Telgenplan en Liezenplan goede alternatieven Hoftense middenstand niet enthousiast inzake bestemmingsplan „Zuiderlook" VAKANTIE Hele dag feest ter gelegenheid van„25 jarig bestaan Vishandel Jan Reinaardns" Reratie- gemeeisehap Salland Bejaarden genóten van zang „DoReMioV' Raadsvergadering Waar moeten ze nou weer heen? Geslaagd voor Verenigingsleidster gymnastiek Rond Pasen en 30 april minder en kleinere treinen HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 APRIL 1979 - PAO. 7 tenteter Natetsra# elk jaar opnieuw een vraag: Waar moeten we met vakantie heen? Een vraag voor ouders, die op va kantie willen zonder hun kinderen of die dit jaar zelf een keertje over slaan, maar wèl een vakantiemoge lijkheid voor hun kinderen zoeken. Een vraag ook voor jonge mensen, die dit jaar een aktieve vakantie in eigen land willen doorbrengen De Stichting voor Zon en Vrijheid kan op deze vragen een antwoord geven AI Jarenlang verzorgt het vakantie-service-bureau van de Stichting voor Zon en Vrijheid zgn. kinderdorpen voor kinderen van 9 tot 13 jaar in Vierhouten Voor de 13-16 Jarigen zijn er avonturen- kampen in de Biesbos en jeugdcam- ping in Vierhouten op de Veluwe. Ook zijn er vele mogelijkheden op het gebied van de watersport; ze 11- school in het Molenhuls te Woud send, zeilkampen in Sandfirden en zwerftochten met kano's en met zeil boten door Friesland en Overijssel. Bovendien is er een apaprte zeil- weeek voor gezinnen. Voor crèche- en programma-mogelijkheden voor beneden 9-Jarigen wordt gezorgd. De Stichting voor Zon en Vrijheid is niet uit op winst; de prijzen kunnen daardoor laag worden gehouden Is uw belangstelling gewekt? Een folder met uitgebreide gegevens over deze vakantie-aktivitelten kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij. Stichting voor zon en Vrijheid, Vakantie-Service, Plein '40-'45 nr. 5", Postbus 8112, 1005 AC Amster dam, tel 020-13 85 88 (dagen nacht bereikbaar). Een groep van dertigjongelui, leer lingen uit de klassen 3,4,5 en 6 van de Dorpsschool te Bathmen, op tredend onder de naam „DoRe- MI's" heeft woensdagmiddag in de grote zaal van het gebouw „Irene" de dames en heren van de Bejaar ensociëteit „Holten" een erg pret tig uurtje bezorgd met het zingen van bekende en minder bekende liedjes waarbij ze op de piano wer den begeleid door mevr. Roelofsen-Ledel de Bathmen De kinderen zongen o.l.v meester A. Hofstede o.a. „Het oude huisje", „Ha,ha, Moestafa", „Herdersmeis je", „Trolka", „Ridder Childerik", enz. Henk Tijhuis en Harold Pijfers kregen een spontaan applaus voor „De twee eenzame cowboys". Na de pauze verschenen dejongelui in klederdracht op het podium en ze kregen een geweldig applaus voor „De Drlekusman" en de lied jes op tekst en muziek van de heer B H. Brouwer, oud-hoofd van de Dorpsschool te Holten, „Zuiden wind", „Old en versletten" en „Sal land" De Jongelui werden getrac- teerd op een chocolade paasei en een frisdrankje. De presidente van de soos mevr. C P K. Enklaar sprak een woord van dank tot de zang groep, dirigent Hofstede en mevr. Roelofsen-Ledel. V.l.n.r. G. Vorkink, Tinus Aan- mevr. Mine Reinaardns- visboeren Jan en Albert Reinaar- stoot, visboer Jan Reinaardus, Oolbekkink, Ab Balt us en de jonge dus. Visboer Jan Reinaardus heeft het feit dat hij 25 Jaar geleden voor het eerst met een bakfiets door Holten reed om vis te verkopen en op heel bescheiden manier z'n zaak begon aan de Larenseweg met veel tam tam gevierd. Hij deed dit met de hulp van de Supportersclub van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V en de Tirolerband van .H.M.V Op het terrein naast de winkel waren door de supporters en de buren een aantal kermisattribu- ten opgesteld, er was een feestver siering aangebracht en het geheel zag er erg gezellig en sfeervol uit. Aan een stevige stellage hing een joekel van een zeebaars die de hele dag het onderwerp van gesprek en discussie was omdat men door het raden van het juiste gewlchtenkele forse prijzen kon winnen die door de jubilerende firma beschikbaar waren gesteld. Om 11.00 uur werd Mej. Emmy Stokkers, Oranjestr. 