hoewel aan het voorstel van de heer Wechstapel, om de geplande woningbouw aan de zuidzijde van de Boerendanssteeg te projecte ren, zeker financië e voordelen zijn verbonden moet toch afgezien worden van bebouwing op die plaats, om de bestaande rand van de aanwezige bebouwing van Dij kerhoek niet aan te tasten. In de beleidsnota van de gemeente Hol ten wordt gesteld, dat in Holten en Dijkerhoek bijzondere aandacht moet worden besteed aan de dorpsgezichten en de dorpsran- den. Dit geldt met name voor die situaties, waar uitbreidingen van de dorpen door nieuwbouw plaats heeft. Redenerend vanuit dit be leidsvoornemen is gekozen voor een uitbreiding van Dijkerhoek in noord-westelijke richting, waar nieuwbouw door de aanwezigheid van bestaande houtopstanden en eerste aanzetten van bebouwing goed inpasbaar is. Verkeerstech nische overwegingen spelen, ge zien het geringe aantal nieuw te bouwen woningen, nauwelijks een rol. Bij de uitvoering van het plan zal het binnen het plan gelegen be drijfje van de heer Wechstapel ge handhaafd kunnen blijven. In het ontwerp-plan is dit pand evenwel bestemd voor woondoeleinden, in verband waarmede er bij de reali sering van het plan naar gestreefd zal worden dit pand een woon functie te geven. In de toekomst zal dan ook het uitoefenen van een normaal agrarisch bedrijf in deze bedrijfsgebouwen niet meer tot de mogelijkheden behoren. Recla mant zal uiteraard alsdan een be roep kunnen doen op een schade vergoeding ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Hoewel niet geheel ontkend kan worden, dat de heer Wechstapel er wat betreft privacy enigszins op achteruit gaat, resteert hem in de huidige planopzet een kavel van ca. 1000 m2. Teneinde toch toch enigszins aan zijn wensen tege moet te komen om een grotere tuin achter zijn woning te kunnen krij gen, is het te overwegen om het ge projecteerde voetpad 5 6 10 m in noordelijke richting op te schui ven, zodat er ook een betere verde ling in diepte van de percelen tus sen de Hakkertsweg en de Maat- mansweg ontstaat, schrijft het col lege. B ovendien 2ou de kavel v an de heer Wechstapel nog vergroot kunnen worden door de bouwmogeiykheid tussen zijn woning en het kerkge bouw te laten vervallen, waardoor de bestaande boomgaard in stand gehouden kan worden. Met betrekking tot het bezwaar van de heer Wechstapel tegen de op zijn grond geprojecteerde schiet baan kunnen wij u mededelen, schrijven B en W dat blijkens het kadaster deze grond geen eige ndom is van de heer Wechstapel. Of er sprake zal zijn van hinder en ge luidsoverlast zal afhankelijk zijn van het gebruik en de te kiezen constructie. Overigens is voor de oprichting van een schietbaan een hinderwetvergunning vereist. In het kader van deze hinderwetpro cedure ku men opnieuw bezwaren ingediend worden in verband met te verwachten hinder. Met betrekking tot het bezwaar te gen de bestemming woondoelein den van zijn woning met naastgele gen schuren zij opgemerkt, dat vol gens het vigerende bestemmings plan „buitengebied" voor het on derhavige perceel de bestemming „Agrarisch gebied zonder bebou wing" geldt. Bij een eventuele uit breiding of verbouwing van de be staande agrarische bebouwing moet een beroep op de overgangs bepalingen worden gedaan, het geen inhoudt dat maximaal met 25% mag worden uitgebreid. Verbouwingen en uitbreidingen zijn dan ook op dit moment reeds aan strakke regelen gebonden en zijn nu overeenkomstig de huidige mogelijkheden in passende voor schriften geregeld. Het door de heer Wechstapel op 1 mei 1979 ingediende bezwaar tegen het direct achter zijn perceel gepro jecteerde voetpad is te laat inge diend. zodat hij in dit bezwaar niet ontvankelijk verklaard zal moeten worden. Er bestaat echter geen be zwaar tegen om ambtshalve toch op dit bezwaar in te gaan. Het voetpad is bedoeld om een directe verbinding tot stand te brengen tussen de speelplaats bij de school en het geprojecteerde speel trap veldje. Onder verwijzing naar het hierboven gestelde ten aanzien van de achtertuin bestaat er ons inziens geen bezwaar tegen het pad ca. 5 a 10 m in noordelijke richting op te schuiven, zodat de