Aan veel bezwaren van Ennia tegemoet gekomen Verkoop grond aan Dura Uitreiking Coberco districtsprijs 1178 Paasweekend Jeugdsoos De Schurc" t.b.v. het Rode Krnis Uitbreiding Bestemmings plan Foni *uiiri HKI3KS1 Vaststelling hnnrprijzen Klaverjasfinale fB!auw Wit' Holten had zondag mazzel Grondruil met Dura Meisjes van S.V. „BATO" slaagden voorassistentenunrsns I en II Gratis vouwblad groenten en fruit Plan Twenhaarsveld HOLTLNS NIfciUWbBLAD - 13 Af KIL lüïtf - f AU. IV Het ontwerp-bestemmingsplan recreatieterrein Twenhaarsveld, dat B. en W. ter vaststelling aan bieden en in de raad van 17 april ter tafel komt, omvat het bosge bied dat ongeveer 1 km. oostelijk van Holten aan de zuidkant van de spoorlijn Holten-Rijssen ligt. Het vigerende plan voor dit gebied, vastgesteld door de raad op 13 april 1956, kent vijf bestemmin gen, n.l. bos bad- en zweminrich tingen, restaurant en winkelbe drijf, kampeerterrein en terrein voor bungalowbouw. Een klein gedeelte van dit gebied, n.l. het terrein van het gemeente lijk zwembad, is thans buiten het ontwerp-plan gelaten. Overeenkomstig bovengenoemde bestemmingen vindt ook het hui dige gebruik plaats. Dit gebruik was ten aanzien van milieu aspecten echter steeds meer een probleem geworden, aangezien de ligging in waterwingebied II, en grenzend aan waterwingebied I, voor de vuil waterafvoer niet zonder gevolgen was. Tot voor kort ge beurde dit op de gebruikelijke wijze via zak- of stapelputten. Overleg over de aanleg van een rio lering op het terrein tussen de ge meente, het Rijk en de betrokken eigenaar heeft er toe geleid, dat zo wel van de kant van het Rijk en de gemeente als van eigenaarszijde toezeggingen zijn gedaan, waar door de aanleg van de riolering kon worden uitgevoerd. Dit houdt voor de eigenaar van het terrein in, dat de kosten hiervan slechts gedragen kunnen worden wanneer het aantal recreatiewo ningen wordt vergroot. Vergelij king met de normen laat zien, dat voor de minimale onderlinge af stand 20 m geldt. De voorgeschre ven afstand in het voor Twen haarsveld vigerende plan bedraagt 30 m. In verband met de uitbreiding van het aantal zomerhuisjes werd het tevens nodig nm de centrale voor zieningen tevens af te stemmen op dit nieuwe aantal woningen en aan te passen aan de eisen des tijds. Met het oog hierop was een herzie ning van dit bestemmingsplan o m. nodig, waarin de mogelijkheid wordt gegeven het aantal recrea tiewoningen, met inachtneming van een onderlinge afstand van minimaal 20 m, te vergroten. Er kon reeds vergunning verleend worden voor de bouw van 91 nieuwe recreatiewoningen. Deze woningen zijn inmiddels gereali seerd. Het onderhavige ontwerp plan behelst dan ook in feite een legalisering van dit bouwplan en de bestaande toestand. Er is overleg gepleegd met verschillende instan ties. Het ontwerp-plan met toelich ting en voorschriften heeft in- In de vergadering van de raad van dinsdag 17 april komt aan de orde een voorstel van het college om aan Dura Aannemingsmaat schappij b.v. te Rotterdam een perceel grond aan de Binnenstraat te verkopen, groot 1091.55 m2; prijs f 379.500. exclusief omzetbe lasting. Het college acht het voorts gewenst een overeenkomst met Dura aan te gaan tot het vestigen van erfdienstbaarheden van over- bouw en riolering, en weg en par keerterrein van de aan de gemee nte in eigendom overblijvende grond aan de Binnenstraat te be stemmen tot openbaar voetpad. Het bouwplan, dat Dura b.v. wil realiseren aan de Binnenstraat, bestaat uit winkels met bovenwo ningen. De aankoop van het pand Dorps straat 10 is mogelijk geworden, omdat de fa. van de Maat overeens temming heeft bereikt met Dura over de aankoop van een winkelge deelte in het te bouwen complex aan de Binnenstraat. Teneinde Dura