Opgeruimd staat netjes P.v.d.A. afd. Zwolle hield openbare vergadering Op initiatief J. van Calcar: Holten start experiment schoolschaken lagere scholen Regionaal dienstverleningscentrum kleinbedrijf Overijssel Nijverdal Kleurrijke meubels voor bewoonbare badkamer □Verbetering warmwatervoorziening I „Meermanskamp" kost f 25.000.-™J Voor het Astmafonds HOLTENS NIEUWSBLAD GESLAAGD HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 MEI 1979 - PAG. 5 Op de beurs zijn vertegenwoordigd: Fa. Aanstoot, Tweewielercentrum, radio-graf modelbouw, verlichting, radio t.v. etc. Farm, schoonheidsspecialiste Hetty Bakker Beltman's Kledinghuis Bos, handwerkhuis Èouwhal, hobbyhuis Broekhuis, Dijkerhoek, tractoren/landbouwmachines Fa. J. van Bruggen, electro techn.. radio, tv..verlichting etc. Supermarkt Gebr. Dikkers Fa. Gervedink Nijhuis, schildersbedrijf, galanterie, speelgoed Heusinkveld, boekhandel/drukkerij Fa. Jalink en Zn., bouwmaterialen Klein Velderman B.V. radio-t.v., elec. huish. art. Lammers B.V. Tech. Install. Bedrijf Schildersbedrijf H. Maats en Zoon. Fa. M. v.d. Maat en Zoon, speelgoed enz. Meng Unie, tuinartikelen. dierenvoeders. klein landbouwgereedschap. Metalin B.V.. stalen meubelen Meijerink's Schildersbedrijf fotografie Henk Mulder Mulder ..Holtens Hófke", bloemen en planten. Ned. Middenstandsbank Overijsselse Autobus Diensten „OAD" Banketbakkerij F.M. Pluygers R.A.B.O.-bank Holten Stoffenhuis Otte L. v.d. Ree, antiek en wol. Gebr. Schuppert BV, manufacturen/meubelen. Schildersbedrijf Joh. Schuppert pèbr. Steunenberg, schoenhandel/rep. inrichting. H. Stokkers, gereedschappen, huish. art. Kado-boetiek Tromop Twentrac, tractoren - landbouwmachines Kapsalon „Elegant" (Stegeman) Foto Jan ten Velde Wansink B.V. „K-Markt" Drogisterij Wedda B.V. Autobedrijf Dries Willems B.V. Gebr. Wissink, Dijkerhoek, schildersbedryf/meubelhandel. Wonnink B.V., manufacturen en meubelen. Vishandel Jan Reinaardus en Zonen BV Holtense Vrijwillige brandweer E.H.B.O. afd. Holten Holtens Nieuwsblad Welfare-Rode Kruis afd. Holten Rijkspolitie Veilig Verkeer Nederland. Nu reeds 1 1 aanmeldingen „Een binnen de Europese gemee nschap verenigd Europa zal nooit mogen dienen als een nieuw machtsblok in de wereld, maar het zal gericht moeten zijn op ontspan ning tussen de volkeren en tot ver heffing van de economische ach terblijvende landen in de wereld". Met deze woorden begon Wil Albers uit Zutphen vorige week dunoer- dagavond een vrij uitvoerig betoog tijdens een door de afd. Holten van de PvdA in hotel Vosman gehou den openbare vergadering, welke was georganiseerd met het oog op de komende Europese verkiezin gen op 7 juni a s. De 57-jarige Wim Albers is thans lid van de Tweede Kamer en afgevaardigde naar het Europese parlement voor de Party van de Arbeid en is by de komende rechtstreekse verkiezingen op nieuw kandidaat voor de PvdA. Grote waarde De heer Albers begon te stellen dat deze Europese verkiezingen in feite geen nieuws betekenen omdat dit reeds is vastgesteld in het Verdrag van Rome. Dat de burgers pas na 20 Jaar EEO toch pas voor het eerst mogen meepraten komt omdat het dpor allerlei tegenslagen en tegen werking er nog nooit van gekomen if. Bovendien waren de regeringen van de aangesloten landen wat bang dat hun nationale bevoegd heden zouden worden verkleind. In tegenstelling tot véle critici die van mening zyn dat deze verkiezingen in feite niks zullen veranderen ver klaarde de heer Albers grote waarde te hechten aan deze verkie zingen. „Allereerst komt by deze verkiezingen de discussie pas goed op gang omtrent de waarde van een verenigd Europa. Bovendien wint het Inzicht snél terrein dat vraag stukken