TC Holten sluit voorseizoen af Kampioenen schietvereniging De Eendracht1 Forumavond problematiek Holten T.T.V. HOLTEN Jeugdsoos „De Schare" Programma Sporthal 't Mossink Programma Radio-Oost Dagje uit met H.M.Y. Twentse boerendag in Hengelo (O.) Einde competitie schaakclub in zicht Nieuws voor de ponyclub De Bergruitertjes" S.V. Holten afd. Atletiek Holtense Badmintonclub sluit seizoen af organiseert badmintontoernooi AGENDA H. Willems had snelste duif P.V. Snelle Wieken (Holten-Markelo) HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 JUNI 1979 - PAG. 11 't Was zaterdagmorgen buitenge woon druk op het Holtense station Daartoe uitgenodigd door de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fan faregezelschappen ging de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." met de drumband en majorettes zaterdag 16 juni naar het ponyppark in Slagha ren waar werd meegewerkt aan een festival. De reis werd gemaakt per extra trein naar het station Hoogeveen waar bij aankomst bussen gereed stonden om de muzikanten, de tamboers en de majorettes en een flink aantal supporters naar Slagharen te brengen. Week van 23 juni tot en met 29 juni ZATERDAG 16.00-18.00 hr. Avezaath (zaalvoetbal) MAANDAG 8.10-15.30 diverse scholen DINSDAG 8.10-16.10 diverse scholen 16 00-18.40 instructielokaal Stichting Sociaal Cultureel Werk WOENSDAG *8.10-16.30 scholengemeenscnap DONDERDAG 8 10-15.30 diverse scholen 16.00-22.00 instructielokaal - Stichting Sociaal Cultureel Werk 21.00-22.00 hr. Kruithof (zaalvoetbal) VRIJDAG 8 10-16.10 diverse scholen Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666). Zelden heeft de schaakclub een kampioenschap gekend waarbij zoveel spelers kansrijk waren. Vroeger ging het veelal tussen Joep Middelink en Dick v.d. Knaap, nu zijn het Ton van Oijen en Henk van Beek die de titelstrijd op het scherp van de (schaak)snede gaan uit vechten. In een wat vroeger stadium zaten ook Bertus en Dinant van Beek en Erik Ge- rvedink Nijhuis nog bij de kanshebbers maar ze hebben moe ten afhaken. Ton van Ofjen maakte in zfjn laatste partij tegen Theo van Lindenberg geen fout en pakte het volle punt. Het staat nu 1,5 punt voor op Henk van Beek maar die heeft 2 wedstrijden minder ge speeld. Blits verloor van Erik Ge- rvedink Nijhuis en Dinant van Beek kwam tot remise tegen Wim Rietman. Jan van Dalen verloor van Wim van Oijen die net iets tekort komt voor het kampioenschap, G.J. Kromdijk ging ten onder tegen Jan ten Velde en Jan van Calcar kwam door de zege op Erik Baltes nog naast Mark Koelemay. Stand poule 1: T, van Oijen 8.5-11. 2. H. van Beek 7-9 3. D. v.d. Knaap 7-11 4. Erik Gervedink Nijhuis 6-9 5. D. van Beek 6-11, B van Beek 6-.11. Stand poule 21M. Koelemay 7-8 2. J C. Roele 6-8 3. W van Oijen 6-9 4. Jan van Calcar 4-5 Hengelo staaf 1 augustus een groot landbouwgebeuren te wachten. De organisatie van dit evenement is in handen van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij (OLM), de Overijsselse CBTB en de ABTB Kring Overijssel. Zij wil len op deze Twentse boerendag, die in het kader van de bekende Hengelose vakantiemarkten wordt gehouden, van alles laten zien over de landbouw. Dat gebeurt op een speelse wijze. Verleden jaar vond eenzelfde manifestatie plaats in Zwolle. Het evenement