Kampioensmotocross Holten op de Zuurberg Tweede feraib- competitie-weekend HANDBAL Wielervereaigig Holten organiseert toerlietstoÉt Programma s.v. Holten Degradatiegevaar Holten verminderd Sm. „Holten afd. atletiek P.v. „Snelle Wieken" SWN A - HOLTEN A UJJUi ii_> - "X AVXAilX J.O t o - i'XXVJ s J an Bak uit Rijssen hun partijtje in dit geweld sterk „meeblazen". Voor deelname in de klasse 500 cc junio ren hebben bijna 70 rijders inge schreven. Bekende namen zijn hier: Harry Tuin uit Enschede, Fons ten Vregelaar, Delden en Wietse Faber uit Tolbert. Renners uit de regio zijn - behalve de reeds genoemde Tonnie v.d. Sligte uit Ommen, Nardus Veldhuis, Delden, Wim Steegink, Deventer, Jos v.d. V egt, Raai te en Hans Pol/Peter van Mook, Borne. De training is 's mor gens vanaf 10.00 uur, terwijl om 13.00 uur voor de eerste keer het startsein valt. Voor bezoekers is de route naar het circuit vanaf elke richting bepijlt. /Ais*' Het is de altijd actieve Holtense Motor- en Automobielciuh „De Holterberg" ook dit jaar weer ge lukt om voor de jaarlijkse moto- cross een groot aantal renners waaronder topcoureurs in de 125 cc klasse te contracteren en tevens op 4 rijders na, de gehele nationale zijspan-top Zondag 6 mei zal het dan ook op het prachtige heuve lachtige circuit (een der mooiste in ons land!) weer geducht spannen in 't bijzonder wanneer het gaat om de punten voor hc-t Nederlands kampioenschap in de 125 cc. Om enkele kanshebbers te noe men. Dinant Zjjlstra uit Hellen- doorn, die het afgelopen weekend eerste werd in Heeswijk, Peter Groeneveld uit Zwijndrecht en de momenteel zeer sterk rijdende Henk Seppenwoolde uit Rijssen. Dinant en Henk rijden min of meer voor eigen publiek, wat zeker een stimulans betekent, doch ook een grote belasting oplegt. Tot de rij ders die het hun zondermeer lastig zullen maken mogen worden gere kend de plaatselijke favorieten clubleden Freek Wilmerink uit Okkenbroek en Jan ten Velde, na tionaal kampioen "betrouwbaar- heidsritten. Verder zijn rijders als Theunis Boersma (Bergen), Paul Dringen en wringen in de bochten in de eerste ronden na de start. Gerlach (Zoetermeer), Jan van der Brom (Amersfoort) altijd goed voor een verrassing. Ook in de zijspan- klasse internationalen en senioren zal de strijd buitengewoon span nend zijn niet in het minst doordat enkele toprijders niet van de partij kunnen zijn in verband met deel name aan de Franse Grand-Prix. Bekende rijders als Knuiman, Han Veis, gebr. Scholten en Frank den Edel zijn goed voor spannende ra ces. Hopelijk zullen de streekfavo- rieten Wim Hones uit Nijverdal en Benauwd gelijkspel van Holten tegen Tnbantia In een niet op hoog peil staande wedstrijd hebben de beide nog in degradatiegevaar verkerende ploegen Holten en Tubantia de puntjes broederlijk gedeeld, het- om voor ons onbegrijpelijke reden Brok reeds uitwisselde voor Joop Hondelink, die in het verdere ver loop van de wedstrijd wel actief was, maar dit kon eveneens van geen, gezien het spelverloop van Brok werden gezegd. De druk van In vergelijking met het eerste weekend waren de resultaten be ter. Sommige teams herstelden zich knap: hoewel ook enige teleur stellingen verwerkt moesten wor den. De tengevolge van de regen uitgestelde wedstrijden van de dames dinsdagavondcompetitie werden in de loop van de week in gehaald. Het eerste team won vlot; het tweede met de invalsters Joyce van Iddeldnge en Diny Kremer won met 4-0, terwijl het debutan tenteam, het derde 2-2 gelijkspeel de. Dinsdag 2 mei werd deze com petitie voortgezet. Ondanks een winstpartij van Els Jannink na meer dan drie uur spelen, moest