zoals het werkgelege nheidsprobleem en de energie voorziening niet langer in natio naal verband kunnen worden opge lost maar vragen om gezamenlijk internationale aanpak", aldus de heer Albers, die de aanwezigen dan ook dringend de raad gaf deel te nemen aan de op 7 juni a s. te hou den Europese verkiezingen. Mocktibloli Spreker liet er geen twyfel over be staan dat zijn party streeft naar een democratisch socialistisch Europa hetwelk nooit zal mogen dienen als een nieuw machtsblok in de wereld maar gericht zal moeten zyn op ontspanning tussen de volkeren, ontwapening en verheffing van achterblijvende landen in de we reld. Om daartoe te geraken achtte hij het verkrijgen van voldoende democratische controle op de Eu ropese instellingen een eerste aoodaaak. Doelstelling Terugziende op de afgelopen twin tig jaar waardeerde de heer Albers het als positief dat een vry han delsverkeer tussen de aangesloten landen tot stand kon worden ge bracht. Ook wees hy er op dat oor logen tussen de aangesloten lan den vrywel ondenkbaar zyn gewor den. Maar hy wees er ook op dat veel doelstellingen niet zyn gelukt. „Een van de belangrijkste doelstel lingen van het verdrag van Rome, nl. het opheffen van de verschillen tussen arme en ryke gebieden is nog niet gelukt, evenals de vrije vestiging van arbeiders binnen de gemeenschap. Als daar niet snel een oplossing voor komt dan zullen de diverse aangesloten landen toch weer terug grijpen naar nationale oplossingen die uiteindeüjk zullen bewyzen geen wezenlyke oplossing te kunnen bieden. Het gaat er om het proces stop te zetten waarin de armen steeds armer worden en de rijken steeds rijker. En daartegen een politiek ontwikkelen acht ik vele malen belangrijker dan het uitgeven van een Europees pas poort of postzegel waar de liberaal Berkhouwer zo de mond vol van heeft", aldus de heer Albers, die tenslotte verklaarde zeer verheugd te zyn over de komende recht streekse Europese verkiezingen. „De geschiedenis van Europa heeft de waarde van het systeem parle mentaire democratie meer dan be wezen. Maar diezelfde geschiedenis heeft ook geleerd dat het opbou wen van een democratie nu een maal tyd kost en slechts stap voor stap bereikt kan worden. Ik ben er zeker van dat de komende verkie zingen een belangryke stap op die weg zullen betekenen en daarom is het van groot belang dat alle bur gers aan deze verkiezingen gaan deelnemen", zo besloot de heer Al bers zyn betoog. Na de pauze werd gelegenheid geboden voor het stel len van vragen en gaf de heer Al bers gedetailleerd antwoord op de vele vragen die hem werden ge steld. By die discussie verklaarde de heer Albers o.m. dat zyn party heel dutdeiyk streeft naar een Eu ropese aanpak van het werkgele genheidsprobleem, juist omdat dit op nationaal niveau niet alleen op gelost kan worden. Verder wilde hy hoge prioriteit geven aan de oplos sing van de energie- en milieupro blemen, maar vooral ook het vei ligheidsprobleem By dit laatste dacht hy niet aan het streven naar een sterk militair blok maar wilde hy de nadruk leggen op ontspan ning en het streven naar solidari teit in de wereld waarvan huln aap arme landen een onmisbaar onder deel dient te vormen. De Middenstandsbeurs. die van woensdag 16 t.e.m. vrijdag 18 mei, op initiatief van de Holtense Han delsvereniging in een grote tent van 1500 m2 aan de Keizerswegit.o. de sporthal 't Mossink) zal worden gehouden, zal een byna volledig beeld geven van het potentieel van Holtens neringdoende middens tand. In de bijna 50 stands (binnen en buiten) zullen practisch alle branches vertegenwoordigd zijn. aangevuld met enkele zaken zoals banken, EHBO, Veilig Verkeer, Rijkspolitie, Rode Kruis (Welfare) vrijwillige brandweer, industrieën, Met ingang van het cursusjaar 1979/1980 zullen belangstellende Holtense lagere schoolleerlingen (5e en 6e klassers) een schaakcur sus kunnen volgen. Tydens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehouden openbare vergadering stelde de gemeentelyke sport- eommissie byna f500.