Bouw woon-winkelcentrum begint wellicht vóór vakantie Holten denk om nw lompen RAADSVERGADERING Open Beur- saroenkomst Herziening plan recreatieterrein „De Borkeld' E.H.B.O. Weekenddienst Meer op sfemeent enhei ;e en Ld tussei buraerii Gat van Holten wordt opgevuld AGENDA i KERKDIENSTEN I S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD - 20 APRIL 1979 - PAG. 3 In hun uitvoerige motivering bij het voorstel beleidsvisie openheid en openbaarheid van bestuur, dat 24 april ter tafel komt, wijzen B. en W. op de wens van de burger om nauwer betrokken te worden bij ,het bestuur der gemeente. Het overheidsbestuur is de laatste ja ren steeds ingewikkelder gewor den. De voorlichting is achter ge bleven en heeft geen gelijke tred gehouden met het feit, dat het be stuurlijk handelen door wetten, verordeningen en regelingen steeds minder doorzichtig is ge- worden. De mondige burger zal er geen vrede meer mee hebben als er voor hem en zonder hem wordt gerege erd. De behoefte tot meer informa tie wordt overal gevoeld. Het par lement heeft onlangs een wet „Openbaarheid van bestuur" aan genomen, die de openbaarheid en openheid van het bestuur op het gemeentelijk erf regelt. De Vereni ging van Nederlandse Gemeenten wil van deze wet een hanteerbare vertaling geven. B. en W. achten het gewenst in deze nota slechts enkele aanzetten te geven. Het is bekend dat uit de burgerij goede intiatieven konden voortkomen, schrijft het college, denkend aan de stichting van een ulo-school, bun- 1 deling van de sport in de sport- commissie. Het is overheidstaak in dergelijke gevallen daarop in te spelen. De burgerij betrekken bij het bestuur ener gemeente kan be vruchtend werken en de gemee nschap ten goede komen. Er zijn voorts taken die beter door groepe ringen uit de burgerij kunnen wor den verricht: sociaal-cultureel werk, marktwezen, toenmalige in dustriecommissie. Raad en b. en w. hebben hetzelfde doel: het welzijn der gemeente en haar burgers. Zij werken in eikaars verlengde en niet tegenover elkaar. Rood deoke nee Ieder college, en zeker het onze, al dus B. en W., is gebaat als de raad meedenkt met de dingen waarmee het college bezig is en construc tieve kritiek en opbouwende op merkingen tot B. en W. laat komen. Er dient ook oog te zij n voor eikaars autonome bevoegdheden en ver antwoordelijkheden. Daarom noemen B. en W. een aantal sugge sties: 1. Raad en B. en W. een uittreksel verstrekken uit de besluitenlijst van B. en W. 2. Via een artikeltje inzicht geven in de te volgen procedures bij aanvra gen om vergunningen, subsidies; een exposé over procedures en termijnen, die liggen op het gebied van de ruimtelijke ordening. 3. Publicaties van beslissingen van B. en W., onderworpen aan de wet AROB. lijst hovwrergumlngen Ter inzage legging van een UJst van verleende bouwvergunningen. NED. HERV. KERK 8 30 u. ds. W. Vons. 10.15 u. ds. H. van Pijpen van Wijhe (Jeugd dienst m.m.v. „Helicon") Oppasdienst: Mevr. Rensen- Scheperboer en Dick Megelink Uitgangscoll. Kerkinterieur 19.15 uur Open Deursamen komst, Spreker pastoor Heu vels uit Hengelo m.m.v. R.K. Koor te Hengelo GEREF. KERK 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds. J. Ribberink van Neede. Collecten: le voor de kerk en 2e voor rente en aflossing Oppasdienst: mevr. Rietman- Jansen, Mevr. Groot Enzerink-Marsman, Mevr. Stam-81otboom (res.), Ineke Stam, Mevr. Meijerink-Jansen, mevr. Beukenkamp-Offrlnga res.) R.K. KERK Zaterdag; 17.00 uur. zondag 9.30 DUKERH0EK 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. Kerkinterieur 0KKENBR0EK 10 00 uur ds H. Altelaar van We- sep mm NIETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 6.00 Regelmatig overleg in de commis sie algemene en bestuurlijke zaken, waarbij in de regel de wethouders aanwezig zijn. Ook zonder be paalde agendapunten zullen deze vergaderingen dienen