Districts wedstrijden OECUMENENS Wonderlijke antomobielen tentoonstel ling in Drnnen Holten 3 bijna veilig Spinnen een aantrekkelijke hobby Bergruiter- nieuws In zomermode '79 Programma Radio Oost AGENDA SCHAAKNIEUWS Holten 2 behaalt eerste overwinning „O.K.I.A." haalde punten binnen Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 MEI 1979 - PAG. 9 De rechte lijn doet weer opgeld bij de dameskleding De zomer staat straks voor de deur. Dat betekent dat we onze winterplunje verruilen voor luch tiger zomerkleding. Daarom wil len wij al onze lezeressen alvast in formeren over de modetrend voor de komende zomer. De afgelopen jaren was de lijn voor de damesmode uitbundig wijd. Dat gaat nu veranderen. De Franse modehuizen laten daar geen twij fel over bestaan. Terug naar de rechte belijning. Vierkante schouders, geaccen- trueerd door vullingen, een zicht bare taillelijn en rechte rok. De stof fen krijgen daardoor wat meer body dan we gewend waren, maar ze blij ven soepel. In bijna alle collecties voor de zomer neemt het mantel pak een belangrijke plaats in. Uitgevoerd in verschillende stijlen: van perfect gemodelleerde blazers tot bolero's van safari- tot chemise-jasjes. Ze worden gedra- gen^op een pantalon met rechte pijpen of op een soepele rechte rok. De bekende mode-ontwerper Yves St. Laurent koos voor zijn creaties zuiver wollen serge, gabardine en wollen toile. Hij completeerde dat met smal gerande hoedjes en na tuurlijk met hooggehakte pumps. De dessins waren over het alge meen klassiek, zoals krijtstreepjes, visgraten, pied de poules en tweek leurige ruitjes. Bij de bedrukte stof fen hebben de bloemmotieven plaats gemaakt voor kleurige, grote en kleine stippen. De kleuren voor deze zomer zijn heel vrolijk: rood, China-blauw, fuchsia, geel en enkele pasteltinten. In de couture-collecties echter voeren zwart, marine-blauw en wit de bo ventoon. Natuurlijk is er ook voor de heren en nieuwe modetrend voor de ko mende zomer. De veranderde leef gewoonten hebben hierop een niet te onderschatten invloed gehad. Het klassieke kostuum gaat plaats maken voor een nonchalanter pak „nieuwe stijl". Een colbert met soeple belijning, minimale schou dervulling, opgestikte sakken en een kleine smalle kraag. Gedragen op een pantalon die van boven wijd is, vaak met één of twee ingestikte ploolbanden. en van on deren smal met een omslag. De hemden zijn wijd en ook zij hebben smalle kragen of een opstaand boordje met grote laag geplaatste zakken. En hierbij hoort een eve neens smalle stropdas. Op het ge bied van de vrijetijdskleding is dit jaar de keuze voor de heren groter dan ooit tevoren. De modebewuste man anno 1979 is niet langer meer het type dat iedere dag en bij iedere gelegenheid hetzelfde draagt. Hij past zijn kleding aan Een zuiver scheerwollen pak „nieuwe styi" voor zakelijke of formele gelege nheden en een van ruwere wollen stoffen vervaardigd blouson of hemd voor in zijn vrije tyd. De kleu ren voor de herenmode '79 zijn beige, harde en zachtige groene tin ten en rood- tot roestbruin. De herenkostuums nieuwe stijl zien er aantrekkelijk uit. Maandag 23 april moesten beide teams van de schaakclub spelen. Voor Holten 1 betekende dit al dan niet degradatiezorgen. E.N.O. 1 uit Op het door de TTV „Twente" te Geesteren (O) georganiseerde toernooi hebben de beide ploegen van „O.K.I.A." mooie successen behaald. De wedstrijd telt mee voor de zomercompetitie. Uitslag: B-klasse: 1 Bussloo 14 p.; 2 Vorden 12 p.; 3. Noordijk 6 p.; 4. OKIA 6 p.; 5. Erichem 5 p.; 6. EHTC 5 p., 7 Bekveld 3 1/2 p.; 8. Heure O p. D-klasse: 1. Vorden 10 p.; 2. OKIA 7 p.; 3. Treklust 6 p.; 4. Bisons 5 p., 5. Bathmen 2 1/2 p.; 6. EHTC 0 p. Het volgende toernooi zal o p zon dag 13 mei in Aalsmeer worden ge organiseerd door de TTV „Sport- zicht". By voldoende belangstel ling wordt de reis per bus gemaakt. Op zaterdag 28 april organiseerde het district Overijssel van de Kon. Ned. Ver. EHBO, in samenwerking met de afd. Den Ham, haar jaar lijkse wedstrijden te Den Ham. Na dat 's morgens de jaarvergadering was gehouden, vonden 's middags de wedstrijden plaats. Hieraan namen die afdelingen deel die win naar waren geworden op de kring- wedstryden Het waren de afdelin gen: Hardenberg, Almelo, Hengelo, SteenwiJkerwold, wyhe en Holten. In de grote zaal van het wijkcen trum „de Rank" was een ongeluk gebeurd, waarbij 2 slachtoffers wa ren. De ploegen moesten in 15 min. de slachtoffers behandelen en klaarmaken voor vervoer De Jury bestond uit 3 leden, de doktoren G.J v Dijk en A Flach en kaderin structeur T H G Hulsebos. De le prijs was voor het team Almelo, dat nu het district zal vertegenwoordi gen op de landelijke wedstrijden te Winschoten. De 2e prijs was voor afd. Wyhe, 3e prys afd Hardenberg, de afd. Steenwykerwold eindigde op de 4e plaats. Hengelo werd 5e en Holten eindigde op de 6e plaats De prijs voor de beste ploegleider was voor Almelo. De pryzen werden uitgereikt door mej G H Cieraad, lid van het dlstrictsbestuur. Het was zowel voor de deelnemers als toeschouwers een leerzame mid dag. Nyverdal kwam op bezoek en na een tyd gespeeld te hebben begon nen er voor Holten donkere wolken samen te pakken. Het werd steeds moeilyker en de kansen leken als maar kleiner te worden. Dinant van Beek verloor, J.W. Middelink kreeg remise en Berry Beyer verloor. Toen kwam er echter de omme keer. B v. Beek, die volgens som migen er niet zo goed voorstond won, won door een blunder van de tegenstander. Erik Gervedink,Ny- huis, die een remisestelling op het bord had staan, kreeg een toren ca deau en de overwinning. Daarna rukte Henk van Beek met een aan tal vrije pionnen op naar winst. Dick van de Knaap kwam niet ver der dan remise. En toen er afgebro ken zou worden werd besloten om de party van Theo van Lindenberg op te geven. De stand is nu 4-4 en Holten móét winnen om uit de de- gradatiezóne te blyven. Jan Sche perman staat gewonnen en Ton van Oyen zou zyn party op remise moeten laten uitkomen, wat bin nen de mogeiykheden ligt. De uitslagen: J.W Middelink-J.D. Schothans 1/Q-l/C; E.J. Gervedink Nyhuis-B W. v Giessen 1-0; D.A. v.d. Knaap-Brughuis 1/Q-l/Q; D v Beek-J.H Willems 0-1; H. v Beek- H. Berkhout 1-0; S.J.E. Scheperman-A Ramerman afg.; B.J.G. Beyer-F.J. de Goede 0-1; S.T. v. oyen-J. Langkamp afg.; B. v. Beek-G.W Brinkhuis 1-0; Th. v. Lindenberg-J.J v. Harten 0-1 De wedstryd Ryssen, 2-Holten 2 werd door omstandigheden in Hol ten gespeeld, tegelykertyd met Holten 1-E.N.0.1. Holten 2 speelde erg sterk. David Goudsmit verloor erg snel, maar