- beschik baar om voor dit doel 20 schaak borden met stukken aan te schaf fen en deze in bruikleen af te staan aan de afd schaken van de sport vereniging Holten. Initiatiefnemer J. v. Calcar (voor zitter van de afd. schaken van SV Holten) heeft voor dit experiment schoolschaken twee vrywilligers bereid gevonden deze lessen te ver zorgen. De hoofden van scholen hebben positief op dit initiatief ge reageerd en nu reeds hebben 161 vyfde en zesde klassers zich voor deze cursus aangemeld. Aanvanke lijk had de heer van Calcar ge vraagd 150 schaakborden met stukken en enkele klokken aan te schaffen, maar, afgezien van de fi nanciële mogelykheden was dit naar de mening van het dagelyks bestuur een beetje teveel van het goede. By brief van 13 februari j.l. vroeg het dagelyks bestuur dan ook na dere opgave van het aantal deel nemers. Tevens vond men het van belang te weten of de lessen op alle scholen op dezelfde dagen en tyden zouden plaats vinden. Wanneer de lessen op verschillende dagen en tijden zouden plaats vinden zou de docent de borden en stukken kun nen meenemen en zou dus de aan schaf van een kleiner aantal kun nen worden volstaan. By brief van 21 maart j.l. liet de heer Van Calcar weten dat zich tot dan toe 161 leer lingen hadden aangemeld, met een gemiddelde va.i 33 leerlingen per school. Tevens deelde hy mee dat de Haarschool reeds over 15 schaakborden beschikt. „Gelet op het aantal belangstel lende leerlingen, rekening houdend met het feit dat de Haarschool zelf al over 15 schaakborden beschikt, menen wy met het jeschikbaar stellen van 20 schaakborden een Ad verte ntie- adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De Jubileumcollecte ten bate van het „Astmafonds" heeft in Holten f 4593 96 opgebracht. Het plaat- seiyk comité dankt allen die gaven en hen die collecteerden heel harte lijk. Overijsselse Autobusdiensten OAD"enz De openingstijden ge durende de drie dagen zijn van 15.00-22.00 uur. De Holtense za kenmensen willen de inwoners van Holten en omgeving op deze beurs - met mini-kermis met o.a. draaimo len, schietsalon enz.- het aller nieuwste tonen op huishoudelijk gebied, mode, woninginrichting etc. etc. Een goede reden voor de consument om op een van de beur- sdagen een bezoek te brengen aan deze grote expositie die woens dagmiddag om 3.00 uur zal worden geopend door loco-burgemeester H. Stegeman. redelyke bydrage te leveren aan het welslagen van dit experiment, waarby wy de voorkeur geven aan het in bruikleen afstaan aan de heer Van Calcar", zo luidde het pre-advies van het dagelyks be stuur. In het voorstel aan de. commissie werd aan het adres van de afd. schaken van de SV Holten tens lotte de suggestie gedaan eveneens hierin een bydrage te leveren „om dat dit experiment zeker ook in het belang is van deze schaakafde ling". aldus het pre-advies. De heer H.J. Westerik sprak van een lofwaardig initiatief dat zeker een goede kans van slgen geboden moet worden. Hoewel hy verder volledig met het voorstel kon in stemmen had hy wat moeite met het in bruikleen afstaan van mate rialen aan individuele personen. Hy zag het geheel liever onder een bepaalde noemer gebracht zoals de schaakclub, waarvan de heer Van Calcar bovendien zelf voorzitter is. De heer Westerik verklaarde deze opmerking met name te maken uit vrees voor mogelyke precedent werking