ter weder zijdse informatie. De leden zullen eveneens agendapunten dienen aan te dragen. Het agendapunt „mededelingen" op de agenda van de raadsvergade ringen en de commissievergade ringen zullen meer dan voorheen dienstbaar zijn voor het geven van algemene informatie. De porte feuillehouder/voorzitter van de raadscommissie zal ook inlichtin gen verstrekken over zaken, die niet tot zijn portefeuille behoren. De adviezen van de commissies van bijstand zullen, voor zover zulks al niet is geschied, bij de raadstukken worden gevoegd. In dien - maar dat lijkt niet waar schijnlijk - de vertrouwelijkheid van een dergelijk advies in het be lang van de gemeente geboden is, zal een dergelijk advies ter ver trouwelijke kennisneming wor den toegezonden aan de raadsle den. Indien daartoe aanleiding is zul len duidelijk gerichte informa tieve bijeenkomsten worden ge houden. Te denken valt aan belan gen van een buurtschap of buurt, aan middenstandsbelapgen of jeugdbelangen. Het Gewest Midden IJssel spreekt nog onvoldoende tot raad en bur gerij; het zal daarom komen met een informatie-bulletin, dat ook aan Holtense Nieuwsblad wordt toegezonden en via dit blad de Hol tense burger bereiken. Het is eve neens te vinden in de raadsporte- feuille. De commissievergaderingen zijn besloten. Er kan een botsing der meningen zijn, zonder politiek ge zichtsverlies, wat winst betekent voor de gemeente, aldus B. en W. Er wordt daarom geen suggestie ge daan het vertrouwvol beraad bin nen de commissie openbaar te ma ken. Het zou een slechte zaak zijn voor de gemeente. De commissie van bijstand is er een die B. en W. adviseert. Heeft een lid een andere mening wat haar goed recht is, dat zou dat voor de behan deling in de raad aan de portefeuil lehouder moeten worden meege deeld. Dat is goed parlementair ge bruik, zegt het college. Van B, en W. wordt openbaarheid gevraagd, zeker als het gemeente belang daar niet mee in conflict komt Daartoe zijn wij in principe bereid. V/el vragen wij van u een zelfde inbreng, aldus het pollege, dat schrijft bereid te zijn de raad informeel in te lichten over zaken, waarmee het bezig is. Ook de in breng van de raad is belangrijk. Uitvoering van een en ander moet geschieden binnen het raam van de personeelsbezetting ter secretarie. Mocht een uitbreiding noodzake lijk zijn, dan kan zulks konsekwen- ties in de personele sector hebben, aldus B. en V/. aan de raad. De partiële herziening bestem mingsplan recreatieterrein De Borkeld moet de raad vaststellen in zijn vergadering van 24 april. Deze herziening is noodzakelijk door de gedeeltelijke goedkeuring van het gelijknamige bestem mingsplan De Borkeld. (seizoenwoonverblijven). Na overleg met diverse instanties is het gebied nog uitgebreid met een terrein op de hoek Postweg- Winkelbergweg. Daaraan is de be stemming „manege" gegeven. Dit terrein dient ter vervanging van het oorspronkelijk hiervoor be stemde terrein aan de Pannenweg (Veneklaas). Over de aankoop van dit terrein kon volgens B. en W. in de toelich ting geen akkoord worden bereikt. In het plangebied is nog meegeno men het verzoek van de Recreatie commissie om een permanent ge bouwtje voor berging en andere ac tiviteiten, die deel uitmaken van het kerkewerk in de zomer op een terrein aan de Pannenweg. Het plan heeft vanaf 27 december 1978 een maand ter inzage gelegen. Drie bezwaarschriften zijn binnen gekomen: 1. Van dr. A.Th.M. Verhoeven en F. Pasop te Holten 2. Mevr. H.J. Mink-Stegeman te Hoogblokland. 