10, reeds geruime tijd leidster van verschillende melsjesgroepen van s.v,„Bato". is zaterdag J.l. geslaagd voor „Verenigingsleidster gymna stiek". Zij behaalde haar diploma met prachtige cijfers, waar het Be stuur van Bato erg blij mee is. het feestelijk gebeuren geopend door de heer J.A. Schuppert, voor zitter van de Supp.club „H.M.V." Hij feliciteerde de familie Reinaar dus met het 25 Jarig bestaan en bood een bloemstuk aan. Tevens bedankte hij visboer Jan Reinaar dus die „HMV" door het organise ren van een mini-kermis de gele genheid bood om een extra centje binnen te halen voor het Uniform fonds van .HMV". Rond half drie werd de happening compleet toen de Boerendans- groep „De Hoólter Daansers" de mini-kermis kwamen opvrolijken met ouderwetse dansen als de Ro zenwals, Smiet oe wlef weg, de Hoksebarger, etc. Het klapstuk van de dag was de onverwachte huldiging door het hele korps van H.M.V. met drumband en de majo rettes die aan het feest een apart cachet gaven. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en de Rijkspoli tie kon op het afgezette wegge deelte tussen de Gaardenstraat en de Korte Diessenplasstraat een show orden uitgevoerd die door het talrijke publiek geweldig werd ge waardeerd. Tegen vijf uur liep het geheel geleidelijk af en kon de fam. Reinaardus terug zien op een bui tengewoon geslaagde viering van het zilveren jubileum. ZEEBAARS WOOG 27 KG. EN 8 ONS. Het Juiste gewicht van de zeebaars bedroeg 27.8 kg. Dit gewicht (vast gesteld door de Rijkspolitie) had niemand van de vele honderden die een formulier hadden Ingevuld ge raden doch de heer G. Vorkink uit de H. J. Wansinkstraat was er 28 kg. het dichtste by en hij kreeg de rei- scheque ter waarde van f 600 -, de reischeque ter waarde van f 400 .- was voor Tinus Aanstoot (28 kg en 10 gram) na loting met Ab Baltus die hetzelfde gewicht had geraden. Ab kreeg een cheque van f 200.- Ti nus Aanstoot had Vrouwe Fortuna helemaal op z'n hand want zijn schatting van 28 kg. en 20 gram was goed voor de reischeque van f 200 - die door de Overijsselse Autobus Diensten OAD beschikbaar was gesteld. De andere OAD- relscheque's met een gezamelijke waarde van f 1200 - waren door de fa Reinaardus beschikbaar ge steld. De Recreatiegemeenschap Salland vergadert donderdag 19 april om vier uur in Holtens gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. de vast stelling van het Jaarverslag over 1978, de verkiezing van een lid van het dagelijks bestuur en van een voorzitter. Voorgesteld wordt de voorzitter aan te wijzen als verte genwoordiger in de Provinciale raad voor de recreatie in Overijssel. Namens de Holtense Handelsver eniging en de Aannemers- en Pa troonsbond kwam de heer J.A v.d. Maat, tydens de vorige week woensdagavond in de aula van de scholengemeenschap gehouden bijeenkomst van het bestem mingsplanforum met twee alterna tieve plannen ter vervanging van het ontwerp bestemmingsplan Zuiderlook. Bij deze alternatieven ging het om twee oude plannen welke door de middenstand uit de la werden gehaald omdat ze, vol gens de heer Van de Maat, voor de Holtense middenstand meer voor delen bieden dan het plan Zuider look. Affenwtieven Het ging hier om het zgn. Telge nplan en liezenplan. Bij het Telgenplan gaat het om een gebied dat begrensd wordt door de Deventerweg-Raalterweg, Oude Diepenveenseweg en de Jeur- linksweg. Het Liezenplan wordt begrensd door de Fliermaten- weg-Larenseweg en Liezenweg. Een van de grote voordeien van deze alternatieven is volgens Van de Maat dat het winkelend publiek niet naar omliggende plaatsen gaat om te winkelen. HU zei bang te zijn dat Zuiderlook door de drukke weg naar Rtyssen geïsoleerd zou komen te liggen ten opzichte van het cen trum van het dorp Holten. De men sen gaan dan veel makkelijker met de auto naar een andere plaats om te winkelen", was Van de Maat van mening Verder 'liggen de twee plannen volgens hem gunstiger ten opzichte van de nieuwe sportvel den, sporthal, scholengemee nschap en het medisch centrum. „Bovendien zou de recreatiedruk op de gronden in het omliggend bosgebied door de komst van Zuid erlook, met ruim tweeduizend be woners, te groot worden", aldus Van de Maat, die zei dat het Telge nplan een mooie uitloop