Fa. Beltman opende nieuwe mode- en sportzaak Feest en kermis rond Smidsbelt, receptie en vuurwerk Ter gelegenheid van 1 mei: P.v.dl. aid. Holten hield fietspnzzeltocht gemeente holten HOLTENS NIEUWSBLAD Weekenddienst S. BAKKER BURGERLIJK! STAND Fietsen belangrijk voor iedere sporttraining PARTIËLE HIRZ1IN1NG BESÏEftëft'iNSSPLAN RECREATIETERREIN „DE BORKELD" HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 MEI 1979 - PAG. 3 Met de (her)opening van het ingrij pend gemoderniseerde herenmo- demagazljn annex aan de oostkant geheel nieuw aangebouwde sport zaak van de Fa. Beltman in de Dorpsstraat, verrichtte burgemee ster Mr. W.H. Enklaar j.l. maan dagmiddag zijn laatste officiële handeling als burgemeester van de gemeente Holten. Staffels Deze openingsplechtigheid trok een dermate groot aantal belang stellenden naar de Dorpsstraat dat de politie veiligheidshalve besloot het gemotoriseerde verkeer tijde lijk om te lelden. Voorafgaand aan deze officiële openingsplechtigheid stuurde de Fa. Beltman tevoren vanaf het vliegveld Teuge een vliegtuigje de lucht ln met de op dracht ergens boven Holten een tweetal symbolische sleutels aan parachutes te droppen by inleve ring waarvan aan de vinders een waardebon ter beschikking werd gesteld. Kort na de dropping meldde Hans-Eric Lukklen zich met de eerste sleutel, spoedig ge volgd door Mart Dommerholt uit Bathmen. Hans en Marty kregen resp. een waardebon van f. 100.- en f. 75.-. Nadat de sleutels boven Hol ten waren gedropt verrichtte bur gemeester Enklaar, ln gezelschap van styn echtgenote, de officiële openingshandeling door het ope nen van zowel de toegangsdeur tot de herenmodezaak als die van de sportzaak. Na de officiële openingshandeling zei mr. Enklaar onder meer: „In de ruim vier en dertig jaar waarin ik de gemeente Holten heb mogen die nen zijn er vele persoonlijke banden ontstaan met de F am. Beltman. Terug denkend aan de jaren vanaf 1945 kwam wijlen uw vader al spoedig op mijn pad en ik ben hem nadien herhaaldelijk tegen geko men Niet alleen als een energiek zakenman die niet bang. was risi co's te nemen, maar ook op het ge bied van het openbaar onderwijs en het stimuleren van de industrie vestiging in Holten heeft hij een bij zondere rol gespeeld Met de ope ning van dit prachtige zakenpand stemt het tot voldoening te mogen vaststellen hoezeer de zonen in de goede voetsporen van hun vader zijn getreden en zijn fakkel hebben overgenomen Het is overigens wel merkwaardig dat in de kom van Holten juist op dit ogenblik een he leboel zaken tegelijk rijp worden, waarbij, evenals uw vader in het verleden, u weer het voertouw in handen hebt genomen. De mid denstand van Holten is nl. volop op mars, want naast de Beltmannen zijn ook de Gebr Wansink thans bezig met uitbreiding, maar ook Brands en Van de Maat zullen spoedig in een nieuw bedrijfspand worden gehuisvest en ook de Gebr. Schuppert koesteren bouwplan nen. Hiermee zal het centrum gaan bruisen van leven en dat is goed voor deze middenstand", aldus mr. Enklaar, die de Fa. Beltman tens lotte veel succes toewenste in de jaren die komen. Namens het architectenburo Pot- kamp, de aannemers en onderaan nemers die het bouwkarwei on danks de strenge wintermaanden in record tempo hebben geklaard bood de heer J. Veldman de familie Beltman een geluidsinstallatie aan met de wens dat het hiermee hun zaak nog prettiger winkelen zal mogen worden. Met name dankte hy de fam. Beltman voor de ver strekte opdracht en het vertrou wen en prees met name hoofdaan nemer Paalman-Tempelman en de onderaannemers voor de voortva-- rendheid waarmee de bouw