was een doorslaand suc ces. Ongeveer 20.000 belangstellenden kwamen een kijkje nemen op het Grote Kerkplein in de provinciehoofdstad. Verwacht wordt, dat de boerendag in Hengelo bij redelijk weer nog meer kijkers zal trekken. De orga nisatoren mikken met name op toeristen, die in de vakantiemaan den in Hengelo en omgeving ver blijven. Daarnaast hopen zij ook, dat vele thuisblijvers van het land bouwgebeuren een dagje uit ma ken. De landbouwmanifestatie heeft van tien uur tot zes uur plaats in de Weemenstraat en omliggende stra ten. Dank zij de medewerking van diverse verenigingen, organisaties en bedrijven kan op deze plaats een scala aan activiteiten ontplooid worden voor jong en oud. Vier straatjes Hoewel het programma nog niet helemaal rond is, staan toch al veel onderdelen vast. Er zijn inmiddels zoveel toezeggingen binnen, dat de opzet, die de landbouworganisaties in gedachten hebben, door kan gaan. Zij willen „in straatjes" de vier belangrijkste agrarische be drijfstakken stuk voor stuk behan delen. Die vier zijn: tuinbouw, ak kerbouw, veredeling en melkveeh ouderij. In ieder straatje kan het publiek het nodige van de boerderij terug vinden. Zo zullen bijvoorbeeld bij de tak melkveehouderij enkele stamboekkoeien (zowel roodbont als zwartbont) te zien zijn. En niet te vergeten enkele kalveren, een attractie, die de kinderen bijzon der op prijs stellen. In dit straatje zal ook te zien zijn hoe een melk machine op het boerenbedrijf werkt. Vanuit de boerderij wordt de lijn doorgetrokken naar de verwerking in de fabriek en naar het eindproduct. Voor de melkveehouderij houdt dit in, dat er een mini-kaasmakerij in werking te zien zal zijn. terwijl er voorts een informatiewagen van het zuivelbureau is, een xarne- melkstand en een kwarkstand. Bo vendien is er een „koeien-quiz", in formatie over stallenbouw, een di aserie en voorlichting over runder- voer. Deze werkwijze wordt ook in de an dere drie straatjes toegepast. Bij dat alles is er vooral op gelet, dat het evenement een „levend gebeu ren" wordt. Dat betekent, dat er veel beestenspul te zien zal zijn. Daarnaast krijgt het publiek di verse „speelse" attracties voorge schoteld, waarbij men zelf ook mee kan doen of eens kan proeven aan landbouwprodukten. Dat laatste geldt bijvoorbeeld voor een stand, waarin plattelandsvrouwen laten zien hoe van verse groente heerlijke koude schotels te maken zijn. Be halve de vier belangrijkste land bouwsectoren zullen ook andere takken, die nauw met het boeren bedrijf verweven zijn, in Hengelo vertegenwoordigd zijn. Zo zullen imkers aanwezig zijn met een aparte bijenstand, tonen gei tenhouders wat er met het fokken van deze dieren te bereiken is en geven schapenhouders met stam- boekdieren en informatie over wol akte de presence. Het ligt in de be doeling, dat men een hoefsmid aan het werk kan zien, paarden ziet voorgeleiden en een vlechten- draaier zijn kunststukken ziet uit voeren Uiteraard staan er nog meer activi teiten op het programma voor de Twentse boerendag. die de land bouworganisaties in samenwer king met VVV en City Centrum op touw zetten. OLM, ABTB en CBTB zij nog bezig diverse leuke evene menten aan te trekken. Want we willen, zo schrijven de organisato ren hoe dan ook van dit unieke landbouwgebeuren