Stratenvoetbal spannend en sportief Diploma-uitreiking scholengemeenschap Holten MGJE liST MET H.M.V. NAAR PONYPARK SLAGHAREN Programma Sporthal 't Mossink Skate-board- wedstrijd Holten eindigde ais vierde Blauw Wit pupillen krijgen VV üariënheem op bezoek OKIA-nieuws Programma s.v. Holten SV Holten heeft nieuwe trainer MINTONETTE DAMES I Volleybal in Hoenderlo A. ten Dam (2) had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 JUNI 1979 - PAG. 5 wms taN&t -f Na een vlot verlopen voor programma kwamen als poule winnaars in het 3e Holtense S traten voetbal- tournooi, '79 waaraan 23 teams deelnamen, uit de (voetbal Ibus de ploegen van Look/Borkeld (kam pioen '78) Dijkerhoek I, Beuseberg; I en Churehili straat. Doordat Dijkerhoek in de halve finale verloor van Look/Borkeld en Beus eberg (bij het nemen van penaitys) won van Chur- chillstraai kwamen de Look/Borkeld en Beus eberg in de finale. Onder de bekwame leiding van Cor Beukenkamp, geassisteerd door de scheidsrechters Teela uit Goor en Jan ten zythof eindigde deze span nende wedstrijd in een gelijkspel (0-0) Beide teams kregen énkele goede kansen om te scoren maar benutten die niet. Ook de verlen ging (2x5 minuten) bracht geen winnaar zodat strafschoppen' (elke speler één) de beslissing moesten brengen De Beusebergers deden dit doeltreffender er»behaalden het kampioenschap „Stratenvoetbal '79" De prachtige trofee beschik baar gesteld door „Sporthuis Bel tman" werd uit gereikt door de heer J Beltman De voorzitter van de commissie „Stratenvoetbal" Arie Ongena reikte aan de spelers van de Beusebergers, Look/Borkeld en Churchillstraat een fraaie stan daard uit met embleem (voetballer) en hij sprak een woord van dank tot de scheidsrechters, de EHBO afd Holten de besturen van de S V. „Holten" en de Z V V „Blauw Wit, de Jeugdcommissies van belde verenigingen en verder tot allen die in welke vorm danook hun mede werking verleenden aan het wels lagen van het 3e „Stratenvoetbal- tournooi" De scheidsrechters wa ren de h.h. A Leurink. Wijhe. G.J. Teela. Goor, C Beukenkamp. G. Visser. G Welink, J ten Zijthoff, F. Groenewoudt, F Akkermans, L. Schipper en H. Hovenkamp allen te Holten De uitslag: 1 en kampioen BeusebergI; 2. Look/Borkeld I, 3 Churchillstraat, 4 Dijkerhoek I; 5. Canadastraat. 6. Holterenkstraat; 7 Diessenplast straat; 8 Lageweg; 9. Burg v.d. Borchstraat; 10 Noordenberg straat; 11. Schoutenstraat I; 12. Goldsteinstraat, 13. Oranjestraat; 14. Larenseweg; 15. Dijkerhoek 2; 16. Kolweg; 17. Kozakkenstraat; 18 Look/Borkeld 2; 19 Espelo; 20. Verzetstraat. 21. Hoffesstraat. 22. Beuseberg 2; Schoutenstraat 2 Woensdag had in de aula van de Scholengemeenscahp. als kroon op de studie, de diploma uitreiking plaats aan 194 leerlingen die in de afgelopen weken met goed gevolg exa men hebben afgelegd voor de verschillende vakken. De uitreiking had plaats door de rector van de Scholengemee nschap drs. P. BAKKER. De geslaagden zijn: MAVO - 3: Yvonne Faber, Ienke Hofman. Ria Jansen, Adinda Kuipers, Hanneke Nykamp, Dinapt Paalman, Ria Sluiter te Holten, Karin