daar stond tegen over dat daarna J. v. Dalen sr. en Wim Rietman kort na elkaar won nen. De partyen stonden gunstig voor Holten dat winstkansen rook. J. ten Velde gaf remise, wat Holten weer een halve punt dichter by de overwinning bracht. W.K. v. Rys- sen sloot de wedstrijd winnend af. Jammer genoeg moest G. J. Krom- dijk zyn party verloren geven. Rys- sen gaf zich nog niet gewonnen. J.C. Roele stond remise en maakte toen een fout. Doordat G.J. Bannink niets van zyn voorsprong wou te ruggeven en uitermate verdedi gend ging spelen, kon Roele alsnog winnen. Als C.J. Bannink iets van zyn voorsprong had teruggegeven dan had hy gewonnen. Wim van Oyen kreeg toen zyn remise. Dit al les bracht Holten een 5-3 overwin ning. De uitslagen: G.J. Koedyk-W. Rietman 0-1; R. Visser-W.K. v. Rys- sen 0-1; G.J. Bannink-J.C. Roele 0-1; G.A. v.d. Groep-J. ten Velde 1/C-l/C; D. Ditsel-J. v. Dalen sr. 0-1; G.J. Wessels-W. v. Oyen l/Q-l/Q; J.D. Koedyk-D. G-oudsmit 1-0; J. de Boèr-G.J. Kromdyk 1-0. Er werd nog een interne wedstryd gespeeld n.l. M. Koelemay-E. Klaassen. Mark won en is nu groot- ste kanshebber op de titel. De afge broken wedstryden van Holten 1 mogen over drie weken verdeeld worden. Volgens de regels moet dit binnen twee weken, maar Holten heeft dit verzoek gedaan omdat Ton van Oyen eindexamens doet en de party dan tydens zyn exa mens zou gespeeld moeten worden. Het spinnen van schapewol is uit gegroeid tot een respectabele hob by. Door de grote aandacht die het spinnen de laatste jaren heeft ge kregen is uiteraard de vraag naar spinnewielen sterk toegenomen. „Maar welk spinnewiel is nu het beste voor mij?" vraagt menige spinster-in-de-dop zich af. Deze vraag heeft Martin Brinkhuis, Willemsstraat 66-68 in Hengelo (O) doen besluiten een expositie in te richten van alles wat met spinnen te maken heeft. Deze tentoonstelling omvat circa 40 verschillende spinnewielen on der meer uit Finland, Zweden, Noorwegen, de Shetland eilanden, de Hebriden en Joegoslavië. Uit ei gen land zyn o m. Twentse en Friese modellen aanwezig. Niet alleen een kijk-expositie Overigens gaat het niet enkel om Onder de titel „oecumenens" orga niseert het Jongeren vormingscen trum de „Olde Vechte" een lang weekend van 23 - 27 mei a.s. Het weekend is bestemd voor jongeren uit verschillende kerken. Met el kaar willen we tydens dit weekend ontdekken dat er erg veel gemee- nschappelyke zaken zyn. NIET de onderlinge verschillen, maar de za ken die ons samenbinden zullen centraal staan. Zo mogelyk kunnen tydens dit weekend ook afspraken gemaakt worden over de gevolgen van deze bezinning. Het weekend wordt gehouden in het Jongeren vormingscentrum de „Olde Vech-' te", Zeesserweg 12, 7731 BG Om men. Het begint op woensdag 23 mei om 18.00 uur en eindigt op zon- •dag 27 mei om ca. 16.00 uur. De kos ten bedragen f 90.- per persoon. Voor nadere informatie of aanmel ding: adres zie boven. een kyk expositie, integendeel. De bezoekers mogen namelijk elk spinnewiel proberen. Hetzelfde geldt voor de aanwezige kaardmo lens, waarvoor de bezoekers hun eigen ruwe wol kunnen meebren gen om het kaarden te proberen. Deze tentoonstelling - een primeur voor Nederland - is gratis toeganke- lyk. Ook het gebruik van de spin newielen en kaardmolens is gratis. De openingstijden: De tentoonstelling SPINNEWIE LEN 79 loopt van lmei tot 31 au- VERLOREN: Zilveren armbandje, Wollen deken „Walra"; Honkbalhandschoen, bruin; Gouden ring met platte steen; Portemonnaie met plm. f 650.