werd tot stand gebracht. Sprekend namens de hele familie dankte de heer H. Beltman met name burgemeester en mevr. En- klaar voor hun aanwezigheid en het verrrichten van de opening. Verder bracht hy dank aan al diegenen die vanaf het begin met raad en daad een stuk ruggesteun aan het geheel hebben gegeven. Een extra pluim stak hij op de hoed van hoofdaan nemer Tempelman omdat hy er voor gezorgd heeft dat iedereen die aan de bouw heeft meegewerkt al les precies op tyd uitvoerde waar door de bouw in zeer kort tydsbe- stek kon worden gerealiseerd ERKEND TANDTÏCHNIKER Reparaties krastgcbiilen, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 4 MEI NED. HERV. KERK 19.15 uur Interl. Samenkomst ter herdenking gevallenen en bevrijding 2e wereldoorlog. Spreker: pastoor Rademaker. Zondag 6 mei: 8.30 en 10.15 u. ds. W. Vons, Uitganscoll. Piaatse- Ujke koren en sondagsschclen. Oppasdienst: mevr. Louws- Wisslnk en Hannle Jansen GEREF. KERK 8.30 en 10.00 u. ds. T. Zuldema, van Apeldoorn 19.15 uur ds. 8. Poelman van Mariënberg. in alle diensten col lecte voor de kerk en rente en aflossing. Klndemevendiensi (klas 1 en 2) mevr. A. Beldman Oppasdienst: mevr. Withaar-Stam, mevr. Rietman-Kl. Nageivoort, mevr. Tromop-Prins (res), mevr. Relnholt-Bouwman, mevr. Hulsmari-Zwiers. mevr. 8chuppert>Veldhuis( P.es) RJCJCERK Zaterdag: 17.00 uur, zondag: 9 30 uur DIJKERH0EK 930 uur ds. A.W. Berkhof. Uitg.coll. Plaatseiyke koren en zondagscholen. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer. Uit- gangscoll. Alg. Chr. Doeleinden. NIEUW NEETIN Zaterdag: 10 00 uur, zondag 8 00 en 11.00 uur De 5-jarige Henk Jan bood aan burgemeester Enklaar de sleutel van de sportzaak aan. Zijn neefje Erik (4 jaar) overhandigde de sleu tel van de modezaak. Op foto van links naar rechts: mevr. Beltman-v.d. Worp; mevr. W. Beltman-de Vries; de heer H. Beltman met z'n zoontje Henk Jan en burgemeester Enklaar. Tenslotte dankte hy de zakenrela ties, familie, buren en vrienden voor hun warme belangstelling. „Wy zullen ons uiterste best doen onze klanten tot volle tevredenheid ten dienste te zyn", aldus de heer Beltman. De bouwopdracht werd uitgevoerd door de volgende bedrijven: Ontwerp: Architectenkantoor Potkamp; Aannemer: Fa Paalman-Tempelman; Schilder swerk: Fa. Maats; Loodgieter: Fa Lammers; Electra: Fa. v Bruggen Staalbouw: fa. v. Schooten; Centr Verwarming: Fa. Gooyker; Stuca door: Fa. Spackman; Straatwerk: Fa. Klein Horstman. Tijdens de opening maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik de fam. Beltman met deze opening hun gelukwensen aan te bieden en de nieuwe bedryfsruimte te bezich tigen. De (her)opening van deze herenmodezaak-annex sportzaak betekent niet alleen een welkome verfraaiing van de dorpskern, maar vooral ook een goede aanvulling van onze Holtense middenstand op het gebied van sportartikelen. De talrykse manifestaties, die za terdagmiddag na de symbolische overhandiging van het cadeau dc-r burgerij plaats hadden, speelden zich op de Smidsbelt af en Hond de kerk af. Be Rijkspolitie, die voor het gehele gebeuren de kom van het dorp voor het doorgaande ver keer had afgesloten, heeft het ge makkelijk gehad, v/ant het gehele feest had plaats in de bekende Hol- tense sfeer van gemoedelijkheid. Op de plek waar vroeger hotel Kcl- terman stond was een plaats vrij gemaakt voor ringsteken te paard, waarby humoristische tafereeltjes niet ontbraken. Diverse verenigin gen manifesteerden zich met spe len of verkoop van drankjes en lek kere hapjes, waaronder zelfs een „Enkia&r-snack". die best te verte ren was: Er waren demonstraties van kantklossen, van