WONINGBOUW VERTRAAGD Nil IPPOSITIE In toch is het waar! led „De Haspel" met drie hectare verpot Aankoop grond en opstallen „Zuiderlook wordt geïsoleerde wijk' PALMPASEN- OPTOCHT Toekomstige agrariërs deden examen Programma Radio Oost Aantal leden bestemmingsplanforum van mening 99 Hans Bernink kampioen SBO HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 APRIL 1979 - PAO. 5 De ontwikkeling van de woningbouw in de gemeente Holten is geen eenvoudige zaak geweest. Als burgemeester Mr. Enklaar in een gesprek met ons ernstig zegt: „Die gemeente is een stuk van mijn leven", dan weten insiders hoe hij zich ingezet heeft voor woningbouw. Het is bekend dat plan-De Haar al lang is gerealiseerd, met uitzondering van het zoge noemde noodverband-De Haar, het terrein achter het politiebureau. Als dit noodverband van de grond komt zuller er 140 woningen komen. Als het Beuseberg-plan is uitgevoerd zullen er 220 woningen staan, en als in de toekomst Zuiderlook wordt uitgevoerd zal in de verre toekomst Hol ten 850 woningen rijker zijn. „Ik kan er des duivels om worden", zegt Mr. Enklaar verontwaardigd, „als ik de bezwaren hoor, die de Provinciale Milieufederatie bij de Provinciale Staten heeft inge diend in het kader van het plan Usselvaliei waarop Zuiderlook ook voorkomt". Mr. Enklaar wijst nog eens op de oppositie, die destijds het comité Beuseberg heeft gevoerd, toen de „Beuseberg" aan de orde kwam. „Toen argumenteerde men: beter is het naar Zuiderlook te gaan. Nu Zuiderlook aan de orde is geko men gaat men er weer tegen in. Daar hou je een psychisch trauma van over". ftchteropgernokt „Hadden we een normaal verloop gehad bij het plan-Beuseberg dan zouden we de grond ai hebben. Nu zijn we achterop geraakt en zijn de project-ontwikkelaars gekomen, die echter geïnteresseerden de ontbindende voorwaarde hebben voorgelegd, dat, als het plan niet zou worden goedgekeurd, de koop niet door zou gaan. Dat is spelen met de belangen van anderen!" „Tenslotte hebben we in Holten nog zo'n 400 woningzoekenden die geholpen moeten worden". „Er is nu van Zuiderlook een vlek- kenplan gemaakt, hetgeen betekent, dat niet direkt is aangegeven waar woningbouw, en waar andere bouw zal worden gerealiseerd". „Velen wachten op een woning en het werkt ontwrichtend wanneer door bezwaren de woningbouw wordt vertraagd. De groei van de scholen houdter verband mee, want die moeten natuurlijk hun aanwas krijgen uit de nieuwbouw". Er is een feit, dat de binnenkort heengaande burgervader ook even wil signaleren: de relatie tussen de oorspronkelijke bevolking en de I nieuwe burgers uit andere gemeen- I ten. Een assimilatie, met andere woorden, een vermenging, heeft ei genlijk niet plaats gehad. De oor spronkelijke bevolking dient zijns inziens ook haar stem te laten horen in het kapittel. Uiteraard betekent dat geenszins een gebrek aan waardering voor wat de van buiten gekomen burgers doen. Tussen het bestuurlijk apparaat vroeger en dat apparaat dat nu werkt is duidelijk een verschil te merken. Mr. Enklaar geelt daarover een duidelijke formulering. „Het zou wel eens kunnen zijn", zegt hij, „dat de burger in '45 meer wist dan die van 1979. Het beleid was ook doorzichtiger, de problemen waren minder complex. Je kon toen nog over kleine vraagstukken pra ten bijv. de kleding van de ambte naren, die een dienstpet moeten dragen. Nu is de hele problematiek veel groter geworden. Het is een be grijpelijke zaak dat men bijv. in de raad terugkoppelt op de achterban: een verschijnsel dat zich ook in de landelijke politiek voor doet. „Maar met name de laatste tijd zie Je, dat de raad tot de ontdekking is geko men, dat hij het hoofd van de ge meente is". „Doch dat moet niet be tekenen