Tennisclub Holten: twee kampioensteams Blauw Wit 3 won eigen tournooi Blauw Wit 5 won Fair Play Cup' HAND BAL O.K.I.A. Eerste Hottense skate-board- VEROVERT kampioenschappen groot succes PUNTEN Geslaagd recreanten- toernooi „Mintonette Programma Sporthal 't Mossink Bergruiter- nieuws Blauw Wit pupillen naar toernooi Sportclub „Eefde Waar gaan we heen? SV Holten afd. atletiek Postduivenvereniging „De Bergvliegers" 0. J. Bekkernens had snelste duif Ji n Kroon op studie BELTMAN HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 JUNI 1979 - PAG. 5 i—^gaanawa Op het schoolplein van de Kolschool hebben zondagmiddag ruim 200 bezoekers genoten van spannende en mooie skate boardwedstrijden. Er werd gestart in diverse leeftijdsgroepen. De wedstrijd onder leiding van Jan Herman ten Velde bestond uit vier onderdelen t.w. snelheidsproef, slalom, behendigheidsbaan en tic- tac. De jury bestond uit de h.h. J. Nikkels en B. Groot Obbink. De uitslagen: 7-9 jaar: 1. Wilco Derksen, 2. Jeroen Kraaij. 3. e.e. Robert Akkerman en Gerard Brands. 10-12 jaar: 1. Arjan Krijgsman. 2. Paul Akkerman, 3. Gerwin Leppink. 13-16 jaar: 1. Martin Wilpshaar, 2. Albert Prak, 3. Lily Martens. Algemeen kampioen werden Wilco Derksen en Martin Wilpshaar. De prijzijen die beschikbaar waren gesteld door Speelgoedhuis „Van de Maat" te Holten en „Ten Cate- Sport" te Almelo werden door de heer v.d. Maat uitgereikt. Arend ten Velde in de slalom. Voensdag 6 Juni kon het lagere schooljeugdteam van Carla Heenastra, )amë!le Scbeltens, Edwin Brouwer en Erik Hovingh kampioen worden, taartoe moesten wel alle vijf partijen gewonnen worden. Hoewel ze het le toeschouwers niet makkelijk maakten door soms onnodige missers te naken werd het karwei toch keurig geklaard en kon het viertal uiteinde- ijk op de foto. Deze foto zal een ereplaatsje krijgen in de galerij der lampioenen in het clubhuis. >aar hoeft geen plaatsje worden ;evonden voor het eerste zaterdag nixed-team. Deze ploeg ontving nede concurrent Hengelo, dat in ,ijn gelederen o.a. de drie en zeven- ig jaren tellende veteraan de Boer tad, met niet alleen een enorme losis ervaring maar ook een voor emand van die leeftijd schitte- ende conditie en atletisch ver- norgen. De wedstrijd moest met :-2 gewonnen worden. Weliswaar ;tond Holten een punt voor maar i/anneer de stand gelijk zou wor- len, zou de onderlinge wedstrijd de loorslag geven. Wil van Geel won ïaar single knap met 6-4 en 6-1. Dick Hovingh leed zijn eerste sing-s enederlaag in de competitie sinds aren. De mixed van Dixie van der \ssen en Siep v.d. Meulen werd na ;en 4-1 achterstand in de derde set «ch nog gewonnen. De damesdubbel ging snel verlo- •en; niet alleen doordat Dixie niet jeheel fit was, maar vooral door het .terke netspel van één van de Hen gelose dames. De heren dubbel noest toen de doorslag geven. Sven was er nog hoop in de Hol tense harten toen Siep en Dick - na ie eerste set kansloos te hebben /erloren - de tweede set op hun laam brachten. Maar wie toen lacht dat de leeftijd van de vete raan uit Hengelo hem parten zou >pelen, kwam bedrogen uit. Geen noment konden de Holtense heren