(M-fractie van mening: „Voorzichtig zijn met verlenen ontheffingen openingstijden horecabedrijven" 12 mei: Landelijke Fietsdag Schure's Paas- (Rode Kruis) weekend „Inbreng bestemmingsplanforum was groter dan ooit tevoren" A gemeente holten a Gemeenteraad achter recreatie bestemmingsplannen CDA-fractie meent: Toenemend alcoholgebruik vormt mede reden Jezus in je hart - hoe doe je dat? Gemaakte opmerkingen serieus nemen HOLTEMS NIEUWSBLAD - 20 APRIL 1979 - PAG. 9 „Het is een publiek geheim dat men in de Holtense ho recabedrijven 's avonds ook na 24 uur nog terecht kan. We hebben zelfs de indruk dat sommige horecabedrij ven tot diep in de nacht ge opend zijn. In het licht van een in het algemeen sterk stijgend alcoholgebruik staan wij een beleid voor waarbij zodanige regelingen worden getroffen dat daarop wordt ingespeeld". Aldus reageerde de heer H.J. Wes- terik tijdens de j.l. dinsdagavond ten gemeentehuize gehouden openbare raadsvergadering op het antwoord van B en W naar aanlei ding van een tevoren door het CDA terzake schriftelijke gestelde vraag. In eerste Instantie gaf bur gemeester Mr. W.H. Enklaar op de gestelde vraag een opsomming van in de maanden januari t/m april verleende ontheffingen inzake de sluitingstijden, waaruit bleek dat in Holten in die periode nogal wat ontheffingen zijn verleend. Hoewel het verlenen van ontheffingen ter competentie van het college is, vroeg de heer Westerik hierin toch een beleid te willen voeren waarby wordt ingespeeld op het toene mend alcoholgebruik. E-werkers Vervolgens vroeg de heer Westerik naar de rechtszekerheid van de zgn. E-werkers na 1 april J.l. Hy zei van mening te zyn dat deze E-werkers met het opschonen van o.a. houtwallen etc. veel goed werk hebben verricht en vroeg het col lege alles te doen om dit werk voor Holten te behouden. Burgemeester Enklaar reageerde hierop met het volgende antwoord: „Aanvankeiyk Zonder hoofdelijke stem ming ging de gemeenteraad j.l. dinsdagavond akkoord met de voorstellen van B en W tot vaststelling van de bestemmingsplannen re creatieterreinen Twen- haarsveld, De Holterberg en De Haspel. De heer A. J. Mij- kamp (CDA) attendeerde op het feit dat door de uitbrei ding van Twenhaarsveld er een extra druk op het om liggende gebied zal ont staan. Nu al wordt vaak ge parkeerd in de bermen langs de landuwerweg Burgemeester Enklaar ant- woordde dat Ennia Recreatiebe- dryven, de eigenares van Twen haarsveld had verklaard vol doende parkeerruimte op het ter rein te bezitten zodat parkeren bui ten het terrein niet nodig was. Hy beloofde nog eens met de eigenaar hierover te praten. Hoewel de heer Veeneklaas van het kampeerter rein De Holterberg graag zyn Hore cabedrijf wil uitbreiden kreeg hy hiervoor van het college en de raad geen toestemming. Burgemeester Enklaar: „Het is een kantine en moet een kantine biy ven. Er hoeft geen hotel van te worden gemaakt. De klemtoon hoort primair te lig gen op het recreatieaspect en niet op het horecagedeelte van het be- dryf'. Hekwerk Byna 20 minuten discussieerde de raad over een brief van de heren Oostenbrug en Voortman, die tus sen hun tuinen en het terrein van de Scholengemeenschap een afras tering langs het schoolterrein te brengen op één meter. Aan het eind van het debat wenste de WD ge acht te worden tegen te hebben ge stemd. De WD was nl. van oordeel dat het college in het concept ant woord voorby ging aan argumen ten welke door briefschrijvers Oos tenbrug en Voortman waren aan gevoerd om het hekwerk niet hoger te maken dan 60 cm. werd de E-werkers ontslag aange zegd ingaande 2 april j.l. Door de lange vorstverletperiode zyn de toegezegde subsidiabele manwe- ken op 1 april niet verwerkt. Dit is voor ons aanleiding geweest om de D.A.C.W. te verzoeken toe te staan de niet verwerkte susidiabele manweken na 1 april te mogen verwerken. Op dit verzoek is posi tief gereageerd. Gevolg hiervan is dat de E-werkers nog tot 5 mei a s. aan het werk kunnen biyven. Vóór die datum hopen wy bericht te hebben ontvangen of de betref fende mensen nog gedurende maximaal 1 Jaar aan het werk mo gen biyven op door ons aange vraagde nieuwe