dat hij zich moet verdiepen in allerlei details, maar de hoofdza ken in de gaten moet houden". „Ie der college is ontvankel ijk voor con structieve ideeèn; men dient echter de bevoegdheden vanB. en W. niette beknotten". Took venwoord Burgemeester Enklaar vindt het verheugend te kunnen memore ren, dat hij in al die 34 jaar geen raad heeft gemist. Uit de lijst van burgemeesters, die na '45 zijn be noemd, is gebleken dat hij de oud ste burgemeester in den lande is qua dienstjaren (inclusief de waarnemingen). Als waarnemend burgemeester fungeerde hij niet alleen voor Hol ten, ook voor Bathmen (2,5 Jaar), Heino (1.5 Jaar) en Stad Del den, waar hij 8 maanden tijdelijk het ambt vervulde. „Verfrissend zijn die waarnemingen geweest", be peinst h ij„Als je in één gemeente zit is er geen nieuw begin. In de andere gemeenten, die Je diende, voelde Je Je niet medeplichtig aanhetgeen inhet verleden ligt". De taak van de raad moge zwaar der zijn geworden, die van burge meester evenzeer: het gaat hand in hand. In een rede, die hij eens heeft gehouden op de dag van de Overijs selse burgemeesters, die op uitnodi ging van de commissaris der Ko- Je gelooft het niet, je kunt het niet geloven en toch is het waar. Het lijkt er ook hele maal niet op, en toch is het waar. Wat is waar? Wel- - Pasen is waar! De mens Jezus van Nazareth was dood, gekruisigd, gestorven en begraven. Maar toen het Paasfeest was, stond Hij op uit dood en graf. Neen, dat geloof je niet, dat kun je niet geloven. Hoe kan een dode opstaan uit het graf? Dat gebeurt toch ook niet? Ja, volgens de B ijbel is dat wel eens gebeurd. Zo lezen wij ook van Jezus, dat Hij bij zijn leven enkele doden op wekte. Dat meisje, dat zo juist gestorven was. Die jon geman, die al naar het graf gedragen werd. En Lazarus, die al in het graf lag. Toen liet. Jezus Zijn macht zien over dood en graf. Maar ook toen Hij zelf dood was, stond H ij op uit Zijn eigen dood en graf. Aldus de Paasverha- len. Toen was Jezus toch wel een Overwinnaar van de bovenste plank. Eigenlijk staat er telkens: opgewekt. Dat duidt er dan op, dat de Vader Hem op wekte, om daarmee te ken nen te geven, dat de Vader dl het werk van Zijn Zoon vol bracht achtte. Op de Goede Vrijdag zei Jezus: Het is vol bracht. Op de Paasmorgen de Vader: Ja, Zoon, het is waar het lijden Is volbracht, sta opEn Jezus had het vol bracht voor anderen. Nu kon Hij anderen redden en ge lukkig maken. Gelooft u dat?. Neen, eigenlijk ls het niet te geloven, maar toch ls het waar. De Heer ls waarlijk opgewekt. Zijn discipelen hebben Hem gezien en zij ge- tuigenervan indeBjjbel.En nu wordt U geroepen, om te geloven, dat Jezus het ook voor u volbracht heeft. En door dat geloof wordt jezelf zeker van de vergeving en je wordt blij en gelukkig als een overwinnaar. Nee, het lijkt er niet op in je leven en in de wereld. Elk mens gaat vroeg of laat nog dood. En hoe verklaar je alle leed en ellende in de wereld. Zoveel verdriet, onrecht en haat. Moet er weer een we reldoorlog, en dan een atoomoorlog, losbarsten? Het gevaar van de lekkende kerncentrale in Harrisburg schijnt bezworen te zijn, maar we hebben wel een flinke schrik gekregen. Is raël en Egypte sloten wel een vredesverdrag, doch zijn wij er helemaal rustig op, als we denken aan de voortdurende spanningen in het Midden- Oosten?. Neen, het lijkt er niet op en toch is het waar! Het Paas- gebeuren is waar! Jezus ls waarlijk opgewekt en Hij is Overwinnaar! In de hemel heeft Hij reeds alle macht en straks komt Hij met een nieuwe hemel en een nieuwe aarde. Je kunt het niet gelo ven en toch ls het waar! Het is Paasfeest! Daarom schreef de apostel Paulus aan zijn jonge helper Timot- heus ten afscheid: Vergeet het niet, dat Jezus Christus uit de dood ls opgewekt. Vergeet het niet, ook van daag niet. Ook al lijkt het er niet op, het is toch waar! JE ZUS IS DE OPSTANDING EN HET LEVEN! Je wordt er anders van. Je krijgt weer levensmoed! Je wordt blij en gelukkig! 