heeft naar de Holterberg en het Liezenplan naar de Zuurberg. Natuur En juist dat laatste was tegen het zere been van met name burge meester WJI. Enklaar. „Als deze twee alternatieven uitgevoerd zouden worden dan loop ik voorop om tegen de aantasting van de na tuur te protesteren", riep hij uit. „Wanneer u in deze twee plannen namelijk hetzelfde aantal wonin gen wilt bouwen als in Zuiderlook gebouwd kunnen worden (acht honderd: red.) dan betekent dit een rigoureuze aanpak. En die gaat ten De Holtense gemeenteraad komt dinsdag 17 april 's avonds om half acht ten gemeentehuize ln open bare vergadering bijeen ter behan deling van de onderstaande age nda: 1. Notulen van de vergadering van 19 maart 1979. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond ln het bestemmingsplan „de Beus- eberg" van: a. de heer J.D. Holterman, Larens eweg 102; b de heer H.J. Baltus. Beiiseber- gerweg 6. 4. Voorstel tot aankoop van: a. het pand Dorpsstraat 12 van de heer P.A. Brands; b. het pand Dorpsstraat 10 van de fa. M. van de Maat en Zn. 5. Voorstel tot het aangaan van grondtransactles met Dura Aan nemingsmaatschappij B.V. te Rot terdam Inzake: a. gronden aan de Dorpsstraat; b. gronden aan de Binnenstraat. 6. Voorstel tot verkoop van het pand Smidsstraat 5. (De stukken zullen worden nagezonden). 7. Voorstel tot vaststelling van huürprijzen van aangekochte wo ningen in de kom van het dorp. 8. Voorstel tot wijziging van diverse rechtspositieregelingen. 9. Voorstel tot wijziging van de Be zoldigingsverordening voor het gemeente personeel. 10. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan recreatieterrein „Twenhaarsveld". 11Voorstel tot vaststelling van he t bestemmingsplan kampeerterrein „de Holterberg". 12. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan recreatieterrein „de Haspel". 13. Voorstel tot wijziging van de verordening, regelende de taak en samenstelling van het bestem mingsplanforum. 14. Voorstel tot het door de heer L.G. Bolte ingestelde beroep als nog gegrond te verklaren. 15. Voorstel tot het verlenen van medewerking Ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 voor diverse aanschaffingen tb.v. de bijzondere lagere school „de Scha kel", alhier. 16. Voorstel tot het verlenen var medewerking Ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaf van meubilair tb.v. de bijzondere lagere school „de Scha kel", alhier. 17. Voorstel tot- vaststelling van de exploltatlekostenvergoeding van het bijzonder lager onderweg over 1978. 18. Voorstel tot vaststelling van de exploitatiekostenvergoeding van het bijzonder kleuteronderwijs over 1978. 19. Voorstel tot zijzlging van de be grotingen 1978 en 1979. 20. Beantwoording van eventueel Ingekomen schriftelijke vragen. koste van het mooie landschap al daar". HU wees Van de Maat daarbU op het Telgenplan dat een stuk van de Holterberg zou ver pesten. Deze was van mening dat door de al bestaande bebouwing dit stuk van de Holterberg niet méér verpest kon worden. Enklaar hield hem voor dat er gebouwd moet worden op de minst kwetsbare plek. En volgens hem gaat het bij de alter natieve plannen Juist om zeer kwetsbare gebieden. Van de Maat liet merken niet door de argumen ten van de burgemeester overtuigd te zyn. „Maar wij willen in geen ge val het plan Zuiderlook tegenwer ken Aangezien wy van mening zijn dat de woningbouw in de toekomst voortgang dient te vinden", aldus Van de Maat. De heer v.d. Maat had echter nog meer bezwaren en hierin werd hy ondersteund door de heer J Luesslnk vertegenwoordiger van de Sportcommissie. De twee vroe gen zich af of de geprojecteerde vierhonderd vlerkante meter win keloppervlakte ln Zuiderlook geen gevaar ln zou houden van een grote supermarkt en dus een zgn. tegen gestelde zuigkracht zou uitoefenen op het winkelend publiek ten op zichte van de dorpskern. En daar mee concurrentie voor de winkels in het dorpscentrum. Enklaar kon de forumleden wat dat betreft ge ruststellen. „Het college denkt hlert?y niet aan een groot winkel bedrijf maar aan een kruideniertje en byvoorbeeld een tabakszaak", suste hij „En het gemeentebestuur heeft het zelf in de hand wat voor en hoeveel winkels