objecten. Indien de E-werkers na 5 mei a.s. niet tewerk gesteld mogen worden, betekent dit, dat ze aanspraak hebben op een w.w. uitkering. Overigens wil len wy graag uw constatering on derstrepen dat de E-werkers veel goed werk in deze gemeente heb ben verricht. Mede hierdoor stellen wy alles in het werk om deze men sen voor deze gemeente te behou den Een en ander hangt echter nauw samen met het wel of niet verkrygen van subsidie. Dit is het thema voor de jeugd dienst die we zondag a.s. 22 april om 10.15 uur in de Ned: Herv Kerk willen vieren. Ds. van Pypen wil dan met óns nadenken over alter natieve vormen van christeiyke ge loofsbeleving by jongeren. Hoe kun je nu op een echt enthousiaste ma nier je geloof beleven? je verbonden voelen met Jezus, contact hebben met hem? Allemaal vragen waar we zelf weinig raad mee weten, mis schien komen we zondag samen een stukje verder Het Jongeren koor „Helicon" werkt ook mee aan deze dienst en we mogen tóch ook op jullie, en uw komst rekenen? Tot zondag! De Jeugddienstcommissie De jeugdsoos „De Schure" organi seerde ten bate van het plaatselijk Rode Kruiswerk tal van activitei ten. De opbrengst was bestemd voor een boottocht voor minder validen uit Holten. Het soosbestuur had verzocht om vrijdagmiddag een stand in te rich ten op de markt maar op dit ver- toek werd door bevoegde instantie afwyzend beschikt met het oog op iet scheppen van precedenten. Het veigeren van een standplaats schoot by de Jongelui wel in het verkeerde keelgat temeer daar er op de markt voldoende ruimte was. Ze richtten nu een stancye in in het l>osryke en heuvelachtige gebied „Het gat van Holten" waar infor matie werd verstrekt over het Rode Kruis en folders, foto's, kranten etc. toerden uitgedeeld. Helaas toonden de marktbezoe- iers weinig Interesse en zelfs het gratis kopje koffie sorteerde als .trekpleister" geen effect /rydagavond werd in de Schure ten prachtige film vertoond over net Rode Kruiswerk in Afrika, dat iaak onder bUzonder moeilijke om- handigheden moet worden ver- icht. De ANWB organiseert op 12 mei a.s. de jaarlijkse terugkerende Landelijke Fietsdag. Als thema krijgt deze dag mee: „HET KIND IN HET VERKEER", dit in het ka der van het jaar van het kind. Daarmee wil de ANWB nog eens extra de aandacht vestigen op de veiligheid van de ruim 3 miljoen kinderen die dagelijks op de flets deeelnemen aan het verkeer. In aansluiting op dit thema zal ook dat deel van de opbrengst dat tra ditiegetrouw is gereserveerd voor een goed doel, dit jaar bestemd zijn voor het gehandicapte kind. Tijdens dit nationaal evenement zullen weer vele enthousiaste fietsers in alle delen van het land gelegenheid krijgen volop te ge nieten van de mooie plekjes die ons land kent. Waren er vorig jaar ruim 120.000 deelnemers; dit jaar verwacht de ANWB opnieuw een toename. V anaf's morgens 9.00 uur kan men vertrekken. Routes Vanuit 87 plaatsen in Nederland zyn speciaal voor deze dag routes uitgezet, die de fietser voeren langs de mooiste en wellicht onbekende plekjes van ons land. Hoe lang men over de 30 tot 40 kilometer lange routes wil doen, staat geheel vrij. Er is geen enkel wedstrijdelement in de routes opgenomen. Men moet er alleen voor zorgen voor 17.00 uur weer terug op het vertrekpunt te zyn. Aan de hand van de duidehjke routebeschry ving is dat geen enkel probleem. Wanneer de route geheel is uitgereden en de beschrij ving by de controlepunten is afgestempeld, ontvangt men by aankomst een herinneringsspeld met een Jaar hanger Om wachttijden by de ver trekplaatsen te voorkomen, is het aan te bevelen vóór 12 mei een rou tebeschry ving af te halen. Deze zyn verkrijgbaar by alle ANWB- en VVV kantoren in de plaatsen waar een vertrekpunt is. Voor alle routes geldt een eenheidsprys van twee gulden. Prijzen Aan de routebeschrijving is zoals eik Jaar weer een puzzel verbonden. Dit keer in de vorm van een rebus die de deelnemer kan oplossen om óp die manier mee te dingen naar een van de vele prijzen die onder de goede oplossingen zal worden ver loot. In de vroege avonduren zal de TROS via de radio de prijswinna ars bekend maken. Wie tot de