't IS PAASFEEST! H. van Twillert ningin büeen waren, heefthy gewe- zen op deslechtesalarièring van een burgemeester, gezien de verant woordelijkheden, die naar zijn overtuiging en op grond van zijn ervaring niet moeten worden on derschat., „Je valt terug op een klein ambte narenapparaat, waaraan het, zoals in Holten, geenszins ontbreekt aan kwaliteit, terwijl in een grotere gemeente veel meer deskundig personeel aanwezig is dan in een kleine gemeente, waar ambtena ren meer dan eens overbelast wor den met taken, die in grotere en grote gemeenten verdeeld worden over meer ambtenaren". „Gelet op die zware taak wordt het ambt van burgemeester, met welk een au reool het ook vaak wordt omringd, beslist onderbetaald", zegt mr. Enklaar, die de goede verstand houding met de raad, het college en de ambtenaren in de loop der jaren niet onvermeld wil laten. De jonge mr. Willem Henric En klaar werd op 12 maart 1946 als burgemeester van Holten geïn stalleerd door wethouder B.J. Ve neklaas Slots. Evenals de andere ontwerp- bestemmingsplannen, waarover de raad zich op dinsdag 17 april zal moeten buigen, heeft ook het be stemmingsplan recreatieterrein „De Haspel" ingaande 8 mei 1978 een maand ter visie gelegen. De indieners van de bezwaarschriften konden hun bezwaren nader toe lichten in een vergadering van de commissie voor de ruimtelijke or dening op 7 februari 1979. De eige naar van „De Haspel", de heer M.J. van der Heijden, is op 5 maart van dit jaar door de commissie ge hoord. Vier bezwaarschriften waren inge diend, n.l. van: Werkgroep Natuur en Milieu te Holten. Stichting Na tuur en Milieu Federatie Overijssel te Zwolle. De heren GD.W. Brinks, Lanf^traatS enG.J. Zweers, Lang straat 14, beiden woonachtig te Hol ten. Het ontwerp-bestemmingsplan ls opgezet vanuit een tweeledige be hoefte: Deels omdat het bestaande bestemmingsplan in onderdelen (1958) om aanpassing vraagt. Deels in verband met de behoefte aan uitbreiding door het verloren gaan van een belangrijk deel van het recreatieterrein ten gevolge van de aanleg van de nieuwe rijksweg nr. 1 (E8). Om te kunnen voorzien in de be hoefte aan uitbreiding is gezoht naar mogelijkheden, welke zijn ge vonden in het aangrenzende gebied, dat gelegen is direct ten westen van het huidige terrein. Na een aanvankelijke planconcep tie, die een totaal van 10 ha besloeg, is na overleg met betrokken instan ties, in verband met de noodzaak tot een lonende exploitatie, het plange bied met nog 3 ha vergroot. Het voorstel van B en W vermeldt uit voerig de inhoud der bezwaar schriften en het antwoord van het college, dat resumerend het volge nde voorstelt: De Werkgroep Natuur en Milieu Holten, de Stichting Natuur en Mi lieu Federatie Overijssel, de heer G.D.W. Brinks en de heer GJ. Zweers in hun bezwaren ontvanke lijk te verklaren. Het bezwaarschrift van de Werk groep Natuur en Milieu Holten on gegrond te verklaren. Het bezwaarschrift van de Stich ting 'Natuur en Milieu Federatie Overijssel gegrond te verklaren, voor zover betreft de opneming van het begrip „sta-caravan" in de voorschriften, en voor het overige ongegrond te verklaren. De bezwaarschriften van de heer GD.W. Brinks en van de heer G.J. Zweers deels ongegrond en deels ge grond te verklaren. Voor zover de bezwaren gegrond worden ver klaard hieraan tegemoet te komen door de westelijke plangrens plm. 110 m. in oostelijke richting te ver leggen. Geslaagd aan dp lagere Agrarische School te Bathmen voor