Faber, Bathmen, Jolanda Oude Nijeweme te Nieuw Heeten en Joke ter Welle, Laren (G) MAVO - 4: Dina Aalpol, Martin Aanstoot, Jan Beumer, Monica Boele, Tom Bon tje, Jet Bontje, Johan Bos, Ineke Brinkman, Ans Bulsink, Marian Dangremond, Albortha Groteboer, Kees-Jan Honig, Bert Jansen. An- net Klein Velderman, Hannie Kolk, Mariette Koopman, Gert Jan Krikkink. Margreet Louweren- burg, Francis Luesink, Truus Markvoort, Ing* Meester, Frida Meilink. GerdP* Meuleman. Ria Mefjerman, Gea woelvink, Dinant Schippers, Joke Vorkink, Marieke Wegstapel, Eddy Willemink. allen te Holten; Arjan Arfman, Herbert Beid, Hans Boom. Annemarle Bouwmeester. Wilco Bruijn. Tltla van Dam. Marike Damen, Hedwtg Faber, Wim Greven. Gerard Hart- gerink, Stiny Huisken, Bennie Kamphuis, Mare Kortenoever, Annelies Pessink. Irma Rouweler, Marianne Scholten. Rita 8chreurs, Herman Schreurs. Jan Schut. Harry Slomp. Henny Stoelhorst, Harriet v.d Vegt, allen te Markelo; Esther van Benthem, Rob Boèze- rooy, Myra Lede, Inge Roeterdink en Marianne Voerman, te Rfjssen; Henk Bieleman, Wim Broekhuis, Hetty Budding. Wilma Enneman. Eric Esmeljer, Hans Eykhoudt, Jan ManenschUn. Rikie Scheperboer, Bert Smale en N(jnke Wybinga te Bathmen; Marjolein Gerritsma, Anne-Rie Oldenhof, Llanne Oonk, en Veronique Veltkamp, te Goor; Herman Brinkman, Harfsen; Hans ten Brummeler, Raalte, Raaite; Cortne Dantuma, Hengelo (O); ArOa Dolman, Lettele; Annie Hofs, Laren. HAVO: Hans Barvellnk, Inge v d. Berg, Jan Peter v.d. Berg, Danny Beyer, An ton Bronsvoort, Herman Deük, Theo De(jk, Hmenk van Doesburg, Ad de Koff, Lianne Feddema. Da vid Goudsmit, Jan Heiting, Fred Hulleman, André Jalving, Guusta Kamperman, Helen van Leeuwen, Joke Nijland, Ton van Oljen, Lies- beth Pennewaard. Bertus Tem mink. Anton Traanman, Aiy Velt kamp Ria Weterik, Ina Westerik. Henny Wibbelink allen te Holten; Karin Benjamins, Peter Bosma. Brigitte Burggraaf, André Dekker, Bert de Graaf, Jeanette Doornink, Harold Haafkes, Wim ten Harkei, Rob Harmsen, Jannie Hietbrink, Carla de Jong, Sandra Krüg, Clau dia v.d. Lugt. Gerard Lentelink, El len Mentink, Christa Minnesma. Dirk MulderiJ. Leo Nijhuls. Erick Oldevendt, Carla Rletgerlnk. Ellen van R(J, Henk Veenema, Hennie Tempelman, Fabian Vermeer. Aad Wlsslnk, Edo Zorge. Babs Zorge en Dorine van Zutphen allen te Goor. Hermlen Brtnkers, Ginie Sllgman. Wilma Stoelhorst. Hein v.d Veen, Markelo; Gery Beuving, en Tom van Hoof, Nijverdal; Dinka Brug- gink, Jeroen van Netten, Ineke Ou- Op het 4e touwtrektournooi dat zondag werd georganiseerd door de t.t.v. „Bathmen" leverde de A-ploeg van „ÖKIA" met het beha len van de 4e plaats in de 640 kg. B-klasse een verdienstelijke pres tatie De B-ploeg werd in de 640 kg. D-klasse vierde De grasmat ver anderde door de zware regenval in een modderpoel. UITSLAG 640 kg. B-klasse 1. Vor- den 11 p.2. Erichem 10 p. 3. Bussloo 10 p 4, OKIA 8 pi 5 EHTC 6 p 6. Noor dijk 6 p. 7. Heure 5 p. 8. Be kveld 0 p UITSLAG 640 kg. D-klasse 1. Vor- den 9 p 2 Treklust8 p. 3 Bathmen 5p 4 OKIA4p 5 Bisons3p EHTC 1 P Het vijfde tournool