- plus 2 sleutels GEVONDEN: 2 sleutels; Heren-horloge; Knip- portemonnaie; Dames- gustus. 's middags van 14.00 u - 18.00 u. Op zaterdagen de gehele dag van 9.00 - 17.00 u. Een leuk idee om b.v. tydens de va kantie een paar uurtjes aan te bes teden. Op Koninginnedag werd door en kele ruiters van de L.R. „Bergrui- ters" deelgenomen aan een door de „Esruiters" te Wierden georgani seerd concours hippique. Ton Broekhuis werd met „AUTEUR S" 4e by het Z-springen en in dressuur L was de eerste prijs voor Ingrid Dieperink met „Arabella" Vrijdag 4 mei: 19 45 uur Stille tocht vanaf Ned. Herv. Kerk. 20.00 uur Herdenking gevallenen by monument Molenbelterweg. Zondag 6 mei 13.00 uur Aanvang Int. Kam- pioensmotocross M.A.C. „De Hol- terberg" (zie adv. enm ber.) 14.00 uur Discobal in cafe „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv Maandag 7 t.e.m. donderdag 10 me! Café-cafetaria „De Preuter" geslo ten (zie adv Maandag 7 mei: 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeentehui ze. Dinsdag 8 mei Jaarhjks reisje Bejaardensoclèteit „Holten" (zie bericht) Donderdag 10 mei 16.00-20.00 uur Gelegenheid tot be zichtiging van aangepaste caravan Ned. Herv. Gemeente op camping „Hessenheem" te Markelo (zie adv.). Zaterdag 12 mei 10.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur In name vakantieboekjes Bouw- en nevenbedrijven by P.F. van Doom, Rietmolenstraat 4. (zie adv.) 10.00-12.30 en 14.00-16.00 uur Inle vering vakantiezegels Bouw- en nevenbedrijven by H. Vincent, Oranjestraat 14. Getelde boekjes s.v.p. (zie adv.). 20.00 uur Lenteconcert Hoitense Muziekvereniging in aula Scholen gemeenschap (zie adv. en ber.). Maandag 14 mei 19.30 uur Ruil avond Hoitense Postzegelclub in hotel „Vosman". Woensdag 16 mei Jaariyks uitstapje (met onbekende bestemming) afd. Dykerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Donderdag 17 mei 20.00 uur Byeenkomst N.ed. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in zaal „Vosman" mevr. Aafjes Top uit Amsterdam houdt een voordracht over het boek „Zuster Luc" van Kathryn Hulme. Zaterdag 26 mei 9.00 uur 3e Stratenvoetbaltouraoal op Sportpark „Meermanskamp". WAAR GAAN WE HEEN? BIOSCOPEN ALMELO PALACE Do.ma.di. 14.30 19.30 uur; wo. 19.30 uur; vr. 14.30 20.30 uur; zat. 19.30 uur; zon. 15.30 19.30 uur: The Deer- hunter 16 jr. Zat. 14.30 uur; zon. 13.30 uur; wo. 14.30 uur: Pippi in Takatoekaland, alle leeft. VAROSSIEAU Do.vr.zo.ma.di.wo. 14.30 uur: Ju liana in 70 bewogen jaren, alle leeft. Do.vr.zat.ma.di.wo. 20.00 uur: The Good the bad the Ugly, 16 jr. Zat. 23.15 uur. Jozeflene Mutzima- cher, 18 jr. In 1976 organiseerde het bekende Nederlandse automobielenmu seum Lips Autotron in Drunen, voor de eerste maal een internatio nale wedstrijd onder de naam „Wondermobielen". De tentoon stelling had toen zo'n grote belang stelling in binnen- en buitenland, dat er de belofte werd gedaan, om een dergelijke wedstrijd over drie jaar te herhalen. Van 10 mei tot en met 30 september 1979 zal het weer zo ver zijn, dat Lips Autotron naast haar unieke vaste