het exa men Machinaal Melken P1A3: H. Veeneklaas; E. Aaltink; G. Riet berg; H. Jansen; H. Blankena; B. Veneman; G. Potman; J. van Schooten; H. Stevens. „Doorloop Melk Systeem": W. Haverslag; E. Pasman: Grooteboer; R. Bos; G. Bronzewij- ker; M. Harmelink; H. Meilink. Maandag, 9 april 1979. Getuig schrift B Commissie Jeugd E.H.B.O. van „Het Oranje Kruis": W, Aalpol; G. Beunk; R. Klein Teeselink; W. Lubbersen; G. Ny- kamp; H. Rotman; W. Stegink; H. Wegereef; E. Aytink; B. Hoekstra; H. Jurriens; H. Kleinen Traast; H. Markvoort; B. Reilink; J. Stege- man; T. Schutte. Om het bestemmingsplan De Beuseberg te kunnen uitvoeren dient de gemeente de beschikking te hebben over twee grondstroken, resp groot plm 0.19.85 h.a. en 0.01.20 h a. Ze maken deel uit van een per ceel aan de Liezenweg en zijn eige ndom van de heer J.D. Holterman, Larenseweg 102 te Holten. Holter man is bereid de grond te verkopen voor de door een deskundige ge taxeerde prijs van f21.050.-, inclu sief alle vergoedingen en onder be paalde voorwaarden. De commis sie gemeentewerken kan zich met de aankoop verenigen en B en W komen derhalve met het voorstel aan de raad. De heer H.J. Baltus, Beuseberger- weg 6 te Holten, is bereid een stuk grond van 0.10.20 h.a. te verkopen, gelegen aan genoemde weg. Ook deze grond ls nodig voor de realise ring van het bestemmingsplan Beuseberg. De prijs is f 11.280.- in clusief alle vergoedingen. Het voor stel komt dinsdag ter tafel. Grond met opstallen in de dorps kom willen B en W aankopen van de heer P.A. Brandts. Het perceel. Dorpsstraat 12, is een woonhuis met bedrijfsruimten, in eigendom en in gebruik bij genoemde heer Brandts. De prijs f 450.008 is con form het deskundigenrapport. Ter vervanging van het aan te kopen perceel heeft de heer B. een be drijfsruimte gekocht van het ap- partmentengebouw van Dura aan de Dorpsstraat, hoek Kerkstraat. Een bedrag van vier ton wil het col lege op tafel leggen voor de aan koop van het perceel Dorps straat 10. eigenaar fam. M. v.d. Maat en Zn. winkelbedrijf in speel goedartikelen. De woning met be drijfsruimten ls 284 m2 groot. On der bekende voorwaarden wil de heer van de Maat het perceel ver kopen. Voor de panden, die opge nomen zijn in het saneringsplan voor de kom, wordt een Rijksbij drage gegeven van 80% in de ver wervingskosten. exclusief taxatie- en advieskosten. Erbestond zaterdagmiddag voor de Palmpasenoptocht wat de deel name betreft een flinke belangstel ling. Plm. 70 kinderen trokken met de Holtense Muziekvereniging met drumband en majorettes voorop, met hun keurig versierde palmpa- sens vanaf het parkeerterrein bij hotel „Vosman" door de Noorden bergstraat - Kolweg - Kerkstraat - Haarstraat - Gaardenstraat - La renseweg - Stationsstraat naar „Kalfstermanswelde" waar de jon gelui veel plezier beleefden aan het spel „Hindemisbaan met eieren". De prijzen werden gewonnen door Inge Wamelink (groep 4 en 5 Jaar) Arm and ter Schure groep 6 en 7 jaar) en Esther Beldman (groep 8 Jaar). De prijswinnaars kregen een prachtige paashaas van chocola en alle kinderen die met een palmpa sen meeliepen in de optocht krijgen een dikke sinaasappel. De optocht werd georganiseerd door een werk- greop van de Stichting Sociaal en Cultureel werk Holten bestaande uit mevr. C.P.K. Enklaar-van An- del, mevr. Langendoen, de heer Te Winkel en Inge Hlddink-Heersink, leidster Sociaal- en Cultureel werk. Het „Werkcomité" werd geassis teerd door vrijwilligsters en sta giaires van de stichting. PRIJZEN VOOR PAASVUREN De strijd om het grootste paasvuur is in Holten in de afgelopen week in alle hevigheid ontbrand. Het vorige Jaar werd de eerste prijs en de schoonheidsprijs gewonnen door de bouwers in de Beuseberg