Schnre-reünie was grandioos succes De PH neer streek orkei Film in ,de Schure' Gemeentelijke Sportbegroting 1980 gebaseerd op nullijn Cultureel uitstapje Mavomoeders Weekenddienst Bijeenkomsten afd.Espelo Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen AGENDA S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 MEI 1979 - PAG. 3 Hoewel, op verzoek van B en W. bij het opstellen van de gemeentelijke sportbegroting 1980 zoveel moge lijk het intussen alom bekende be grip „nullijn" werd toegepast, wordt het nadelig saldo voor 1980 geraamd op f 613 888,44 Dit bete kent een stijging van f 39 474,22 ten opzichte van de begroting 1979. Sneller Met de presentatie tijdens de jl. maandagavond ten gemeentehuize gehouden openbare vergadering van de sportcommissie is het dage lijks bestuur dit keer heel wat snel ler met de begroting dan in 1978. Toen kregen de commissieleden de begroting pas bij aanvang van de begrotingsvergadering aangebo den. Nadeel van deze snelheid was ech ter dat een aantal begrotingspos ten niet ingevuld kon worden om dat de diverse gemeenteafdelingen hun begrotingen voor het komende dienstjaar nog niet rond hadden. De begroting van de sportcommis sie haalt nl haar gegevens mede uit deze afdelingsbegrotingen Een uitzondering was dit jaar de begro ting van gemeentewerken die nog wel in de sportbegroting opgeno men kon worden en deze is voor de sportvoorzieningen ook de belang rijkste. Tekorten Op verzoek van het college van B en W heeft het dagelijks bestuur bij deze begroting de zgn „nullijn ge hanteerd Dit wil zeggen behalve de prijsaanpassingen geen extra uitgaven. De grootste verliesge vende sportaccommodaties in Hol ten zijn achtereenvolgens: het ;5portveldencomplex Meermans kamp met een geraamd tekort van f232.301,15, direct gevolgd door het zwembad Twenhaarsveld mét f 197.319,20 en daarna de sporthal met f 131 912.40 Verder de buiten manege met f9711,68. het sportdal met f7.164 - terwijl daarnaast het totale subsidiebedrag wordt ge raamd op f 47.280.-. Met een voor delig saldo groot f 8 850.- vormen de gymlokalen de enige „winstge vende" sportaccommodaties. Blijkens een uitvoerige toelichting op de begrotingscijfers wil het da gelijks bestuur van de sportcom missie aanpassing van het nadelig saldo voor Meermanskamp Wegens ziekte wordt nl al drie jaar lang een vervangend beheerder voor het sportcomplex „geleend" van de dienst gemeentewerken Naast het normale loon brengt ge meentewerken hiervoor ook admi nistratie (overhead) kosten in re kening Het dagelijks bestuur vindt dat deze overheadkosten de ex ploitatierekening van Meermans kamp ten onrechte belasten. Daarom wil men dan ook een for mele overplaatsing van deze wnd. beheerder van gemeentewerken naar Meermanskamp Verder vindt het dagelijks bestuur dat het aan tal uren die door gemeentewerken, voor allerhande klussen, ten laste NED. HERV. KERK 8 30 u en 10 15 u ds A W Berk hof. In 2e dienst Bed. Heilige Doop Oppasdienst Hellen Wietsma en Hohanna Kamp man Uitgangscoll. Inwendige zending 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene" GEREF. KER$30;10 00 en 19 15 uur ds. GW H Peddemors In alle diensten is de le coll voor de diaconie en de 2de voor rente en aflossing 10.00 u Kindernevendienst (klas 3) mevr N Kuiper 10.00 u Oppasdienst: Mevr Veldhuis-Willems, mevr Gritr Liebeek, Henriet Kolkman, mevr. Saalmink-Stam, mevr Veldhuis-Bos, mevr. Hulsman-Veldhuis R.K.KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DIJKERHOEK 9.30 uur ds W Vons Uitgangs collecte Inwendige zending OKKENEROEK 10 00 uur De M de Heer Ge- zinsdienst, bediening Heilige Doop. