[Onnodige nederlaag voor L tam Blauw Wit '66 Zo speelden de Blauw Wit pupillen Resultaten Blauw Wit Programma Filmart 74 Deventer Schaakclub Holten 2 heeft het moeilijk Zo speelden de Blauw Wit junioren Blauw Wit tegen D.V.O (Almelo) S.v. Holten, afd. atletiek Volleybal Mintonette Weet je wetje, laat je rijden SENIOREN BEYOND GOOD AND EVIL Snpportersvereniging „SV Holten" Eioancieerde tal van activiteiten HEREN 3 Programma „Blauw Wit" 70.000 bijenvolken belangrijk voor de tuinbouw üUi.txAuiw u - ±o surmLt ivtti - f au. i«j Tegen het laaggeplaatste MW 69 ait Marle heeft een vooral vóór de rust te slap spelend Blauw Wit voor de tweede keer In de 2e com petitie in dit seizoen met een ne derlaag genoegen moeten nemen. Na een vroege openingstreffer der gastheren zagen de Holtenaren geen kans meer om op gelijke hoogte te komen. Hoewel de Blauw Witters gewaar schuwd hadden moeten zijn de thuiswedstrijd was tenslotte ook verloren, was van meet af aan de thuisclub fanatieker en dit leidde tot voortdurende druk op de Hol- tense achterhoede. Reeds in de 8e minuut kwamen de MW-ers aan de openingstreffer, toen Henk Bo- llnk in de aanvalsopbouw van Blauw Wit een passje van Beldsny- der niet onder controle kreeg en MW razendsnel de aanval over nam. Een uitgekiende pass be reikte Hazelhorst die zich handig losmaakte van zijn bewaker Paal man en laag en hard inschoot 1-0). Deze snelle achterstand deed de anders zo solide verdediging geen goed en er werd vaak chaotisch en paniekerig uitverdedigd. Mede hierdoor en door het feit dat de middenvelders der gasten bijna alle persoonlijke duels verloren of vaak zelfs niet aangingen bleven de MW-ers verreweg het gevaarlijkst. Na bijna een half uur spelen kregen de Marle-voorwaartsen drie schit terende mogelijkheden op rij, maar alle keren kwam Trompetter, niet geheel zonder keepersgeluk, als overwinnaar tevoorschijn. Aan de andere kant kregen de Blauw Wit- ten welgeteld één kans toen een vrije tap van BeldsnlJder door Teun Schuppert werd ingeschoten, maar hij zag de bal van de lijn gehaald. Het was slechts te danken aan het slechte afwerken dat bij de pauze de voorsprong der thuisclub nog slechts 1 doelpunt bedroeg. Na de rust aanvakeiyk een ander spelbeeld. BeldsnlJder was terug op het middenveld, terwijl Jan Verve- da, die zeer teleurstellend speelde, in de spits opereerde. Door deze omzetting was de aanvalsopbouw beter verzorgd en dit leverde in de 12e minuut een grote kans op voor BeldsnlJder, die echter geen kans zag de bal voorbij de MW-doelman te krijgen. Inmiddels was Teun Schuppert vervangen door O. Aan stoot, die wat meer kracht in de voorste lijn bracht. In de 20e mi nuut kreeg Richard Beldman een fraaie kans om de bal in het doel te koppen, maar zijn kopstoot was veel te zacht om de MW-goalie te verontrusten. Langzamerhand luwde het offens ief, de Blauw Witters zagen steeeds minder kans om de defensie der thuisclub uit te spelen. Ook de wis sel van Henri Stam voor Anton Beltsnijder leverde niet het beoogde resultaat op. Weliswaar werd er door de gasten nu veellhar- der harder als voor de pauze, maar het gemis van de geblesseerde Coert Schuppert en Oerrit Stam deed zich sterk gevoelen, terwijl de achterste lijn veel meer moeite had met de opportunlste speelwijze der MW-ers als verwacht mocht wor den. Zonder zich nog al te veel kan sen te schaffen speelden de Holte- naren zich naar het einde van een wedstrijd die maar zo snel mogelijk vergeten moet worden. Blauw Wit: doel: Trompetter; ach ter: Schipper, ten Wolthuis, Bel dman en Bolink; midden: Verveda, Paalman en Kolkman; voor: T. Schuppert, BeldsnlJder en R. Bel dman. Blauw-Wit D2-SWN 04 De met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen de Nijverdallers (uit slechts 0-1) bleek achteraf voor D2 toch een „makkie" te zijn. Deze jongens hadden nl. wel eens van de buitenspelval gehoord en probeer den die dan ook toe te passen, wat een aantal keren totaal mislukte. Helaas voor Blauw-Wit had SVVN een hele goede keeper, waardoor Matthew en Hans alleen voor de goal de bal er niet in konden krijgen. Beter lukte dit Hans Bek- kernens. Hij kreeg 4 kansen en schoot 4 x raak! Met in de laatste minuut nog een frommelgoal (van Matthew) werd de eindstand be paald op 5-®. D2 kan kapioen wor den wanneer ze uit de nog te spelen 3 wedstrijden 5 punten halen. Die mogelijkheid zit er in, als goed wordt samengespeeld (niet pringe- len!) en gespeeld wordt met een in zet zoals zaterdag tegen SWN. Houden zo, Jongens! Etrenberg 2 - Blauw Wit 2 Doordat verschillende spelers had den afgezegd; o.a. vanwege bless ures, begon Blauw Wit 2 zeer geha vend de wedstrijd tegen Eversberg 2. Leider en enkele 5e-elftal-spelers, die trouwens net een wedstrijd ach ter de rug hadden, vulden 't elftal aan. Onverwacht werd mede door de grote inzet, de wedstrijd positief beslist. Blauw Withad de hele weds trijd een licht overwicht en won verdiend met 2-1. Blauw Wit 2 - Daarle 2 De eerste 20 min. van deze wedstrijd werd er goed gevoetbald en kwam Daarle door een penalty op 1-0. Blauw Wit probeerde daarna van alles om tot scoren te komen maar slaagde hier niet in. Mede door de scheidsrechter werd het een romme lige tweede helft, waarin belde ploegen slecht voetbalden. Vlak voor tijd kwam Daarle op 2-0. S.V2.W. 7 Blauw Wit 4 Een merkwaardige wedstrijd! Boeiend wat betreft de discussies op het veld, verrassend wat betreft ar bitrale beslissingen, maar bovenal triest voor Blauw Wit dat al vry spoedig, op zeer ongelukkige wyze, een 3-0 achterstand opliep. Toch zette B1 au w W it doo rhetgeen e nkele minuten voor rust resulteerde in een tegen go al, een kopbal van Joost Boer die ingekopt werd door de topscorer van Blauw Wit 4 Geert Beldman (3-1). 8.V.Z.W. bleek ook na rust met meer overleg te kunnen spelen en wat Blauw Wit hier ook tegenoverstelde qu a inzet, het mocht niet baten. Henk Megerink „schof felde" met z'n slidings het hele doel gebied, maar kon (op twee vinden. Een goals na) ook niet tot scoren komen. De achterhoede werd goed geleid door Gerrit van Zeyts. De tegenscore liep uiteindeiyk nog optot5-l,omdatBlauwWit alles op de aanval gooide. Het zat Blauw Wit, (behalve in het praten) in het doelpunten maken niet mee. Maar moreel gezien is dit team niet kapot Ie krygen, zodat de wedstryd van komende zaterdag (14/4) tegen de Zwaargewichten uit Enter met Ideu we hoop tegemoet gezien wordt. alouw Wil 5 - S.VJ.W. 6 Hoewel enkele spelers verstek lieten gaan, kon met aanvulling van en- iele A-Junioren de wedstryd tegen de Zwaluwen toch doorgang vin- den.Een in het begin zenuwachtig spelend Blauw Wit begon toch met aanvallend voetbal en halverwege to eerste helft had dit auoces toen Ryk Schipper de score wist te ope nen. Na de thee een aanvallend biyvend Blauw Wit dat tot de 16 meter goed spel liet zien, maar in afwerking faalde. Toch lukte het vla Kees van D yk op 2-0 te komen, maar een kans voor open doel van de tegenstander had hierin verandering kunnen brengen, ware het niet dat deze grandioos werd gemist. Ook 3VZW kreeg toch nog loon naar werken en na deze 2-1 stand kwam Blauw Wit toch wel enigszins in de verdruk king. De eindstreep werd toch ge haald en nadat de correct leidende