lun tegenstanders bedreigen, zo- iat bloemen, kampioenstitel en Dromotie naar Hengelo verdwenen. Toch sneu voor Holten, want dit team hoort gezien alle 5-0 overwin ningen niet in de vierde klas thuis. Het mixedteam handhaafde zich in de vierde klas en de herenteams behaalden redelijke resultaten. De kleine kampioenskans voor Heren 1 werd in. Deventer zeer snel het gravel ingeslagen, maar dit team o.l.v. Han Muizenbelt is al weer in training voor volgend jaar. De jeugdteams wonnen allemaal en eindigen daardoor op de tweede of de derde plaats. Opvallend is daarbij wel dat de ploeg van Ted Abrahamsen, Albert Hoek, Henk Bogers, Sandra van Geel en Renske Hovingh al hun wedstrij den wonnen, maar niet bovenaan eindigden, omdat de dames in het begin te veel wedstrijdpunten lie ten liggen. Dinsdag 12 juni werd de dame- Op de Almelose ruiterdagen be haalden Bergrulters de volgende successen. Ingrid Dieperink won met „Arabeau" de derde prijs in de L-dressuur met 124 punten. Theo van Dijk werd met „Passepartout" vierde in het B-springen en vijfde in de L-dressuur (123 punten) en in de L-dressuur was er ook een vijfde plaats voor Ton Broekhuis met „Auteur S" (120 punten) scompetitie afgesloten. Wanneer 2 punten werden behaald in Schalk haar kon het tweede damesteam kampioen worden. Om het span nend te houden verloor Jenny v.d. Meulen haar single; daarna won nen Marie Rustebiel, Wil Speelman en René Kleinsma hun dubbels, zodat ook dit team gehuldigd kon worden. Dit weekend ruim baan voor ck niet-competitiespelers! Vrijdagavond bingo/dlscoavond voor de juniores. Zaterdag Hessen- heemtrofee. Een vierkamp voor juniores-niet competitiespelers- van Bathmen, Markelo, Rijssen en Holten Baan 5 voor senioren. Zon dag niet-competitiespelers senio- rentournooi. Aanvang: 10.00 uur. Prijsuitreiking plm. 17.00 uur. Na een slechte competitiestart komen de beide O KI A-ploegen toch wat beter op dreef en dat resulteerde afgelopen zondag op het vijfde bondstournooi in Medler (gem. Vorden) in een derde en een vierde plaats. Uitslag B-klasse: Bussloo 13 p.; Vorden 12 p.; Noordijk 10 p.; OKIA 8 p.; Erichem 5 p.; Bekveld 5 p.; EHTC 3 p.; Heure 0 p. D-klasse: Vorden 9 p.Treklust 9 p OKIA 5 p.; Bathmen 4 p.; Bisons 3 p.; EHTC 0 p. STAND na 5 TOURNOOIEN: 640 kg B-klasse: 1. Bussloo 65 p.: 2. Vorden 51 p.; 3. Noordijk 39 p.; 4. Erichem 36 p.; 5. OKIA 30 P 6. EHTC 30 p.; 7. Be kveld 19 p.; 8. Heure 10 p. 640 kg D-klasse 1. Vorden 46 p.; 2. Treklust 30 p.; 3. Bisons 27 p.: 4. OKIA 23 p.; 5. Bathmen 20 p.; 6. EHTC 4 p. Het volgende tournooi wordt op zondag 24 juni georganiseerd door de TTV „Erichem" te Erichem (Gem. Geldermalsen) De duiven (151 st.) van de Holtense Postduivenhouders werden zater dag om 10.15 uur voor een wed vlucht over een afstand van plm. 408 km gelost in Compiegne (Fr.) De snelste duif was de H-1099760 van A. ten Dam (2) die om 15.45 uur neerstreek op het platje in Espelo. 