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur, zondag 8 00 en 11 00 uur. van de sportaccommodaties wordt gebracht te hoog. „Hoewel wij ons terdege realiseren dat een moge lijke vermindering van die uren binnen het totale gemeentelijk budget geen ruimte oplevert, ach ten wij het toch gewenst dat nade lige gevolgen voor de exploitatie kosten van de diverse accommoda ties daar waar mogelijk dienen te worden verminderd of weggeno men", aldus het dagelijks bestuur in de toelichting op de begroting. Het voegt daaraan toe dat niet al leen de sportcommissie op de nade lige saldi let maar ook binnen de gemeenteraad wordt gelet „op wat de sport ons kost" Om die nadelige saldi nog wat meer te „knijpen" wil het dagelijks bestuur onderzoeken of en op wat voor wijze de onder houdskosten kunnen worden ver minderd Het bestuur denkt daar bij aan het meer werk laten verrich ten door de betreffende beheerders in plaats van door mensen van ge meentewerken. Taakstelling Tijdens de discussie vroeg de heer H J Westerik bij het nadenken over het. eventueel overhevelen van personeel vooral ook de taakstel ling en onderlinge taakverdeling daarbij te betrekken In dit ver band vroeg hij met name ook naai' het zwembadpersoneel Voorzitter Rustebiel gaf hierop ten antwoord dat het dagelijks bestuur reeds ge ruime tijd bezig is met het instellen van een onderzoek Hij zei dat om trent de taakstelling en taakverde ling betreffende het personeel van de sportaccommodaties intussen al gesprekken hebben plaats ge vonden, waarover in een later sta dium zeker nog nadere informatie zal volgen „Het is te gek dat het personeel van de sporthal 's win ters vele overuren moet maken terwijl het zwembadpersoneel in feite geen werk heeft", aldus de heer Ru'stebiel. Reclameborden Desgevraagd zie de heer Rustebiel tenslotte dat voor augustus hoe dan ook een oplossing gevonden moet worden voor de in uitermate slechte staat verkerende kleedka mers van de hockeyclub in het sportdal „Waarin je zelfs geen var kens meer kunt huisvesten". Hij dacht hiervoor met name aan aan koop van een bouwkeet. Spiekend over verdere beperking van het nadelig exploitatietekort van Meermanskamp stelde de heer Rustebiel ook in het vooruitzicht dat aan het toelaten van reclame borden op het sportveldencomplex Meermanskamp op den duur niet valt te ontkomen „Als we praten over uitgaven zullen we ook moe ten praten over mogelijke inkoms ten ten dienste van het sportgebeu ren Meermanskamp is één van de weinige sportcomplexen in wijde omgeving waar nog geen reclame borden aanwezig zijn en de vraag is of dat wel zo moet blijven", aldus de voorzitter. Tweede sportveldencomple* Tenslotte wees de heer H.J Weste rik op het feit dat enkele speelvel den van Meermanskamp zich der mate in uitermate slechte staat be vinden Denkend aan de toekomst vroeg hij zich af of niet gekozen dient te worden voor een meer schematisch onderhoud van de velden, waarbij de speelvelden vol gens schema in bepaalde jaren een zgn grote onderhoudsbeurt krijgen Voorzitter Rustebiel on derschreef de opmerkingen van de heer Westerik volkomen Doch hij wees erop dat de slechte conditie van de speelvelden met name is te wijten aan de uitermate droge zo mer van 1974 en aan de overbespe- ling van deze velden Hij zei dat aan deze velden in feite weinig kan worden verbeterd zolang het ge plande tweede sportveldencom plex aan de Larenseweg niet be schikbaar is. Door een wijziging in de subsidie regeling zag hij de aanleg van dit tweede sportveldencomplex voor