Jaarvergadering Rode Kruis, afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Holten aktueel HOLTENS NIEUWSBLAD itie rapport KERKDIENSTEN autoJes* Paas speurtocht Weekenddienst AGENDA S. BAKKER H0LTENS NIEUWSBLAD Voorverkoop zwemabonnementen Oriënteringsrit Uitbreiding kampeerterrein „De Holterberg" mogelijk Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND HOLTÜNÖ NiÜUWüüL,AO - ld Af UIL lbly - f AO. 3 e afdeling Holten van het Ned. Kruis heeft met 1978 weer iff. jaar volop activiteiten achter rug, zo bleek uit het jaarverslag at donderdagavond op de leden- ergadering onder voorzitters- hap van dokter J.F. Sijtsema lerd uitgebracht door de secreta- isse mevr. J.H. Nekkers- folterink. maart gingen de eerste gehandi- apten al met vakantie naar huize LJsselvliedt" te Wezep, drie patien- jn maakten een reis met de „Henry unant", op 13 apt. maakte de se- retaresse met twee ernstig gehan- kapten op uitnodiging van het oofdbestuur van het Ned. Rode Iruis en Martlner een vliegreis aar Salzburg (Oostenrijk) en op 14 jptember werd met de „Prins Mau- lts" van het Limburg»Rode Kruis iet 65 gehandicapten en bejaarden ;n boottocht gemaakt vanuit De enter tot onder de rook van Arn- em. A an deze tocht n amen ook plm. 0 gehandicapten en bejaarden uit lathmen deel. Het weer was die dag an de sombere kant maar aan Dord heerste een „zonnige" stem- ling. ip 5 december werd bij meer dan 00 zieken, bejaarden en gehandi- apten (zelfs in „Het Dorp" in Am- ent), in het bejaardencentrum Diessenplas", in ziekenhuizen en erpleeginrlchtingen een attentie ezorgdenookde „Welfare" vrij wil- gsters werden niet vergeten. Van leidster van de „Welfare" mevr. I. Weijl-Goldstein werd begin april (scheld genomen. Zij verzorgde in (olten ruim 17 jaar het „Welfare" rerk. De afdeling Holten telde op anuari 1979 1625 leden. lelfare lok de afdeling „Welfare" heeft zo leek uit het verslag van mevr. angenbarg-Hols (zij volgde mevr. feijl-Goldstein als leidster op) een ruk jaar achter de rug. In het Be- aardencentrum „Diessenplas" zijn agelmatig 8 dames werkzaam. Zes- en bejaarden-dames komen elke insdagmorgen handwerken en 9 ames komen handwerk halen om p hun kamer te borduren, haken te. en 7 personen worden regelma- Ig thuis opgezocht en van hand werk voorzien en tevens indien no- lig geholpen. >e jaarlijkse verkoop van hand werken etc. had op 24 oktober plaats n „Diessenplas". De netto op- rengst bedroeg f3419,80.- Het af- elopen jaar zo besloot mevr. Lan- enbarg was druk maar gaf toch eel voldoening aan de „Welfare- werksters", om aan de mensen in Diessenplas" en aan de iulswerksters-( werkers). tfsdieid !r werd in deze jaarvergadering ifecheid genomen van de heer C. Cnijff die ruim 19 jaar alsbestuurs- Id en belangrijk werk voor de afde- i Ing heeft gedaan. Voorzitter Sijt- ema bracht hem hiervoor dank en ood als blijk van waardering en erinnering een etui met schrijfbe- odigdheden en het prachtige boek meteen groot aantal kleurenfoto's) Kijk op Jeruzalem" aan n zijn dank woord zei de heer Knijff iet werk voor het Rode Kruis in 't bijzonder voor het jeugd Rode Kruis altijd met veel plezier te hebben ge daan en mocht men hem nog eens nodig hebben voor een klusje dan zal hij dat graag opknappen. Hij d ankte verder voor medewerking en vriendschap. Financiën In plaats van de heer Knijff trerd als bestuurslid gekozen de heer J. Diemer, hoofd Dorpsschool. Uit het financieel verslag van penning meester F.H. Kuiper bleek o.a. dat de afdeling een batigsaldo kon boe ken over 1978 van f 1751,14 De in komsten en uitgaven f 23029.94 en f21278.80. De commissie voor ka scontrole die bestond uit mej Koop en de heer Zuurveld had boeken en bescheiden in orde bevonden. Van de ontvangen contributie (f 11000.