Voor sportverenigingen: Toezending Beslnitenlijst Sportcommissie kost 20,- per jaar Gezellige feestavond sluit klaverjasseizoen Programma Radio Oost Waar gaan we heen Zwembad Twenhaarsveld weer open Balletlessen in Holten Mintonette recreantentoemooi Mintonette mini-voetbaltoernooi Opnieuw rekordaantal zwemabonnementen in voorverkoop, ttoé bad wegens koude gesloten FOTO UITREIKING VAN PIONNENDIPLOMA'S Uitstapje Holtense Bejaardensoos ftfïeuws wan de ponyclub De Bergruiters" Scholengemeenschap Holten rr rr BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 MEI 1979 - PAG. 13 Sportverenigingen die prys stellen op toezending van besluitenlijsten van de gemeentelijke sportcom missie zullen daarvoor f20.- per jaar op tafel moeten leggen. Op voorstel van het dagelijks bestuur werd dit besluit genomen tijdens de j.l. maandagavond ten gemeente huize gehouden openbare vergade ring van de gemeentelijke sport- commissie. De vertegenwoordigers van de sportverenigingen hebben in de algemene vergadering van 26 maart met meerderheid van stem men besloten dat deze toezending .mogelijk moet zijn. Het dagelijks bestuur heeft over het tijdstip van de toezending van deze stukken een nader onderzoek ingesteld Uiteindelijk heeft men gekozen voor toezending van de besluiten lijst op het moment dat deze ter vaststelling op de volgende sport- commissievergadering wordt toe gezonden aan de commissieleden. Eerdere toezending vindt het be stuur niet gewenst omdat de ver enigingen dan de lijst eerder heb ben dan de commissieleden en la tere toezending heeft volgens hen geen zin. Rekening houdend met de porto- en kopieerkosten en de tijd om die kopieën te maken en enveloppen te schrijven kwam het bestuur uit op een abonnementsprijs van twintig gulden per jaar. Het dagelijks be stuur zei in het voorstel geen voor stander te zijn van het toesturen van alle stukken voor een commis sievergadering. Bij de raadstukken is dit wel mogelijk (kosten 116 gul den per jaar). Het dagelijks bestuur was van mening dat de sportcom- missiestukken al uitgebreid aan de orde komen in de plaatselijke en regionale pers. Bovendien vond men een toezending van deze stuk ken een te grote belasting voor de secretaris die alle stukken zelf typt. vermenigvuldigt en verzendt. De genen die de commissievergade ringen bezoeken krijgen ter plaatse wel een exemplaar van alle verga- derstukken. Dinsdagmiddag 8 mei j.l. reikte de leerjaarcoördinator van de brug klassen, de heer C.J. Mol, de offi ciële pionnendiploma's van dé KNSB uit aan een negental leerlin gen. Tien leerlingen hadden 24 april aan het examen deelgenomen, maar een meisje wist niet het vereiste aantal punten te behalen. De jon gens en meisjes hadden onderricht in de eerste beginselen van de edele schaaksport van de amanuensis, de heer F Flantua gehad Jammer was dat niet meer leerlingen deze lessen konden volgen, door dat zij op dat uur andere lessen hadden. Maar de deelnemers hebben en thousiast gewerkt en 90% geslaag den mag een goed resultaat worden genoemd. Apart vermeld mag wel worden Marja van Oijen die alles goed had en Ellen Jongman, die dat resultaat bijna evenaarde De jon gens en meisjes die nu door kunnen gaan voor het torendiploma zijn: Ellen Jongman, Holten; Lucy Oos- ting, Rijssen, Marja van OijenHol ten, Irene Dhert, Holten; Lily Mar tens, Holten; Marjolein Spijker, Holten; Richte Dallinga, Holten; Olaf van den Berg, Harfsen; Elize Riemeijer, Rijssen. Dinsdag 8 mei maakten plm. 70 be jaarden, leden en niet-leden van de Bejaardensociëteit „Holten" per OAD-touringcar hun jaarlijks uit stapje. De bus (met aan het stuur oud- OAD-chauffeur en kenner van Twente Mans Rozendom („Mans van de Waander" uit Rijssen) vert rok om half negen van „Irene" en reed over de Borkeld via Enter, Rijssen, Bornerbroek naar Dene kamp