Tweede kans onderwijs zeker geen tweede keus onderwijs Dagschool voor volwassenen in Holten Lente!! O.C.H. boeide met Een beeld van een man Grote bingo-avond supportersvereniging s.v. Holten Weekenddienst Hervormde Vrouwenvereniging Holten maakte excursie S. BAKKER KERKDIENSTEN Hoofdprijs draagbare tv. Campagne tegen geluids hinder mr HOLTKNS NIEUWSBLAD - 23 MAART 1979 - PAG. 3 De Dagmavo voor volwassenen in Holten leidt - evenals in an dere plaatsen - op voor een volwaardig Mavo-diploma. Door het nog vrij beperkte aantal leerlingen in Holten kan men echter tot nu toe kiezen uit niet meer dan zes vakken. In Holten wordt les gegeven in engels, nederlands. biologie, handelsken nis. aardrijkskunde en geschiedenis. Er wordt op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend les gegeven binnen de tijden van de basisscholen. De lestijden zijn verdeeld in blokuren. twee uren van elk vijftig minuten in hetzelfde vak. In de gekozen vakken kan examen worden gedaan Wanneer de leerling slaagt voor dit examen (ook wanneer examen wordt gedaan in een of twee vakken» krijgt zij of hij daarvoor een rijks- certificaat Aan de hand van deze certificaten kan een mavo diploma bij elkaar worden ..gespaard". Men behoeft dus niet alle vakken tegelijk te volgen! De inschrijfkosten zijn voor iedereen zestig gulden per jaar, on geacht het aantal vakken, dat wordt gekozen Inlichtingen bij de Deventer Avondscholen Gemeenschap. Het Vlier 1 te Deventer, telefoon 05700-3 08 25; maandag-, dinsdag en donderdagavond is hier altijd iemand bereikbaar tussen 7 en 8 Ook de Dagschool voor volwassenen in de Hofstraat in Deventer, telefoon 05700-1 35 90 geeft u de gelegenheid en wel op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend. Bovendien zijn de afdelingen onderwijs van de gemeentehuizen in Holten, Raalte en Olst be reid nodige informatie te verschaffen. Eind augustus '78 is in Holten de dagschool voor volwassenen in de volksmond hardnekkig moeder mavo genoemd, gestart met een flink aantal deelnemers. De dames komen niet alleen uit Holten, maar ook uit Markelo. Goor, Lochem en Bathmen. In een lokaal van de openbare basisschool aan de Tuin straat (hoofd de heer J .B. Diemer) wordt les gegeven in een zestal vakken, n.l. Nederlands, Engels, handelskennis, aardrijkskunde, geschiedenis en biologie. De lestij den zijn op dinsdag, woensdag en donderdagochtend en vallen bin nen de tijden van de basisscholen, 'zodat ook moeders met school gaande kinderen kunen deelnemen aan deze vorm van onderwijs voor volwassenen. Bovendien is in de praktijk gebleken, dat een moeder, die 's morgens eens een school gaand kind thuis heeft door on voorziene omstandigheden niet hoeft te verzuimen omdat de leer krachten geen enkel bezwaar heb ben tegen een „tijdelijke jonge aan vulling". De motivering van de meeste leerlingen berust op hang naar kennis en het daarmee sa menhangende gevoel van zelfver zekerdheid. Enkele reacties van leerlingen uit de groep geven daar van een duidelijk beeld. „Ik ga weer naar school om m'n kennis op te frissen", „vroeger was er geen geld om verder te leren", of „alleen de jongens in ons gezin gingen verder. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Ned. Herv. Kerk 8.30 en 10.15 u. ds C C. Addink m.m.v. Herv Kerkkoor. Oppas dienst mevr. Sletterink- Kromdijk en Irma Jansen. Uit- gangscoll. noodlijdende ge meenten en personen. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 u ds A G Kornet van Nijverdal In beide diensten in de le coll voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst (klas 4» mevr. van Engbrik-Ramaker. Oppasdienst. Anny Getkate. Herma Tromop en Jenny Aan stoot ires Fokkelien Schup- pert, mevr. Smid-Manenschijn. mevr Bemldman-Ekkelkamp R.K. KERK Zaterdag: 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10 00 u ds W Vons Uitgangs- coll „Bethamè" 0KKENBR0EK 10 00 uur ds M de Heer Uit gangscollecte: Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur Zondag 8 00 en 11 00 uur de meisjes trouwden toch", maar ook „het is fijn om wat gericht mee te kunnen praten en daardoor je zelfverzekerdheid wat op te vijze len". Anderen hebben meer vrije tijd gekregen, of