kollektie van ruim 200 antieke automobielen de wonderlijke produkten van tech nisch vernuft en ongebreidelde fan tasie van de inzenders tentoon zal stellen. Het is niet de bedoeling, dat alleen vakmensen deelnemen, maar ook de eigenbouwers, wier fraaie bedenksels veelal in de ver getelheid verzinken. Teneinde ie dereen ruimschoots aan zijn trek ken te laten komen, zijn er vier groepen, waarop ingeschreven kan worden. In de eerste groep gaat het om een compleet zelfgebouwde au to, welke een serieuze bijdrage le vert aan de oplossing van de pro blematiek op het gebied van b.v. brandstof, parkeren, milieuvervui ling transport enz. In de tweede groep mag de inzender uitgaan van een bestaand chassis en/of carros serie, waaraan hij echter zodanige wijzigingen heeft aangebracht, dat het voertuig zich duidelijk onder scheidt van zijn merk en/of soort genoten In de derde categorie kan de bouwer zijn fantasie botvieren, zodat hij een resultaat verkrijgt, dat een bijzonder curieuze aanblik waarborgt. In de vierde groep kan degenen zonder technische vaar digheden zijn fantasie de vrije loop laten op papier. Resultaat kan zijn, een super veilig, super snel, zeer fu- turisch ontwerp en model van een voertuig De Inzendingen, welke bij Lips Autotron b.v,, postbus 51,5150 AB Drunen moeten zijn ingeschre ven. zullen door een onafhankelijk Jury worden beoordeeld Ook de bezoekers zullen in staat worden gesteld om een publieksprijs toe te kennen, door middel van stembil jetten. Vrijdag 4 mei: 17.00 ANP 17.03 Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel. 17.20 Met Radio Oost het weekend in. Uitgaanstips voor de komende vrye dagen, tuintips voor de thuis- biyvers en het nieuws uit onze streek. 18.00 Einde uitzending. Zaterdag 4 mei 17.00 ANP 17.03 Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17.20 Sportprogramma van Radio Oost 18.00 Einde uitzending. Zondag 5 mei 11.00 ANP 11.03 Muziek op verzoek by Radio Oost. Luisteraars kunnen hun ei gen favoriete muziek aanvragen door een briefkaartje te sturen na ar Radio Oost Nieuwe Plein 34 In Arnhem of Radio Oost Hengelose- weg 40 in Enschede. Verder in dit programma het cabaret „stepin- stepuit", verder aandacht voor de sj/ort van de week en nieuws uit Gelderland en Overijssel. 12.00 Einde uitzending 17 00 ANP 17.03 Het sportprogramma van Radio Oost. Hierin weer verslagen van sport uit de regio. 18.00 Einde uitzending. Maandag 6 mei 12.00 ANP 12.03 Nieuws en muziek 12.30 Einde uitzending 17.00 ANP 17.03 Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel. 17.20 Sport 17.50 Agenda en nieuws 18.00 Einde uitzending. Dinsdag 7 mei 12.00 ANP 12.03 Nieuws en muziek 12.30 Einde uitzending 17 00 ANP 17 03 Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17.20 Mensen in het nieuws 17.50 Agenda en nieuws 18.00 Einde uitzending Woensdag 8 mei 12.00 ANP 12.03 Nieuws en muziek 12.30 Einde uitzending 17.00 ANP 17.03 Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel. 18.00 Einde uitzending. Donderdag 9 mei 12.00 ANP 12.03Nieuws en muziek 12.30 Einde uitzending 17.00 ANP 17 03 Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17 20 Knelpunten in de regio 17.50 Agenda en nieuws 18.00 Einde uitzending.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9