C.J.V. „De Vriendenschaar vierde 32e jaarfeest HOLTENS NIEUWSBLAD Adjudant Meijer met pensioen Plattelands Bestrijding t.b.c. nog steeds nodig vrouwen Dijkerhoek Jeugddag „Niet alleen op de wereld ,Mini boomplantdag' in dorpscentrum Bejaarden- sociëteit BURGERLIJKE STAND GEM. HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD U komt toch ook op de manifestatie ter gele genheid van het afscheid van onze burgemee ster mr. W.H. Enklaar op zaterdag 28 april a.s. Het afscheidscomité JAlTEIK MENU/CRI AH nULIEIiJ RIEUvvjDLAv ss B Bi mtm Bi EB&H ÜH 98 aBBr ^BSÊ wam BBHD v&ËÊ&r wU WH Qz&SssSr WBmr BBHIBÊB vBm nMay Advertenties Schouwburgplein Almelo, tel. 05490-16666 .bonnementsprijs f21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" U ontvangt een fraaie als u een N, Gebruik deze Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Woonplaats: Hi|/zi| betaalt het abonnementsgeld per jaar/per jaar ;en tractor met een grote platte tvagen beschikbaar gesteld Vanaf garage Stokkers in de Dorpsstraat liepen de jongelui naast de wagen en werden onder monotone troms lagen de laatste paar honderd me ter afgelegd Het planten van de ie pen is een protest tegen het braak liggende terrein tal sinds juli 1978) in het hart van het dorp Op de plaats waar nu het ..gat" is stond vroeger het Dorpshotel „Holter- man" dat op 1 oktober 1976 door hotelhouder-eigenaar W ten Berge werd verkocht aan de Rotterdamse Bouwonderneming „DURA" die in het voorjaar van 1977i!) zou begin nen met de bouw van een winkelga lerij met boven wooneenheden, waaraan tot nog toe met is begon nen. Met de afbraak werd in medio mei 78 gestart en op maandag 17 juli werd het terrein door de Rijs- sense Gebouwensloperij ..opgele verd" De boomplanters weten zeer wel dat de iepen lals ze „aanslaan") niet ter plekke kunnen blijven Géboren: Saskia Petra dv P J M Naaiier en I N Nonhebel. Gehuwd: W Klein Nagelvoort, oud 21 jaar. Vught en G Aanstoot, oud 21 jaar Holten Overleden: M Aaftink-Aaftink, oud 78 jaar. Holten De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit „Holten" zal worden gehouden op dinsdagmid dag 14.30 uur in zaal „Irene", Bos- chkampsstraat. Alle soosleden 'worden verwacht. Gasten zijn har telijk welkom. In aanwezigheid van een groot aantal oud-leden, genodigden en donateurs vierde C.J.V. „De Vriendenschaar" jl. vrijdag-en za terdagavond, voor de 32e maal h d traditionele jaarfeest, dat werd gehouden in gebouw „Irene". •Opening: De bijeenkomst waarvoor zoals ie der jaar óók nu weer een grote be langstelling bestond, werd ge opend door C J V.-voorzitter Wilco Boode met een kort welkomst woord, waarbij hij met name dank bracht aan de vele donateurs voer hun trouwe financiële steun. Na openingsgebed en het gezamen lijk zingen van Lied 304:1 en 2 las Wilco een kort Bijbelgedeelte uit Joh. 4 16-19 (Wij hebben de liefde onderkend en daarin geloofd) en las daarna het gedicht „De weg is vrij". Uit het jaarverslag van secretaris Henk Meijerman werd vervolgens een opsomming gegeven van de vele aktiviteiten, welke zowel de diverse jeugdclubs afzonderlijk als de C.J.V.-afdèling in zijn geheel het afgelopen jaar aan de dag hebben gelegd. Bont programma: Na het officiële gedeelte vulden de diverse juniorenclubs het pro- gramma voor de pauze verder op met de presentatie van een bont programma van sketsjes en bewe- 1 ging hetwelk alleraardigst voor het. voetlicht werd gebracht. Tijdens de pauze werd de aanwezigen een kopje koffie aangeboden en vond een verloting plaats ten bate van de clubkas. Blijspel: Vervolgens presenteerden de se niorleden een vrolijk blijspel in twee bedrijven, geschreven door Hans van Wijngaarden, getiteld „Dat verwenste lot", hetwelk onder regie van Arend Lichtenberg en grimeur Wander Drent in een bij zonder sterke rolbezetting werd gepresenteerd. In het pension van mw. Schot (Ria Schooien), waar ook de Chinese Weng Li (Bert Aan stoot) als huisbediende werkzaam is, zijn Otto en Wim van Holten alsmede Wim's verloofde Lidya (resp. Dinant Honcoop - J an Schoo ien en Ria Vasters) gelogeerd. Na dat de gebroeders Van Holten een lot hebben gekocht, waarvan een personenauto de hoofdprijs vormt, vertrekt Otto op vakantie. Enige dagen later ziet Wim in