iaitsiaaiie zaterdag lauw Wit Totaaldag Blauw Wit E3 kampioen! KLEINE NEDERLAAG VOOR HARDWERKEND BLAUW WIT HANDBAL Druk bezochte rscep' van de Hockeyclub H 0.K.IA- NIEUWS Zo speelden de 81 aw Wit pin Programma Sportlial 't iossink üillnvi Holtense skateboard kampioen schappen Trainer Bulteel stopt er mee P.W. „Snelle MM At 1H f HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 MEI 1979 - PAG. 9 In het Holtens Nieuwsblad van vo rige week is reeds uitvoerig aan dacht besteed aan de Blauw Wit- totaaldag die op zaterdag 19 mei op „Meermanskamp" zal worden ge houden. Het gehele programma, Iedereen wordt verzocht naast zijn blauwe shirt ook een wit shirt mee te nemen. Om 5 uur tenslotte zal de prijsuitreiking plaatsvinden, onder meer door oud-voorzitter Wiersma, die de door hem beschikbaar ge- van 's morgens 9 uur 's middags uur stelde en door de Jeugdcommissie was daarin opgenomen. Zoals in naar hem genoemde wiss.elbokaal het programma werd vermeld wor- zal uitreiken aan de eindwinnaar den alle Blauw Witters reeds om van de jeugd bij het spelcircuit. Tot kwart voor 9 op „Meermanskamp" ziens op zaterdag 19 mei op verwacht. De „helpers" reeds om „Meermanskamp" met hopelijk half 9. Voor iedere Blauw Witter mooi voorjaarsweer, van pupil tot en met senior gaat om 9 uur het spelcircuit van start. Aan dit spelcircuit zal worden deelge nomen door 11 jeugdgroepen, (ge hoopt wordt) 3 seniorengroepen en 2 supportersgroepen. De organisa tie doet gaarne een dringend be roep op de seniorenspelers ook deel te nemen aan het spelcircuit, opdat de Blauw Wit-totaaldag ook een echte Totaaldag wordt voor alles wat Blauw Wit is. Ook de suppor ters, dames en andere belangstel lenden worden van harte uitgeno digd mee te doen aan het spelcir cuit. Hiervoor zijn twee groepen vrijgehouden. Ook vorige jaren de den steeds supporters, w.o. vele dames mee. We zijn benieuwd hoe dat dit jaar zal zijn. De organise rende jeugdcommissie rekent voor de supporters op twee groepen. Tijdens het spelcircuit zullen te vens de voorronden plaatsvinden van de Penalty-bokaal. De Blauw Witrkeepers, Gerrit Johan Kolk man, Gerrit Paalman, Johan Kruithof en Fred van Aken zullen trachten de door de jeugd van ver schillende afstand af te vuren straf schoppen (de afstand is afhankelijk van de leeftijd) te stoppen. Van ie der elftal zullen 2 spelers over gaan naar de finale die 's middags om 2 uur zal worden gehouden. Gerrit Johan Kolkman, de „nieuwe" jeugdige keeper van het eerste elf tal zal dan zijn beste kunnen tonen. Om 2 uur beginnen de senioren aan een onderling toernooi. De elftallen 1 tot en met 6 zijn daarvoor anders ingedeeld. Na de strafschoppen gaan de pupillen en de junioren ook onderling voetballen. De elftal indelingen zullen worden gepubli ceerd in het clubhuis. Zondag 13 mei reisden de beide OKIA-ploegen en een aantal sup porters per touringcar naar Aals meer om deel te nemen aan door de TTV „Sportzicht" georganiseerde 3e wedstrijd in de zomercompetitie. De A-ploeg van OKIA behaalde weer goede resultaten in de 640 kg. B maar door een blessure van een der heren werden er bij de laatste wedstrijden tegen Heurne enige punten verspeeld. De B-ploeg liet het er in Aalsmeer lelijk bij zitten Concentratie en eenheid waren totaal zoek en de re sultaten (slechts 2 puntjes) waren erg mager. Uitslag B klasse 640 kg.: 1. Bus- sloo 14 p.; 2. Vorden 10 p.; 3. Eri- chem7p.;4. EHTC7p.;5. OKIA 6 p.; 6. Noordijk 6 p.; 7. Heurne 4 p.; 8. Bekveld 2p. Uitslag klasse D: 1. 