Verkgroep welzijn ergaderde met erenigingen Practicum Natuurkunde Atheneum SG Holten Wielerronde in Holten Wim Boode O.K.LA. sportman Paasmap christelijke jongerenorganisaties Gedrag- en gehoorzaai- tieistaiw voor honden Programma zaalvoetbal s.v. Holten Holten Programma Sporthal 't Mossink Programma Blauw Wit NW-NKV Gevonden voorwerpen in Sporthal Mededeling Oldenzaal is kampioen schaakbond Overijssel HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 MAART 1979 - PAG. 9 15 maart j.l. vond in zaal isman de eerste recht- eekse „confrontatie" aats tussen de Werkgroep elzijn en de plaatselijke iciaal-culturele vereni ngen. Doel van de bijeen- öinst was de bespreking het „Eerste Verslag" at de werkgroep onlangs eeft ilitgfebracht en de uit- reiding van de werkgroep iet 8 afgevaardigden van verenigingen. Hiertoe ad de werkgroep voor de ergadering de verenigin- en in groepen onderver- eeld (buurtverenigingen, eugdverenigingen, vrou wenverenigingen) en ge raagd groepsgewijs een ertegenwoordiger te kie- jen. n zijn openingswoord zei wethou- ler Warrink dat de decentralisatie 'an het welzijnsbeleid en de daar- voortvloeiende welzijnsplan- nng op gemeentelijk niveau nog liet alle belanghebbende vereni- hngen even sterk aanspreekt. Hij nemoreerde dat deze decentralisa- noodzakelijk was geworden pmdat deze materie steeds inge- ikkelder geworden was en niei |neer vanuit Den Haag overzien kon worden Bovendien speelde het probleem dat in Den Haag het welzijn teveel werd gezien als een „eenheidsworst". Maar. zo stelde wethouder Warrink. in Holten lig gen de behoeften anders dan in Amsterdam; zelfs Nijverdal en Hol en zijn in dit opzicht niet te verge- ijken. Hij noemde de concretise- •rng van het welzijnsbeleid in Hol ten een taak van het gemeentebe stuur en de verenigingen. In de na 'deze inleiding aan de orde ko mende uitbreiding van de werk groep werden de dames de Wit inamens de vrouwenverenigingen) Jen Gelmers (namens de toneel- en dansverenigingen) en de heren Kampman (namens de Stichting SoCuWe» en Schunck (namens de categorie ..diverse verenigingen al gemeen") en Onega (namens de buurtverenigingen) voorgedragen. Wethouder Warrink verzocht de groepen verenigingen die er nog niet in geslaagd waren een verte genwoordiger te kiezen, t.w. de jeugdverenigingen, de muziek- en zangverenigingen en de diverse kerkelijke verenigingen, alsnog binnen 3 weken met een opgave te komen. Vervolgens werd enige tijd stilge staan bij de toekomstige organisa tievorm voor de sociaal-culturele verenigingen. Wethouder Warrink zei dat de werkgroep hierover te zijner tijd een advies zal uitbren gen Hij noemde verschillende mo gelijkheden. waaronder een com missie naar het voorbeeld van de Sportcommissie. Hij wees erop dat die organisatievorm voor de sport erg goed functioneert. Na de pauze was er gelegenheid voor het stellen van vragen en voor discussie Hier kwam even het gebrek aan ak- kommodatie aan de orde Wethou der Warrink zei dat straks tot het stellen van prioriteiten gekomen moet worden en dat hij daarom de verenigingen opriep hierover eens na te denken ..Ik wil u deze ge dachte graag meegeven", zo be sloot de wethouder deze bijeen komst. Holten 