Enschede toch een gelijkspel wor den toegestaan Het tweede da mesteam won weer en nu met 3-1, Dmdat alleen het enkelspel werd verloren en de drie dames dubbels allen in een Holtense zege werden Dmgezet. Het derde team had het niet makkelijk in Rijssen, ondanks goede tegenstand werd met 4-0 ver lóren. Het zaterdag mixed team van aanvoerster Wil van Geel vol deed aan de verwachtingen door met 5-0 van de Deventer L.T.C. te winnen. Minder goed verging het het tweede team, want alleen de damessingle werd in Enschede ioor Ria Bogers gewonnen. Het daggeteam van de heren herstelde slch van Park Brabant. Koos Brouwers bleef hiermee ongesla gen in de single. Het tweede team vaarin Max Wille de geblesseerde üob Molkenboer verving, onder bond de handicap - gewend aan het ïarde en snelle beton - van het spe en op gravel. Gravel speelt plezie- Iger en is vriendelijker voor ge wichten, maar wanneer Je er niet lan gewend bent dan moet je Je wel lanpassen aan de traag- en zacht- ïeid van de baan. De Holtense te genstanders op bezoek op „Meer- nanskamp" hebben ook een soortr gelijke handicap te overwinnen De i-0 nederlaag van Han Kempers en syn mannen is natuurlijk niet al- een daardoor te verklaren Onver klaarbaar is dat by een stand van 1-0 in de derde set het spel van Jelle lansen zo verkrampte, dat hy uit- ïindeiyk toch de tegenstander moest feliciteren Het team van Jan Kramer deed het op eigen baan ïoed. Herman Oolbekklnk sleepte iet eerste plunt binnen voor het rierde team. Wanneer deze vier he ren intensief biy ven oefenen zullen neer resultaten niet uitbiy ven. De mdere Jeugd won ook zaterdag ochtend weer, waaróy de mixed van Albert Hoek en Sandra van Geel de doorslag gaf. Het was jam mer dat Heidi haar single moest af geven. Het team van Marc van der Werf begon met een nederlaag. Dit was hen vorig jaar niet overkomen, maar nu waren hun tegenstanders te sterk, zodat alleen de jongens single en -dubbel gewonnen wer den Herma Dondertman en haar ploeggenoten konden het net niet bolwerken en moesten met 3-2 de eer aan hun Bathmense tegen standers laten. Het le zondag mixed team heeft het niet makke- ïyk Van te voren was bekend, dat het erg zwaar zou worden, maar deze poule is wel erg sterk bezet. Het tweede team was al even weinig succesvol in Borne. De vierde klasse is voor deze jeugdige spelers toch wel erg zwaar. Het le herenteam won van Holec. Na on nodig via een tie-break de tweede set te hebben verloren, won Hans Hoek zijn single met 6-0 in de derde set. Erik Ladiges en Rolf Lefèbre wonnen na veel moeite hun dubbel en haalden daardoor het vierde en beslissende punt binnen, dinsda gavondcompetitie herenteam kon het in Ootmarsum tegen de kam pioenskandidaat niet bolwerken en verloor met 5-1. Uitslagen- Damescompetitie: Nijverdal 2 - Holten 1,1-3, Bathmen Iddekinge- Holten 2,0-4; Holten 3 - Nijverdal 5, 2-2 Zat. jeugd: Holten 1 - Ready 2,4-1, D.L.T.C. - Holten 2, 2-3; Holten 1 - Rijssen 1, 3-2; Bathmen 1 - Holten 2, 3-2; Tlon 1 - Holten 3, 3-2 Zat. Heren-mixed: Holten 1 - DTLC 1,5-0; Olympia '64 enkelspel 2, 4-1; Holten 1 - Park Brabant 1, 5-0, Vriezenveen 1 - Holten 2, 5-0; Holten 3 - Enter 2, 3-2; Dravers Rijssen, - Holten 4, 4-1 Zondag: Holten 1 - Rijssen 1, 0-8; Borne - Holten 2, 8-0; Holten 1 - Holec 2,4-2; Dedemsvaart 2 - Hol ten 2, 5-1 Dames: Holten 1 - Enschede 1,2-2; Holten 2 - De Schaeck 2, 3-1; Rijs sen 2 - Holten 3, 4-0 TROGRAMMA: Zat.ochtend Jeugd: Markelo-Holten 1; Holten 2-Del- den; Holten Brabant. 