1. Vorden 10 p.; 2. Bisons 3 p.; 3. Treklust 6 p.; 4. Bathmen 4 p.; 5. ÖKIA 2 p.; 6. E.H.T.C. 0 p. Stand na 3 tournooien (B klasse): 1. Bussloo 40 p.; 2. Vorden 27 p.; 3. Noordijk 22 p.; 4. Erichem21p.; 5. EHTC 20 p.; 6. OKIA 14 p.; 7. Bekveld 14 p.; 8. Heurne 4 p. Stand na 3 tournooien (D klasse): 1. Vorden 27 p.; 2. Bisons 23 p.; 3. OKIA 14 p.; 4. Treklust 12 p.; 5. Bathmen 10 p.; 6. EHTC 3 p. Het 4e competitietoumooi wordt op zondag 27 mei georganiseerd door de TTV „Bathmen". ■■i ■4:,, Na D2 en El is het ook de E3- pupillen van de ZW „Blauw Wit "66" zaterdag gelukt om het kam pioenschap in haar afdeling te be halen. Zonder een verliespunt werd dit prachtige succes behaald. In de beslissende wedstrijd werd Enter Vooruit E2 (2e plaats op de stan- denlijst) met 3-2 verslagen. E3 leek op een gemakkelijke zege af te gaan en kwam vlot met 3-0 voor door doelpunten van Wim Meilink, Jacco Schuppert en Johnny Meye- rink. Na de rust kwam E.V. door enkele keepersfouten onverwacht terug tot 3-2, waardoor het nog be nauwd werd voor E3 dat moest winnen om zich kampioen te kun nen noemen. In de laatste minuten, waarin de spanning te snijden was, hielden ze echter stand en het ein dsignaal van de goed leidende scheidsrechter werd met groot ge juich begroet door E3 dat evenals de andere kampioenselftallen in de bloemetjes werd gezet en getrak teerd door de Jeugdcommissie. Uitstekend gedaan, jongens en lei- In de afsluitingswedstrijd van het competitieseizoen 1978/«!/! is Blauw Wit er tegen kampioens kandidaat Daarlerveen niet in ge daagd om tot winst te komen. De gastheren, die alleen door een sverwinning hun kansen behiel den, zagen via een doelpunt in de Le helft een zege van 1-0 bewaar heid. Bij de Holtenaren stond Gerard \anstoot in de basisopstelling, vaardoor Beldsnyder op de reser vebank zat. De jonge middenvelder ioonde opnieuw aan een aanwinst ;e kunnen worden, maar viel het aatste kwartier conditioneel te ug. Na de aftrap een gelykop- ;aande strijd, waarin de verdedi- gingen aanvankelijk weinig moeite 1 ladden om meester van de situatie ie blijven. Bij de thuisclub waren duidelijk sporen van zenuwachtig- heid aanwezig, maar ook het spel /an Blauw Wit was niet groots. Vooral in aanvallend opzicht was iet meer goede wil dan goed voetr ial wat getoond werd. De betere Hansen waren langzamerhand voor Daarlerveen en dit resulteerde in ie 21e minuut in een doelpunt. By sen afgeslagen aanval werd de bal ipnieuw in het strafschopgebied /an Blauw Wit gebracht. Hoewel gedacht werd aan buitenspel liet de goed opgestelde arbiter Morsink doorspelen, waardoor plotseling drie aanvallers voor de Blauw Wit doelman verschenen en simpel tonden scoren (1-0). Blauw Wit i vilde wel wat terug doen maar erg gevaariyk werd de vuurlinie zelden, /ooral op de rechterflank werd te veinig druk uitgeoefend om de verkeiyk niet byzonder excelle- ende Daarlerveen-defensle te ver- mtrusten. Ook in het centrum I cwam Teun Schuppert niet aan het ïiveau van zyn laatste wedstrijden. I <ïa de thee kwam de thuisclub met en fel offensief. Vanaf de aftrap erschenen de voorwaartsen in het flauw Wit doelgebied, maar de bal ing naast, In de 50e minuut kroop j flauw Wit door het oog van de na- Id. Eerst schoot Daarlervepn op de •aal en nauweiyks 30 secopden la- er werd het leer na een vrije trap an dichtby keihard overgeknald. angzamerhand werd de door i flauw Wit uitgeoefende druk gro- j er Harry ten Wolthuis ging ais 11- ero steeds vaker mee naar voren n ook de voor de licht gebless- erde Ep Beldman ingevallen Stam ikte mee op. Dat hierdoor de snelle uitvallen van Daarlerve'en gevaarlykeer werden, moest op de koop worden toegenomen. In de 61e minuut resulteerde dit byna in de