Hauw Wit naar zege loor betere conditie Hoatvellers kegelden Resultaten Blauw Wit Jlo speelden de Blauw Wit senioren Blauw Wit D2 ongeslagen kampioen Resultaten Blauw Wit B. C. Holten organiseert clubkampioenschappen Programma Blauw Wit Programma Sporthal 't Mossink JUNIOREN PUPILLEN ASV A 1- Blauw Wit A 1 HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 MEI 1979 - PAG. 15 i een vlammend slotoffensief is Blauw Wit erin geslaagd |Bn dreigende nederlaag in een verdiende overwinning i te zetten. Hoewel het scorebord in de 82e minuut nog Jen 2-1 achterstand aangaf verlieten elf moegestreden loltenaren na 90 minuten voetbal het zeer zware en doorweekte VESOS-veld met een 4-2 overwinning. lauw Wit, startte de wedstrijd, die ngdurig door regenval werd bege- id, met G.J. Kolkman als vervan- Jtx voor de vertrokken Trompetter het doel. De jeugdige doelman w an terugzien op een goede weds- djd en het was geenszins aan hem wijten dat reeds in de 10e minuut thuisclub aan de leiding kwam. i en draaiende, spekgladde bal uitte van het been van Harry ten j j holthuis voor de voeten van een 1 ESOS-aanvaller, die meteen een Égg: chot losliet. De bal leek voorlangs ||i e gaan, maar verdween Juist bin- ppT en depaal. (1-0). Hoewel, vooral de W erste helft, de Blauw Wit achter- f oede geen zekere indruk maakte, ileef de schade verder beperkt, ielfs kwamen de Holtenaren in de 6e minuut op gelijke hoogte toen en goede pass van de licht ge- ilesseerd aan de wedstrijd begon- ïen Bêldsnijder Albert Kolkman >ereikte die zijn schot in eerste in- tantie op de matige VESOS-goalie ag afstuiten, maar in de rebound iet leer tegen de touwen schoot 1- l). De vreugde was van korte duur vant nauwelijks 5 minuten later jedroeg de marge weer 1 doelpunt. Een voorzet van links bereikte een volledig vrijstaande aanvaller die dch deze kans niet liet ontnemen ;n onhoudbaar inschoot (2-1). De """"Verdere eerste helft bleef zich ken- H nerken door goed voetbal afgewis seld door series onbegrijpelijke missers aan beide zijden. Vooral iet centrum der Blauw Wit verde- jfl üging bleek nogal eens vreemde capriolen in petto te hebben. Des ondanks en door regelmatig goed Ingrijpen van doelman Kolkman bleef de stand tot de theepauze on- __gewijzigd. Na de rust was Beldsnij- m. der vervangen door Kees van Dijk. Steeds meer bleek dat de bezoekers de betere spelopvatting hadden. Op het middenveld groeide Jan Verveda naar grote hoogte. Zowel in verdedigend als aanvallend op zicht toonde de juist 24 jaar gewor den speler zijn kwaliteiten, waarbij hij ook een opmerkelijke werklust aan de dag legde. Goed gesteund door G. Paalman en A Kolkman zag de aanvallinie van Blauw Wit kans om nagenoeg voortdurend druk op de VESOS-veste uit te blij ven oefenen. Weliswaar trachtten de gastheren met counters de wedstrijd in hun voordeel te beslis sen, maar de achterhoede der gas ten was paraat. In de 62e minuut verving trainer Geerink Richard Beldman, die last kreeg van een vo rige week opgelopen enkelblessure, door Harry Paalman. Deze invaller nam op zeer gedegen wijze de voorstopper-taak over van Coert Schuppert, waardoor deze zich meer op het middenveld kon uitle ven In het laatste half uur bleek de conditie van de Holtenaren veel be ter Het loodzware veld had de gastheren volledig uitgeput en dit gaf in de 83e minuut Jan Verveda de gelegenheid met. de bal op te rukken en van 25 meter een ziedend schot los te laten dat in de rechter bovenhoek onhoudbaar in het net verdween. (2-2). Met dit ene punt was Blauw Wit niet