-) werd 35% afgedragen aan het hoofdbestuur terwijl v an de collecte opbrengst (f5300.-) de helft werd afgedragen aan het hoofdbestuur. De vergadering ging accoord met het voorstel om van de reeds gedeel telijk binnen gekomen contributie '79 duizend gulden a an het hoofdbe stuur als voorschot over te maken om evt. te gebruiken bij rampen waar ook ter wereld. Aan het slot van de vergadering werd door voorzitter Sijtsema aan de dames en heren, die vijf keer een halve liter bloed gaven voor de me demens in nood de Landsteinerme- daille uitgereikt. Van de 35 donors die in het afgelopen Jaar op de bloedplasma-avond in de Scholen gemeenschap voor de vijfde keer bloed gaven waren slechts 15 aan wezig om de medaille in ontvangst te nemen. De secretaresse mevr. Nekkers-Wolterink bracht in het Jaarverslag dank aan de heer en mevr. van Ieperen voor het vele en hoogstbelangrljke werk dat ook in het afgelopen Jaar weer werd ver richt. Mede door, hun grote inzet bij voorbereiding en organisatie werd de plasma-avond, metmeer dan 600 donors, weer een groot succes De 35 Holtenaren die met de Land- steinermedaille werden onder scheiden zijn de dames: G.J. Stam-Bosschers, Valkenweg7; A. Kappert-Olde Reuver of Briel, Postweg 128; Jongman-de Boer, Houtweg 31; M. Keizer-Paalman, Holte rt> roek 13; J.W. Rietberg- Stevens, Tuinstraat; H.W. Paalman-Dljkink, Pasmansweg 8; HJ. Roelvink-Brinkman, Broek- weg 18; J.H. Nijland-Meilink, Pas mansweg 10; J F. Stoevenbelt- Teeselink, Pastoriestraat 6; AJ. Teussink-Godeke, Verzetstraat 8; R. Mennes-Lammers, Hakkertsweg 1; H. Aalpol-Stevens, Beuseberger- weg44; R.F. Veltkamp-Llevestro, Oude Stationsweg 14; A. Nikkels- Koning, Drostenstraat; G.J. Diemer-Tolenaar, Rörikstraat2 en W. Oolbekkingk-v.d. Duin, en dehere bakkersstraat 14; J. Nijhof, Hoffess- traat 6; J. Bolink, Landmansweg 3; B.J. Boode, Schapendij 3; H.J.W. Scheperboe r, Beusebergerweg 42; W. Beltman, Lichtenberg 18, Rijs- sen; G. Steenbergen, Bergman straat 15; WJ Nikkels, O-Dev.weg 51; H. Achterkamp, Ab Jansenstraat29; G. Stoffer, Indus triestraat 4; H. Smit, Burg. v.d. Borchstraat 18; E.P. Delbeek, Bergmanstraat 30; D. van Huige nbosch, Manenschijnsweg 11. Woensdag 4 april, hield afd. Holten van N.B.P.V. haar maandelijkse bijeenkomst in zaal „Vosman". Na het gebruikelijke kopje koffie, heette de Presidente, mevr. v.d. Wijk-Oomkens, allen hartelijk welkom. Zfj verheugde zich over de grote opkomst. Na het lezen van de notulen door mevr. Jansen-de Vries, vertelde mevr. Broere het een en ander over de volksdans groep en de reden van de te houden verloting ten bate van de aktie „Redt Kinderogen". Vervolgens werd een show gehouden door ei gen leden, zelfgemaakte kledings tukken. Een hartelijk applaus be loonde deze dames. Het commen taar werd gegeven door mevr. Klein-Lasker. In de pauze was er een tentoonstelling van werkstuk ken, gemaakt door leden op ver schillende cursussen, o.a. lapje scursus, haakcursus en Staphorster-stipwerk. Ook de handwerkgroep toonde haar resul taten, waarbij 31 prijzen werden behaald op de handwerktentoon- stelling in Zwolle. Na de pauze werd de verloting gehouden. Hierna werden de aanwezigen in 12 ver deeld en werden verschillende spel letjes gedaan. Het geheugen werd weer eens opgefrist en de stemming zat er goed in. Na afloop bedankte de presidente de dam^s, die deze avond de leiding hadden hartelijk voor de bijzonder gezellige avond en zü wenste allen wel thuis. ERKEND TANDTECHHIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 NED. HERV. KERK Goede vrijdag: 10.00 uur ds. W. Vons. Viering Heilig Avond maal. Ie Paasdag: 8.30 u en 10.15 (m.m.v. Kerkkoor) ds. C.C. Ad- dink. 2e Paasdag. 