7 Brouwers mixed: Heino 3-Holten 1; Holten 2-Groot Driene 1 Heren: Zwolse LTB 5-Holten 1; Holten 2- DLTC Gerner; de Stouwe-Holten 3; Beukersweide-Holten4 Zondag (mixed): Enschede 3-Holten 1; Holten 2-Topspinners 5 Zondag (heren); Holten 1-Luctor et Emergo; Ootmarsum-Holten 2 deze wedstrijd ook wel de juiste uitslag was. Voor rust hadden öe Hengeloèrs het beste van het spel, terwijl de Holtenaren na de thee het meest aan bod, kwamen en beide ploegen wisten ook slechts één maal te scoren. De eerste kansjes waren voor Hol ten, toen eerst Brok net naast het doel schoot en uit een vrije schop van Dekker kopte Bronsvoort eve neens naast. Opmerkeiyk was, dat Holten reeds na een half uur spelen Wedvlucht Hasselt. In concours 146 duiven,-lossing 9.30 u., eerste duif binnen: 11.33.29 uur 1,20,25 W. Hondelink; 2,9,18 A. van Doornspeek; 3,10,16,19,23 J. Maat- kmap; 4,5,11,17,28 G.J. Bekker- mens; 6,15 Joh. Paalman; 7 A. Scholten; 8,14,22 G.J. Hassir.k Tubantia werd groter en uit een hoge inzet voor het Holten doel kregen zy een goede scoringskans, die echter werd gemist. Even later miste de Tubantia midvoor Bos man een scherpe voorzet van rechtsbuiten Van Ernst, zodat de ruststand dubbelblank bleef. Ge zien het vertoonde spel zou een kieine voorsprong voor de bezoe kers niet onverdiend zyn geweest. Na de pauze trok Holten haar regis ters epen en trok fel ten aanval, waarby Tubantia moeite had om uit haar verdediging te komen. Reeds spoedig kreeg Henk Jansen een mooie kans, na mistasten van back Breukers, doch hy schoot na ast het doel. Nadat Holten hierna nog enige scoringskansen had ge kregen die niets opleverden, was het na ruim een kwartier Tubantia dat de leiding nam. Uit een vrije schop op rechts, werd de bal hoog in de Holten doelmond geplaatst, waarbij doelman Pasop de bal in een wirwar van spelers niet goed kon wegwerken en midvoor Bos man had geen moeite de bal in de touwen te schieten (0-1). Holten zette hierna nog een fel of fensief in en uit een inzet van Jan sen moest de op de doeliyn staande stopper Ebbinge zijn doelman as sistentie verlenen. Uit de hierna opgezette aanval van Tubantia gaf halfspeler Jan Haverkate een mooie dieptepass op de uitgewe ken Bosman, die alleen voor doel man Pasop gekomen, gelukkig voor Holten, in het zynet schoot. Dit had de beslissende treffer van de wedstrijd kunnen zijn! Tubantia kroop nog meer in de verdediging en stond soms met de rug tegen de muur. Corner op cor ner mochten de Holtenaren nemen en acht minuten voor het eindsig naal hadden zy eindelyk succes, toen uit een mooie hoekschop van Hondelink de bal door'André Dek ker keihard via de binnenkant paal werd ingeschoten. Tot grote vreugde van de Rood-Zwarte aan hang was de stand hiermee terecht in evenwicht gekomen. Enkele mi nuten later moest stopper Warrink met een knieblessure het speel'. „ld verlaten waarna hy werd vervan gen door Richard Egberts. Beide ploegen waren kenneiyk met dit ge- lyke spel tevreden, want tot het eindsignaal speelde de stryd zich verder voomamelyk op het mid denveld af. Door dit resultaat is Holten één puntje uitgelopen op Vogido, welke ploeg naar onze be scheiden mening het meest voor degradatie in aanmerking komt. Aangezien er a.s. zondag enkele be langrijke inhaalwedstrijden voor medegegadigden voor de fatale elfde plaats zyn vastgesteld, kan Holten, dat zelf niet aan de „bak" behoeft te komen, misschien opge lucht adem halen. SENIOREN: Tukkers3-Holten2 10.00 u. V. 8.45 u., Holten3-Haarle2 10.00 u.; Onhoog2-Holten410.00u. V 9.00u.; G.F.C.5-Holten911.45 u. V. 10.30 u.; HaarlelO-HoltenlO 10.00 u. V. 9.00 u.; Holtenl 1-Omhoog8 10.00 u. TARZANCUP: Holten5-Holten6 9.45 u.; Holten8-Holtenl2 9.45 u. JUNIOREN: Twenthe A 1-Holten