scheidsrechter Henk Hovenkamp had afgefloten ging Blauw Wit biy naar de kleedkamer. Vesos 9 - Blauw Wit 6 Voorspellingen komen niet altyd uit. Maar deze keer toch wei. Schre ven wy vorige week dat indien het zesde met eenzelfde inzet als vorige week vanzelf punten zouden halen, nou dat is uitgekomen. In de uit- wedstryd tegen Vesos 9 werd met een fanatieke inzet (door iedereen) gestreden. Al moest men in het begin gehandicapt beginnen met 10 spe lers. Men kon de eerste tien minuten toch ongeschonden doorkomen. Na dat Renger van Llndenberg er by gekomen was had men al na vijf minuten succes. Door goed storen van de Blauw Witrspits raakte de Vesos achterhoede in paniek en kon linksbuiten Eddy de Jong 1-0 scoren (normaal Is hij keeper). Vesos pro beerde hierna wel de geiykmaker te scoren doch dat lukte pas vlak voor rust. Voor rust werd niet meer ge scoord zodat de ruststand 1-1 was. Vyf minuten na rust werd door Blauw Wit 6 een goede aanval over rechts vla Renger van Lindenberg opgezet, welke een voorzet op maat gaf aan Jan Paalman die 2-1 wist te scoren. Dit was een geweldige te genslag voor Vesos 9. Men probeerde hierna wel fanatiek om geiyk te ko men doch het samenspel b y hen was verdwenen, en de achterhoede van het zesde, inclusief doelman Henk Aanstoot, waren deze middag goed in vorm. In deze zeer sportieve wedstryd kende het zesde nog een bang laatste kwartier doch de be ste kans was nog voor de Blauw witters in de laatste minuut, maar men liep elkaar in de weg. De weds tryd stond onder leiding van een uitstekende clubscheidsrechter. Al met al ïyktheterop dat het zesde een laatste fanatieke eindspurt heeft Ingezet om de competitie met een re- del yke (in ieder geval geen laatste plaats) te beëindigen. Met deze tn- zet/strydlust en goed „teamwork", (er wordt, in tegenstelling tot an dere elftallen, niet „gekankerd") lukt dat vast wel. Blauw Wit 11-RV 11 In de revanche-wedstrijd tegen RV El hebben de Blauw Witten met zeer matig spel toch 2 puntjes we ten te pakken. Hierbij moet worden vermeld dat RV maar 9 spelers in de wei had, wat beslist niet inspire rend werkte voor Blauw Wit. Vooral ook niet omdat Hans bin nen 30 seconden z'n ploeg al op 1-0 zette. Na de rust kwam een RV op zetten, maar door het overzicht aan Blauw Witten kregen ze geen kan sen. Toen Albert er halverwege de tweede helft 2-0 van maakte was het met RV gedaan. Jongens, wan neer Jullie wat beter hadden sa mengespeeld was een heel wat ho gere score haalbaar geweest. Denk aan het doelgerrüddelde! Water dicht zat deze keer wel de achter hoede met Erik, Michel en Dick. 7 punten uit 4 wedstrijden. El staat er goed voor! Ga zo door Jongens! Blauw Wit 13 14 en H E3 heeft ook de returnwedstrijd te gen Holten E2 weten te winnen (10) Knap werk jongens! Ook E4 blijft het goed doen Uit tegen enter V E3 werd met 1-0 gewonnen. Wie had dat gedacht van dit mini-E-team. Jongens, jullie zullen ook nog wel wedstrijden verliezen, maar tot nu toe gaat het erg goed! F1 weerde zich in Enter knap tegen Enter V Fl. Vooral door goed keeperswerk van de nieuwe keeper, Bert Elber- sen, werd slechts met 2-0 verloren. Blauw Wit kreeg zelfs enkele goede kansen, doch wist deze niet te be nutten. Volgende keer beter! DOMINIQUE SANDA ERLAND JOSEPHSON ROBERT POWELL VIRNALISI Deze Deventer filmclub brengt op woensdagen 18 en 25 april de vol gende voorstellingen respectieve- ïyk „Beyond good and evil" en „El espiritu de la colmena" in de E.D.B. 2, met aanvang 20.15 uur en toe gangsprijzen léden f 5.50 niet-leden f 8.