een courant de uitslag van genoemde loterij en heeft een sterk vermoeden dat de De meeste mensen denken dat tu berculose een overwonnen ziekte is. Zij hebben in zoverre gelijk, dat de vele sanatoria en de ligtentjes bij boerderijen van vroeger ver dwenen zijn. Maar wist u, dat er elk jaar nog zo'n 2000 tbc- patienten ontdekt worden in ons land? Nog maar enkele weken ge leden werd in het Gooi een geval van open tuberculose ontdekt, waardoor tientallen mensen zich onder medische behandeling moesten stellen. Waakzaamheid blijft dus geboden. Daarom is ook zo'n stokoude in stelling als de Emmabloemcollecte nog steeds niet overbodig Uw grootouders ko.chten al een „Em- mabloempjc' om de tuberculose bestrijding te steunen Tegen woordig worden er geen bloempjes meer aangeboden, omdat die nu veel te duur zijn De collectant komt met een intekenlijst langs de deur. Misschien is er in uw woon plaats helemaal geen collecte De dames van de afdeling Dijker- hoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hielden dinsdag avond in café-restaurant ..Het Bonte Paard" hun maandelijkse bijeenkomst. De presidente me vrouw Kroon sprak een welkomst woord. waarbij zij zich in het bij zonder richtte tot het echtpaar Keurhorst uit Olst, dat na afhande ling van de agenda wist te boeien met gezellige praatjes over het boe renleven en liedjes. Na de pauze kreeg het echtpaar een spontaan applaus voor een leuk toneelstukje. Mevrouw Kroon sprak een woord van dank tot het echtpaar Keur horst. De Dijkerhoekse dames maken binnenkort een excursie naar de potplantenkwekerij in Goor. Voor deelname opgeven vóór 25 maart. Het jaarlijks uitstapje zal waar schijnlijk worden gemaakt op 17 mei. maar eerst <op 23 april) gaan de dames „stippen" in Staphorst. maar krijgt u een girokaart in de brievenbus Maar hoe er ook een beroep op uw steun wordt gedaan, blijf de Em- mabloem in ere houden. U maakt het met uw bijdrage mogelijk, dat de tbc-consultatiebureaus in stand worden gehouden, dat er bevol kingsonderzoek plaatsvindt, dat de kruisverenigingen hun aandeel in de tbc-bestrijding kunnen blij ven leveren. Want praktisch elke cent van uw gift komt ten goede aan het werk De onkosten blijven tot het absolute minimum beperkt, dat heeft men bij de Stichting „De Emmabloem" in vele jaren van zuinigheid wel geleerd In de week van 26 maart tot 1 april wordt er weer Emmabloemcol lecte gehouden. Geef aan de collec tant, of vul de girokaart in, of schrijf een eigen giro- of bankaart uit ten name van de Emmabloem, Riouwstraat 7, Den Haag, girore kening 116000. hoofdprijs is gevallen op hun lot nummer dat echter in het bezit is van de afwezige Otto en dus wordt een opsporingsaktie in gang gezet. Na een aantal vruchteloos geble ven telefoontjes wordt vervolgens' een helderziende (Janneke Lub- bersen) ingeschakeld. Nadat deze, door allerlei komische intriges een aantal keren uit tranche is ge bracht ziet ze tenslotte wel de plaats waar Otto vertoeft maar' weet de naam daarvan niet te noe men. zodat vervolgens wordt beslo ten Otto op te roepen middels een radiobericht, waardoor, naast Ot to. óók de beide ouders van de ge broeders ten tonele verschijnen (Albertha Dollekamp en Jan Aaf- tink). Intussen doet zich uiteraard ook een romantische idylle voor want de Chinese huisknecht wordt ver liefd op de helderziende en er ont staan trouwplannen. Na een enorm aantal komische verwikkelingen blijkt tenslotte dat op het lotnum mer van de gebroeders niet de hoofdprijs doch een geheel ver zorgde reis is gevallen, die als hu welijksreis wordt aangeboden aan het reeds genoemde verliefde paar. waarmee, zoals dat in een blijspel behoort, een gelukkige ontknoping Een scène uit het blijspel: „Dat verwenste lot" waarmee de to neelgroep van de C.J.V. „De Vrien denschaar" in het afgelopen week end in „Irene" veel succes oogstte. een feit is geworden Het jaarfeest werd besloten met het gezamenlijk zingen van het C.J.V. Bondslied en dankgebed. Zaterdagmiddag wer- _den het blyspel en de sketjes opge- "voerd voor de Hol tense bejaarden. