Dika Kopert urn afscheid Feestmiddag voor de kinderen Jennekesmarkt was druk en gezellig Kerkgeschiedenis van Holten m w mèm mdks w <jgF mmmwm V w W &WSPmiMmWr AdvCTtenöc~six Plezier en spanning op derde Houthakkersfeest BURGERLIJKE STAND Holtenaar mishandeld H01TENS NIEUWSBLAD Voor plm. honderd kinderen - waaronder een aantal die met va kantie in Holten of omgeving zijn - was het donderdagmiddag in ge bouw „Rehoboth" feest. De Dorps feestcommissie had met het optre den van goochelaar Sjarlie in de Roos geschoten, want ze hebben een paar uurtjes hëel veel plezier gehad. Soms was het muisstil als Sjarlie iets vertelde over wat hij alzo over de hele wereld had beleefd en een moment later daverden de lachsalvo's en vreugdekreten door de zaal. Heel leuk was het nummer over Pietje die niks kon onthouden en daarom een nieuw hoofd kreeg. Na de pauze genoten de jongelui, en 'enkele moeders, volop van het oude en toch altijd weer nieuwe ge beuren rond Jan Klaassen. de veldwachter, boef Janus en de bakker en de groene griezel 't Was al met al voor de kinderen een fijne middag. Overleden: C Abbink-Jansen, oud 74 jaar, Brummen; H W Broijl- Jansen, oud 77 jaar. Zutphen; J W Klein Horstman, oud 92 jaar, Hol ten; J. Overmeen-Tempelipan, oud 73 jaar. Holten; S-L Schutte- Niemeyer, oud 80 jaar, Holten (overleden te Deventer) Ondertrouwd: J H Oolbekkink, oud 30 jaar, Markelo en J G Boode, oud 26 jaar. Holten De 17-jarige S.A. uit Holten liep za terdagavond een blauw oog op toen hij bij bar-dancing „De Waag" een klap in het gezicht kreeg van een 16-jarige knaap uit Deventer. A. liep met een paar vrienden rond elf uur richting „De.Waag" en werd bij de ingang van de bar door F. gesla gen. Omtrent de reden van F's agressie tast de rijkspolitie in het duister. De Jennekesmarkt - als sluitstuk van het zeer goed geslaagde Dorps feest - was traditiegetrouw weer de attraktie voor de jongelui die zo rond negen uur samenstroomden aan de voet van de in floodlight badende oude dorpstoren. De jonge én wat oudere marktbe- zoekers werden door „marktmee ster" J. Wiggers via de geluidsin stallatie aangespoord om de ge nummerde kaartjes te kopen van de leden van Boerendansgroep „De Hóólter Daansers". Het was weer een ouderwets gezellige boel op het marktterrein waar de .jennen en de jennekes" door het omhoog steken van een kaart, plankje of een stuk karton met het nummer en luid roepen probeerden zo snel mogelijk de marktbezoek(st)er met het zelfde nummer op te sporen. Het eerste paartje dat zich meldde was Fernande Hofhuis te Holten en Wil lem Brand uit Goor. Beide kregen 25 gulden. De tweede prys (elk f 12.50) was voor Jeanette Nijland en Arend Jan ten Velde te Holten en Jannette Kalfsterman en Bert Stegeman kregen als winnaars van de derde prijs elk drie rijksdaalders. De vierde prys van een tientje werd gedeeld door Janny Timpers uit Rijssen en Jan Herman ten Velde uit Holten. Ad verten tie-adviseur W. EREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De heer W. Otten te Hilversum heeft ons meegedeeld, dat hij zich nog steeds bezighoudt met het verzamelen van gegevens over de geschiedenis van de hervormde gemeente en de ge reformeerde kerk van Holten. Ten aanzien van de historie van de gereformeerde kerk heeft hij ons bericht, dat hij een publika- tie daarover voorbereidt. De kerkeraad heeft hem desge vraagd toestemming verleend om de kerkeboeken in te zien. Van deze toestemming zal t.z.t. dankbaar gebruik worden ge maakt. Wat de hervormde ge meente betreft lig het in de be doeling te eniger tijd een boekje samen te stellen, waarin de pre dikanten. welke de kerk van Holten gedurende drie eeuwen hebben gediend, te beschrijven. Bij de ten behoeve hiervan ge dane onderzoekingen is komen vast te staan, dat wijlen de godsdienstonderwijzer H. Stokkers in de kerkbode van de hervormde gemeente een reeks artikelen over de