in de gelegenheid te stellen het betreffende gedeelte van het komplan te realiseren, is het nood zakelijk de hiervoor benodigde grond aan Dura over te dragen. Deze grond is voor een groot ge deelte eigendom van de gemeente, met uitzondering van een strook die onlangs van de heer B H Veld huis is aangekocht en binnenkort aan de gemeente zal worden over gedragen. Het te realiseren bouw plan is zodanig, dat er erfdiens tbaarheden van overbouw en riole ring moeten worden gevestigd. De ondergrond v an de in het bouwplan opgenomen passage zal in eige ndom en beheer by de gemeente blijven, terwijl deze onderdoorgang tevens openbaar zal worden ver klaard. Met Dura zijn B en W over eengekomen. dat de grond, waarop achter het complex een parkeerter rein moet worden aangelegd, als mede de toegangsweg tot het par keerterrein en een stukje grond achter het door de fa. van de Maat te kopen winkelpand, niet zullen worden overgedragen. Dura gaat er mee akkoord, dat de kosten van verharding van het parkeerterrein en de toegangsweg voor haar reke ning komen. In verband met het hoogteverschil van het maaiveld zullen op ge meentegrond door en voor reke ning van Dura keermuurtjes wor den aangelegd. Het is de bedoe ling, dat de eigendom en het on derhoud daarvan bij de gemeente sullen komen. Het te verkopen bouwterrein aal bouwrijp worden geleverd, hetgeen in dit geval wil zeggen, dat de aanwezige opstal len, te weten de woningen Bin nenstraat 1,5 en 7, door en op kos ten van de gemeente zullen wor den afgebroken. Met de Dura is overeengekomen, dat aan haar zullen worden over gedragen gedeelten van percelen, totaal ter grootte van ongeveer 1091,55 m2, voor de kavelprijs van 1379.500 -, exclusief omzetbelas ting. De verkoop van de grond zal geschieden onder de bij verkoop gebruikelijke voorwaarden en be dingen en voorts onder bijzondere voorwaarden. Met de verkoop on der gestelde voorwaarden kan Dura zich verentgen Het bouwplan zal zodanig worden uitgevoerd, dat luifels, dakover stekken en eventueel een vitrine boven gemeentegrond zullen uit steken, terwfjl de passage over- bouwd zal worden. In verband hiermede zal ten be hoeve van de winkels en de bo venwoningen de erfdienstbaar heid van overbouw moeten wor den gevestigd. De gemeente ver krijgt het recht om eventuele be dradingen, leidingen, armaturen e.d. ten behoeve van het openbaar lichtnet in of tegen de overbouw boven het openbaar voetpad aan te brengen, te onderhouden of te vernieuwen. Tenslotte dient een erfdienstbaarheid van riolering gevestigd te worden, omdat het pand slechts via gemeentegrond kan worden aangesloten op de ge meentelijke riolering. Tegen het vestigen van deze erf dienstbaarheden hebben wij geen bezwaar, mits de riolering wordt aangelegd overeenkomstig een door ons goedgekeurd riolerings plan, aldus B en W in de toelichting. De onderdoorgang zal vanaf de Binnenstraat naar het achtergele gen parkeerterrein een openbaar voetpad moeten worden. Dit is voorts het geval met het parkeer terrein en de toegangsweg tot dit parkeerterrein. Teneinde hierover in de toekomst geen twijfels te doen ontstaan achten B en W het ge wenst hieraan de bestemming „openbare weg of voetpad of par keerterrein" ingevolge de wege- nwet te geven. gaande 24 Juli 1978 een maand ter visie gelegen. Een bezwaarschrift is ingediend door Ennia Recreatiebedrijven n.v. te Den Haag Reclamant is in zijn bezwaren ontvankelijk verklaard. Het bezwaarschrift is uitvoerig om schreven in het voorstel van B en W, die de bezwaren van Ennia deels gegrond, deels ongegrond verkla ren. Op o.a. de volgende punten wil het college reclamant tegemoet ko men: Het aantal bestaande zomer huizen te wijzigen in 65 (53 enkele en 6 dubbele). Op de plankaart de bestemming „centrale voorzieningen" uit te breiden met het ten westen van het hoofdgebouw gelegen terreinge deelte, met dien verstande dat langs de weg een strook natuurge bied resteert ter breedte van 10 me ter. Artikel 5. lid 1. iets ruimer interpre teren, zodat een openluchtkege lbaan tot de mogelijkheden be hoort. Het erf achter de nieuwe dienstwo ning (annex receptie-kantoor) te verruimen tot een diepte van 14 meter De heer D. Grit, die ook in de drie vorige wedstrijden tot hoge scores kwam was in de laatste wedstrijd die meetelde voor het kampioens chap '78/'79 geen winnaar maar met een score van 4381 punten en met een totaal score van 12376 pun ten (de beste drie van de vier ge speelde wedstrijden telden) wel al gemeen winnaar en kampioen. Hij werd gelukgewenst door de voor zitter van de aktivitelten commis sie van Blauw Wit Dick Beldman die hem een platenbon uitreikte. Ook de heren Ben Bril en Jan paalman (Rijssenseweg) die resp. 11913 en 11725 punten bij elkaar Jasten" kregen een platenbon. Beldman sprak een woord van dank tot de Aktiviteitencommis- sie, de „rekenmeesters" G. Dikkers en G.J. Beldman en de dames en heren van het buffet die zorgden voor koffie een drankje en een har tige hap. UITSLAG TRIJD: LAATSTE WEDS- Op de vergadering van het district Holten-Coberco heeft voorzitter H. Stegeman aan de heer G.J. Aan stoot, Okkenbroekseweg 18 en de heer A. v.d. Brink, Oude Station sweg 2 de Coberco-tegel uitgereikt voor de in 1978 geleverde beste kwaliteit melk. Veehouder Aan stoot kreeg de onderscheiding voor bussenmelk en v.d. Brink voor tankmelk. Nog 55 veehouders meer leverden in het afgelopen Jaar eers teklas melk. Zij ontvingen een fleu rige Coberco-sticker. De melk van de Holtense veehouders gaat o.a. naar Bathmen, Markelo, Laren en Deventer. Van de totale productie is 70% tankmelk. Het aantal aan vragen voor tankmelken groeit nog steeds zo deelde de heer Ravens- horst, directeur Dienstverlening Veehouders mee. Wanneer 80% van de melk in de tank wordt aangebo den zal Coberco met het bussen- vervoer stoppen. Krijgt Holten voor 1 juli a.s. hiervan bericht, dan zal het bussenvervoer definitief worden stop gezet op 1 Januari 1981. Bij de bestuursverkiezing werden de h.h. Stegeman en Sche- perboer herkozen. Van links naar rechts de heren v.d. Brink, Aanstoot en Stegeman. Een gelukstreffer in blessuretijd was de oorzaak, dat Holten zondag de fel begeerde puntjes van het Enschedese Vogido mee naar huis mocht nemen (0-1). De overige uitslagen waren: Losser TVO 1-0, Unisson - UD/W 2-1, De Tukkers - PH 0-1, Tubantia - Berg huizen 1-1 en Rood Zwart - Avanti 1. Duteweert 4599 p. 2 B Bril 4446 p 3. Mevr Smid-Manenschijn 4404 p. 4 D Grit, 4391 p 5. Mevr Tromop-Prins 4150 p 6 Mevr. Prins-Beldman 4148 p. 7. B IJspeert, 4146 p 8. Hans Paalman 4004 p 9 Dick Beldman 3968m p. 10 D Kortlever 3786 p Henk Hovenkamp kwam tot 2273 punten en die waren goed voor de poedelprijs VERLOTING: In de pauze van de klaverjasweds- trijd had onder toezicht van de Rijkspolitie de trekking plaat van de verloting die werd gehouden ten bate van de Jeugdafdeling van Blauw Wit. De hoofdprijs (draag bare t.vviel op lotnummer 1797 dat was gekocht door de heer Jan Manenschijn. Beusebergerweg 4. De 2 tot en met de 25e prijs vielen op de nummers: 161,1431,1214,227, 1164, 367, 1151, 1506, 1466, 1359, 1178, 601, 502, 1333, 266, 704, 860, 1025, 362, 1681, 1839, 651, 464 en 1018. Wanneer de gemeenteraad in zijn vergadering van dinsdag a.s. ermee akkord gaat zal het raadsbesluit van 16 mei 1978 worden ingetrok ken en zal een nieuw besluit moe ten worden genomen. Het raadsbe sluit behelsde een overeenkomst van grondruil, aangegaan met Dura Aannemingsmaatschappij b.v. en de vestiging van erfdiens tbaarheden