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men by: H. VOOGSGEÊRD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor jeugd- en jongeren werk in Overijssel en het Christe lijk Jongeren Verbond Overijssel houden op zaterdag 24 maart hun tweejaarlijkse jeugddag in „de Meenthe" te Steenwijk. Het thema „Niet alleen op de we reld" is gekozen in het kader van het internationaal jaar van het kind. De vorm van de jeugddag is die van een feestmarkt vanwege de Een groep vrijwilligers en gere gelde bezoekers van de Jeugdso- cieteit „De Schure" heeft zater dagmiddag tussen half drie en drie uur in het zgn. „gat van Holten" 10 mooie jonge iepen van plm. 4 me ter hoogte geplant met aan elke boom een keurig bordje met het opschrift; „Aangeboden door „de Schure" aan de bevolking van Holten. 10 jaar Schure 1979. De jongelui wasvoor het transport van de bomen en ander materiaal staan maar hopelijk zal „Dura" ze weten „in te passen" in het project van beton en steen dat zal verrijzen tussen het Smidsplein en de Kerk straat Mocht dit lukken dan is deze „mini-boomplantdag" toch niet vergeefs geweest jubilea van de organiserende in stellingen. Het C J V bestaat na melijk 125 jaar en het Gerefor meerd jeugdwerk 90 jaar. Na een feestelijk welkom met muziek en majorettes wordt de Meenthe ver sierd. Vervolgens gaan alle deel nemers in groepen een opdrach- tenspel spelen, waarin geprobeerd wordt hen bewust te laten worden van de leefomstandigheden van andere leeftijdsgenoten, veraf en dichtbij. Na de lunch-pauze met markt-konsert doen de groepen mee aan drie van de zes attrakties. Deze attrakties zijn. het markt plein (sportieve spelen en spelle tjes). de markt (kadootjes maken voor o.a zieke kinderen), de feest tent (talentenshow), het feestter rein (volksdansen), de herberg (jeugdsoos met liedjeszanger), in de kijker (op een speelse manier ken nis maken met diverse instellingen als Unicef. Jeugd Rode Kruis. Phi ladelphia. Bartimeüs en politie) Na de sluiting gaan de ongeveer 1450 kinderen en hun begeleidende klubleiding huiswaarts De commandant van de groep' Holten van de Rijkspolitie ad judant H. Meijer gaat op 1 april met pensioen. Hij zal worden opgevolgd door opperwacht meester A van Heun, thans plaatsvervangend comman dant. die dan zal worden bevor derd tot adjudant. Het ligt in het voornemen zowel het af scheid van adjudant Meijer als de installatie van opper Van Heun op vrijdag 30 maart om 15 00 u. te doen plaats vinden in de aula van de Scholengemee nschap, Holten. Openbare kennisgeving. Vaststelling 10e wijziging van de bouwverordening Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met in gang van 26 maart 1979 gedurende drie maanden ter gemeentesecre tarie. afdeling algemene zaken, voor een ieder ter lezing is neerge legd het besluit van de raad van deze gemeente van 27 november 1978, nr. 702/Ym, tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de bouwverordening voor de gemeente Holten (10e wijziging). Dit besluit is. voor zover nodig, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Overijssel bij hun be sluit van 13 februari 1979, nr. 24960, afd. 2. Tegen betaling der kosten is bovenbedoeld besluit ter gemee ntesecretarie verkrijgbaar. Holten, 23 maart 1979. Burgemeester en wethouders voornoemd. W.H. Enklaar. burgemeester G J Langenbarg, secretaris. SUBSIDIEREGELING BRAND VEILIGHEIDSVOORZIENINGEN LOGIESBEDRIJVEN. Hierbij wordt ter kennis van be-' langhebbenden gebracht, dat op de begroting van het Ministerie van Economische Zaken voor het' dienstjaar 1979 fondsen beschik baar zijn gesteld voor een tege moetkoming in de kosten van het brandveiliger maken van logiesbe- drijven. De financiële steun zal vol gens de bepalingen van een daar toe vastgestelde subsidieregeling plaatsvinden. De hiervoor vastgestelde subsidie regeling is van toepassing op een sinds 1 januari 1975 onafgebroken gevestigd hotel- of toeristenpens- ionbedrijf, dat inschrijfplichtig is by het Bedrijfschap voor hethctel-, het restaurant-, het café- en het pension- en kamerverhuurbedrijf en aanverwante bedrijven (Be drijfschap Horeca) te 's- Gravenhage. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de direkteur Ge meentewerken, Dorpsstraat 24b, tel. 14 71. Formulieren voor het aanvragen van subsidie zijn ter gemeentese cretarie. afdeling algemene zaken, verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1