willen hun huis houdelijke bezigheden graag afwis selen met „hersentraining" „Ze hadden er het in het begin wel moeilijk mee", vertelt een docente. „En dat is ook niet zo verwonder lijk. Bedenk maar eens, wanneer iemand in jaren niets meer met het onderwijs te maken heeft gehad, wat een moeitt kost weer te wennen aan studeren. Het „zich concentreren op" gaf dan ook de meeste moeilijkheden. Het bleek echter een kwestie van doorzetten. En nu het einde van het eerste stu diejaar in zicht komt, kan ik na mens alle docenten zeggen: het is de dames gelukt!" Belangrijk is trouwens ook de steun van man of gezin. Er blijft door de studie van moeder of vrouw wel eens een klusje liggen, wat an ders al lang was opgeruimd. Mis schien wordt de koffie wat later in geschonken als er een repetitie moet worden geleerd. Dit alles is echter een kwestie van huiselijk samenspel en wennen! Volgens een der studerenden is het erg zinvol je gezin vroegtijdig voor te bereiden, wanneer je met het plan rondloopt om in augustus te beginnen en dus zelf ook weer te gaan studeren De huisvesting van de dagmavo voor volwassenen is nog een moei lijk punt. De lopende kursus ver leent de Dorpsschool gastvrijheid. De gemeente Holten doet haar best om ook voor het komende jaar weer een gunstige ruimte te vin den. Men gaat hierbij uit van de gedachte de beide leerjaren in een zelfde gebouw onder te brengen. Ook mannnen? Duidt de naam moedermavo er op, dat deze vorm van onderwijs niet toegankelijk zou zijn voor man nen? Geen mannen? Natuurlijk wel mannen. Op de dagmavo voor volwassnenen in Deventer, waar van het onderwijs aan volwasse nen in Holten een afdeling is, zijn zowel vrouwen als mannen. Dus mannen? Ja. graag zelfs! Ook kunnen we u nu al vertellen, dat de geschiedenis en biologieleer- lingen donderdag 26 april een ex- De supportersvereniging „SV Holten", organiseert op don derdag 29 maart 1979. een grote bingo-avond in het ontmoe tingscentrum „Meermans- kamp" Deze avond is toeganke lijk voor allen, die de SV Holten een warm hart toedragen. Men kan er mooie prijzen winnen, met als hoofdprijs een draag baar T V.-toestel'! Tussen de spelletjes door. zal een bekend Holtens duo acte de précense geven, en uw lachspieren wat proberen los te krijgen De lei- rjinrr van hpt spel is in handen van „Prins Jan de Umreuper' die op de hem bekende wijze dit spel tot een evenement zal ma ken. Het is tevens een mooie ge legenheid om onder het genot van een kopje koffie, hetwelk u zal worden aangeboden, nog eens heerlijk over het „wel en wee" van uw Holten te praten Supporters, laat u zien op deze avond, die u hopelijk veel ge noegen en „geluk" zal brengen'! Vanzelfsprekend iedereen is van harte welkom. De avond begint om half acht. cursie naar Leiden hopen te ma ken Er wordt dan een bezoek ge bracht aan het Rijksmuseum voor Oudheden en aan de Plantentuin van de Leidse Universiteit. Geïnte resseerden in bovengenoemde vorm van onderwijs doc*"> er goed aan om het bijgevoegde artikel met officiële gegpvens te bewaren en de komende tijd op advertenties in de dagbladen te letten, waarin voor lichtingsbijeenkomsten worden aangekondigd. Er gaat een nieuwe geluidshinder-campagne starten. In 1977 werd begonnen met het aan de orde stellen van het probleem. Daarin richtte de Nederlandse Stichting Geluidshinder zich voornamelijk op de mensen die last ondervonden van geluid en zich afvroegen of daar misschien wat aan te doen was. In 1978 ging de campagne een stap verder. Nog steeds werden mensen aangespro ken die hinder ondervonden. Maar tegelijk werd erop gewezen, dat ieder op zijn beurt ook wel pens hinder zou kunnen veroorzaken. De carnpagne van dit jaar heeft een breder karakter Aan de hand van actuele situaties, waarin overlast méér dan normaal voorkomt, wordt iedereen er op gewezen, dat met een beetje goeie wil veel herrie te voorkomen is. Aandacht wordt besteed aan lawaai in de woning, lawaai in de woonomgeving en recreatie-lawaai. Door de nadruk te leggen op deze situaties hoopt de NSG een ge- luid..bewustzijn" te bevorderen. Natuurlijk met het doel, dat daar door ook de mensen in hun gedrag rekening gaan houden met de over last die ze anderen zouden kunnen aandoen Er wordt uitgebreidere informatie over het onderwerp aangeboden. Ieder die daar belangstelling voor heeft kan bij de NSG een algemene informatiebrochure aanvragen of specifieke vragen beantwoord krij gen. Voor het eerst zijn ook stickers beschikbaar, waarmee men het onderwerp aan de orde kan stellen in eigen kring. De N.S.G. is gevestigd in Delft, Postbus 381. 