1-4-10-11-21-29 A. ten Dam (2); 2-13-15-16-19-26-31-35 H. Willems; 3-18-20-23-24-32-38 Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 5-22-28 J. Aaf- tink; 6-8-12 H. van Beek; 7-9 G. Steunenberg; 14-17-27-34 Comb. Egberts, 25-26 A. ten Dam (1); 30 E. Veneklaas; 33 Joh. Veldhuis; 37 K. Brummer Blauw Wit 3 werd winnaar van ei gen toernooi. Aanvoerder Gerrit Dikkers werd hiermee geluk ge wenst door Blauw Wit-bestuurder Gerrit Welink Onder ideale weersomstandighe den werd zaterdag op „Meermans kamp" het op 5 mei als gevolg van de weersomstandigheden uitge stelde Blauw Wit-toumool voor la gere elftallen gespeeld. Aan dit tournooi namen 12 elftallen deel van de verenigingen MVV'69 (Marke), S C. „Daarle", „SWN", Nijverdal, „VESOS", Hellendoorn, „Hulsense Boys", Hulsen, „Enter Vooruit", Enter, „Markvogels", Markelo, en „Blauw Wit" 's Morgens werden in 3 poules van 4 de voorronden gespeeld met als winnaars Blauw Wit 3, Sportclub Daarle 3 en Enter Vooruit 10. De nummers 2 uit elke poule t.w. Enter Vooruit 8, Blauw Wit 6 en Hulsese- boys 4 speelden om de 4e, 5e en 6e prijs. Na spannende en soms felle maar sportieve duels kwam als eindsstand op het bord: 1. Blauw Wit 3; 2. Sportclub Daarle 3; 3. Enter Vooruit 10; 4. Blauw Wit 6; 5. Enter Vooruit 8; 6. Hulsense Boys 4 Als scheidsrechters fungeerden de heren Poffers. Nijverdal, Bruns- veld, Rijssen, Teela, Goor, Stam. Kwintenberg, Visser en Westerik te Holten. De organisatie van het tournooi was bij de h.h. G. Welink en G. van Zeijts in goed handen. Zij hadden om alles op tijd rond te krijgen veel medewerking van de wedstrijdsecretarissen de h.h. Stam en Manenschljn en scheids rechter Visser, de gemeente en de beheerders van het sportpark de h.h. Nuus en Hofman. Bij de prijsuitreiking sprak de heer Welink een woord van dank tot al len die medewerking verleenden aan het welslagen van het tournooi en zij richtte zich in 't bijzonder tot de fa. Van Bruggen voor het deze dag gratis beschikbaar stellen van de geluidsinstallatie, waaruit blijkt dat ook de Holtense Middenstand het sportgebeuren in Holten daad werkelijk steunt. ïl8 Hoewel de opgave termijn ook dit keer weer erg kort was, bleek er foch weer zo veel animo onder de Holtense bevolking schuil te gaan, dat er binnen de kortste keren 20 teams stonden ingeschreven. Wat hierbij opvalt is, dat zich tel kens weer de zelfde teams aanmel den, zij het nog wel es eenzelfde a Week van 16 juni t/m 22 Juni 1979 MAANDAG 8.10-15.30 div. scholen, 18.00-22.30 Badmintonclub DINSDAG 8.10-16.10 div scholen, 19.30-23.00 T D.-Vhr. Sander- ink (zaalvoetbal), 16.00-18.40 instructielokaal - Sticht. Soc. Cult. Werk WOENSDAG 8.10-16.30 scholengemeenschap, 20.00-21.00 hr, On- gene (zaalvoetbal) DONDERDAG 8 10-15.30 div. scholen, 18.30-21.30 Badminton- duo???, 2i.30-22.30 hr. Van Brussel (zaalvoetbal) VRIJDAG 8.10-16.10 div. scholen, 20 00-23.30 (plm.) De Schure (badminton) Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve- ringen uitsluitend via het gemeentehuls, afd. sportzaken (tel. 1666). Zaterdag 16junia.s. nemen4pupil- lenteams van de ZW „Blauw Wit '66" deel aan een uitgesteld toer nooi van Sportclub „Eefde" Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de puplllenteams zoals die ook on geveer zullen spelen in het a.s. sei zoen 1979/'80 De volgende elftallen gaan naar Eefde: Blauw