privacy van de heer Wechstapl enigszins wordt vergroot, zeggen B en W in hun mo tivering. Aanvankelijk dachten B en W en de commissie ruimtelijke ordening, dat net voetpad 10 meter noordwaarts opgeschoven kon worden. Bij nader inzien blijkt, vol gens B en W, dat voor een van de aan de Hakkertsweg geprojec teerde woningen dan slechts een achtertuin van ca. 6 meter diepte resteert, terwijl de heer W. een ach tertuin van ca. 22 meter diepte ver krijgt Daarom stellen B en W voor het voetpad ca. 6 meter in noord elijke richting op te schuiven. De privacy van de heer Wechstapel wordt dan toch vergroot. Boven dien onstaat een evenwichtiger verdeling in de diepte van de perce len tussen de Hakkertsweg en de Maatmansweg. Het ontwerpplan Dijkerhoek is behandeld in het be stemmingsplanforum op 6 oktober 1977. De forumleden konden zich met het ontwerpplan verenigen. De indieners der bezwaarschriften hebben hun bezwaren kunnen toe lichten in een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening op 27 juni 1979. Voor de uitvoering van het be stemmingsplan kom Holten moet de gemeente 8 m2 grond verwerven van de kerkvoogdij der Hervormde Kerk. De grond is nodig om het voetpad tussen de Dorpsstraat en de kerk te laten aansluiten op de gemeentegrond, gelegen achter het te bouwen appartementsgebouw met winkels aan de Dorpsstraat. De overeengekomen prijs is f 375,-. De huurprijs van de gemeentewo ning Enkweg 7. bewoond door drs. P Bakker, zal moeten worden her zien en wel per 1 juli 1979, omdat door een misverstand is uitgegaan van het laatst berekende huurbe drag van november 1978. Th. Oostenbrug en G. Voortman, wonende Diessenplasstraat 5 en 7, hebben een bezwaarschrift inge diend bij de raad. De gemeente wil om het terrein van de scholenge meenschap een afrastering plaat sen. Reclamanten menen dat te kunnen doen op grond van de wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (A.R.O.B.) B. en W. willen recla manten niet ontvankelijk verkla ren in hun bezwaarschrift. Eigena ren van naburige erven, die zich be zwaard voelen, dienen zich te wen den tot de burgerlijke rechter, zeg gen B. en W. Reclamanten waren het niet eens met het besluit van de raad van 17 april 1979 tot plaatsing van de afrastering. Koopavond De verordening tot aanwijzing van een koopavond in de gemeente moet worden aangevuld. De raad is verplicht één avond in de week aan te wijzen als koopavond met een uitwijkmogelijkheid naar een an dere dag. in geval van feestdagen (Hemelvaart), Kerst, Nieuwjaar etc. Conform de wens van de Hol- tense Handelsvereniging is in de Holtense verordening de donder dag aangewezen. Voorgesteld wordt een uitwijkmogelijkheid naar de vrijdag op te nemen. Verbetering wegen Voorgesteld wordt aan Krekel Hol ten B V te Rijssen onderhands op te dragen de verbreding van de Lichtenbergerweg voor de inge schreven prijs van f 87 800 (exclu sief b t.w.). De som ligt iets onder de raming van de directeur van Ge meentewerken, n.l. f 90 700 - In het investeringsschema voor 1979 voor verbreiding van genoemde weg is een krediet van f159 000 opgeno men; de werkelijke kosten worden geraamd op 130.000 -. Aan de ge meente Rijssen zal worden ge vraagd om voor de verbetering van plm 20 meter op Rfjssens grondge bied van genoemde weg een bij drage te leveren. Eveneens zal worden voorgesteld Krekel Holten B V te Rijssen on derhands op te dragen het aan brengen van een slijtlaag op de La- renseweg voor f52 700 (exclusief b t.w.) voor f 52 700 De raming van Gemeentewerken was f 54.550 -. Als de raad ermee akkoord gaat zal burgemeester Mr W L F C ridder van Rappard worden benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand, en wel ingaande 1 juli. Er zijn dan in totaal zeven ambtenaren van de burgerlijke stand, n.l. de he ren G.J. Langenbarg, burgemee ster Van Rappard. H. de Blaauw. A. Vincent. mevr. J.H. Dek- ker-Arends. en speciaal belast met het voltrekken van huwelijken de herer. L. de Vrijer en oud-burge meester Mr. W.H. Enklaar Het bestaur van het Landbouw schap heeft in zijn openbare be stuursvergadering van 4 juli zijn uitgangspunten vastgesteld, die bij de