ln deze wyk zullen komen". Net zoal* met de feestdagen eind december houden de N.S. er rond de komende Paasdagen en de Ko ninginnedag weer rekening mee dat er een paar dagen bij zijn waarop bet aantal riezigers min der dan normaal is. Ervaring plus tellingen hebben de afgelopen jaren geleerd, dat het op Goede Vrydag minder druk is dan op een gewone vrydag en dat de Eerste Paasdag met de zondag voor Koninginnedag behoort tot de zgn. .stille 2ondagen" Er zullen op die dagen dan ook minder treinen rijden. En de trei nen, die wel rijden, zullen kleiner vansamenstellingzyn. Datheefttot resultaat dat er een fiks aantal b akkilometers minder gereden hoeft te worden. Bovendien is er minder personeel nodig, zodat die weer wat meer kans hebben om met de feest dagen vry te zyn. Goede VrUdag De gewyztgde treinenloop begint op Goede Vrydag, 13 april. Bedryven sluiten, de scholen hebben vakantie. Er zullen dus minder forensen en weinig scholieren op reis gaan. Daarom zyn, vooral ln de spitsuren, de speciale forensentreinen opgehe ven. En waar dat kon is de samens telling van de treinen kleiner ge maakt. Het spoorboekje, maar ook de aan plakbiljetten op de stations wyzen de reiziger de weg Op zaterdag de 14de veranderter in de loop van de treinen niets. Het spoorboekje kan dan als betrouw bare bron worden gehanteerd. Eerste Paasdag Eerste Paasdag, 15 april, Is een „stille zondag". De ervaring leert dat er dan minder reizigers komen dan op een normale zondag. Ruwweg gesproken kan de reiziger zich tot 15 uur vasthouden aan het spoorboekje, al moethy zich voor de vroege treinen wel even oriënteren op de affiches op de stations, daar er een paar vroege treinen uitvallen Tussen 15 en 20 uur moet de reiziger de affiches raadplegen, want tussen die uren vallen er nogal wat treinen uit. Na 20 uur vervallen de normale zondagavondspitstreinen De reizi ger kan dan wel vertrouwen op het spoorboekje, doch hy moet wel de voetnoten goed in de gaten houden, omdat daarin de afwykingen staan. Tweede Paasdag Op de Tweede Paasdag, 16 april, U er wat de treinenloop betreft eigen- 1 ijk niets byzonders aan de hand. Het is een normale zondag. Wel zul len de treinen over het algemeen w at kleiner zyn, maar zo rond een uur of ien en rond een uur of vier mid- Jags maken NS de treinen zelfs wat ;roter omdat men dan wat meer vervoer, vooral van dagjesmensen, veirwacht. Op dinsdag 17 april ry- den de treinen als op een maandag. De schol leren hebben dan nog wel vakantie, maar de forensen moeten weer de slag. Zy kunnen met hun vertrouwde maandagse treintje mee. 29 april Een paar weken na Pasen, rond Koninginnedag wordt de treinen loop ook weer aangepast De dag voor Koninginnedag, zondag 29 april, is weer een .stille zondag". Ook nu geldt dat de reiziger zich tot 15 uur kan vasthouden aan het spoorboekje, maar voor de vroege treinen moethy toch wel even de af fiches op de stations raadpiegen. Tussen 15 en 20 uur is de reiziger weer aangewezen op de affiches. Na 20 uur vallen de zondagavondspitr streinen weer uit, maar dat kan de reiziger vinden in de voetnoten van hetspoorboekje. Op Koninginnedag zelf, 30 april, is er voor de reiziger eigenl yk niets aan de hand. De trei nen ryden die dag als op een nor male zondag De dag erop. dinsdag 1 mei, ryden de treinen als op maandag. Door m inder en met kleinere treinen te ryden sparen de NS zo'n twee ton uit, zo schryft „De Koppeling", weekblad der NS. Langer geldig Niet alleen de treindienst rond de feestdagen wordt aangepast, ook de geldigheid van de Meermanskaart en het weekendretour is anders. In het paasweekend zyn de weekend retours verkrygbaar op zaterdag 14 enzondag 15 april De terugreis kan gemaakt worden op een der volge nde dagen, maar ulteriyk op maandag 16 april De Meermans kaart ls ook op maandag 16 april voor negen uur geldig Ook op Koninginnedag 30 april en het weekend daarvoor ls het week endretour verruimd geldig Kopen kan op zaterdag 28 en zondag 29 april, de terugreis moet uiteriyk op maandag 30 april gemaakt wor den Op maandag 30 april ls de Meermanskaart ook voor negen uur geldig

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7