een geslaagd geheel maken. De manifestatie is in die zin uniek, dat ze nergens anders in Nederland vertoond wordt. L It ff Tijdens de zaterdagavond door de Holtense Schietvereniging „De Eendracht" in het Kegelcentrum „Dikkie Down" gehouden jaarlijkse feestavond werden door de voorzitter de heer Bets J. Oplaat de uitslagen van het seizoen '78-'79 bekend ge maakt en de kampioenen van de verschillende afde lingen in de bloemetjes ge zet. 2Luchtgeweer groep A 1: 1. en kampieon B. Arfman 168.15 pun ten; 2. H. Paalman 167.25 punten; 3. G.J. Schuppert 164.60 punten Luchtgeweer groep 6: 1. en kampioen D.J. Nijendijk 159.10 punten; 2. E.J. Grootentraast 158.95 punten; 3. Dick Jansen 156.05 punten Vrijdag 22 juni 12.03-12.30 Nieuws plus de films in bioscoop en op tv.; 17 03-17.15 Nieuws uit Gelderland en Overijs sel; 17.15-18.00 Het weekend in: tips voor uitgaan en thuisblijven, met extra aandacht voor barbecue. Zaterdag 23 juni 17 03-18.00 Nieuws en sport, met o m het Nederlands kampioens chap wielrennen amateurs, de TT in Assen en aandacht voor zwem- training. Zondag 24 juni 11.03-12.00 Nieuws, sport, muziek op verzoek en extra aandacht voor dieren in de knel; 17.03-18.00 Nieuws en sport, o.m. het Neder lands profkampioenschap wiel rennen. amateurvoetbal ACV-Deto en korfbal als familiesport. Maandag 25 juni 12.03-12.30 Zomercircus. nieuws en muziek uit Renkum; 17,03-18.00 Zomercircus vanaf het promena deplein in Renkum, o.m muziek door Blue Band, jong talent, quiz en politierapport. Dinsdag 26 juni 12.03-12.30 Zomercircus. nieuws en muziek uit Barneveld; 17.03-18.00 Palace Vr., ma., di., wo. 14.30 en 20 u., za. 18.45 en 21.15 u.. zo 15.30, 18.45 en 21 15 u., wo. 20 u. They called him bulldozer; za., wo. 14.30 u., za. 13.30 u Asterix verovert Rome. Varossieau Vr.. ma., di., wo. 14.30 en 20 u., za. 18.45 en 19.15 u., zo. 14.30,18.45 en 21.15 u. Fool play (12 jr.); za. 23.45 u. Echt-paren. Zomercircus, bij de Veluwehal in Barnveld speelt de harmonie, ver der o.m. quiz, politierapport en jong talent. Woensdag 27 juni 12.03-12.30 Zomercircus, nieuws en muziek uit Beneden-Leeuwen; 17.03-18.00 Zomercircus, bij het zwembad in Beneden-Leeuwen muziek van Conus, quiz, politie rapport en jong talent. RADIO OOST ZOMERCIRCUS IS VAN START Maandag begint Radio Oost aan de toer langs veertig plaatsen in Gelderland en Overijssel. Elke dag van maandag tot en met vrijdag - verschijnt het Zomercircus van Radio Oost in een andere gemee nte. De rij wordt maandag geopend in Renkum, dinsdag volgt Barne veld. Elke dag biedt het Zomercircus le vende muziek, een quiz, gesprek ken met inwoners van de plaats, het politierapport enz. Na de eerste uitzending, van twaalf tot half één, volgt een speurtocht naar muzikaal talent, waarvoor u zich kunt opgeven bij Radio Oost. De tweede uitzending van Radio Oost kunt u horen tussen vijf en zes 's middags, ook weer op FM-kanaal 31, via de zender Markelo. RADIO OOST GEEFT VAKANTIE-ADVIES Nog even en miljoenen Nederlan ders gaan weer onderweg naar hun vakantiebestemming. Radio Oost heeft donderdagmiddag tussen vijf en zes tips voor uit en thuis: de reis, vreemd geld, gezond blijven, extra zorg voor de kinderen enz. Hebt u ook adviezen, dan graag bellen 053-351635 of 085-511133. Radio Oost, FM-kanaal 