5 p Holten 7 aanvang 9 00 uur; Combinatie Holten 8 en 10 - Holten 11 aanvang 10 00 uur. Hol ten 8-Holten 10 aanvang 11 00 uur Els van Muiswinkel te Goor uit Atheneum 6 bezig met haar na tuurkunde practicum opdracht. Gedurende de afgelopen week werd op de Scholengemeenschap Holten voor het eerst een prak tisch schoolonderzoek natuur kunde in het kader van het ein dexamen atheneum afgenomen. Bij biologie en scheikunde vonden praktica als onderdeel van het schoolonderzoek al eerder plaats, maar dit natuurkundeprakticum was voor Holten een novum. In 1981 is dit voor Havo en in 1982 voor atheneum verplicht. Deze praktica worden nu in de la gere jaren voorbereid, waarbij veel van de in theorie behandelde expe rimenten door de leerling zelf wor- Een ronde voor het einde van de competitie wist Oldenzaal de schaaktitel veilig te stellen door een 4 1/2-5 1/2 overwinning bij Hardenberg. De overwinning werd overigens pas een feit nadat enige afgebroken partijen waren uitgespeeld. De Oldenzalers mo- i gen nu proberen via promotie wedstrijden naar de tweede klasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond terug te keren, als het de schakers uit Oldenzaal lukt hebben zij slechts een jaar in de promotieklasse van de S.B.O. hoe ven te vertoeven. Dè strijd om de tweede plaats is nog j met helemaal beslist. Favorita hield Hengelo voorlopig op 4 1/2-4 1/2 en een 5-5 einduitslag behoort tot de mogelijkheden. Als de Hengeloers gelijkspelen kan de laatste wedstrijd tegen Harden berg nog zeer belangrijk worden. ESGOO 2 verloor thuis van Almelo 2 met 4 1/2-5 1/2 en zal zich voor j moeten bereiden op een terugkeer naar de eerste klasse, tenzij er een wonder gebeurt in de laatste weds trijd tegen kampioen Oldenzaal De stand: 1 Oldenzaal 9 gespeeld. 16 punten. 54 1/2 bordpunten 2 Hengelo9-11 <48 1/2)3 Hardenberg 9-10 "48 1/2) 4 Favorita 9-8 «41» 5 Almelo 2 9 5 (38) 6 ESGOO 2 9-3 (38 1/2) 1 itslagen en standen 2e klasse: Tweede klasse A: Delden-Olden- zaal 2 4 1/2-5 1/2. Hengelo 3-Stork 6 4. Dr M Euwe-Favorita 2 4 1/2-4 1/2 voorlopig Stand: 1 Dr M Euwe 7 11 (44 1/2) 2 Favorita 2 7-11 <42> 3 Hengelo 3 7 7 .34 1/2) 4 Delden 7 4 (31i 5 Ol denzaal 2 7-4 30» 6 Stork 7-3 (27) 1 ueede klasse 11: Vroorn- shoop-Borne 2 6 1/2-3 1/2, Almelo 4 Vriezenveen 4 1/2-5 1/2. Rijs- sen-Het Zwarte Paard 4 1/2-4 1/2 voorlopig Stand: 1 Vriezenveen 7-12 (44i 2 Het Zwarte Paard 7-8<39i 3 Russen 7 7 141 4 Almelo 4 7 7 (43 1/2» 5 Vroomshoop 7-6 (27 l/2i 6 Borne 2 7-0 (21) De (inale om de S B O -cup zal gaan tussen Favorita en Almelo Favorita wist stadgenoot ESGOO met 1-3 af te troeven en Almelo haalde het kunststukje uit door in Oldenzaal de club van die naam metl 1/2-2 1/2 t.e verslaan Door dit resultaat liep Oldenzaal de kans om de „dubbel" te behalen mis Bij het persoonlijk kampioenschap senioren heelt H. Bernink <ES- GOOi. zoals verwacht kans gezien om de afgebroken partij tegen A Binnendijk Oldenzaalin winst om te zetten Hierdoor zijn H Bernink en H Lambrechts (Hengelo) gelijk geëindigd en zal een tweekamp de beslissing moeten brengen, wie zich kampioen van de S B O mag noemen Gebleken is dat de wielervereni ging „De Zwaluwen" uit Almelo bij een groot