lopig niet meer zitten en sprak van „ernstige vertraging" In de oude regeling viel de aanleg van het ge hele object onder de subsidierege ling, maar in de gewijzigde nieuwe regeling worden alleen de lonen ge subsidieerd Zolang voor de overige kosten geen oplossing wordt ge vonden kunnen we de aanleg van dit tweede complex wel vergeten. „Eerlijk gezegd ben ik van mening dat door deze gewijzigde subsidie regeling het geheel ernstig wordt vertraagd", aldus de heer Ruste biel. DlSSH«M$£WI#<sr Afgelopen zaterdag 5 mei vond de reünie plaats in het kader van het 10-jarig bestaan van jeugdsociëteit De Schure. Ruim 140 oud medewerkers met of zonder aan hang zijn op deze dag aanwezig ge weest. Vanaf 4 uur kwamen de eerste gasten al binnendruppelen; onder het genot van een drankje werd natuurlijk heel wat bijge praat Na de gezamenlijke brood maaltijd in Musky ging het gehele gezelschap terug naar de Schure waar de andere gasten die later wa ren gekomen zich by de meute voegden. Een groot stuk jeugdsentiment kwam naar voren in het optreden van het huisorkest Touch Revival (3x) Een groep muzikanten die in De Schure (le en 2e Schure vooral) een ijzersterke reputatie bezat. Dat de heren het nog niet verleerd wa ren, bewezen ze wel op deze avond. Ze hadden de zaken zeer serieus aangepakt en gedurende de win termaanden uitvoerig gerepeteerd met oud en nieuw werk. De vaste kern bestaande uit Wim Mol, Gerrit Keuterman, Jan van Bruggen en Wim van Beek hadden hierbij de steun van een groot aantal arties ten Ten eerste oud-zanger Winny „in the navy" Müller, de swingende backing vocals Janneke Koopman, en de gezusters Dinie en Fenny „van de Matte" Ebrecht (tu, tu, tublues-king, compleet met Zondagmiddag is de heer Hulshoff van de vliegclub Teriet met zijn zweefvlieg tuig geland op de pas ge ploegde akker van land bouwer de Baas op de Bor- keld. De heer Hulshoff had door de lage bewolking teveel hoogte en snelheid verloren en moest toen zijn zweef vliegtuig aan de grond zet ten, wat hem prima lukte. Enkele jaren geleden was op dezelfde akker ook eens een zweefvlieger geland. Een twintigtal leerlingen van de Mavodagschool voor volwassenen in Holten hebben een bezoek ge bracht aan het Rijksmuseum voor Oudheden en de Hortus Botanicus te Leiden Het bezoek aan het mu seum bleek alleszins de moeite waard Binnenkomende de con frontatie met een tempel, afkom stig uit Zuid Egypte, die met het bouwen van een tweede stuwdam in de Nijl onder water zou zyn ge raakt In een boeiende film over de Egyprische cultuur en z'n eeuwe noude beschaving kon men ook zien, hoe deze tempel daar werd af gebroken, in Rotterdam aankwam als een vracht stenen en in boven genoemd museum weer werd op gebouwd Na een rondgang door de overige ruimten met een verschei denheid aan Egyptische, Griekse en Romeinse Kunst, werd de Bota nische tuin bezocht Daar konden de leerlingen kennis maken met meer dan 6000 soorten planten; bomen waarvan sommigen meer dan 300 jaar oud zfjn Eenorangerie en kassen waarin tropische tempe raturen zorgen voor een exotische plantengroei Via de systeemtuin, waarvan Linaeus de grondlegger is, werd de uitgang bereikt en konden we terugzien op een leerzame en te vens plezierige dag Een Mavo moeder. rauwe stem en shakey mondhar monica, Herman „van de Schutte" Steunenberg (die een stempel op de avond wist te drukken), en tot slot niet te vergeten het talent Lou de Vrijer, die met zijn subtiele stemge luid de zaal in extase bracht. Maar liefst drie (3) toegiften gaf Touch Revival (3x); een ovationeel ap plaus gaf duidelijk aan dat