van overbouw en riole ring. Volgens notaris A.J. West- maas te Markelo blijken de in ge noemd besluit vermelde kada strale gegevens niet juist te zijn. Ook het bouwplan van Dura lezer, enigszins veranderd. Ten aanzien van de aan te gane overeenkomst van grondruil stellen B. en W. voor, dat: Van Dura in volle en vrije eigendom worden overgenomen gedeelten van percelen samen, groot onge veer 502,8 m2, gelegen aan de Dorpsstraat en de Kerkstraat; Aan Dura worden overgedragen een ge deelte voetpad, gelegen tussen de Dorpsstraat en de N.H. Kerk, een strook grond, gelegen aan het Smidsplein, alsmede een strook grond, gelegen aan het Kerkplein, totaal plm. 59,3 m2. Nieuw is de af spraak, dat in de over te nemen grond is betrokken het stukje grond aan de Kerkstraat achter de door de heer P.A Brands te kopen winkel op de hoek Dorps straat/Kerkstraat, bedoeld voor het parkeren van 6 auto's. Deze irond zal door of op kosten van de Dura, worden verhard, waarna dit stukje grond als openbaar parkeer terrein zal functioneren. Het door de gemeente over te dragen voet pad tussen de Dorpsstraat en de N.H. Kerk is krachtens raadsbe sluit van 19 april 1977 aan het openbaar verkeer onttrokken. "Voor het vestigen van de erfdiens tbaarheden zie men ook het voor stel tot grondverkoop aan Dura o.v. - red.) 0-0. De stand in de ranglijst In 3A is nu als volgt; PH 16 10 4 2 24 23-8 UD/W 16 7 5 4 19 20-18 Losser 15 6 6 3 18 23-17 Avanti 16 8 2 6 18 26-21 De Tukkers 15 6 5 4 17 24-15 Unisson 15 7 3 5 17 25-24 Holten 16 7 2 7 16 27-23 Berghuizen 16 4 7 5 15 25-25 Berghuizen 16 4 7 5 15 15-25 Vogido 15 6 2 7 14 18-25 Rood Zwart 14 4 5 5 13 21-22 Tubantia 14 2 7 5 11 18-20 TVO 16 1 0 15 2 1043 Zaterdag: Tubantia - Rood Zwart. Paasmaandag: UD/W - TVO, PH - Unisson, Holten - De Tukkers, Berghuzen - Vogido, Avanti - Tu bantia en Rood Zwart - Losser. Draagbare TV De supportersvereniging sv Holten heeft besloten voor de wedstrijd van Paasmaandag, Holten - De Tukkers, een draagbaar TV-toestel als hoofdprijs in de gebruikelijke loterij in te zetten. Het komend weekend zal voor J S De Schure in het teken staan van het Rode Kruis afd. Holten Zoals u misschien zult weten organiseert het Rode Kruis afd. Holten elk Jaar een reisje voor plm. honderd min der validen uit Holten. Dit kost veel geld. en om een gedeelte van deze kosten voor haar rekening te kun nen nemen heeft de Schure haar programma op het Kruiswerk afge stemd voor dit weekend Het pro gramma ziet er als volgt uit; Vrij dag 13 april; Een Informatiefilm over het Rode Kruis werk in de Schure. Zaterdag 14 april; Twee Hockeywedstrijden in het Sportdal 14.00 uur; combinatieteam Heren 1 en 2 HCH - De Schure 1 16 30 uur; Mixed team HCH - De Schure 2 (mixed) 's avonds is de Schure ge woon geopend vanaf 8 uur. Zondag 15 april; Vanaf 13.00 uur kan ieder een (jong en oud) zich inschrijven voor een puzzelwandel tocht. Vert- rek vanaf de Schure aan de Beus ebergerweg. 's Avonds na het paas vuur is de Schure gewoon geopend. Maandag 16 april; Schure de hele dag open. 's Avonds is er een groot aktiviteitenprogramma met me dewerking van de Mr. Go Go Blues/girls Band en de Holtense Popgroep KI in oorspronkelijke bezetting, aanvang 8.30 uur. De opbrengst van dit gehele weekend gaat naar het kruiswerk en wij ho pen dan ook dat iedereen die tijd heeft onze aktivitelten komt bij wonen J.S. „Da Schure" De verordening, die de taak en de samenstelling van het bestem mingsplanforum regelt, wil het college wijzigen, naar aanleiding van vragen, die in de raad van 22 januari zijn gesteld over de moge lijkheid om vertegenwoordigers toe te laten van niet in de verorde ning vermelde verenigingen. De raad kan dit bepalen krachtens ar tikel 2, lid 2. De buurtvereniging Dijkerhoek