Grote kans op een winnaar uit regio Maanden van voorbereiding wint de 28ste Ronde Met dank aan: Doorkomsttijden peloton Prijzenschema in de Ronde Erelijst winnaars Ronde van Overijssel TWENTH - 3 MEI 1979 - PAG. 15 RIJSSEN - Wie gaat de 28ste Ronde van Overijssel winnen? Herman Snoeyink, Arie Hassink, Frits Schür om maar eens drie voorafgaande winna ars van de Ronde van Over ijssel te noemen. Om die vraag beantwoord te krijgen, zullen we moeten wachten tot zaterdag half vier als aan dé Karei Door mansstraat in Rijssen de finish wordt verwacht. Welgeteld 120 renners krijgen 192,8 km de tijd om te tonen, wat ze waard zijn. Renners, die verdeeld zijn over twintig ploegen. Veer tien sponsorploegen, vijf verenigingsploegen en een militair team, dat op het al lerlaatste moment nog in schreef. Geen buitenlandse formaties dit keer ondanks de enorme inspanning van secretaris Cor van Laar van het wielercomité Ronde van Overijssel. Voor ons ook geen noodzaak, want het waaierrijden ligt de buitenlanders op Neder landse wegen maar erg slecht. Een enkeling kan slechts hier in de kijker rijden. Onder de 27 vroe gere winnaars van „Over ijssel'" is dan ook geen bui tenlander te vinden. Dat de overwinning bij een renner uit de regio terecht komt zit er dik in. Herman Snoeyink, de fietsende onderwijzer uit Denekamp, ver- vrijmaken voor mijn favoriete sport, mede ook omdat de groot handel in sportprijzen steeds meer aandacht vraagt") won al meer dan 250 wedstrijden op de racefiets. Dit jaar, terwijl het wegseizoen nog maar goed twee maanden op weg is, werd hij eerste in Keulen in de Schuld Frechen een hoog geno teerde klassieker op de Duitse ka lender. Daarna zat er nog geen wordt verdeeld. Schür en Snoeyink komen uit voor Elite Meubel Ket ting Schimano, dat verder Peter van der Knoop, het nieuwe talent Hans Vonk uit Dieren en de regio renners Peter Steyn en Jan Olde Meule inzet. Arie Hassink ziet zich bij Amstelbierploeg omringd door Alex Hoogeveen (debuteert in deze regio-klassieker), Ge van der Put ten, Martin van Leeuwen, Gerrit Van Wim Albersen wordt ook wat „vuurwerk" verwacht in de Ronde van Overijssel. keert in een grandioze vorm. Hij won de klassieker Hel van Mergel land een zware wegwedstrijd in de heuvels rond Zuid Limburg, won een dag later de eerste race om het Merkenkampioenschap in Bladel, werd kampioen van Overijssel en won onlangs nog in het Duitse Siegburg. Komt het op een ein dsprint aan dan is hij een vrij ze kere winnaar Snoeyink weet niet hoeveel wegwedstrijden hij al ge wonnen heeft, hij is de tel kwijt Vo rig jaar was hij de succesvolste Ne derlandse amateur in criteria met 34 overwinningen, waar hij er in „het veld" nog eens elf aan toe voegde. Het moeten er zeker drie honderd zijn geweest. Tel uit je winst. Als Snoeyink kans ziet te winnen dan is hij de eerste amateur in Overijssel, die twee keer achter elkaar de rondewinst naar zich toehaalt. De tweede grote favoriet zien we in Arie Hassink. inmiddels alweer 28 jaar oud en 13 jaar beoe fenaar van de wielersport. „En nog steeds met erg veel plezier kan ik zeggen", gaf Arie Hassink ons te kennen. De eigenaar van een druk beklante sportzaak in Neede („Ik kan daardoor steeds minder tijd Stamsnijder en Snoeyink behoren tot de favorieten. winst weer in. Niet onlogisch, want Arie Hassink, (hij - vertelde het reeds) kan niet zo erg veel tijd vrij maken en een voorzichtige opbouw van de conditie. Hij rijdt vóór „Overijssel" eerst nog in Noord- Holland en wil zich daar uittesten wat hij kan presteren. „Voor twee jaar", zegt Hassink, ging ik ook zonder bedoelingen naar Rijssen en won toch. Wie weet de vorm van de dag spreekt ook een woordje mee. Frits Schür mag dan de laatste tijd minder in de belangstelling staan, maar hij blijft gevaarlijk. Schür won de 26ste Ronde van Overijssel en bewees de laatste tijd weer he lemaal