aantal plaatselijke Korte terugblik: Begin dit jaar moest Holten 1 naar Nijverdal om tegen E.N O 1 te spelen. Door te winnen zou Holten uit de degrada- tiezorgen komen, maar op het mo ment dat de winst binnen bereik was werd er geblunderd en won ENO Daarna kwam de Ensche- dese ploeg Drienerlo 2 in Holten. Holten won zeer verrassend! De uitslag was 6-4 en alle 10 spelers hebben aan deze uitslag bijgedra gen. niemand verloor Holten had weer aansluiting met E N O Voor deze aansluiting was de wedstrijd tegen Goor 1 ook van bdang. De wedstrijd eindigde on beslist. maar ook weer werd er ..ge blunderd" De winst werd onnodig in gelijkspel veranderd Een plus punt is dat de marge inet Goor ge handhaafd bleef. Tenslotte zijn de Holtenaren, door de winst op Borne 1. E N O 1 voorbijgestreefd. Holten 2 heeft Raalte 1 op bezoek gehad Raalte stond op de tweede plaats en was erg gemotiveerd om de volle winst ruim binnen te halen. Holten bleef op de laatste plaats In de interne kompetitie is in poule B nu ook de derde ronde gespeeld. Ellen Klassen leverde een uitste kende prestatie Zij behaalde, ten koste van J v Calcar. haar eerste overwinning. Ook Wim van Oijen zorgde voor een verrassing, hij won van Jan ten Velde De uitslagen J ten Velde-W v Dijen 0-1. E Baltes - M Koelemay 3-1 E Klaassen - J v Calcar 1-0, J v. Dalen sr. - J.C Roele 0-1 Week van 24-3-1979 t.m. 30-3-1979 ZATERDAG 10 00-12 00 Minoette 13 00-17 00 Handbalcompetitie 17 00-18 00 hr Ten Voorde-zaalvoetbal 09 00-12 00 SV Holten 12 00-18 00 Handbalcompetitie 8 10-15 30 div. scholen 18 00-22 30 Badmintonclub 22 30-24 00 hr Kempers - tennis DINSDAG 08 10-16 10 div scholen 16 15-22 45 Mlntonette 16 00-18 40 instructielokaal Sticht Soc Cult Werk WOENSDAG 08 10-16 30 scholengemeenschap 17 00-18 00 hr IJspeerd - zaalvoetbal 18 00-19 00 S V Holten 19 00-23 00 Badmintonclub DONDERDAG 08 10-15 30 div scholen 17 00-18 00 Wegenwacht Markelo - zaalvoetbal 18 00-21.00 S V Holten, afd. handbal 21 00-22 00 SV Holten 22 00-23 30 hr. Markvoort - zaalvoetbal 16 00-22 00 instructielokaal - Sticht Soc Cult Werk VRIJDAG 08 10-16 10 div scholen 19 00 22 00 Mlntonette 22 00-23 00 hr Sehwarie - zaalvoetbal Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanal vrijdagmiddag 1- 00 uur recht streeks wenden tol de beheerder (Sporthal, tel 3180) Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, atd sport zaken (tel 1666) middenstanders en andere bedrij ven financiële steun zoekt voor een wielerronde die zij zeggen op 16 juli a.s. in Holten te organise ren. Daarnaast is ook de wieler vereniging „Cycle Club *75" uit Nijverdal begonnen met een fond senwerving vooreen op30 juni a.s. te organiseren wielerronde. Met nadruk zij er op gewezen dat aan de „Cycle Club '75" al wél, maar aan „De Zwaluwen" (nog) geen vergunning is verleend door bet gemeentebestuur. Alvorens het college van burge meester en wethouders dergelijke vergunningen verleend, vraagt het eerste advies, o.a. aan de Sport commissie. Ten aanzien van de aanvraag van de ^ycle Club '75" heeft de Sportcommissie destijds positief geadviseerd en heeft het college van burgemeester en wet houders op 19 december 1978 be sloten de gevraagde vergunning