is krachtens dit artikel al lid van het forum. Volgens het college is het aanbeve lenswaard het gehele artikel twee te lieraien, waardoor de volgende ver tegenwoordigingen worden opgé- noemn: De afdeling Holten van de CBTB.de locale middenstand, Werkgroep na tuur en milieu, de vrouwenvereni gingen, gemeenschappelijke school raad, plaatselijke vakbonden, de plaatselijke kerkgenootschappen, bijzonder onderwijs, Stichting sociaal- en cultureel werk, Alge mene stichting maatschappelijk werk, plaatselijke VW, buurtver eniging Dijkerhoek en de sports commissie Het aantal vertegen woordigers van elke vereniging etc. bepaalt de raad aan het begin van de zittingsperiode. Bovendien kan de raad bepaien, dat vertegen woordigers van niet genoemde ver enigingen, organisaties etc. lid van het forum kunnen worden. Raadsbesluit vernietigd De heer L.G Bolte te Schiedam heeft tegen de beslissing van de raad van 16 februari 1977 beroep ingesteld by de Raad van State. Hem was een vergunning geweigerd voor het vergroten van een garage by het pand Postweg 118. De Raad van State heeft het raadsbesluit vernie tigd, daar het genomen ls In strijd met artikel 48 van de woningwet Daarom moet de gevraagde bouw vergunning alsnog worden ver leend. De Vereniging tot stichting en in standhouding van een school met de bybel vraagt medewerking voor in richting van een lokaal voor han denarbeid, aanschaffing leermet hoden, alsmede meubilair voor de school De Schakel. De exploitatie- kostenvergoedingen voor het by- zonder l.o. en het by zonder kleute ronderwijs over 1978 moeten wor den vastgesteld. Voor Asslstencursus 1 zyn geslaagd de meisjes: 1. Marty Pluygers, OranJestr. 8,2. Gea ter Beest, Dlessenplasstr. 2 Voor Asslstencursus 2 slaagden de meisjes: 1. Femma Lindeboom, Kenemanstr. 38; 2. Monique Eiling, Verzetstr. 72; 3. Wilma ter Beest, Boutenweg 1 De geslaagde meisjes mogen nu de hoofdleider assisteren tydens de gym-lessen. Het bestuur was aan wezig om de geslaagden een bloe menhulde te brengen. j\ Van respectievelijk de heer H Muller, Kerkplein 3 en van me vrouw J.H. Schuppert-Eprecht, Stationsstraat 5, zijn destijds di verse percelen in de dorpskom aangekocht. Het zijn de percelen Smidsstraat 6, 6a, 8; Kerkplein 3 Smiddstraat 10 en Kerkstraat 13. De woningen behoeven voorlopig niet te worden afgebroken. Zij kunnen bewoond blijven totdat de gemeente ze voor de realisering van het Komplan nodig heeft. Daarom moet de raad, die 7 april bijeen komt, de huurprijzen vast stellen. Een aantal van de aangekochte woningen zün door de vorige eige naren verhuurd aan de hlema ver melde personen tegen daarbij ver melde huurprijs. Het betreft hier de volgende woningen; Kerkstraat 13, bewoners de heren B. J. en H. Voor des huurprijs f 624.- p.j. Smidsstraat 6, bewoner de heer O. Kruimelaar huurprijs f 520.- pj. Smidsstraat 8, bewoner de heer P.Janssen huurprijs f720.- p.J. Smidsstraat 10, bewoner de heer O. Bakker huurprijs f 780 - p.j. De huurprijzen van deze woningen moeten o.i. worden gehandhaafd, schrijven B en W aangezien door het overgaan van het eigendoms recht de huurovereenkomst niet zal worden ontbonden („koop breekt geen huur"). Blijkbaar"). Blijkens de overdrachtsakte ko men de huurpenningen van de wo ningen Smidsstraat 8 en 8 vanaf 1 januari 1978 en die van de wonin gen Kerkstraat 13 en Smids straat 10 vanaf 8 augustus 1978 ten bate van de gemeente. B. en W stel len voor de huurprijzen dienover eenkomstig vast te stellen. De percelen Kerkplein 3 en Smids- straat6a, zyn bewoond door de voormalige eigenaar, de heer H. Muller en diens zoon, J GP. Muller. De bedrijfsruimten by de woning Kerkplein 3 en onder de woning Smidsstraat 6a zyn niet meer al3 zodanig in gebruik by de fa. H. Mül- Ier en