terug te zijn met ereplaat sen in diverse klassiekers. Schür is meervoudig winnaar van Olym piad Ronde door Nederland, eve nals trouwens Arie Hassink (werd ook al nationaal kampioen) en hij zal er zeker bij zijn als de prijzenpot RIJSSEN - De meeste toeschou wers zullen er geen weet van heb ben wat het allemaal kost om een groot wielerevenement te doen sla gen. Cor van Laar, Barend Meulen- belt, Ben Roesink, Henk van den Berg, Jan Llgtenberg en Guus Tre- bsrt kunnen er over meepraten. Als het startsein gegeven wordt, valt er Barend Meulenbeld, de actieve voorzitter van het Wielercomité. bij mi) een hele last weg", vertelde Cor van Laar de secretaris penningmeester. Het wielercomite doet echter haar werk met plezier. En dat is erg belangrijk. Ï952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 Piet Smit Mies Stolker Mick Snijder Mies Stolker Coen Niesten Piet Damen Harrie Scholten Bas Maliepaard Jan Jansen Piet van der Horst Henk Comelisse Leo van Dongen Gerben Karstens Ad van Kemenade Gerard Vianen Ted Blom Jan Krekels Bart Solaro Johnnie Cornelisse Charles de Smit Jo van Poll Jan Alingh Jan Lenferink Wil van Helvoirt Arie Hassink Frits Schur Herman Snoeyink de Kinkelder, Fons Schootman en de verrassing Jos Alberts, die de semi-klassieker Kamp Lintfort in Duitsland won. Hans Boom werd tweede en Jan Peters derde. Jan Feiken is kopman van de Union- ploeg, die onder leiding staat van oud-renner Wicher Vlot (Jans Vlot r start ook in Rijssen). Jan Feiken, een Groninger in Brabantse dienst, werd pas nog provinciaal kam pioen van Brabant en tweede in de ronde van Drente. Hij heeft nog geen amateurklassieker kunnen winnen. Twee Twentenaren telt de ploeg van R. en B Glas Verhallen, namely k Gerard Veldscholten en oud-kampioen van Overijssel Wim Albersen. Van der Biggelaar heeft een vrij jonge, nog onervaren ploeg. Driessen Optilon komt ook met jonge renners van wie Hans Plugers al de Ster van Zwolle won en tweede werd achter Snoeyink in •Bladel. Een sterk team vaardigt Jan van Erptegels af. Peter van der Kruys heeft zijn sporen al verdiend. Peter Koppert werd onlangs tweede in Brussel - Kuurne - Brus sel, Harrie Lunenburg is erg snel en Dries Timmer is een veelbelovend talent. De ploeg van Jan Jansen Dekker heeft in Giel van der Ster ren een goede renner. Henk Boom komt uit voor Bik Sloopwerken, die Jan Posthuma uit Hengelo ook in zet. Erik Geserick is snel als het op een spurt uitdraait. De militaire ploeg van majoor Beljaars komt met Gerrie den Besten, Henk Buis en zet misschien Peter Koppert in als die niet voor van Erp rijdt. Van de clubploegen noemen we De Pedaleur Zwaluwen uit Doetin- chem, NMB Union de Peddelaars met o.m. Bennie Groen en Arie Bakker, Seinenmeublen RTV Zwolle (die zich gesterkt ziet door een teruggekeerde Jan Huisjes uit Almelo die twee jaar voor T.O. Ra leigh heeft gereden) en de Boer- meubelen Zwalüwen Almelo. Wie men inzet, moet nog bekeken wor den, omdat zowel Jos Lammertink (rijdt in Frankrijk), Henk Boom (kan ook voor Bik rijden) evenals Jan Posthuma) wegvallen. Gerrit Vixseboxse, Richard Feriksen, John Lammertink en Nico Wolt huis rijden zeker. Uiteraard heeft de Ronde van Overijssel ook een ronde-miss. Dat is Judith Meulenbeld, die bij deze gelegenheid gekleed zal zijn in een japon van Ter Harmsel Modes, Wierdensestraat in Rijssen. Zij is gekapt door kapsalon Elisabeth Hairfashion, Hofkampstraat 67 in Almelo. Foto: Klompjan, Bod- denstraat in Almelo. Mohlman en Ronnie Bessems. Ie der jaar ziet ploegleider Herman Krott, een vakman op wielerge- bied, weer kans een nieuwe coureur naar voren te schuiven. De Bata- vusploeg met Cees Kouwenhoven aan het hoofd komt met w.k.