toetreding van Spanje tot de Europese Gemeenschap in acht genomen moeten worden. Gezien de grote verschillen op econo misch en sociaal terrein tussen Spanje en de huidige EG is voor het totale integratieproces een voldoende lange overgangster mijn nodig. Bij het volledig of ge deeltelijk wegvallen van het ge meenschappelijk landbouwbeleid en het onderlinge vrij handelsver keer zou met name de Nederlandse land- en tuinbouw worden getrof fen. De betekenis en ontwikkeling van de Spaanse tuinbouw in acht ge nomen meent het bestuur van het Landbouwschap, dat voor de agra rische sector een overgangsperiode van minimaal 10 jaar noodzakelijk is. Even belangrijk hierbij is de duur van de overgangstermijn en de inhoud van de overgangsmaat regelen, die in onderlinge harmonie moeten zijn. Het bestuur verwees in dit verband nogmaals naar de toe tredingsonderhandelingen met Griekenland, waarbij onvoldoende aandacht is besteed aan de inhoud van de overgangsmaatregelen. Het Landbouwschap ziet de tuin bouw als de meest betrokken sec tor bij de Spaanse toetreding. Met produkten als aardappelen en uien is ook de akkerbouw een sector, waarin men belangrijk grotere con currentie zal ondervinden dan thans het geval is. Door de sterke uitbreiding en stimulering van de legpluimveesector in Spanje zullen ook de belangen van deze sector in de huidige Gemeenschap scherp in het oog moeten worden gehouden. In de uitgangspunten, die het Landbouwschap heeft vastgelegd, wordt met name ook gewezen op de gevaren van een snelle produk- tieuitbreiding, die het gevolg kan zijn van een te korte overgangspe riode voor Spanje. Nu reeds wordt buiten de Gemee nschap (vooral door de landen rond de Middellandse Zee) gesproken over compensatie na toetreding van Griekenland, Spanje en Portu gal. Het Landbouwschap meent in dit verband, dat geen nieuwe of verbeterde tariefvoordelen in de sector groente en fruit aan deze landen verleend mogen, worden, daar deze sectoren dopr,del9,efee ding toch ai het sterkst worden ge troffen. Naast het hoofd-project „Land- bouwwerk in Ghana" is ook een be langrijk deel van de opbrengst van de a.s. actie voor hetHoltens Fonds Internationale Hulpverlening be stemd voor „Verzoeningswerk in Noord-Ierland".Noord-Ierland is in vele opzichten een achtergebleven stuk van West-Europa, waar de in termenselijke verhoudingen vol zitten met problemen. In deze zeer explosieve situatie, waarover wij dagelijks in de couranten lezen, be sloten 40 rebelse christenen „werk tuigen van Gods vrede" te worden en daarvoor met elkaar een ver bond aan te gaan. De drijvende kracht achter dit verbond was de studenten-predikant uit Belfast, ds. Ray Davey, een vitale zestiger. Hij stamt uit een traditionele do mineesfamilie uit een calvinistisch milieu, waarin een sterke nadruk gelegd werd op persoonlijke deugd, maar over maatschappelijke deug den gezwegen werd. Als ïegerpre- dikant werd hij krijgsgevangen gemaakt door Rommels troepen in Nd. Afrika In die jaren nam hy af scheid van het piëtistisch Chris tendom en beleed ais zijn geloof, dat Christus alle maatschappe lijke verdeeldheid kan doorbreken en een nieuwe wereldgemee nschap scheppen. Want hij reali seerde zich dat Christus niet was gekruisigd in een kathedraal tus sen twee kaarsen, maar tussen twee dieven op de vuilnisbelt van de stad. De door ds Ray Davey ge stichte gemeenschapp „werktui gen van Gods vrede" omvat nu on geveer 100 mensen, Zy werken be halve vanuit het vormingscentrum ..Corrymeela" (is heuvel van har monie), gelegen in het uiterste Noorden van Ierland, óók met groepen in Belfast en Dublin Om dat deze gemeenschap, evenals de kerken, de scheiding van het land nooit aanvaard hebben, heeft zij zich óók in een barak vlakby de hoofdstad van de Ierse republiek gevestigd. De 6000 jongeren uit verschillende maatschappelyke groepen in Noord-Ierland die nu jaarlijks alleen al in ,Curr wneela" komen, leren er dat de eindeloze spiraal van geweld en haat moét en kan doorbroken worden. In Ier land wordt veel gezongen. Ds. Da vey zegt: „Zingen is iets van het hart. Het gaat dieper dan redene ren. Sinds vorig jaar worden in „Corrymeela" ook zang- en spel- groepen getraind, die dan heel Ier land doortrekken. Aan de jongeren, die in „Corrymeela" geweest zyn wordt ook gevraagd in hun woon plaats „cellen voor de vrede" te vormen, waarin over gemengde huwelyken gesproken wordt en het mistekend beeld, dat Protestanten en Rooms-Katholieken van elkan der hebben, wordt bygesteld. „Cor rymeela" heeft al heel wat hulp uit Nederland ontvangen, o.a. van de Rotary en van de Lions. „Alléén al léren dat het best plezierig is, iets te bouwen inplaats van af te breken, helpt Noord-Ierlands jeugd" zegt ds. Davey en het is ongetwijfeld mede uit zijn naam, dat de Her vormde Commissie Werelddiaco- naat u éllen hartelijk en dringend uitnodigt om door een royale (vas te) bijdrage aan het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening (giro 875587 v.d. Rabobank te Hol ten) óók de jeugd van Noord- Ierland uw helpende hand te rei ken op de weg der verzoening. In de gemeenteraad van dinsdag 7 augustus moet het plaatselijk par lement een besluit nemrn over de vaststelling van het ontwerp-be stemmingsplan Dijkerhoek. Dit plan komt in de plaats van het vi gerende bestemmingsplan Dijker hoek, dat 14 december 1956 door de raad is vastgesteld en op 8 oktober 1957 door G.S. is goedgekeurd. Het gebied van het nieuwe ont werp-plan is groter dan het oude plan, want ook gronden, die tot nu toe onder het plan buitengebied Holten vielen, komen binnen de grenzen van het nieuwe plan te liggen. Het geeft een planologische rege ling voor de bestaande bebouwing van de geiyknamige buurtschap en voorziet tevens in de behoefte aan een bouwmogelykheid van ca. 25 nieuwe woningen voor hen, die economisch of sociaal zijn gebon den aan de buurtschap of het ver zorgingsgebied Dykerhoek. Om dat te bereiken is gekozen voor een methodiek, waarby aan de desbe treffende gronden een agrarische bestemming is gegeven, met een wyzigingsbevoegdheid van B. en W. krachtens artikel 11 van de Wet Ruimtelyke Ordening, die G.S. moeten goedkeuren. De provinciale commissie voor gemeentelijke plannen heeft gaarne ingestemd met deze met hodiek. Qua capaciteit en looptyd van het plan (10 jaar) zal het ge middelde bouwtempo niet meer dan twee k drie woningen per jaar bedragen. Zoals voorgeschreven is overleg gepleegd met diverse instanties: o.a. de Genie in Zwolle, het Zuiver ingschap West Overyssel, waters chap Salland. Het ontwerp-plan heeft ingaande 26 februari 1979 een maand ter visie gelegen Drie bezwaarschriften zyn ingediend: 1. N.V. Nederlandse Ga sunie, district Noord Oost Deven ter; 2. F.J. Sluiter, Dykerhoeks- eweg 24. Holten; 3. E. Wechstapel, Maatmansweg 5, Holten. Omdat de bezwaarschriften zy n ingediend binnen de gestelde termyn kunnen reclamanten in hun bezwaren ont- vankehjk worden verklaard. De N.V. Nederlandse Gasunie ver zoekt in haar bezwaarschrift om opneming op de plankaart van het bestemmingsplan van een aandui ding van de in de berm van de Dy- kerhoekseweg gelegen transport leiding. Naast veiligheidsoverwegingen, die de Gasunie noemt, is het ook planologisch gezien wenseUjk der- gelyke transportleidingen op de bestemmingsplankaart met een globale aanduiding op te nemen, antwoorden B. en W. Mitsdien ach ten zy het bezwaarschrift van de Gasunie gegrond en stellen zy voor hieraan tegemoet te komen door het aanpassen van de plankaart. De heer en mevrouw Sluiter maken bezwaar tegen de opgenomen wy zigingsbevoegdheid van de agrari sche bestemming van een perceel in die van woningbouw vanwege: - het in gedrang komen van hun rust, vryheid en hobbies; - verstoring van het uitzicht; - aanwezigheid van de afvoer van hun riolering in dit perceel; - waardevermindering van hun pand;- deonmogelykheid om t.z.t. zelf op dit perceel te kun nen bouwen. By het opstellen van het ont werp-bestemmingsplan is gekeken in hoeverre er binnen de bestaande kern Dykerhoek nog bouwpercelen aanwezig zyn. By die verkenning is het perceel, waartegen de heer en mevrouw Sluiter nu bezwaar aan tekenen, te voorschyn gekomen als een potentieel bouwperceel en der halve in de wyzigingsbevoegdheid opgenomen, zegt het college. Uitgangspunten