die vast van plan zijn om ook dit jaar weer beide prijzen in de wacht te slepen. De Beusebergers hadden toen een boaken gebouwd van bijna IOmeter hoog met een omtrek v an plm. 60 me ter. De tweede prys was toen voor het paasvuur in Dfjkerhoek aan de Espelodijk waar de .Diekerhoe- kers" nu weer een „boaken" gaan bouwen dat veel groter zal zfjn dan de vorige keer en so wie so groter dan de brandstapel in de Beusebe rg. Het gaat niet alleen om de prys maar ook om de eer van de buurt schap en daarvoor wil men zich in de D ykeihoek (maar óók in de Beus eberg) tot en met inzetten. Evenals voorgaande Jaren zijn voor de grootste paasvuren die rond Holten „gebouwd" worden weer geldprij zen beschikbaar gesteld. Wanneer men wil meedingen naar één v an de prijzen, moet men dit opgeven bij de secretaris van de VW „Holtens Be lang" de heer J. Wiggers, tel. 1356 vóór zaterdag 14 april 's middags 4.00 uur. Het grootste paasvuur zal zondagavond (le Paasdag) rond 9 uur in de fik worden gezet door bur gemeester mr. W.H. Enklaar en dat zal dan voor de zestiende en tevens laatste keer zijn als burgemeester van Holten. 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Met Radio Oost het weekend in: het programma staat in de te ken van Goede Vrijdag met de be kende sopraan Nelly v.d. Spek. be kend van de Mattheus Passion. 1800h Einde uitzending Zaterdag 14 april 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Sportprogramma van Radio Oost 1800h Einde uitzending Zondag 15 april llOOh ANP 1103h Muziek op verzoek bij Radio Oost. Luisteraars kunnen hun ei gen favoriete muziek aanvragen door een briefkaartje te sturen naar Radio Oost, Nieuwe Plein 34 in Arnhem of Radio Oost, Hengelose- straat 40 in Enschede. Verder in dit programma het cabaret „stepin- stepuit", verder aandacht voor de sport van de week en nieuws uit Gelderland en Overijssel. 1200h Einde uitzending 1700h ANP 1703h Het sportprogramma van Radio Oost. Hierin weer verslagen van de sport uit de regio 1800h Einde uitzending Maandag 16 april 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uitzending 1700h ANP 17G3h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Sport 1750h Agenda en nieuws 1800h Einde uitzending Dinsdag 17 april 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uitzending 1700h ANP 17Q3h Programmaoverzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Mensen in het nieuws 1750h Agenda en nieuws 18Q0h Einde uitzending De toekomstige nieuwbouwwijk Zuiderlook, die door de Markelose- en Rijssenseweg geen aansluiting zal bieden met de bebouwde kom van Holten, zal een vfij geïsoleerde woonwijk worden. Dit is de mening van een aantal le den van het bestemmingsplanfo rum hetwelk vorige week wons dagavond vergaderde in de aula van de scholengemeenschap met als doel over een aantal ontwerp bestemmingsplannen een oordeel te geven. Gematigds stemming Met name over het ontwerp be stemmingsplan Zuiderlook werden vanuit het forum weinig enthou siaste geluiden vernomen. Het te gendeel was zelfs eerder het gevaL Vanwege de ingeklemde ligging tussen de Rijssense- en Markelo seweg voerde de Middenstand als bezwaar aan dat de opzet van het plan aanmoedigt om in Rijssen te gaan winkelen. Om dezelfde reden waren anderen van mening dat Zuiderlook een geïsoleerde woon wijk zal worden. Sprekend namens de werkgroep Natuur- en Milieu zei de heer Post zich zelfs een oordeel te willen voorbehouden omdat de forumleden slechts 14 dagen tijd hadden om de plannen te bestude ren hetgeen hi) beslist te weinig vond. De heer B. Haan, vertegenwoordi ger van het bijzonder onderwijs, zei zelfs bang te zijn dat Zuiderlook een dorp op zich gaat worden van wege de geïsoleerde ligging van deze