- selectielid Egbert Koersen uit Emmeloord, die nog op zyn eerste klassieke triomf staat te wachten, maar „Overijssel" daarvoor graag wil gebruiken. Hij ziet zich omringd door zijn vyf ploegmakkers Walter Boom, Nol van Hooft, J an Vos, Ger rit Jan Brokelman en Geert Schip per. Als de laatstgenoemde in het buitenland rijdt(en datziter dikin) wordt de amateurstayer Matthe Pronk of Ben Brouwer zijn vervan ger. De ploeg van Wil Lambrichts komt met Dick van Egmond uit Nijverdal, Han Vaanhold uit Haaksbergen, Hennie Stamsnyder uit Enter, Herman Lammertink uit Wierden, Harrie van Lent en Nol Mensing. Eddy Dorgelo uit Nijver dal is eerste reserve. Mogeiyk, dat Dick van Egmond toch in de Franse etappekoers Tour de Loire moet starten. Dan valt Dorgelo, voor hem in. Hennie Stamsnijder verwacht veel van deze ronde ,Jk ben aardig gesterkt uit de Duitse etappekoers rond het Hartzge- bergte gekomen. Ik was daarin de beste Nederlander, nèt voor Han Vaanhold, en ik ben tevreden zo. Voor „Overijssel" heb ik nog een paar zware klassiekers en ik kan daarin aardig de vorm bijschaven". De belangrijkste man van Markthof-Arsinello -van der Zalm is Cor Schuurman uit Breukelen, een oude rot in het wielervak. De Export radio- en tv-ploeg komt met de Vroomshoper Tinus de Lange en verder met allemaal Jonge Noord elijke renners. Elitesalade zal aantreden onder aanvoering van Joop Ribbers uit Groenlo, die momenteel naar het schijnt wat minder rijdt, maar toch wel voor een verrassing kan zorgen. Bekende regiorenners zijn verder Jan Lookamp, Joep Schol ten, Fred Ben Roesink, bestuurslid van bet comité Ronde van Overijssel Hoofsponsor Dagblad Tubantia (Enschede), Premieschenkers: ASB (uitzendbureau (Almelo), fa. Veldman (Luttenberg), fa. Vloed graven (Luttenberg), kapper Otten (Luttenberg), fa. Höften (Wierden), Radio Freie (Nyverdal), fa. Witzand (Aadorp), fa. Egberts (Almelo), aannemersbedrijf Neeskens (Bor- DOORKOMST W1ELERPELOTON. Doorkomst tijden. Start om 11 uur in Rijssen bij de Regge- hal, door naar Enter (11.05) Bomerbroek (11.15), Deiden (11.24), Haaksbergen (11.42), Buurse (11.54), Enschede (12.04),Lonneker (12.17), Oldenzaal (12.25), Weerseio (12.40), Reutum (12.47), Ootmarsum (12.53),Vasse (13.06), Tubber- gen (13.13), Mariaparochie (13.22), Almelo (13.24), Vriezen- veen (13.36),Daarlerveen (13.43), Vroomshoop (13.46), Den Ham (13.53), Lemelerweg -Lemele (14.18), Luttenbe- rg(14.27), Nijverdal (14.42), Holten (14.57), Markelo (15.16) naar Rijssen finish 15.33 ne), aannemersbedryf Koopmans (Glanerbrug), café rest. Kamphuis (Ryssen), metselbedrijf Van Ber- kum (Deventer), snackbar De Tun nel (Almelo), café De Mooie Vrouw (Almelo), fa. Schutte (Vroom shoop), fa. Grutter (Vroomshoop), Henk Kuipers (Vroomshoop), Foto Van der Bos (Vroomshoop), rstau- rant Reggehal (Ryssen), Bonds spaarbank (Almelo). Verder ontving men premies van de wielerclubs De Tubanters (Henge lo), De BoerZwaluwen (Almelo), CC 75 (Nyverdal), de Oldenzaalse wie lerclub en het Oosten (Enschede). Premiespurts na 45,6 km Broek- heumering in Enschede (plm. 12.04 uur); 80 km Kuipersberg in Oot marsum (12.53 uur); 101,4 km. café De Mooie Vrouw in Almelo (13.24 uur); 116,8 km Hoofdstraat in Vroomshoop (Ï3.46 uur); 136 km Lemelerberg (plm. 14.00 uur); 146,3 KM Luttenberg (14.27 uur); 156.8 km Nyverdalse Berg in Nyverdal (14.42 uur). Het ts verstandig ruim op tyd te zyn, omdat by goed weer de renners v aak iets vóór zy n op het tydschema. Van de 120 coureurs kunnen er 30 in aanmerking komen voor een prys. Men hanteert het schema van de klassiekers. De aankomst wordt vastgelegd op film. De apparatuur wordt beschikbaar gesteld door de KNWU onder wiens auspiclè wordt gereden. De KNWU stelde Wim Je- remiasse (internationaal Jurylied UCI) als wedstrijdleider aan. Hy rijdt staande in de auto, die voor de groep uit rijdt. Alleen de auto, met offièle KNWU borden mogen in de volgkaravaan meerijden. Andere worden door de politie verwyderd en zo nodig bekeurd.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13