tevreden. De ploeg bleef in de aanval en opnieuw met succes. Teun Schuppert, hij speelde opnieuw een goede partij, maakte op rechts de bal vrij en liet een bekeken boogbal los die over de keeper maar vóór de verste paal in het doel terecht kwam. (2-3). Ver twijfeld gingen de VESOS-spelers naar voren, maar nu gaf de achter hoede geen krimp meer. In de aller laatste minuut kreeg Blauw Wit bij een uitval een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Uitblin ker Verveda plaatste zich achter de bal en schoot hard en laag langs de muur. De VESOS-keeper kon de bal niet vasthouden en Albert Kolkman was ter plaatse om zijn tweede en Blauw Wits vierde goal te scoren (2-4). Na dit doelpunt was er niet meer afgetrapt en verliet een tevreden Blauw Wit het volledig stukgespeelde veld. Blauw Wit: doel: G.J. Kolkman; achter: Stam, ten Wolthuis, C. Schuppert en E. Beldman; midden: Verveda, G. Paalman en A. Bel- dsnijder (K. van Dijk); voor: A. Kolkman, T. Schuppert en R. Bel dman (H. Paalman). Blauw Wit B 1 - VESOS B 1 Toen koploper Enter 14 dagen ge leden een punt bij Blauw Wit moest achterlaten was onderschatting mogelijk een goed argument. VE SOS eveneens een serieus kam- pioenscandidaat was gewaar schuwd en rekende op een sterk Blauw Wit. In de eerste helft was VESOS inderdaad wat sterker en fanatieker en gewoontegetrouw kwam B 1 weer langzaam op terne- Blauw Wit 3—DOS 7 n een leuke wedstrijd, waarvoor iet lot de speelplaats aanwees, leeft Blauw Wit 3 een p-mtje aan ;'n totaal kunnen toevoegen. Dit ia 3 verloren wedstrijden. Een iterk aandringend D08, nam voor de rust met 1-0 de leiding Dick Schipper enige icansen onbenut had gelaten zorgde Ben Gerards na rust met een gave tref fer voor u' gelijkmaker. De vreugde hierover was zo groot dat Blauw Wit doelman Douwe Kortlever niet in de gaten had dat hij bi) de eerste de beste aanval van de „vjenners" te ver voor z'n doel stond en hij een listig boogballetye kon nawuiven (2-1). Het spel golfde hierna op en neer met kleine kansjes voor beide par tijen. Fred van Aken bracht Blauw Wit op 2-2 ai dat was ook de ein dstand van de wedstrijd die door Wim Aanstoot onopvallend en cor rect werd geleid. Markvogels 2-Slauw Wit 4 Blauw Wit trok met niet al te hoge verwachtingen naar Markelo. Thuis werd indertijd met 4-1 verlo ren en de plaats op de competitie ladder (Markvogels 3e en Blauw Wit 8ste) was een wettige reden voor een tikkeltje mineur Toch werd er gemotiveerd aan de party begonnen en zowaar na een half uurtje kwam Blauw Wit op 1-0 door Jan Kors uit een vlijmscherpe voorzet van Roel Smid Rust 0-1. Na de thee een gelijkopgaande strijd met na 15 minuten de gelijk maker (1-1). Na deze treffer kwam Blauw Wit enigszins in de verdruk king wat resulteerde in lichte pa niek en het afstoppen met de hand binnen de 16 meter De goed lei dende arbiter was dit niet ontgaan doch het was voor de vogelmldvoor toch te moeilijk om de strafschop te verzilveren. Enkele minuten na deze misser kwamen de vogels toch op 2-1 dit met assistentie van de Blauw Wit verdediging die een blunder maakte ongeveer net zo groot als de Markeloseberg Het pielt voor de mentaliteit van het vierde dat men toen alles op alles zette en in de slotfase toch nog. na een solo van gelegenheldasatittfc veldhuis, gelijk te komen (2-2). Vreugde in het Blauw Witte kamp over het ene puntje en over het ver toonde spel De vraag hoe was dit mogelijk bleef onbeantwoord Een feit was dat voorstopper Jan Stam een uitstekende partij speelde maar hij had dan ook nieuwe schoenen