in mogelyk andere geval len. Nadat voorzitter H. Rustebiel verklaarde de gevoelens van de heer Westerik hierin volledig te de len en hierover contact te zullen opnemen met de schaakclub werd het voorstel zonder hoofdelyke stemming aanvaard. Sinds enige tijd functioneert in de provincie Overijssel en de IJssel- meerpolders de Stichting Regio naal Dienstverleningscentrum Kleindrijf Overijssel. Zij heeft haar hoofdvestiging aan de Jac. van Houtestraat 10 te Nijverdal. De stichting, die als partners kent het provinciaal bestuur, de afde ling Overijssel van de vereniging van Nederlandse Gemeenten, de ministeries van Economische Za ken, van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk* en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, alsmede de Kamers van Koophandel en de ondernemers bonden, stelt zich beschikbaar in het bijzonder voor ondernemers met kleinere bedrijven in de secto- renhandel, ambacht en diensten bij behandeling van problemen op zakelijk en sociaal gebied. De dienstverlening aan het klein- bedryf vanuit de overheid was tot dusverre beperkt. Zy werd voor- nameiyk uitgeoefend door de Borgstellingsfondsen voor de mid denstand, die in de jaren dertig op gericht werden teneinde te voor zien in de kredietbehoefte van on dernemers met kleine bedryven. De taakstelling van deze fondsen is echter in de loop der jaren achter haald. Dit als gevolg van de sterk gewyzigde economische omstan digheden en door de ruimere moge lijkheden die bankinstellingen aanboden tot kredietverlening. De laatste jaren manifesteerde zich steeds sterker een behoefte aan meer sociaal gerichte opvang, voor lichting en begeleiding van onder nemers in de kleinere bedryven aan De staatssecretaris van Eco nomische Zaken vond er aanlei- Opgeruimd staat netjes zullen ve len van U gedacht hebben, toen ze in de afgelopen weken, ondanks dat de sneeuwvlokken naar bene den dwarrelden en de hagelstenen tegen de ruiten kletterden, toch maar aan de schoonmaken begon nen. De gevolgen van een schoonmaak zijn altyd merkbaar, zeker voor de andere gezinsleden. 7e kunnen de frisheid ruiken en ze missen plotsp- ling een aantal vertrouwde zaken die bij een kritisch beschouwen het niet meer waard geacht worden om nog langer dienst te doen. En hope lijk hebben de huisgenoten op hun vraag ..waar het allemaal gebleven is", als antwoord gekregen: „Oh, dat is voor „H.M.V." Want, U weet dat „H.M.V." gek is op lompen maar ook op nog bruikbare zaken betreffende de huishouding, zoals bankstellen, koelkasten, fietsen, potten, pannen en noem maar op want dit soort zaken is „H.M.V." van plan op een grandioze „Boel dag" te verkopen. Deze „Boeldag" wordt gehouden op zaterdag 23 juni maar hierover wordt nog het een en ander bekendgemaakt. Heeft U nog spullen die in de weg staan even een telefoontje naar G.H. Ebrecht, Larenseweg 39A tel. 3436 en „H.M.V." komt U ervan ..verlossen". Voor de bewoners van het „buitengebied" nog even het volgende: zaterdag 26 mei vindt de jaarlijkse inzameling van lompen plaats en komen we ook bij U hierom vragen. Natuurlijk mag U dan ook tegelijkertijd daji spullen voor de „Boeldag" meegeven. Bij voorbaat onze dank en elk tele foontje is van harte welkom. Supportersclub „H.M.V." Teneinde belangryke verbetering te brengen in de warmwatervoor ziening op het sportveldencomplex Meermanskamp, besloot de sport- commissie j.l. maandagavond, op voorstel van het dagelyks bestuur f 25.000.