2600 A.J. De Holtnse Toneelclub „O.C.H." heeft maandagavond in gebouw „Irene" plm. 200 bejaarden en ge handicapten uit Holten, Markelo en Goor ruim 2 uur veel plezier ge- Een scène uit „Een beeld van een man", v.l.n.r. Gerrit Brinks (kok), Gerry Honcoop (keukenmeisje). Jan Oosterkamp (Janus), en Ina Devk-Oosterkamp (Josefien). boden met het blijspel „Een beeld van een man" van J. Hemmink- Kamp. Aan de vlotte opvoering werkten mee Ada Wierbos-Koopman (baro nes). Jan Hol terman (baron). Johan Stukker (types Eng. butler, zeer statig en afgemeten sprekend). Rieki Aaltink-Kevelam (secreta resse. stijf geklede oude vrijster). Frieda Oosterkamp (buurjongen Dicky, 15 jaar. leuk, brutaal joch), Ina Deijk-Oosterkamp (dienster Josefien). Jan Oosterkamp (Janus de gewone volksman). Marie Meinsma-Kooy (nicht van de baro nes). Jan Konijnenbelt (haar man). Gerry Honcoop (Lia het keuken meisje), Gerrit Brinks (kok) De regie was bij Wim ten Berge in goede handen Jan Oosterkamp verzorgde de grime en hij haalde een ruim voldoende De presidente van de Bejaardens- ocièteit Holten mevr C P K Enklaar-van Andel sprak een woord van dank en bood alle tone listen een bloemetje aan. r <f Nu we deze weer gemerkt hebben dat na een barre winter, de lente, zij het schoorvoetend, haar intrede gaat doen. zullen er onder de huis vrouwen van Holten zeker dames zijn. die de onweerstaanbare schoonmaakkriebels krijgen en verwoed de boel een beste beurt gaan geven om vervolgens, als de spullen weer netjes op een rij staan, mogelijk tot de conclusie komen dat er een en ander vernieuwd zal moeten worden van het inventaris, terwijl anderen bepaalde meubel stukken of zo allang beu zijn en be sluiten het dan toch maar de „laan uit te sturen", kortom gewoon weer het voorjaar in het hoofd hebben. Als diegenen, die. deze symptomen bij zichzelf herkennen, nu eens aan de supportersvereniging van H Af V zouden dpnken. die zoals u weet ook dit jaar weer een boeldag willen houden ten bate van het ..Uniformfonds" De supporters zijn gaarne bereid afgedankte maar nog goed bruik- Donderdagmiddag 15 maai. j.l. heeft de Hervormde Vrouwen groep, Holten, een excursie ge maakt naar Radewyk (bij Harden- berg). Doel van deze tocht was een bezoek te brengen aan de edelsme- derij „Stavesly". Tegen kwart over één vertrok de bus met 42 dames richting Rade- wijk waar we werden verwelkomd door de eigenaar van „Stavesly" en z'n vrouw met een kopje koffie. De edelsmederij is gevestigd in een 250 jaar oude verbouwde boerderij. Er is een ruimte aanwezig in de voormalige deel waar de vitrines zijn aangebracht met de sieraden en gebruiksvoorwerpen. Opzij is een ruimte waar de werkplaats is ondergebracht. In groepjes van 10 nam de echtgenote van de eigenaar de dames mee naar het atelier en gaf een toelichting over het ont werpen, bewerken en repareren van edelmetalen. Intussen werd aan de andere da mes uitgelegd hoe je sieraden en andere zilveren en gouden voor werpen en sieraden in optimale conditie kunt houden, de diverse prijzen, etc. Ook kon men van de gelegenheid gebruik maken artike len te kopen, iets te laten graveren, reparaties af te geven of zomaar wat rond te kijken. Tegen kwart over vier vertrok men weer richting Holten en men kon terugzien op een leuke en interess ante middag Edelsmederij „Stavesly" te Rade wyk is zeker de moeite van een be zoekje waard. bare artikelen bij u op te halen zo dat u ze kwijt bent en wij mogelijk weer een stap dichter bij het eind doel. namelijk 50.000 gulden voor het nieuwe pak van de „Muziek", komen. Uw telefoontje is van harte welkom bij Henk Ebrecht, Larens- eweg 39A telefoon 3436 En mocht u weifelen of iets wel of niet weg kan. toch maar ever-ivi1 .Llf: 'w ant na de lente komt zeker de zomer en in de