wordt zondag 10 juni in Vorden georganiseerd door de t.t.v. „Vorden" borg, Linda Voerman, Rijssen; Wilko Huisman. Ina Kleinen Traast, Haco Thijs Mennes, Jan Nijenhuis, Gerrit- Jan de Ruijter, Hanneke Schoneveld', Bathmen; Marian Grootentraast en Wim Wil lemink. Lettele. Anke Klein Leb bink. en Wim Stevens, Okken- broek; Han Scholten. Hellendoorn; Bettie van Schooten, Gorssel; Louis Voerman, Epe; Christine Weber, Hengelo. ATHENEUM: Anne v d Berg, Joost Cammeraat, Hans van Geenhuizen. Erik Gerve- dink Nijhuis. Jan Huisman. Pieter Keestra. Bart Lefébre. Henk Lug- genhorst. Ingeborg Popelier, Willy Rensen, Ewoud v.d. Sluis, J'ook Spijker. Marian de Vrijer en Frédér- ique Waakop, allèn te Holten; Herman Aanstoot, Henk Jan Bas tin, Anita Bomans, Gerhard Brinkmans. Herman Disselborg. Johan Jansen, en Marjan Zand- jans. Markelo; Leo Bal. Don Ma terman en Wim Waanders. Rijssen; Wim Eyslnk, Herman Klein Tees- elink en Jaap van Westerveld, Bathmen, Fred Panhuizen, Harf sen; Mario Velders, Wierden. Zaterdag 2 juni spelen op „Meer manskamp" 4 pupillenelftallen van Blauw Wit tegen de Mariènheem- pupillen. Jan Lorkeers, Jeugd trainer bfj Blauw Wit is afkomstig van deze club. Om 10.00 uur spelen Blauw Wit E3 (wordt El) tegen Ma- riénheem El en Blauw Wit E4 (wordt E2) tegen Marlènheem E2. Daarna spelen om 11.00 uur Blauw Wit D2 (wordt Dl) tegen Marièn- heem Dl en Blauw Wit El (wordt D2) tegen Mariènheem D2. Er zal deze keer worden gespeeld op een groot veld* De pupillen uit Marièn heem zijn dat gewend in de afd. Zwolle. Voor de Blauw Wit-puplllen is het bedoéld om wat aan een groot veld te wennen. Op zaterdag 16 Juni doen n.l. dezelfde Blauw-Wit teams mee aan een tournooi van „Sport club Eefde" in Eefde waar ook ge speeld zal worden op een groot veld. Omdat mogelijk in het Pink sterweekend enkele jongens weg zijn kunnen de jongens van E2 a.s. zaterdag ook naar „Meermans kamp" komen; als er niet genoeg zijn kunnen ze meedoen. E2 spelers vraag dit aan de leiders. Heren lei ders, gaarne a.s. zaterdag alvast noteren wie zaterdag 16 juni wel of "niet meegaan naar Eefde. Blauw-Wit BI - Haarle BI De laatste wedstrijd van BI in de oude samenstelling o.l.v. de heer Rutgers eindigde in een grote overwinning. Van begin tot eind heeft BI.Wit gedomineerd voor het doel van Haarle. Met een enigszins andere opstelling (met Ronnie de Geus in het doel) dan normaal werd door een afstansschot in de 12e mi nuut van Rudi v.d. Voet de score geopend. Toen nog geen 5 min. la ter Eric Mondeel voor 2-0 zorgde was de wedstrijd in feite al beslist. SENIOREN (vrijdag 1 juni) Holten 2-Holten 4 10 00 uur TARZANCUP (zat. 2/6) Holten 5-Holten 9 19.00 uur. Holten 6-Holten 8 19 00 uur; Holten 10- Holten 12 19 00 uur Maandag 4/6 Holten 8-Holten 5 9.45 uur; Holten 10-Holten 6 9 45 uur; Holten 12- Holten 11 9.45 uur JUNIOREN Vrijdag 1 juni: Holten A 2-Eversberg A 1 18.30 uur Toernooi Witkampers Laren (zat. 2 juni) Holten B 1 vertrek 8.15 uur v.a. Meermanskamp; Holten C 1 vert rek 7.45 uur iop eigen gelegenheid) v.a. Meerrhanskamp PUPILLEN Tournooi Heeten (zat. 2 juni) Holten C2 vertrek om 9.30 uur v.a. Meermanskamp TOURNOOI S.V. HEETEN (2e Pinksterdag) Holten D 1 vertrek 14.45 uur v.a. Meermanskamp; Holten E 1 vert rek 14.30 uur v.a. Meermanskamp De duiven (174) van de Holtense Postduivenhouders werden zater dag voor de wedvlucht (plm 275 km» om 6 50 uur gelost in St. Chis- laln (België) Eerste duif binnen om: 10 44 uur. 