- krediet te vragen aan de gemeenteraad. Van de acht kleedlokalen op het sportcomplex zyn er twee met dou ches die een voldoende capaciteit hebben. Het gaat hier om de kleed kamers zeven en acht waar de boi lers een totale capaciteit hebben van 340 liter voor tien douches en dat is volgens het dagelyks bestuur voldoende. Voor de overige kleed kamers is de capaciteit 380 liter per boiler en dat voor zesentwintig douches, derhalve nog geen vijftien liter per douche. Het bestuur wil ding in om de oprichting van diens tverleningscentra ten behoeve van het kleinbedrijf aan te moedigen. Dit heeft thans geleid tot de oprich ting van het Dienstverleningscen trum voor Overijssel en de IJssel- meerpolders Takenpakket Het takenpakket van het Regio naal Dienstverleningscentrum kan als volgt worden samengevat: Vraagbaak en wegwyzer op sociaal en economisch gebied zyn voor on dernemers met kleinere bedryven. Deze funktie kan vervuld worden vanwege de omstandigheid, dat het RDK vanwege zyn relaties met ondernemers-organisaties, overheids- en semi-overheids- instanties, alsmede instellingen, die voorlichting geven en adviezen uitbrengen aan ondernemers in het midden- en kleinbedrijf i"uim geïn terneerd is en precies weet wie wat kan doen. Het signaleren van probleemsitua ties niet alleen uit kennis, die men opdoet door contacten met hulp zoekende ondernemers, maar ook door zich by voortduring te oriën teren over wat er in de sectoren- handel, ambacht en diensten aan ontwikkelingen voordoet. Het uitbrengen van rapporten aan gemeentebesturen met betrekking tot aanvragen van ondernemers in het kader van de Ryksgroepsrege- ling Zelfstandigen <R.Z.) en de Ryksgroepsregeling Oudere Zelf standigen (R O.Z.) De R Z. is in het leven geroepen om zelfstandigen met financiële problemen, bijvoor beeld doordat de inkomsten tyde- hjk zyn weggevallen of omdat noodzakeiyke investeringen niet Een van de vertrekken in ons huis die in direkte relatie staat tot de bekende 'voorjaarskriebels', is ongetwijfeld de badkamer. Jam mer genoeg schiet het er vaak bij in het sanitair eens te vernieuwen of het interieur te verfraaien. Speciaal voor de vaak kleine Ne derlandse badkamer, en voor hen die zelfs deze (nog) niet bezitten, is van het merk Schock een serie be taalbare badkamermeubels in vro lijke kleuren geïntroduceerd. Het materiaal is sterk, watervast me- lamine (kunststof) in een fijne strüktuur, voorzien van massief houten lysten en handgrepen. De kleuren zijn: olijf- en oasisgroen, beige en curry. De basismaat van de kasten is een breedte van 34.5 cm. Hiervan uitgaande,, kunt u in hoogte en breedte aanbouwen al naar gelang ruimte en budget. deze capaciteit opvoeren en wel door de plaatsing van in ieder geval twee extra boilers van elk 380 liter met een verhoogde temperatuur, het monteren van een centraalt- hermostaat in de cv-ruimte; die bediend kan worden door de be heerder. Verder het monteren van een drukknop per doucheruimte (vier douches) die de douches na indrukken dertig seconden van wa ter voorziet. Omdat het hier om een forse investering gaat heeft het da gelyks bestuur onderzocht of met minder vergaande maatregelen kon worden volstaan. Door gemee ntewerken is becijferd dat wanneer men de zelfreinigende douchekop pen zou laten vallen dit een bespa ring betekent van ruim driedui zend gulden. Een verdere bespa- Met de vaak ontmoedigende ge- dachte dat badkamermeubels te groot en te duur zijn, is nu afgere kend. Het eerste begin kan al een toiletkast boven de wastafel zijn. Let er echter op dat deze het KEMA-keur heeft: voor uw veilig heid. De andere kastjes; onder, bo ven, links en rechts, groeien vanzelf mee met uw portemonnee. Infor matie over deze meubels vindt u bij de sanitairgroothandel in de om geving, of rechtstreeks bij: Schock Nederland B.V., postbus 128, Oos terhout N.B., tel. 01.620-24650 Onze plaatsgenoot Dinant Hoef man