waar koffie werd gedronken in het restaurant bij de watermolen op het landgoed „Singraven". In Het bestuur van de Holtense Kla- verjasclub organiseerde in de can- tine van camping „De Holterberg" (Veneklaas) een gezellige feest- Op vrijdagavond 18 mei a s. organi seert de volleybalvereniging „Min tonette" wederom van haar inmid dels zeer bekend geworden en rege lmatig terugkerend recreanten- toernooi. Zoals gewoonlijk vindt het evene ment plaats in de sporthal ,,'t Mos- sink". Kosten van deelname zijn nog steeds f 15 - per team. I v m het opstellen van het weds trijdschema en het drukken en ver spreiden hiervan, wordt men ver zocht de teams zo spoedig mogelijk op te geven bij R. Dijkgraaf, tele foon 29 67. Ter afsluiting van het mini- volleybal wedstrijdseizoen orga niseert Mintonette voor haar mini-volleyballertjes op zaterdag 19 mei een toernooi waarbij een aantal verenigingen uit de omtrek is uitgenodigd. De mini-meisjes A (11 en 12 jaar) spelen tegen teams van Zwaluwen (Almelo), Verdan (Haaksbergen) en Kuipers Holland Dynamiek Goor. De B-meisjes (9 en 10 jaar) krijgen teams van Zwaluwen en Eversberg (Nyverdal) op bezoek. De tegenstanders voor jongens-A zijn Verdan, Zwaluwen en Kuipers Hdg. Voor de jongens B komen de tegenstanders uit Nijverdal. Mini-volleybal aangepast aan jeugdige spelers. De velden, waarop gespeeld wordt zijn kleiner. Men speelt nl. op badmintonvel- den. Het net hangt langer dan by normaal volleybal en bovendien wordt er met een lichtere bal ge speeld. Voor de allerjongste mini- volleyballers en -sters is er nog een extra versoepelingsregel toege voegd' de eerste te spelen bal, ont vangen uit de opslag van de tegen- party. mag gevangen worden vol gens de normale regels Omdat mini-volleybal op een klein veld gespeeld wordt staan er ook minder spelers of speelsters in het veld nl vier per team. Het toernooi van Mintonette wordt, verspeeld in sporthal ,,'t Mossink" De eerste wedstrijd begint om 9 uur en de laatste zal om 12 uur aanvan gen. avond waarvoor een grote belang stelling bestond. Tevens werden op deze avond aan de drie .jassers" die in het afgelopen seizoen de meeste punten „scoorden", pryzen uitgereikt. De beste resultaten werden behaald door de heer J. Bruinsma met een top-gemiddelde van 1612 en hy kreeg de fraaie wis selbeker. De 2e prijs was voor de heer G.H Efftink en de derde voor de heer J.J van Langen. De poe delprijs - een rode lantaarn - was voor mevr. Van Dam. 4. J.W. van Langen 1549. 5 M. Bruggeman 1548 6 Voskes 1534 7. mevr. Wess- els 1520.8 G.J. van Aefst 1517 9 H. Nykamp 1510. 10 H J van Langen 1505 11. A. Aanstoot 1500 12. L. Olthof 1495 13. P. Pasman 1492 14. H Theyn 1478. 15 F Klein Horst man 1468. 16. J. Wieldraayer 1439. 17 J. Spenkelink 1437. 18. R. Mul der 1432. De heren K. ten Veen (1537) en H. Kappert (1494) kwamen niet voor een prijs in aanmerking omdat ze in deze competitie te weinig wedstry- den speelden. Na de prijsuitreiking en huldiging van kampioen Bruin sma werden er onder het genot van een drankje en een hartig hapje verschillende spelletjes gedaan en was er gelegenheid tot het maken van een dansje. Al met al een bui tengewoon geslaagde avond die besloten werd met een verloting waarvoor een groot aantal mooie pryzen beschikbaar was gesteld. VRIJDAG 11 MEI: 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programmaoverzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u. Met Radio Oost het weekend in. Uitgaanstips voor de weekends. Met een bezoek aan een bekende galerie., 18.00 u. Einde uit zending ZATERDAG 12 MEI: 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u. Sportprogramma van Radio Oost, 18.00 u. Einde uitzen ding. ZONDAG 13 MEI: 11.00 u. ANP, 11.03 u. Muziek op verzoek bij Ra dio Oost Luisteraars kunnen hun Palace do. ma. di 14.30 19.30 uur The