3 MeJ. Stegeman te Holten. De heer Pasop heeft zijn bezwaar schrift ingetrokken. Hij had een verkeerde voorstelling van zaken, zei hij. De heer Verhoeven heeft zijn bezwaren gehandhaafd. Hij is daarin ontvankelijk verklaard. In het bezwaarschrift van dr. Ver hoeven wordt gezegd, dat. het juist zou zfjn de manege niet op ge noemd gebied te plannen. De recreant zoekt by voorkeur de stilte Aanleg manege en zwembad, beide met kantine, zullen de verkeers drukte en het lawaai doen toene men, zegt reclamant. In hun motivering antwoordt het college, dat by G.8. de vrees be stond, dat door uitbreiding van het zomerhuisjesterrein de druk op de omringende natuurgebiden groter zou worden. Daarom hebben G.8. de voorge stelde uitbreiding niet goedge keurd. Zowel manege als zwembad zullen de druk op het gebied niet verzwarend toenemen, zeggen B. en W. Kantine en zwembad zijn slechts toegankelijk voor de zomerhuizen van de heer Van Lindenberg, die daar al verblijven, zodat niet meer mensen worden aangetrokken. De manege vervangt een in de na bijheid gelegen gelijksoortige par ticuliere woning. De locatie van de manege geeft een goede aansluitr mogelijkheid op de in de nabijheid gelegen ruiterpaden, aldus B. en W. Het bezwaarschrift van mevr. H.J. Mink-Stegeman moet niet ontvan kelijk worden verklaard. Het was niet aan de raad gericht en niet ge motiveerd Datzelfde geldt voor het bezwaar schrift van mej. H Stegeman- Dr. Verhoeven heeft zijn bezwaren kunnen toelichten in de vergade ring van de commissie voor de ruimtelijke ordening op 23 maart j.l. ERKEND TANDTECHNIXER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel 05470-41 13 De fa. Logt v.h. Klein Velderman, Kolweg, hield ter gelegenheid van modernisering en uitbreiding van de verkoopruimte kijkje nemen. ,Open Huis". Velen kwamen een Het zit er dik in dat nog voor de bouwvakvakantie een begin wordt gemaakt met de bouw van een woon winkelcentrum in het hart van de dorpskom, waarmee het „gat van Holten", de plaats van het vroegere hotel Hol- terman eindelijk weer zal worden opgevuld. Vanavond (20 april) is het weer zo ver, dan komt H.M.V. Holten weer van de lompen afhelpen Net als het in voorgaande jaren ge- oruikeiyk was komt z\j huls aan huls informeren of er nog lompen zijn voor de „Muziek" Omdat de opbrengst van deze lompenactie hard nodig is, om de vereniging fi nancieel gezond te houden hoopt de Holtense Muziek Vereniging dat de inzameling haar stoutste ver wachtingen zal overtreffen, zodat er karrevrachten lompen afgele verd worden by de coöperatie aan de Stationsstraat. De „Muziek" zal u zeer erkentelijk zijn als u nadat u dit artikel gelezen heeft, alvast uw beschikbare lompen zou willen op zoeken zodat H.M.V. u er snel van kan verlossen. Natuurlijk mogen de vrijwilligers van „H.M.V." ook spul len voor de boeldag aannemen Holtense hulsvrouwen alvast har telijk bedankt voor uw medewer king. Deze mededeling deed burgemee ster Enklaar tijdens de j.l. dins dagavond ten gemeentehuize ge houden openbare raadsvergade ring, tijdens behandeling van de voorstellen tot aankoop van grond en panden van fa. van de Maat en de heer P A Brands aan de Dorps straat Alle raadsfracties toonden zich verheugd dat eindelijk het startsein kan worden gegeven voor de realisering van een nieu we dorpskern. Vraagtekens De heer A. Moeliker (PVDA) plaat ste echter wel wat vraagtekens achter de waarde van het taxatie rapport. dat ten grondslag ligt aan de aankoop van belde panden. „Gezien de datering van dit rap port krijgen wij het gevoel dat tus sen het collége en belanghebben den eerst mondelinge overeen komsten tot stand z IJn gekomen en dat daarop het taxatierapport is toegeschreven Hij zag liever eerst een taxatierapport opgemaakt waarna de onderhandelingen die nen plaats te vinden. „Het ls dan best mogelijk dat daarbij feiten of omstandigheden aan het licht tre den die het nodig maken dat van het taxatierapport moet worden afgeweken, maar dan is voor de raad de zaak in elk geval doorzich tig en dat ls het nu niet", aldus Moeliker. die overigens niet twij felde aan de bekwaamheid en be trouwbaarheid van de taxateur den opgenomen welke Dura dwin gen tot spoedige bouw. „We heb ben nu