slaagde te Utrecht voor de akte „Wiskunde M.O.A." ring bleek nauwelijks mogelyk. Door zelfwerkzaamheid zou een bedrag bespaard kunnen worden van rond de 2500 gulden. Maar het dagelyks bestuur vroeg zich, in het voorstel aan de commissieleden, af of dit met het oog op eventuele sto ringen in het leidingsysteem door die zelfwerkzaamheid wel zo ge wenst is. De mogelykheid om al leen de boilers te vervangen heeft niet het gewenste resultaat opgele verd. Deze besparing bleek tech nisch niet mogelyk te zijn. „Omdat langer uitstel van de verbetering van de warmwatervoorziening ons inziens ongewenst is stellen wy u voor om de gemeenteraad een kre diet van f 25.000.-", aldus het dage lijks bestuur, met welk voorstel de sportcommissie zonder hoofdelyke stemming akkoord ging. gedaan kunnen worden te helpen met het bedrijfskapitaal of een pe riodieke uitkering voor de kosten van levenondèrhoud. De R.O.Z. komt oudere zelfstandi gen (van 58 jaar af) tegemoet, die onvoldoende inkomen uit bedrijf of beroep genieten. Zy kunnen in aanmerking komen voor een sup pletie Het uitbrengen van rapporten aan de stichting Ontwikkeling en Sa nering met betrekking tot aanvra gen van ondernemers, die bedrijfs beëindigingshulp verzoeken. On der bepaalde voorwaarden bestaat namelyk de mogelykheid, dat on dernemers, die hun bedrijf willen liquideren een uitkering ontvan gen, die afgeleid is van hun fiscaal bedrijfsinkomen. Begeleiding van ondernemers en rapportage aan de gemeentebestu ren en anderen in het kader van overheidsregelingen voor onder nemers op het gebied van de stads vernieuwing. Deze regelingen zyn nog niet van kracht voor enige Overijsselse gemeenten. Maar on derkend wordt wel al de behoefte aan begeleiding van ondernemers in gemeenten met omvangrijke renovatie-projecten. Op deze vraag zal geregageerd moeten worden. Uitvoering van taken in het kader van toekomstige regelingen voor het kleinbedrijf. Open instelling Het Regionaal Dienstverlenings centrum Kleinbedrijf Overijssel wil een open instelling zyn. Het wil zeggen, dat de ondernemer, die denkt dat het RDK hem van dienst kan zyn geen belemmering zal on dervinden om gehoor te krygen voor zyn problemen op sociaal en economisch terrein. In zijn person eelsbeleid streeft het bestuur na, dat zyn medewerkers de taal van de ondernemer verstaan, deskundig advies kunnen geven en de tyd krygen om enig probleem, dat hun wordt voorgelegd te doorzien. Van groot belang is tevens, dat het Re gionaal Dienstencentrum Klein bedrijf gemakkelijk bereikbaar is. De medewerkers van het Diens tverleningscentrum opereren mo menteel vanuit het kantoor te Ny- verdal. De bedoeling is om in de komende tijd te werken aan een programma van deconcentratie. Het bestuur heeft gekozen voor de inrichting van steunpunten in Zwolle, Hengelo/Enschede en De venter. Voor dit idee tot uitvoering gebracht kan worden zal eerst de personeelsformatie aangepast moeten worden. In de begroting voor de jaren 1979 - inmiddels t goedgekeurd - en 1980 - tér fiatte ring aan het ministerie van Eco nomische Zaken voorgelegd - zyn daarvoor de middelen aange vraagd. Vooruitlopend op de in richting van steunpunten, die vier dagen per week bemand zullen zyn met een deskundige medewerker - zullen in genoemde steden reeds zitdagen worden gehouden. Het Regionaal Dienstverlenings centrum Overijssel krygt zijn offi cieel begin op 16 mei met een by- eenkomst in de hal van het raad huis van de gemeente Hellendoorn te Nyverdal De voorzitter van de Stichting Coördinatie Dienstver- lenignscentra Kleinbedrijf, de heer G Z de Vos, zal dan het werk van het centrum inleiden.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5