een ie der het naar z'n zin had gehad op deze feestelijke dag. Tot in de Tijdens de reünie in de Schure trad op de band van oud Schureleden „Touch Revival" met v.l.n.r. Wini Müller, Jan van Bruggen, Gerrit Keuterman, Wim van Beek en Wim Mol. kleine uurtjes werd nog nagepraat. Het was een uitstekende opening van de festiviteiten in het kader van het tien-jarig bestaan; iedereen ging moe maar voldaan naar huis. Volgende week zaterdag 19 mei is er een klein cabaret waarin nog eens oude herinneringen worden opgehaald van 10 jaar Schure Over de rest van het programma deze zomer zullen nog nadere publika- ties volgen. De dames van de afd Espelovan de N.B.v P kwamen in gebouw „Tref punt" in vergadering bijeen op 1 en 8 mei. De presidente mevr. Tuitert sprak een hartelijk woord van welkom in 't bijzonder tot de heren Seckei. apotheker te Raalte en Welmer uit Zwolle, regionaal G V O.^ consulent. Na lezing der notulen werd het woord gegeven aar. ge noemde heren die spraken over het onderwerp „Omgaan met genees middelen" De eerste avond werd aandacht besteed aan. Wat zijn ge neesmiddelen? Kennismaking van de werking van geneesmiddelen. Als opdracht kregen de dames mee naar huis om es na te gaan wat ér Voor dit weekend staat er voor de Schure weer een film op het pro gramma De titel van de film luidt; EL CID en deze film zal op vrijdag avond 11 mei vanaf half negen en op zondagmiddag 13 mei vanaf half drie gedraaid worden in de Schure aan de Beusebergerweg. De inhoud van het geheel is als volgt In de 1 le eeuw is Spanje verdeeld in christe lijke koninkrijken Na de dood van koning Ferdinand beledigt El Cid de koning, en wordt verbannen. Onderweg stuit hij op een groep Moren aangevoerd door Ben Yus- suf Hij verslaat hen maar laat ze leven Dit geeft hem de bijnaam El Cid Terug aan het hof wordt El Cid beschuldigd van verraad Boven dien beledigt de vader van Chi- mene de vader van El Cid In het duel dat daarop volgt doodt El Cid hem Cnimene zweert haar vader te zuilen wreken maar haar plan mis lukt El Cid neemt de stad Calahora in voor de koning en vraagt deze hem, als beloning, Chemene als vrouw te schenken Ze treden hierop in het huwelijk Chimene haat hem echter nog steeds en gaat in het klooster. Chemene ziet hem later echter toch als een groot man envoigthem El Cid vormi met zijn volgelingen een echt leger en trekt ten stx-yde tegen de Moren Later slaat hij het beleg op voor Valencia. Na de verovering stuurt hij de kroon van de stad op naar de ko ning Deze komt hem daarop te hulp In de strijd die daarop volgt wordt El Cid door een pijl getroffen." Hij verbergt zijn wond en laat Che mene beloven dat hij hoe dan ook de volgende dag de aanval zal lei den Als de Moren de „onoverwin nelijke" El Cid zien slaan zij in pa niek op de vlucht De strijd is dan gewonnen Een geweldige spekta kelfilm met in de hoofdrollen Charlton Heston, en Sophia Loren. zoal in het medcijnkastje staat en hoe lang de medicijnen er al staan. De tweede avond werd het huis werk besproken en kregen de da mes te horen en te zien hoe men geneesmiddelen moet toedienen. Een en ander werd verduidelijkt met het vertonen van dia's. De da mes kregen hierna gelegenheid om vrager^ te stellen en ze maakten hiervan druk gebruik. De presi dente sprak een woord van dank tot de heren Seckei en Welmer voor ue leerzame avonden en bood een boekenben aan. Op de laatste bij eenkomst was er tevens gelegen heid om handwerken en stip wei k te bezichtigen dat door de leden in het afgelopen winterseizoen werd gemaakt. Gezien het aantal bleek duidelijk dat de