-. De voorstellingen gaan nog door tot en met 16 mei. Men zie de volgende voorbeschouwingen: Woensdag 18 april De film gaat over Friedrich Nietz sche, toegespitst op zyn verhou ding met Paul Rée en Lou Salomé, samen een trio in een experimen tele samenlevingsvorm Aanvan- keiyk is het Rée die Lou Salomé probeert in een huweiyk te vangen, maar zy beschouwt een vaste ver bintenis tussen twee mensen als een emotionele gevangenis. Indien er een derde by te vinden is, wil Lou wel wat met Reé. Nietzsche sluit de ring graag. Hoewel er soma over Nietzsche als over Lou 8aloraé veel meer te ver tellen valt dan in de film gebeurt, haakt Lillana Cavani in op een groot aantal historische en filosofi sche feiten. Byvocrbeeld de door Salomé en Nietzsche gedeelde stryd tegen allerlei morele opvat tingen. Ongetrouwd samenwonen, homo- en bisexualiteit als normale mogeiykheden van menselijke om gang worden door hen onderzocht op een praktische uitwerking. De verhouding in trio loopt niet goed af. Lou Salomé gaat een verhou ding aan met Karl Andreas, met wie ze trouwt, hoewel ze tegeiyk weigert voortaan met hem naar bed te gaan. De verbroken verhou ding tussen Lou en Nietzsche leidt inmiddels tot de volledige instor ting van de laatste. Nietzsche stierf in 1900, Lou Sa lomé leefde tot 1937 en had nog verhoudingen met Rainer Maria Rilke en Sigmund Freud. Het is niet niks om de ingewikkelde aangelegenheid waar het hier om gaat in een helder filmverhaal te vertellen. Het is Liliane Cavani al leszins gelukt om iets duldeiyk te maken van wat Nietzsche en Sa lomé bewoog en een aantal essen ties van beiden tot hun recht te la ten komen: er zyn dingen die voorby de grens van goed of kwaad gaan. Het tweede ontving maandag 2 april Bathmen 2. Het was een zware stryd, waarin Bathmen duidelyk aan het langste eind trok: 6-2. Van Ryssen was de enige Holtenaar die de volle winst behaalde. V/. Riet man en J. v. Calcar vulden de rest aan door belden remise te spelen. De uitslagen: 1 W.K.v.Rijssen- F.v.d. Velden 1-0,2 W.G. Blits-B.R. Drenth 0-1, 3. V/. Rietman-P.H. Bouter 1/2-1/2,4. J.C. Roele-E. Boe- lema 0-1, 5. J.v. Calcar-M.C.v.d. Velden sr. 1/2-1/2,6. J.v. Dalen sr.-J. Brandt 0-1, 7. J. ten Velde-M.C.v.d. Veldenjr. 0-1,8. W.v. Oyen-H. Kragt 0-1. In de interne kampetitie zyn ver schillende dingen gebeurd: Jan Scheperman moest in het eindspel in Henk van Beek zyn meerdere er kennen, Dinant van Beek en Theo van Lindenberg deelden het punt. Berry Beyer en Bertus van Beek speelden beiden uiterst agressief, waarby Bertus aan het langste eind trok. Dik van de Knaap moest ver rassend kapituleren tegen Ton van Oyen. Dik zou de inhaalwedstryd tegen Berry ook moeten verliezen, maar laatstgenoemde blunderde fors, waardoor Dik alsnog won. G. J. Kromdyk moest de party tegen El len Klaassen gewonnen geven. El len heeft nu de fraaie score van 2 punten uit 2 wedstriojden. Holten 1 is vrydag 6 april naar Al melo geweest om daar de voorlaat ste wedstryd te spelea Het werd Blauwwit Al - MW Al Maandagavond moest Bl.Wit Al aantreden tegen Marle Al. M.V.V., een ploeg van harde werkers, is al tyd een lastige tegenstander. BI. Wit startte erg optimistisch doch na 10 minutenscoordeM.V.V. uiteen vrye trap (0-1) BI. Wit trachtte terug te komen en 10 minuten voor rust bracht Gerard Aanstoot de stand geiyk. Na rust speelde BI. Wit wat beter en na een kwartier bracht Kees van Dyk de stand op 2-1. BI. Wit drukte toen door, doch M.V.V. bleef via uitvallen gevaariyker. Tien minuten voor tijd brak Kees opnieuw door en dat betekende 3-1. Al heeft de laatste wedstryden niet meer verloren en af en toe wordt er ook goed gespeeld. De opgaande iyn vast houden