't Was een vlotte vlucht. 1.2.3.4.18,20,25,27,33 A. ten Dam 2'; 5, K. Brummer," 6, 9. 15. 21, 24 Comb Egberts; 7. 12, 14, 19, 22, 26. 31, 32 Comb. Teun Schup- pert/Kreijkes; 8. 28. 34 G. Steunen berg; 10, 35 E. Veneklaas; 11,16. 30 H Willems; 13, 29 H. van Beek; 17 H.J. Paalman A. ten Dam (1) Week van 2 t/m 8 juni 1979 DINSDAG 8.10-16 10 dlv. scholen 16 15-22.45 Mlntonette 16 00-18 40 Instruktielokaal-Stichting Soc. Cult. Werk WOENSDAG 8 10-16 30 scholengemeenschap 16.30-18 D0 leraren S G 1900-23 00 badmintonclub DONDERDAG 8 10-15.30 div. scholen 20.30-23 00 t d. en v. hr Sanderink (zaalvoetbal) 18.00-22.00 Instruktielokaal-Stichting Soc. Cult. Werk. VRIJDAG 8.10-18.10 div. scholen Voor reservering van nog vrije uren in het bovengemoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180). Alle overige reserveringen uitsluitend vla het gemeentehuls. afd. sportzaken (tel. 18666). Vlak voor rust zorgde Henrie Kolkman voor 3-0. Na de rust kwam Haarle iets terug maar Hans Stam ontnam Haarle alle illussies door 2 mooie treffers. 5-0. Voor de sportiviteit liet Ronnie de Geus Haarle één keer scoren waardoor de eindstand op 5-1 werd bepaald. In de kleedkamer bedankte aan voerder André Schuppert namens de spelers de heer Rutgers voor het goede leiden in het afgelopen sei zoen. Programma Blauw-Wit iunioren (Zat. 2 juni) Mariènheem Al - Blauw Wit Al 14 00 u. v. 13.00 u. Mariènheem BI - Blauw Wit BI 14.00 v. v. 13.00 u Blauw Wit B2 en Cl gaan naar het toernooi in Eefde. Vertrek B2 en Cl 8.15 u. Brood meenemen! Alle elf tallen in de nieuwe indeling. De skate-boardwedstrijden om het kampioenschap van Holten die zondag wegens de regen (waardoor de piste practisch onberijdbaar werd) werden afgelast zullen nu worden gehouden op zondag 10 juni op het plein bij de Kolschool. De wedstrijden beginnen om 1.00 uur. Het bestuur van de S.V. „Holten" heeft met ingang van het nieuwe seizoen als trainer benoemd de heer G. Pesman te Wierden. Pes- man itien jaar betaald voetbal, speelde bij Heracles in de glorietijd van de Almelose club), traint met onderbreking van twee jaar de Wierdense zaterdagvoetbalvereni ging „S.V.Z W." (Zwaluwen) 2e klasse KNVB Zaterdag 19 mei vertrokken de dames van Mintonette om 8.15 naar Hoenderloo Via een omweg kwamen ze daar nog net op tijd aan om 9.30 de eerste wedstrijd te spe len. De warming up en het inspelen kon niet worden gedaan, waardoor de dames vooral in het begin van deze wedstrijd met stijve vingers, armen en benen in het veld ston den. Het gevolg was dan ook dat ze snel tegen een achterstand aanke ken. Er werd nog wel geprobeerd om deze op te halen maar alle krachtsinspanningen ten spijt, het. mocht