zomer kunt u het altijd weer terugkopen op de boel dag van H M V Alvast bedankt en tot wederhoren, supportersvereni ging HM V Vrijdag 23 maart 19.30 uur Ledenvergadering afd Holten C D A in gebouw „Reho both" 20.15 uur Openbare vergadering afd. C D A in gebouw „Rehoboth fepr. drs G Leijenhorst. CDA- kamerhd Onderwerp „Actuele po litieke zaken o.a op onderwijsge bied 20.30 uur Film in „De Schure" (zie adv.) Zaterdag 24 maart 9 00 uur Overijssel rit K N M.V. Start bij camping „De Holterberg" (Veneklaas) 17.00 - 18 00 uur Geen conditietrai ning IJsclub „De Noordpool" (zie adv.) Zondag 25 maart 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 14.30 uur Film in „De Schure' 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 26 maart 19.30 uur Jaarlijkse bijeenkomst van de Sportcommissie met afge vaardigden van alle sportvereni gingen in de grote zaal van hotel „Vosman". 19.45 uur Modeshow fa. Wissink voor afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 27 maart 14 30 uur Bejaardensociëteit in ge bouw „Irene" (zie bericht) Woensdag 28 maart 20 00 uur Jaarvergadering afd Hol ten van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond in gebouw „Rehoboth" Donderdag 29 maart 19.45 uur Gezamenlijke avond Ge- ref. en Herv. Vrouwenverenigingen in „Irene" 19.30 uur Grote bingo-avond Supp. veren. SV „Holten" (zie adv en be richt) Zaterdag 31 maart 20.00 - 22.00 uur Afscheid van Corry, Barry en Marry in café-rest. „Löhr" (zje adv Maandag 2 april 20.00 uur „Liberaal-café" in café „De Biester" Spr. de h.h. J. Robers en J. de Waard, gemeenteraadsle den voor de VVD. Dinsdag 3 april 20.00 uur Vergadering deelnemers Middenstandsbeurs 1979 in café „KalfstefJnan" (zie adv.) Woensdag 4 april 20.00 uur Bijeenkomst afd Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal „Vosman" Tentoonstel ling en show van werkstukken van eigen leden. Donderdag 5 april 19.00 uur Jaarvergadering afd Hol ten Ned. Rode Kruis in hotel „Vosman" (zie adv.) Vrijdag 6 april 20.00 uur Vierde en laatste Klaver- jasavond seizoen '78/79 ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meer manskamp" Tevens trekking ver loting Zondag 8 april 14 00 uur Start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" ARTS W.R van Couwelaar. Keizers- weg 32. tel. 27 50. Spreekuur 11 00 en 16.00 uur. By spoedge vallen bellen 05483-27 50 WIJKVERPLEGING Zuster H Miedema-Vlierrrian, Florisplein 6. Bathmen, tel. 05704-2546. b.g.g 05700-22700 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitgifte van verpleegar- tikelen van 13.30-14.00 uur in het Groene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE Garage Muller, tel. 17 45. b g.g. J Aanstoot, tel. 29 80 :n 13 38. za. morg. 8-9 uur tel. 05483-15 15 daarna tot ma. morg. 8 uur 20 04 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16. tel. 27 84 Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur MAATSCHAPPELIJK WERK St voor Maatsch. Dienstverl. „Midden-Overijssel" Dorpsstr 16. tel. 27 84 Spreekuur ma t e m. vrijd. 8 30-9.30 uur Ty- dens de weekends zijn Maat- schapp. Werk en Gezinsverz bereikb onder nr 05486-1 64 65 ZIFKENF0NDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal 't Mossink, Keizersweg 32, van 9.00-1100 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15 -11 30 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS J.Ph Koppert, T. van Ameron- genstraat 25. Markelo. tel. 05476-22 00. Spreekuur voor spoedgevallen: 5 00-5 30 u nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G.J Kraaij, tel. 22 99. DIERENARTS W.C.W. Wamelink. Houtweg 18, WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 25 maart H W. Goorman, Kolweg 52, tel 15 13 Maandag 26 maart t e m zondag 1 april: C Dijkstra, Schoutenstr 35. tel. 18 33 Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 8-9 uur aan het slachthuis, tel 05483-13 18 STORINGSDIENST Zaterdag 24 maart - vrijdag 30 maart Electra: H J Wansink. Lageweg 9. tel. 27 89. Gas: J Bosschers. Liezenweg 26, tel. 19 45. POLITIE Telefoon: 13 52-26 65 en 26'55. Na 6 00 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34 BRANDWEER Telefoon: 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3