te verlenen De aanvraag van ..De Zwaluwen" is pas geruime tijd daarna, namelijk op 23 februari 1979 op het gemee ntehuis binnengekomen. Omdat al SENIOREN PSV I-BliuwWitI 2.3.0 u. V; 1.15 u. Blauw Wit 2 is vrij. Blauw Wit 3 - DES 7 3.00 u Aanw zijn 2 30 u SVVN8- Blauw Wit 4 4 15 u V 3.15 u Blauw Wit 5 is vrij Eversberg4 - Blauw Wit 6 4 15 u V- 3.15 u JUNIOREN Sp C Rijssen AI Blauw Wit AI 2.30 u V 145 u. Blauw Wit BI - SOS BI 100 u.. Exelsior B3 - Blauw Wit B2 11 00 u. V 10.30 u.. Blauw Wit. Cl is vrij PUPILLEN SC Rijssen D2 Blauw Wit Dl 10 00 u V 9 15 u Blauw Wit D2 - De Zweef D4 11 00 u Blauw Wit El - SOS El 10 00 u Markvogels E2-Blauw Wit E2 10 00 u. V 9.30 u Blauw Wit E3 - Holten E3 10.00 u-, SOS E2 - Blauw Wit E4 12.00 u. V 11.15 u.. Blauw Wit F1 Markvogels F1 11.00 u In de door de TTV ..Heure" te Bar- chem georganiseerde crossloop hebben de leden van de Holtense Touwtrekvereniging OKIA de vol gende resultaten behaald: 14 H Meilink, 17 H. Klaasses, 24 G. Ren- sen, 33 G Stevens. 47 W Marsman, 53 G H Rensen. 55 Joh Marsman Donderdagavond vond in de sport zaal te Nieuw Heeten de strijd plaats om de titel ..Sportman van TTV OKIA" Trainer Henk Klaas ses had hiervoor maar liefst tien oe feningen geprogrammeerd 1 en sportman Wim Boode. 2 H Nijland, 3 w Nljenhuis Op 2e Paasdag zal OKIA met twee ploegen deelnemen aan het toer nooi d.K wordt georganiseerd door de TV Noonlijk bij Neede vergunning was yerleend aan de ..Cycle Club '75" en de Sportcom missie van mening is dat per jaar niet meer dan één wielerronde in Holten dient plaats te vinden, is aan burgemeester en wethouders geadviseerd de aanvraag van ..De Zwaluwen" af te wijzen. Deze aan vraag is nog niet in het college van b en w. behandeld, zodat nog niet officieel bekend is of de wi J °rronde van ..De Zwaluwen" nu wel of geen doorgang zal kunnen vinden. Gezien het advies van de Sport commissie én het feit dat al aan de „Cycle Club '75" vergunning is verleend, moet ernstig rekening worden gehouden met de moge lijkheid dat „De Zwaluwen" geen vergunning zullen krijgen. Dat deze vereniging zich nu al tot de plaatselijke middenstand wendt, is dus voorbarig te noemen. Dat men daarbij ook nog verklaart of in ieder geval de indruk wekt dat men de vereiste vergunning al op zak heeft is. zoals 'uit het bovens taande zal zijn gebleken, op zijn zachtst gezegd onjuiste voorlich ting. J A. Wissink. ambtenaar sportzaken .gemeente Holten. den uitgevoerd en op deze wijze ge controleerd en verwerkt. In de bo venbouw wordt de instructie be knopter en wordt meer aan het in zicht en de verworven vaardighe den van de leerling overgelaten. Zoals uit de foto blijkt is het niet altijd nodig dat dure apparaten worden gebruikt; het gaat er om dat de leerling een onderzoekje op zet en uitvoert, waarbij hij de ver worven theoretische kennis moet toepassen. Dit accent op praktisch werken is een voortvloeisel uit de nadruk, die meer dan vroeger wordt gelegd op het feit dat natuurkunde een vak is dat waargenomen verschijnselen probeert te beschrijven. Veel ge beurtenissen in de natuur herhalen zich en vertonen samenhang; het formuleren van de wetmatigheden en het onderzoeken van de conse quenties ervan