31. Luchtgeweer groep C: 1. en kampioen H. Mulder 146.80 pun ten; 2. G.J. Sluiter 142.90 punten; 3. A.J. Bieleman 133.20 punten Pistool groep A:l. en kampioen H. Paalman 169.15 p. (78 X 10); 2. H.J. Nekkers 169.15 (75 X 10) Pistool groep B: 1 en kampioen D.J, Nijendijk 156.65 p.; 2. A.J. Bieleman 153.65 p. Hoogeste serie luchtgeweer B. Ar fman en G. Koopman 178 p.. Ar fman kreeg de wisselbeker omdat hij de daarop volgende hoogste serie van 175 punten had. Hoogste serie pistool: H. Paalman met 178 punten. De wisselbeker voor de schutter die t.o.v. het vorig seizoen de grootste vooruitgang boekte was met een stijging van 56.2 p. voor G.J. van Aefst. Het „Koningschieten" zal in het kader van het Internationaal Folkloristisch Dansfestival en het Dorpsfeest '79 (donderdag 19 tot en met zaterdag 28 juli) worden ge houden op vrijdag 20 juli 's avonds om 7.00 uur op het terrein aan het begin van de Markeloseweg. De deelname aan het koningschieten staat open voor iedereen maar aan het afschieten van de romp van de houten vogel (beslissend voor de titel) kunnen alleen ingezetenen van Holten meedoen. Het afgelopen weekend heersten de niet-competitiespelers over de ba nen van de Tennisclub Holten. Za terdag werd door de juniores ge streden om de Hessenheemtrofee; hieraan werd deelgenomen door ploegen van de tennisclubs uit Goor, Markelo, Rijssen en Holten. Iedere ploeg bestond uit zes jon gens en zes meisjes. Verschillende spelers en speelsters stelden hun candidatuur voor de competitie volgend jaar. Het weer begunstigde een goed en voorspoedig verloop van dit toumooi, dat onder leiding van Frans Colée stond. Deze maakte daarmee zijn jeugd trilogie vol, want vrijdag was hij respectie velijk bingomaster en discostar geweest. De heer Van Veldhoven van de Markelose Tennisclub reikte als in itiatiefnemer de beker uit.Deze werd in ontvangst genomen door de Goorse aanvoerster, omdat Goor op het laatst Rfjssen voorbij was gestreefd. De derde plaats was voor Holten en Markelo sloot de rij. De zondag was gereserveerd voor de niet-competitiespelende senio res. T.C.-lid Johan Huiskamp kon meer dan 30 enthousiaste deelne mers begroeten en liet deze volgens een ingenieus koppelsysteem in de loop van de dag 6 dubbels spelen Toen 's middags de balans werd opgemaakt bleken Jenny Muize- belt en Ineke Willemsen bij de da mes en Erik Bus en Peter Naayer bij de heren de meeste punten te hebben gescoord. Belangrijker dan de uitslag was echter dat velen voor het eerst aan een tournooi hadden deelgenomen en dat plezierig hadden gevonden, zoals na afloop duidelijk bleek. De competitiedames hadden nog lang niet genoeg van wedstrijden. Daarom werd te elfder ure dins dagochtend nog een uitwisseling met de Bathmense dames georga niseerd. Het weer was voortreffelijk en de stemming uitstekend. De Holtense dames wonnen deze uit wisseling met 173 games tegen Bathmen 121. Voorlopig geen wedstrijden of tournooien, dus de banen zijn vrij De duiven (78 st.) van de P.V. „De Bergvliegers" werden zaterdag om 8.00 uur voor een wedvlucht over plm. 590 km. gelost in Orleans (Fr.) Eerste duif ondanks „kopwind" geklokt om 18.18 uur 1,16,13,23,26 H. Willems; 2,5,9 A. ten Dam (2); 3, 10,12,1416.20,21 Comb. Egberts; 4 Joh. Veldhuis; 7,8,19,24,25 Comb. TeunSchuppert/Kreijkes; 11,17,22 G. Steunenberg; 15,18 Jan Aaftink. voor recreatietennis en voor - en dat is in de T.C. Holten een novum - het ladderen. Voor dit laatste zie het publicatiebord. Wedvlucht Noyon. In concours 94 duiven. Lossing 11.30 uur. Eerste duif binnen: 16.31.29. 