dames in Espelo hun vrije tijd nuttig en zinvol heb ben besteed. VRIJDAG 11 MEI 20.30 uur Film „EL CID" in „de Schure" (zie adv. en bericht) ZATERDAG 12 MEI Concourhippique Land. Rijvereni- ging „Bergruiters" (zie ber.) Zaterdag 12 mei 10.00-12.00 En 13.00-127.00 uur In name vakantieboekjes Bouw- en nevenbedrijven bij P.F. van Doorn, Rietmolenstraat 4. (zie adv.) 10.00-12.30 en 14.00-16.00 uur Inle vering vakantiezegels Bouw- en nevenbedrijven bij H. Vincent, Oranjestraat 14. Getelde boekjes s.v.p. 20.00 uur Lenteconcert Holtense Muziekvereniging in aula Scholen gemeenschap. ZONDAG 13 MEI 14.00 uur Start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" (zie adv. en ber.) 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 14.30 uur Film „El Cid" in „de Schure" MAANDAG 14 MEI 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman" WOENSDAG 16 t.e.m. VRIJDAG 18 Mei: Grote Middenstandsbeurs Hol tense Handelsvereniging (zie ber.) WOENSDAG 16 MEI Jaarlijks uitstapje (met onbekende bestemming) afd. Dijkerhoek Néd. Bond van Plattelandsvrouwen. - DONDERDAG 17 Mei 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in zaal „Vosman" Mejrr. Aafjes-Top uit Amsterdam houdt een voordracht over het boek „Zus ter Luc" van Kathrijn Hulme" WOENSDAG 23 MEI 19.45 uur Slotavond Herv. Vrou wengroep Holten in de hal van „De Schakel" (Boschkampsstraat) Zaterdag 26 mei: 9.00 uur Aanvang 3e Stratenvoer- tbaltoumooi op Sportpark „Meèr- manskamp" Inzameling van lom pen in de buurtschappen voor de Holtense Muziekvereniging (zie ber.) VRIJDAG 8 juni 20.00 uur Gemeente-avond Néd. Herv. Gemeente in gebouw „Irene" Spr doter Schaeffer, zendingsarts in Ghana (Afrika) ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 1870 Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bel len: 05483-1870 WIJKVERPLEGING Zr. H. Miedema-Hierman, Flo- rispl 6, Bathmen, tel. 05704- 2546 bgg 05700-22700 Spreek uur wijkverpleegkundigen en afhalen verpleegartikelen van 13 30-14 00 uur, Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER-AMBULANCE Garage Müller, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot tel. 2980 en 1338. ZIEKENFONDS Maandags mobielkantoor par keerterrein sporthal 't Mossink van 9.00-11.00 uur TANDARTS L.G. Dekker, Marcus Samuëls- traat 3, Enter, tel 05478-1653. Spreekuur spoedgevallen 5.00- 5.30 uur nam. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 uur in het Groene Kruisgebouw. DIERENARTS Th. A Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. '05483-1515 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G.J. Kraaij, tel 2299 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel, 2784. Spreekuur maandag tot en met vrijdag 8.30-9.30 u. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschapp. Dienstverlening „Midden- Overijssel" Dorpsstr. 16, tel. 2784 Spreekuur ma. t.e.m. vrij-* dag 8.30-9.30 uur. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. Werk en Gezinsverzorging be- reikbaar onder nummer: 05486-16364 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 13 mei: J. Schut, Koekoeksl 60, Markelo, tel. 05476-2594 Maandag 14 t.e.m. zondag 20 mei: W. ter' Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uuri aan het slachthuis, tel. 05483- 1318 STORINGSDIENST Zaterdag 12 t.e.m vrijdag 18 mei Eleetra H Heijink, Kol- weg44. tel 2124 Gas WC v d. Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793 POLITIE Telefoon 1352-2665 en 2655 Na 's avonds 6 00 uur bellen. Zwolle 05200-71234 telefoon: 2222 (Dag er. nacht) -

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3