kerkgeschie denis van Holten heeft geschre ven. Van het 27è artikel van deze serie heeft hij kennis ge nomen. De heer Otten zou graag inzage willen hebben van de daarvóór en daarna verschenen artikelen. De kerkbode is vol gens berekening voor het eerst verschenen in januari 1932. Zij werd toen geredigeerd door ds. PA. Staanbakker Morilyon Loysen en genoemde heer Stokkers. Wie kan de heer Otten van dienst zijn? Als één of meer lezers deze vraag bevestigend kunnen beantwoorden, willen zij dan zo vriendelijk zijn con tact met hem op te nemen? Hy is telefonisch bereikbaar onder 035-28.22.20 (toestel 126) en 035-85.08.32 (thuis). Voor uw reactie zal hij u zeer erkentelijk zijn. HOLTENS NIEUWSBLAD 5* Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Maandagmiddag heeft mevr. H. Kappert-Broekmaat (bij de oudere Holtenaren beter bekend als „Dika van Kappert") in de raadzaal, die met de secretarie en burgemee sterskamer, 29 jaar tot haar „werkterrein" behoorden, af scheid genomen als werkster in het gemeentehuis. gen wijze haar werk, ze liet ons nooit in de steek en het was haar nooit teveel. We hebben het met el kaar heel erg fijn gehad en we be treuren het allemaal dat onze we gen scheiden zó besloot de heer Langenbarg. Hij bood namens het secretarie-personeel een ge- sehenkbon aan. Burgemeester mr. van Rappard - hield - nadat hij een woord van wel kom had gesproken tot mevr. Kap pert en haar kinderen, het secretarie-personeel en enkele genodigden- een korte toespraak waarin hij herinnerde aan de dag dat „Dika" in gemeentedienst werd benoemd onder voorwaarde dat ze voor f 600.- per jaar alle werkzaam heden zou verrichten die haar werkgever haar zou opdragen. Al die jaren zo zei de burgemeester hebtU plichtsgetrouw met grote ij ver en heel secuur uw werk gedaan en we vinden het dan ook jammer dat U ons gaat verlaten. U be hoorde tot de club van het gemee ntehuis. Wij hebben U als werkster en als mens altijd hoog gewaag deerd en dit afscheid zal hopelijk niet betekenen dat U nooit meer bij ons komt kijken. U weet beter dan wie ook hoe laat de bode de koffie bruin heeft. Burgemeester van Rappard bood als herinnering en blijk van waardering namens het gemeentebestuur een prachtige zilveren broche aan Gemeente-secretaris G.J. Langenbarg- die Dika al 25 jaar kent als werkster- sprekend na mens het secretarie-personeel her innerd aan de jaren dat het gemee ntehuis nog verwarmd moest wor den met kolenkachels (salaman ders). later gebeurde dit met olie kachels en nu al weer een aantal jaren met aardgas (c v.) EXTRA WERK TROUW EN BETROUWBAAR Oud-burgemeester mr. W.H. En klaar, die in 1950 het benoemings besluit tekende - stelde aan het be gin van z'n korte toespraak de vraag „Waarom ben ik hier en waarom praat ik nou eigenlijk?" Mijn antwoord zal kort maar duide lijk zijn: Omdat ik je heb leren ken nen en waarderen niet alleen als een trouwe en nette maar ook als een betrouwbare werkster. Zoals Dika zo vindt je er niet zoveel meer. Ze zag in haar werk op het gemee ntehuis een levenstaak een vervul ling in haar leven. Persoonlijk zo besloot mr. Enklaar ben ik dank baar dat ik je in mijn leven heb ontmoet. Mr. Enklaar bood mede namens zijn vrouw bloemen aan. Namens de afd. Holten van de A.B.V.A. bood de heer M. Aanstoot een geschenkenbon aan en tevens werden nog bloemen aangeboden door Eppie van Til te Goor, die in de tijd van de kachels „assistent" van Dika was. DANK Mevr. Kappert-Broekmaat dankte met enkele woorden voor de ge schenken en bloemen die werden aangeboden en de woorden van waardering. De jaren in gemeentedienst waren fijne jaren en een periode in mijn leven die ik nooit zal vergeten. Ik heb hier altijd met plezier gewerkt, we konden het altijd best met el kaar vinden, allemaal heel harte lijk bedankt. Meer dan eens hadden kleine ver bouwingen plaats of werden voor zieningen getroffen die onze werk