Deerhunter 16 jr. vr. 14.30 20.30 uur The Deerhunter Zat zon. wo. 19.30 uur The Deer hunter Varossieau do. vr. zo. ma. di. 14.30 20.00 uur Gendarme ziet ze vliegen alle leeft. Zat. 18.45 21.00 uur Gendarme ziet ze vliegen Zon. 14.30 18.45 21.00 uur Ge- ndamre ziet ze vliegen. Za. 23.15 uur Jozeflene Mutzima- cher 18 jr. Zat. zon. wo. 14.30 uur Winnetoe keert terug alle leeft. #r Het begin van het concours s is voor verschillende leden succes vol geweest. Behalve winstpunten kregen onderstaande ruiters ook Dit jaar is opnieuw een rekord aantal zwemabonnementen in voorverkoop verkocht. Deze me dedeling deed voorzitter H. Ruste- biel tydens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehouden openbare vergadering van de ge- meenteiyke sportcommissie. Een overzicht van de in voorverkoop verkochte zwemabonnementen geeft de laatste jaren een sterke stygende lyn te zien, n.l 1975-500, 1976-1400, 1977-1800, 1978-1950 en 1979-2013. Overigens worden de zwemsportliefhebbers dit voorjaar behooriyk dwars gezeten door de veel te koude weersomstandighe den, want na een week tevergeefs op beter weer te hebben gewacht heeft de ambtenaar sportzaken in overleg met de chef-badmeester besloten om het zwembad, met in gang van 6 mei J.l., tydeiyk weer te sluiten. „In de eerste week van opening was het bezoek vry gering (672 bezoekers, tegen 4506 bezoe kers in dezelfde periode in 1978) en bleek het bovendien nagenoeg on- mogeiyk de watertemperatuur tot een aanvaardbaar niveau te ver warmen. Besloten is het zwembad weer open te stellen wanneer de buitentemperatuur 15 graden Cels lus is", aldus voorzitter H. Ruste- biel. Spaïtie»» CTenemBisïe» „wy hebben het college van B en W positief geadviseerd op een verzoek van de Motor- en Autoclub (MAC) „De Holterberg" tot het houden van een puzzlerit op 13 mei a s. en op een verzoek van ponyclub „De oergruitertjes" tot het houden van een concours op 24 mei a s zo deelde de heer Rustebiel de verga dering vervolgens mee Met deze mededeling kan geconstateerd worden dat het in Holten de laatste tyd bepaald niet aan sportieve evenementen ontbreekt, want na ast de normale zaal- en veldspor- tactiviteiten hield de Motorclub op 22 april j.l. een autocross en op 6 mei j.l. een motorcross. Riolering Meermanskamp By brief van 23 april j.l. heeft het dageiyks bestuur van de sport commissie B en W verzocht moge- ïykheden te onderzoeken om na de aansluiting van een gedeelte van de Holterberg op de riolering, óók het sportveldencomplex Meer manskamp op die. langs de Reeb ok ken weg gelegen riolering, aan te sluiten Direct na opening van de vergadering deelde voorzitter Rus tebiel mee dat de directeur Ge meentewerken, de heer T Prak, in verband met ziekte enige tyd niet beschikbaar zal zyn als technisch adviseur van de sportcommissie. Gedurende die periode zal zyn taak worden waargenomen door de adjunctrdirecteur van Gemeente werken, de heer Heller. Wielervereniging Tydens behandeling van de inge komen stukken wees de heer J. Leussink op een brief, dd 3 april 1979 van de Wielervereniging Hol ten betreffende oprichting van de vereniging. De heer Leussink zei het te betreuren dat deze prille wie lervereniging zich hedt aangeslo ten by een overkoepelend orgaan welke niet by de Nederlandse Sportfederatie (NSF) is aangeslo ten. Hy sprak de hoop uit dat de wielervereniging zich alsnog in de rijen van het NSF zal opstellen. Voorzitter Rustebiel reageerde hierop met de mededeling dat het dageiyks bestuur van de sportr commissie by brief van 10 april j.l. by de wielervereniging ook reeds op aansluiting by de NSF heeft aangedrongen. eigen favoriete muziek aanvragen door een briefkaartje te sturen na ar: Radio Oost, Nieuwe Plein 34 in Arnhem of Radio Oost, Hengelo- seweg 40 in Enschede. Verder in dit programma het cabaret „stepin- stepuit", verder aandacht voor sport van de week en nieuws uit Gelderland en Overijssel., 12.00 u. Einde uitzending. MAANDAG 14 MEI: 12.00 U. ANP, 12.03 u. Nieuws en muziek, 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17,03 u. Programmajverzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u. Boerenprogramma en konsumenten/sociale rubriek., 17.50 u. Agenda en nieuws, 18.00 u. Einde uitzending DINSDAG 15 MEI: 12.00 u. ANP, 12.03 u. Nieuws en muziek, 12 30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programmaoverzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u Mensen in het nieuws, 17.50 u. Agenda en nieuws, 18.00 u. Einde uitzending WOENSDAG 16 MEI 12.00 u. ANP, 12.03 u. Nieuws en muziek, 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Program maoverzicht en nieuws uit Gelder land en Overijssel, 17.20 u. Radio Oost op locatie, met een rekreatief programma, waarin model tuinen van Rab Herwig in Lunteren., 18.00 u. Einde uitzending DONDERDAG 17 MEI: 12,00 u. ANP, 12.03 u. Nieuws en muziek, nog een prys op concoursen in: Vriezenveen: L dressuur, ring 3 Herman Lodeweges, 3e. Arnold ter Maat, 4e Ring4, Rikus Bronsvoort 5e ring 5, Ingrid Brouwers, le Hans Barvelink, 3e Springen klasse B: Solita Bakker 5e. klasse L: Jacob de Koff le; Alice Bruins 3e Rijssen: dressuur klasse L, ring 1, Herman Lodeweges le, Eric Vin cent 2e, Jacob de Koff 5e, ring 4, Alice Bruins 4e. Springen klasse L, Erik Vincent 2e, Herman Lodeweges 3e. Vriezenveen: Dressuur klasse L. ring 3, Alice Bruins 2e ring 4, Joyce van der Sluis 2e ring 5 Carolien Kruims 4e ring 7 Herman Lodewe ges en Solita Bakker e.e. 6e. Springen: klasse B Arnold ter Maat 2e klasse L: Eric Vincent le, Jacob de Koff 3e, Herman Lodeweges 4e. 24 Mei Hmelvaartsdag houden „De Bergruiters" hun jaariyks con cours De voorbereidingen zyn in volle gang Er hebben zich voor deelname 132 meisjes en jongens aangemeld. Zoals bekend, is het zwembad Twenhaarsveld eind vorige week In verband met de aanhoudend lage temperaturen, tijdelijk weer gesloten. Gelukkig is er in de afgelopen week een weersverbetering ingetreden. Wanneer deze verbete ring doorzet en de buitentemperaturen blij ven overdag bo ven 15 graden celcius, dan wordt het zwembad vandaag (vrijdag 11 mei) weer opengesteld. De zwemlessen beginnen weer op dinsdag 15 mei a s. De leskaarten voor de maand mei blijven geldig tot en met vrijdag 8 Juni. 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u ANP. 17.03 u. Programmaoverzicht en nieuws uit Gelderland en Over- issel, 17.20 u. Knelpunten in de re gio. 17.50 u. Agenda en nieuws. 18.00 u. Einde uitzending. Er bestaat nog steeds grote be langstelling voor de balletlessen van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Het deelnemers aantal was het afgelopen seizoen dusdanig groot, dat de leden in ne gen groepen ingedeeld konden worden, te weten; één kleuter groep, drie kindergroepen, één klassieke meisjesgroep, twee jazz-groepen voor meisjes en twee jazz-groepen voor dames. Half augustus gaan de balletlessen voor het seizoen '79/'80 weer van start, die evenals in de vooraf gaande jaren o.l.v. Ine van de Wal uit Almelo zullen staan. Nieuwe aanmeldingen voor alle leeftijdsgroepen zijn nu nog moge- lyk. Mocht u belangstelling hebben om aan de balletlessen deel te ne men, dan kunt u zich tot en met 1 juni a s aanmelden by het Paal- huus, Beusebergerweg 27 tel. 2755 Na aanmelding ontvangt U dan Denekamp werd ook een bezoek gebracht aan het museum „Natura Docet" met z'n enorme collecties zwerfstenen, fossielen, vogels, vlin ders enz., waar zeer werd genoten. Na het bezoek aan het museum werd de reis voortgezet naar Oot- marsum, waar het gezelschap om plm. 1.00 uur in hotel Van der Mo as aan tafel ging voor het nuttigen van een heerlijke en prima verzorgde maaltijd. Na