A 1 2.30 uur vertrek 1.30 uur; Holten A 2-De Zweef A 2 11.00 uur; Holten B 1-Hector B 1 2.00 uur; Enter B 2-Holten B 2 2.30 uur vertrek 1.45 uur; Holten C 1-RietvolgelsC 11.00 uur; Holten C 3-PH C 4 2.30 uur Holten C 2 en C 4 zyn vry PUPILLEN: Holten D 2-Holten D 3 10 uur; Hol ten D 4-Haarle D 311 uur; Holten E 3-Holten E 2 10 uur; R.K.8.V. F 1-Holten F 1 12 uur. vertrek 11.15 uur; S.O.S. F 2-Holten F 2 11 uur. vertrek 10.15 uur; Eversberg F 3-Holten F 3 10 uur. vertrek 9.30 uur. Voor de eerste keer sinds de oprich ting van de Wielervereniging Hol ten organsieert zy een toerfiets- et In Warnsveld was Marinus Baitus de snelste Holtense atleet, zevende in 29.48 over de acht kilometer. Ju nior, waar in de toekomst.muziek" in zit, Wim Klein Baiting finishte als 23e in 32 14. Hij bleef daarmee Ap koetsier, 24e in 33.31 net voor. Tenslotte voltooide Horst Louws als goede middenmoter 37e in 36.16 dezelfde afstand, 's Maandags was Jan Jansen na enige blessure perikelen eindelijk weer eens de grote man. Al moest hij nog genoe gen nemen met een 2e plaats in 27.10 in een 8 km lange cross in het sfeervolle Hengevelde. Melndert Koopman verraste met een 5e plaats in 27.30. Henk Reitsema kwam met een negende plaats in 28.54 goed voor de dag. Dinant Markvoort 14e in 29 32 en Marinus Baitus 17e ln 30.32 handhaafden etch redelijk voorin. Jan Wegstapel 34e in 31.48 moet duideiyk beter kunnen terwijl Apple Koetsier 48e ln 33 21 altijd een goede midden moter blijft. Junior Wim Klein Bai ting onderstreepte zijn mogelijk heden nog eens op de 4 km een 11e plaats 14 48. Gert Masselink en Hendri Markvoort eindigden bei den als goede middenmoters. Za terdag 20 km wegwedstrijd te Dwingelo (DF.) en zondag halve marathon te Hengelo en cros swedstrijden te Gorssel. Vertrek ln overleg. tocht. a.s. zaterdag 5 mei. Deze tocht voert door de schone Sal- landse dreven, en biedt een uitste kende gelegenheid om met uw hele gezin, vrienden of vriendinnen van het natuurschoon te genieten. U hebt daarby zelf de keus welke af stand u wilt afleggen. Er zyn drie mogeiykheden n.m. 40 km, uiter mate geschikt voor het gehele ge zin, Jong en oud, 80 km, deze af stand speciaal voor de trimmers, die gelegenheid geeft hun conditie te testen. Tot slot 120 km, voor de doorgewinterde, getrainde fietsers, die regelmatig deze afstanden af-. Hierdoor was Holten ietwat aange- De wedstryd tegen het op de tweede plaats staande SWN in Ny verdal werd door Holten A met 4-2 verloren. Jammer was het, dat ln het begin een zuiver doelpunt van Holten wegens buitenspel werd geannuleerd, want qua spel hadden zy dit zeker niet verdiend. Een onnodig veroorzaakte hands bal van de nog niet geheel wakker zynde Vlxseboxse gaf SWN de ge legenheid om vla een strafschop de leiding te nemen. (1-0). leggen. Dus voor iedereen is er ge legenheid om te bewegen op zater dag 5 mei. De start van het gehele festyn is vanaf Sporthal 't Mossink aan de Keizersweg. U kunt ver trekken van 8.00 uur tot 11.00 uur. Tot ziens zaterdagmorgen! Door het 1-1 geiykspel tegen Tu- banties is het degradatiegevaar voor Holten in 3A weer wat kleiner geworden. De overige uitslagen waren: TVO-Unisson 0-0, UD-De Tukkers 0-0, PH-Vogödo 5-0, Berghuizen-Rood Zwart 1-4 en Avanti-Losser 3-2. De stand is nu: PH 19-29; UD/w 19-24; De Tukkers 18-21; Avanti 19-21, Losser 18-19; Rood Zwart 18-19; Holten 19-19; Berghuizen 19-18; Unlsson 18-18; Tubantia 18-16; Vogido 18-15; TVO 19-3. Zondag, Inhaalprogramma: Losser-Vogido, De Tukkers-Tu- bantia en Unlsson-Rood Zwart. slagen en via een snelle uitval wist SWN deze voorsprong met een onhoudbare