ge lukkigen behoort valt ook te lezen in een van de volgende Kampioe nen en in TROSKompas. Het prij zenpakket dat wordt verzorgd door ANWB en TROS bestaat uit: 5 mi- nitrips, 5 verzorgde weekends in een bungalowpark, 5 fietsgereeds- chapsets, 5 fietstassen en 50 on verwoestbare fietssloten. Radio en TV De TROS neemt traditiegetrouw tijdens de Landeiyke Fietsdag een bijzondere plaats in. Deze omroep verzorgt niet alleen via radio en te levisie de voorpubliciteit voor de Landeiyke Fietsdag, maar zal ook op de dag zelf het hele ochtendpro gramma op de radio (Hilversum II) wijden aan dit unieke fietsevene- ment. Vanuit Apeldoorn, waar het landeiyke vertreksein zal worden gegeven en vanuit de studio in Hil versum verzorgt de TROS een vyf en half uur durend radioprogram ma, waarby rijdende reporters ver slag geven van de gebeurtenissen. In de studio zal een discussieforum de luisteraar betrekken in de ver schillende aspecten van het kind in het verkeer. Telefonische vragen worden daarby beantwoord. Voor degenen die deze dag absoluut niet op de fiets kunnen komen zal het luisteren naar dit programma on getwijfeld weer de moeite waard zyn. Goede doel Zij die op 12 mei in het zadel klim men bieden met hun deelname ook anderen een mogeiykheid tot re creatie. Immers een deel van de in schrijfgelden wordt elk jaar ge bruikt om recreatiemogelijkheden te scheppen voor hen die niet een dergelijk evenement kunnen deel nemen, de lichamelijk gehandicap ten. Hoe meer deelnemers, des te meer er dus voor hen gedaan kan worden. Zo werd in overleg met de Nederlandse Vereniging voor Re validatie (NVR) van de opbrengst van 1977 een Amsterdamse rond vaartboot aangepast voor rolstoel gebruikers. De opbrengst van vorig jaar heeft een bestemming gevonden in de verkeerstuin voor gehandicapten in Lemelen. Wat er met de op brengst van de komende fietsdag gebeurt wordt op 12 mei bekend gemaakt. Redenen genoeg dus om die dag de fiets te pakken en te ont dekken hoe mooi ons land is. De afstanden zyn zo gekozen dat ie dereen kan meedoen en de routes liggen zodanig over het hele land verspreid, dat in ieders omgeving een vertrekplaats te vinden is. Mocht men verder van huis in een onbekende streek willen fietsen, bedenk dan dat daar meestal een fiets te huur is. De ANWB en de NS verstrekken gaarne inlichtingen. Medewerfcing Evenals voorgaande jaren kon de ANWB by de organisatie van de Landeiyke Fietsdag weer rekenen op de steun van vele honderden en thousiaste mensen. Vooral de plaatseiyke VW's hebben zich weer enorm ingespannen om deze dag tot een groot succes te maken, hetzij door de route samen te stel len hetzy door de organisatie van Zaterdagmiddag stonden er hochey-wedstryden op het pro gramma tussen twee teams van de Hocheyclub Holten en twee teams van de Schure. Beide wedstrijden werden gewonnen door de teams van de hockeyclub doch de Schure-teams wisten door hun enorme inzet de schade toch bin nen de perken te houden. Na de wedstrijden werd er onder het genot van een drankje geruime tyd gezellig nagebabbeld Aan de puzzelwandeltocht - onder een heeriyk zonnetje namen plm 50 wandelaars deel Tweede Paasdag zorgden in en rond de 8chure mr. Gogo bleu:girls en de in deze con treien alom bekende band KI. voor een geweldige stemming. De Schure kan terugzien op een schit terend geslaagd weekend dat voor het Rode Kruis een „douceurtje" opleverde van maar liefst f1300 -. Natuuriyk erg belangrijk voor het Rode Kruis vindt het soosbestuur maar eigeniyk nog belangrijker is dat de Holtense bevolking en in dit geval met name de Jeugd heeft kennis gemaakt met het prachtige werk van het Rode Kruis. „In de op 4 april j.l. gehou den zitting van het be stemmingsplanforum zijn er nogal wat vragen gesteld m.b.t. de wegenstructuur ta v. het bestemmingsplan „Zuiderlook". De CDA- fractie kan de vragen wel onderschrijven. Het komt ons dan ook als wenselijk voor een studie te maken van de wegenstructuur in zijn totaliteit. Te denken valt hierbij aan een Ver- keers Circulatie Plan. Het argument dat er sprake kan zijn van een isolatie, achten wij ook aanwezig. Wij stellen uw College