is een van de doels tellingen van de natuurwetens chappen. De laatste jaren is ook het theoretisch eindexamen van ..ge zicht" verandprd Bii het vraagstuk wordt vaak uitgegaan van een ex periment; de theoretische kennis wordt getoetst aan de hand van de uitkomsten van dat experiment. Zoals ieder jaar is het NVV-NKV, afd. Holten de leden ook dit jaar weer behulpzaam by het invullen van de aangifte inkomstenbelas ting. Maandagavond 26 maart a.s. kun nen belangstellende leden zich hiertoe vanaf half acht vervoegen in hotel Vosman. Degenen die hiervan gebruik willen maken en zich nog niet hebben aangemeld worden in verband met de tijdsplanning alsnog verzocht zich vooraf aan te melden bij de heer G. Veneman, Deventerweg, tel. 3327. Traditiegetrouw (helaas!) is ook in de afgelopen maanden door de be heerders van sporthal ,,'t Mossink" weer een grote hoeveelheid kle ding. handdoeken, sportschoenen enz verzameld, achtergelaten door de gebruikers Ook bevinden zich deze keer enkele horloges en an dere sieraden bij de gevonden voorwerpen De beheerders verbazen zich er steeds weer over hoe weinig moeite men doet om vergeten spullen weer in het bezij, te krijgen Het is ge bruikelijk geworden dat door mid del van een oproep als deze nog één poging wordt ondernomen om de rechtmatige eigenaren weer in het bezit te stellen van hun eigendom men Hietoe bestaat de gelegenheid op zaterdag 24 maart a s. van 11 00 tot 12 00 uur in de Sporthal Allen die sport- en/of andere kledingstukken missen en deze (vermoedelijk in de sporthal hebben laten liggen, kun nen zich dan bij de beheerder mel den om na te gaan of hun eige ndommen daar nog zijn. Alles wat niet wordt opgehaald zal deze keer ter beschikking worden gesbeld aan een instelling die zich bezig houdt met hulp aan landen in de „derde wereld" De beheerders ho pen dat met deze oproep tevens wordt bereikt dat al degenen die in de komende tijd eens iets in de sporthal laten liggen, dit niet di- rekt als ..afgeschreven" beschou wen. maar nog even de moeite ne men om het weer op te halen In vrijwel alle gevallen ligt-het daar echt nog wel. Onder de titel „Wil er dan niemand met mij waken" hebben de vier jongerenorganisaties C.J V. (Chris telijk Jongeren Verbond). D J C (Doopsgezinde Jeugdcentrale). H.J.R. (Hervormde Jeugdraad) en L C.G.J (Landelijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk) een Paasmap uitgebracht. Deze map wil in de eerste plaats een handrei king zijn voor vrijwilligers in het jeugd- en jongerenwerk, werkend met groepen in verschillende leef- tijdskategorieën. In het eerste hoofdstuk wordt uitvoerig inge gaan op vragen rond het lijden. Lij den en Pasen zijn niet los van el kaar té zien. Maar er is wel een vol gorde. In de gebeurtenissen van Pasen wordt een overwinning op het lijden behaald. Aan die over winning mogen wij ook in onze tijd deel hebben De hoofdstukken 2. 3 en 4 geven afzonderlijk program masuggesties voor de leeftijds groepen' 8-12 jarigen. 