treffer te verhogen tot (2-0). Toch knabbelde Holten voor de thee nog iets van de achterstand af, toen de doorgebroken Lefèbre door zowel back als keeper onder uit werd gelopen. Ook deze penalty werd door Bart benut en met 2-1 brak de ruststand aan. In de tweede helft drukte de vete raan scheidsrechter een grote stempel op de wedstryd, waardoor SWN goedkoop aan haar doelpun ten kwam. Eerst scoorde de mid voor het derde doelpunt, waarna Holten nog eens terug kwam via Lefèbre die een mooie aanval met een schitterend schot afrondde. (3-2). Het vierde SWN doelpunt was wel zeer omstreden, toen by een hoekschop doelman Deyk eerst finaal werd weggedrukt, voordat hy de bal nog kon wegtikken, waardoor SWN de gelegenheid kreeg de gevallen doelman te pas seren (4-2). Hoewel de gemoederen wat verhit waren, werd de wedstryd gelukkig nog normaal uitgespeeld, alhoewel Holten niet kreeg wat haar toekwam. De senioren heren en adspiranten A teams kwamen dit weekend voor het laatst voor de veldcompetitie in actie. De heren speelden hun uit wedstrijd tegen A.B.S. Op het gladde veld en met een met rege nwater doordrenkte bal, werd in de eerste minuten zeer matig ge speeld. Er was veel balverlies, om dat vaak over te lange afstand werd gespeeld. In de 10e minuut kwam A.B.S. op 1-0. Holten ging nu wat beter opbouwen, wat er voor zorg de, dat met o.a. een strafworp en 2 onderhandse schoten van Roelf v.d. wyk by rust de stand 1-3 in het voordeel van Holten was. In de tweede helft ging Holten wat meer tempo in de aanval brengen, hier door ontstonden meer kansen die goed werden benut. A.B.S. kon slechts 2 keer tegen scoren. Holten won verdiend met 12-3. Doelpun ten: Roelf v.d. wyk 4; Jan de Wit 4; Johan Plantinga 2; John Lamping en Jan Victor Dorlas 1. De dames moesten uit spelen tegen Broek land, dat in deze wedstryd by een geiyk spel of winst kampioen zou zyn. Broekland zette Holten sterk onder druk, maar de Holtense ver dediging bleef goed gesloten. Toch zorgde de snelheid en de kracht van de dames van Broekland voor rust voor 6 doelpunten, Holten scoorde d.m.v. Mini Kemper tegen. In de tweede helft het zelfde beeld. Ook vielen er een geiyk aantal doelpun ten als ln de eerste helft waarin Holten in een goede wedstryd de winst verdiend aan kampioen Broekland moest laten (12-2). Doelpunten: Mini Kemper en Riky Wichers 1. Adspiranten Al speelde tegen nw. Heeten. Nw. Heeten was sterker, maar kon dat door goed verdedigen van Holten, maar in 2 doelpunten uitdrukken. Na rust was er meer balverlies. Holten scoorde 2 maal, maar moest met 4 doelpunten voor Nw. Heeten, de laatste wedstryd met een 6-2 ver lies beëindigen. Ads. A2 speelde onder slechte veldomstandigheaen tegen K.H.C. Na wel een 1-0 voor sprong genomen te hebben bleek, dat K .H.C. op het veld veel beter uit de voeten kon. By rust was de stand 1-7. In de tweede helft bleef K.H.C. tot 6 beperkt. Ook voor A2 een ver loren wedstryd tot besluit van de competitie 1-13. Ads. BI speelde uit tegen Broekland. In een geiyk opgaande stryd stond Broekland by rust nog met 3-2 voor. In de tweede helft kwam Holten terug. Verder dan een geiyk spel (4-4) kwamen ze echter niet. Ook B2 speelde tegen Broekland. In de eerste helft was Broekland iets sterker hetgeen by rust voor een 3-1 stand zorgde In de tweede helft ging het volkomen geiyk op zodat Holten slechts met 2 doelpunten verschil verloor. 6-4. Programma: za. 5-5: Ads. BI uit tegen Nw. Hee ten om 14.30 uur. Vertrek 13.30: Ads. B2 thuis tegen Raalte B2 om 14.30. zo. 6-5: Dames thuis tegen Nw. Heeten om 11.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11