dan ook voor de verkeersproblematiek in zijn totaliteit te bekijken en daarover met voorstellen te komen". Aldus luidde een tevoren schrifte- iyk gestelde vraag van de heer H J Westerik, welke aan het slot van de j.l dinsdagavond gehouden raads vergadering aan de orde werd ge steld Tydens behandeling van de agendapunten maakte ook de heer G.J W Reilink (Gem.Bel.) een soortgeiyke opmerking. Reilink voegde hier nog aan toe dat zyn fractie byzonder in is voor het zgn. Telgenplan en Liezenplan welke tydens de byeenkomst van het be stemmingsplanforum door de Hol tense middenstand naar voren werd gebracht als alternatief voor het ontwerp bestemmingsplan Zuiderlook De heer Reilink vroeg óók een gedegen onderzoek in te stellen naar de haalbaarheid van deze plannen. Ten aanzien van het bestemmingsplanforum voegde de heer Westerik nog aan zyn gestelde vraag toe: „Vervolgens heeft de CDA-fractie. tot zyn vreugde vast gesteld dat de inbreng van de leden van het. bestemmingsplanforum groter was dan ooit tevoren. Reden temeer om de gedane suggesties erg serieuus te nemen opdat het fo rum die functie gaat vervullen welke het toegedacht is. Namens het college antwoordde burgemee ster Enklaar als volgt: „De opmer kingen van de fractie van het C D A. anticiperen op de evaluatie onzerzyds van de opmerkingen, welke in het bestemmingsplanfo rum zyn gemaakt. Het behoeft geen betoog, dat wy t.a.v de gemaakte opmerkingen aan een nader over leg en heroverwegen zullen onder werpen. Indien zulks niet het geval tal van attracties en evenementen op vertrek- en controle-punten. Daarnaast verdient ook de mede werking van vele fietsclubs, rij wielhandelaren, middenstands verenigingen en tal van andere in stanties te worden genoemd. Nationale Molendag Bewust is ook dit Jaar gekozen voor het samengaan van de Landeiyke Fietsdag met de Nationale Molen dag. De ervaringen van de afgelo pen jaren hebben geleerd dat de deelnemers dit byzonder op prijs stellen. Want molens bekyken en bezoeken is typisch iets om op de fiets te doen. Veel molens liggen af gelegen in de polder of in een rus tiek dorpje. Vele fietsroutes zyn derhalve -Indien mogeiyk- zo uit gezet dat ze langs een of meer mo lens lopen. STARTPLAATSEN: Almelo, VW-Kantoor, de Werf 1. Apel doorn, Schouwburg „Orpheus" (Landeiyk startpunt) Deventer: Bolwerksmolen, Bol- werksweg Twello: Kantoor VW Dorpsstraat 21 Hengelo: VW- Kantoor, Enschedesestraat 45 NiJversal: VW-Kantoor, Grote straat 6 Ommen: Hotel Stegeman, Voorburg 11 Zwolle: Mobielkan toor ANWB, Grote Kerkplein. BESTEMMINGSPLAN KAMPEERTERREIN „DE HOLTERBERG" De burgemeester der gemeente Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de RulmteUjke Ordening bekend, dat met ingang van 23 april 1979 gedurende een maand ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het door de raad in zyn vergadering van 17 april 1979 vastgestelde bestemmingsplan kam peerterrein „de Holterberg", bestaande uit plankaart, toelichting en voor schriften. Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ontwerp, zoals dat vanaf 8 mei 1978 gedurende een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, een aantal wijzigingen op de plankaart en in de voorschriften aangebracht, zy, die zich tydig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, alsmede een leder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke by de vaststelling van het plan zyn aangebracht, kunnen gedurende bovengenoemde termyn by Gedeputeerde Staten van Overijssel bezwa ren tegen voornoemd bestemmingsplan indienen. Holten, 20 april 1979. De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar. Bestemmingsplan recreatieterrein „De Haspel" De burgemeester der gemeente Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de RulmteUjke Ordening bekend, dat met ingang van 23 april 1979 gedurende een maand ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Ugt het door de raad in zyn vergadering van 17 april 1979 vastgestelde bestemmingsplan re creatieterrein „De Haspel", bestaande uit plankaart, toelichting en voor schriften. By de vaststelling zyn ten opzichte van het ontwerp, zoals dat