lang genoeg gewacht en zijn het onderhand zat", aldus Moeli ker, die hierin behoorlijk bijval kreeg van de heer H. J. Westerik (DCA). Hoewel burgemeester En klaar verklaarde dat Dura er zelf alle belang bij heeft spoedig met het karwei te beginnen, mede gelet ook op overeenkomsten met Brands en Van de Maat, nam het college de suggestie tenslotte toch over met de aantekening dat het college de bevoegdheid krijgt af wijkingen toe te staan van de ge stelde termijn van vier maanden. Nieuw gat Algemeen betreurde men dat straks, als de panden van Brands en Van de Maat zijn afgebroken, een nieuw gat ontstaat. Dit bracht HJ. Westerik (CDA) tot het voor stel spoedig een begin te maken met de aanleg van het aldaar ge plande dorpsplein. keerplaatsen van 26 veel te weinig voor dltnieuwe winkelcentrum, al kunnen automobilisten straks uitwijken naar de parkeerruimte nabij de in aanbouw zijnde Gere formeerde kerk aan de Stations straat. Voor uitbreiding wees hij op het stuk grond gelegen hoek Boschkampsstraatr Tuinstraat, tegenover gebouw „Irene". Bur gemeester Enklaar onderschreef het gebrek aan parkeerruimte by het nieuwe winkelcentrum maar wees erop dat ln het Komplan Noord ook nogal wat parkeer ruimte is voorzien. Hy stelde zich dan ook op het standpunt dat toe komstige ontwikkelingen eerst maar eens moeten worden afge werkt. Gemeenthuis Op een vraag wanneer het nieuwe gemeentehuls gebouwd gaat wor den antwoordde wethouder War- rink: „Tussen het maken van plannen en de uitvoering liggen ongeveer 12 jaar. Dit ls althans het landelijk gemiddelde. Het wordt dus tyd dat we beginnen te denken omdat het contract betreffende de noodultbrelding van het huidige gemeentehuis over tien jaar af loopt". Vrijdag 20 april 18.00 uur Start jaarlijkse loompe- ninzameling in het dorp t.b.v. „H.M.V (Zie ber.) 19.45 uur Gemeenteavond Ned. Herv. Gemeente in „Irene" (zie ber.) 20.30 uur Film „Astrix" in de Schure (zie adv.» zondag 22 april 13.00 uur Aanvang Autocross Auto Sportvereniging „Holten" Terrein „De Haar" (zie adv.) 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 14.30 uur Film „Astrix" in „de Schure" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) maandag 23 -t.e.m. zaterdag 28 april Nationale Jubileumcollecte Ast mafonds (zie bericht) maandag 23 april 20.00 uur Werkvergadering M.A.C. „De Holterberg" i.v.m. motorcross, by „De Biester" (zie adv.) dinsdag 24 april 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie be richt) 20,00 uur Bijeenkomst Hevr. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië" Spr. ds. W. Vons. Onderwerp „Opstanding" Gasten zijn hartelijk welkom. donderdag 26 april 20.00 uur Voorlichtingsavond Houtr en Bouwbond CNV afd. Hol ten in zaal „Vosman" in samen werking met Stichting Vakoplei ding Bouw. 20.00 uur Bijeenkomst Chr. Platte landsvrouwen bond afd. Holten in gebouw „Rehoboth" Spr. de heer Kole v.d. Diabetenver. Ned. On- derw. „Diabetes" vrijdag 27 april 14.00 uur Buitengewone raadsver gadering in aula Scholengemee nschap. Afscheid van voorzitter burgemeester Mr. W.H. Enklaar. 20.00 uur Jaarfeest C.J.V. ,Jmma- nuël" Dijkerhoek in gebouw „Be- thanië" 20.00 uur Klankdiaserieavond „Profoto" in sporthal 't Mossink" (zie ber.) maandag 30april (Koninginnedag) 21.00 uur Lampionoptocht alle Holtense verenigingen (zie bericht) dinsdag 1 mei Laatste dag aanfifte leerlingen Mu ziekschool „Rijssen-Holten" bij mevr. Vuuregge, Tuinstraat 16. tel. 1873 (zie adv.) zondag 6 mei 13.00 uur Aanvang Kampioensmo torcross M.A.C. „De Holterberg" Terrein „Zuurberg" maandag 7 mei 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente- huize (zie bericht) Klem Met name zou Moeliker graag zien dat in de overeenkomst met Dura inzake grondruil en vestiging erf dienstbaarheden bepalingen wor- Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nljverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De raad van Holten komt op dins dag 24 april 's avonds om 19.30 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering byeen ter behandeling van de volgende agenda: 1 Nota beleidsvisie openheid en openbaarheid van bestuur. 