Jongens! Blauwwit BI - Enter V B 1 In een vooral na de rust uitstekend gespeelde wedstryd ia BI er in ge slaagd koploper Enter Vooruit op 2-2 te houden.Trainer Torkeera toonde zich met name over het spel na rust zeer voldaan. Reeds na 4 minuten kon Enter, na een weife lend optreden van keeper Meken- kamp en Schuppert op 0-1 komen. In de 20e minuut miste Henrie Kolk man een unieke kans op de geiyk- maker door keihard over een leeg doel te schieten. Na de rust stond Tij hof in doel en br acht Mekenk amp de nodige vaart op het middenveld, de Geus nam de plaats in van Jan Klein Nagelvoort. In de 3e minuut na rust liep een goede aktie van Me- kenkamp vast door het te lang vast houden van de bal. Maar de 15e min. kwam toch de gel y km aker toen een vrye trap van H. Stam door de Geus op grandioze wyze werd in geklopt. Blauw Wit zette zich toen extra in voor een overwinning. Maar toen in de 40e minuut Tjjhof even aarzelde met uitlopen kon Schuppert alleen nog redden ten koste van een strafschop die door Enter V werd benut (1-2) BI bleef echter alles op de a anv al zetten en in de 41e minuut scoorde Ruthers met een straf schot vlabinnenkant paal. F. Stam en Kolkman speelden een goede wedstryd terwyi Plm Boog een by zonder goed debuut als voor stopper maakte. SVZW 07 Blauwwit 01 Ineen goede wedstryd met goede in zet wisten de D1 de punten mee naar huis te nemen.Gezien dekansenhad de uitslag hoger moeten zyn. Maar de achterhoede moest terdege oplet ten by hoge en lage ballen Al met al een fijne sportieve wedstryd. een opgaande stryd en by een 4-4 stand zouden er twee partyen afge broken worden. Almelo 3 bood een 5-5 uitslag aan, waardoor Holten, directe tegenstander, ENO altyd nog kon passeren. Met de wetens chap dat ENO waarschynhjk Borne zou gaan verslaan, de stand was 3 1/2-4 1/2 met twee afgebroken partyen in het voordeel van ENO, konden er geen risico's genomen worden en werd de 5-5 aanvaard. De uitslagen: 1. N. de Jong-E.J. Gervedlnk Nyhuls 1/2-1/2. 2. L.E.B. Dlepenhorst-J.W. Middelink 0-1., 3. G.H. Schasfoort-D.v. Beek 1/2-1/2, 4. G.v. Dorth-D.A.v.d. Knaap 1/2- 1/2, 5. H. Raben-J.E. Scheperman 1/2-1/2, 6. F. Hoekstra-H.v. Beek 0-1, 7. H.G.C. Kleuskens-T.v. oyen 1/2-1/2,8. M. Engberts-B. J.G. Beyer 1-0, 9. E. Sarink- B.v. Beek 1/2-1/2, 10. J.E. David-Richard- W.K.v. Ryssen 1-0. Tenslotte heeft het Jeugdteam za terdag 7 april in Delden meegedaan aan de kampioenschappen van Overyssel. Holten moest met een enigszins verzwakt team aantre den. Daarentegen kwam Harden- berg sterker voor de dag en deden er ook twee teams van Almelo 3, waar Holten 1 de dag ervoor te gen gespoeeld had. Holten moest na de uitslagen: Vriezenveen- Holten 3-2, Almelo 2-Holten 1-4, Hardenberg-Holten 3 1/2-11/2 en Holten -Almelo 1 1-4, genoegen nemen met de derde plaats. V/at toch zeer goed was. Het jeugdteam van Holten bestond uit: Ellen Klaasen die het door een tactische opstelling, aan het eerste bord zeer moeiiyk had, zy haalde 0 punten uit 4 wedstrijden, Erik Gervedink- Nyhuis 2 1/2 uit 4, Ton van Oyen 1 uit 4. Topscorer Wim Rietman 3 1/2 uit 4 en V/im van Oyen 11/2 uit 4. De stand, gebaseerd op het aantal bordpunten: 1. Almelo 1 22 p., 2. Hardenberg 17 p., 3. Holten 13 1/2, 4. Vriezenveen 13, 5. Almelo 2 9112 puntea Zaterdag 14 april treedt het le elf tal van Blauw Wit aan tegen het Almelose DVO. De uitwedstrijd werd verloren doordat een twyfe- lachtige penalty door DVO werd benut terwyi de Holtenaren een aan hen toegekende strafschop over het doel schoten. Hopeiyk zyn de blessures van de Blauw Witte middenvelders Schuppert en Stam genezen, waardoor de