vanaf 8 mei 1978 gedurende een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, wyzigingen aangebracht in de op de plankaart aangegeven plan- grens, alsmede in de voorschriften, zy, die tydig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft te gen de wUzigingen, welke by de vaststelUng van het plan zyn aangebracht, kunnen gedurende bovengenoemde termyn by Gedeputeerde Staten van Overijssel bezwaren tegen voornoemd bestemmingsplan indienen. Holten, 20 april 1979. De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar. Bestemmingsplan recreatieterrein „Twenhaarsveld" De burgemeester der gemeente Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de RulmteUjke Ordening bekend, dat met ingang van 23 april 1979 gedurende een maand ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Ugt het door de raad in zyn vergadering van 17 april 1979 vastgestelde bestemmingsplan re creatieterrein „Twenhaarsveld" bestaande uit plankaart, toeUchtlng en voorschriften. By de vaststelUng zyn ten opzichte van het ontwerp, zoals dat vanaf 24 JuU 1978 gedurende een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, een aantal wyzigingen op de plankaart en in de voorschriften aangebracht, zy, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de wyzigingen, welke by de vaststelUng van het plan rijn aangebracht, kunnen gedurende bovengenoemde termyn by Gedeputeerde Staten van Overijssel bezwa ren tegen voornoemd bestemmingsplan indienen. Holten, 20 april 1979. De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar zou zyn, dan zou een raadpleging van het bestemmingsplanforum zinloos zyn. De ingebrachte ge dachten zullen op hun merites worden onderzocht; nagegaan zal worden in hoeverre deze bouwste nen kunnen zyn voor een beter plan Zuiderlook. De commissie Rulmte Ujke Ordening zal worden geraad pleegd omtrent de wyze, waarop eventueel met de in het bestem mingsplanforum gemaakte op merkingen rekening kan of dient te worden gehouden. Op dit ogenblik is het vanzelfsprekend nog niet mogeiyk daaromtrent een oordeel uit te spreken noch nader in te gaan op de suggesties, welke door de fractie van het C.D.A zyn gedaan". Tenslotte zei de heer Westerik nog: „V/aar het gaat om een zo belang rijk plan als dat voor Zuiderlook had men redefijkerwUs van het buro Hajema mogen verwachten dat meer studie was gemaakt van de verkeersclrculatie". Hy vond dan ook dat zo n studie alsnog be hoorde plaats te vinden. Hy zei dan ook nog tegen verdere uitwerking van het Telgenplan en Liezenplan te zyn omdat dit het reeds gevoerde beleid zou doorkruisen. Met deze opmerkingen is duldefijk dat óók de raadsleden niet byster enthou siast zyn over het bestemmings plan Zuiderlook omdat dit door de Ryssense- en Markeloseweg het gevaar loopt een geïsoleerd dorpje op zich te worden. ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „ESPELO" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimteiy ke Ordening bekend, dat met ingang van 23 april 1979 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een leder ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan „Espelo", bestaande uit plankaart, toelichting en voor schriften. Het ontwerp-plan heeft betrekking op het terrein van erven J.D. Vincent, gelegen in de hoek Valeweg-Raalterweg (314) - Koeweideweg. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schrifteUJk bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen by de gemeenteraad. Holten, 20 aprii 1979. De burgemeester voornoemd. W.H. Enklaar BESTEMMINGSPLAN RECREATIETERREIN „DE PRINS" De burgemeester van Holten maakt ingevolge artikel 31 van de Wet op de Rulmteiyke Ordening bekend dat het besluit van Gedeputeerde 8taten van Overijssel van 19 december 1978, nr. 2 56 31, afd. 2, houdende goedkeu ring van het besluit van de raad van de gemeente Holten van 27 juni 1978, nr. 374/Ym tot vaststelling van het bestemmingsplan recreatieterrein „de Prins" onherroepeffik is geworden. Voormeld bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Holten. 20 april 1979. De burgemeester voornoemd, WE. Enklaar

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9