Zoon. De voormalige bedrijfsruimte on der de woning Smidsstraat 6a is evenwel als garage (stalling pers onenauto's) in gebruik by de voor malige eigenaren Muller, terwijl deze ruimte tevens gedeeltijlk als berging voor de huurders van de woningen Smidsstraat 6 en 6a in gebruik is. Eenzelfde situatie doetzich voorbij de voormalige bedrijfsruimte by de woning Kerkplein 3. Ook daar is een deel in gebruik als berging bij de fam. H. Mülier. Blykens de notariële overdracht sakte mochten de bewoners van de percelen Kerkplein 3 en Smids straat 6a de woningen en de be drijfsruimten gratis biy ven gebrui ken tot 1 Januari 1979. De huurprij zen voor die percelen dienen der halve te worden vastgesteld in gaande genoemde datum. Gezien de vergelijkbare huurprijs met de woning Kerkplein 4 (bewoner J. Smale) van f 1.800.70 per 1 juli a.s. achten B en W een prijs van f 2.080.- per Jaar voor de woningen Kerk plein 3 en Smidsstraat 6a redelijk. Eveneens redelyk vindt het college een huurprijs van f 25.- per maand per auto (totaal dus f 50.-) voor de garage onnder de woning Smids straat, temeer daar een deel der ruimte als berging in gebruik is bij de huurders der woningen Smids straat 6 en 6a. In bedoelde garage worden twee personenauto's van de heren Mülier voornoemd ge stald. De garage/berging by de wo ning Kerkplein 3, ten dele in ge bruik by de bewoners van het per ceel Kerkplein 3 als berging, willen B en W niet verhuren, doch gebrui ken voor opslag van materialen van gemeentewerken. De gemeente zal voorshands geen voorzieningen treffen aan de te verhuren woningen. Het onder houd der woningen en garage, zo wel binnen als buiten, komt voor huurdersrekening. daarop smeerkaas en een plakje augurk of een zilveruitje. Verder o.a. ideeën over groenten en fruit bij de borrel en als hapje er-tussen door, over groenten en fruit by het ontbyten tips voor de zondag, wan neer u een echte lunch liever over slaat. Neem by voorbeeld de volge nde gezonde hongerstiller (salade): 1 blik kapucyners, 4 gekookte aar dappelen in blokjes gesneden, 4 to maten in parten, 1 paprika in reep jes, 200 gram in blokjes gesneden cervelaat, aangemaakt met olie, azyn, peper, zout, bieslook, ui en wat moster. Vanuit alle delen van de wereld stromen nieuwe produk- ten, waarvan we eerst het bestaan niet of nauwelijks kenden, onze richting uit Maar thans wordt ook in eigen land gewerkt aan nieuwe produkten. Maakte u al kennis met aubergines, avocado's, courgettes, venkel, kiwi's en mango's? Waag het er eens op. Verandering van spys nietwaar? Wie een briefkaar tje stuurt aan: Produktschap voor Groenten en Fruit Bezuidenhout- se weg 153, Den Haag, en daarop vermeldt: Vouwblad groenten en fruit, krygt dit blad gratis thuisge stuurd. Wat moet u doen om de smaak en voedingswaarde van groenten zo veel mogelijk tot hun recht te laten komen? Dit: - neem steeds verse groenten - was en snyd ze vlak voor het ge bruik - zet ze op met weinig kokend water (bladgroente met aanhangend wa ter) - kook de groenten zo kort mogel ijk - warm groenten zo min mogel yk op -endenktuvantydtottydeens aan het volgende rijmpje: groenten en fruit, dag in dag uit, rauw haalt u er het meeste uit! Ziehier een van de vele tips die te vinden zyn In een kleurrijk vouw blad over groenten en fruit Er staat ook in, om een ander voorbeeld te noemen, hoe u een kinderfeestje ge jond kunt maken. Usnydtby voor beeld komkommerschuitjes en vult die met geraspte wortel, appel en gewelde rozynen. Aanmaken met m ayonalse. Of vult u eens tomaatjes met gewelde rozynen. Aanmaken met mayonaise. Of vult u eens to maatjes met blokjes kaas en honing. Nog een van de vele tips: u maakt dunne plakken winterwortel, met

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 17