hierbij waren, dat de woning van de familie Sluiter georiënteerd is op de Dijkerhoeks- eweg en het onderhavige perceel tje weiland als een zelfstandige eenheid beschouwd kan worden. Daar de heer en mevrouw Sluiter dit terreintje beschouwen als een onderdeel van hun erf, is er geen enkel bezwaar tegen om hier de wijzigingsbevoegdheid te laten vervallen en het onderhavige per ceel te bestemmen tot woondoe leinden categorie T (tuin). Gelet op het bovenstaande stellen zy de raad voor het bezwaarschrift van de heer Sluiter gegrond te ver klaren en hieraan tegemoet te ko men, door het laten vervallen van de wyzigingsbevoegdheid van dit perceel en het perceel te bestem men tot „woondoeleinden catego rie T (tuin). Voor de bezwaren van de heer Wechstapel en de antwoor den van B. en W. zie men elders in dit blad. De in Rome gehouden wereldcon ferentie over agrarische hervor ming en plattelandsontwikkeling, georganiseerd door de V.N. Voedsel- en Landbouworganisatie (FAO), is achter de rug. De boeren in de gehele wereld, georganiseerd in de Internationale Federatie van Agrarische Producenten (IFAP), vragen zich af of het weer een inter nationale bijeenkomst is geweest met veel dokumenten en weinig re sultaten. De IFAP heeft al het mo gelijke gedaan om ervoor te zorgen, dat de Rome-conferentie zich toe spitste op de werkelijke proble men, namelyk die van de kleine boeren in de ontwikkelingslanden. IFAP's vice-president, M. Ghedira, heeft de delegatie geleid, be staande uit vertegenwoordigers van boerenorganisaties uit vijf ontwikkelingslanden. Bovendien hadden diverse IFAP-leden verte genwoordigers in de verschillende regeringsdelegaties. Volgens IFAP is de oprichting van onafhankelijke boerenorganisaties de enige manier om de ontwikke ling van het platteland krachtig en effectief aan te pakken. Als de di verse regeringen zulke onafhanke lijke landbouworganisaties erken nen, kunnen deze organisaties deelnemen aan de besluitvorming inzake de plattelandsontwikke ling. De IFAP heeft hiervoor ge pleit in Rome tijdens de plenaire vergadering, commissievergade ringen en persconferenties. Het IFAP-standpunt is opgenomen in het aktieprogramma van de FAO. IFAP vreest dat vele regeringen geen effectief beleid zullen voeren ter verbetering van de platteland sontwikkeling. Tijdens de confe rentie in Rome hebben diverse offi ciële regeringswoordvoerders lange redevoeringen afgestoken, doorspekt met principes en alge mene stellingen. In sommige toe spraken klonk zelfs de roep om meer overheidscontrole op het platteland en de boerenorganisa ties. In het aktieprogramma van de con ferentie is niet opgenomen, dat IFAP en de ledenorganisaties (voor Nederland zijn dat de drie centrale landbouworganisaties KNBTB, NCBTB en KNLC) ingeschakeld worden bij de controle van de ge maakte afspraken. Gesteund door de ledenorganisaties zal IFAP na uwlettend nagaan of de betrokken regeringen haar verplichtingen nakomen. Op deze wijze wil de we reldorganisatie voor boeren in de strijd tegen honger en armoede vechten voor een menswaardiger bestaan van de plattelandsbevol king in de ontwikkelingslanden, zo schrijft ons het Landbouwschap. Voor de zoveelste keer was het sta tion in Holten weer het doelwit van vernielzuchtige jongelui uit Deven ter. De 16-jarige Deventernaar E.A.J.F. sloeg drie ruiten- waarvan men dacht dat ze niet stuk te krijgen waren - aan splinters, richtte schade aan aan de golfpla ten op de rijwielstalling en smeet een klinker tegen een van de klok ken op het perron. F. verkeerde on der invloed. Er werd dit jaar reeds voor plm. tienduizend gulden schade aangericht op het N.S. sta tion. De jaarlijkse paardenfokdag van vereniging „Hobatheo" (Hol- ten/Bathmen en Omstreken) zal op zaterdag 11 augustus worden ge houden op het terrein bij café- restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. In verband met de grote aanvoer van plm. 150 warm bloed paarden uit Holten, Bath- men, Schalkhaar, Heeten, Nieuw Heeten, Lettele enz. zal de jury reeds om 9,00 uur met de keuring beginnen. WK GIRO 388oa^BB AKJ". 'A J

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7