aan. Blauw Wit 5-Markvogels 3 De laatste competitiewedstrijd te gen Markvogels 3 en een tijdig af scheid van Rijk Schipper, die als gevolg van een Achillespeesbless ure een tijd zal moeten afhaken. Blauw Wit, deze wedstrijd, ver sterkt met enkele A-junioren begon met de wind tegen direct aanval lend te voetballen, was de betere ploeg en had beslist meer verdiend dan de brilstand bij rust. Na rust een iets afzakkend Blauw Wit waarvan de gasten probeerden te profiteren maar dat lukte niet. Beide ploegen kregen kansen op een treffer doch de keepers wisten schade te voorkomen. Jaap Tha- len, die goed leidde, floot af bij de zelfde stand als waarmee werd be gonnen 0-0. Deto 9-Blouw Wit 6 Een op vele plaatsen gewijzigd Blauw Wit 6 heeft het seizoen 78/79 niet positief kunnen afsluiten Men trad aan met enkele gastspelers t.w. Jerry Prins en Joh an Kruithof, die overigens uitstekend speelden. Het was een geiijkopgaande strijd met weinig uitgespeelde kansen aan belde zijden Deto kreeg het eerste reële kansje door een ml- stxap van Blauw Wit 6 laatste man doch men wist deze uitstekende kans, twee man alleen voor de keeper niet te benutten. Een slap schot van een van de Deto- voorwaartsen werd het zesde nood lottig. De keeper liet deze makke lijke bal onnodig tussen de benen doorglippen en dit betekende 1-0. Het zesde deed vlak voor rust nog wat terug maar meer dan een schot vlak over de lat van Jan v d. Laan leverde dit niet op. Na rust een zelfde wedstrijd als voor rust en Deto kon ook nu geen echte kansen creëren en moest het wederom van een foutje van de Blauwwitrkeeper hebben om 2-0 te scoren. Het zesde kreeg zelf ook nog een uitstekende kans doch de Blauwwtt-mldvoor wist alleen voor de keeper niet te scoren Gezien het spelbeeMvan de gehele wedstrijd was een punten verdeling het Juiste geweest. Mede doordat het zesde al na tien minu ten linksbuiten Herman Bekker- nens geblesseerd uit zag vallen. Hopenltyk volgend seizoen meer succes. Het kampioenselftal Blauw Wit D2 (met reserves) en hun leiders Jaap Bogaard (links) en Ben Us- peerd. ratuur. In de 40ste minuut veroor zaakte Blauw Wit een hoekschop en hieruit kopte VESOS fraai raak (0-1). Na rust groeide Blauw Wit naar een goede wedstrijd met mooie combi naties, afwisselend door het mid den en over de vleugels. In deze fase begon Pim Boog naar een uitste kende vorm te groeien en greep Mekenkamp heel bekwaam in bij gevaarlijke VESOS-acties en hij scoorne na een combinatie van ver schillende Blauw Witters schitte rend de gelijkmaker VESOS kwam na deze treffer niet tot een gevaar lijk tegenoffensief, daarvoor was B 1 te goed aan de bal. In de allerlaat ste seconde van deze sportieve wedstrijd kwam Blauw Wit nog bijna tot de volle winst maar de kopbal van Mekenkamp was net even te zacht. Daar de scheidsrech ter verstek liet gaan werd de weds trijd bekwaam door Henk Stam ge leid. ENTER B 2-BLAUW WIT B 2 Op een spekglad en hobbelig veld heeft B 2 met veel inzet voor de punten gestreden. Er bestond een redelijke kans om de gastheren te kloppen maar door veel omzettin gen en tijdelijke vervangers werd een aanslag gedaan op het team verband. In de eerste helft domi neerde Enter, hetgeen resulteerde In twee doelpunten, de tweede een lucky goal, toen doelman Jan Aan stoot de laag ingezette bal liet glip pen en Enterspeler er als de kippen by was om in te schieten. Na de rust en na enige omzettingen lukte het Blauw Wit om Enter vol ledig op eigen helft terug te drin gen, en met veel kunst- en vlieg werk lukte het de Enter goalie