mogelijkhe den van trainer Geerink ietwat gro ter zyn als de laatste weken, toen noodgedwongen steeds met een ge legenheidsteam aangetreden moest worden, hetgeen in een zeer grillig prestatieniveau tot uiting kwam. De wedstryd begint om half drie op Meermanskamp. De Supportersvereniging van de Sportvereniging „Holten" heeft het afgelopen jaar weer een be langrijke bijdrage geleverd in de begeleiding van de S.V.. Het beleid van het bestuur is in zoverre ge wijzigd, dat ook aandacht wordt besteed aan andere onderdelen der vereniging dan de afdeling „voet bal". Het ging daarbij niet alleen om geld in te zamelen om de ver schillende activiteiten te kunnen financieren, maar er werd ook ge dacht aan het scheppen van gezel ligheid, waarbij het niet alleen om de dubbeltjes ging. Om de saam horigheid te stimuleren werden o.a. een dropping en een gezellig- heidsrit georganiseerd. Al was de deelname niet steeds om over naar huis te schrijven wanneer dit stre ven wordt doorgezet, zal daarvoor zeker een grotere waardering ont staan. De vereniging besteedde voorts aandacht aan leden van de sportvereniging die door ziekte of ongeval aan huis waren gekluis terd, door hen een kleine attentie te sturen. Gedurende de langdu rige winterse periode werden tal van activiteiten voor de jeugdige leden georganiseerd om hen met het barre weer van de straat te houden. Een en ander bleek in de dinsdag avond in het ontmoetingscentrum „Meermanskamp", onder voorzit terschap van de heer M. Dalemans, gehouden Jaarvergadering uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Beyers. Zo werd op fifty- fïfty-basis bygedragen in de door Commissie „Orcom" georgani seerde chauffeursavond, sinter klaasfeest en zaalsporten. Uit het verslag van de penningmeester, de heer J. Beltman, bleek, dat voor trainingskosten van de S.V. f 1500.-, damesvoetbal f520.-, scheidsrech- tersuniformen voor de lagere elftal len f580.50 en voor geschenken (borden Delftsblauw) by het kam pioenschap van Holten 1 f 666.-. De totale uitgaven bedroegen f8026.34. De vereniging beschikt nog over een behooriyke reserve in verband waarmee het bestuur na de ledenvergadering besloot f 500.- beschlkbaar te stellen voor de handbalafdeling en f 275.- voor een demonstratiebord van de schaak afdeling. De vereniging telt mo menteel 110 leden. Afgelopen zaterdag had de 5e cros sloop plaats van de P.GJ.O.- erosscompetitte in het stedeke Die- penheim. In een bosrijke omgeving, by een lekker lentezonnetje werden goede tijden gelopen. Wim Klein Baltink nam op de 2,5 km direct de kop en wist die te behouden. Hendri Markvoort deed het ook goed met een zevende plaats. Horst Louws liep de 5 km in 23.53 min. en werd 32 ste. Een niet optimaal fitte Jan Jan sen kwam op de 10 km niet verder dan een 5e plaats in35.14min. Henk Reitsema was 19e in 37.04 min., ter wijl J an Wolterink 26e in 38,42 min. en Marinus Baltus 28e in 38.57 min. zich ook redelijk voorin handhaaf den. Jan Wegstapel 44e in 40.15min. en Ap Koetsier 66e in 43.04 min. ble ven beneden hun kunnen. Senioren Blauw Wit - D.V.O. 1. 