1,11, H.J. Manrho; 2,15, La Paloma; 3, 8, 16, 23, Joh. Paalman; 4,19, 30, A. van Doornspeek; 5, G. Haar; 6, W. Hondelink; 7, 9, H. Voortman; 10, 14, 22, 24, J. Jansen; 12, 17, 21, G.J. Bekkernens FF Op de concoursen in Wierden en Almelo kwam de ponyclub weer goed voor de dag. Verschillende prijzen en winstpunten konden mee naar huis genomen worden. In Wierden waren de winstpunten voor: Alice Bruins, Herman Lode- weges, Kitty Bos, Joyce v.d. Sluis, Rikus Bronsvoort, Eric Vincent, Carolien Kruims, Solita Bakker, Eric Tempelman, Henk Tempel man, Jacqueline Smit, Ina Bos- schers, Arnold ter Maat en Marjo Speelman. Iii Almelo voor: Jacqueline Smit, Erik Tempelman, Arnold ter Maat; Kitty Bos, Carolien Kruims, Joyce v.d. Sluis, Alice Bruins, Rikus Bronsvoort. B-springen: Carolien Kruims, 2e en Joyce v.d. Sluis, 9e. L-springen: le prijs Jan Altink, 2e Arnold ter Maat, 3e Arie Beldman. Herman Lodeweges, 3e. M- springen: 2e Rikus Bronsvoort. Dressuur: le Jacqueline Smit, 2e Joyce v.d. Sluis, 3e Carolien Kruims.Equipespringen: Joyce v.d. Sluis, Alice Bruins en Arie Beldman behaalden de 2e prijs. Klavertje Drie: Thea Paalman, Kitty Bos en Carolien Kruims leg den eveneens beslag op de 2e prijs. Van 2 t/m 6 juü gaat de club op po nykamp naar de familie Meyerman in Lemele. Op vrijdagavond 6 juli a.s. zal in de J.S. „de Schure" een forumavond georganiseerd worden met betrek king tot de zuivel problematiek ïn de E.G. Daar de huidige situatie van de melkoverschotten etc. een voortvloeisel is van het gevoerde landbouwbeleid van na de jaren vijftig, wordt het volgens velen hoogtijd, dat dit beleid in een an dere richting gestuurd wordt. In welke richting dit landbouwbeleid moet worden veranderd is in vele landbouwkringen nog regelmatig een punt van heftige discussie. Vooral de mening van de jonge "boer", georganiseerd in het Neder lands Agrarisch 'jongeren Kon- takt, die zjj in hun nota „Boer Blij ven" naar voren brachten, heeft veel discussie opgeropenen. Deze nota zal dan ook op deze forum avond niet onbesproken blijven. Het forum zal bestaan uit: Henk Bronsvoort uit Bathmen, bestuurs lid NAJK, Ir. A. Koopstra van het Ministerie van Landbouw en Visse rij, Den Haag, A. Haverslag, hoofd bestuurslid van de OLM, J. H. van de Kolk, hoofdbestuurslid van de CBTB. De avond begint om 20.00 uur in Jeugdsocièteit „De Schure" Beusebergerweg 27. Zaterdag startten enkele Holtense atleten in de 30 kilometer wedstrijd in Aalten. Jan Jansen leverde een eervolle prestatie door in het zeer sterke veld op de 7de plaats te ein digen in een tijd van 1.44.54. Mari- nus Baltus die, als zovelen hier de limiet voor de marathon in Ens chede (25 km in 1.40 uur) slaagde hierin niet. Hij kwam niet verder dan de 87e plaats in 2.14.54. Ap Koetsier zat hier niet zover achter (98ste in 2.20.32) In het bijpro gramma was er voor Wim Klein Baiting een 2e plaats op de 4 km. (14.05 min.) Hendri Jansen was 5e in 14.35 m. Henk Vasters 7e in 15.53 m. en Hendri Markvoort klasseerde