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. met de Paasdagen voor: Algemeen Kerkewerk. Oppasdienst (le Paasdag) mevr. Vincent- Markvoort en Betsie Veneklaas Slots. GEREF. KERK Goede vrijdag: 19.15 uur ds. G.W.H. Peddemors. Collecte voor de kerk en rente en aflos sing. le Paasdag: 8.30-10.00 (Kinder oppas en kindernevendienst) en 15.00 uur ds. G.W.H. Pedde mors. Collecte voor „Evangeli satie in Nederland en rente en aflossing. Kindernevendienst (klas 4): mevr. G. van ZeiJts Kinderoppas: mevr. Aanstoot-Voortman, mevr Beldman-Beltman, mevr Kruimelaar-Kistemaker (res.). Bea Brinkman. mevr. MeiJerink-Stam, mevr. Beldman-Kistemaker (res.). 2e Paasdag: 9 30 uur ds. G.W.H. Peddemors. Col Alg. Chr. Doe leinden en rente en aflossing R.K. KERK (geb. „Irene) Paaszaterdag: 21.00 uur Paas wake le Paasdag: 9.30 uur 2e Paasdag: 9.30 uur. DIJKERH0EK Goede vrijdag: 10.00 uur ds. W Berkhof. Viering Heilig Avondmaal. le Paasdag: 10.30 uur ds. W Vons. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk 0KKEKBR0EK Goede Vrijdag: 19.30 uur ds. M. de Heer. Viering Heilig Avond maal. le Paasdag: 10.00 uur ds. M. de Heer 2e Paasdag: 10.00 uur mevr G.I. de Heer-Berkhof. Uitgangscol lecte: Paascollecte. NIEUW HEETEN Paaszaterdag: 23.00 uur Paas wake le Paasdag: 8.00-11.00 en 15.30 uur (Plechtig lof) 2e Paasdag: 8 00 en 11.00 uur (Dienst met Jongeren koor). 500 miljoen kilo zout (Tectyl Vavoüne. Nu voorwiel aandrij ving op kleine Ame rikanen (O.M Rubriek onderweg 50 Jaar BMW in woord en beeld Aktueel auto allerlei Blazen met Peugeot 604 Turbo Diesel Nieuwe Lancia komt pas in het najaar Het rijbewijs Advertentie-adviseur: W. EREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Ntyverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u In Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In BatlYmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uar voorverkooptarieven profiteren. De aanvraagformulieren hiervoor zijn op het gemeentehuis verkrijg baar.. De aangevraagde abonne menten kunnen daar ook weer af gehaald worden en wel in de week van 24 t.m. 27 april. In tegenstelling tot eerdere en anders luidende be richten kunnen op 27 april alleen abonnementen worden afgehaald tussen 9 en 12 uur, de andere dagen ook 's middags tussen 2 en 4 uur. Voor deelname aan de 2e oriënte ringsrit (35 km.) van de M.A.C. „De Holterberg" gingen 46 deelnemers van start. De uitzetters hadden het beslist niet makkelijk gemaakt zo dat er nog al watstrafpunten vielen zowel in de sport- als tourklasse. Uitslag sportklasse: 1. 1 T. Bijma, Holten, 2 H.Oolbekkink, Holten, 3. H. Paalman, Wierden. Tourklasse: 1 J. Huls. Zwolle. 2. H. Kamp, Nijverdal, 3. H. Kelder, Nij- verdal, 4. J v.d. Noort, Deventer. De prijzen werden in café „De Preu- ter" door MAC-bestuurder Ap Schuppert uitgereikt. In zwembad „Twenhaarhaars- veld" wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen voor het zwems- eizoen 1979. Zoais bekend, gaan op zaterdag 28 april a.s., 's morgens om 9.00 uur, de poorten van het zwembad weer open. In het (lange) openingsweekeinde, van zaterdag tot en met maandag, is de toegang gratis. Inmiddels is op 9 april j.l de voor verkoop van de zwemabonnemen ten begonnen. De tarieven van de voorverkoop zijn ca 15 lager dan de normale tarieven en vooral voor gezinsabonnementen betekent dit een vrij aanzienlijke besparing. Een gezinsabonnement voor 2 ouders en 2 kinderen beneden 16 Jaar kost in de voorverkoop totaal F. 59.25, terwijl het normale tarief voor een dergelijk abonnement f 69 - is. Bij Individuele abonnementen zijn de kortingen f. 2.50 tot f 3.