het maken van een midwinterhoorn, van houtsnijwerk, klompenkamen. mandenvlechten, stoelenmatten, tingieten enz.. Er kon gekegeld worden, met de bal gegooid, zoals ln de „bal-molen", die de schooi- krlng Dykerhoek had geplaatst. Er was een moonwaik en voor een paar cent kon men zelfs „burge meester" worden. Een kereltje greep die gelegenheid met beide handen aan en poseerde dapper voor het geïmproviseerde gemee ntehuisje. Er werd op een flink vuur een hapje gebakken en er waren nog meer „vuurtjes" waarop „ge kokkereld" werd. De Skate Tigers, die hun banen by het gemeentehuls hadden opgezet, trokken aandacht door hun vlotte manifestatie. Het publiek deed dapper mee en trok zich gelukkig niets aan van het koude weer. En toen tegen zes uur het tydstlp was aangebroken om de hoofstraat weer vry te maken voor het verkeer ging de afbraak, eve nals de opbouw, voortreffeiyk en zonder enige moeite Receptie Vanaf seven uur zaterdagavond hebben burgemeester Enklaar en zyn gezin in de aula van de scho lengemeenschap enige uren van vele honderdende mensen een ferme handdruk gekregen en by die handdruk is het niet altyd geble ven. Het was een stoet van burgers, die de burgervader en zyn gezin nog even wilden opzoeken en die daarna een drankje konden ge bruiken. By die receptie-alleen bleef het niet. Gp de parkeerplaats en de ruimte by de sporthal traden de vendelzwaaiers aan, presen teerden de majorettes van K.M.V zich, gaf de tumgroep en de judo- groep van Bato een demonstratie en lieten de „Hoólter da&nsers'' zich evenmin onbetuigd. Toneel De toneelclub „O.C.H." voerde za terdagavond in gebouw „Irene" in net kdaer van het afscheidsfeest voor plm. 200 belangstellenden het biyspel „Een beeld van mar." van J. Hemmink-Kamp op. Ruim 2 uur veel plezier dat de bezoekers met spontaan applaus beloonden. De opvoering was zeer goed „inge past" ln het avondprogramma zo dat niemand het vuurwerk miste „HOLTEN DANKT U" dat was de zichtbare - en hoorbare apotheose van het grote vuurwerk aan de Kei- zersweg, dat het twee-daagse af- scheidsfeeest afsloot. Nadat de kruitdamp was opgetrokken sprak Burgemeester Enklaar namens de familie Enklaar een kort woord waarin hy nogmaals dank bracht voor de waarderende woorden die door zovelen worden gesproken en de vele en prachtige geschenken die werden aangeboden. We zyn hierdoor diep getroffen en ont roerd „Leu van Hoolt'n 't geet oe gdd" zo besloet burgemeester En klaar. Geboren: Jeroen Pascal zv H.G. Kottier en E.M. van der Zwaan. Gehuwd: E. Broekema. oud 24 Jaar, Goor en: J.B.E.M. Wijnnobei. oud 21 jaar, Holten: J. Markvoort, oud 23 jaar, Holten en: G.J. van Aefst, oud 20 jaar, Holten. Overleden: W.F. Reljlink, oud 89 jaar, Holten; K. Brink, oud SI jaar, Holten; B. Kromdijk-BrcnsvGort, oud 82 jaar, Holten; A. Eosschers-Stevens, cud 85 jaar. Holten (overleden te De venter). Sportbeoefening vergt training. Te vaak wordt daarby vergeten dat deze training zich niet uitsluitend moet richten op de sport die men beoefent, maar dat er ook meer al gemene training nodig is voor de conditieverbetering. Dat is wel haast vanzelfsprekend, omdat bij vrywel alle sporten slechts een be perkt deel van het lichaam tot op timale activiteit wordt geprikkeld. Daarom is ook algemene training belangryk om tot goede sportpres taties te kunnen komen. Met name in de Verenigde Staten van Ame rika zyn op dit gebied reeds veel onderzoekingen gedaan. Daarby is onder meer naar voren gekomen dat fietsen als onderdeel van alge mene training voor sportbeoefe ning een sterk aan te bevelen mid del is. De fietser oefent niet alleen de