niet meer baten. Deze weds trijd tegen Groot-Emmaus werd met 17-23 verloren. Uit deze stand blijkt dat het niet om gewonnen sets ging, maar dat de punten die gescoord werden van belang wa ren. De punten telling ging dan ook door nadat een team de 15 punten had behaald. Per wedstrijd werd een half uur gespeeld. De tweede wedstrijd tegen Spiker gaf een ge lijk opgaande strijd te zien. Uitein delijk bleek Mintonette de sterkste en won met 15-18. In de derde weds trijd tegen Alterno kwam Minto nette zeer snel met 8-2 achter te staan. De fut leek er een beetje uit te zijn. Maar na een goede wissel kwam er weer wat leven in de brouwerij. Er werden goede passes gegeven, waardoor de aanval er be ter uitkwam. Deze wedstrijd werd toch nog op het nippertje gewon nen met 17-18 mede dankzij enkele goede smashes van Linda en Anke. Daar er in de poule 4 teams zaten was dit de laatste wedstrijd voor de finale wedstrijden. Helaas kwamen de Mintonette dames net niet in aanmerking om de kruisfinales te spelen. In hun poule hadden 3 teams twee wedstrijden gewonnen maar door een negatief puntenge- midd(?lde eindigden ze als derde. Er moest nu gespeeld worden om de 5e en 6e plaats tegen Toesj uit Arn hem. In deze wedstrijd ging het om twee gewonnen sets. De eerste set liep niet zo geweldig de passes wa ren slecht, waardoor Fennie en Winnie geen goede set-ups konden geven. Deze set werd dan ook met 11-15 verloren. In de tweede set was het helemaal huilen met de pet op, Voordat de dames het wisten ston den ze met 2-14 achter. Dit werd wat al te gek. Er moest eindelijk eens gespeeld worden. Dat werd dan ook gedaan. Langzaam maar zeker werd de achterstand wegge werkt. Mede dankzij enkele takti- sche balletjes van Wietske werd deze set toch gewonnen met 14-16. In de laatste set liep de strijd gelijk op. Deze werd na een verbeten strijd uiteindelijk door de Minto nette dames met 15-13 gewonnen. Dit resultaat leverde de vijfde plaats op. Holten heeft als debutant in 3A toch nog een goede prestatie gele verd door ais vierde op de ranglijst te eindigen. Een positie die waar schijnlijk niemand goed halver wege de competitie nog heeft ver wacht. Het is Losser voorbijge streefd, dat van de vierde naar de zesde plaats verhuisde door de 5-1 nederlaag tegen de Tukkers. Overigens is er maar heel weinig verschil in punten bij de koplopers, uitgezonderd de kampioenen; PH. De overigen uitslagen op Hemel vaartsdag waren als volgt: Vogido-Unisson 1-3, Tubantia- TVO 2-2, Rood Zwart-UD/w 3-2, Avanti-PH 3-1 en Berghuizen- Holten 1-3. De einduitslag is daar door geworden: PH UD/W De Tukkers Holten A v anti Losser Rood Zwart Unisson Berghuizen Tubantia Vogido TVO Opvallend in dit lijstje is het groot aantal gelijke spelen, hetgeen op weinig krachtverschil duidt. Hope lijk zullen de rood-zwarten in de komende competitie een nog be tere positie weten te veroveren. 