- per persoon Degenen die ln de afgelo pen week vergeten zijn hun abon nementen aan te vragen of die van publlkatie hierover in het Holtens Nieuwsblad en de Dagbladen van vorige week over het hoofd gezien hebben, hoeven nog niet ln paniek te raken, want men kan nog tot en met 20 april a.s. van de voordelige Het ontwerp-bestemmingsplan kampeerterrein „De Holterberg", dat B. en W. ter vaststelling aan bieden, heeft met ingang van 8 mei 1978 een maand voor een ieder ter inzage gelegen. Er is, zoals altijd, overleg gepleegd met diverse in stanties. Drie bezwaarschriften zijn ingediend en wel door L. Ve neklaas, Patrljzenweg 1-3, G J. Paalman, Patri jzenweg 4, beiden te Holten en de Waterleidingmaat schappij Overijssel n.v. te Zwolle. De bezwaren van de heer Vene klaas kunnen volgens B. en W. niet ontvankelijk verklaard worden, omdat ze aan het college zijn ge richt en bij de raad moeten worden ingediend. Het plan is bedoeld de bestaande situatie van een al jaren functionerend kampeerterrein te legaliseren en de verdere ontwikke lingen in goede banen te leiden. Het plan voorziet tevens in de mo gelijkheid het bestaande kampeer terrein met 2 h.a. uit te breiden op het zuidwestelijk terreingedeelte. Deze gronden zijn thans ln gebruik als weiland. In het vigerende plan voor het bui tengebied is het gebied van het kampeerterrein buiten de plan- grens gelaten. Daardoor geldt voor dit gebied het oude plan in hoofd zaak, met als bestemming bos- en cultuurland, waarop zowel boer derijen als gebouwen voor de bos bouw mogen worden opgericht. De indieners van de bezwaarschriften hebben hun bezwaren nader kun nen toelichten in een vergadering van de commissie ruimtelijke or dening op 29 november 1978. Het plafrzelf is behandeld ln het be stemmingsplanforum in de verga dering van 6 oktober 1977. De fo rumleden konden zich met het ontwerp verenigen. Resumerend stellen B. en W. daarom voor: De heer L. Veneklaas te Holten, Patrljzenweg 1-3, niet- ontvankelijk te verklaren in zijn bezwaren. Het bezwaarschrift van de heer G.J. Paalman. Patrijzen- weg 4 te Holten ontvankelijk en gegrond te verklaren en aan de be zwaren tegemoet te komen door het wijzigen van de bestemming „recreatieve doeleinden, categorie VB (verblijfsrecreatie, nader uit te werken ex artikel 11 W.R.O.) en de aangrenzende bestemming recrea tieve doeleinden, categorie g (groenvoorzieningen)" te wijzigen in de bestemming „agrarisch ge bied van landschappelijke waar de". De brieven van de Waterlei ding Maatschappij „Overijssel" N.V. te Zwolle voor kennisgeving aan te nemen Verloren: zwart-bruine Roth weiier, reu; oranje-bruin hoesje voor een para plu; zilveren doosje; zwart lederen sleuteletui met vier sleutels; bruine portemonnale met f 150,-. Gevonden: portemonnale; blauwe hand schoen; damessjaal; bankbiljet U ontvangteer! fraaiey'/yV/' Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Naam: Adres: Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: ui Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half W jaar/per jaar -A. Gebruik deze voor het opgeven Enkele bestuursleden van het Rode Kruis met de dames en heren aan wie dokter Sijtsema de me daille uitreikte. Geboren: Judith, dv J D Tiekink en M G Klein Koerkamp. Ondertrouwd: J H Schaap, 21 jaar. Holten en H W Loman, 22 jaar, Holten. Gehuwd: A J Kevelam, 24 jaar. Holten en G J Dangremond, 20 jaar. Holten. Overleden: H Voordes, 73 Jaar, Holten, P J de Laat 19 Jaar. Holten (overl. te De venter), J A Jansen, 70 jaar, Holten (overl. te Deventer). Door de heer W. te Holten werd aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwagen, merk Pijna ppel. De aanhangwagen was eige ndom