2. Voorstel tot vaststelling van een partiéle herziening van het be stemmingsplan recreatieterrein „De Borkeld" 3. Voorstel tot wyziging van de ge meentebegroting 1979 Parkeerruimte De heer E.M. v. Schooten (GB) vond het geplande aantal par- Dinsdagavond hebben in de Huis houdschool „De Noordenbarg" 15 cursisten die waren opgeleid door dokter O. Lohmann te Holten met als assistenten voor de verbandleer de h.h A Groen en A. Jalink te Hol ten. examen afgelegd voor het een heidsdiploma E H B O Het exa men werd afgenomen door dokter A A. van Eimeren te Bathmen met assistentie van een kaderinstruc teur. Van de 15 cursisten werden drie afgewezen. De geslaagden zijn de dames: J. v.d. Berg-van Zon, G H Wansink-Rietberg, mej. M. Boele, mej B. Gütlich, mej. R. Klooster, mej. T Oolbekkink, mej. G. Slots en de h h W. van Beek. J. Dangremond, J. Heida en J Hof man. De voorzitter van de plaatse lijke afd. EHBO de heer A Jalink feliciteerde de cursisten met het diploma en dankte de examinator en zyn assistent voor hun komst naar Holten.van Eimeren. De Open Deur-groep Holten orga niseert zondag 22 april ln de Ned Herv. Kerk de laatste samenkomst in dit seizoen. Spreker is deze avond pastoor Heuvels uit Henge lo. Het thema voor deze avond is „De gemeenschap van Jezus. Een verzetsbeweging tegen de dood". Er zal modewerking worden ver leend door het Rooms Katholiek Jongerenkoor uit Hengelo. De sa menkomst begint om 19.15 uur doch vanaf 19.00 is er met orgelbe geleiding van organist Anton Koopman samenzang. De Open Deur-groep rekent, zoals altyd, weer op de belangstelling van zeer velen ARTS J.F. Sytsema, Ketzersweg 32, tel. 1870. Spreekuur 11.00 en 16 00 uur. By spoedgevallen bel len. 05483-1870 WIJKVERPLEGING Zr. M. Koggel, Magynenenk 155, 1201 en 1517 Deventer, tel. 05700-25757 bgg. 05700-22700. Spreekuur wyk- verpleegkundlgen en uitlenen van verpleegartikelen van 13.30-14 00 u., Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma t.m. vrydag 8.30-9.30 u. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje: inlichtingen tel. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE J Aanstoot, tel. 2980 en 1338 bgg gar A. Muller, tel. 1745 ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal 't Mossink, Keizersweg van 8 00-11.00 uur TANDARTS J A M. Becker, Witte de Withl. 2, Nyverdal tel. 05486-54608. prak- tykadres: Statstraat 8, tel. 12146. Spreekuur spoedgeval len: 5.00-5.30 uur nam. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 u. ln het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat DIERENARTS vv n v/ Wamellnk, Houtweg 118. zul morgen 8-9 u. tel. 15 15. daarna 20 04. Fysiotherapie Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G J Kraay. tel. 2299 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. „Midden- Overyssel", Dorpsstr 16, tel. 2784. Spreekuur ma t.m. vryd. 8.30-9.30 u. Tydens de weekends zyn Maatschapp. werk en ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-16364 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 22 april: C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Maandag 23 t.m. zondag 29 april: B. Groot Ob- bink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00- 11.00 uur in het slachthuis, tel. 1318 STORINGSDIENST Zaterdag 21 t.m. vrijdag 27 april: Electro: HJ. Wanslnk, La- geweg 9, tel. 2789: Gas: W.C. v.d. Weerthof, Voorsboersstroct 2, tel. 1793 POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. 'S Avonds na 6.00 uur bellen: 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 22 22 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3