ster extra werk bezorgden. Bij alle veranderingen die zich in de loop de jaren hebben voorgedaan-bleef Dika dezelfde. Ze deed op haar ei- De stok-dorsers v.l.n.r. Hendrik Herder kregen een „neutje" van Bouwhuis, Jan Kemper en Hein Albert Boode Voor het 3e „Houthakkersfeest" dat op initiatief van de Holtense Handelsvereniging door de M.A.C. „De Holterberg" en de Suppor tersclub van de Holtense Muziek vereniging donderdagavond in de Dorpskern werd georganiseerd toonden meer dan 2000 enthou siast meelevende bezoekers- waaronder zeer veel vakantiegasten- belangstelling. Ze werden welkom geheten door speaker Jan Luesink die zich in 't bijzonder richtte tot Dcrpskonin- gin Jeanette Krause. Aan de wedstrijd die bestaat uit de onderdelen houtkruien, houtzagen skibaan/ladderrace en kussens laan op paal boven bassin met plm. 1.20 m water namen 4 ploegen deel. Het bassin -eens in gebruik, als par ticulier zwembad - was beschik baar gesteld door het expeditiebe drijf Müller en Zn, Larenseweg. De eerste prijs een prachtige beker was met 13 punten voor de ploeg van het Gem. Energiebedrijf De ploeg bestond uit de heren H.J. Markvoort, H.J. Wansink (coach) A. Nijland, H. Dam Wichers, S. Huisman en A. Lichtenberg. De 2e plaats was met 11 punten voor de ploeg van vakantiecen trum ,,De Lindenberg". Dit team bestond uit Jan Klappe en Henk Loos uit Kampen, Hans Jan Norn- den uit Oostwold (Gr.), Hans van der Meulen en Eddy Hollestelle uit Viissingen en Jacob van Linden- berg (coach) Het team van camping „Ideaal" (gebr. Aanstoot) dat bestond uit Marten Haasnoot, Jaap Blokker, Arie van Duin, Henk Houwaart, Hans Verhoog en Marco Ouwehand (coach) van de afd. Katwijk van het Chr. Jongeren Verbond (C.J.V.) scoorde 10 punten en dat bete kende een zeer eervolle derde plaats. Jan Paalman, Klaas ten Veen, Jan ten Velde, Bertus van Lies en Henk Beldman (spe ler/coach) die de kansen van het zevende van de SV „Holten" ver dedigden scoorden bij het hout- kriuen en houtzagen resp. 2 en 3 puntjes maar kwamen er bij de ski baan/ladderrace en het kussens laan niet aan te pas. Fotograaf Jan ten Velde, die'voor het zevende op de paal kwam, werd hij de allereerste klap van de Kat- wijkef.Hans Verhoog het water in geslagen en Stinus Huisman van het GEB ging ook heel snel kopje onder in het duel tegen Hans v.d. Meulen uit Viissingen. De strijd om de 3e en 4e plaats wist Stinus in zijn voordeel te beslissen. Het duel om de fraaie beker tussen het „Hansen-duo" duurde ruim een minuut waar beide een paar keer in ernstige moeilijkheden kwamen doch ze wisten het hoofd boven wa ter te houden. In de 67ste seconde De beker werd door Dorpsfeestko ningin Janet uitgereikt aan de coach van de G.E.B.ers Henk Wan sink. Naast Wansink spreker Jan Luessink en naast Janet de voor zitter van de Holtense Handels vereniging Jan Albert van de Maat raakte de Katwijker uit balans en de tik die de Vlissinger toen op het juiste moment uitdeelde bete kende het'einde van een sportieve strijd. De winnende ploeg werd door de voorzitter van de Holtense Han delsvereniging de heer J.A. v.d. Maat gelukgewenst. Hij bood aan Dorpskoningin Jeanette bloemen aan en reikte aan alle deelnemers als herinnering een fraai uitge voerd vaantje uit met het wapen van Holten. De prachtige beker werd aan de sterke mannen van het G.E.B. uitgereikt door de Dorps koningin Het houthakkersfeest werd muzi kaal omlijst door de Tirolerkapel van „H.M.V en dansdemonstra- ties door de Boerendansgroep „De Hóólter Daansers" en de kinder dansgroep. De jeugd danste de Driekusman, Sarie Marijs en de Hoaksebarger en de ouderen kre gen gul applaus voor o.a. de Plag- genwals en de Klapdans. Beide groepen werden op de harmonica begeleid door spölleman Jenske van de Kuper (Jans Mossink) De kindergroep van de „Hoolter daansers" danste o.a. de Drikusman

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1