om het doel schoon te houden, maar eindelijk lukte het Gerard Meüe- rink toch om te scoren Helaas liet Blauw Wit een handvol droomkan- sen onbenut. De laatste vyf minu ten beperkte het zwaar onder druk staande Enter zich tot zover moge- lyk buiten de lijn trappen van de bal waarin de scheidsrechter geen moedwil zag en dus optrad tegen deze zuivere vorm van spelbederf. Onder grote belangstelling speel den de D 2 pupillen de laatste wedstrijd in dit seizoen tegen PH D 10 uit Almelo. Deze zeer sportieve tegenstander bood vóór de weds trijd al bloemen aan omdat ze er vanuit gingen dat voor hen een ge lijkspel het hoogst haalbare was. D2 liet het publiek echter zien dat men de titel ongeslagen wilde bin nen halen en zodoende gingen de PH -pups met een 5-0 nederlaag naar huis toe. Alle goals werden gemaakt door Matthew, alhoewel natuurlijk het hele elftal daarin een aandeel had. Het samenspel was vooral voor de rust erg goed en de zege was niet geflatteerd. Terug ziend op het seizoen mag gecon cludeerd worden dat D2 terecht kampioen is geworden. Uit 18 wedstrijden werden 34 punten be haald, 16 overwinningen en 2 ge lijke spelen, 71 doelpunten voor en slechts 7 tegen. Misschien was de tegenstand soms wat aan de zwakke kant, maar om Sportclub RÜssen met een doelsaldo van 50 goals voor te blijven mag zonder meer een prima prestatie genoemd worden. Daarom alle jongens profi ciat. Als het middenveld en de ver dediging niet gezorgd hadden voor „aanvoer" had de voorhoede de 71 treffers niet kunnen maken. Om daarom niemand tekort te doen volgt hier de hele groep: Jan S, Frans, Robert, Harry, Henk Jan, Hans S, Anko, Edwin, Jan P, Jan N, Jan K, Erik, John, Matthew en Hans B. Zy verdienden tercht de bloemen en de hulde aan het eind van deze competitie. De kegelclub „De Houtvellers" or ganiseerde voor haar leden in ke gelcentrum „Dikkie Down" de jaarlijkse clubkampioenschappen waaraan door alle „houtvellers" werd deelgenomen. De dames en heren leverden een felle maar uit erst sportieve strijd om de hoogste eer. Ondanks de wetenschap, gezien de resultaten van de voorafgaande kegelavonden en het feit dat Henny Rustebiel (voorz. sportcommissie Holten) regelmatig met Holtens burgervader even naar de overkant van het gemeentehuls wipt, om al daar de kegelkunst op peil te hou den, was eerstgenoemde toch nog bevreesd voor zyn naaste concur renten Frans Colee, Lambert CES Dl - Blauw Wit Dl Na rust scoorde SWN 2x achter el kaar, maar direkt daarop kon Al- In een pittige wedstrijd is het Dl «bert uit een v4]e al weer dc gelukt beide puntjes mee te nemen uit Nyverdal, van een tegenstander die door deze nederlaag de kan- pioenskansen in rook zag opgaan. Het was een goede wedstrijd die door beide teams met grote inzet werd gespeeld. Blauw Wit nam ver rassend de leiding en wist door straffe verdediging deze voor sprong te behouden. Goed ge werkt, jongens!!! Wanneer zaterdag de laatste wedstrijd, thuis tegen MVy '69 Dl met dezelfde inzet ge speeld wordt, moet het mogelijk zijn deze competitie winnend af te sluiten. Blauw Wit El - SWN El In een volledig geiykopgaande wedstrijd wist El door een prachtig doelpunt van Albert in de laatste minuut nog de volle winst te pak ken. Reeds direkt na de aftrap wist Hans 1-0 te scoren uit een goede voorzet. Door treuzelen in de Bi. Witrverdediging kwam SWN via de midvoor echter weer geiyk (1-1). BI. Wit ging toen fel in de aanval en na een wegens buitenspel afge keurd doelpunt van René, liet John Peter vlak voor rust 2-1 aanteke- Op de woensdagen 16 