gelykmaker. De, op nieuw goed spelende Jan Verveda nam een vrye trap en de hardwer kende Richard Beldman zag zyn kopbal juist langs het doel suizen. Aan de andere kant redde keeper Gerrit Johan Kolkman uitlopend tegen de snelle Wolf. Blauw Wit bleef nu het betere van het spel houden. Beldsnyder kwam nog in de ploeg voor Teun Schup pert en deze invaller had byna suc ces, maar een Daarlervener redde op dc doeliyn. By een van de laatste uitvallen schoot Daarlerveen nog Week van 19-5-1979 t.m. 25-5-1979 ZATERDAG 09.00-13.00 Mintonette 13.30-16.30 hr. Scholten (o.a. zaalvoetbal) 17.00-18.00 hr. Ten Voorde (zaalvoetbal) MAANDAG 08.10-15.30 div. scholen 18.00-22.30 Badmintonclub DINSDAG 08.10-16.10 div. scholen 16.15-22.45 Mintonette 16.00-18.40 instructielokaal - Stichting Soc. Cult. Werk WOENSDAG 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-18.00 leraren Scholengemeenschap 18.00-19.00 Wegenwacht Markelo 19.00-23.00 Badmintonclub DONDERDAG 20.00-21.00 S.V. Holten VRIJDAG 08.10-16.10 div. scholen 18.00-20.00 hr. Aaftink (zaalvoetbal) 20.30-23.00 T.-D.-V., hr. Sanderink (zaalvoetbal) Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (Sporthal, tel. 3180). Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sport zaken (tel. 1666). ders! V an harte proficiat! Dit zyn de kampioenen: Dick Schuppert, Dirk Jan Schuppert, Bertil Borghuis, Gerben Beldman, Teunis Rensen, Erwin Saalmink, Mark Verburg, Marcel van Engbrink, Jacco Schuppert, Wim Meilink, Johnny Meyerink, Jacco den Uyl en Dirk Pekkeriet en hun leiders Piet den Uyl en Henny Wolven. op de paal, maar gescoord werd er niet meer, waardoor de wedstrijd eindigde in een kleine nederlaag voor de Holtenaren. Ook de thuis club had weinig plezier aan deze overwinning, want aangezien con current SC Daarle eveneens de volle winst had behaald waTen deze op de bovenste plaats geëindigd en moest Daarlerveen met een tweede plaats genoegen nemen. Blauw Wit sloot de competitie af met 18 pun ten uit 20 wedstrijden. Blauw Wit: doel: G. J. Kolkman; achter: B. Schipper, H. ten Wolt huis, C. Schuppert, E. Beldman; midden: J. Verveda, G. Aanstoot en G. Paalman; voor: A. Kolkman, T. Schuppert en R. Beldman. Afgelopen week werden de laatste wedstrijden van de veldhandbal- competitie van dit seizoen ge speeld. De dames speelden vorige week zondag tegen Nw. Heeten. (uit). Nw. Heeten was sterker maar Holten wist uit een uitval tot tweemaal toe een voorsprong te nemen. By rust was de stand gehjk (2-2). Vlak na rust kwam Nw. Hee ten met 3-2 voor. Holten kwam te rug tot 3-3 en had toen opnieuw een kans op de voorsprong, maar een strafworp werd gemist. Even later stopte Bernarda Wissink knap een strafworp van Nw. Heeten. In de laatste minuten, liet Holten twee keer de aanval van Nw. Heeten te vry. Van deze kansën werd goed gebruik gemaakt en zo verloor Hol ten ook de laatste wedstryd 5-3. Doelp. Mini Kemper, Erna Deyk, Manda Broekhuis lx. Adspiranten B 1 speelde uit tegen koploper Nw. Heeten. In de eerste helft was Hol ten duideiyk sterker. Rust 0-3. In de tweede helft kwam Nw. Heeten sterk terug. Holten wist echter ook nog 1 maal .te scoren wat een knappe 3-4 winst opleverde. Adspi ranten B 2 speelde de laatste thuiswedstrijd tegen A.B.SI A.B.S. was sterker en wist dat in de eerste helft in drie doelpunten uit te drukken. (0-3). In de tweede helft kreeg Holten wel enkele kansen, maar de schoten waren te zwak om echt gevaar te stichten. A.B.S. wist driemaal te scoren en won verdiend Op zondag 27 mei a.s. organiseren de Skate Tigers de Holtense Skate-board kampioenschappen. Er zyn diverse onderdelen waaron der slalom, tik-tak, achterielryden, parcour, halve-pipe. 