beenspieren, maar het fietsen is ook van grote invloed op de adem haling en de ademhalingsorganen en het bevordert bovendien de bloedsomloop. Wie gaat fietsen om de algemene conditie te verbete ren, moet het natuuriyk wel goed doen en het is daarby van belang om jezelf een fietsprogramma voor te schry ven. De z.g. Cooper trainin gsprogramma's zyn opgenomen in het boekje Fit door fietsen, dat kan worden aangevraagd door over making van f 8,20 op postgiroreke ning nr234567 van de stichting: „fiets!" te Amsterdam. Vooral het zeer regelmatig fietsen ls van be lang, dat wil zeggen, als het enigs zins kan iedere dag, maar zeker drie keer per week. Dat hoeft niet veel tyd te kosten, want voor algemene training is een half uur per keer voldoende. Het tempo en daarmee de af te leggen afstand geleidelyk opvoeren. Daarby steeds langzaam beginnen en dan geleidelyk aan naar een grotere snelheid toewer ken. Tussendoor het tempo af zwakken en weer opvoeren. Het re sultaat van zo'n fietstraining zult u al guaw merken. Het spreeekt vanzelf dat hiervoor de juiste fiets moet worden geko zen. Het meest in aanmerking komt een superlichte sportfiets (ook wel trimfiets genoemd) of een semi-racefiets. Zo'n fiets is licht in gewicht en byna steeds voorzien van een cerailleur als versnelling. Hoewel voor gewoon toeristisch fietsen ln ons vlakke land drie ver snellingen voldoende zyn en een in de aehiemaaf Ingebouwde versnel ling kan worden benut, kan voor sporttraining een tlenversnellings- s;vsteem worden aangeraden. Velen die deze training toepassen doen clt graag met een paar andere mensen, om zodoende extra stimu lans te hebben, maar ook indivi-' dueel is een dergelijke training goed mogeiyk. De ervaring leert al gauw dat het om een doelmatige, aantrekkefijke en afwisselende vorm van sporttraining gaat. te dik: dan fietsen Vier schoolartsen in de provincie Utrecht zyn van mening dat steeds meer schoolkinderen te moiiig of zelfs té zwaar zyn. Een klacht die zich overigens niet tot deze provin cie beperkt. Met vaste regelmaat spreken school- en kinderartsen hun verontrusting uit ever het te hoge gewicht van kinderen, veroor zaakt door onjuiste voeding en gebrek aan beweging. De ge noemde Utrechtse schoolartsen adviseren ons de kinderen naar school te laten lopen of fietsen en ze alleen per auto te brengen als dat beslist niet anders kan. Ter gelegenheid van 1 mei (dag van de arbeid) hield de afd. Holten van de Party van de Arbeid j.l. dinsdag avond een flets-puzzletocht aan weik evenement, ondanks slechte weersomstandigheden, door ruim twintig personen enthousiast werd deelgenomeen. Met als beginpunt hotel Vosman voerde de omstreeks 15 km. lange route de deelnemers vla Beuseberg en Borkeld naar het startpunt terug langs de voet van de Holterberg. By wijze van contro lepunt waren langs de route tevo ren een vertien tal letters geplaast welke door de deelnemers moesten worden genoteerd. Daarna was de opdracht deze letters ln juiste vol gorde te plaatsen waardoor een be kende PVDA-slagzln zou ontstaan. Dit laatste echter bleek voor de deelnemers nogal mceilyk want na afloop bleek dat slechts één koppel de slagzin „Roos ln knuist' had weten te formuleren Tydens deze puzzletocht kregen de deelnemers tevens als opdracht mee het juiste antwoord te vinden op een aantal slim gestelde vragen. Na afloop werd aan een drietal pryswinnende paren een plak chocolade uitge reikt welke onder het motto „PVDA kiezen is eeriyk delen", tenslotte door alle deelnemers werden opgesnoept en bleef men nog een uurtje ln gezellige sfeer by- een. wyzend op het regenachtige weer