en 23 mei organiseert de BC Holten haar jaariykse clubkampioenschappen. De wedstrijden zullen worden gespeeld op ge noemde data van 19.00 uur tot 23.00 uur. Er zal In alle spelsoorten worden gespeeld. Ook de grote groep recreatiespelers van onze vereniging zal aan haar trekken kunnen komen, want ln het dames- en herenenkelspel zyn twee eerste prijzen te behalen, en wel voor de beste recreant en voor de beste competittespeler. In de drie dubbelspelen zal gestreden worden om een eerste en een tweede prijs Voor deelname kunt u zich opgeven by: Mevr R. Verburg tel. 2757, hr F. van Gennep tel. 3066, hr. R. Dorrestyn tel. 2620 Allen by uw komst slaagt dit toumooi, daarom GEEF U ZO SPOEDIG MOGELIJK OP. Op sportieve wijze kunt u anderen van uw kwaliteiten overtuigen. gelijkmaker scoren! Zoals gezegd viel de winnende treffer in de laat- ste minuut, zodat El na een span nende wedstrijd toch nog ging win nen. Door de winst en de 1-0 neder laag van medekoploper SOS El te gen RV El voert BI. Wit de rangiyst weer aan met nog 2 wedstrijden te spelen, nl. uit tegen SWN El en thuis tégen Vesos E2. A.s. zaterdag zal eerst in Nyverdal by SWN ge wonnen moeten worden. Veel suc- SVVN E2 - BI. Wit E2 In een goede wedstrijd werd door E2 zeer aanvallend gespeeld. Dit werd beloond met niet minder dan 7 doelpunten: 4 van Dick Abbink en 3 van Jaap Krak. SWN werd volledig suf gespeeld en kon het onze keeper er. achterhoede dan ook nauwelijks lastig maken. Bi. Wit E3 - Wierden E4 Gok de 6e wedstrijd werd door E3 gewonnen. Ditmaal met dubbele cijfers: 10-0. Wierden was totaal .niet opgewassen tegen de „dra vers" van E3. Ga zo door, jongens! Jullie kampioenskansen stygenü! DES E3 - Bi. Wit E4 Onze Jongste „E-tjes" biyven het boven alle verwachtingen erg goed doen. Nu werd DES E3 in Nyverdal een puntje afgesnoept. Na de 1-0 achterstand werd goed teruggevochten en dat resulteerde in de verdiende geiykmaker. Met nog 3 thuiswedstrijden voor de boeg zyn er voor E4 goede moge- ïykheden op een hoge klassering. Zaterdag a.s. komt koploper SOS E2 op bezoek! Veel succes! Blauw Wit 2-Hulz.Boys 3.30 u. Aanv. zijn 3.00 u. Blauw Wit 1 is vry. Blauw Wit 3,4,5 en 6 nemen deel aan het Blauw-Wit senioren toer nooi. Haarle A 1-Blauw Wit A 1 2.30 u. V. 1.30 u. Dond. 10 mei: Daarlerveen A 1-Blauw Wit A 1 19.00 u. V. 18.00 u. PUPILLEN: Blauw Wit D 1-MW '69 D 1 11.00 uur SWN E 1-B!auw Wit E 1 10.00 u. V. 9.30 u.; Blauw Wit E 2-8WN E 2 10.00 u.: Twen the E 4-Blauw Wit E 3 11.00 u. V. 10.15 u.: Blauw Wit E 4-SOS E 2 10.00 u.; Markvogels F 1-Blauw Wit F 1 11.00 u. V. 10.30 u. woensdag 9 Kruims en Piet Disbergen. Na 40 ballen werd het resultaat bekend. Clubkampioen '78-'79 werd Henny Rustebiel met een gemiddelde van 6.4 Frans Colee werd tweede met 5.6 en Wim Dissevelt zeer verras send derde met 5,5. By de dames, waar de spanning te snyden was, prolongeerde Dixie van der Assem haar titel met een gemiddelde van 5.5 hout. Een prachtig resultaat! Tweede werd Cinny Petünga en derde Alie Kruims. Na het span nende gevecht om de titels, volgde nog een hoogstgezellig samenzyn met een sfeervolle bingo. Het nieuwe kegelseizoen start weer in oktober. Holtenaren die deze re creatieve sport willen beoefenen en daarnaast gezelligheid en sociaal contact zoeken, zyn by de H.K.C. „De Houtvellers" van harte wel kom. Eventuele gegadigden kun nen zich als lid opgeven by Truus Bontje, tel. 2879 of John v.d. Assem, tel. 2741. Holten C 1- NE0 Cl In een aantrekkeiyke wedstrijd heeft C 1 de beide punten moeten afgeven aan NE O uit Borne. In