's Avonds wordt er een basskateball toumooi gehouden voor Skate-Tiger leden. Skate-boardes uit Holten die mee willen doen moeten zich minstens één week van te voren opgeven by Martin Wilpshaar Holterenk- straat 10 of Paul Akkermans Hol- terenkstraat 12. Helm-, knie-, en el leboogbeschermers zijn verplicht. De kampioenschappen beginnen om 13.00 uur op het Kolschool- plein. Trainer Jan Bulteel te Deventer zal aan het eind van dit seizoen stop pen als trainer van S.V. Holten. Hy trainde Holten driejaar waarin promotie werd bereikt naar de 3e klasse KNVB met ingang van sei zoen '78/'79. Bulteel stopt ermee, omdat hij in verband met zyn werk geen tyd kan vrymaken voor training en bege leiding van het eerste elftal. Een opvolger heeft het bestuur van de rood-zwarten op dit moment nog niet gevonden met 0-6Het pas geformeerde pupil len team speelde een oefenweds trijd tegen Achilles uit Apeldoorn. In de eerste helft was Holten duide- lyk sterker. By rust was de stand al 0-4 voor Holten.In de tweede helft probeerde Holten wat meer te combineren. Ook door vermoeid heid en onervarenheid kregen de meisjes van Achilles enkele kansen die werden benut. (3-4). In de laat ste minuten kwam Holten goed te rug en won door nog twee mooie doelpunten, verdiend met 3-6. Pro gramma: Zat. 19-5: Pupillen 3 oe fenwedstrijden tegen Nw. Heeten. Vertrek v.a. Meermanskamp om 9.30. In zeer spannende korte wedstrij den wisten de E 1 pupillen van Blauw Wit op het toumooi van de Markelose Markvogels 2 keer te winnen en maar liefst 4 keer geiyk te spelen. De acht behaalde punten waren goed voor de tweede prijs. De uitslagen: R.K.S.V-Blauw Wit 0-1; Blauw WitrExcelsior 1-0; Blauw Wit- Markvelde 0-0; Delden-Blauw Wit 0-0; Markvogels 1-Blauw Wit 0-0; Markvogels 2-Blauw Wit 0-0 Na het op woensdag 9 mei kam pioenschap een schitterend succes dat met een prachtige beker werd beloond. Proficiat jongens! Blauw Wit E 1 kampioen In de laatste competitiewedstrijd waarin E 1 voldoende had aan een gelykspel om kampioen te worden speelden de zenuwen van meetaf een b.elangryke rol. De Vesos-pups die niks meer hadden te verliezen, speelden of hadden ze nog een kans op het kampioenschap en ze maak ten het Blauw Wit danig lastig. In de elfde minuut kwam E 1 door René toch op 1-0 maar vlak voor rust kwam Vesos verdiend geiyk (1-1) In de 2e helft paste Blauw Wit enige wissels toe en was de aanval veel gevaarlijker met de gekende snelle rushes van topscorer Hans die op het juiste moment de bal zuiver afspeelde op Richard die onhoudbaar inknalde (2-1) De druk op het Vesos-doel werd hierna steeds groter met als resultaat een aantal hoekschoppen waaruit Al- bert rechtstreeks inschoot. Met nog vijf minuten te gaan zorgde Al- bert met een afstandsschot ook voor 4-1 en dit werd ook de ein dstand. Zeventien punten uit 10 wedstryden en na 4 1/2 jaar de kampioensvlag in top. (Van het kampioenselftal werd vo rige week een foto geplaatst. Bo venstaand verslag kregen we te laat om in HN van die week mee te nemen. Red. H.N.) Blauw Wit E 2-Excelsior E 2 In een enorm spannende wedstryd is het E 2 gelukt Excelsior 2 met een 1-0 nederlaag huistoe te sturen. By winst was Excelsior kampioen doch E 2 vocht zelf heel dapper voor de. laatste kans op de titel en wist' die te benutten door een fraai doel punt van Dick Abbink. E 2 heeft nu de minste verliespunten en kan nog kampioen worden maardan moeten uit de drie nog te spelen wedstrijden zes punten worden be haald. Een extra zware kluif! Veel succes jongens! bB I Uitslag wedvlucht Soignes. 