van de Provonciale Waters taat Op donderdag 5 april werd uit een personenauto, die geparkeerd stond in de Kozakkenstraat, 30 li ter benzine gestolen. In de buurtschap Look werd op dinsdag 10 april een ree door een hond zodanig toegetakeld dat het mooie dier moest worden afge maakt. Vrijdag 13 april 9.00 - 18,00 uur „Open-Huis" Klein Velderman BV, Kolweg. Zondag 15 april 14.00 uur Discobal ln café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen ln Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 17 april 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie age nda) Woensdag 18 april 19.30 uur Vergadering l.v.m. „Stra ten voetbaltoumooi '79" in kantine S.V. „Holten". Tevens voor dee'- name aan toumooi op zaterdag .6 mei. Donderdag 19 april 14 00 uur Paasspeurtocht rond het „Paalhuus" ln de Beuseberg (zie ber.) 16.00 uur Vergadering recreatie- gemeenschap „Salland" ten ge- meentehuize van Holten. Vrijdag 20 april 18.00 uur Start Jaarlijkse lompenln- zamelingsaktie ln het dorp tb.v. Hol tense Muziekvereniging. Zondag 22 april 13.00 uur Grote Autocross A.S.V. „Holten" Terrein „De Haar" (La renseweg) Maandag 23 april 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommlssie ten gemeentehui- Dinsdag 24 april 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. De Stichting voor Sociaal p.Q Cul tureel werk te Holten organiseert op donderdag 19 april met alle kin deren van de Handenarbeldsclubs uithet „Kolnös" enhetpaalhuus" een spannende speurtocht Na spanning kunnen de jongelui zich ontspannen bij een aantal leuke tekenfilms. Deelname aan de tocht, in de om geving van het „Paalhuus", is gra tis. Alle kinderen die mee willen doen moeten om 2.00 uur aanwezig zijn. van een nieuwe abonnee. Inienden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 27 50. Spreekuur 11.00 uur en 16.00 uur. Bü spoedgevallen bellen: 05483- 27 50. WUKVERPUGING (13-16 opril) Zr. H. Aanstoot-Lensink, Hexelseweg 22a, Wierden, tel. 05496-15 66 bgg 05700-2 27 00 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen verpleegartike- len van 13.30-14.00 uur, Groene Krulsgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 b.g.g. gar. A. Müller. tel. 17 45. ZIEKENFONDS Maandags mobielkantoor par keerterrein sporthal 't Mos- sin k", Keizersweg, van 8.00- 11.00 uur. ZUIGELINGEN- CONSULTATHBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Krulsgebouw, Gaardenstraat TANDARTS 14/15 april: F.B. Zellstra, Bre- derodestraat 6, Ryssen, tel. 0548045 69. 16 april: H.F. Steu nenberg, Pastoriestraat 42, tel, 14 33. Spreekuur spoedgeval len: 5.00-5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groen Kruls gebouw, G.J. Kraaij. tel. 22 99. DIERENARTS Th A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15 GEZINSVERZORGING Bureau, Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur ma t.e.m. vryd. 8.30-9.30 u. OPEN BEJAARDEN WERK TAFELTJE DEKJE: INUCHTINGEN: TEL 12 01 en 1517. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag te.m. vrijdag 8.30-9.30 u. Tijdens de weekends zQn Maatschapp. Werk en Gezins- verz. bereikbaar onder nr. 05486-1 63 64. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 15 april A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 12 30. Maandag 16 t.e.m. zondag 22 april: C. Melndertsma, Berg manstraat 12, tel. 21 90. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 14 t.e.m. vrijdag 20 april: Electra. H. HeiJink, Kol weg 44, tel. 21 24. Gas: J. Bos- schers, Llezenweg 26, tel. 19 45. POUTH Telefoon: 13 52-28 65 en 28 68. 28 55. avonds na 8 uur belten: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 22 22 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3