de eerste helft een knap spelend Hol ten. Goede combinaties en spel via d e vleugels maakten het NEO soms moeiiyk. Foutief terugspelen van een der Holtenaren bracht Cl de genadeklap. Men kwam niet meer in het ritme en daar putte NEO moed uit. Was het vroege aanvan- gsuur (9.00 uur) de oorzaak. Laten we het daar maar op houden. Vol gende week revanche! Inhaalprogramma mei: Blauw Wit E 1-VESOS E 2 18.45 u.; Blauw Wit E 2-Excelsior E 2 18.45 u.; Holten E 2-Blauw Wit E 3 18.45 u.; Blauw Wit E 4-Excelsior E 5 18.45 u. Donderdagavond 26 april moest Blauw Wit A 1 de afgelaste weds trijd tegen ASV '57 in Adorp inha len. Op een slecht en moeilijk be speelbaar veld moest een gehandi capt Blauw Wit aantreden. Henri Stam was geblesseerd en werd ver- diensteiyk vervangen door André Schuppert. Gerrit Schalk was niet aanwezig en werd vervangen door Eric Mondeel. Blauw Wit begon behoudend te voetballen maar liep zich steeda kapot door het midden op de goed storende verdedigingslinie van ASV. Van beide kanten werd slecht gevoetbald met weinig combina ties en verrassend spel over de vleugels. In de rust werd hierop ge wezen en de licht geblesseerde Ge rard Aanstoot werd vervangen door de toch nog gekomen Gerrit Schalk. Blauw Wit moest de tweede helft wennen aan de nieuwe opstelling en miste de nodige inzet en precisie in de passes. ASV had daarentegen in de rust de nodige afspraken gemaakt, want men be gon de tweede helft fanatiek te spe len en de ploeg bleek vooral in de voorhoede over snelle en bekwame voetballers te beschikken. Bij Blauw Wit liep het verdedigend niet zo best en na een kwartier in de tweede helft werd het linker verde- dtgingsblok goed uitgespeeld en ASV kon scoren: 1-0. Hierna ging Blauw Wit raassaal in de aanval voor de gelijkmaker, maar vergat de verdediging wat in de 25e mi nuut resulteerde in een 2-0 achters tand, toen fouten in de achterhoede goed afgestraft werden. Blauw Wit had nog 20 minuten over om de achterstand te verkleinen en begon ineens feller te spelen. Ruim 10 mi nuten voor het eindsignaal kon de ver opgerukte Gerrit Schalk vanaf de rand 16 meteriyn keihard in schieten 2-1 De resterende tijd was echter te kort om de goede verde diging van ASV te verrassen al hoewel Blauw Wit nog wel enkele scoringskansen kreeg. Blauw Wit moest de meerdere erkennen in een hardwerkend en op beslissende momenten scorende ploeg van ASV, welke met „werkvoetbal" verdiend gewonnen heeft. Bi. Wit F1 - Halten F1 In een van BI. Wit zyde dapper ge speelde wedstrijd werd uitelndeiyk een 3-0 nederlaag geleden tegen de in doorsnee „een kop groter zyndo Holten-spelers" De jongens heb ben gespeeld voor wat ze waard wa ren Zo doorgaan Jongens, dan ko men or ook wel doelpunten! Veel succes zat. a s. tegen Markvogels! WEEK VAN 5-5-1979 t/m 11-5-1979 ZATERDAG 08.00-18.00 instructielokaal - Wielervereniging Hol- ten ZONDAG Gesloten MAANDAG Examens Scholengemeenschap DINSDAG Examens Scholengemeenschap WOENSDAG 08.00 -18.00 Examens Scholengemeenschap; 19.00 - 23.00 Badmintonclub DONDERDAG 8.10 - 15.30 dlv. scholen; 17.00 - 18.00 Wegenwacht Markelo (zaalvoetbal); 20.00 - 21.00 S.V. Holten; 21.00- 22.00 z.v.v. Blauw-Wit; 16.00- 22.00 instructie- lokaal - Sticht. Soc. Cult. Werk VRIJDAG -8.10 - 16.10 dlv. scholen; 18.00 - 23.00 H.M.V. Voor reservering van nog vrije uren in het boven- gemoemde weekeinde, kan men zich vanaT vrij dagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend vla het gemeentehuls, afd. sport zaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 15