1,14 W Hondelink, 2,4,5,7,8,10,15,22 Joh- Paalman, 3, 9,13,26 H. Haar, 6,11, 12,16,20 G.J. Bekkemens. 19-5 Zat. ochtend jeugd: Holten I-AWays Ready; Holten H-Ready T.C. Delden-Hoiten III. 19-5 zat. mixed: Mixed I-Drijvers', TV TOP-Mixed H; Schapekolk II- Heren I; Heren H-Dedemsvaartse TC U; Heren m-TC Nijverdal I; DLTC II-Heren IV. 20-5 Zondag: Mixed 1-Rijssen (aanvang 10.00 uur); Mixed II-P Braband V; Holec n-Heren I; Heren U-Rakum 22-5 dinsdagochtend: Dames I-Tion I; Goorse TC EC-Dames II; T.C. Bathmen I-Dames HL 23-5 woensdagmiddagjeugd: Mixed I-T.C. Delden III; Goorse TC H-Mixed H. UITSLAGEN 12-5 zat.jeugd: Holten I-Delden I 4-1; Markelo-Holten H 0-5; Smash Borne-Holten LTI1-4. 12-5 zat. middag: Holten Mixed I-Delden 5-0; Smash.Bome-Kolten Mix 4-1; Holten Heren I-Bathmen 5-0; Holten Heren H-Dikkers TC 3-2; Holten Heren Ül-Markelo 5-0; Rijssen-Holten IV 1-4. 13-5 zondag: Holten Mix I-Haaksbergen n 2-6; Tion V-Holten Mix H 5-3; Holten H. I-Enschede 10-6; Markelo I-Holten HH 5-1. 16-5 woensdag jeugd: Eathmen- Holten mix I 2-3; Holten mix II- Batlimen 3-2 zt" Ter gelegenheid van het feit, dat 2 elftallen van de Hockey Club Hol ten promoveerden naar een hogere klasse, n.l. Heren I naar de 3e klasse en Heren II naar de reserve 3e klasse, hield de vereniging za terdagmiddag 12 mei een receptie in het Holtense Kegelcentrum „Dikkie Down". Op deze druk bezochte ontvangst kwamen afgevaardigden van di verse Holtense sportverenigingen hun gelukwensen aanbieden. Ook vertegenwoordigers van naburige hockeyclubs, scheidsrechters, bondsofficials en tal van hockey- vrienden uit Holten en omgeving kwamen bestuur en spelers felicite ren met het eerste belangrijke suc ces, behaald in het 6-jarige bestaan van de „H.C.H." De voorzitter, de heer F.T. Rede- ker, sprak zyn waardering uit voor de geweldige inzet van de spelers tydens de competitie. Mede dank zy de vaste wil om te overwinnen is het succes tot stand gekomen. De voorzitter bracht ook dank aan de leden van de elftalcommissie, die in feite de basis legde voor het goede resultaat. Namens de gemeente Holten voerde wethouder J. Warrink het woord. Hy toonde zich verheugd over het feit, dat de „H.C.H." zich in korte tyd zo'n goede plaats in de Holtense sportgemeenschap heeft weten te vereoveren. Hy vergeleek de „H.C.H." met een stekje, dat zyn wortels inmiddels goed heeft uitge zet en sprak de hoop uit, dat die stek zal uitgroeien tot een grote boom, die ook straks, na te zyn overgeplant naar het nieuwe sport complex aan de Larenseweg, flink verder zal mogen groeien. Voorzit ter Redeker zei hierop, dat hy hoopte, dat de gemeente zal willen zorgen voor een „goede bemesting" van de stek, omdat deze op schrale grond voor een flinke groei onmis baar is. De heer H. Rustebiel sprak namens de Sportcommissie Holten. Hy feli citeerde bestuur en spelers met het behaaalde succes en zegde toe alles in het werk te zullen stellen om de Hockeyclub Holten van betere kleedaccommodatie te voorzien. Teleurgesteld toonde hij zich over het feit, dat door een wijziging in bet subsidiebeleid de aanleg van het tweede sportveldencomplex ernstig kan worden vertraagd. De heer G. van Loenen, aanvoerder van het eerste herenelftal van de „H.C.H." sprak namens de spelers van beide gepromoveerde teams een woord van dank tot de voorzit ter en de'elftalcommissie voor de steun, die steeds van hen was ond- dervoden. De heer Ph. Heil, die optrad als ce remoniemeester, dankte tenslotte namens het bestuur allen voor hun aanv - :gheid op de zeer geani meerde- receptie.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9