Wit Dl (was D2); Blauw Wit D2 (was El); Blauw Wit El (was E3); Blauw Wit E2 (was E4) El en E2 vertrekken 's morgens om half negen en Dl en D2 gaan 's mid dags om 1.00 uur. Vertrek zoals gewoonlijk vanaf „Meermanskamp". Alle elftallen spelen 4 wedstrijden van 20 minu ten. Voor het wedstrijdprogramma worat verwezen naar de „Blauw Witter" van vorige week. Met deze wedstrijden worden de puplllena- ktiviteiten voor het seizoen afge sloten. Zaterdag 11 augustus gaan we weer van start met de eerste wedstrijden in het nieuwe seizoen. Daarover valt meer te lezen in de „Blauw Witter" van juni die eind deze maand verschijnt. team onder een andere naam. Ook nu weer was het begin van de avond gereserveerd voor de scho len, zodat het spelpeil van het on derwijzend personeel onder de be zielende aanmoedigingen van hun leerlingen tot grote hoogte steeg. Conclusie van de avond: een re creatieve en toch ook erg gezellige tijdspassering. UITSLAGEN: Poule A: 1. Haarschool; 2. Dorps school; 3. e.e. Kolschool B en „The Angels"; 4. Kolschool A Poule B: 1. e.e, Houtvellers Diess- enplas; 2. Mintonette dames; 3. Homa; 4. Debuko PouleC: l.I.R.A.;2,TheRausers; 3. Nettreffers; 4. de Katers Poule D: 1. Gemeenteteam B; 2. BATO; 3. Papa's en mama's; 4. e.e. Gemeenteteam A Mintonette he- De duiven (77 st.) van de P.V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor een wedvlucht om 11.40 u. gelost in Corbeil (Fr.) Eerste duif binnen om 7.14.59. u. 1-4-8-12-13-18-19-20-23-24-26 G.J Bekkernens; 2-10-17 La Paloma; 3-21-22 G.J. Hassink; 5-11A. Schol ten; 6 H. Voortman; 7-25 J. Jansen, 9-14-15 Joh. Paalman Versterkt met enkele A-junioren heeft Blauw Wit 5 deelgenomen aan het senioren tournooi van de SV „Rati" te Vorden. De eerste wedstrijd tegen Apeldoorn 6 resul teerde in een 3-0 nederlaag maar de 2e wedstrijd bracht de volle winst dank zij een doelpunt gescoord door Eric Mondeel. In de slotfase van deze wedstrijdtegen Zeihem 4 kwam Blauw Wit onder zware druk maar doelman Kruithof wist z'n doel schoon te houden. Van Oene 6 en Ratix 6 verloor het vijfde met resp. 2-1 en 5-0 Een finale plaats zat er dus niet in maar wel heeft Blauw Wit in Vorden niet alleen plezierig maar ook sportief ge speeld en werd uitgeroepen tot de sportiefste ploeg van het tournooi. Dit leverde het vijfde een prachtige beker op die een ereplaatsje kreeg in de pryzenkast in het clubhuis. Henk Vasters - die als enige Holte- naar Pinkstermaandag startte in een 5 km. loop in Wissel (bij Epe) - werd elfde in een tijd van 22.35 min. By de „Morsloop" die zaterdag werd gehouden in Russen draaide Jan Jansen erg stroef op de 5 km. Hy moest genoegen nemen met de vierde plaats en de fraaie wisselbe ker inleveren. Comlng-man Mein- dert leverde met het behalen van de vyfde plaats een fraaie prestatie en ook Martnus Ballus (12e) draalde goed mee. Horst Louws werd bü de veteranen vierde en viel net buiten de ere-pryzen. Henk Reitsma Uep voor de eerste keer in z'n leven de 10 kilometer onder 35 minutengrens (34.59.) en hy klas seerde zich als tiende. De overige Holtense atleten liepen allemaal hun afstand uit en eindigden er gens ln