Zondag unieke optocht in Goor HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 JUNI 1979 - PAG. 9 GOOR - De unieke optocht van het Goorse school- en volksfeest, die zondagmiddag 24 juni door de straten van het centrum van de Reggestad trekt, is een begrip. De Goorse optocht is ook buiten de landsgrenzen be kend om de originele onderwepen die op prachtige praalwagens worden uitgebeeld. Dat gebeurt met veel zorg en aandacht voor vormgeving, uitvoering, kleur gebruik en details. Ook dit jaar krijgen actuele onder werpen, die aanspreken, gestalte op de wagens en in de groepen die meelopen. De bonte stoet met een lengte van enkele kilometers, die zich zondagmiddag door de centrumstraten slin gert, wordt opgeluisterd door niet minder dan zes grote fanfare- en harmonieorkesten. De omvang van de optocht, die een toonbeeld is van de Goorse gemee nschapszin, is dit jaar groter dan ooit. Er rijden niet minder dan 16 praalwagens mee en het publiek kan ook genieten van zes grote groepen van elk enkele tientallen deelnemers. Een hoofdstuk apart is ook dit jaar de grote Rellie- groep. Deze wonderbaarlijke verzameling jongelingen krijgt vaak uitnodigingen voor optredens in binnen- en buitenland. Ze bewegen zich ook dit j aar voort in de meest krankjoremme voertuigen en zorgen voor een spektakel van de eerste orde. In Goor is zondagmiddag een schouwspel van allure te zien. De optocht begint om twee uur. Bij alle invalswe gen van Goor worden de weggebruikers geleid naar grote parkeerplaatsen dicht bij de route. GOOR - De Nacht van Goor, tijdens het Goorse school- en volksfeest, wordt een spektakel van jewels te In de nacht van vrijdag 22 juni op zaterdag 23 jum komen de Goorse buurten en straten tegen elkaar uit in een opzienbarend soort zeskamp. In de straat voor de kolossale feesttent in het hartje van Goor, is een parcours uitgezet vol merkwaardige hindernissen en opdrachten. De deelnemende ploegen, zowel heren als dames, moeten die met vindingrijkheid, list, behendigheid en durf zien te overwinnen. Onderwijl strijdt een deelne mer per ploeg voor de ere-titel „sterkste man van Goor". Hij zal daarvoor een krachtproef moeten uit voeren die er niet om liegt. Dat de deelnemers een nat pak zullen oplopenis niet onwaarschijnlijk. Niet alleen moet een bassin met vele duizenden liters water op spectaculaire wijze worden overgestoken, ook de Goorse brandweer laat zich niet zomaar zien. De Nacht van Goor begint om 12 uur. De grote biertent en de grootsteedse kermis zijn in de nacht van Goor tot in de kleine uurtjes geopend. Ach ter het schap, dat een lengte heeft van maar liefst i5 meter zullen de bierkranen haast continu openstaan. Want 'dat Goor feest kan vieren dat de stukken er afvliegen, maar zonder één wanklank, dat weet heel Twente. Iedereen is van harte welkom in de Reggestad vrij dagavond 22 juni, zaterdagmiddag 23 juni als er ook de kinderoptocht is, zaterdagavond als het top-orkest van Frits Herber in de grote feesttent speelt en uit eraard ook zondagmiddag bij de optocht en het festijn er na; ook met Frits Herber. Öp naar Goor dit weekeinde.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9