22 12 7 3 31 35-15 22 10 7 5 27 29-23 22 8 10 4 26 35-20 22 11 3 8 25 39-30 22 10 4 8 24 37-32 22 7 9 6 23 35-32 22 7 9 6 23 38-35 22 8 6 8 22 31-36 22 5 10 7 20 35-36 22 3 14 5 20 29-28 22 6 4 12 16 22-32 22 2 3 17 7 15-52 De Holtense Muziekvereni ging „H.M.V.", met drum band en majorettes gaan, op zaterdag 16 juni naar Slagharen' om daar op uit nodiging medewerking te verlenen aan het grote Mu ziekfestival Slagharen 1979. In het kader van dit evene ment treden op 9 zaterda gen t.w. 21 april t.e.m. 16 juni in het Ponypark Slag haren uit 2 plaatsen in Ne derland elke zaterdag korpsen op, bovendien is er een finaledag op zaterdag 23 juni, waar 9 korpsen om prijzen strijden. De korps- of band leden hebben gratis vervoer naar 't Ponypark d.w.z. de trein naar Hoogeveen en de bus Hoogeveen -Ponypark vice-versa. Voor supporters van die korpsen, hun huisgenoten en ver dere belangstellenden hebben de Ned. Spoorwegen extra treinen in gelegd om zo wel het muzikale ge deelte te kunnen bijwonen als ook op deze manier voordelig van de vele attracties van het Ponypark te kunnen genieten. De prfjs voor de volwassen deelne mers bedraagt f 15 - en voor kinde ren tot en met 9 jaar f 10.- per pers oon Een voordelig dagje Ponypark dus! Het arrangement omvat. a. de treinreis 2e klas naar Hoog eveen en terug b. de busreis Hoogeveen -station- Ponypark v.v. c. gratis entree tot het Ponypark, en gratis gebruik van alle zich in het park bevindende attracties! Voor Holten gaat de extratrein rij den op zaterdag 16 juni metde Hol tense Muziekvereniging en maxi maal 350 belangstellenden. De dienstregeling is als volgt: Holten vertrek 10.12 uur - Hoog eveen aankomst 11.20 uur Hoogeveen vertrek 17 23 uur - Hol ten aankomst 18.27 uur. Het Ponypark Slagharen een wereld vol plezier, dat het vorig jaar het aantal attracties uitbreidde met de 2000 meter lange monorail met vier hypermoderne treinstel len en de superscoop, het Ameri kaanse videotheater waar men by'na lijfelijk de sensaties kan on dergaan die de meest durvende stuntmannen ondervinden, heeft dit jaar wederom enige attracties van wereldformaat aangeschaft. Het grootste reuzenrad van Europa met 210 zitplaatsen, met vanaf 50 meter hoogte een fantastisch uit zicht over het gehele park en wijde omgeving, terwijl men in de Loop ingstar een adembenemende rit in een treinstel tot 25 meter hoogte over een achtbaan kan maken.. Over het gehele park verspreid vindt men duizend overdekte picknickplaatsen in huifkarren, keuvelkoetsen, Texassaloons, fa miliebars waar ongestoord de mee gebrachte proviand kan worden gebruikt. Er zijn natuurlijk ook tal van snel-buffets voor een voorde lige snack en gezellige eetgelege- nheden (zo als hêt grote zelfbedie ningsrestaurant) waar de prijzen nog steeds betaalbaar zijn. Er is in het Ponypark zoveel te beleven (voor de kinderen gratis ponyrij den) dat men er met gemak een hele dag kan doorbrengen. Ook Holtenaren zullen er zich zaterdag 16 juni best amuseren! Kaarten zijn in de loop van de volgende week verkrijgbaar bij Speelgoedhuis v.d. Maat en Zn. en op het kantoor van de WV „Holten" (Zie de raambil jetten) De Loopingstar in het Ponypark Slagharen.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5