2.30 u., aanw.zyn 1.30 u. Sparta 7 - Blauw Wit 2,3.00 u., vert rek 1.45 u. Ölauw Wit 3 - Den Ham 6, 4.15 u.. aanw. zyn 3.45 u. Enter Vooruit 8 - Blauw Wit 4,1.00 u. vertrek 12.15 u. Blauw Wit 5 - VESOS 5, 10.30 u., aanw. zyn 10.00 u. Enter Vooruit 10 - Blauw Wit 6, 12.00 u., vertrek 11.15 u. Tweede Paasdag Blauw Wit 1 - SC Daarle 10.30 u. Junioren Blauw Wit Al - Markvogels Al 2.30 u. DES BI - Blauw Wit BI, 1.00 u., vertrek 12.15 u. Blauw Wit B2 - R.V. BI, 1.00 u. Blauw Wit Cl is vry Pupillen Blauw Wit D2 - SWN D5, 11.00 u. Blauw Wit El - RKSV El, 10.00 u. Excelsior E2 - Blauw Wit E2, 10.00 u., vertrek 9,30 u. Blauw Wit E3 - Twenthe E4,10.00 u. Excelsior E5 - Blauw Wit E4,10.00 u., vertrek 9.30 u. SWN Fl - Blauw Wit Fl, 11.00 u., vertrek 10.30 u. Blauw Wit Dl ls vry De kascommlssle bestaande uit de heren H.H. Pieters en J.G. Nyiand had de bescheiden keurig in orde bevonden. Tot nieuwe leden van de commissie werden benoemd de he ren J.G.M. van Calcar en W. Klein Velderman. Bestuur Het bestuur, dat, gewoontege trouw, ln zyn geheel aftrad werd by enkele candidaatstelling herkozen, omdat geen tegencandldaten wa ren Ingediend. Het bestaat uit: M. Dalemans, voorzitter, H.H. Pieters, le vice-voorzitter, F. ter Hoeven, 2e vice-voorzitter, W. Beyers, secreta ris, J. Beldman, penningmeester, G. den Heyer-Schuurman, J. Aaf- tink, M. van Avesaath, G.M. Ban- nink, H. Bekkemens en J.G. Njj- land, leden. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter, de overigens niet druk bezochte ledenvergadering. Geladen tot in elke vezel moesten de heren van het derde maandag avond om 20.00 uur tegen de staartploeg de laatste krachtproef afleveren. Op de heenweg zat de stemming er al goed in: dat zou me wat worden (na de wedstrijd!). De supportersbussen kwamen we on derweg nog tegen, by een alcoholis tisch etabkissernent halfweg NJj- verdal en Ryssen. Nu Ja, dan maar geen supporters, dat waren we wel gewend. In Ny verdal werd nog even de tyd gegeven om geesteiyk op peil te komen: zingend gingen we het veld ia Ook de tegenstanders waren aanwezig, dat was gemakke lijk. Ze gingen tegenover ons staan, waarby een uitermate corpulent persoon ln zyn eentje het hele ach terveld bestreek. Aan deze zyde van het net werden prijzen uitge loofd wie de bal het verst ln die vetmassa kon doen laten verdwij nen (een prys die nog steeds niet is uitgekeerd). De tegenstander was beroerd slecht dat dat hadden wy vlot ln de gaten en dus wonnen we de eerste set Maar wy waren ook niet bijzonder ln vorm en dus verlo ren we de 2e set Dit „gehannes" duurde nog even en zo werd pas (na 2 uur spelen) de eindstand van 2-2 bereikt Elndeiyk, hèhè. Nu spoors lags de kantine in, we hadden al teveel tyd verspild, zonde. Na enig verbiyf in de kantine (waar, ik kan het u verzekeren, lezen, harde woorden zyn gevallen) keerden we mismoedig naar huls, maar gses- terkt door het volgende voorne men: DIT KOMT VOLGEND JAAR NIET WEER VOOR! WAT? Onder de titel „De by hoort erby' is in Utrecht de eerste Nederlandse film over de b yenhouder U ln ons land ln première gegaan. Deze promotie- en instructlefilm is uitge bracht door de afdeling bijenteelt van het Landbouwschap. De pro- duktle van de drie kwartier du rende film was mogeiyk door een subsidie van de Europese Commis sie. In de film, die is vervaardigd door G.W1. Mandt Filmprodukties in Amsterdam, wordt o.a. In gegaan op de betekenis v an de b yenhouder y in Nederland. Zowel bij de fruitteelt als b y de teelt van by v. augurkenen verschillende tuinbouwzaden vor men de 70.000 bijenvolken een on misbare schakel ln de produktie. Jaariyks zorgen deze bUen voor een honingproduktie van een half een miljoen kilo. Steeds meer mensen binnen en ook buiten de land- en tuinbouw houden tegenwoordig als by verdienste en hobby bijen. Juist voor hen is deze film van groot be lang. De bijen film zal de komende maan den worden vertoond door de afde lingen van de btjenteeltorganisa- ties. Daarna is het ook voor andere geïnteresseerde groepen mogel ijk de film a ante vlagen by het Ministerie van Landbouw en Vissery.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13