wijk. Drs. P. Bakker, verte genwoordiger van de gemeente lijke schoolraad, vulde hierop aan dat de Zulderlookbewoners ook zelf het gevoel zullen hebben niet bi) Holten te behoren. En dat vond hij een belangrijk argument om de Rijssenseweg te verleggen en wel over de Landuwerweg. Dit betekent dat de doorgaande weg naar Rijssen naar de andere kant van de woonwijk wordt ver schoven. „Zo hou je tenminste bet meeste verkeer bulten de be bouwde kom en krijg Je niet die bar rière, die zo'n weg voor veel bewo ners zal zijn", aldus Bakker. Volgens de heer De Lange van het raadgevend ingenieursburo Hpart (Het bureau dat de conceptiebe stemmingsplannen heeft uitge werkt. red) is dit alternatief over wogen. „Maar de echt grote drukte haal Je niet van die ,„oude" Rijs senseweg af. Het Holtens verkeer tussen dorp en woonwijk blijf Je houden. Bovendien ls de aanleg van zo'n nieuwe rijksweg een erg kostbare zaak en moetje rekening gaan houden met twee geluidswal len inplaats van één. En dat maakt het plan natuurlijk weer een stuk duurder". Burgemeester WJL Enklaar wees erop dat die weg dan ook nog door een landschappelijk erg kwets baar gebied zou gaan lopen. De Lange zei te verwachten dat de ge plande tunneltjes bij de Oranje straat en tegenover de Kolweg een groot deel van de Isolatlegevoe- lens zonden wegnemen. De heer H. Post van de werkgroep Natuur en Milieu vroeg zich af hoe het raadgevend bureau aan zijn cij fers is gekomen over de woningbe hoefte per Jaar. Post die zelf aan het rekenen was geslagen zei uit te ko men op zo'n dertig woningen per Jaar en niet op de zestig zeventig van het bureau. De heer De Lange constateerde bij Post een reken fout Volgens hem moet men reke ning houden met de bevolkings verdunning in de toekomst „Het aantaLpersonen dat over een aan tal jaren in één woning zal wonen loopt terug. Zijn het nu nog bij voorbeeld vier personen die in één woning wonen, dat zullen er in de toekomst drie of misschien zelfs twee worden", aldus De Lange Burgemeester Enklaar sloot de discussie over het concept bestemmingsplan Zuiderlook af met de opmerking dat hij consta teerde dat het forum een positief advies over dit plan gaf. „Het col lege zal zeker rekening houden met de opmerkingen en suggesties die u gedaan hebt", aldus Enklaar. Over de overige conceptbestem mingsplannen: Bedrijventerrein De Haar n, herziening bestem mingsplan Buitengebied vanwege het crossterrein bij Espelo, Water wingebied Espelo, Espelo zelf en een herziening ten behoeve van de uitbreiding van de school De Noordenbarg. bestonden weinig bezwaren bij de twintig forumle den. Enklaar merkte nog op dat bij de uitbreiding van de Noordenbarg een architect in de arm zal worden genomen. Dit om de gymzaal, waar het hier om gaat, zo voordelig mo gelijk bij de bestaande bebouwing in te passen. Henk Bernink uit Oldenzaal, lid van het Enschedese ESGOO is kam pioen van de Schaakbond Overijs sel geworden door in de finale te winnen van Jan Lamb rechts uit Goor en lid van de S.V. Hengelo. Hiermede heeft hij de titel overge nomen van zijn klubgenoot Hans van Bekkum. Henk Bernink, die aan een zeer sterk seizoen bezig is, moest samen met Jan Lamb rechts uitmaken in een tweekamp wie de sterkste speler momenteel ls van de SB.O., candat beide spelers gelijk geëindigd wa ren in de competitie van het pers oonlijk kampioenschap. De eerste partij eindigde in remise tussen beide spelers. De tweede par tij, die de beslissing moest brengen, omdat anders opnieuw twee parti jen werden vastgesteld, werd zeer knap door Henk Bernink gewon nen, alhoewel Jan Lamb rechts zeker niet kansloos was, wanneer hij wat brutaler had gespeeld.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5