de middenmoot. Zaterdag 16 juni starten enkele Holtenaren ln Aalten op de 30 kilometer. Voor de liefhebbers zijn er ook kortere afstanden (20-10-5 en 2 kilometer). Vertrek om 12.00 uur vanaf de sporthal ,,'t Mossink". ALMELO PALACE do. vr. ma. di. wo. 14.30 20.00 uur They/called him Buldozer (Bud Spencer) za. zo. 14.30 18.45 21.15 uur alle leeft. VAROSSIEAU do. vr. ma. di. wo. 14.30 20.00 uur De Schorpioen prikt raak 16 jr. za. 18.45 21.00 uur 16 jr. zo 14.30 18.45 21.00 uur 16 jr. zat. 23.15 uur Porno poesjes in de wolken Aan de school voor MEAO te Al melo is voor het einddiploma „Middelbaar Economisch Admini stratief Onderwys" geslaagd Enny Stam, Landuwerweg (Look). Ter afsluiting van het eerste sei zoen, namen een viertal teams deel aan het veldh andbal tournooi van Achilles ln Apeldoorn. In het goed bezette tournooi speelden de he ren, junioren en twee adspiranten teams. De heren waren ingedeeld bij Achilles 2, WVGV en het eerste team van Voorwaarts. In de eerste wedstrijd tegen Voorwaarts kon Holten tot de rust een voorsprong nemen 4-3Na rust wist Voorwaarts verdiend de winst met 5-7 te beha len. In de tweede party werd met 6-7 van Achilles verloren. In de wedstrijd tegen WVGV keek Hol ten tegen een achterstand van 2-5 aan. In de tweede helft werd echter goed op de break out gespeeld en werd een keurig 6-6 gelijk spel be haald. De heren eindigden op de vierde plaats. Het juniorenteam speelde voor het eerst. Het verschil met UDI en HVE was voornamelijk ervaring. Tegen HVE werd met 1-4 verloren en tegen UDI met 1-2. In de tweede wedstrijd werd het tegen HVE 2-4 en werd tegen UDI een keurig gelukspel behaald (2-2). De adspiranten teams die meespeel den, bestonden uit de B adspiran ten van dit jaar en hadden dezware taak, wedstrijden te spelen tegen A adspiranten die al een competitie seizoen achter de rug hadden. Vooral adspiranten 1 had het erg moeiiyk. By verschillende tegen standers speelden meisjes die het volgend seizoen voor de junioren zullen uitkomen. Gezien het feit, dat het de eerste wedstrijden in de samenstelling voor het komend seizoen waren, waren de resultaten redeiyk te noemen. Tegen WVGV werd met 3-6 verloren. Tegen Achil les met U-6 en tegen de uiteindelyke winnaar Voorwaarts met 0*5. Ad spiranten 2 draaide boven ver wachting. In de eerste wedstrijd werd Achilles 2 met 3-1 teruggewe zen. Van de uiteindelyke winnaars WVGV en Voorwaarts 2 werd met 1-6 en 1-5 verloren. Tegen Voor waarts 3 werd met 3-3 geiyk ge speeld. Door dit resultaat kon Hol ten de derde plaats voor rich opei sen. Ai met al kan, rekening hou dend met de sterke tegenstanders terug worden gezien op een redeiyk tournooi. Tot de tweede week van augustus liggen de trainingen stU. De trainingen zuilen het volgend seizoen, op een kleine verschuiving by de heren na op dezelfde uren worden gehouden als afgelopen Jaar. U weet het niet. .Beltman heeft alles op sport en modisch gebied U staat er beter op met de spartkleding en de sportartikelen van KLEDINGHUIS SPORT MOOt Een idee voor vaderdag HOLTEN, IN T CENTRUM TELEFOON 1397

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5