zei voorzitter Mondeel na uit reiking van genoemde pryzen dat het sombere weer op deze 1 mei wel licht symbolisch is voor het eco nomische dieptepunt waarin ons land zich thans bevindt. „Maar na armate we gedurende de tocht va- ker„links af' gingen klaarde het weer zichtbaar op. Tegen het einde van de fietstocht begon het echter weer flink te regenen maar toen wa ren we Inmiddels ook al weer een aantal keren „rechts af' gegaan", aldus een lachende voorzitter. De burgemeester der gemeente Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de RuimteUjke Ordening bekend, dat met ingang van 7 mei 1979 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt de door de raad in zyn vergadering van 24 april 1979 vastgestelde partiële herziening van het bestemmingsplan recrea tieterrein „de Borkeld", bestaande uit plankaart, toelichting en voorschriften. Aangezien door de raad by de vaststelling geen wyzlgingen in het ontwerp-plan zyn aangebracht kunnen alleen zy, die zich tydig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, gedurende boven genoemde termyn by gedeputeerde staten van Overyssel bezwaren tegen voornoemd bestemmingsplan indienen. Holten, 4 mei 1979 De burgemeester voornoemd, H. Stegeman, wnd. U ontvangt een fraaie yffê Parker- Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Adres 3 lfj Pik Woonplaats: Geeft op als abonnee jH Jagl iü {ff IfPj op het Holtens Nieuwsblad I voor het opgeven Dhr'mew. van een Adres: I nieuwe abonnee i*i Inzenden aan: Woonplaats UI I Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V 8 Antwoordnummer 97 jaar/per jaar -A. Enschede. Ojö '"ARTS W.R. van Couweiaar, Keizers- weg32, tel. 275Ó. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. By spoedgeval len bellen: C5483-2750 WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-22 85 bgg. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en afgifte verpleegartikeien van 13.30-14.00 uur Groene Krulsgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERYOR AMBULANCE Gar. Müfier, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot, tei. 2980 en 1338 ZIEKENFONDS Maandag mobiel kant. parkeer- terr. sporthal ,„t Mossink" van 9.Ü0- 11.00 uur TANDARTS J Webbink, De Ruyterstr. 19, Rljssen, tel. 05430-4140. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 nam. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBURAU Elke donderdag van van 8.15- 11.30 uur, in het Groene Kruls gebouw. DIERENARTS W C W. Wamelink, Houtweg 18, zat.morg. 8-9 u. tel. 1515 daarna tot maand agm. 8 u. 2004 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruls gebouw. G.J. Kraay, tel. 2299. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur na. te.m. VTtj- dag 8.30-9.30 uur OPEN BEJAARDENWERX Tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 1201 en 1517 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting v. Maatschapp. Dienstverl. ..Mldden- Overijssel" Dorpsstr. 16, tel. 2784 Spreekuur ma. te.m. vryd. 8.30-9.30 u. Tydens de weekends zyn Maatschapp. werk en ge- zlnsverzoring bereikbaar onder nr. 05486-16364. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 6 mei: J. Schut, Koekoeksl. 60, Markelo, tel. 05476-2594. Maandag 7 tem. zondag 13 mei: H.W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 05483-1318 STORINGSDIENST Zaterdag 5 te.m. vrijdag 11 mei: ELECTRA: H. Dam Wlechers, Industriestraat 10, tel. 1217 GAS: J. Bosschers, Liezen- weg 26. tel. 1945 POLITIE Telefoon: 1352 2665 er. 2655. Na 's avonds 6 uur bellen: 05200- 71234 BRANDWEER i: 2222 by Jag by Jag en nacht

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3