het diner was er nog een uurtje tijd voor het maken van een wande ling, winkelen en het bezichtigen van de vele prachtige historische panden waaraan dit Twentse stadje zo rijk is. Van Ootmarsum reed de bus langs de Duitse grens naar de havezathe „Het Everlo" bij Rossum waar in de oude hoeve thee werd gedronken. Dit was tevens de laatste „pleisterplaats" en nadat iedereen z'n plaatsje in de bus weer had ingenomen werd de thuisreis aanvaard via Vriezenveen, Almelo en Rijssen naar Holten, waar men om plm. zes uur.hoogst voldaan over de prachtige reis bij gebouw „Irene" blij en dankbaar afscheid nam. Geboren: Merel Veronica dv. H.J.M. Emmelkamp en M. Keizer; Nienke dv. K.C. BToersma en H. Bloemsma (geb. te Deventer); Matthys Willem Jan zv. B.J. Biel- derman en G. Aaltink (geb. te De venter). Overleden: J. Dijkink, oud 72 jaar, Holten; H.W. Jansen, oud 78 jaar. Holten (overl. te Deventer). Ondertrouwd: E. van de Vosse, oud 29 jaar, Epe en J. Buitenkamp, Cud 21 jaar, Holten; A.J. Podt, oud 23 jaar, Holten en W.E. Steegink, oud 19 jaar, Diepenveen. Gehuwd: H.H.T. Italiaander, oud 26 jaar, IJsselmuiden en W.J.M. Hegeman, oud 23 jaar, Kampen nader bericht. Mensen die in net ai- gelopen seizoen reeds lid zyn ge weest hoeven zich niet opnieuw aan te melden; zy ontvangen au tomatisch een inschrijfformulier. ZO GEMAKKELIJK IS KLEURVERGROTEN Vroeger was het zelf maken van een vergroting van een kleurenfoto een moeilijk karwei. Het kostte veel tijd en materiaal om een goed resultaat te bereiken. De laatste jaren zijn er veel nieuwe hulpmiddelen op de markt gekomen, waardoor zélf kleurvergrotingen maken nu bin nen het bereik is gekomen van de foto-amateur. Een van die hulpmiddelen is de drum, een praktische "donke re kamer in het klein". Daarin wordt het belichte papier ontwikkeld met behulp van speciale vloeistoffen. Wie meer wil weten van deze nieuwe boeiende hobby kan een rmni-kursus aanvragen, waarin wordt verteld hoe je van kleurendia's en -negatieven geslaagde vergrotingen kunt maken. Deze kursus wordt u toegezonden ais u 5,- aan postzegels in een envelop doet met uw naam als afzender en op de voorzijde van de envelop "Mini- kursus Kleurvergroten". Adresseer de envelop aan: Stichting Amateurfotografie - Singel 32 -1015 AA Amster dam. Rijke bloeiers Zo ongeloofiyk rijk- en langbloeiend als dahlia's, zyn maar heel weinig siergewassen De bloei begint eind juli en zet door tot de nachtvorsten er een eind aan ma ken Dahlia's zyn voor uw tuin ge woon een „must" en zullen u zeker niet teleurstellen Mits u maar niet vergeet dat het echte zonaanbidders zyn In het land van oorsprong - Mexico - hebben ze aan zon en warmte uiteraard nooit geb rek. Zoek er dus een gunstig plekje voor uit: in de volle zon en liefst ook wat luw De Hollandse kwekers hebben er in de loop van de jaren nyver mee geëxperimenteerd Door kruisingen verkregen ze tal van vormen en kleuren Het is bijna niet te geloven dat u met hetzelfde soort te doen hebt als u de piepkleine en heel laaggroeiende topmix- dahliaatjes zet naast de enorme decoratieve dahlia s Tussen die twee zyn nog tal van andere vor men de sierlijke enkelbloemige mignons die in de border een heel goed figuur slaan, de sieriyk ge bouwde semicactussen. de grillig gemodelleerde cactusdahlia s en de nog immer populaire pompon- nen met hun haast kogelronde bloemen Alle dahlia's zyn fraaie snijbloemen, al is de houdbaarheid van het ene ras beter dan van het andere Ook de hoogte verschilt van soort tot soort aanzienlijk. Voor de border geven de halfhoge soorten de meeste voldoening. Een schot in de roos zal altyd zyn de zeer rykbloeiende „Park Princess", die een zee van fraaie lichtrose bloemen geeft De knollen moeten ongeveer tien centimeter diep wor den geplant.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13