zich als 18e in 16.04 m. Zaterdag 23 juni 5 en 10 km. in Harfsen. Vertrek 18.15 uur vanaf de sporthal. De jeugdafdeling van de BC Hol ten heeft op 28 mei en 11 juni ter afsluiting van het badmintonseizoen in een onder ling toernooi laten zien, wie zich de sterkste speelster en speler mocht noemen. Het tafeltennisdiploma voor junio ren werd afgelopen zaterdag in Al melo behaald door Robert Klein- Wassink en Jan Vrugteveen. De jongens werden zowel op hun theo retische kennis van het spel als op hun praktische vaardigheid (ser vice en de toepassing van de di verse aanvallende en verdedigende slagen) getest. Vooral aan het prak tische deel werden vrij hoge eisen gesteld en een aantal kandidaten zal dan ook aan de herkansing in december moeten meedoen. De fietspuzzeltocht die voor de jeugdleden was georganiseerd, eindigde in een overwinning voor Jan ter Beest. Jan Vrugteveen ein digde als tweede en Rob Stam be haalde de derde prijs. De 30 km lange tocht voerde o.a. langs de Borkeld, Rijssen, de Ligtenberg en de Holterberg. Hoewel sommigen het spoor wel eens bijster waren, kwam iedereen tenslotte, in meer of minder uitgeputte staat, op het eindpunt aan. Het weer hield zich de hele middag uitstekend, alleen de opkomst had wel wat groter mo gen zijn. Ten slotte nog de volgende mede deling: De jeugdtraining zal half augustus weer hervat worden. Verdeeld over 4 poules hebben de meisjes en jongens van 8 t/m 11 jaar en die in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar in vaak spannende wedstrijden getoond dat de trainingsinspanningen van spelers en trainers niet tevergeefs zijn geweest. Bij de meisjes van 8 t/m 11 jaar plaatsten Anke van de Mespel en Yvonne Hanenburg zich voor de finale, die door Yvonne werd ge wonnen. Colette van Gennep en Wilma Stegink werden derde en vierde. Bij de jongens deze Jeugdsocièteit De Schure ontplooit dit weekend weer een aktiviteit, dit maal op het sportieve vlak. Wat staat er te gebeuren, fietspuzzeltocht, wandelpuzzeltocht, voetbalwedstrijd? Neen, niets van dit alles. Dit keer een badmintontoernooi voor al onze bezoekers. Dit gebeuren vindt uit eraard niet plaats in De Schure, wfj hebben Sporthal 't Mossink afgehuurd om daar te kunnen spelen. We beginnen om precies 19.00 uur. Wegens de overgrote belangstelling is de inschrijving helaas gesloten, bezoekers, c.q. supporters zijn van harte welkom. O, Ja, bijna vergeten, alle badminton fanaten moeten wel voor een eigen racket zorgen, deze hebben we niet in voorraad Nog een mededeling van huishoudelijke aard: Vanwege het badmintontoernooi is de Schure vrijdagavond 22 Juni de gehele avond gesloten. De rest van het weekend zijn we weer normaal geopend, tot ziens in de Schure Jeugdsoos „De Schure". leeftijdsgroep giny de titelstrijd tussen Pieter Aarsen en John Jacobs. Hier won John, terwijl Patrick Schunck en Robert Heck derde en vierde werden. Bij de meisjes van 12 t/m 15 jaar legde Danielle Scheltens beslag op de eerste plaats. Zij liet Hermanna Krikkink, Hetty Jonkman en Lorence Welting achter zich. Ed Willemink won bij de jongens van 12 t/m 15 jaar in de finale van René Schaap. In totaal deden 44 speelsters en spelers mee aan dit goed en leuk opgezette toernooi.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11