12-16 jarigen en 16plus groepen. In het 5e hoofd stuk wordt een volledige liturgie voor een Paasviering geboden. Daarnaast worden nog een aantal bouwstenen voor het. samenstellen van een eigen liturgie aangereikt. In hoofdstuk 6 zijn een tweetal ver halen opgenomen. Het 7e hoofd stuk geeft tips voor videobanden, bruikbaar in de groep als daar over de betekenis van Pasen wordt ge sproken. ook zijn in dit hoofdstuk enkele literatuursuggesties opge nomen De omslagvan.de Paasmap is een ontwerp van de Amster damse kunstenaar Jan Koperd- raat. Dezelfde afbeelding is ook uitgebracht in vierkleurendruk op posterformaat, als bijlage bij de map, maar ook afzonderlijk ver krijgbaar Prijs van de Paasmap en poster f 5.- (inklusief toezending). Prijs van de poster afzonderlijk: 1 eks f2.50. 5 eks. f7,50, 10 eks. f 12,50 Bestellingen: via de vier uitgevende organisaties: CJV. Postbus 115, Driebergen, tel. 03438-6341 (139). DJC, Singel 452. Amsterdam, HJR, postbus 114. Driebergen, tel alsvoren (158). LCGJ. Postbus 9 alsvoren (t l 17). Driebergen, tel. Verloren: Rechter vingerhand schoen. groen. Bruine portemon- naie met f 350 - Hekje aanhangwa gen. hout met metalen omslag. Sleutel aan oranje leertje. 2 melk bussen, no. 29702, witte rand. Zwarte damesknipportemoonaie, pim. f7 50. Waterpas van een bil jart. Rekenmachine met adaptor. Spaanbankboekje AMRO. Siga renkistje met foto's van Boeren- - dansers. Bril met vierkante glazen in een zwarte koker. Electronische aansteker. Windas, zwart etui. Rood/zwart geblokte das. Vrachtauto-attributen. Gevonden: Blauwe sjaal. Voetbal broekje. Sleutel met geel kaartje. Zwarte paraplu. Armband. „Loes" J onge herder, donker dek en bruine poten. Halsketting, goud. Goud kleurige ketting Tennisracket. Pak isolatie. Rode portemonnaie. Portemonnaie, verschillende kleu ren. Blauwe knipportemonnaie Goudkleurige ketting met hanger. Wegens vorig seizoen gebleken grote belangstelling organiseert de kynologenclub Deventer ook dit voorjaar weer een gedrag- en gehoorzaamheidscursus voor honden en hun begeleiders te Hol ten. Uitgangspunt bij de G en G cusus is dat de mens leert ontdekken dat een goed opgevoede hond in onze maatschappij meer vrijheid en le vensvreugde heeft dan de onopge voede hond. G en G hebben niets te maken met „drillen" en slaafse onderworpen heid, maar geven integendeel onze hond de kans zich „honds" te ge dragen. wy mensen moeten leren wat dit gedrag is Via deze cursus kunnen wij onze hond de kansen geven zich te ontwikkelen tot een huisdier waarmee wy graag gezien worden Om dit te leren, stap voor stap. sa men met onze hond organiseert de KC Deventer e.o. ook in Holten een G en G cursus. De cursus start op woensdagavond 4 april om 19.00 uur en wordt ge houden op het sportveldencom plex Meermanskamp Duur van de cursus is 10 lessen Kosten f20 - per hond Er is zowel een cursus voor begin ners als gevorderden. Onderdelen voor de cursus voor beginners zijn: Volgen aan de lyn. Zitten, Ailiggen, Komen op bevel. Gedrag t.o.v. an dere honden. Omgang mens en hond. Voor de cursus voor gevorderden: Onaangelijnd volgen, onaangelijnd zitten en afliggen, houden van aan gewezen plaats, terugzenden naar aangewezen plaats, vooruitsturen en terugkomen op bevel. Belangstellenden worden verzocht zich aan te melden by instructeur J. v d. Harst. Houtweg 25. alhier, tel. 1927.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9